Mike Pompeo vyslal výhrůžku všem státům, aby se nepokoušely útočit na zdravotnické...

Mike Pompeo vyslal výhrůžku všem státům, aby se nepokoušely útočit na zdravotnické infrastruktury amerických spojenců, jako je právě Česká republika! Americké ministerstvo zahraničí vydalo tiskové prohlášení zmiňující hackerské útoky na české nemocnice a americkou spolupráci s NÚKIB v Brně! Nejdříve ruský velvyslanec v USA řeší pomník maršála Koněva v Praze, teď americký ministr zahraničí řeší české nemocnice a jejich ochranu! Válka o Prahu je v plném proudu a můžeme se dočkat další zpravodajské hry proti Rusku, po Novičoku a Skripalovi ze Salisbury to můžou být “ruští hackeři” útočící v odvetě za odstranění sochy maršála Koněva na české nemocnice!

Mike Pompeo vyslal výhrůžku všem státům, aby se nepokoušely útočit na zdravotnické infrastruktury amerických spojenců, jako je právě Česká republika! Americké ministerstvo zahraničí vydalo tiskové prohlášení zmiňující hackerské útoky na české nemocnice a americkou spolupráci s NÚKIB v Brně! Nejdříve ruský velvyslanec v USA řeší pomník maršála Koněva v Praze, teď americký ministr zahraničí řeší české nemocnice a jejich ochranu! Válka o Prahu je v plném proudu a můžeme se dočkat další zpravodajské hry proti Rusku, po Novičoku a Skripalovi ze Salisbury to můžou být “ruští hackeři” útočící v odvetě za odstranění sochy maršála Koněva na české nemocnice!

Válka o kontrolu nad Prahou a Českou republikou je v plném proudu! Tento týden došlo ke dvěma zásadním a podivným událostem, které se obě týkají Prahy a obecně ČR, ale došlo k nim v obou případech za mořem ve Washingtonu. Jak náš server již informoval [1], ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov poskytl ruským novinářům speciální rozhovor, ve kterém řešil problematiku odstranění pomníku maršála Ivana Koněva v Praze a připomněl, že dochází k pokusům o přepisování historie. Tento rozhovor byl naprosto nevídaný a podivný právě kvůli tomu, kde proběhl a čeho se týkal.

Mike Pompeo na tiskovce o Coronaviru.

Není obvyklé, aby se ruský velvyslanec v USA zabýval záležitostmi ve třetí zemi, a to dokonce v záležitosti pomníku. Tento rozhovor odhalil, že ruská ambasáda ve Washingtonu začala vyšetřovat americkou právnickou a lobbistickou kancelář Squire Patton Boggs, jejíž pražská odnož se přímo spolupodílela z právního a posudkového hlediska na odstranění sochy. Jakkoliv je to pro Rusko citlivá věc, je podivné, že se tím zabývá ruský velvyslanec v USA, a že dokonce k tomu svolá tiskovku. Znamená to, že zdaleka nejde jen o sochu, hraje se mnohem větší hra.

Mike Pompeo vydal prohlášení odvolávající se na český NÚKIB

Potvrzuje to událost, ke které došlo v pátek. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo totiž na stránkách ministerstva publikoval [2] tiskové prohlášení, že USA varují všechny státy, aby se nepokoušeli útočit na zdravotnické infrastruktury amerických spojenců, jakým je právě Česká republika. V tiskovém prohlášení je přímo ČR zmíněna, že v ní došlo k útokům na nemocnice a informoval o tom NÚKIB, tedy Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který mimochodem v minulosti vynikl v protičínské zpravodajské hře proti Huawei. Kvůli blamáži musel tehdejší ředitel skončit [3], česká vláda totiž koncem minulého roku Dušana Navrátila odvolala.

Velín NÚKIB v Brně.

