Ministerstvo dává od komiksu ruce pryč, ale neziskovce dotaci poskytlo! Americká ambasáda,...

Ministerstvo dává od komiksu ruce pryč, ale neziskovce dotaci poskytlo! Americká ambasáda, Evropské fondy a newspeak jako z jiného světa

Ministerstvo dává od komiksu ruce pryč, ale neziskovce dotaci poskytlo! Americká ambasáda, Evropské fondy a newspeak jako z jiného světa

Ministerstvo školství se distancovalo [1] od metodického materiálu a multikulti komiksu pražské neziskovky META, který pro české školy připravila ve spolupráci s Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. O případu jsme informovali zde. MŠMT vydalo dementi v návaznosti na rozhořčení nejen veřejnosti, ale i politických kruhů, které nadzvedl katastrofický hypotetický scénář z budoucnosti, že Česko bude kvůli radiaci neobyvatelné a obyvatelé budou muset emigrovat. Tady vidíme první problém. Ministerstvu nevadí multikulti komiks o Hamídovi, ale pouze jeden z postapokalyptických scénářů z metodologického manuálu pro učitele, který neziskovka připojila ke komiksu. Troufám si tvrdit, že kdyby to neziskovka neudělala a nechala jenom komiks, politici by nehli ani brvou.

Dotace z ministerstva ano, ale o komiksu nic nevíme!

My jsme se však v redakci rozhodli, že si prostudujeme materiály podrobněji a celá věc má opět zajímavou dohru. Jak se začalo totiž o kauze hovořit, na internetu se objevily odkazy za zajímavé materiály. Ministerstvo školství se sice od komiksu a celého metodického manuálu distancuje, ale přitom to samé ministerstvo poskytlo té samé neziskovce dotační titulPodpora integrace cizinců na území ČR v roce 2015” ve výši téměř 2,400,000,- Kč. Jde o dokument MŠMT ke stažení zde.

obr1.jpg

Takže neziskovka META o.p.s. dostává dotace a ministerstvo se od práce neziskovky distancuje? Na to existuje anglický výraz pro vyjádření údivu ve zkratce “WTF” s otazníkem, a přesně takový údiv teď mám na tváři. Takže, buď ministerstvo lže a vědělo moc dobře, na čem neziskovka pracuje a teď pouze MŠMT zařazuje zpátečku, anebo naopak ministerstvo nemá naprosto žádný přehled o tom, komu poskytuje dotace a co za ty dotace je pořizováno. Chápu, že komiks primárně zaplatila OSN a vysoký komisař pro uprchlíky, ale přece nelze vyrábět metodologický a pedagogický manuál pro učitele bez vědomí MŠMT, ne? Anebo mi něco uniká? Ministerstvo přiděluje neziskovce dotace na multikulti inkluzi a agendu inkluze, ale od komiksu a manuálu, který neziskovka připravuje pro učitele v celé republice najednou MŠMT dává ruce pryč? WTF? Že bych byl Alex v říší divů za zrcadlem?

Dvě třetiny rozpočtu neziskovky jdou na mzdy

Ale to není to nejzajímavější. Ještě podivnější je poslední výroční zpráva této neziskovky, za rok 2014. Provozní náklady činily za rok 12 milionů korun, ale na mzdy padlo 8 milionů. Krásné rovné dvě třetiny. To ale moc peněz na pomoc potřebným a integrace-chtivým cizincům v ČR nezbylo, ne? Hodit 8 míčů z dvanácti na mzdy a osobní ohodnocení, to je mazec. Já podnikám a kdybych přišel za investorem s rozpočtem, kde 2/3 jdou na osobní ohodnocení, tak se mi buď vysměje, anebo ho trefí infarkt. Jenže neziskovky tohle neřeší. Těm chodí peníze z jistých zdrojů. Z jakých? Tak to se stačí podívat na výroční zprávu (viz. integrované PDF níže) a odrolovat až úplně dolů, kde jsou loga sponzorů. A koho tam vidíme? WTF?

https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/vz2014_web.pdf

Sponzoři neziskovky nejen z US Embassy

ESF Praha a EU (Evropský sociální fond), to znamená evropské fondy, dále tam vidíme Ministerstvo práce a sociálních věcí. Potom vidíme Evropskou unii jako takovou. Dalším sponzorem je Chovancovo Ministerstvo vnitra. Následuje logicky Ministerstvo školství, dále městská část Praha 2 a jako perla a třešnička na závěr, naše stará známá… U.S. Embassy. Americké velvyslanectví nesmí chybět. Mimochodem, neziskovka META uveřejnila komiks a manuál právě ve spolupráci s americkou ambasádou v prostorách American Center v Praze. Takže celá tahle polostátní nezisková hydra připravuje metodologické manuály pro české učitele, několik ministerstev do neziskovky nalévá peníze, ale MŠMT nemá s komiksem nakonec nic společného? A to jako má někdo občany za idioty? To jako americká ambasáda, vnitro, školství, práce a sociální věci a evropské fondy sypou peníze do multikulti projektu, ale když nastane průser, dají se ruce od neziskovky pryč?

