Ministerstvo obrany zneužívá uprchlickou krizi k vyzbrojení AČR dalšími útočnými puškami a...

Ministerstvo obrany zneužívá uprchlickou krizi k vyzbrojení AČR dalšími útočnými puškami a technikou pro nové operace NATO v Afghánistánu a Iráku! V Bruselu kolují zvěsti, že Američané by mohli přijít kvůli Rusům o Irák!

Ministerstvo obrany zneužívá uprchlickou krizi k vyzbrojení AČR dalšími útočnými puškami a technikou pro nové operace NATO v Afghánistánu a Iráku! V Bruselu kolují zvěsti, že Američané by mohli přijít kvůli Rusům o Irák!

Ministerstvo obrany ČR má evidentně občany za hlupáky. Jak jinak si vysvětlit rozhodnutí pana ministra Stropnického, že armáda nakoupí bez výběrového řízení útočné pušky (proti uprchlíkům?) a další pozorovací a sledovací techniku [1]. Pokud by se hovořilo o dronech, tak jistě, ty se dají použít pro hlídání hranic ze vzduchu. Ale útočné pušky? Někdo by řekl kacířskou myšlenku, že uprchlická krize přišla jak na zavolanou. Díky ní se dá zdůvodnit všechno ohledně nákupů vybavení bez výběrového řízení.

Ministerstvo však využívá uprchlický důvod jen v médiích, oficiálně jde o další vyzbrojování armády pro operace AČR v rámci NATO. A pozor, dějí se věci: Američané zůstávají v Afghánistánu! Obama zjistil, po dlouhé době, co se stalo v Iráku, a tak ponechá v Afghánistánu 10,000 amerických vojáků [2] a zřejmě dojde k opačnému procesu, do země budou další vojáci, včetně těch ze států NATO, přibývat.

get-attachment-123-587x330.jpg
Koncepce CIA ohledně svých “proxy-assets”…

Člověk nemusí být génius, aby si v této politické situaci nedal dohromady fakta. Afghánistán bude potřebovat nové vojáky, nové mise. A kdo bude první na řadě? Jaký nejvěrnější spojenec v NATO? Česká armáda! Urychlené a kvapné vyzbrojování, bez výběrového řízení, přičemž ani Andrej Babiš překvapivě nijak neprotestuje, to všechno ukazuje na to, že časová tíseň armády je značná a chystá se k dalšímu expedičnímu dobrodružství pod vlajkou NATO! Současná uprchlická krize je pouze mediální zástěrkou, jak zakrýt nákupy zbraní a vybavení pro další turnusy českých vojáků v cizině.

Není vyloučená ani operace v Iráku, v Bruselu v centrále NATO se o této variantě intenzivně hovoří. Američané už vyjádřili v NATO své obavy, že Rusko by mohlo v Iráku získat klíčový vliv a že je třeba s tím něco urychleně udělat! Barack Obama se myšlence brání, ale volby jsou v USA na dohled a pokud ruská iniciativa v Sýrii bude mít úspěch, mohlo by dojít z pohledu americké vlády k tragédii, kdy slabá irácká vláda by mohla pozvat ruská vojska do Iráku. Pokud irácká vláda položí Obamovi na stůl jasný vzkaz, že buď vyšle do Iráku americké jednotky na ochranu před Islámským státem anebo se Bagdád obrátí na Rusy s žádostí o pomoc, tak v takové situaci bude muset Obama opravdu jednat, protože by mu hrozilo, že Američané přijdou nejen o vliv v Sýrii, ale i v Iráku. To by byla katastrofa, zvláště pro demokratickou stranu v USA před volbami prezidenta příští rok.

Horečné a urychlené vyzbrojování AČR ukazuje, že ministrovi Stropnickému přišly notičky. Příprava AČR na misi v Afghánistánu a zřejmě i v Iráku již je rámcově připravena, a tak zatímco čeští policisté si stěžují, že mají v uprchlických centrech horší podmínky, než samotní nelegálové [3], kteří porušili zákon a překročili neoprávněně české hranice, tak armáda mezitím využívá nastalého chaosu k vyzbrojení dalších expedičních skupin české armády pro další americké operace v zemích, kde už dávno měla být ta slavná demokracie a svoboda poté, co tam Američané vedli hrdinské bombardovací a pozemní války, ale jaksi se to celé zvrtlo.

