Mezi EU a USA hrozí vypuknutí obchodní války! Nové americké sankce proti...

Mezi EU a USA hrozí vypuknutí obchodní války! Nové americké sankce proti Rusku zasáhly paradoxně hlavně německé a francouzské firmy. Juncker pohrozil protisankcemi proti USA! Neoconi se Trumpovi utrhli ze řetězu, konec moci USA v Evropě už pochopil i Brusel! Nord Stream 2 ohrožuje americký petrodolar! Vznikne nové Petroeuro?

Mezi EU a USA hrozí vypuknutí obchodní války! Nové americké sankce proti Rusku zasáhly paradoxně hlavně německé a francouzské firmy. Juncker pohrozil protisankcemi proti USA! Neoconi se Trumpovi utrhli ze řetězu, konec moci USA v Evropě už pochopil i Brusel! Nord Stream 2 ohrožuje americký petrodolar! Vznikne nové Petroeuro?

Ve středu schválil americký Kongres balík nových sankcí proti Íránu a také Rusku. Sankce proti druhé zmíněné zemi se přitom do zákona dostaly až dodatečně jako přílepek kongresmanů, kteří chtějí potrestat Rusy (rozumějte Trumpa) za údajné hackování a ovlivňování amerických voleb. Trump poslal do Kongresu původně návrh na uvalení sankcí proti Íránu, ale skupina kongresmanů přidala k návrhu zákona přílepek sankcí proti Rusku. Nyní se čeká, zda-li Donald Trump zákon podepíše, anebo ho vetuje. Donald Trump to ale vymyslel poněkud lišácky, protože už včera uvedl, že zákon vetuje, protože sankce proti Íránu se mu zdají příliš slabé a mírné, a proto s takovým zákonem nesouhlasí. O ruském přílepku neuvedl ani slovo. V komentáři na Breitbart News a také u Alexe Jonese na Infowars byla včera situace analyzována jako snaha amerických neoconů vhodit Trumpovi na jeho pracně budovaný most pro spolupráci s Ruskem mohutný atomový granát, který všechno zničí.

Projednávání zákona o sankcích proti Íránu a Rusku v americkém kongresu.

Jenže, co se nestalo. Američtí pindosové v Kongresu zmíněný přílepek proti Rusku nedomysleli. V ustanovení se píše, že USA uvalují sankce na všechny firmy, americké i zahraniční, které spolupracují na ekonomických a finančních projektech s Ruskou federací, kde Rusko má vyšší podíl než 33% a obchod není realizován v amerických dolarech. Jakmile byl zákon schválen, ozval se řev z Bruselu, z Berlína a z Paříže. Takto definovaný americký sankční zákon totiž naprosto paradoxně a ironicky postihuje zejména německé a francouzské firmy, které se podílí na stavbě nového plynovodu Nord Stream 2, kterým má z Ruska z Petrohradu po mořském dně Baltského moře putovat zkapalněný zemní plyn (LNG) do Německa a odtamtud do Francie, do Itálie a do dalších zemí EU. Ruský zemní plyn je levný a jeho doprava stejně tak, na rozdíl od amerického plynu těženého z břidlic.

Mainstream v ČR opět dezinformuje

Český mainstream opět překroutil zprávu o sankcích. Např. Novinky.cz píší [1], že USA schválily nové protiruské sankce, ale Donaldu Trumpovi se prý zdají příliš mírné. Tohle je typická lajdácká chyba anebo dezinformační úmysl. Nejde totiž o žádné jmenovité sankce, ale o zákon o sankcích proti Íránu v boji proti terorismu. Donald Trump kritizuje na zákoně mírnost sankcí proti Íránu, ne proti Rusku. Čtenář Novinek je potom za debila a je manévrován do situace, aby si myslel, že Donald Trump je autorem těchto sankcí proti Rusku.

