Megatunel za 3 biliony korun pouhých 17 dní před volbami do sněmovny?...

Megatunel za 3 biliony korun pouhých 17 dní před volbami do sněmovny? Australští těžaři na poslední chvíli dostali od ministra průmyslu bianco šek na privatizaci těžby lithia pod Cínovcem! Český stát si za lithiový národní poklad řekl jenom o vytvoření nekvalifikovaných pracovních míst!

Megatunel za 3 biliony korun pouhých 17 dní před volbami do sněmovny? Australští těžaři na poslední chvíli dostali od ministra průmyslu bianco šek na privatizaci těžby lithia pod Cínovcem! Český stát si za lithiový národní poklad řekl jenom o vytvoření nekvalifikovaných pracovních míst!

V České republice se v tichosti schyluje k největšímu majetkovému odklonu a privatizaci nerostných zdrojů od roku 1989. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR totiž včera v naprosté tichosti a pouhých 17 dní před volbami v ČR do poslanecké sněmovny podepsalo v Ústí nad Labem memorandum o porozumění s australskou společností European Metals Holding, která tím dostává do ruky garanční mandát na hlubinou těžbu lithia v severočeském Cínovci [1]. Jak už jsme nedávno informovali v podrobném v článku zde, pod Cínovcem se nachází jedny z největších zásob lithia na světě za bezmála 3 biliony korun, za které by šel český státní dluh splatit dokonce dvakrát. V roli řádného hospodáře je nezbytné, aby těžbu organizoval a měl ve své dikci český stát skrze státní podnik Diamo, který by mohl případně vytvořit technologické konsorcium se zahraniční společností za výhodných podmínek pro český stát, ale samotná těžba a zpracování lithia by měla zůstat v rukách českého státu. Bohužel, v celé věci se schyluje k obrovskému odklonu a privatizaci doslova za hubičku, a to pouhých 17 dní před volbami. Honem rychle, na poslední chvíli, aby se to stihlo.

Průzkumný vrt společnosti Geomet na Cínovci.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) podepsal memorandum s Australany, protože zdůrazňuje, že toto partnerství je výhodné. Pokud se podíváme na memorandum samotné, které ještě není k dispozici na webu ministerstva, tak tam objevíme neuvěřitelné slovní obraty a konstrukce, ze kterých se doslova tají dech. Nejde totiž o smlouvu běžného typu, ale znovu a opět o memorandum o porozumění. Je to stejné jako v případě ministerstva obrany, kdy Martin Stropnický jako ministr obrany převedl v únoru t.r. na základě memoranda podepsaného s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyen velení nad 4. brigádou z Žatce pod velení německé 10. obrněné divize Bundeswehru. Psali jsme o tom zde a zde. Nevím, jestli se jedná o projev diletantismu anebo úmyslu, ale chování české vlády ohrožuje ekonomické zájmy ČR způsobem, který balancuje na hraně vlastizrady. Pojďme si společně rozebrat, co velmi reálně hrozí České republice ve vztahu k jejím zásobám nerostného bohatství, které je majetkem nikoliv vlády ČR, ale celého lidu České republiky. Vláda musí pracovat v roli řádného hospodáře a ne dohazovače výhodných kšeftů pro cizí firmy.

Dva týdny před volbami do sněmovny dostal australský těžař bianco šek k vytěžení lithia za 3 biliony korun, zisk odteče do zahraničí

Australská společnost European Metals Holding najala českou společnost Geomet, která v Cínovci provedla těžební průzkum. Tuto společnost vlastní od roku 2013 právě zmíněná australská společnost, takže jde o dceřinnou společnost v rukách australských vlastníků. Geomet už do průzkumu investoval 350 milionů korun a náklady na výstavbu zpracovatelských závodů se vyšplhají prý až na 10 miliard korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu se o celou věc nijak nezajímalo, a to až do chvíle, než servery české zpravodajské alternativy upozornily na kauzu, že se v tichosti chystá obrovský odklon lithia na Cínovci do rukou soukromých těžařů ze zahraničí. Včera podepsané memorandum obsahuje garanci ministerstva průmyslu a obchodu, že nebude těžbu lithia na Cínovci blokovat. Tento závazek je veřejným příslibem a pokud by po volbách za dva týdny došlo ke změně představ, australské konsorcium by mohlo Českou republiku dokonce zažalovat za zmařenou investici. V memorandu přitom samotný těžař nabízí českému státu podíl ve své firmě, aby mohl těžbu “kontrolovat”. No to je skandál! Chápete to? Obdarovaný milostivě nabízí dárci možnost zisku jistého podílu ve firmě, která bude těžit ze zdroje darujícího. To už není Kocourkov, to je Absurdistán! Více si přečtěte na webu ministerstva zde.

