Markéta Šichtařová: Již za 15 let se důchodový systém v ČR začne...

Markéta Šichtařová: Již za 15 let se důchodový systém v ČR začne hroutit, situaci může vyřešit jen vyšší porodnost! Jenže, aby to fungovalo, musí být v zemi dostatek placené práce, dostatek dostupného bydlení a dostatek spotřeby pro udržení samofinancovatelnosti důchodů! Globalisté nechtějí vyšší porodnost národů v Evropě, ale vyšší porodnost muslimských migrantů, kteří důchody vyřeší za ně! Žádné nebudou!

Markéta Šichtařová: Již za 15 let se důchodový systém v ČR začne hroutit, situaci může vyřešit jen vyšší porodnost! Jenže, aby to fungovalo, musí být v zemi dostatek placené práce, dostatek dostupného bydlení a dostatek spotřeby pro udržení samofinancovatelnosti důchodů! Globalisté nechtějí vyšší porodnost národů v Evropě, ale vyšší porodnost muslimských migrantů, kteří důchody vyřeší za ně! Žádné nebudou!

Ekonomka Markéta Šichtařová na svém blogu [1] upozornila na hrozící krizi důchodového systému v ČR a správně uvedla, že situaci může zlepšit jen vyšší porodnost v ČR, aby existoval udržitelně větší počet pracujících než těch, kteří jsou v důchodu a pracující musí de facto důchodce živit v rámci solidárního systému. Aby tento systém fungoval udržitelně, musí se v ČR rodit minimálně 2,8 dítěte na jednu rodinu, to znamená plus mínus v průměru, že každá třetí rodina by musela mít 3 děti, a ty dvě rodiny před ní zaručeně dvě děti. Protože v praxi to tak nefunguje a rodiny mají často jen 1 dítě, musely by to některé rodiny vyvážit až 4 neb 5 dětmi. Jenže ekonomka Šichtařová zapomíná na jednu zásadní věc, že samotná vyšší porodnost je jenom jedna z ingrediencí gulášového receptu záchrany solidárního důchodového systému.

Ekonomka Markéta Šichtařová.

Samotná přísada vyšší porodnosti je samozřejmě zásadní, o tom není pochyb, jenže aby systém fungoval, musí tyto děti, až vyrostou, mít dostatečně výnosné zaměstnání, aby uživily nejen sebe, ale i své rodiny. A máme tu hned 3. problém. Ty rodiny musí někde bydlet. Právě včera vrchní chazariát ČNB v Praze skočil po krku českým rodinám, protože ČNB už počtvrté tento rok zvedla úrokové sazby [2] a Česká spořitelna a Hypoteční banka už oznámily, že zvednou úroky na svých hypotékách [3]. Dostupnost hypoték pro občany ČR se katastrofálně zkomplikovala spolu se zpřísněním podmínek pro poskytování hypoték, které opět nařídila ČNB. Cílem je ztížit přístup občanů ČR k vlastnímu bydlení, aby vlastní byt nebo domek měla jenom úzká skupina obyvatel v ČR a většina lidí aby bydlela v nájemních domech.

Důchody jsou propojené s nízkými mzdami v ČR a přemrštěnými cenami nemovitostí

Spolu s tím souvisí i přemrštěné ceny bytů v ČR, především ve velkých městech a v Praze. Garsonka se dnes kupuje za 5 milionů, 4-pokojové byty v Praze atakují hranici 20 milionů korun. Odkazy zde ani dávat nebudu, protože takovým grázlům a developerům z Izraele a Bahrajnu tady reklamu dělat nebudeme. Mnoho lidí dnes na hypotéku už nedosáhne, protože od 1. října tohoto roku nesmí úhrn všech dluhů a hypotéky překročit 9-násobek ročního příjmu klienta a navíc, měsíční splátka hypo nesmí překročit 45% příjmů žadatele o hypotéku [4]. Žadatel o hypo musí navíc dopředu zaplatit 10% z hypotéky, tzv. “down payment”. Vzhledem k tomu, jak astronomické ceny nemovitostí dnes jsou, mnoho žadatelů skončí právě tady.

Jiří Rusnok, guvernér pobočky pražské ČNB

Splatit 10% z hypotéky na 5 milionů korun je 500,000,- Kč na ruku bance v okamžiku podpisu. A pozor, ČNB nově limituje překlenovací a spotřebitelské úvěry právě klauzulí o 9,45-násobku ročních příjmů. Takže, pokud byste si vzali spotřebák na 500,000,- Kč a použili ho jako down payment na hypo za 5 milionů, velmi reálně byste mohli překročit klauzuli o max. ročním zadlužení, anebo klauzuli o 45% příjmu vůči všem měsíčním dluhům a splátkám. Spotřebák vám totiž sakra zvedne měsíční splátkovou zátěž. Tohle je začátek krize, o které mluvili ekonomové již v roce 2003, že v určité chvíli se nízké mzdy v ČR ve srovnání s Německem stanou pastí, která povede nejprve k nedostupnosti vlastního bydlení a později dokonce k bezdomovectví pro staré lidi v důchodovém věku.