Odvolání přišlo kvůli nezvládnuté kauze s obviněním čínských firem Huawei a ZTE, že se podílí na spolupráci s čínskou rozvědkou a technologie těchto společností jsou tím pádem kompromitované. NÚKIB nebyl schopen svá tvrzení ničím doložit a jak informoval [4] Aeronet v celé věci, čínská strana zvažovala dokonce arbitráž proti ČR. Česká vláda se zalekla mezinárodního sporu a vyvodila z celé blamáže důsledky. Odnesl to právě ředitel NÚKIB Dušan Navrátil, který byl odvolán. Ten si ovšem za svými kroky stojí, v rozhovoru po odvolání uvedl [5], že se mu povedlo vyřadit Huawei ze státních zakázek v ČR. Tento výrok byl později v Číně tlumočen jako nepřátelský krok na objednávku amerických tajných služeb v ČR napojených na americké ministerstvo zahraničí.

Obavy z další zpravodajské hry proti Rusku, Pompeovo tiskové prohlášení z pátku mluví za vše

A právě americké ministerstvo zahraničí nyní v pátek ve svém podivném tiskovém prohlášení varuje nejmenované státy, aby neútočily pomocí hackerů na zdravotnická zařízení v této době virové krize, jinak si tyto státy ponesou veškeré následky. Přestože tiskové prohlášení Mikea Pompea se zdá být namířeno proti jednotlivcům, tedy hackerům a kriminálníkům, v závěru prohlášení dochází ke zvratu a Mike Pompeo přenáší hrozbu proti státům jako takovým, tedy tím doslova naznačuje, že tyto hackerské útoky na nemocnice v ČR jsou považovány americkou vládou za útoky “státu”, tedy na státní objednávku. Naše redakce dostala včera v sobotu informaci, že ruské ambasády v minulých dnech v Evropě dostaly varování před novou zpravodajskou hrou proti Ruské federaci. Páteční tiskové prohlášení Mikea Pompea potom naznačuje, že by se mohlo jednat o další zpravodajskou hru proti Rusku, která by byla naroubována v Praze na současnou krizi okolo pomníku maršála Ivana Koněva. Znění Pompeova prohlášení je zde:

Spojené státy se znepokojením berou na vědomí varování od Národní agentury pro kybernetickou a informační bezpečnost České republiky o „skutečné hrozbě závažných kybernetických útoků“ proti svému zdravotnictví. Když svět bojuje s pandemií COVID-19, nebezpečná kybernetická činnost, která zhoršuje schopnost nemocnic a zdravotnických systémů poskytovat kritické služby, může mít kritické následky. Každý, kdo se zapojí do takové akce, by měl očekávat důsledky. Vyzýváme dotyčného útočníka, aby se zdržel provádění rušivých škodlivých počítačových aktivit proti zdravotnickému systému České republiky nebo podobné infrastruktuře jinde ve světě. Vyzýváme také všechny státy, aby nezavíraly oči nad zločineckými nebo jinými organizacím vykonávajícími takovou činnost z jejich území.

Spojené státy mají nulovou toleranci vůči škodlivé kybernetické činnosti, která má podkopat úsilí amerických a mezinárodních partnerů o ochranu, pomoc a informování veřejnosti během této globální pandemie. Taková činnost proti kritické civilní infrastruktuře je hluboce nezodpovědná a nebezpečná. Spojené státy propagují rámec zodpovědného chování státu v kyberprostoru, včetně nezávazných norem týkajících se států, které se vyhýbají kybernetickým činnostem, které úmyslně poškozují kritickou infrastrukturu a vědomě umožňují, aby z jejich území bylo použito pro škodlivé kybernetické činnosti. Pokud státy tento rámec nedodržují, budou se z toho zodpovídat.

Hackerské útoky proti českým nemocnicím nemusí být dílem jednotlivců, ale mohla by to být práce některého státu, naznačuje prohlášení Mikea Pompea

V celé věci je opět zapojený NÚKIB, který přinesl informace hned o několika českých nemocnicích, které byly hackerskými útoky ochromeny a další nemocnice hlásí [6] pokusy o průniky hackerů počítačových sítí nemocnic. Když se ale najednou na webu amerického ministerstva zahraničí objeví varování, že státy, které se podílí na poškozování infrastruktur jako je zdravotnictví, musí počítat s následky a tím, že za to ponesou zodpovědnost, je doslova nabíledni, že to není náhoda a varování ruským ambasádám, že se chystá další provokace a zpravodajská hra proti Rusku, pouze dokresluje vážnost celé situace. Proč by se americký ministr zahraničí vyjadřoval kvůli několika nemocnicím v ČR, které měly nedostatečně zabezpečené sítě? Takových útoků probíhají po celém světě stovky denně. Začíná se nám tu totiž skládat mozaika jednotlivých střípků událostí.

