Mogherini v Íránu: EU dá další peníze na uprchlíky a společně s...

Mogherini v Íránu: EU dá další peníze na uprchlíky a společně s Íránem bude tlačit na USA. A Erdogan se setkal s Rouhaním

Mogherini v Íránu: EU dá další peníze na uprchlíky a společně s Íránem bude tlačit na USA. A Erdogan se setkal s Rouhaním

Šéfka evropské diplomacie Federika Mogheriniová spolu se sedmi komisaři EU navštívila Írán a setkala s íránským ministrem zahraničí Džavád Zarífem.

Podle společného prohlášení se EU s Íránem dohodla na posílení koordinace při poskytování humanitární pomoci v souvislosti s krizí v Sýrii, Iráku, Jemenu a Afghánistánu. Především z důvodu zvyšujícího se počtu uprchlíků z Afgánistánu do Íránu  má EU v úmyslu okamžitě vyčlenit 6,5 milionu eur, z toho 1,5 milionu půjde za začleňování dětí uprchlíků do íránského školského systému. Podle evropských diplomatů žijí v Íránu až 3 miliony afgánských uprchlíků.

Federica Mogheriniová uvedla, že EU bude pracovat na užších vazbách s Íránem v řadě oblastí, včetně ekonomiky, energetiky, vzdělávání, migrace a dopravy a že výsledky těchto jednání přinesou velké změny do životů Evropanů a Íránců.

Federica Mogheriniová a íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif

Írán a EU budou tlačit na USA

„Írán a Evropská budou tlačit na Spojené státy, aby umožnily spolupráci amerických bank s Íránem. Je důležité, aby druhá strana, zejména USA, splnila své závazky nikoli jen na papíře, ale i ve skutečnosti. Překážky v bankovním sektoru je třeba odstranit,“ řekl íránský ministr.

Ve společném prohlášení Zaríf a Mogheriniová uvedli, že Írán a EU rozšíří hospodářskou spolupráci a že budou „podporovat bankovní spolupráci“. Mogheriniová vyzvala Írán k trpělivosti s tím, že od ukončení sankcí proti Íránu po uzavření jaderné dohody uplynuly teprve tři měsíce.

„Nemůžeme nikoho nutit, ale děláme všechno pro to, abychom banky povzbudili,“ prohlásila. „Je v zájmu Evropy i Íránu zajistit bankám podmínky pro bezpečné operace, které by měly podpořit nové ekonomické vztahy,“ uvedla Mogheriniová.

Írán požaduje, aby byl po zrušení sankcí zařazen do mezinárodního bankovního systému a mohl spolupracovat jako dříve, evropské banky se však zdráhají ze strachu z amerických sankcí financovat dohody, které již byly mezi evropskými společnostmi a Íránem podepsány.

Řada evropských společností by si podle slov Mogherini přála zdravý bankovní systém pro své podnikání s Íránem, proto Evropská unie vyvine veškeré úsilí, aby tento problém vyřešila.

Mogheriniovou doprovázelo sedm evropských komisařů

Situace v oblasti lidských práv byla v rozhovorech zmiňována jen okrajově, podle diplomatů z důvodu krátkosti návštěvy a nedostatku času. Podle vysokého úředníka EU je obnovení spolupráce příležitostí řešit i otázku lidských práv – “Skutečnost, že jsme nyní v užším kontaktu s Íránem neznamená, že naše obavy již neexistují.”

Íránský prezident Hassan Rouhani podepsal v Ankaře několik obchodních dohod s tureckým protějškem Recep Tayyip Erdoganem 

Mezitím íránský prezident Hassan Rouhani jednal s tureckým prezidentem Erdoganem v Ankaře. Dohodli se na rozšíření bankovní a hospodářské spolupráce a na navýšení obchodu na $ 30 mil. v průběhu dvou let. Erdogan uvedl, že se také dohodli na “zmírnění rozdílných postojů ” k Sýrii a v otázkách spolupráce v boji proti terorismu.  

Zdroj: zde, zde, zde 

 

V hlavní roli Írán

Minulý rok přinesl dvě zásadní události: nástup uprchlické vlny do Evropy a červencové jednání světových mocností s Íránem, které ač se všelijak táhlo, přineslo jadernou dohodu s Íránem a po ní odstranění anti íránských sankcí od ledna letošního roku. K tomu nesmíme zapomenout na dění v Sýrii, ale také na návštěvu čínského prezidenta ve VB.

V souhrnu byly tyto události 1) o finále v překreslování hranic Blízkého východu, na kterém se novým vůdcem má stát Írán a 2) o předávání světové moci novému hegemonu – Číně. Obě události mají společnou tu věc, že Západ (USA a Evropa, resp. západní styl života) mají skončit a jejich vůdčí role mají převzít Čína a Írán.