Co se stane, když Čech nakupuje zboží za stejné ceny jako Němec, bydlí za stejné ceny jako Němec, ale plat má jenom čtvrtinový ve srovnání s Němcem?

Kdo za to může? Můžou za to ti, kteří během transformace v 90. letech udělali z ČR lacinou montovnu a manufakturu pro německé partnery, především velké německé koncerny. Levná česká pracovní síla je dodnes poptávána, protože je lepší nechat vyrobit klikovou hřídel v Humpolci, než ji vozit v nevalné kvalitě z čínského Zheng-zhou. Soustružník v Humpolci bere 28% mzdy německého soustružníka v Siemensu, ale co je zajímavé, cena mléka, potravin, ošacení, spotřebního zboží, nájmů a hypoték je úplně stejná v Německu jako v Česku. Ceny zboží, služeb a bydlení jsou tedy stejné v obou zemích, ale co není stejné, to jsou mzdy. Čech bere jen třetinu, v mnoha případech jen čtvrtinu toho, co bere Němec. A proč tedy není v Česku cena zboží na jedné třetině nebo čtvrtině? Proč současně s tím není na jedné třetině cena bytů? Cena nájmů? Cena oblečení a potravin? Chápete tu zrůdnost nosatého systému těch dobytků, kteří tento systém vymysleli?

Rothschildova Bank of England, mateřská banka pražské soukromé ČNB.

Tím chci říct, že větší porodnost neřeší nic, pokud vyrostlé děti si budou vydělávat tak málo, že nedosáhnou ani na vlastní bydlení, maximálně na nájem, ale ty také rostou astronomickým tempem. Spolu s tím, jaký je nedostatek bytů a jak je těžké dosáhnout s mizerným platem na hypo, vzrůstá poptávka po nájmech a tím logicky rostou ceny nájmů. Už dnes v Praze jsou nájmy o 38% v průměru vyšší, než jsou dnešní splátky hypoték. A bude to jenom horší, rok od roku. V určité chvíli budou lidé stát před rozhodnutím, jestli emigrovat do lacinější země, to znamená odejít na důchod do exilu, ale pouze v případě, že vůbec člověk nějaký důchod dostane. A tím se zase vracíme k tomu, jak zajistit peníze pro solidární důchodový systém.

Solidární systém důchodů naposledy fungoval za Husáka během normalizace. Všichni to vědí, ale je to zakázané tabu, o kterém se nesmí mluvit

Rodiny musí rodit více dětí, které musí mít více a lépe placenou práci, aby si mohli dovolit dostupné bydlení, ve kterém ty děti mohou vychovávat, a až ty děti vyrostou, aby také měly práci, a také dobře placenou, a také měly dostupné bydlení, ve kterém by mohly přivést na svět své děti. A teď kontrolní otázka: Kdy to naposledy takhle fungovalo? Ano, během té prý zlé a hnusné normalizace v 70. letech v dobách, kdy se rodily Husákovy děti. To je gól. To je zjištění, které dostaneme, když si přestaneme lhát do kapsy. Jenže tehdy to mohlo fungovat, protože stát sypal do zakládání rodin peníze, bezúročné půjčky, masivní bytová výstavba financovaná státem, podnikové byty přidělované rodinám pracovníků. Dámy a pánové, kdo z vás to dnes má?

Nosatý chazariát ČNB napojený na londýnskou banku domu Rothschild tak znovu zvedl Čechům úrokové sazby a ceny hypoték. Jako kdyby občané v ČR už takhle dnes neryli držkami v zemi, v procesu totálního zadlužení, chudnutí, neschopnosti dosáhnout na vlastní bydlení. A místo toho, aby země národů rodinám pomáhaly, tak chtějí do Evropy natahat cizáky, nepřátelské muslimské etnikum, džihádisty, násilníky, vrahy, zvrácené živly pod kuratelou Šaríe. Protože oni vědí, jak je vyřešená otázka důchodu v muslimských zemích. Nejsou tam žádné důchody, o staré lidi se starají muslimské obce v rámci sbírek, milodarů a úsluh. Nosaté řešení důchodů v Evropě.

Německý průmysl od 90. let profituje z české levné pracovní síly.