Nerostné bohatství v ČR, které lze potenciálně ukrást českému národu stejně jako lithium pod Cínovcem.

Ministerstvo průmyslu a obchodu přitom v memorandu uvedlo jediný požadavek na společnost European Metals, aby zpracování lithia zůstalo v České republice. Ministr průmyslu za ČSSD se tím chlubí jako něčím, co má charakter pro-národního postoje, ale přitom je to obyčejná privatizace na způsob banánových republik v Africe. Privatizace za hubičku. Australané totiž slibují vytvoření pouhé jedné tisícovky pracovních míst a zhruba 1600 míst v subdodavatelských firmách. To je jediný prokazatelný zisk, který z toho český národ bude mít. Je sice pravda, že těžař musí státu podle zákona odvést 10% ceny z těžby, ale pozor, pouze z ceny vytěžené nezpracované rudy, jejíž hodnota je ovšem směšná. Hodnotu má totiž teprve až čisté lithium získané rafinací vytěžené rudy ve zpracovatelském závodě. A z toho již český stát žádný zisk mít nebude. A pokud jde o pracovní místa, tak to je výsměch. Jaká to budou pracovní místa? Nekvalifikované pozice za podprůměrnou mzdu. Víme, jaké mzdy jsou v tomto odvětví. Nakladač materiálu, skladač hlušiny, údržba strojů, čištění strojů a linek provozu.

Zpracování lithia probíhá za pomoci robotizovaných linek a rafinačního procesu, následná výroba lithiových baterií je vysoce toxická, takže výrobní proces je automatizovaný a jak ukazuje společnost Gigafactory Elona Muska, kde se vyrábějí power baterie nejen pro vozy Tesla, lidská ruka je tam pouze v roli údržby, uklízečů a ostrahy [2]. Česká vláda a ministerstvo průmyslu a obchodu tak zcela rezignovaly na těžbu lithia, podnik Diamo prý nejeví o těžbu zájem a politici tak de facto provedli privatizaci podzemních zdrojů lithia na Cínovci do rukou zahraničního těžaře. Česká republika z toho bude mít v ideálním případě 2600 nekvalifikovaných pracovních míst a obrovskou ekologickou zátěž po zhruba 20 letech těžby.

Česko poslušně odevzdalo Australanům lithiový poklad, dostane za to pár stovek nových nekvalifikovaných pracovních míst pro české občany na zhruba 20 let

Veškeré zisky z lithia a z výroby lithiových baterií budou mít soukromé firmy napojené na zahraniční vlastníky. Společnost CzechInvest nalákala do ČR i nadnárodního výrobce autobaterií A123 Systems, který chce na Ostravsku vybudovat závod a v roce 2021 vyrábět až 1.8 milionu lithiových baterií ročně. Japonská firma Central Glass chce zase v Pardubicích vyrábět elektrolyt do power baterií pro elektromobily. To je všechno hezké. Ale občané ČR z toho nebudou mít naprosto nic, pokud nepočítáme daně do státního rozpočtu, ale ty představují zlomek toho, kolik by Česká republika získala, kdyby lithium těžila sama skrze státní podnik, kdyby lithium zpracovávala ve státním podniku a produkt by prodávala na světových trzích svým jménem. Navíc mnoho firem bude výrobu baterií z lithia danit v cizině a ne v ČR. Zisk z prodeje lithia v majetku státu by uhradil státu celý jeho státní dluh, země by se vyvázala ze sionistického dluhu, skončila by éra zadlužování státu, mohlo by dojít ke snížení daní, na druhé straně by bylo více peněz na platy učitelů, na budování infrastruktury, pro veřejné rozpočty.

Vnitřek Gigafactory Elona Muska. Novináři v ochranných přilbách a vestách jsou jediné živé bytosti uvnitř továrny. Veškerou výrobu totiž zajišťují autonomní robotické systémy.