Dnes už nikdo nepochybuje, že migrační vlna byla a je řízeným procesem a že hlavní roli v ní sehrává Turecko. Jelikož se ukázala jako nezvladatelná, Evropská unie, která jinak migraci poslušně podporuje, Turecko uplatila, aby migranty pozdrželo. Už se objevily informace, že podobně by Evropa měla uplatit i Libyi, ale cesta Mogheriniové do Íránu je potvrzením, že EU je připravena zaplatit další peníze, tentokrát Íránu.

V této souvislosti se mi vybavila nedávná výzva íránského prezidenta: Írán přijal už tři miliony uprchlíku, Evropo, ber si příklad.  Tehdy jsem si říkala – proč ten tlak? A ono jak se zdá, ten tlak má souvislost s tím, že Evropa se v budoucnu skutečně má stát kalifátem, kterému bude velet – Írán. Írán jakožto ten, který po boku Číny bude vládnout světu.

Současná cesta Mogheriniové do Íránu je potvrzením, že EU je tomuto plánu vstřícná a že islamizaci Evropy přijala jako svůj úkol, naplno realizovaný pod vedením Merkelové. Z výsledků cesty Mogheriniové lze dále usuzovat, že Evropa je na straně Íránu a že s ním půjde i proti USA, ale že potřebuje odklad a klidně za ten odklad zaplatí stejně, jako je ochotna platit Turecku.

A pak tady máme ve stejné době setkání íránského a tureckého prezidenta, tedy prezidentů dvou zemí, na kterých stojí vytvoření evropského kalifátu přes vlnu uprchlíků. A vypadá to, že si porozuměli tak, že dokonce jsou ochotni najít společnou řeč i v otázce Sýrie.

Co mi z toho plyne? Že bez ohledu na to, že Turecko s jeho megalomanskými osmanskými plány (o kterých jsem přesvědčena, že budou ukončeny vznikem Kurdistánu, který dle mého může zahrnovat dokonce i Arménii) již není žádoucí a Erdogan jako zoufalec neví, na kterou stranu se přidat, v otázce vzniku evropského kalifátu jsou to země zásadní, proto jim nic nebrání, aby byly zeměmi spolupracujícími.

Co je ale podstatné – Mogherini a sedm komisařů EU právě potvrdili, že evropský kalifát bude a že USA končí a nastupuje Východ.

Že do dění vstoupilo Rusko jak v jednáních o jaderné dohodě s Íránem, tak především vstupem do Sýrie, to je na jiné téma.

PS 1: Mogherini respektuje muslimské odívání v islámském státě – v pořádku, otázka ale je, proč muslimské odívání má být respektováno i v Evropě, v křesťanských státech. Hlavně ale nezapomeňme, že je to bývalá členka italské federace mladých komunistů, která se v disertační práci tematicky zaměřila na politickou filosofii a vztah náboženství a politiky v islámu.  A k tomu mi nejde nepřipomenout papeže na ostrově Lesbos, kde muslimští uprchlíci neměli problém uctívat nejvyššího vůdce křesťanů, viz např. toto video

PS 2: Lidská práva v Íránu, něco o tom zde. Ale eurohujeři mají na mušce Čínu, zatímco za Írán (EU) budou bojovat dokonce proti USA! Už jsem psala zde, či zde že nemají ani potuchy, která bije! A že jedinou záchranou pro Evropu je opět Rusko!

 Pozorovatelka-  17.4.2016

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejhlasovanějších
Patrik
Návštěvník

Tak takhle tupě jednoduché to rozhodně není,jak tvrdí tento článek. Jestli tohle má být ona proruská propaganda,tak je jsou to vyhozené peníze. Tak za prvé,všechna tvrzení,že to je tak či onak s Íránem nebo EU jsou lživá,nikdo z nás do toho skutečně vidět nemůže a kdo tvrdí,že ano,ten lže. Držme se tedy faktů a už jen s nimi všem dojde jaká je tenhle článek blbost. Za prvé,Írán je šíitska země,je šíitska proto,že se nejspíš perští vládci potřebovali dostat z vlivů arabských,kteří jsou sunnité. Patalelně bych to mozna vzdalene prirovnal k anglikanske protestantske cirkvy a vlivu katolickeho Vatikanu. Takze je totalni hloupost tvrdit,ze Iran planuje nejaky chalifat. Z nabozenskeho hlediska to neni mozne,protoze nejvyssi duchovni v Persii je ajatollah,nikoli chalifa. Dalsi maly postreh je,ze uprchlici jsou arabove,Iran jsou persane,protivnici arabu,planuje teda persky Iran zalozit arabsky chalifat? Pitomost. Za druhe,Persie odjakziva patri mezi lokalni mocnosti,presto,ze byl trh tak dlouhou dobu uzavren svetu,udrzel si prosperitu pouze diky ekonomice a spotrebe domaciho trhu. Takze je Iran velice stabilni zeme. Faktem je,ze mene stabilni Saudska arabie,jejiz nejbohatsi a prevazne siitska vychodni provincie ma tendence se vzpouzet a odtrhnout se je na tom se stabilitou hure. Moji domnekou je,ze uprchlicka kriza by prospela spise jim. Ale netvrdim,ze je to skutecnost a ze EU pred perskym chalifatem (desna blbost) zachrani rusko. Kdyby to aspon melo hlavu a patu. Hezky zbytek dne.

