Mainstream začíná SPD a Tomiu Okamurovi přiznávat zisk okolo 10% hlasů, ale...

Mainstream začíná SPD a Tomiu Okamurovi přiznávat zisk okolo 10% hlasů, ale do sněmovny míří i vítači migrantů Piráti. “Alternativa pro Česko” může ovlivnit směřování země, ale nesmí dojít ke zklamání voličů už před volbami! Co se stalo našemu čtenáři, když napsal Tomiovi?

Mainstream začíná SPD a Tomiu Okamurovi přiznávat zisk okolo 10% hlasů, ale do sněmovny míří i vítači migrantů Piráti. “Alternativa pro Česko” může ovlivnit směřování země, ale nesmí dojít ke zklamání voličů už před volbami! Co se stalo našemu čtenáři, když napsal Tomiovi?

Agentura STEM/MARK pro MF Dnes uveřejnila nejnovější předvolební průzkum, který ukazuje ty informace, o kterých na alternativě mluvíme už velmi dlouho. SPD Tomia Okamury v tomto průzkumu totiž dosáhla 9.2% a reálně se blíží dvoucifernému výsledku [1]. Agentura rovněž přisuzuje 7.4% hlasů Pirátům, což je neomarxistická pro-evropská strana, která podporuje politiku kvót a přerozdělování migrantů. Piráti v ČR razí de facto stejný volební program jako zde v Německu strana Zelených. Chtějí větší penetraci internetu, elektronizaci státní správy a povinné kvóty na migranty v celé EU. Jak už jsem ale před zhruba půl rokem upozorňoval, štědrý mediální prostor, který na serverech Babišova iDnesu dostává šéf Pirátů Ivan Bartoš, není vůbec zadarmo a v Pirátech tak vyrůstá koaliční nevěsta pro Andreje Babiše po volbách. Jestli to bude stačit, to rozhodne odstup vítězného ANO od strany, která skončí jako druhá v pořadí.

Tomio Okamura, předseda hnutí SPD.

V tomto posledním průzkumu má Hnutí ANO necelých 28% hlasů, což je zhruba o 3% méně, než kolik hnutí mělo před vypuknutím kauzy Čapí hnízdo. Pokud by někde ale měl znít poplašný zvon, potom je to v Lidovém domě. Průzkum Stemu totiž ČSSD rovné 2 týdny před volbami dává jenom 11.7% a strana se přetahuje v průzkumu o druhé místo s KSČM. Zatímco ještě na jaře měla ČSSD okolo 18% hlasů, propad nastal po absurdním pokusu o atentát na Andreje Babiše v průběhu května, když se Bohuslav Sobotka pokoušel ministra financí vyštípat z vlády. Babiš se k tomu neměl a premiér ze vzteku potopil vládu. Jenže když zjistil, že prezident Zeman by přijal demisi jenom premiéra, ale vládu by nechal vládnout dál, Sobotka raději svoji demisi stáhl. Andrej Babiš po poradě s prezidentem nakonec z vlády a z ministerstva financí odešel. Ale ČSSD se z této blamáže už nevyhrabala. Bohuslav Sobotka nakonec oznámil, že odchází z pozice předsedy ČSSD.

Okamurova SPD je de facto “Alternativa pro Česko”, ale na přešlapy si musí dát pozor

Nespokojení voliči ČSSD skončili v náruči Andreje Babiše, je to přesně ten elektorát, který v průzkumu Stemu je označený jako nerozhodnutí voliči s příklonem k Babišovi. Co rozhodně potěší, to je propad vlastizrádné KDU-ČSL, která v roli šéfa strany Pavla Bělobrádka a ministra kultury Daniela Hermana představuje sudetoněmeckou kolonu v české politice. Voliči této strany velmi nelibě zaregistrovali účast obou pánů na Sudetoněmeckých slavnostech v Augsburgu tento rok v červnu, videa máme zde. Průzkum Stemu tak v podstatě přináší potvrzení volební dynamiky mimoparlamentní opozice, která de facto bude kopírovat volební zemětřesení v Německu. Stranu SPD Tomia Okamury mohu bez obav nazvat jako Alternativu pro Česko ve smyslu stejné role a úlohy, kterou razila v německé AfD Frauke Petry. Jenže stejně jako v Alternativě pro Německo, tak podobně i SPD Tomia Okamury bude čelit mohutným tlakům a pokusům o rozvrat zevnitř. Ale na straně druhé, SPD nesmí dělat chyby, a to zejména ne ve vztahu ke svým voličům.