Mike Pompeo, ministr zahraničí USA

Dne 3. dubna 2020 odstraňuje Praha 6 pomník maršála Ivana Koněva [7]. Moskva zuří a je vztekem bez sebe. O několik dnů později Vladimir Putin podepisuje nový zmocňovací zákon o ochraně památek a pomníků vojáků a pověřuje šéfa hlavního vyšetřovacího výboru ruské prokuratury, aby zahájil trestní stíhání Ondřeje Koláře a dalších osob za odstranění sochy maršála Koněva [8]. Současně po odstranění sochy se najednou objevily v ČR hackerské útoky na české nemocnice. Ten největší, který ochromil nemocnici v Benešově, však přišel už v prosinci minulého roku a podle informací se jednalo o ransomware virus, který zakryptoval počítače a vyžadoval za jejich dekryptování platbu v Bitcoinech.

Jenže, tento hackerský útok z prosince byl v něčem jiný než ty, které hlásí české nemocnice v této době. A to vyvolává opravdu velké znepokojení a podezření. Poslední případy hackerských útoků na nemocnice totiž nemají primárně za úkol vyžadovat od obětí peníze, ale cílem je získání osobních údajů a dat nemocnice, anebo dokonce jenom znefunkčnění počítačů, kdy virus poškodí bootovací sektor na systémovém disku a v počítači potom nejde spustit operační systém.

Kauza Skripal se může znovu vrátit v podobě kauzy útoků na nemocnice během virové krize

NÚKIB tento týden vydal varování před hackerskými útoky na nemocnice a ve stejné chvíli americké ministerstvo zahraničí na svém webu varuje nejmenované “státy”, že ponesou následky za kybernetické útoky na infrastruktury amerických spojenců. Není proto divu, že ruské zpravodajské služby mají znovu poplach a pohotovost, protože opět je cítit ve vzduchu další nechutná zpravodajská hra amerických tajných služeb, amerického ministerstva zahraničí a jejich partnerů, přičemž půjde zjevně o naroubování kauzy okolo sochy maršála Koněva na současné hackerské útoky proti českým nemocnicím.

Dovedete si jistě představit, že v blízké době se objeví obvinění, že na Rusko napojení hackeři útočí proti českým nemocnicím za to, že česká vláda neochránila pomník maršála Koněva v Praze. Američané potom toto označí za Ruskou odvetu proti České republice. Předpokládám, že přesně tohoto se nyní Rusové obávají, že hackerské útoky na české nemocnice budou připsány na vrub Ruska a údajných státem placených ruských hackerů.

Došlo by tak k opakování zpravodajské hry Skripal a celé kauzy s Novičokem, který se prý objevil na klice dveří Skripalova domu v Salisbury, a na tu kliku látku namazali dva důstojníci GRU. Britská referenční virová laboratoř v Porton Down je přitom od Skripalova domu vzdálena jen pár kilometrů přes kopec. Výsledkem celé zpravodajské hry okolo Skripala je obvinění Ruska a dvou důstojníků GRU, zatímco Sergej Skripal se svojí dcerou po propuštění z nemocnice dokonale zmizeli a není po nich ani stopy. Nikdo netuší, kde jsou, britská MI6 je dokonale uklidila. Ve chvíli, kdy americký ministr zahraničí vydává tisková prohlášení k českým nemocnicím a varuje nejmenované státy před důsledky takových útoků, a ve chvíli, kdy ruská prokuratura zahajuje trestní stíhaní českých politiků a starostů v reakci na odstranění sochy, a ve chvíli, kdy ruský velvyslanec v USA se vyjadřuje k soše v Praze, je naprosto jasné, že válka o Prahu po 75 letech od konce II. sv. války vstoupila do nové fáze.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jerry Hood
Návštěvník
Jerry Hood

