Luhansk je nadále pod kontrolou povstalců, Kyjev programuje vítězná tažení ve Photoshopu,...

Luhansk je nadále pod kontrolou povstalců, Kyjev programuje vítězná tažení ve Photoshopu, kauza letu MH17 je definitivně zametena pod koberec, zapomeňte!

Luhansk je nadále pod kontrolou povstalců, Kyjev programuje vítězná tažení ve Photoshopu, kauza letu MH17 je definitivně zametená pod koberec, zapomeňte!

Pokud by člověk vzal za bernou minci informace z mainstreamových médií, musel by být východ Ukrajiny dobytý a obsazený ukrajinskou armádou už pětkrát. Není to tak dávno, v polovině června, co na naší drahé České Televizi zazněl názor “odporníka” na situaci v Doněcku, podle kterého jsou povstalci před bezprostřední porážkou a dýchají z posledního. Informační válka je mocná čarodějka, ale výsledek se z propagandy udělat nedá. A tak přicházejí na řadu zajímavé hollywoodské efekty a kouzlo okamžiku.

[FOTO] Domobrana v Luhansku odklízí tělo z ulice zasažené ukrajinskou artilerií…

Ukrajinská armáda v neděli obsadila na předměstí Luhansku bývalou prodejnu ovoce a zeleniny, pověsila na ní tabuli se symboly Luhanské Republiky a s nápisem “Milice” (pozn. Policie) a do světových médií následně Kyjev rozeslal záběry vlající ukrajinské vlajky na budově této “policejní stanice”. Západní média okamžitě na udičku skočila a palcovými titulky začala média hlásit, že ukrajinská armáda vstoupila do Luhansku [1], odvážnější plátky si dokonce troufly napsat, že Luhansk padl, i když tyto titulky zmizely z článků už v neděli odpoledne.

Válka vedená kamerou a Photoshopem

O to více přepkvapí, že velitelství domobrany Luhansku dnes tuto informací popřelo jako holý nesmysl [2], protože Luhansk sice je ostřelován ukrajinskou armádou, ale z bezpečné vzdálenosti více než 20 km od okraje města. DLR potvrdila, že Kyjev v posledních dnech začal s novou hollywoodskou taktikou, kterou Kyjevu poradili zřejmě američtí poradci, kteří podobné fígle realizovali při válce v Iráku, aby uklidnili americkou širokou veřejnost a ujistili ji, že USA ve válce vítězí. O co konkrétně jde?

V podstatě jde o filmový majstrštyk, který vyžaduje nějaké rekvizity, pár mrtvol (“rooties”, jak Američané familiárně říkali mrtvolám Iráčanům, které vozili v kufrech vojenských aut a různě je poté pokládali u vybraných opuštěných budov ve Falludži a vykazovali poté médiím “čárky” za úspěšné pozabíjení iráckých povstalců na různých místech, přičemž takto dokázali za den udělat s pár mrtvolama i 5 “inscenací”) a nějakou budovu. Speciální jednotka, složená obvykle z 10 až 15 mužů a kameramana vyrazí do oblasti bojů, obvykle v civilních vozidlech.

[FOTO] Realita: Ukrajinská armáda neútočí, ale zakopává se… kdo byl na vojně, ví svoje…

První věcí a pravidlem je, že při záběrech nesmí kamera zabírat samotné ukrajinské vojáky a jejich “bojovou techniku”, protože žádná tam pochopitelně není. Pokud kamera zabírá ukrajinskou bojovou techniku, jde vždy o záběry z týlu fronty, ze zázemí a v bezpečné oblasti mimo boje. Takové záběry se ovšem také dají použít. Přidá se k nim titulek: “Ukrajinská armáda vstoupila do Luhansku”, i když nikde kolem žádné domy nejsou, jenom remízky, stromy a keře. Photoshop pomáhá hlavně fotografiím z fronty. Retušují se zakrvavené uniformy, prostřílená nebo zcela chybějící bojová vozidla.