Kopie emailu pana Storma Tomiu Okamurovi.

Tím se dostávám k velmi nepříjemnému tématu, které se týká emailu, který jsme do redakce dostali od jednoho z našich čtenářů. Pan Karel Storm nám poslal do redakce kopii emailu spolu s vyjádřením hlubokého zklamání, jakého se dočkal od Tomia Okamury. K čemu došlo? Rozhodl se, že vstoupí do hnutí SPD Tomia Okamury a přispěje straně darem 15.000,- Kč. Spolu s tím ale do emailu zaslal odkaz na náš první článek na AE News o kauze těžby lithia na Cínovci. Článek je zde. Pan Storm požádal pana Okamuru, aby se k věci vyjádřil a odepsal mu pár řádek, viz. oskenovaný email nahoře. Z mého pohledu šéfredaktora, pokud někdo nabízí takto štědrý dar a chce vstoupit do strany, tak je minimální slušností na takový email odpovědět pár větami a ke kauze se vyjádřit. Pan Okamura je jistě o kauze lithia na Cínovci obeznámen, o tom nepochybuji. Jenže, co se stalo potom, to mi opravdu hlava nebere, posuďte sami. Pan Storm nám k tomu do redakce napsal:

Dobrý večer, pane VK

Děkuji za Váš další článek o lithiu v ČR. Bohužel musím konstatovat, že Vaše apelace na voliče volit SPD, která by dle Vašeho názoru měla zjednat v tomto směru nápravu, je bohužel lichá. Hned vysvětlím proč. Po Vašem prvním článku o lithiu ze dne 2. června 2017 jsem se nadchl a stejně tak jako Vy jsem si řekl, že toto je správný námět a úžasné téma pro Okamuru a jeho SPD.

V návalu nadšení a euforie jsem do SPD poslal přihlášku a příslib daru 15.000 Kč, spolu s Vaším článkem a přesvědčením, že se tím někdo v SPD začne zabývat. Jako odpověď mi přišla opravdu studená sprcha – pouze smlouva na dar 15.000 Kč. Žádná relevantní odpověď, pouze jen: “Dobrý den, děkujeme za Vaši podporu.” Prostě nic, jen tato věta s přílohou smlouvy o sponzorském daru. Kopii mého mailu posílám. SPD budu volit, je to to nejmenší zlo pro ČR. Avšak po této zkušenosti nebudu ani členem, ani jim žádné peníze nevěnuji…

S pozdravem

Karel Storm

V rámci objektivity je třeba dodat, že pan Storm adresoval email primárně na sběrný email info@spd.cz a pana Okamuru dal pouze do kopie (CC), nicméně to není samo o sobě omluvou, když samotný email obsahuje na začátku upozornění, že je určen k rukám pana Okamury. Pan Storm ve zbytku emailu do redakce ještě vyjádřil obavy, jestli jeho zkušenost publikujeme. Odepsal jsem mu, že není důvod, proč bychom tuto informaci neměli publikovat, protože i já považuji něco takového za naprosto nepřijatelné. Já opravdu chápu, že pan Okamura je zaneprázdněný, já na tom nejsem jinak, ale pokud někdo nabízí straně takovýto dar, své členství, tak snad alespoň pár řádek by se dalo napsat v odpovědi, ne? Stejně tak je možné, že email pana Okamury spravuje jiná osoba z realizačního týmu volební kampaně SPD, to je poměrně častá praxe u velkých stran, ale pozor, velmi nebezpečná! Pokud politik svým jménem nechá psát ze svého emailu jinou osobu, může to působit neosobním dojmem a doslova to voliče vyděsí a znechutí. Na toto přesně dojela Hillary Clinton v USA, když se na ní vloni na jaře v primárkách provalilo, že její děkovné dopisy a emaily dárcům kampaně píše její asistentka Huma Abedin a podpis Hillary Clinton je pouze obrázek naskenovaný do .PNG souboru tisknutý na děkovné listy.