47515470.cached.jpg
Americký instruktor cvičí irácké vojáky

Irák se nebezpečně přiklání k Rusku [4], přiznává už i Reuters, protože v Bagdádu jsou překvapeni, jak účinné je ruské bombardování v Sýrii proti IS, zatímco americká letadla za dva roky neměla na islámisty žádný viditelný dopad. Bagdád už uvedl, že by uvítal ruskou intervenci proti IS na území Iráku [5], což v Pentagonu vyvolalo obrovské zděšení. Irák chce vidět větší účast Ruska v boji proti islamistům na iráckém území, a to všechno jsou velmi špatné zprávy pro americkou administrativu. Země, kterou americká vojska dobyla, se teď obrací k Rusku.

Ruský zástupce ministra obrany Anatolij Antonov uvedl před 2 dny, že Rusko je připraveno rozšířit své letecké operace proti islámistům i na území Iráku [6]. To by byla katastrofa pro americké ozbrojené síly, které Irák dosud považují za svoji sféru vlivu. Je však velkou otázkou, zda-li letecké útoky, jakkoliv úspěšné, budou schopny zničit islámský stát. V Sýrii funguje spolupráce syrských, íránských a libanonských pozemních jednotek, které za podpory ruského letectva postupují vpřed a vytlačují islámisty z jejich pozic.

Irák je ovšem jiná kategorie. Irácká armáda je v zoufalém stavu. Americký výcvik se na nich podepsal natolik, že např. když jim dojde baterie do nočního vidění, tak odvolají celý útok jednotky o několik dnů, než dojdou nové baterie od Američanů z USA. Pokud jim dojde v samopalu munice, zahazují zbraň jako “použitou” a dávají se na útěk. Stejně tak se chovají k vojenské technice, pokud jí dojde nafta. Když Američané v roce 2003 rozpustili zkušenou Saddámovu armádu, vytvořili z mladých Iráčanů novou armádu způsobem, který je opravdu bizarní. Rekruti dostali nový mobilní telefon a platební kartu VISA, kterou si mohli nakupovat kvalitní americké zboží v amerických armádních obchodech, protože ve zničeném Iráku tehdy nefungovalo nic. Podobná situace panovala v Československu v roce 1945, když možnost nákupů v obchodech UNRA (které byly ovládány Američany, i když šlo o pomoc pod hlavičkou Spojených národů) byla jedinou cestou, jak se dostat ke kvalitnímu zboží.

[VIDEO] Výcvik nové irácké armády v roce 2008. Rekruti jsou v zoufalé fyzické kondici…

Mnoho rekrutů tak vstoupilo do nové irácké armády ze zcela zištných důvodů, ale bez jakéhokoliv odhodlání bojovat a nasadit životy ve skutečném boji. Je potom jasné, že Islámský stát, který je složen právě z bývalých vojáků Saddámovy armády, kteří v roce 2003 přišli o práci a obživu pro své rodiny, válcují mladé rekruty nové irácké armády na bitevním poli jako maliny.

Americká FAIL politika tak s největší pravděpodobností přivede české vojáky zpátky do Afghánistánu a zřejmě také do Iráku. Američané si nemohou dovolit přijít o vliv v Iráku, a pokud pozemní operace bude nutná, americká armáda tam nebude chtít jít sama, povolá si na pomoc “fíkové listí” z NATO, v čele s “pomocnými technickými prapory” AČR. Je ale otázka, jestli Rusko nebude mnohem rychlejší a neosvobodí Sýrii i Irák tak rychle, že už nebude potřeba, aby Američané a NATO se někam vraceli.

Vzniká tak nebezpečný paradox. Čím úspěšnější Rusko v Sýrii bude, tím více bude hrozit pozemní operace NATO v Iráku. Ne z bezpečnostních, ale globálně-politických důvodů v zájmu zachování amerického vlivu v oblasti. A uprchlíci a Islámský stát, ti se použijí jako zástupný důvod. Nebylo by to koneckonců poprvé.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
vlk
Návštěvník
vlk