Serpoš
Návštěvník

Je v tom opravdu zmatek.Pak se v tom všem vyznejte.Samozvaným vůdcům EU je to asi opravdu už jedno, jestli šíté nebo sunnité.Spojí se s kýmkoli, aby zahlušili Evropu.
Klukům z Ruska na tomto videu odhodlanost a chuť bránit vlast rozhodně nechybí:

https://www.youtube.com/watch?v=8jw0T-zzd5o&nohtml5=False

Fanděme jim a podporujme je nejen slovy.

Carlos IV
Návštěvník

Iran take nedavno podepsal dalsi kontrakty na ropu a plyn s Indii. Platby mely probehnout puvodne v narodnich menach ale Iran si pry vynutil platby v – EUR.
Pretahovani Iranu na zapad jako soucast dalsi izolace Ruska? Vypada to tak.
Neverim ze to Evropa dela “pro sebe”. Je to diktat zpoza Atlantiku (senatori kseftovali potaji s Iranem uz za embarga). A neverim ani Cine. Nejvetsi milovnici penez hned po ZIdech. Pro se take pripojila GB, ktera urcite nepredala CIne Hong Kong zadarmo. Odkud ti odesli, vzdycky tam zanechali neco smradlaveho.

rakos
Návštěvník

Lhani na Babisovkach v primem prenosu. Islamsky stat pry o prijmy v Syrii pripravily ne Rusko, ale USA a Britanie. Pritom o oblastech vychodne od Homsu, okoli Palmyry, Al-Salamiyah a Itriyah, ktere osvobodila od IS Syrska armada s pomoci Ruska neni ve lzivem clanku ani slovo.
http://ekonomika.idnes.cz/isis-prisel-po-ztrate-uzemi-o-30-procent-sveho-prijmu-f96-/eko-zahranicni.aspx?c=A160418_134500_eko-zahranicni_nio

Autor: Eva Moniová
comment image

http://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=2893

Jarek*
Návštěvník

Mladá paní, prosím co Vás tak úžasného vede k tomu věnovat svůj drahocenný čas sledování těch sraček. Nebojte, že oni neví, jaké ty sračky produkují. Oni se snaží, aby byly kolosální. A věřte, nevěřte, mají velkou radost z toho, že se najde nějaký hlupák, který se nad tím jejich hnojem pozastavuje. Tak to je a ne jinak.

Ten co ví
Návštěvník

Pssst a objednej si další pivo a rum….

Likan 1975
Návštěvník

V televizi půjde film Království nebeské. Přímo se nabízí, že takto bude vypadat Evropa do 2 let, muslim a křesťan vše řešili ohněm a mečem. Tak ženská v nějakém hadru na hlavě nás nespasí. Kecají a gestikulují pořád dokola. Ale jednou příjde někdo, kdo už konečně práskne do stolu. A pronese:,, tak to bude a ne jinak”, jenže se toho dne bojí všechny krysy v Bruselu. Tak se pouze na oko smějí.

marmaris
Návštěvník

Ta pííííča dělá ostudu všem Evropankám tím zasr. hadrem na palici. Kdyby slimáci nosili péro v nose a kosti kolem krku, tak si to na sebe navěsí taky. Takovou odpornou k.ndu je nejlepší v duchu šaríi pěkně polejt benzínem a zapálit, jelikož pošlapala čest evropské křesťanské kultury!!! Jdu blejt, velebnosti!