V případě videí se záběry nejlépe omezují vždy jen na hlavní střih na vybranou budovu s cedulí ukořistěnou od nepřítele (díky ceduli je z budovy skladu ovoce rázem policejní stanice), poté následuje záběr na mrtvolu a následně vidíme záběr na ukrajinskou vlajku vlající na “dobyté” budově s pohledem do dáli, a to nejlépe z pohledu na blízké město (je-li k dispozici) nebo skupinu budov v dálce (jsou-li vidět). Když se záběry natočí, všechno se sbalí, mrtvola se hodí do pytle a zpátky do kufru auta a jede se zpátky na štáb.

Natočený materiál jde do Kyjeva studentům Fakulty Informatiky, kteří se zaměřují na grafiku. Záběry jsou mnohdy natočené opravdu špatně a zoufale, chybí jim akce. To se musí tedy upravit. Video se nejprve doplní o zvukové samply výbuchů, explozí a sporadické střelby. To je ta podstatně lehčí část. Náročnější jsou ale úlohy, kdy např. záběr má vypadat jako z předměstí dobytého města. To se nedělá snadno, protože vkládat do videa prefabrikované objekty, to je vysoká škola filmového průmyslu a ničím takovým Ukrajinci nedisponují. Takže celou práci štáb zjednoduší tak, že se vyberou architektonické podobnosti dvou měst a záběr “dobyté čtvrti města povstalců” se natočí jinde. Záběry “z Luhansku” ze včera byly natočeny podle Rossija 1 ve skutečnosti v Charkově na sídlišti v oblasti Frunzenského okrsku.

Co posvětí Kyjev, to je pro média svaté!

Díky manipulacím s obrazovými materiály, které zlovolně autorizuje Kyjev a zahraniční média tyto informace potom přebírají jako důvěryhodné, potom dochází k mohutným rozporům v informační válce a k naprosto diametrálním odlišnostem od skutečnosti. Je to už celý měsíc, kdy Kyjev oznámil, že do konce července Doněck padne, neboť vojska UA prý vstoupila do města. Máme začátek poslední dekády srpna a ukrajinská armáda není nikde. Ostřeluje okrajová sídliště Doněcka z bezpečné vzdálenosti více než 15 km od města.

Ukraine

[FOTO] Cílem útoků UA jsou zásadně a pouze civilní objekty,  jde o exodus obyvatelstva a o etnické vyčištění východu Ukrajiny

Neuběhne ani jediná noc, aby město nezažilo bombardování ukrajinským letectvem. Přes den je klid, Ukrajinci se bojí o své stroje a letadly nelétají. Namísto toho ale přes den používají raketomety a ostřelují okrajové čtvrti Doněcka. Ruský ministr obrany Šojgu před pár dny poznamenal, že Kyjev změnil taktiku, že z Doněcku se stává druhý Leningrad v obležení a cílem je vyhladovění povstalců. Kyjev nemá lidi ochotné jít zemřít do ulic Doněcka při pokusu o vedení “Urban Warfare” s místní domobranou. Úplně stejná situace je v Luhansku, i toto město je odříznuto od zbytku světa za účelem vyhladovění.

Na rozdíl od blokády Leningradu za II. sv. války jsou však ukrajinské blokády obou měst jenom slabým odvarem a nepovedenou parodií. Jak potvrzují samotní povstalci, nemají žádný problém získávat posily a zásoby skrze blokádu a světě div se, pomáhají jim samotní ukrajinští vojáci. Ti nemohou vystát jednotky UA složené z rekrutů Pravého sektoru, kteří se liší nárameníky na rukávech ukrajinských uniforem. Žoldáci Pravého sektoru mají červenočerné pásky, zatímco příslušníci oddílu Azov mají pásky žluté. Vztah běžných ukrajinských vojáků je k nim odtažitý a nenávidí je. Je to určitá paralela ze II. sv. války, kdy Wehrmacht velmi nelibě nesl přítomnost elitních a ideologicky uvědomělých vojáků divizí SS, kteří de facto měli hlavní slovo v klíčových rozhodnutích.