Není to poprvé, co český mainstream takovýmto nehorázným způsobem pokřivuje a dezinformuje zpravodajství z USA okolo Trumpa a toho, co se děje ve Washingtonu. Jenže největší odpor a hněv přišel překvapivě od šéfa Evropské komise Jeana-Claude Junckera, který prohlásil, že Amerika na prvním místě nemůže znamenat, že zájmy Evropy budou ty poslední. Zároveň varoval, že pokud USA neupraví zákon a nezohlední zájmy evropských firem ve vztahu své participace na projektech s Ruskem, přijme Evropská komise vlastní protiopatření proti americkým firmám.

Jean-Claude Juncker a Vladimir Putin na setkání G20 v Hamburku. Probírali spolu právě výstavbu Nord Stream 2.

Na tuto informaci ihned zareagovaly americké akciové trhy několikaprocentním propadem, protože takový radikální výrok od šéfa Evropské komise by mohl znamenat vypuknutí obchodní války mezi EU a USA. Američtí neocons se chovají jako gangsteři, kterým patří celý svět a nemají problém při svých sankcích poškozovat i teoretické spojence, i když jak víme, Američané nemají žádné spojence, nikdy je neměli a mít nebudou, protože pro americké neocony jsou spojenci pouze nástroji pro dosahování svých cílů. Když přestanou sloužit, zahodí je. Každý si vzpomíná na Husního Mubaraka v Egyptě, jak ho Američané hodili přes palubu, všichni si pamatují na Saddáma Husajna, který byl velký přítel USA v 80. letech při íránsko-irácké válce, ale potom uběhlo pár let a nakonec Saddáma nechali pověsit poté, co jeho zemi během okupace uvrhli v chaos.

Německá ministryně pro ekonomiku varuje před vypuknutím obchodní války mezi EU a USA. Brusel zvažuje protisankce proti americkým firmám

Ostré výroky přišly i od německé ministryně hospodářství Brigitte Zypries, která varovala [2], že případné evropské protisankce, které jsou na spadnutí, pokud USA nezmění sankční zákon, povedou nevyhnutelně k vypuknutí obchodní války mezi Evropskou unií a USA. Případné sankce by se dotkly především amerických největších bank jako jsou Bank of America a Citi Bank, které mají největší aktiva v evropských kapitálových trzích. Spolu s bankami by se sankce svezly i na společnost VISA, amerického výrobce letadel Boeing a desítky dalších amerických globalizovaných firem, které si půjčují a obchodují na evropských kapitálových trzích.

Americký kongres, jak zaznělo nedávno i z úst Stevea Bannona na Breitbart News, naprosto ztratil kontakt s realitou dnešního světa, že Evropa dnešních dnů už není Evropou před 8 nebo 10 lety. Spojené státy ztrácí vliv a kontrolu nad Evropou a střílení spojenců do nohou v podobě sankcí, které nejvíce místo Rusu poškozují spíše evropské firmy, působí o to více kontraproduktivně. Američany nikdo nemá v EU rád (kromě evropských podpindosníků z neziskového sektoru), poslední focení na G20 v Hamburku to jasně ukázalo, stejně tak focení v květnu při návštěvě Trumpa v sídle NATO v Bruselu, kde si členové EU z něho utahovali při jeho projevu.

Brigitte Zypries (SPD), německá ministryně pro ekonomiku.

Plynovod Nord Stream 2 je v majetku ruského Gazpromu, ale výstavbu bude spolufinancovat rakouská společnost OMV, britsko-nizozemský koncern Royal Dutch Shell a německý Uniper a Wintershall. Společně do projektu nasypou 4.75 miliardy EUR. Projekt bude zúčtován v EURech a plyn dodávaný do EU tímto plynovodem bude taktéž Rusku placený v EURech. Správní radě celého projektu přitom šéfuje bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, takže z pohledu EU nejde ani tak o ruský jako spíš o německý projekt. A američtí “pindos” to vůbec nepobrali a nepochopili. Rusové tak nabízí Bruselu a Berlínu něco, co by se dalo nazvat jako Petroeuro nebo spíš Gaseuro systém. Evropa si bude tisknout EURa a Rusové za ně budou posílat plyn. Není divu, že američtí pindosové v Kongresu jsou vztekem bez sebe, protože nakupování fosilních paliv za vlastní natisknuté papírky je přece jejich výmysl (petrodolar) a nyní jsou rozzuření, že by EU získávala laciný plyn od Rusů, za který bude Berlín a Brusel platit místo dolarem raději EURem. Američané tak doslova ostrouhají. Není to nic jiného, než odstavování americké moci v Evropě, je to odstavování amerického dolaru.