Čakám na ten deň keď Ruské a Čínske atómovky budú škvariť také sionistické obézne svine ako je Pompeo, a budú ich milióny zoškvarených sa povalovať po ich vypálených mestách!!! Smrť USAtanovi,smrť sionistom a ich JWO!!!

hekr
Návštěvník
hekr

Kdyby se Mike Pompeo narodil v Česku, tak by dělal buď školníka nebo řidiče autobusu.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

hekr
to by do té školy nikdo nechodil a tím autobusem nejel. Ten židofašistickerj parchant se nehodí ani jako věšák na odložené šaty. V té škole by byl jen špatný příklad a učil by děcka lhát a tím autobusem by se uřčitě snažil pořád někoho přejet.

kvakin
Návštěvník
kvakin

hacker volá chyťte hackera 🙂 amerika jiná nebude.

Vladimíru
Návštěvník
Vladimíru

ropa barel květnový kontrakt WTI dnes padl o 98% na 36 centů za barel
masakr comment image

Dáša
Návštěvník
Dáša

tak to budou PHM za tři koruny jak před plyšákem v šedesátých letech

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Tomu nevěřte. Včera jsem četl na Trumpově účtě, že děkuje Vladimíru Putinovi a princi ze Saudské Arabie, že přistoupili na dohodu v rámci OPEC.

Ta dohoda je o snížení těžby ropy a myslím, že Rusko šlo o 10 procent.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Cena ropy WTI je poprvé v historii negativní.
Klesla totiž o 300 procent na minus 37,63 dolarů za barel.
Sputnik pokračuje:
Takové bezprecedentní ceny lze vysvětlit skutečností, že úterý bude posledním dnem prodeje této ropy. Zároveň není místo pro skladování této suroviny – poptávka prudce klesla a skladovací zařízení jsou téměř plná.

No neberte to ! 😉

Vyzývám tímto Vládu ČR, aby (covid-necovid) OKAMŽITĚ NAPUMPOVALA tu ROPU do všech našich skladů (včetně těch v Německu, které si nechala vykrást), a současně si za tuto operaci vyinkasovala 37,63 USD za každý odebraný barel do naší pokladničky!
Po Coroně už ropa nebude (přestávají těžit…), a prachy do nabourané ekonomiky a schodků se pak šiknou! 😉
Aspoň se nějak vykompenzují ty Singrovy “intervenční” EURopapírky, kterýma bychom mohli tapetovat Hradčany…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatvp9h
to není první “ropná válka” mezi saudy a ruskem. A vždy jsou původci USA kteří saudy nutí
ke snížení cen aby zachránili svůj ropný průmysl který kvůli nákladovosti permanentně není schopen se světem cenově konkurovat. Ty předešlé “vílky” vyždy rusko vyhrálo, protože saudové nechtěli prodělávat. Vždy na do doplatily hlavně USA. V současné době
i díky té střelbě USA do vlastní nohy s koronavirem krachuje amíkům těžba z břidlic. Už
několik naftových společností vyhlásilo bankrot. A další ranou pro USA bylo, že ropné společnosti působící ve Venezuele prodaly akcie ruskému státu a ten se tak stal vlastníkem většiny Venezuelské ropy. Pro Venezuelu velmi výhodné, protože rusové jim
za těžbu řádně platí , zatím co USA ji jen kradly. Ale pro USA je to rána do vazu. A tuto
“válku” vyhrají rusové také. Nikdo si nemůže jako oni dlouhodobě dovolit ani snížení těžby , ani nízké ceny. Rusové s klidem konstatovali, že klidně přežijí i 5-leté snížení
ceny . Jsou spolu se saudy největšími producenty ropy, ale zdaleka nejsou na ropě tak
závislí jako saudové, kteří kromě ropy nemají nic.

j1945
Návštěvník
j1945

super – bohužel náš maistream s tím veřejnost neseznámí.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatvp9h
problém je v tom,že Trump na svém účtu ještě neřekl slovo pravdy.

kacíř
Návštěvník
kacíř

I kdyby nám ji dávali Rusové- Saudové zadarmo, tak i tak bychom zaplatili zhruba 15 Kč na dani.
Nejvíce se na tom napakuje stát.