Špatná komunikace volebního štábu s voliči může znamenat katastrofu

Komunikace s voliči musí být poctivá a otevřená, na psychologické úrovni musí pracovat empatie a politik musí mít vysoké EQ (empatický kvocient), aby dokázal pochopit starosti a bolesti voličů. Stejně tak se pokouším reagovat i já na emaily našich čtenářů, pokud se na mně obrátí s dotazem, který je určený pro mně, protože vztah redaktora a čtenáře je do značné míry ve stejné rovině jako politik a volič. Pokud napíšu někomu na jeho soukromý email, očekávám soukromý přístup. Zděšení pana Storma mně nepřekvapuje a chápu ho. Toto je naprostý lapsus a tragické P.R. pro SPD, které musí dojít velmi rychle k nápravě. Takto vystavěná reakce se dá totiž tlumočit i tak, že zmíněný dar 15.000,- Kč je vnímán v SPD jako natolik směšný, že adresátovi ani nestálo za to napsat dárci a pisateli pár vět. Takové zklamání by mohlo vyústit v některé chybné závěry, které by měly katastrofální dopad pro mediální profil SPD.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů.

Politika je o komunikaci s lidmi, o schopnosti vyjadřovat nejen své názory, ale i o schopnosti komunikovat obousměrně a získávat si důvěru, protože získat jí, to je velmi těžké, ale ztratit se dá mrknutím oka. Pan Okamura má podporu obrovské voličské základny v ČR, ale tuto základnu z velké části pomohly vybudovat česká alternativní média, servery české alternativy, portály jako AE News a rádia jako Svobodné rádio. Do podpory Tomia Okamury vkládáme naděje, ale nesmí dojít k pochybnostem, k rozčarování, k pocitům zklamání, deziluze z reality a z chování politiků. Já osobně vím a jsem s tím smířen, že politická moc je definována mocenským tenzorem, kompromisy budou vnímány jako nože, ale ve všech okamžicích je třeba přinášet lidem něco, co uchová jejich důvěru, a to je lidský přístup. Čeká nás doba, kdy umělá inteligence a autonomní systémy ovládnou náš svět, ale pokud člověk, který věří ideálu a myšlenkám politika dostane v reakci na svůj email a nabídku daru jenom jednovětnou robotickou odpověď a darovací formulář, veškeré iluze se zhroutí jako skleněný palác. Jak nahoře, tak dole. Pan Okamura to jistě napraví a panu Stormovi napíše osobní odpověď, ale tyto přešlapy by se neměly stávat. Poškozují totiž mediální obraz SPD a Tomia Okamury, kterého naše redakce podporuje.

Nejen o monstr kauze těžby lithia na Cínovci budeme hovořit dnes od od 19:00 hodin na Svobodném rádiu v mém pravidelném pořadu. Probereme střelbu v Las Vegas, ceny másla, globalizaci a její dopady na spotřební trh a další témata. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Kamil
Návštěvník
Kamil

Volím Piráty! SPD ANO a KSČM je zlo pro ČR! To že Piráti jsou antifa jím odpustím, ale pokrytectví Okamury a jeho cenzuru ani náhodou!

Budoucnost
Návštěvník
Budoucnost

Tvoji hloupost omlouvá tvé mládí. Až ti budou znásilňovat”kulturně obohacovat” tvoji přítelkyni, ženu, případně dceru a u toho tě budou kopat na zemi do bezvědomí, tak si na svoji hloupost vzpomeneš.