Nord Stream 2 bude fakticky znamenat vznik Petroeura

Najednou se ukazuje, že EU hodlá z Ruska získávat zdroje bez války, za natisknutá EURa. Rusku to bude vyhovovat, protože EURo je vedle dolaru druhá tvrdá měna a eurosijské vytvoření Hedvábné stezky 2.0 z Berlína přes Moskvu, Teherán až do Pekingu je prostě vyšší globální proces, který americké elity prostě nechápou. Oni toho nechápou více, ale jejich kroky v Kongresu odstavují USA od svých spojenců spolehlivěji, než jakákoliv údajná ruská propaganda. Všechno toto bude vyhovovat hlavně Berlínu, protože Berlín kontroluje Euro a ECB a nejvíce plynu bude potřebovat německý průmysl. Proč by měla Evropa kupovat americký břidlicový plyn za americký dolar, když si Evropa může natisknout zadarmo EURa a nakoupit od Rusů plyn a globalisté tím posílí euroasijský projekt? A nezůstane jen u plynu.

Nord Stream 2 je pilotní projekt zdrojového zajištění Nové Evropy. Německo potřebuje silného partnera, který dokáže surovinově zajistit německý růst. Američané nebudou tím partnerem, tohle umí nabídnout jen Rusko. Berlín plánuje odchod z NATO a vznik Evropské armády. Všichni se dívají na Ukrajinu a chápou, že puč, který tam proběhl, má americké barvy. I když se v Evropě politici tváří zatím jinak, vědí soukromě, jaká je skutečná příčina krize na Ukrajině: junta gaunerů v Kyjevě a peníze z USA, více než 5 miliard USD nalitých z USA do ukrajinské opozice a poštvané proti svrženému prezidentu Janukovyčovi. Proto EU zastavila ekonomickou pomoc Ukrajině, proto najednou otázka Ukrajiny zmizela z mainstreamu, protože Berlín zavelel k budování Nové Evropy. Bez americké a britské účasti.

Gerhard Schröder, bývalý německý kancléř, podepisuje symbolicky rouru pro Nord Stream 2. Schröder sedí v čele představenstva celého projektu Nord Stream 2.
Polsko se nepoučilo z procesů ve 30. letech minulého století

A Nová Evropa bude mít na východě obrovské partnery, Rusko, Čínu, Indii a Írán. Ne nadarmo americký kongres přijal sankce nejen proti Rusku, ale hlavně proti Íránu. Zatímco Rusové budou po západní části Hedvábné stezky 2.0 dodávat Nové Evropě plyn, Írán bude z východu dodávat ropu. Sankce proti ruským a evropským firmám jsou cestou Američanů, jak zabránit výstavbě Nord Stream 2. I když vojenská moc USA je v Evropě stále silná a ovládá generální štáby jednotlivých zemí EU, politická moc už jde úplně jiným směrem. Velká Británie, největší spojenec USA po II. sv. válce v Evropě, je na odchodu z EU. Ačkoliv Američané hledají nové trojské koně pro prosazování svých zájmů v EU, např. servilní a z Rusů neustále vyděšené Polsko a pobaltské země, v Berlíně a Bruselu se najednou půl roku po inauguraci Donalda Trumpa pohnuly ledy a i evropští politici začínají chápat, že americká moc Pax Americana v Evropě je destrukčním prvkem, který ničí evropské zájmy.