400 tisíc ročně na jednoho zaměstnance

Zaujala mne fotografie osazenstva neziskovky. Celkem 20 lidí. Jestliže měli v roce 2014 rozpočet 12 v českých a na mzdy šla osmička, tak na jednoho zaměstnance za rok to vycházi 400,000,- Kč jako mzda, takže vyjde magická mzda 33,333,- Kč měsíčně na jednoho zaměstnance. Což je na Prahu průměr. Ale na straně druhé, někdo na tyto peníze musí dřít jako blázen, ale v neziskovce to mají za pár powerpointů, slajdů, nějaká ta přednáška, školení, meeting ve Slávii s Karlíkem (Schwarzenbergem), sem tam nějaká ta účast na semináři, v průvodu proti Zemanovi apod. Mzdy jsou v neziskovkách vždycky největší položka, protože jde hlavně o zaměstnávání lidí.

loga_eu_esf_msmt_opvk_cr.jpg
Neziskovka čerpá z fondů, ale ministerstvo dává od její práce ruce pryč?

Pokud se podíváme na profily představitelů neziskovky, je to klasická sluníčková přesilovka absolventů FF UK. Jak jinak. Pro tyto lidi není nikde jinde uplatnění v reálném životě, než v neziskovkách. Jen hrstka těch nejschopnějších začne dělat třeba novinařinu a psát, ale pokud se tak stane, většinou jde o těžkou sluníčkařinu. Na stránce s popisem neziskovky mně ale zaujal a trochu vyděsil zvláštní americký newspeak oboru působení neziskovky. V dokumentu se uvádí, že cílovou skupinou neziskovky v bodě č. 3 jsou: “Odborná veřejnost (policy makers, decision makers, stakeholders, úředníci, kolegové z NNO…)

Newspeak a ovlivňování politiků, úředníků a exekutivy

Proboha? To snad ne? Ale pojďme si to nejprve přeložit do češtiny, co to je za cílové skupiny.

  • Policy makers – Politici, poslanci, lobbisté, asistenti, poradci premiéra
  • Decision makers – Vrcholní představitelé, exekutiva, výkonné orgány moci, vrcholní manažeři
  • Stakeholders – Investoři, podílníci, akcionáři státních, polostátních a soukromých podniků
  • Úředníci – rozuměj státní vysocí úředníci, náměstci ministerstev atd.
  • Kolegové z NNO – kolegové z nadnárodních organizací, Open Society Fund, Refugees Welcome atd.

Možná si řeknete, proč česká neziskovka do české výroční zprávy píše anglickým newspeakem, kterému běžný občan nerozumí. Je to kvůli tomu, aby nikdo nečmuchal. Newspeak jako “policy maker” je mnohem lepší, než “politician”, protože to by neziskovka mohla být obviněna z korupce, ovlivňování, lobbingu. Když ale napíšou “policy maker”, pro což není přesný český ekvivalent, tak je všechno v pořádku. Oni klidně řeknou, že policy maker je uklízečka a hajzlbába na hlaváku v Praze, která vylepila na záchodky papír s pravidly používání kabinek.

Edited011-750x350.jpg
Americký velvyslanec A. Schapiro na “poradě” se Soudcovskou unií ČR, ministrem spravedlnosti a dalšími právě ladí notičky… představte si, že by v USA v americké soudcovské komoře takto seděl český velvyslanec…

Přebírání amerického mediálního newspeaku je typické pro nadnárodní neziskovky, kterou je i META. Dokonce v tom výčtu cílových skupin píšou o NNO, jako že to jsou “kolegové”. Není divu, americká ambasáda takto mluví neustále, jsou tam u nich pečení vaření a newspeak jim zaleze pod nehty. Neziskovek je v Česku tolik, až z toho hlava jde kolem. Všechny mají společné sponzory a především jednoho, americkou ambasádu. Je absurdní, že právě USA chtějí prošetřovat financování politických stran v Evropě [2] kvůli ruským penězům, ale samotné USA rozvracejí skrze jimi financované neziskovky státní systémy v mnoha zemích Evropy, nejen v ČR. Na druhé straně je třeba uznat, že toto by se nikdy Američanům nepodařilo, pokud by se v těchto zemích nenacházely takové velké počty kolaborantů, kteří za peníz jsou ochotni prodat svoji vlast.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Frank
Návštěvník
Frank

Všude tam, kde se jen trochu nachomejtnou Američané, tam to smrdí. O židovi Schapirovi nemluvě. Zamyslel se už konečně někdo, jaká je vlastně náplň tohoto amerického zmetka? Mohl by si to dovolit jakýkoliv jiný velvyslanec v USA?