Obrovská snaha ČSSD honem a rychle posunout těžbu lithia pod Cínovcem do rukou australského holdingu je více než alarmující. Nedovedu si představit, že v civilizované zemi západního stylu by vláda 2 týdny před volbami podepsala se zahraničním těžařem jakýkoliv dokument. Jenže, znáte to. Česko snese fšecko. Zatímco česká média velmi intenzivně vrtí psem a odvádí pozornost od kroků ČSSD ve vládě a na ministerstvech k Čapímu hnízdu a Andreji Babišovi, ministři mezitím v tichosti na poslední chvíli podepisují smlouvy a memoranda, protože existují obavy, že příští vláda by to už podepsat nemusela. ČSSD dluží zesnulému Zdeňku Altnerovi přes 330 milionů korun. V neprůhledném vlastnictví australského holdingu se asi nepodaří rozkrýt, kolik peněz z těžby lithia pod Cínovcem půjde do Austrálie a kolik peněz skrze různé osoby a firmy půjde do blízkosti Lidového domu. Chce snad ČSSD splatit dluh dědicům po právníku Altnerovi z peněz za české lithium, odkloněné do rukou australského holdingu?

Divoká privatizace lithiového národního pokladu? Ne, tohle nemá s privatizací nic společného, to je okradení občanů za bílého dne!

Kdyby to bylo kvůli splacení dluhů, tak by to alespoň mělo logiku, ale já nevěřím, že by Lidový dům odkláněl jedny z největších zásob lithia na světě z rukou lidu České republiky zahraničním investorům kvůli snaze o splacení závazků ČSSD. V celé věci je vidět a cítit snaha o mohutný tunel a odklon peněz nás všech do soukromých rukou. Podívejme se do Číny. Tam probíhá těžba nerostů jednoduchým způsobem. Nerosty patří čínskému státu. Když nějaký nerost chce Čína vytěžit a zpracovat, vytvoří konsorcium, kde má čínský stát mezi 70 až 85% svůj podíl. Zbytek je poskytnutý zahraniční firmě, která dodá těžební technologie. V průměru tak více jak tři čtvrtiny zisku zůstávají v Číně jako zisk státu, který jde do státního rozpočtu, do modernizace školství, zdravotnictví atd. Jenže v rozvojových a zkorumpovaných zemích to probíhá jinak.

Šasí vozu Tesla Model S. Lithiovými bateriemi je vyplněna celá zakrytovaná podlaha.

Místní zločinecká a loutková vláda předá kontrolu nad těžbou ze 100% cizí firmě, obvykle holdingu, protože u holdingů se jen těžko vypátrá vlastnická struktura. Aby se lidé a občané země nevzbouřili a nedostalo se to do médií jako znak korupce, politici navenek a naoko požadují, aby zpracování těžby zůstalo doma a aby byla vytvořena pracovní místa. Jenže vytvořená místa jsou nekvalifikovaná, ve finále jich je mnohem méně, než kolik bylo v úvodu a v médiích přislíbeno a zahraniční těžař navíc od loutkového státu dostane investiční pobídku, tedy osvobození od placení daní, obvykle na 10 až 20 let. Banánová republika tak nemá z těžby nerostů naprosto nic, občané země ryjí dál držkami v zemi, pracují jako otroci za čtvrtinové mzdy než jejich kolegové za kopečky a politici jsou vysmátí a šklebí se vám do ksichtu, jak se jim povedlo zase vás okrást. Ano, a ministr financí vám poradí, abyste v důchodu šli sekat trávu, až stát nebude mít na výplaty důchodů. Tak hlavně, že Australané budou mít v kapse lithium za 3 biliony, ne?

Po 20 letech zůstanou miliardy tun hlušiny a toxické laguny. V memorandu o jejich likvidaci není ani čárka

A to vůbec nemluvíme o likvidaci ekologické zátěže, protože po těžbě lithia, které je v Cínovci plánováno na 21 let, zůstanou miliardy tun hlušiny a toxických látek z rafinace suroviny. Kdo tuto zátěž zlikviduje? Zahraniční těžař nebo zase jako obvykle český daňový idiot, protože slovo “poplatník” už v této rovině naprosto postrádá veškerý význam? Ekonomové už dnes alarmují, že okolo roku 2050 nebude mít Česká republika peníze na výplaty starobních a dalších důchodů. Namísto toho, aby se biliony korun zisku z prodeje lithia použily např. na vytvoření masivního a státem garantovaného důchodového fondu, tak místo toho se toto bohatství zadarmo, resp. za cenu vytvoření pár stovek nekvalifikovaných pracovních míst, odevzdá do rukou zahraničního holdingu a dost možná do rukou některých českých politiků, kteří v těžebním holdingu mohou mít své “drobné”. Po 20 letech těžba skončí, holding z ČR odejde a českému státu a občanům zůstanou před očima ekologické zátěže, které se budou likvidovat dalších 200 let z kapes našich dětí a jejich dětí atd.