Jarosław Kaczyński, hlavní architekt nasunování americké moci do Polska.

Pokud jde o Polsko, to nepochopilo, že Brusel nebude hrát protiruskou kartu donekonečna a Američané v Polsku zůstanou jen tak dlouho, dokud se jim to bude hodit. Poláci se z paktu Molotov-Ribbentrop nepoučili a nepochopili, že jejich bezpečnost může být zajištěna jen tehdy, pokud budou mít dobré vztahy s Berlínem i Moskvou. Jenže v této chvíli jsou vztahy Varšavy s Berlínem (potažmo Bruselem) velmi špatné a s Moskvou přímo katastrofální. Poláci znovu opakují kroky ke svému zničení jako ve 30. letech minulého století. Varšava je ve válce s mocí jak Berlína, tak Moskvy. Proto se upíná k USA jako ochránci, ale Varšava nepochopila, že americká vojska v Polsku nechrání Polsko, ale pouze americké zájmy. Ve chvíli, kdy neocons pochopí, že svazek Berlín – Moskva je pevně ukován a ukotven a Američanům nepůjde skrze Poláky v EU prosazovat pro-americké zájmy, jako jsou např. tyto zmíněné sankce proti Rusku, které zasahují německé firmy, tak v takové chvíli Američané své zbraně a síly z Polska stáhnou, protože Polsko jako spojenec přestane pro USA existovat.

Nová Evropa se odřezává od USA a ve Washingtonu to pořád nepochopili

Bez ohledu na to, jestli EU přijme sankce proti americkým firmám, anebo se celá věc urovná, je naprosto evidentní, že Brusel a Berlín začaly konečně chápat, kdo je nepřítelem v EU. Není to Rusko, jsou to americké ekonomické a vojenské zájmy. Američané si sami nařežou dřevo, ohoblují prkna, nakoupí hřebíky, sami si vykopou díru, sami si stlučou rakev, lehnou si do ní a sami se pohřbí. Není třeba dělat nic navíc. Tento sankční zákon amerických zákonodárců pouze odhalil, jak naprosto ztratili kontakt s realitou.

Jean-Claude Juncker, Vladimir Putin, Angela Merkel. Mezi nimi není a nebude místo pro americké zájmy.

Sankce proti Rusku za Krym ještě prošly, protože i když kvůli nim trpí hlavně evropské potravinářské firmy, tak na chod evropské makroekonomiky to nemá velký vliv. Jenže ve chvíli, kdy se sankce začnou dotýkat klíčového německého projektu vybudování Nové Evropy na ose mocenského tandemu Merkel – Macron a zdrojového zajištění tohoto projektu v podobě plynu, tak už je to jiný příběh. Boj neoconů proti Nord Stream 2 je bojem za záchranu Petrodolaru, aby Evropa nezačala budovat své “Petroeuro/Gaseuro” ve spolupráci s Ruskem.

O rozkolu mezi EU a USA ve věci sankcí proti Rusku, které zasahují evropské firmy, o propagaci sudetoněmecké otázky v českých médiích, o prořeknutí se Angely Merkelové o zákazu řízení aut v blízké budoucnosti a o dalších zajímavostech z domova i ze světa budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném rádiu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu z archivu Svobodného rádia

Download

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývají 3 dny a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 66%. Všem, kteří již přispěli a nebyli lhostejní, ze srdce děkujeme! A děkujeme i všem, kteří zde ještě tento měsíc přispějí a pomohou nám, aby  stránky fungovaly i nadále.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

Sleduji..zprávy a Putin potvrdil , že 755 američanů musí opustit Rusko….tak to je nářez…..

Oldrin
Návštěvník
Oldrin

Kéž by tomu tak bylo: ……Nová Evropa se odřezává od USA a ve Washingtonu to pořád nepochopili

Bez ohledu na to, jestli EU přijme sankce proti americkým firmám, anebo se celá věc urovná, je naprosto evidentní, že Brusel a Berlín začaly konečně chápat, kdo je nepřítelem v EU. Není to Rusko, jsou to americké ekonomické a vojenské zájmy. ….

