Minulou neděli v Minsku demonstrovalo 100 000 lidí a západní média křičí,...

Minulou neděli v Minsku demonstrovalo 100 000 lidí a západní média křičí, že desetimilionové Bělorusko chce změnu režimu! V Praze v červnu 2019 demonstrovalo na Letné 300 000 chvilkařů a západní média křičela, že Česko chce změnu režimu! A jaký je jediný rozdíl? No přece v tom, že v roce 2019 Lukašenkova vláda neschválila intervenční fond na podporu české opozice a práce českých opozičních médií a novinářů v ČR proti demokraticky zvolenému premiérovi! Jaroslav Foldyna to řekl českým poslancům na plnou hubu a nikdo ve sněmovně ani nepípl! Pravdu znají všichni, ale proti instrukcím z Washingtonu je zákaz protestovat!

Minulou neděli v Minsku demonstrovalo 100 000 lidí a západní média křičí, že desetimilionové Bělorusko chce změnu režimu! V Praze v červnu 2019 demonstrovalo na Letné 300 000 chvilkařů a západní média křičela, že Česko chce změnu režimu! A jaký je jediný rozdíl? No přece v tom, že v roce 2019 Lukašenkova vláda neschválila intervenční fond na podporu české opozice a práce českých opozičních médií a novinářů v ČR proti demokraticky zvolenému premiérovi! Jaroslav Foldyna to řekl českým poslancům na plnou hubu a nikdo ve sněmovně ani nepípl! Pravdu znají všichni, ale proti instrukcím z Washingtonu je zákaz protestovat!

Všichni určitě sledujete situaci v Bělorusku a každý den vám česká mainstreamová média v čele s Českou televizí přináší informace o tom, jak celé Bělorusko se vzbouřilo proti Alexanderu Lukašenkovi a kolik lidí nesouhlasí s běloruským režimem. Bělorusko prý chce změnu a běloruský prezident se drží u moci silou a brání běloruským občanům v demokratizaci běloruské společnosti. Tyto zprávy a informace jsou ovšem západními médii pokřivovány takovým způsobem, že bychom si měli udělat jedno zásadní srovnání. Když se totiž v západních médiích mluví o tom, že Bělorusko chce změnu, není to pravda. Změnu v Bělorusku, které má zhruba stejně obyvatel jako Česká republika, chce pouze malá a zanedbatelná část běloruské, avšak o to více hlučné, nespokojené a ze západu podporované populace. Změnu režimu nechce Bělorusko, ale skupina neziskových a občansko-právních organizací, které jsou financovány a řízeny ze západu. Nejprve tedy holá fakta.

Demonstrace v Minsku, neděle 23. 8. 2020

Minulou neděli proběhla v centru Minsku velká a mohutná demonstrace. Západní média spočítala, že protestu se odhadem zúčastnilo něco přes 100 000 Bělorusů [1], což je v matematickém přepočtu pouhé 1% běloruské populace. Jak je tedy možné, že západní a rovněž česká média tvrdí, že Bělorusko chce změnu? Copak 1% populace v Bělorusku reprezentuje Bělorusko jako celek, nebo zastupuje celých zhruba 10 milionů Bělorusů? V žádných dalších městech v Bělorusku už žádné podobné demonstrace nebyly, pouze v Grodnu na západě země se sešlo asi 2 000 demonstrantů a to bylo všechno.

Vloni v červnu přišlo na Letnou 3x více demonstrantů proti Babišovi, než kolik jich přišlo minulou neděli protestovat v Minsku proti Lukašenkovi! Co to má znamenat?

Když tedy Česká televize tvrdí, že Bělorusko protestuje a chce změnu, tak početně nám tady něco opravdu hapruje. Pokud by se v Minsku sešly dva miliony demonstrujících, představovaly by tedy 20% běloruské populace, potom ani tehdy by nebylo možné tvrdit, že Bělorusko jako celek chce změnu, protože by to znamenalo jen jediné, že jedna pětina Bělorusů chce změnu, ale 80% Bělorusů žádnou změnu nechce. To jsou fakta! Takže, jak je možné, že na základě účasti něco přes 100 000 lidí vydávají západní média stanoviska, že Bělorusko jako země chce změnu? Jenže, Bělorusko zdaleka není jedinou zemí, kde 1% populace prý reprezentuje celý národ. Nejlepším druhým příkladem je totiž Česká republika.