Nevěřte jim a nenechte si vzít vlastní národ. Jim to nestačí. Vezmou vám i střechu nad hlavou, pomalu, potichu, salámovou metodou. Nejprve nedosáhnete na hypo, potom nedosáhnete na nájem, odstěhujete se do malého města, tam skončíte v malém nájemním bytě s vlastní rodinou. A postupně i tam vzrostou ceny bydlení, protože stejný nápad odstěhovat se do menšího města dostanou i statisíce dalších lidí, jako jste vy. Před vysokou cenou bydlení neutečete. Tady v Německu už je to realitou, kde nájmy na vesnicích za 1 místnost v chalupě dosahují 500 EUR. Němec to ještě zaplatí, ale Čech? Genocida českého národa, pomalá, nenápadná, zničující.

Nejen o důchodech budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme aktuality z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miluška
Návštěvník
Miluška

A co kdyby se místo důchodového systému zhroutil systém neziskových organizací?…….To by jsme si aspoň trochu ulevili.

jan siska
Návštěvník
jan siska

důchodový systém se hroutí už dávno – co jiného je posouvání věku k odchodu do důchodu než přiznání neschopnosti platit důchody podle nároku? a šichtařka, jak jsem ji mohl, je trochu laciná

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

5 let stará data: Důchodový systém je tunelován bezdětnými a částečně rodiči jedináčků ve výši 37,5 miliardy korun ročně. Zatím se jedná jen o 5 % bezdětných důchodců a 15 % těch, kteří vychovali jen jedno dítě v rodině.
Zdravotní systém je z 80 % průběžně financovaným systémem, protože jen 20 % odvodů na zdravotní pojištění je použito ve prospěch plátců. Je tunelován bezdětnými podobně jako důchodový ve výši 20 miliard korun ročně.
Sečteno a podtrženo, nereformované systémy sociálního státu produkují aktuálně roční schodek státního rozpočtu ve výši 127,5 miliardy korun.
Zdroj: http://sociologie.netstranky.cz/socialni-reformy.html
Nové data: Sněmovna z vysoka kadí na zvýšení mateřské.

Plukovník Žitný
Návštěvník
Plukovník Žitný

Spadl jsi z višně, nebo máš bojový úkol?

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Čemu nerozumíte? Odstavec/ věta??

.lak
Návštěvník
.lak

Proč mi to připadá že zprostředkovaně říká že i nejlepší z gojímů musí být zabit. Ovšem nárok na ony 3 000 sluhů má každý a bratranci semitů kalergianti to nebudou. Tak se snažte.comment image
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15802/

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

V MSM se zacina otevirat Overton o “moznosti odborne asistence – pomoci pri sebevrazde u mladych, kteri se rozhodnou…”
Tedy misto pomoci mladym bez NADEJE prekonat krizove obdobi jim Soudruzi radi pomohou na Onen Svet, asistovanou SebeVrazdou – poprenim Zivota!
(Do “nebe” neprijdou ani SebeVrazi, ani jejich pomocnicci Vrazdy…)

Dompter
Návštěvník
Dompter

Zdravíčko,

nemějte mi to za zlý, ale musím. Mimo téma, ale když musíš, tak musíš.

Takhle nějak bych si představoval postoj SPD. Skvěle p. Volný…. a ta paní mě fakt rozesmála. Je fakt, že už mám 3. pivko, ale myslím, že bych se bavil i v komatu (9.45 min +-)

https://youtu.be/cjUhKFHU9mQ

Jaris
Návštěvník
Jaris

Dve slepice na nespravnem miste. Zvlaste z te modre kypel vztek a zluc. Mam dojem, ze se tam hadali tri chazarci.

Dompter
Návštěvník
Dompter

Vztek a žluč jsou jen projevem nevědomosti, která je naším největším nepřítelem. …( pochopitelně ve vztahu k nám samotným). Jsou jedny z mnoha forem strachu.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Ta Pekarová-Adamová je snad nějaká *undička zapálená eurofanatička srovnatelná se svazákama padesátých let, kdy jako členka Gottwaldovy úderky jezdila štvát sedláky a nabádat nové občany k tomu, aby sedláky vyhnali z vesnic… Děs. Její rétorika je naprosto stejná, jen si dosadila svá čísla letopočtu. Rétorika – kolektivizace – sjednocení – společné úsilí – budování skvělé Evropy – naprostá oddanost Bruselu… Vžyť to je přece symbolika komunizmu a fašizmu dohromady. Kdo má podle ní jiný názor (hlavně vlastní), ten jde proti ní 🙂

.lak
Návštěvník
.lak

Vlastně to říkal gumárenský chemik dobře, hnůj a škvár a o to tu jde. *No to patří k vypuštěnému rybníčku anorektickým finactrem.

nel
Návštěvník
nel

Už dlouho si myslím, že záměr je tento: nahnat do Evropy co nejvíce lidí, hlavně plodných mužů a pak Evropu nivelizovat se všemi jejími obyvateli. Světu se uleví, populace sníží. Chápu, že je to extrémní názor, nevadí mi, když mi budete nadávat. Jen říkám, co mi zapadá do scénáře. A taky bych se moc ráda pletla.

hirameki
Návštěvník
hirameki

populace se sníží? eh?