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Jen aby ta Nova Evropa podle Kalergiho tezi nebyla vetsim zlem, nez je dosavadni Pax Americana. Nevidim zadny duvod k radosti …spise naopak! Dominace na ose Nemecko – Cina nebude zadné terno!

alek
Návštěvník
alek

Hledej naději u svých (pokud jsi ovšem Slovan) – Slovanů – Rusku !
Jedině Rusko může zvrátit plány globalistů. Pan Pjakin to všude výrazně naznačuje.
https://www.youtube.com/results?search_query=irena+aneri+pjakin
Vracet se k Pax Americana ? Odstěhuj se do USA a užij si to do sytosti :-))

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Vsak si to taky uzivam 😉

S temi slovany bych na vasem miste zachazel opatrne. Pokud se mrknete trochu do historickych faktu tak zjistite, ze clovek cloveku nebyl nikdy bratrem, ale vlkem. Skutecnost je tedy takova, jak ji uz kdysi popsal Thomas Hobbes kdyz prohlasil, ze clovek je vlkem cloveku! Vase pochyby o mém slovanstvi a vubec vase hulvatska rétorika to jenom potvrzuji!

alek
Návštěvník
alek

:-)))

Nuny
Návštěvník
Nuny

Imigranty tady opravdu myslím nikdo nechce , tedy krom sluníčkařských pomatencu , ale co jsem vám chtěl napsat je to že zákaz práva šaria řeší problém jen na pár let protože až se stane to že nás populačně přerodí , a do politiky se dostane nějaký z nich to muže trvat klidně třeba pět nebo deset let ale stane se tak , no tak potom si zákony nebo právo začne dělat muslimská většina už v té době podle sebe a nás postupně nakonec vyhladí , takže dle mého názoru je vaše řešení krátkodobé ,a je potřeba je sem nepustit vubec ani dočasně , no snad jedině pokud se nechá dobrovolně pomazat prasečí krví , sní vepřo knedlo , a vypije pivo , a nechá se pokřtít to bych veřejně dal v ČR nasrozuměnou , jinak bez nároku tady zustat , myslím než by někdo z nich dobrovolně chtěl tyto podmínky podstupovat tak by se tady žáden z nich ani neohřál .

x&t
Návštěvník
x&t

V Něměcku je také nechtějí a přesto volí Merkel. O tom, že Babiš nemůže jít proti evropské komisi, tu byl článek.

Olin
Návštěvník
Olin

protoze volby jsou podvod…nikdo nikoho nevoli jen schvalujes vladu mocnych nad svym zivotem + pocit zadostiucineni ze jsi rozhodnul pouze hozenim hlasu

x&t
Návštěvník
x&t

Do politiky vstupují různí lidé podporovaní různými zájmy. Základní problém je nezájem voličů.

Jeden miliardář: „Demokracia je nahovno systém. Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch.“

Pokud drtivá část voličů zná jen ty, které jim naservíruje mainstream, tak to loutkovodičům stačí. Internet nabízí možnosti získávat informace, porovnávat zdroje, vracet se k nim a ověřovat. Ale většina to nedělá, někteří si pustí 2 týdny před volbami na idnesu kalkulačku shody preferencí a mají za to, že jakou to neudělali zevrubnou analýzu. Je to stejné jako při nákupu. Pokud si přečtete pár testů a recencí a dozvíte se, že výrobek (elektronika, jídlo,..) je diskutabilní a vy to koupíte a pak ZNOVU, tak čí je to chyba? Hlavně to nechtějte po státu, nebo za vás úředník rozhodne, co budete žrát (ano, kostelecký separát).