Blokáda (a propaganda) jako ementálový sýr plný děr

Žádná blokáda na východě Ukrajiny není ani možná, ukrajinská armáda má omezený počet mužů a ještě omezenější počet těch z nich, kteří by chtěli umřít za současnou vládu v Kyjevě. Pokud se podíváme na Ukrajince, jejich sen o lepším životě si vzali náckové a neofašisti jako rukojmí pro znovuobnovení slávy odkazu Stěpana Bandery. Ukrajinci spatřovali v Asociační dohodě s EU de facto Svatý grál, který jim přinese blahobyt. Naivita bez hranic, slušelo by se dodat.

Obyčejní Ukrajinci nechtějí válku, nechtějí konflikt s Ruskem, nechtějí vstup do NATO, nechtějí přijít o svoji zemi, nechtějí přijít o práci. Bohužel, většina Ukrajiny má podobný naturel a charakter jako Češi nebo Slováci, když je zle, většina národa mlčí a myslí si svoje, ale venku v ulicích nikoho neuvidíte, kromě homosexuálů a lesbiček v průvodech, kteří se nebojí do ulic vyjít s transparenty a doprovodem zástupců z americké ambasády, protože hodit vajíčka na amerického atašé z ambasády, to by česká policie člověka zmlátila takovým způsobem, že už by z krimu nevylezl.

[FOTO] V čele průvodu GayPride v Praze americký velvyslanec Norman L. Eisen (v kšiltovce)… proti genocidě na východě Ukrajiny ale do českých ulic nikdo nevyjde…

Ukrajina nebude zemí blahobytu, dokud se nezbaví svých oligarchů z zlých našeptávačů. A jelikož oni stáli za Majdanem, je nepravděpodobné, že by se teď vzdali moci. Disponují vlastními ozbrojenci, militarizovanými jednotkami příznivců, i kdyby se zázrakem Ukrajinci vzmohli na rozhodující řez a chtěli by oligarchy pozatýkat, strhla by se občanská válka. A že není daleko chvíle, že se jednotlivé frakce ukrajinské armády porafají i mezi sebou, to je evidentní. Je to pár dnů, co Pravý sektor hrozil pochodem na Kyjev na Porošenka. Ten se zalekl a s předáky Pravého sektoru se dohodl, že důležité kroky vlády bude konzultovat už jenom s nimi, s chlapíky statečnými v teplákovkách a s hokejovými chrániči na končetinách a s bejzbolkami v dlaních … demokratický proces hadr.

Občanská válka somálského střihu, s potleskem z Bruselu

Aniž by si to kdokoliv uvědomoval, na Ukrajině se začíná rodit de facto “somálský model”. Ozbrojená junta u moci svrhne demokraticky zvolený parlament, ale po určité době se frakce junty začnou zabíjet mezi sebou. To je přesně model, který v 90. letech probíhal v Somálsku. Často se teď říká, že na Ukrajině probíhá balkanizace konfliktu, ale to myslím není přesné, protože balkánský konflikt byl konfliktem etnickým, což na Ukrajině neplatí, tam jde o obyčejný převrat iniciovaný oligarchy, kdy ruská karta je pouze zástupným symbolem pro vyznačkování moci a území pod správou jednotlivých oligarchů, v čemž jim ochotně sekunduje Brusel a Washington. Rozparceluj a panuj!

Smutným mementem snahy kyjevské junty o přízeň západu je však kauza sestřeleného letu MH17. Případ vyšuměl do ztracena, ticho po pěšině, zapomeňte! Rusko se nepodařilo obvinit, natož usvědčit a pod tíhou důkazů proti Ukrajině, kdy hrozilo odhalení, se Kyjev a západ raději rozhodli kauzu MH17 zakopnout pod kovral současného dění. Nikdo se už raději v kauze vrtat nechce, plán proti Rusku nevyšel. Vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě.