Pentagram
Návštěvník
Pentagram

Kdo vlastní ta zdravotnická zařízení?
Od koho nakupují léky a vakcíny?

Co třeba Penta Eset CIA NSA ?

Dáša
Návštěvník
Dáša

FN Bohunice je univerzitní špitál

Armica
Návštěvník
Armica

Článek chápu asi takto: “Co jsme vám ,národové, nepokradli, nevytunelovali, nesrovnali se zemí dosud, to co vám ještě zbylo, to vám vezmem v době virové. ”
Jinak se dá říci, typické páběrkování. Amen

firefly
Návštěvník
firefly

Trochu mimo téma. Ale pro ty minimálně z jižní Moravy, kdo žijí mimo město a mají nad sebou večer jasnou oblohu, doporučuji mezi devátou a desátou sledovat jihovýchodní část oblohy. Kdo neuvidí neuvěří…

Startlink
Návštěvník
Startlink

Starlink?

See A Satellite Tonight
https://james.darpinian.com/satellites/

Dáša
Návštěvník
Dáša

co tam uvidím?

Sims.
Návštěvník
Sims.

Asi Muskovy světelné řetězy, máme již Zeměkouli pěkně obštancovanou.

Dáša
Návštěvník
Dáša

není nic vidět. Možná teprve až tu přistanou na ulici mimozemšťani, aby se podívali zblízka na ovce.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

“Muskovy Satelity” –
tak jsem to viděla 21:35++ hezky za sebou od JZ na SV, hezky v rozestupech, a vedle řádku letěl jeden s nimi – asi kontrola … 😉
Vypadalo to ale spíš jako letadla vysoko (neměla jsem dalekohled po ruce), a nenašla jsem na žádném radaru … ale letěli směrem na Rusko 😉
A co :
Defender Europe 2020? 😉
https://youtu.be/tIgJLccCK-4
(Američeni jsou šťastní, jak je přivítali partňoři v Bavárii.)
Pod videem dobrý komentáře:
A co COVID?
Jak to, že nemají roušky??
Jsou naočkovaní?
Ne, oni nám sem ten Covid přivezli! 😉

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Sims.
a rusové v té souvislosti předvedli a vyzkoušeli specielní raketu na sestřelování satelitů. Mají jen oni a čína. Takže to postavilo Muskovy satelity na úroveň papírových růží na střelnici u kolotoče..

Bisi
Návštěvník
Bisi

Jj vidime… Řetěz satelitů v 15sec. intervalech…

Barel
Návštěvník
Barel

Díky za článek. Nebýt to tak vážná věc, je to vlastně tak trošku k smíchu – jeden den vydá NÚKIB varování, hned druhý den proběhnou útoky a Pompeo se začne starat o naše nemocnice. Tak jsem si říkal, kdy se objeví něco o Rusku, případně o Číně. No stačilo počkat další dva dny, a lidovky už píšou, že podle ruských IP adres za tím stojí nejspíš Putinova kyberarmy…