Často je tu slyšet zoufalství a volání po řešení. Jenomže lidé jsou stále vlastně spokojení (líní, neinteligentní, vyděšení ze změny jako mlácená manželka, otupení alkoholismem,..). Neznám lepší způsob, než lidi v klidu upozorňovat na nesrovnalosti, nabízet další zdroje informací – ty co s námi rezonují podporovat. Rozhodně se tím netrápit a smířit se s tím, že to nikdy nebude ideální a že spokojený život není věc politiky.

PřerovskéStrojírny
Návštěvník
PřerovskéStrojírny

Odkud Ukrajinci prchají víc, než z demilitarizované zóny Doněcko-Luhanské fronty? V Chropyňské strojírně ani inženýr jaderných ponorek třídy Severodvinsk nevydrží, páč s mladým Kimdelou je obtížná spolupráce.

https://www.youtube.com/watch?v=RS3pww3cDsA

heron
Návštěvník
heron

sorry, ale kdyz nenapises detaily, tak to je zrejmy jen tem, co s nim pracuji. Takze o co jde?

x&t
Návštěvník
x&t

V Německu někdo vybavil pravděpodobně samopalem policii známého 34 letého Íráčana a nasměroval ho na disko:
http://www.pi-news.net/konstanz-iraker-eroeffnet-feuer-in-einer-diskothek-2-tote-mehrere-verletzte/
“ein 34-jähriger „polizeibekannter“ Iraker “

svobodný občan..
Návštěvník
svobodný občan..

Střelba v Kostnici..
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444891-strelba-na-diskotece-v-kostnici-dva-mrtvi.html

Podle humbuku kolem (okamžité, jakoby připravené mediální vyštěknutí do celého světa, dokonalé mediální vykreslení obrázku – vrtulníky nad scénou atd.) tipuji, že útočníci rozhodně (ne)mají být muslimové a že je to další false flag k provokaci místních, aby začali přirozeně konat a “vláda” tak mohla okamžitě přijmout další z plánovaných restriktivních opatření na veškeré možnosti sebeobrany a eliminace agresivního nepřítele národa. Uslyšíme kecy o islamofobii, nenávisti atd. A s tím bude muset ta prokletá kurtizána zase něco dělat.

heron
Návštěvník
heron

jo, prej pohoda. Kdyz na diskotece vytahne cmoud bouchacku a zacne strilet, misto aby si dali chachari do gemby jak na kazde buranske tancovacce, tak to prej neni terorismus. To jsme radi, ze to tak tridite, Takze je vsechno OK. Nemci prej muzou byt v klidu. Tem kozenejm a pozustalym spadl kamen ze srdce.

senil
Návštěvník
senil

Myslím si, že Trump sankce nechce. Ale je příliš slabý, aby si prosadil svoje. Deep state je mocnější. Na druhou stranu, je dobré že si většina lidí konečně uvědomuje, že volby v USA příliš neznamenají a moc drží úřednicko-korporativistická oligarchie. Její síla byla v tom, že si její existenci většina lidí neuvědomovala, to už je minulostí.

http://www.epshark.cz/video/32

konzerva
Návštěvník
konzerva

A vítězem voleb je…..comment image

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Moravec je takovej křivák, že i to afro má nakřivo.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Řítíme se do propasti s názvem odsolidarizovaná společnost. A naši politici říkají:
“To nemůžeme zastavit. Možná bychom mohli bokem položit koleje, abychom jsme mohli korigovat kurz.”
A na to prohlašovala valná většina porevolučních ministerských předsedů vlád ČR, prohlašuje současný, a jistojistě bude prohlašovat následný : “Směr musí být alternativní.”
Nemůžeme zastavit, nemůžeme určit směr. Proč tedy chodíme volit?
Už vím, smíme vyměnit strojvedoucího. Každé 4 roky. A u toho se i média hodně snaží to se musí nechat. Ty organizují každé 4 roky ” volby směru” na jedné jediné kolejnici. Vyběhnou, vymění strojvedoucího a řeknou:” Drž kurz a přitop pod kotlem!”