[VIDEO] Ukrajinská armáda složená z příslušníků batalionu Azov (žluté pásky na rukávech) se neúspěšně pokusila dobít město Ilovajsk…

Kyjev to však zkouší dál. Minulý týden báchorka o zničených bílých ruských transportérech, které nikdo nikdy neviděl, natož jejich trosky a tento týden raketový útok na kolonu uprchlíků z Luhanska, ze kterého Kyjev promptně obvinil povstalce [3], přestože kolona uprchlíků utíkala z domovů, světe, div se, právě kvůli permanentnímu ostřelování svého sídliště z pozic ukrajinské armády.

Na České Televizi dál budeme slýchat komentáře a analytiky, kteří budou s uvědomělým přístupem zdůrazňovat vinu Ruska za všechno zlé na Ukrajině a obyčejný občan, divák a koncesionář v jedné osobě, bude kroutit hlavou a posléze vypínačem televizoru, aby se z toho nezbláznil. Mají nás za idioty, dalo by se říct. Konzument mainstreamu nemá nárok a právo mít vlastní hlavu. Má tam místo ní mít jenom trychtýř, do kterého si dobrovolně nechává denně nasypávat potřebné penzum propagandy, blábolů a “showbizu” trapných televizních programů, které mají nahradit kulturní rozměr života jedince v moderní společnosti 21. století. Myslete hlavou, nebojte se, zatím na vlastní myšlení zbrojní průkaz nepotřebujete. Zatím…

-VK-

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
jirka klas
Návštěvník
jirka klas

Pokud jde o Rusy dlouho zapíraný sestřel letadla M17 nad Ukrajinou, nad oblastí ovládanou separatisty, tak Holanďané už mají jasno – při analýze trosek byly nalezeny střepiny, které pochází z raketového systému BUK, který v danou dobu měli separatisté (resp. ruští vojáci, kteří byli před tím na cvičení poblíž hranic s Ukrajinou). Viz http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/binnenland/bewijs-voor-neerhalen-mh17-door-buk-raket
Potvrdilo se tak to, co bylo vlastně jasné už na začátku, kdy se separatisté úspěšným sestřelem pochlubili (a tuto zprávu vzápětí rychle smazali, když se ukázalo, že jde o civilní let).

LK
Návštěvník
LK

Tricata mechanizovaná brigáda ukrajinskej armády bola úplne rozdrvená

20.8.14

Ukrajina: Zvyšky brigády, ktorá pozostávala z asi 4,7 tisíc mužov, bola večer 18.8. údajne úplne zdecimovaná jednotkami domobrany pri meste Stepanovka v Šachterskej oblasti. Z uvedeného počtu vojakov sa prebilo asi 83 mužov. Príčinou totálnej porážky brigády bola najmä mizerná kvalita velenia (ak sa o velení podľa výpovedí vojakov vôbec dá hovoriť).

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/cela-brigada-ukrajinskej-armady-bola-znicena/335083

LK
Návštěvník
LK

http://www.blisty.cz/art/74404.html

“Jak umírala 30. brigáda”

70 0 0

KD│ Clausewitz před téměř dvěma sty lety upozornil na fakt, že za války je většina zpráv nespolehlivých. S ohledem na to a dále s racionálním předpokladem, že žádná z bojujících stran konfliktu na Ukrajině nemá důvod publikovat pro sebe nepříznivé informace bez toho, aniž by byly pravdivé – (pro)ruská strana údaje o závislosti na vojenské podpoře z Ruska, ukrajinská informace o porážkách a ztrátách – publikují Britské listy článek Valentina Bortnika odvolávající se na očité svědectví jednoho z ukrajinských vojáků.