Pohled ze střechy, necelých 300 000 demonstrantů na Letné, 23. 6. 2019

Vloni v červnu nezisková organizace Milion chvilek svolala na pražskou Letnou mohutnou demonstraci, na kterou se dostavilo 3x více lidí než minulou neděli v Minsku. Dne 23. 6. 2019 přišlo na Letnou podle informací českých mobilních operátorů a pozorovatelů [2] necelých 300 000 lidí a tato demonstrace tak reprezentovala 3% české populace. Přestože účast na Letné byla 3x vyšší než v Minsku, česká vláda nepadla a Andrej Babiš se demonstracím vysmál. Celá věc vyšuměla a ukázalo se, že Milion chvilek narazil na tzv. akční zenit občanské angažovanosti. Více než 300 000 lidí se totiž od té doby sehnat nepodařilo. Západní média vloni rovněž psala, že Česko chce změnu a novou vládu, jenže i tehdy to byla lež, protože 3% české populace nereprezentují Českou republiku a českou populaci. Těch 300 000 lidí totiž reprezentuje nátlakovou organizaci, kterou Milion chvilek ve skutečnosti je od samého počátku.

Když se protestovalo vloni v Praze, běloruská ambasáda rozhodně nerozdávala českým novinářům peníze na podporu novinařiny proti českému premiérovi

Jak sami vidíte, dvě naprosto stejné situace, obrovské demonstrace proti vládním establishmentům svých zemí, stejné zástupné výroky liberálních a veřejnoprávních médiích o tom, že občané dané země chtějí změnu, ale v obou případech to nebyla a není pravda, protože bez ohledu na to, jestli do hlavního města té které země dostanete 1 nebo 3% lidí, tak to zkrátka nehraje roli, protože se jedná o malou skupinu nespokojené, ale o to více militantně naladěné společnosti. Obě dvě země mají prakticky stejný počet obyvatel, obě dvě země jsou slovanské, obě dvě země byly součástí tzv. Východního bloku a obě země měly centrálně řízené ekonomiky. Stejně jako byl demokraticky zvolen Andrej Babiš v ČR a opozice proti němu stejně útočí, tak stejně tak demokraticky byl zvolen i Alexander Lukašenko, a rovněž i proti němu tamní opozice demonstruje, i když do ulic a na náměstí Minsku se jim daří dostávat 3x méně demonstrantů, než se to dařilo Milionovým chvilkařům v Praze. Jenže, jeden zásadní a brutální rozdíl mezi Běloruskem a ČR opravdu najdeme.

V Praze přišlo vloni v červnu poněkud více lidí než v Minsku… zhruba 3x více

Když totiž v ČR probíhaly tyto mohutné demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi, tak běloruské vláda do vnitřních záležitostí v ČR nezasahovala. Nedošlo k tomu, že by běloruský ministr zahraničí jako největší debil začal vypouštět do médií velkohubé bláboly, že běloruská vláda schválí jeho návrh na zřízení intervenčního fondu s penězi na podporu činnosti opozičních médií a serverů v ČR, na podporu opozičních novinářů v ČR, a že tyto peníze z fondu bude v Praze rozdělovat zástupcům českých organizací občanské společnosti běloruské velvyslanectví. K ničemu takovému se Bělorusko tehdy minulý rok nerozhodlo a do protestů proti Andreji Babišovi se nevměšovalo. Jenže, to se rozhodně nedá říct o české vládě, která se naopak velice intenzivně vměšuje do současných protestů v Minsku proti Alexanderu Lukašenkovi.

V Česku protestují proti premiérovi 3% populace, ale premiér odmítá odstoupit. V Bělorusku protestuje 1% populace, ale běloruský prezident musí podle české vlády odstoupit? WTF?