Holy
Návštěvník

Zeptam se jina, jmeno a prijmeni rika o lodech hodne. K jake komunite tato prislusnice znskeho pohlavniho organu patri? Je to Zidovka! Ci haji zajmy? Sionistu!!! Jsou evropane sioniste?
http://www.nwoo.org/2016/04/16/prof-boguslav-wolniewicz-o-roli-zidovskych-kruhu-na-upadku-evropske-kultury/
http://www.nwoo.org/2016/04/17/demonstrace-narodni-obrody-vitkov-16-4-2016/

M.C.
Návštěvník

Dotyčná je profláklá komunistka, takže jí asi křesťanství nebude zrovna blízké. Pokud je komunistka internacionalistka (nemám čas zkoumat její prohlášení podrobně) tak zřejmě bude ochotná pro vítězství věci komunismu obětovat i vlastní národ. Co teprve cizí národy.

Majsan
Návštěvník

krestanska kultura je stejna sracka jako islamska

Avari
Návštěvník

A co teprve ateisti a další sračky, co??

Vesna
Návštěvník

Ešte skôr, ako som prečítala článok pani Pozorovateľky ma neskutočne pobúrila a zdvihla zo stoličky fotka. Som zástanca toho, aby sa veci riešili rokovaním a nie násilím. Aby som však uľavila svojmu svedomiu, musím sa verejne priznať, že keby som sa mohla dostať do blízkosti tej tupej fňukajúcej káče Mogherini, tak jej budem uťahovať tú šatku okolo krku dovtedy, kým by nepochopila čoho sa dopustila. Videla tá užitočná idiotka, že by moslimovia chodili do civilizovaného sveta bez uterákov na hlave? Nechodia, stoja si za svojou (ne)kultúrou. Takto ona usilovne robí nadprácu a znemožňuje nás ostatných.

Mokoša
Návštěvník

Je v to symbolika, že se tak přistrojila tahle čučolína. Předává tím Evropu pod “umírněný” islámský – iránský dohled. I papež to udělal když 11muslimům a 1 sluníčkářce “omyl” nohy. těm kdo umí číst se říký – Evropa jest dána Alláhovi.

.B.
Návštěvník
Nobody
Návštěvník

Třeba paní Mogherini tam šla již vyjednávat “budoucnost” –comment image

albatros
Návštěvník

Ta fotka opravdu mluví za vše. Papež myje muslimům nohy a vozí je do Evropy, diplomat EU “vyjednává” v muslimském hábitu.

.B.
Návštěvník

Ano, papež si veze ddomů 12(!!) muslimů. Nikoli křesťanů. Ale to je normální, velký mufí si běžně bere křesťany, ne?
Čím mne dopálil nejvíc, je náledující:
Papež tvrdí, že současné “putování uprchlíků” je největší humanitární katastrofou od WWII.
Cože? A co Rwanda? Darfúr? Vietnam? Laos? Kambodža? Koneckonců, válka v Iráku, Sýrii?
Ne, podle papeže je to cestovka.

Pozorovatelka
Návštěvník

Váš pohled postrádá “vyšší mocninu”, proto nemůžete pochopit, o co jde https://aeronet.cz/news/video-desata-mocnina-a-o-globalnim-prediktorovi-a-o-tom-cim-se-ridi/

.B.
Návštěvník

Děkuji, ale chápu, o co jde. Jen ta drzost je neuvěřitelná.

Pozorovatelka
Návštěvník

K tomu si přidejte Daniela Landu, který se před nedávnem skamarádil s Karlem Janečkem (velikým přítelem Karla Schwarzenberga!) a jeho video: Všichni jsme Árijci. https://www.youtube.com/watch?v=CnfrjjhQJ7c&feature=youtu.be
Více k textu zde
A svým pohledem si dovolím připomenout, že Árijci mají kořeny pod horou Ararat (právě aktuální Arménie přes boje s Ázerbájdžánem v Náhorním Karabachu a na území, kde je obnovován stát Kurdů/Jezidů, ale jakožto nejen “pobočka” Izraele a tím židů/Židů, ale i jakožto země aramejštiny, tzn. jazyka, kterým hovořil Ježíš ), v neposlední řadě země, která leží v blízkosti Sumeru a Babylonu a města Ur, tedy míst, kde má kořeny nejen Talmud a s ním Bible, ale kde se i zrodil Abrahám. Ten Abrahám, jehož kroky po pádu Babylonu vedly do Egypta, ze kterého následně vzešel nejen vezír Josef, ale i Mojžíš a židovský národ…
A zatímco EU v čele s Merkelovou a obzvláště s papežem pracuje na spojení islámu a křesťanství, do toho Dan Landa (podotýkám, že velmi znalý Dan Landa) vytvotřil videoklip “Všichni jsme Árijci”. Už jen doplním, že Árijec=Íránec a že v obou případech jde o území Sumeru, Babylonu, ale především Araratu na území Arménie/Turecka.