Nejsem zrádce ani panikář. Ale to, co se stalo s 30. brigádou z Novogradu-Volynského, zasluhuje nejpozornější pohled veřejnosti. Mlčet o tom znamená zradit zemi a muže, kteří zůstali ležet v doněcké zemi. Zradit jejich rodiny a národ, který poskytuje své nejlepší syny pod velení ….. s velkými hvězdami na výložkách. Nechci tu nikoho kritizovat, prostě doufám, že vyprávění obyčejného berdyčevského mladíka, jemuž se podařilo během zmíněných událostí zůstat naživu, pomůže Ukrajincům pochopit, že nekompetentní důstojník je horší Janukovyče…
– See more at: http://www.blisty.cz/art/74404.html#sthash.cBz4LEqg.dpuf

sid09
Návštěvník
sid09

Je to normální, aby vláda proti svým obyvatelům, kteří nikoho nevraždili a pouze vyjádřili svůj vlastní názor na právo na sebeurčení, poslala vojáky s tanky, raketami, bitevníky, raketomety ……. ?!? ❗ ❓

TSq
Návštěvník

Normální je to, co budete považovat za normální,
na iděsu píší v podmínkách “v obvyklých zvyklostech”, přebrat se dá na různý způsob,
někde je normální hajlování,
někde krást,
někde podvádět,
někde zneužívat leccos ..
někde “společensky únosná vražda”

Všechno je v podmínkách “v obvyklých zvyklostech” 🙄 😯

leviathan
Návštěvník
leviathan

Hezká ukázka relativizace a individualizace. Normální to není, protože nezáleží na tom, co sy myslím já či vy v tuto chvíli či někdy před tím, ale co je po tisíciletí považováno za nežádoucí odlišnost. On i ten prapodivný druh homo sapiens sapiens má doposud jisté instinktivní nástroje sebezáchovy a navzdory tvrdé masáži k jejich ignoranci je stále používá. Takže přestaňte, prosím, projevovat sebedestruktivní sklon k podléhání brainwashingu a začněte naslouchat svému (našemu společnému) nitru…

TSq
Návštěvník

leviathan : Hezky píšete, “homo sapiens sapiens má doposud jisté instinktivní nástroje sebezáchovy a navzdory tvrdé masáži k jejich ignoranci je stále používá.”
Někteří ještě ano, někteří se velmi rychle adaptovali na dnešní dobu plnou iluzí, jen žasnu, k čemu všemu se ctihodní občané nechají propůjčit. Zblbli i takoví, do kterých bych to teda neřekl, z mého okolí. Svému nitru naslouchám už desítky let.

trodas
Návštěvník

Rozhodně to normální není, aby vláda posílala na “své” občany armádu a nechala je masakrovat, nicméně je tu podstatnější problém:

Platí-li, že lidé mají právo na sebeurčení, pak tu vzniklo ale dávno Nové Rusko a Ukrajina se dopouští agrese na cizí území, které jí už dávno od referenda nepatří. Tedy agresor je Ukrajina, Nové Rusko se jen brání. A naštěstí úspěšně. 3x hurá a smrt fašounům!

Jinak ono je to tak – principy práva na sebeurčení platí jen tehdy, když to USA vyhovuje. Když to vyhovovalo u Kosova, kde nebylo žádné referendum, jen masové vraždění a etnické čistky, tak to bylo OK!
Když pouze politici (a ne občané!) nesmyslně rozdělili Československo (proč, proboha? copak někomu Slováci vadili? Volná federace nebyla myslitelná? Klidně i s jinými měnami to myslitelné je…) tak ani jedna strana také neposala tanky a vojáky, masakrovat tu druhou stranu. Prostě jsme se domluvili (byť jen politici, ne lidé, referendum opět nebylo).
Když Krym provedl referendum a vrátil se k Rusku kde vždy patřil, tak z toho sice USA byli špatné, ale nakonec se podřídili a tak nějak fakticky akceptovali, že “vox populi, vox dei” (hlasi lidu, hlas boží) daný fakt a basta.