Muskova Gigafactory bude po dokončení poháněna a napájena zdarma ze slunečního svitu. Střecha bude pokryta fotovoltaikou. Uvnitř budou pracovat roboti a AI. Člověk zůstane jen v pozici údržby, úklidu a ostrahy. Zatím.

V České republice po divoké privatizaci v 90. letech toho už moc nezbylo, co by se dalo ukrást občanům a lidu této země. Ovšem jak se ukazuje, spolu s nástupem 4. průmyslové revoluce začne růst význam lithia pro baterie do elektromobilů, takže obrovské zásoby lithia na Cínovci jsou náhle předmětem českých zkorumpovaných politických stran a jejich sekretariátů. Australská firma lithium vytěží, australská firma ho zpracuje na území ČR za pomoci českých nekvalifikovaných dělníků a australská firma lithium a produkty z něj prodá a ta samá australská firma, protože je australská, vyvede veškerý zisk do zahraničí, stejně jako ho vyvádí “české” supermarkety, “české” banky, “české” pojišťovny, “české” firmy se sídlem na Kypru, “české” vodárny, “české” plynárny, “čeští” mobilní operátoři atd. A z bohatství za 3 biliony korun nezůstane českému lidu naprosto nic, kromě očí pro pláč a ksichtů vysmátých politiků. Takto se krade a okrádá národ, v přímém přenosu, zatímco česká média řeší Čapí hnízdo, kde žádné peníze odkloněny nebyly, kde nedošlo k vyvedení majetku mimo území ČR, kde nevznikla žádná škoda.

Vrtění Babišem, zatímco ČSSD odklání lithiový poklad za 3 biliony korun

Jestli Andrej Babiš by měl něco vysvětlovat, tak je to způsob, jakým přišel k majetkům v 90. letech. Ale pseudokauza Čapí hnízdo to není. To je pouze vrtění psem a odvádění pozornosti zkorumpovaných českých mainstreamových médií od největšího tunelu a odklonu národního bohatství za více než 3 biliony korun! To jsou vaše budoucí důchody, dámy a pánové, které se ČSSD snaží odklonit do rukou australského holdingu. Proti něčemu takovému je třeba protestovat a rozšiřovat tyto informace na sociálních sítích! Lithium musí zůstat v majetku českého státu, těžbu musí zajistit český stát a podnik Diamo, zpracování musí zajistit český stát a stejně tak i prodej koncového materiálu!

Jednotlivé vyskládané lithiové články v podvozku vozu Tesla Model S.

Česka republika není tak bohatý stát, který by mohl zadarmo rozdávat povolení k těžbě takových zásob nerostného bohatství! Stejně tak ČR není ekonomický tygr, kde lidé berou obrovské mzdy a nemají problémy s důchody ve stáří, aby bylo ospravedlnitelné to, že vláda jen tak předá cizí firmě těžební práva za 3 biliony korun. Tohle opravdu není možné ve vyspělých zemích, to je možné jenom v rozvojových zemích, mezi které bohužel ČR už opravdu od dubna tohoto roku patří, více v článku zde. Chcete změnu? Hlasujte za dva týdny pro Tomia Okamuru a jeho SPD. I když na opoziční mimoparlamentní scéně je více subjektů, které si zaslouží naší pozornost, nejvíce šancí má právě Okamurova SPD. Ve chvíli, kdy politici honem rychle na poslední chvíli podepisují memoranda zahraničním těžařům 17 dní před volbami, tak je to znamení, že česká země krvácí. Už zase jí chtějí pustit žilou. Vzepřete se tomu! Nenechejte si rozkrádat a odklánět do cizích rukou bohatství vlastní země!

Sobotka a Špidla: “Subjekt, který získá povolení k těžbě na ložisku Cínovec, bude mít právo dobývat zdejší rudu a v souladu s platným zákonem se poté ruda stane jeho majetkem”.