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček prosadil [3] ve vládě zřízení intervenčního fondu ve výši 10 milionů korun na podporu běloruských opozičních médií, novinářů a serverů, přičemž peníze má podle plánu v Minsku rozdělovat a rozdávat česká ambasáda. A to na základě tvrzení, že v Bělorusku chtějí lidé změnu, přičemž tu změnu v Minsku požaduje 3x méně demonstrantů než vloni v Praze na Letné. To je gól, že? A dámy a pánové, to je znovu příklad dalšího macatého chucpe, pěkně vypaseného.

Průvod zhruba 100 000 Bělorusů na cestě k běloruskému sídlu vlády a parlamentu

Takže, když na Letné proti Babišovi demonstruje 300 000 lidí, tak to není žádná revoluce, není to žádný převrat, je to vnitřní záležitost ČR a jsou to protesty malé skupiny nespokojenců, kterým Andrej Babiš vadí. Jenže, když v Minsku vyjde do ulic pouhých 100 000 lidí, česká vláda v čele s folklórním ministrem zahraničí hned zřizuje intervenční fond na podporu protestů proti běloruské vládě a hned se aktivně angažuje do podpory protestů těch 100 000 Bělorusů proti Lukašenkově vládě. To je hezká licoměrnost a pokrytectví, že?

Jakmile do Prahy dorazily noty z USA, česká vláda se chová k Bělorusku jako spolek naprostých diletantů

Příčinou těchto procesů v Praze jsou samozřejmě noty, které přivezl [4] do Prahy bývalý šéf CIA a dnešní ministr zahraničí USA Mike Pompeo. Notičky dostal nejenom Andrej Babiš, ale dostal je i Tomáš Petříček, to je zcela zjevné a nepochybné. Jeho pondělní výroky, že česká ambasáda v Minsku bude rozdávat peníze běloruské opozici, už odvysílala včera večer i běloruská státní televize a věcí se začne zabývat běloruská vláda a zřejmě i běloruské tajné služby. Už minulý týden to nejlépe v poslanecké sněmovně zhodnotil poslanec Jaroslav Foldyna, že česká vláda mlčí, když policie v Paříži střílí gumovými projektily do protestujících v rámci protestů Žlutých vest. Video máte v úvodu tohoto článku.

Demonstrace na Letné proti Andreji Babišovi, 23. 6. 2019

Ovšem, když se v Minsku sejdou demonstranti, kteří nereprezentují celou běloruskou populaci, tak česká vláda už se angažuje a intervenuje do vnitřních záležitostí Běloruska. Tady se ukazuje, že když dva dělají totéž, není to totéž. Když v Praze volá po odstoupení Andreje Babiše skoro 300 000 lidí, je to skupina nespokojenců, kteří nevyhráli volby a chtějí svrhávat premiéra z ulice. Když se ale v Minsku sejde 100 000 lidí, je to podle české vlády hned povstání běloruského lidu jako celku a česká vláda hned posílá demonstrujícím a opozici peníze. Řeknu vám, že z chování české vlády je mi opravdu na zvracení.

-VK-

Šéfredaktor AE News

S námi čtete, s námi objevujete

Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce zbývá 5 dní a zatím jsme vybrali jen cca. 77% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s hysterií okolo Covidu-19. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
lex TALIONIS
Návštěvník
lex TALIONIS

Je zaujímavé ako Slovenské médiá úplne zmĺkli o situácii v Bielorusku. Zrejme zistili že ani ich čitatelia nie sú slaboduchí ako očakávali.

hana
Návštěvník
hana

Nepoznala som pana Foltyna, ale gratulujem Cesku k takemuto politikovi. Klobuk dolu!

Kamil
Návštěvník
Kamil
Milada
Návštěvník
Milada

O obcanske neposlusnosti zde pisi asi rok a divim se. Proc nejit k volbam?? Pro svuj vlastni dobry pocit, ze nevolim nejakyho hnupa. Nevolila jsem za komousu, dolezli vzdy az do baraku s urnou a stejne jsem jim ten hlas nedala, tak proc ted bych mela volit? . At se zvolej sami.