A najednou, když vzniklo Nové Rusko, tak právo na sebeurčení neplatí, protože se to nehodí USA a EU do krámu?! Kde to sakra jsme?! Co jsou to za absurdní lži…?

Ostatně, doporučuji k shlédnutí toto video – Věděli jste, že existoval i AntiMajdan? A co se stalo s jeho účastníky? Co předcházelo Krymskému referendu? Toto:
http://www.youtube.com/watch?v=p7HrJbqYFVQ

LK
Návštěvník
LK

“Jak umírala 30. brigáda” KD│
Clausewitz před téměř dvěma sty lety upozornil na fakt, že za války je většina zpráv nespolehlivých. S ohledem na to a dále s racionálním předpokladem, že žádná z bojujících stran konfliktu na Ukrajině nemá důvod publikovat pro sebe nepříznivé informace bez toho, aniž by byly pravdivé – (pro)ruská strana údaje o závislosti na vojenské podpoře z Ruska, ukrajinská informace o porážkách a ztrátách – publikují Britské listy článek Valentina Bortnika odvolávající se na očité svědectví jednoho z ukrajinských vojáků. Nejsem zrádce ani panikář. Ale to, co se stalo s 30. brigádou z Novogradu-Volynského, zasluhuje nejpozornější pohled veřejnosti. Mlčet o tom znamená zradit zemi a muže, kteří zůstali ležet v doněcké zemi. Zradit jejich rodiny a národ, který poskytuje své nejlepší syny pod velení ….. s velkými hvězdami na výložkách. Nechci tu nikoho kritizovat, prostě doufám, že vyprávění obyčejného berdyčevského mladíka, jemuž se podařilo během zmíněných událostí zůstat naživu, pomůže Ukrajincům pochopit, že nekompetentní důstojník je horší Janukovyče… – See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.OGgZEso6.dpuf
http://www.blisty.cz/art/74404.html

ro
Návštěvník
ro

Obycajny prevrat iniciovany ologarchami – nielenze si netrafil do cieneho ba dokonca so minul terc. Este nechapes na co su tzv dolarovy oligarchovia, kto ich vytvoril a kto ich ovlada. Pritom so pisal clanok o FACTA. Za vojnou na Ukrajine stoji Washington a London. “Fuck thee EU”.

LK
Návštěvník
LK

Britské listy: Jak umírala 30. brigáda
http://www.blisty.cz/art/74404.html

Udivující je na tom hlavně to, že článek přeložil Karel Dolejší (KD) z ukrajinského zdroje:
http://www.berdichev.biz/content/view/12100/1/
KD těžko můžeme podezírat ze sympatií k Rusku a povstalcům.

Tato událost je potvrzena i z jiného nezávislého zdroje:
http://www.hlavnespravy.sk/cela-brigada-ukrajinskej-armady-bola-znicena/335083

Potom se nelze divit, že junta nemá zdroje na obklíčení Doněcka a Luhanska.

Petr Leicester
Návštěvník
Petr Leicester

Dela se mnou kluk z Litvy, obcas probirame i deni na Ukrajine. Jejich zemi “okupovalo” Rusko dlouha leta, ale co vim od nej, tak se Litevcum moc nelibi US pritomnost v jejich zemi a v tomto konfliktu jich velka vetsina “fandi” domobrane a Rusku…..uz toho (masazi v mediich) maji taky plny zuby!

trodas
Návštěvník

“západ raději rozhodli kauzu MH17 zakopnout pod kovral současného dění”

No, poslední verze byla, že to mohli sestřelit Ukrajinští “dezertéři” – jinak řečeno, na záběrech satelitu z USA bude vidět Banderovce a tak se řekne, že to jsou “dezertéři” a je to “vyřešeno.” Není jasné, jak by mohli být dezertéři i na letišti / v letadlech a neuletět s nimi, protože trosky vykazují díry po 30 kanónu, ale od té doby co se tohle provalilo je ticho po pěšině. Ubozí lháři…