Závěrem ještě perlička, která jenom dokonale vykresluje vlastizrádné kroky české vlády ve vztahu ke své povinnosti řádného hospodáře a péče o společný majetek občanů ČR. Provozovatel serveru Lidé lidem, pan Ing. Oldřich Lukáš, zaslal v průběhu června dopis premiéru Sobotkovi s dotazy ohledně lithia a jeho těžby na Cínovci. Přepis dopisu je zde. Premiér mu sice neodpověděl, ale zato mu odpověděl ex-premiér Vladimír Špidla, který dělá Bohuslavu Sobotkovi styčného důstojníka a hlavního poradce. Odpověď Špidly najdete zde a důrazně doporučuji nečíst odpověď bez sáčku na zvracení. To, co je uvedeno v podnadpisu tohoto odstavce, to je jenom malý výtah z reakce premiéra, potažmo jeho řídícího poradce v otázkách strategického plánování z pozice šéfa poradního sboru premiéra [3]. Děkuji Pozorovatelce za tip na tyto doplňující informace.

Záznam pořadu ke kauze těžby lithia na Cínovci

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva
M.C.
Návštěvník
M.C.

To s tím rubidiem a dalšími kovy za další miliardy je taky velice zajímavé.
Pane VK, nebylo by od věci zapracovat to do článku, ať si to přečte víc lidí?
Protože ne každý čte odkazy z diskuze.
Mě na tom memorandu kromě věcného obsahu zarazila jedna věc:

Jak to že takovýto dokument, kde na jedné straně je jeho signatářem vláda ČR je vyhotoven pouze v angličtině?

To se dělá v banánových republikách.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

😉 M.C., stejně tak, jako byla i naše první Československá Ústava sepsána napřed v angličtině…. Jak to tak, asi ??

Barzoj
Návštěvník
Barzoj

Před 100 roky,ale dnes je již 21 století!Nebo se pletu a jsme opět na začátku!!!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Ano, Konzervo, díky za link, a myslím, že by to zasloužilo další článek, aby to Soudruzi stačili přečíst, a ve středu případně připrojednat v Senátu, a poté zařadit i na mimořádné jednání PSP V PONDĚLÍ 😉

P.Stoupal
Návštěvník
P.Stoupal

Bezmezné pokrytectví a faleš Babiše v přímém přenosu. 2x udatně hlasoval bezcharakternÍ zmetek PROTI tomu, aby byl ve sněmovně projednáván bod s názvem: “Informace vlády k podmínkám těžby lithia v ČR.” (návrh dal poslanec Fiedler – Úsvit). I když Babiše měsíc předtím Sobotka vykopl z vlády, odvážně jej v červnu podpořil svým NE. Celá ta hádka mezi nimi je pouze divadlo na voliče, opozice na oko. http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Karel-Fiedler-21100/clanek/To-se-nam-najednou-a-rychle-vyrojilo-zachrancu-ceskeho-lithia-81154

konzerva
Návštěvník
konzerva
Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Tak jste pane VK dal svým článkem Babišovi nové silné předvolební téma a pokud nechcete, aby se i díky Vám stal premiérem, napište v rámci vyváženosti článek a zařaďte video s filmem, které ukazuje, co je Bureš ve skutečnosti za kreaturu. Děkuji!

Koblin
Návštěvník
Koblin

Horká zpráva z prostředí zpravodajské komunity. Na konci propletence firem počínaje European Metals Holding je Zdeňek Bakala. Jde o klasický, jen o něco vypilovanější tunel na nerostné bohatsví ČR jako u prodeje OKD: u vlády ČSSD (Sobotka-Špidla) + korupční peníze Zdeňka Bakaly.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Bakala je jenom zlate natrena zastupna figurka k prezentaci v plen ovcanum ve Forbesu…
Jeji majitel, stejne jako jinych, “zazracne bohatych” medialne znamych figurek Kellneru, Babisu, Kisku, Janecku, Gatesu, Musku a mnoha dalsich, je mezinarodni zid.
Politici (Sobotka, Spidla) jsou jen prisluhovaci techto viditelnych figurek…

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Však to se nevylučuje, Bakala je též mezinárodní sionistický “žid” a bílý kůň bankovního domu Rotschild. Konvertoval k judaismu před lety i s manželkou, bylo to i v médiích. Podobně jako kdysi zištně k judaismu konvertoval kmen vypočítavých ruských chazarů.