Nehovořte zde vůbec o AČR. Je to plivanec do tváře naší bývalé armády. Tento zoufalý zbytek o velikosti asi tak dvou praporů, který řídí herec z Vinohrad, s pravděpodobně modrou knížkou, pod taktovkou NATO, má největší hustotu počtu generálů a vysokých důstojníků na počet vojáků určených k aktivnímu nasazení v rámci NATO proti komukoliv
včetně občanů ČR. Toto vojenské těleso o velikosti expedičního sboru je pro obranu ČR naprosto při současné podřízenosti velení nebezpečím pro naši zem. Služba v tomto sboru již není ctí a mužskou záležitostí ale otázkou žoldnéřských pravidel.A jak je za dvacet let řízeně docílena fyzická degenerace populace mladých,boje a obrany schopných mužů, včetně likvidace pojmů vlast, národ, ochrana žen a dětí i za cenu nasazení vlastního života,
je patrno z posledních zpráv o podmínkách do přijetí k žoldnéřům s hrdým názvem AČR.

fad
Návštěvník
fad

Cenzura zde na webu vládne 🙂

Administrator
Admin

Váš komentář byl zařazen Akismetem k ručnímu schválení.

Beth
Návštěvník
Beth

Chtěla bych jen moc poděkovat panu VK, kterého pravidelně posloucháme i s manželem na Svobodném vysílači. Je vidět, že do problematiky dost dobře vidí. Využívám možnosti komentovat článek k tomuto vzkazu. Vždy jsme si Vás vážili a vážíme, protože to co teď děláte, je čisté vlastenectví, ale my už před x lety věděli, že jste člověk na správném místě.. Takový už nebude. Vy jste věděl, že EU nepřinese nic dobrého. Věděl jste, že podpisem jednoho papíru, ztratíme suverenitu. Děkujeme Vám a těšíme se na další 4hodinovou debatu na SV. Škoda, že debata s vámi tak rychle utíká.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Myslím, že pan VK není pan exprezident ČR. Ten v zahraničí tak dlouho nepobýval.

-VSG-
Návštěvník
-VSG-

VIDEO – Výcvik nové irácké armády v roce 2008. Rekruti jsou v zoufalé fyzické kondici…
A tady výcvik Severo korejské armády: https://www.youtube.com/watch?v=2pykM4igpC4
https://www.youtube.com/watch?v=hmoLLMmQNZI
To je jiné Kafe? Naše česká armáda by si mohla vzít příklad.

gh
Návštěvník
gh

Proč zde máte cenzuru? 🙂

MT
Návštěvník
MT

Můžu se zeptat, proč je zde nastavená cenzura? Můj příspěvek nebyl nijak nepřátelsky zaměřený, ani jsem nikoho neurážel.

MT
Návštěvník
MT

A co se třeba zamyslet nad tím, jestli nákup zbraní nebyl zapotřebí (díky nedostatečným rozpočtům v přechozích letech) ? Když si pročítám tento web, tak si připadám jako na webu konspiračních terorií 🙂 Jsou to všechno jen úvahy.

Tonda
Návštěvník
Tonda
Václav Kytička
Návštěvník
Václav Kytička

Profesor Piťha – chybějící odkaz diskusního příspěvku:
https://www.youtube.com/watch?v=MwRYpmWolWQ

Václav Kytička
Návštěvník
Václav Kytička

Žádná rozvratná zpravodajská služba nemá šanci nasadit dostatečný počet placených agentů, co jdou po 8 hodinách domů, armádu angažovaných blogerů hledajících pravdu, kdy nemalá část jsou důchodci, kteří své bohulibé činnosti mohou věnovat 16 hodin denně, kdy ji dělají srdcem a ne jenom za peníze. Hledejte pravdu a obrovsky tlačte na konkrétní politiky ať útočí na pravé viníky toho všeho! Jedině takováto opora jim může dodat odvahy, aby činili takové kroky, o kterých minimálně tuší, že by bylo třeba učinit, ale nedovolí ji to strach nebo nevíra, že dokážou něco změnit.

Znovu si pozorně poslechněte slova profesora Piťhy “… vždyť oni si nás vážit ani nemohou …, …nemáme vojáky kteří by měli motiv těmi zbraněmi bojovat… (naše zbraň je klávesnice, my blogeři, jsme vojáci, kteří bojují na frontě první priority řízení, tedy té nejdůležitější. Pro pochopení si zadejte do vyhledávače ” Co všechno nás ovládá outsidermedia.cz ” (celkem 6 priorit). Bližší informace naleznete na http://leva-net.webnode.cz/ ” O válkách “, ale i v dalších studijních materiálech tohoto webu.

Václav Kytička