Jan Jirka
Návštěvník
Jan Jirka

Že by se někdo zvolil sám,bez účasti voličů asi těžko. A s tím ( ne )zvolením nějakého hňup…inu,to přece záleží na nás,voličích,koho zvolíme. Navíc,při absenci voliče právě jeho propadlý hlas jde na konto hňupů…

anonymka
Návštěvník
anonymka

Milada
Kecičky, nevolila jsem za komoušů nikdy a nevzpomínám si, že by někdy přilezli do baráku s urnou. S urnou chodili jen za invalidy, nic víc. Prostě komouše volilo 99,5 občanů a na to půl procento, co k volbám nešli, prostě srali.
Tak tu laskavě nedělejte za sebe hrdinku a disidentku, když to tak není.

Alanis
Návštěvník
Alanis

USA uvalily sankce proti výzkumnému ústavu, který se podílel na vývoji ruské vakcíny proti covidu-19

https://cz.sputniknews.com/svet/2020082612434896-usa-uvalily-sankce-proti-vyzkumnemu-ustavu-ktery-se-podilel-na-vyvoji-ruske-vakciny-proti-covidu-19/

Umírající americký parazit kope v smrtelné křeči.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Alanis
to už je opravdu chování debilů a jasné přiznání o co jim jde.

Ranzak
Návštěvník
Ranzak

Až na to ,že je to totální nesmysl

Dáša
Návštěvník
anonymka
Návštěvník
anonymka

Dáša
Opozice dělá rachot a socani by rozdávali, ale aby se vlk nažral a koza zůstal celá. Důchodcům přidají nejspíš asi 5000, což je pakatel, s přihlédnutím k tomu, že většina důchodců má důchod tak malý, že musí chodit na úřad pro sociálku na bydlení, tak ze státní kasy stejně nic nejde navíc, protože když dostanou důchodci mimořádné peníze, tak jim zase nedají ty příspěvky na bydlení, takže nula od nuly pojde, socani mají před volbami plus a státní kasu to nic nestojí, jen trochu řevu v parlamentu od opozice,

Alanis
Návštěvník
Alanis

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin podněcování vraždy poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM), rozhodl obvodní soud pro Prahu 5

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/starosta-prazskych-reporyj-novotny-nespachal-trestny-cin-vyzyvani-k-vrazde-rozhodl-soud-40334495

Další ostudný výrok zkorumpované židovské jakobyjustice.

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Žijeme v sionfašounský chazarbangsteský gubernii . Vše se přetváří k obrazu satanovu a jeho synagogy

anonymka
Návštěvník
anonymka

Bezejmenný
No hlavně, aby se to nepřetvářelo k obrazu božímu, to byl teprve průser a bída kam oko dohlédne, jen flanďáci by byli vypasení.

CML
Návštěvník
CML

Samozřejmě, trestné by to bylo pouze v opačném gardu, kdyby někdo podněcoval, že bude v Řeporyjích vesnická zabíjačka..

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Alanis
ano přesně tak chápe soudcovská mafie svou nezávislost. Sice byla zcela jasně naplněna skutková podstata trestného činu tak jak ji definuje zákon , ale soudce se necítí být na něm závislý a vynese výrok který mu doporučí jeho židofašističtí páníčci. Naprostý soumrak soudnictví a spravedlnosti.

Superiors
Návštěvník
Superiors

Co se děje s panem Navalným? Neví někdo? Snad ho arabové na roskas muty nepohřbili někde na runway Tempelhof v Berlin.

Láďa
Návštěvník
Láďa

V USA pravděpodobně začala dlouho očekávaná občanská válka. Na ulicích teče krev a leží mrtví.
Je to pravda nebo lež?

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Podle opozice prý v úterý bylo zatčeno při “demonstraci” 50 lidí. Je tedy zřejmé, že už ti rozvraceči byli zatčeni všichni co tam byli a bude konečně pokoj.