Pokud si člověk zjistí fakta, neuvěří oficiálnímu výkladu ani co by se za nehet vešlo. Za prvé, posloupnost událostí je velmi průhledná až směšná. Za druhé, škody těch útoků byly nulové. Putin má bezesporu k dispozici špičkové kyberspecialisty, kteří by provedli útoky zcela jinak a s jinými následky. Vždyť podle veřejně dostupných informací ten virus coviper akorát znepřístupní systém a vykreslí na obrazovku jakýsi obrázek koronaviru. A pozor – stisknete-li kombinaci jistých tří kláves, virus se deaktivuje. Že by pojistka, aby žádné škody nevznikly? Možná. Za třetí, kdyby NÚKIB věděl o reálných útocích, informoval by v tichosti kyberbezpečnostní týmy nemocnic a dalších důležitých prvků infrastruktury, aby se na útok připravily, a netroubil namísto toho veřejně do médií, že “brzy něco hrozí”. Nebo to jsou fakt totální amatéři, kteří útočníkům vykecají, že o nich vědí, a útočníci budou následně moci změnit své plány, čas a způsob útoku? Za čtvrté, usuzovat na organizovaný útok ruské státní moci z ruských IP se mi zdá být totální nesmysl, nicméně nemá smysl to tady asi více rozvádět. Jenom bych uvedl malý příměr – je to stejná pitomost, jako kdybych tvrdil, že za útoky stojí Velká Británie a Boris Johnson, protože coviper komunikuje s napadeným uživatelem anglicky. Za páté, Pompeovy obavy o bezpečnost českých nemocnic výborně zapadají do aktuálně zvýšených iniciativ americké administrativy směrem k zemím Trojmoří. V médiích a na soc. sítích problesklo, jak se Matovič chlubil, že mu bude za chvilku volat sám velký Mike Pompeo. Po rozhovoru prý už ale mlčel jako zařezaný. Zato Američani zveřejnili o tom callu stručnou informaci – mělo se v něm jednat o koronaviru, obraně, kybernetické bezpečnosti, energetice a infrastruktuře. Pane Matoviči, vítejte v realitě 🙂

Už jen poznámka na závěr. Pokud by opravdu šlo o false flag akci s cílem ve spojení s cizí mocí napadnout nebo možná jen krýt pseudoútoky na strategické objekty vlastního státu s cílem poškodit Rusko, tak se dostáváme velice blízko k závažné trestní problematice a pojmům jako je vlastizrada, bezpečnostní ohrožení státu, ohrožení jeho suverenity nebo státní terorismus. Posloupnost událostí otevírá celou řadu znepokojujících otázek a bude zajímavé sledovat další vývoj jak u nás, tak i na Slovensku. Včetně toho, zda a jak budou tyto závažné události rezonovat v parlamentu ČR.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Barel
tak se vytváří dojem autority. Hekři s CIA otravují. Pak vyleze za pultík “machr” Pompeo a hrozí celému světu. Hekři ms CIA přestanou blbnout a ono to vypadá, jako,žte se Pompea někdo lekl. Jsou to šašci.

j1945
Návštěvník
j1945

Vystihl jste to úplně přesně . Díky !!!

Prepare
Návštěvník
Prepare

Už to začalo?

“The Default Cycle Has Officially Started”
https://www.zerohedge.com/markets/goldman-default-cycle-has-officially-started
comment image
comment image

r.m.
Návštěvník
r.m.

a zase židi, to je nechutný a já s nima ještě před deseti lety sympatizoval, hele kdybys k tomu přidal pár řádků v češtině bylo by to dobrý,
Co ty čáry znamenaj?

Randle Mc Murphy
Návštěvník
Randle Mc Murphy

Hlavně at jedou nasi ubozaci do “kamelomu ” tedy do CHORVATSKA rekne me nekdo je tam tak zazracneho krome toho jidla zmrliny ze ktere se podeláš a trochu spinavy vody co nazyvaji moře vse drazsi nez V NEW YORKU .VEMTE LYZARE OD italie a hlavne vse na ksicht buk twiter a instagram mue te se vyfotit jak to telatko od sportovcu jak močí Tenhle narod je opravdu v anusu jsme rozdeleni diky saskarne v 89 ndo 40 50 let se rozpusti vse jak kostka cukru v kafi nikdo nebude videt normalniho ČECHA NEBUDE .ZA vsechno muze rusko putin zeman babis a le penova orban a taky okamura a koronavir asi uz delal KONĚV az ted byl vypusten Apropo proc to neresi pirati ti nejlepsi IT aci na svete A S TRANPARENTNIM UCTEM ???NESTIHAJI PSAT udani do bruselu chapu je toho moc ted to sesmollit a nevypadat jak debil ..RUSKO nemusim ale tohle co predvadi tihle ubozaci je nanejvyse trapne a smesne uz to nikoho nezajima tyhle debility .MOZNA mulikaru z reporyji a vide mohl by rozvazet rousky ta cenzura k nicemu ,dekuji za zverejneni mily cenzore.