shollim
Návštěvník
shollim

Volil jsem Piráty – a je mi 55

Jura
Návštěvník
Jura

Pokud vim, tak v soucasnosti je cekaci doba na clenstvi v SPD delsi nez kratka. Pokud tedy nekdo prihlasku “podpori” par tisicovkami, stava se automaticky podezrely, jestli neni nastrcena volavka. Vsichni vime, jak dopadla AfD, pouhych par dni pred volbami! Proto at se na me pan XY nezlobi, ale na miste p.Okamury, bych byl take velmi ostrazity. On uz si jeden puc zazil a take se jiste setkal s p.Bartou z V.V., kteremu take puciste rozlozili stranu. Ona ma, ta “Kalouskovska chobotnice”, svoje “overene” metody. Proto bych chtel vsem poprat pevnou ruku a hlavne!!! Je jedno koho se chystate volit, ale rozhodne prijdte k volbam!!! Tim totiz zvysite volebni kvorum a o to je vetsi sance, ze se ty ruzne KDU-CSL, TOP09 tentokrat pres 5% ani nedostanou a ODS s CSSD se tim take “ukroji” par procent.

Jinak podle Medea Research ma SPD maximum sveho zisku az 19%, zatimco ANO pada az na 25%. Takze kdyby se nejake to procenticko prihodilo a jinde ubralo, mohlo by se teoreticky i prihodit, ze vladu nebude sestavovat “rissky protektor” Buresh, ale p.Okamura, coz by silne preskupilo priority povolebni koalice, oproti predpokladanym zamerum a referendum pro CZExit by se pak treba mohlo konat uz treba na jare pristiho roku. Vy, co chcete volit pravici, tak nevahejte a volte Svobodne. To je v soucasnosti, jedina autenticka pravice v CR …a navic, kazde procenticko pro vseobecne referendum o CZExitu, se hodi!

Zkuste o tom premyslet.

Iva
Návštěvník
Iva

Piráti jsou uměle vytvořený projekt, financovaný ze zahraničí kdovíkým, možná i nějakými Sorosovými penězi, vnucovaný mediálně mladým jako výhodná alternativa. Něco jako Macron, Frantíci taky naletěli.
Piráty nebrat!

občan ČR
Návštěvník
občan ČR

Věřím tomu, že za takový dar by před sedmi lety dostal výše zmíněný pán osobní dopis přímo od Okamury. Ale dnes, když si vzal Okamura s Fialou úvěr na volební kampaň ve výši
18 000 000 tak je 15 000 jen zámiňka pro to, aby Karel Storm mohl brečet že si ho za těchto pár drobných nikdo nevšímá. Aeronet teď bohužel hraje roli tzv. užitečného idiota…

suchoj
Návštěvník
suchoj

Doporučuji studený obklad na hlavu

Amus
Návštěvník
Amus

Kolik podobných mailů p. Okamura dostává? Minimálně stovky. Kde by měl vzít čas na to odpovídat všem, obzvlášt před volbami? Tentokrát p. VK šlápnul vedle.

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Vážně pojďme tu rusínskou stbáckou kreaturu zastavit, nebo nás zlikviduje všechny. Zapře klidně i svoje rodiče, ale přitom zná všechno z toho filmu a přitom ho prý neviděl. Lže jako žid po otci i matce!

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Lze-A-vy-mu-to-zerete-Andrej-Babis-a-jeho-dosud-nejdrtivejsi-odpoved-na-kritiku-Nove-informace-jen-na-PL-507243

Lže i o tom, že většinu spodní vody otrávily rakovinotvorné chemikálie z jeho chemiček aplikované na řepku v posledních 8 letech!

https://www.stream.cz/adost/10019123-otravena-voda-alarmujici-vysledky-testu-vody-v-cesku

A zajímavá perlička na závěr o Pirátech od čelního představilete semitské pravdolásky a mozkové deviace: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/82366/pirati-jdou-za-koblihu.html

xyht
Návštěvník
xyht

článek se mi líbí ale nelíbí se mi ,že mi mizí příspěvky

Tomáš
Návštěvník
Tomáš

Jsem všemi deseti pro Okamuru a SPD.

xyht
Návštěvník
xyht

vy se tady alespoň o volbách bavíte ,jinde místo nich probírají střelbu na stadiónu v USA ,ani článek nechtějí o volbách nějaký dát ,prý je to zbytečné,tímto děkuji i VK za článek.