Musíme zastavit vlak. Musíme zastavit vlak a diskutovat, jak chceme skutečně žít.
Ale to musíme nejprve zastavit vlak i proti souhlasu strojvedoucího. A to jde pouze za záchrannou brzdu. A to Čech nechce. Záchranná brzda se nedá vykalkulovat. To se může stát cokoli. To raději ta propast. Čech ví co se stane a to je jistota. A mimo to podle https://www.lupa.cz/clanky/jak-vypada-svet-post-televiznich-divaku-a-cte-jeste-nekdo-noviny/ doufá oněch 28% čtenářů novin a 66% denodenních diváků mediální žumpy mainstreamu, že zůstane nahoře viset…

Micanut
Návštěvník
Micanut

Ten novy strojvedouci…tedy asi takhle:
Ty koleje, na kterych jezdil ten predchozi, se nikam nepohnou, takze novy pojede stale po stejne draze. …a bude dodrzovat regule zodpovedneji, aby si udrzel svou praci.
Takze s tim strojvedoucim, to se mi moc nelibi.
Mne jen sokuje, ze nase zeme si vzdy vyberou zkorumpovane lidi, kteri proste nemaji pater, jsou lehce vydiratelni, a nemaji zadnou narodni hrdost.
Naopak, ti, kteri by radi pomohli narody a jeho zajmum, jsou vlastnim narodem podupani.
Vim, ze se volby manipuluji, ale to je mozne jen tehdy, pokud je procentove nejaka rovnovaha u volicske selanky. Pokud by ovsem dobry kandidat mel 70, 80%, MOC by me zajimalo, jak by takova situace resila….a zase si budu muset dat policek….vzdyt Dubceka take odstranili drive, nez ho lide mohli dat na hrad. (I kdyz si vubec nemyslim, ze Dubcek by byl tvrdy a dobry ve sve funkci, at by byla jakakolv)
Kdepak…..Je to v lidech. Lide jsou v drtive vetsine bohuzel jen zmanipulovatelne ovce, ktere lze opit rohlikem.
Proste jaky je lid, takovi z nej vyjdou vudci.
Madari jsou setsakra hrdi lide, a take z nich vysel Viktor Orban. To same Rusove. Podivejte se na to, jaky tym ma Putin poskladany.
A pak se staci podivat k nam, a je to bida, bida, a zase jen bida. Sobotkove Topolankove, Havlove, Grossove, Kalouskove, Babisove – vzdyt je to naprosto, kompletni katastrofa.
U Klause nevim, tam proti nemu hovori zacatky 90.let, ale rozhodne souhlasim s jeho filosofii.
Je to prekerni situace….opravdu ne dobra….

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

@Micaunt, v podstatě se jedná o identickou úvahu, spočívající v politiky nabízené variantě vedle sebe ( bokem ) vedoucích kolejí, tvářících se jako výhybka, ale v konečném důsledku se jedná o pouhé úpravy kurzu, směřujícího do jízdním řádem stanovené stanice Šangri-La.

S Vaším znepokojením se ztotožňují. ODS, ČSSD, KDU-ČSL a k nim tradičně nějaká “srdcovka”. To jsou jednotné strany. A my mícháme tyto tři strany. Ty vždy mícháme do nové vlády a to již 25 let. A ty dělají politický kabaret již 25 let s těmi stálými tématy. Kabaret 25 let o důchodech, o zdraví, o zadlužení dluhu, o nezaměstnanosti, o daňové právní úpravě, o problematice vzdělávání. To jsou centrální témata jedné společnosti. A teď mi ukažte jednu jedinou oblast, ve které tyto 3 strany v posledních 25 letech pro dobro společnosti něco zlepšili. Mám začít s důchody? Ne raději ne, to začneme brečet. Politiku vzdělávání také raději vynecháme. Ale co je se zdravotnictvím? Nedostatek ubývajiciho personálu orazitkovaly stovkama formulářů. A kde se to zlepšilo? V nemocnici? V praxi? Je lepší pro doktory? Pro pacienty? Stal se lepší pro personál?

