Michal Hašek z ČSSD prý podporuje Putina a iDnes varuje, že přebírá...

Michal Hašek z ČSSD prý podporuje Putina a iDnes varuje, že přebírá články z Aeronetu! Omlouvat se Němcům za odsun nehodlá!

Michal Hašek z ČSSD prý podporuje Putina a iDnes varuje, že přebírá články z Aeronetu! Omlouvat se Němcům za odsun nehodlá!

Opravdu je potřeba se dnes omlouvat agresorům, kteří pomohli rozvrátit Československo a napomohli tím vzniku Protektorátu Böhmen und Mähren? Zastupitelstvo města Brna vyjádřilo politování nad „pochodem smrti“ v roce 1945, při kterém zahynulo mnoho desítek občanů sudetských Němců [1]. Němců, kteří v roce 1938 nadšeně vítali nacistické jednotky v Československém pohraničí.

Neumím si vysvětlit chování brněnských zastupitelů, kteří se omluvili za poválečný a poklidný odsun kolaborantů s Třetí říší a schválili Deklaraci smíření a společné budoucnosti, ve které město událostí května 1945 lituje. Dokument schválilo čtyřiatřicet zastupitelů z celkových pětapadesáti. Kromě koalice Hnutí ANO, Žít Brno, Strany zelených a Lidovců pro hlasovala také TOP 09.  Primátor Petr Vokřál ocenil, že se Brno dokáže historii postavit čelem. “Je to historicky poprvé, kdy zastupitelstvo, jako nejvyšší orgán města, vyjádřilo politování nad pochodem“.

crop-211638-michal-hasek-ctk.jpg
Michal Hašek

Zajímalo by mne, zda-li je primátor Petr Vokřál obeznámem s historií Českoslovenka v letech 1938-1945. Je obeznámem s tím, že sudetští Němci v roce 1938 zradili svoji vlast Československo a byli ochotni bojovat proti svému státu? Je srozuměn s tím, že Němci, žijící v Československu, udávali české vlastence a ukrývající se Židy a Cikány gestapu? Opravdu je potřeba se dnes omlouvat agresorům, kteří pomohli rozvrátit Československo a napomohli tím vzniku Protektorátu Böhmen und Mähren?

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

_______________

Pozn. redakce: Na stejné téma přinesl dnes server iDnes.cz článek [2] o tom, že Michal Hašek kritikou proti omlouvání se Němcům de facto vyjadřuje postoje Vladimira Putina. Babišova redakce neopomněla zmínit náš server Aeronet, že Michal Hašek od nás a od několika dalších alternativních serverů přebírá články na svůj Facebook. A že to je špatné znamení, neboť odborníci upozorňují, že právě Aeronet je v hledáčku BIS a představujeme bezpečnostní riziko.

V článku je zmíněno, že těmi odborníky jsou asi pánové Juraj Smatana, který vytvořil onen obskurní seznam proruských závadných webů [3] a také Ondřej Kundra, redaktor týdeníku Respekt, který o nás napsal výživný článek o tom, že náš server financuje Kreml [4]. Prostě propaganda proti nám jede na plný výkon, našemu Aeronetu nedají pokoj. A potom se někdo diví, že máme problém najít nové sponzory a musíme prosit čtenáře o příspěvky. Nás ale mediální fronta jen tak nepoloží!

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Pepík
Návštěvník
Pepík

Pane Cvalíne, vážím si vás, protože jako jediné zde píšete pod vlastním jménem. Byl bych rád, kdybyste mi odpověděl.

Při brněnském pochodu smrti umírali lidé vyčerpáním, mnozí z nich byli umláceni dozorci “revolučních gard”. Do pochodu byli zařazeni lidé podle jediného kritéria – mluvili německy. To zároveň znamená, že v něm byla spousta nevinných lidí.

Vám těchto nevinných není líto? Vy byste se jim neomluvil za naše předky, kteří se k nim takto nelidsky zachovali?

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR
kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Co k článku pana Cvalína říct?
Je třeba rozlišit spořádaný poválečný odsun schválený mocnostmi i naší vládou od “divokého” odsunu, kdy docházelo k vraždám a bezpraví často na starých a bezmocných.
To, že válku zahájilo Německo a že k rozbití Československa přispěla velká část našich německých spoluobčanů je jasná a známá věc. Stejně tak se ví, jak se německá moc chovala na okupovaných územích, kdy po Evropě existují stovky “Lidic”, nemluvě o koncentračních táborech.
Tohle se bude připomínat ještě dlouho, ostatně Německo se za tyto zvěrstva omlouvalo pd roku 45 už mnohokrát.
Proto nechápu odpor proti omluvě za ty násilné činy, kterých se dopustili někteří čeští “hrdinové” v okamžiku, kdy už o nic nešlo. Tito lidé (kteří do té doby poslušně vyráběli pro Hitlera) se najednou stali vlastenci a chovali se stejně odporně jako němci. Takže proč tyto excesy neodsoudit a neříct, že to bylo špatně. To přece nezmenšuje prvotní vinu Německa, spíš to ukazuje náš morální kredit, kdy se i k našim morálním selháním (oproti němcům neskonale menším) dokážeme postavit čelem.

Patr
Návštěvník
Patr

Zasadni argument vyhnani Nemcu neni zda Nemci zradili republiku, zrovna tak jako Slovaci, ale zda tim byli potrestani vinici anebo plosne, kazdy kdo se hlasil k nemecke narodnosti i kdyz se jednalo casto o smisela manzelstvi a pokud se nerozvedla tak byl vyhnan i cesky partner.To pri vyhnani nebylo dulezite

Aksal
Návštěvník
Aksal

Každý Němec, který v té době zdravil zdviženou pravicí, je vinen, protože zdvižená pravice znamenala souhlas…

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Já proti odsunu němců jako takovému nic nemám. Bylo to dohodnuto proto, aby nemohlo příště dojít k národnostním třenicím uvnitř jednotlivých států. Tyto přesuny schválené spojenci probíhaly ne jen u nás, ale i v Polsku a dalších zemích.
U nás mohli někteří němečtí spoluobčané zůstat, pokud jasně doložili protinacistickou činnost nebo pronásledování nacisty. Ano, z dnešního pohledu nebylo plošné vystěhování v pořádku, ale tehdy v poválečných letech bylo docela pochopitelné.
Mám problém pouze z divokým odsunem, kterým byli postižení i nacisty pronásledovaní němci a kde se různí “rádoby hrdinové” dopouštěli zvěrstev, byť to většinou byli lidé, kteří netrpěli v koncentrácích nebo nebyli v klasickém odboji. Tady nemám problém s omluvou, protože nejde o omluvu naší politiky vysídlení, ale pouze o omluvu za tyto výjimečné excesy páchané relativně malým množstvím lidí.
Ale vzhledem k tomu, kdo si válku začal není na místě jakékoliv odškodňování nebo další kroky. Tyhle excesy byly jen reakcí (byť nepřiměřenou) na dřívější příkoří.

Pozorovatelka
Autor

Do Výzvy k záchraně Aeronetu jsem dnes vložila dvě aktualizační informace a jednou z nich je právě článek na idnes, o kterém téměř synchronně píše i pán Cvalín. Ale protože pán Cvalín klade důraz na jinou část jeho obsahu, vloženou aktualizaci ponechávám, protože v ní nevidím případné nevhodné “trhání” diskuse.