“Kyjev nemá lidi ochotné jít zemřít do ulic Doněcka při pokusu o vedení „Urban Warfare“…”

Je neuvěřtelná smůla, že Kyjevu ještě nedezertovali ostatní vojáci. Měli by postřílet ty banderovce a jasně říci NE, nebudeme střílet na vlastní lidi a ještě civilisty proto, že VY nechcete uznat jejich referendum. Dokud se lidi nenaučí říkat NE těm, kdo tvrdí, že nad nimi mají moc, tak se budou vést války…

“homosexuálů a lesbiček v průvodech, kteří se nebojí do ulic vyjít s transparenty a doprovodem zástupců z americké ambasády”

V Polsku měly tyhle oslavy deviantnosti docela průdký průběh. Potřebovali bychom to i u nás.
Nerozumějte mi špatně – naprosto nehodlám nikoho diskriminovat pro jeho sexualitu. Absolutně ne. Ale moje absolutní tolerance stejně absolutně rychle končí v okamžiku, kdy zjišťuji, že to financuje USA a Izrael. A co hůř, mám z morálního hlediska za to, že sexualita patří do soukromí, NE na veřejnost. To by zachvilku mohli pochodovat pedofilové, že se nestydí za to, jací jsou. Dyť je to absurdní – právě tím, jak mají nutkání ukazovat, že jsou na svou úchylku pyšní ukazují, že z toho mají mindrák.
V USA to došlo takhle daleko:comment image

…a mám ten dojem, že v tom okamžiku bych byl ochotný zavést Iránský model. V soukromí si dělejte jaké úchylky chcete. Ale jak se na veřejnosti budou projevovat tak pověsit také na veřejnosti a bez cavyků.
Je to brutální, ale spíš to ochrání společnost než propagace úchylek.

Mně přijde jako nechutné, že mně někdo svou intimní představu takhle “vnucuje” na ulici okázalými průvody. Tedy – nemám nic proti homosexuálům, ale mám naprosto nesouhlasný pohled na veřejnou prezentaci homosexuality jako něčeho “cool” a “in” a “super” a nečeho, na co je třeba “být hrdý.”

lee333
Návštěvník
lee333

uplnepresne si napisal to co aj ja citim. co sa tyka sexuality . co sa tyka ukrajiny . Mam ,alebo mal som vela priatelov z ukrajiny . Pracoval som v jednom zavode 5 rokov kde 90 perc.pracovnikov bolo z ukrajiny . boli tam aj zo zap. ukr. aj z vych. ukr. mozem povedat ze ti z vychodu tedea rusi boli taky odmeranejsi . taky namyslenejsi ,ale na druhej strane boli ovela disciplinovanejsi a vzdelanejsi a proste taky normalnejsi. kdezto ti zo zapadu boli skor taky viac neprisposobivejsi. viac pili ,viac mali problemy spoliciou ,s hygienou . ale boli to taky priatelsky velmi mily ludia. ti z vychodu potrebovali viac casu ,kym zacali byt mly .ale bolo citit znich ludskost , take to ludske teplo ked my rozumiete. boli tam 2 lesbicky ktory boli odporny a to nemam na mysli ich sexualitu. neviem precoale si mysleli ze s tym ze su inak sex. orientovany tak su aj zaujimavejsi alebo tak neako. celkove oze povedat ze dobresamy s nima pracovalo . az na ojedile pripady ,co s tym zeto boli ukrajinci nema nic spolocne ,preto ze aj medzi nami su ludia s ktoryma sa neda existovat. je my ich luto velmi . nemam ziadne spravy od nich ci su neako zatazene do konfliktu. a zas mal som jedneho kamarat ,ktory bol nadporucik sovietskej armady . este pocas doby ked boli rusky vojaci v ceskoslovensku. mozem povdat ze milsieho cloveka s tak ludskeho som este nepoznal . tak ako on i jeho manzelka kata . boli to uzasny ludia . boli z moskvy a otec kati bol vysoko postaveny vojak . neaky general . ked odchadzali ,odisli este skor nez boli vyhnany . boli normalne odveleny . tak este dlho potom nam vyvolaval aby sme prisli na nastevu do moskvy. lutujem toho velmi ze som nesiel. ako hovorim uzasnejsich ludi a milsich nez boli oni a lavne erej . od tej doby sa nepodarilo spoznat. dufam ze su v poriadku .