Co se děje s počtem nezaměstnaných? Máme více nebo méně nezaměstnaných než před 25 lety, díky politice ODS, ČSSD a KDU-ČSL? Máme více, nebo méně státního dluhu než před 25 lety, díky seriózní domácí politice ODS, ČSSD a KDU-ČSL? Co s daňovou spravedlností? Jak častokrát již slibovali, že daňový systém udělají spravedlivější a transparentnejší. To už ani nedokážu spočítat.

Ať mi lidé pomohou. Dávám jim 11 týdnů pro tu rešerši a mohou využít vědeckou knihovnu CTHH a AČR. Oni tomuhle systému dokonce přísahali.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Chce to jen NEMIT STRACH, odvazit se rict: JA DAL TIMTO VLAKEM NEJEDU, protoze jede spatnym smerem (do propast…).
VYSTUPUJI! (nebo vyskakuji), a pujdu klidne PESKY. I kdyz to bude trvat dele, dojdu TAM, KAM CHCI JA!

Odvaznym STESTI PREJE! 😉

alek
Návštěvník
alek

Bingo zvědavá matko, hlavně se nepos-at !

alek
Návštěvník
alek

Zde to krásně říká Míra Smidt – lidé pravdu slyšet nechtějí, zhroutil by se jim svět, zhroutili by se sami. Raději hltají ČT a žijí si své životy v pokrytectví, lžích, podělaní strachy věří, že vše dobře dopadne protože “ONI” nás pochcípat nenechají. :-)))
https://www.youtube.com/watch?v=1bkcgz9nGGY

opatrný
Návštěvník
opatrný
BPN
Návštěvník
BPN

Tady je odkaz na údajně McCainův hrdinský čin,kdy vyhodil do vzduchu létadlovou loď Forestall,při čemž zahynulo 134 námořníků a bylo zničeno 23 létadel,v těchto dnech je to právě 50 let….:

https://www.youtube.com/watch?v=tIE2QfDzmGc

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Dostal Johny alespoň nějaký vyznamenání? Metál? Třeba “Hrdina socialistické republiky Vietnam”? 🙂

BPN
Návštěvník
BPN

Jistě by dostal,ale v době války se to nevědělo a tutlalo a svedlo se to na “náhodný samovolný odpal PL rakety” z jeho stroje v němž se chystal ke startu,jeho fotr a dědek byli admirálové us navy force a on ještě nebyl tak “slavný” a vlivný jako teď,byl 30-letým pilotským uchem u námořnictva.Kdyby v té době věděli oč jde,náležitě by to propagandisticky využili…

Micanut
Návštěvník
Micanut

Najel jsem na to video, a tam presne komentator rekl:
“For SOME REASON,, one of the missiles was released” ….blablabla….atd.
“Z nejakeho duvodu, raketa se odpalila……”

Takze, suma sumarum, americky divak, pro ktereho toto predstaveni bylo zpracovani, se dozvedel, ze se stala nahodou nehoda, nikdo za ni nemohl, proste raketa se rozhodla, ze zbombarduje lod..

Stejne jako dodavka zmasakrovala jeji obeti. Uz tehdy se odkriminalizovali uspesne pachatele zla ci tragedii, mrtve objekty SE ozivily, byla jim naordinovana schopnost autonomne rozhodovat. Trestat je samozrejme za to nemohou, ale ukol odtrestneni skutecneho vinika byl splnen.

Zijeme v hnusnem svete

McCain by jinak nemohl uz nekolika dekad delat ta jeho svinstva v Congressu nebo Senatu, byl by do dneska tercem urcite tvrdych vtipu a satir….proste lide to v US ve vetsine nevedi. Jinak by ho nevolili znova a znova a znova….v te Arizone. Arizona nebo Ohio, ono je to sumafuk.