wiKing
Návštěvník
wiKing

Ti sluníčkáři – to nejsou pouze absolventi FF-UK Praha, ale i FF-UP Olomouc ( kde mnozí i vyučují!!!, např. PhDr. Daniel Topinka, Ph.D. – tzv. “kulturní antropologii”, ale i rektor této university Mgr. Jaroslav Miller, Ph.D. Dále to jsou takové školy, jako třeba VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA SOCIÁLNÍ – CARITAS (www.caritas-vos.cz) s celým osazenstvem a s plnou podporou církve svaté katolické.
Doslova líheň sluníčkářů – lehkoživků. pořádají pro veřejnost, ale především pro student(k)y tzv. “panelové diskuze o uprchlících”, kde se ovšem nediskutuje, ale vymývají se mozky posluchačům. A ještě mají tu drzost nechávat v hledišti kolovat prezenční listinu, kde se většina účastníků zapisuje (a podepisuje) – asi nutnost pro zápočet z předmětu.
Doslova a do písmene 5. kolona v ČR, a to za peníze daňových poplatníků.

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Projekt Stalinův průliv a je to…

Pozorovatelka
Autor

Sněhurka je zřejmě globalizační postavičkou, ale nějak to nefunguje: V Kataru musela být stažena ze škol pro nevhodný obrázek na titulní straně, kde jsou Sněhurka a princ v objetí:
comment image
více: http://www.middleeasteye.net/news/qatar-snow-white-ban-1939861000
A Saudská Arábie zakázala šachy, protože hra se “neslučuje s pravidly islámu”
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2711153#

Pozorovatelka
Autor

Teď jsem si navíc uvědomila jeden další rozdíl: Katar knížku ze škol stahuje, Česko obhajuje Donutilův Večerníček – kdo je v tomto souboji vítěz? Docela by mě zajímal názor Veroniky Žilkové s jejím tvrzením, že za silvestrovské násilí si ženy mohou samy a že jsme to my, kdo musí chápat muslimskou kulturu. Kupodivu svůj názor údajně má vysvětlovat na policii a dokonce způsobil rozruch i v uměleckých kruzích http://www.expres.cz/martin-dejdar-a-veronika-zilkova-do4-/celebrity.aspx?c=A160120_155906_dx-celebrity_kp

nonick
Návštěvník
nonick

Hodne dobra prace. Posledni veta je to oc tu bezi. Jde ted o to, jestli ti co zmrdi nejsou jimi nejsou treba jen proto, ze jim nebyla nabidnuta sance- nebyl pozvan do klubu. Ale spis si myslim, ze to chce byt urcitej typ, protoze prachy neprachy, ono to taky chce s temahle lidma mit si co rict, vychazet s nima. Umet s nima vyjit- nebo se tak aspon dlouhodobe tvarit. Dovedu si zive predstavit jejich porady. Na to clovek musi mit zaludek- byt kompletni pizda. Musel bych byt hodne sprostej. Jestli si je pro to vychovali, nebo se s tim clovek rodi, nevim. Hadam od obojiho trochu. To same je i prece ve firmach- zasrani splhouni a ritolezci. Uz podle fotek. Tyhle typy to tam tahne. Kdyz vidim takoveho svazaka Jandu…. Typ co pro prachy udela naprosto cokoli- proste se prizpusobi. Pffff zivot je boj….

nesehnutý
Návštěvník
nesehnutý

Je to otřesné! Zrádců v této zemi bylo vždycky dost. Ta poslední věta je mrazivě pravdivá. Máte pravdu.

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

Alespoň minimální znalost chazarů a jejich vztahu k hostitelské zemi by autorovi článku nedovolila napsat v poslední větě „svoji vlast“ bez úvozovek.
Nejsou kolaboranti, jenom hájí zájmy svého etnika bez ohledu na hostitele a jeho zemi v maximálním možném rozsahu.
Ale ten rozsah má určovat státotvorný národ a ne chazaři.

VM64
Návštěvník
VM64

Absolventi FF UK všichni v neziskovkách. Právnici z Plzně – všichni ve vládě. Suma sumárum – na tuhle inteligenci jsou všichni krátcí. Ono, když se s nima chce bavit opravdu vysokoškolák, tak si nerozumí.

Sapito
Návštěvník
Sapito

Hmm ked toto je v CR, tak by tam mala byt Ceska zastava a mozno ako rohozka na utretie topanok zastava usa.

Jebatac
Návštěvník
Jebatac

Ministryně školství Valachová okamžitě odstoupit z funkce za veřejné lhaní!

Veritas Mori
Návštěvník
Veritas Mori

To se dalo čekat. Zafinancovali neziskovku, ta to přepískla se svým výtvorem pro školy a teď se ministerstvo snaží distancovat. Alibismus.