Koblin
Návštěvník
Koblin

Upřesnění dalších skrytých vlastníků European Metals Holding:

Bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright a matematik Karel Janeček.

Noname
Návštěvník
Noname

Vzhledem k tomu, že se kauza o líthiu provalila, a i k tomu, že se brzy provalí, že Babiš o líthiu nesporně musel o záměrech vlády vědět – a přesto nezasáhl – očekávám, že v ČR musí dojít k události (v duchu účinné taktiky, kterou odhalil několikrát pan VK), která překryje tento obrovský skandál.

Tipuji, že:
1. buď se obětuje ČSSD, aby Ano vyšlo jako neviňátko z celé kauzy
2. anebo v ČR dojde buď k teroristickému útoku, nebo k jiné události, která bude mít za úkol upozadit závažnost celé kauzy s líthiem.

Doporučuji být bdělým, ostražitým a vyhýbat se do ukončení voleb hromadných akcí či veřejných míst s uzavřeným či příliš otevřeným prostorem… Doufám, že jsem mimo… Ale raději být bdělým a opatrným, než si v případě průšvihu vyčítat nedůvodnou odvahu…

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Vazena redakce, i Vazeni diskuteri, odvadite skvelou praci! 😉

Dnesni MfDNES:
palcovy titulek na prvni strane:
VALKA I CESKE LITHIUM !
ANO (!!!), KSCM a SPD (!) chteji jeste do voleb svolat mimoradnou schuzi Snemovny.

Zabavny je ovsem titulek uvnitr Babisova listu:
“12 miliard korun je odhadovany zisk z tezby ceskych zasob lithia
10 miliard korun je potreba na otevreni dolu a vystavbu zpracovatelskeho zavodu.”

(!!!!! – takze ctenari, pochopte, ze v podstate jde o “astronomickou sumu” – cca 2 miliardy……) Ovce si rekne aaach!, za to by bylo nekolik nemocnic!, a dal nepatra, a Hrdina Babis (s koblihou v ruce) “bojuje za zachranu naseho – proti Zlojedum, kteri VSICI KRADUUUU!!)

Clanek opravdu stoji za to precist!
Obzvlaste veta:
“Memorandum totiz nic nezmenilo na tom, ze Cesko uz ziskana povoleni Australanum vzit nemuze.”
!!!!!!!!
A kdopak ta “ziskana povoleni” asi Australanum vydal…????, a kdy ???.

ZLODEJ opet krici: CHYTTE ZLODEJE.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Doplnění: Tak povolení údajně původně vydala ODS, a prodloužení údajně podepsal nějaký MÍSTŇÁK z Ústí …. vidím to na horký předvolební brambor 😉

trias
Návštěvník
trias

Doplním, že lithia není třeba jen pro výrobu baterií, ale také pro výrobu tritia, těžkého vodíku, jehož jádro obsahuje dva neutrony. Lithia je třeba i pro výrobu jedné z obálek termonukleárních reaktorů. Kromě budoucích pozemských zdrojů energie se s termonukleárními reaktory dle jednoho z předchozích článků pana VK počítá i pro kolonizování blízkých planetárních těles, zejména Marsu. Nejsnadněji realizovatelnou z termonukleárních reakcí je deuterium-tritiová fúze. Tritium je na rozdíl od deuteria nestabilní (radioaktivní), toxický a v přírodě extrémně vzácný izotop. Zatím se vyrábí štěpením lithia v jaderných reaktorech. Pro rozvoj termonukleární energetiky se bez lithia nelze obejít. Závěrem si dovolím položit řečnickou otázku. Má budoucí evropská prokuratura (dle Macronovy vize) obstavit bankovní účty české země pro ignorování hnědočerných kvót nebo za vypráskání australských těžařů ze země?

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Admine, po pul hodine snazeni odeslat koment z pc pres novy system opisovani kodu captcha, ktery je i po 15te. stale “spatny” , to vzdavam – tolik casu “navic” bohuzel nemam….
Zkuste vratit obrazky – chyba opisu odpada, a funguje rychle. Diky.
Ps. na mobilu obrazky funguji, jsk vidite 😉

Administrator
Admin

Vrátil jsem obrázky. Pokud se vám NoCaptcha nezobrazuje, stiskněte na klávesnici CTRL+F5 pro refresh webové stránky.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Admine, DEKUJI ! 😉