h
Návštěvník
h

Pokial chcete nadvladu sovietskeho zvazu a jeho brutalnych metod, tak lahka pomoc – smer Moskva. Vymyvanie mozgov Vam radi predvedu.

trodas
Návštěvník

A jaké “brutální metody” že vlastně entita “Sovětský svaz” aplikovala proti nám, Čechům?
Do roku 1968 jsme ani neměli Rudou armádu na našem území a kdyby jedno křídlo komunistů moc neblblo, tak to tak mohlo i zůstat. Takže…?

A – hups do přítomnosti – za čípeníze se masakrují civilisté v Novorossii? Za peníze USA. Takže kde je to “brutální Rusko?” Já ho prostě nevidím, tak mi osvěžte oči nějakými fakty, ne 1000x omílanou lživou propagandou.

TSq
Návštěvník

Sovětský svaz neexistuje ❗
Existuje pouze bolševická nenasytná touha po moci a je úplně jedno, jaký má kabát a jakým jazykem mluví, dnes je incool angličtina, aby se všichni bolševici lehce domluvili.
Jak stejné, přes kopírák, před tím se šířila ruština, ale s úplně stejným logem a třepetalkou, byla povinná ve škole i jako povinný maturitní předmět, dnes je dtto angličtina,
bolševik se prostě nezapře.

Někdy kolem roku 2004 jsem prohlásil, že se nám RVHP přestěhovalo do Bruselu a pak bylo referendum, že všichni chceme do EU, nového Sovětského svazu, takže vymejvačky mozku čiší právě odtud a že se bolševici opravdu snaží. Hráli jenom divadlo pro oblbnutí plebsu a po 10 letech otevřeně volají po válce a genocidě neposlušných ovcí, už jsou zase Lidové Milice, milice EU.

Ještě chybí gulagy a koncentrační tábory, moc paralel s 30-tými lety, nepřehlédnutelných, znovu se veřejně vykřikuje o nadřazené rase ..to už tu bylo, před tím árijská a dnes je jaká ?

O fungování bolševiků hnusně přesně a jasně jsem četl mj. na http://forum.class1.cz/viewtopic.php?f=22&t=15859
Zajímavý pohled na 21.srpna i tady http://forum.class1.cz/viewtopic.php?f=22&t=15862.
Ty články letěli maily, já je dostal taky i několikrát.

Vlastně jsem v úvodu lhal, Sovětský svaz existuje, jmenuje se EU a vůči porobeným se chová stejně, vnutil svůj jazyk, ekonomickou závislost a vojenskou poslušnost.

Martin
Návštěvník
Martin

Nejdeme do ulíc preto, lebo si uvedomujeme, že ak má mať zmysel povedať svoj názor, tak ten, komu je určený, musí byť ochotný počúvať nás. A to žiadna vláda nie je. To nie je rezignácia, to je realizmus. Veď aké protesty boli v Grécku alebo v Španielsku, a vláda, ktorá mala riešiť problémy, miesto riešenia poslala na ľudí dobre platenú políciu. Vlády reagujú len na priame ohrozenie ich moci.

trodas
Návštěvník

To je sice naprostá pravda, ale i tak by se mělo něco dělat. Například na protest neplatit daně, nebo alespoň najít všechny způsoby, jak říci NE těmhle lhářům…