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jen zoufale nany, ktere nikdo nechce, si nechaji udelat bastardy primitivnimi barevnymi uprchliky. Ne/povedeny tatinek obvykle utece a mame zde dalsi socialni pritezek svobodne matky. Uz ted si stezujou, pry na rasismus,jak je jejich tribarevnym parchantum ublizovano. 😀
Milujte se a mnozte se bili s bilymi. Vstepujte tohle detem. Uslechtile plemeno ovcaka se rovnez nepari s osklivym coklem. Udrzujte bilou rasu a nebezpeci vyhynuti vam nehrozi.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Svobodna fuchtle s tribarevnym parchantem se zrovna realizovala a dala mi minus. 😀

Jaris
Návštěvník
Jaris

Tak uz dve fuchtle s tribarevnymi bastardy si ulevily v minusovani meho komentare. Kolikpak jich jeste prijde dat palec dolu. Jen se nestydte! Hahaha

ijn
Návštěvník
ijn

reparační nárok ČSR podepsali vítězné mocnosti (USA VB SSSR Francie) příkazní smlouvou dne 21.12.1945 v Paříži a je trvale platná, pouze příkazci by ji museli vypovědět, my jsme povinni platby od SRN přijímat, a poté je můžeme např darovat či nějaké hodnoty i dluhy zaplatit,…..pokud bychom měli vlastence ve vysokých funkcích, potom by se dalo jednat a platby i na 20 let rozložit a cca 40 mld. Euro/ročně přijímat,…..SRN stojí migranti ročně až 80-100 mld. Euro/ročně!!!! Potřebuje-li Západ pustit žilou SRN, tak by mohl podpořit zaplacení reparací a budeme upevňovat mír a ještě získáme prachy. Nemusí se vytvářet Diesel gate, převzetí Bayerem Monsanta jiné tunely na SRN. stačí, když zaplatí SRN reparace ČR + Polsku a Řecku,….!!!! Nebo si převezmeme podíly v subjektech ze SRN a oni si to doma nějak vyrovnají, jistě tam mají také nějakého Janečka!!!

Dghjj
Návštěvník
Dghjj

Ztezovani podminek pro hypoteky neni nejaka schvalnost od bank, ale opatreni pro snizeni nasledku prichazejici krize. Pokud banky vi, ze se blizi velka krize a vi, ze spousta lidi ztrati pravidelny prijem, tak se snazi ohlidat, aby takovych pripadu bylo co nejmene. Vzdyt krize 2008 se spustila tim, ze banky v usa davaly uvery na bydleni komukoliv, kazdy si najednou zacal porizovat vlastni dum, firmy zacaly stavet jako dive, a pak stacil drobny pokles, aby se takto vytvorena bublina zhroutila jako domino. Aeronet byl dobry zdroj, ale zacina stale vice ujizdet od serioznich faktu smerem k emocim a paranoii.

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Je zajímavé, že ČNB ještě nenašla tu poslední miliardu z H systému. Prý ztratili data 🙂 Péče ČNB o obyvatele by mohla spočívat v tom, že by o 100% p.a., snížila max úrok v ČR. Tj. z 4500% p.a. na 4400% p.a. 🙂 Z judikátu soudu, nebyla to lichva 🙂

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://eurozpravy.cz/zahranicni/asie-a-australie/239377-zeman-zahajil-navstevu-ciny-vecerel-se-si-tin-pchingem-klicovym-tematem-je-hedvabna-stezka/
Tak tohle je jeste zajimavejsi, nez medaile od Putina pro Nohavicu. Milos Zeman prijel na statni navstevu Činy na exportni veletrh a cilem jeho jednani podle Ovcacka bude nova Hedvabna stezka, to, aby jedna jeji vetev ustila v ČR. Zeman valcuje.

.lak
Návštěvník
.lak

A platit chce jewrem, měnou mi-grantů. Tak vexl je tahá fšechny mimo špičkových profesionálů segmentů odborností ale to staří hafané (velký pes yebe) s oním příslovím starého psa novým kouskům nenaučíš holt do svého hrnečku nedají neb je plný a víc se nevejde ale jestli partnery ohromí se dá jistě pochybovat. Rusko má jak suroviny tak funkční technologické komplexy třetího milénia od jaderného průmyslu tak století před fukušimisty tak i základnu mozků na skvělé industrializace profitů. Nic z toho mamoni nenabízí – pouze cetky z otrokáren navíc s vjedeckými kurvítky na nekonečný odbyt. // Ještě mohou tak sáhib – koupit koláček. Roundapovaný :-((((((