Litviněnko před smrtí konvertoval k islámu a chtěl být pohřben v Čečensku....

Litviněnko před smrtí konvertoval k islámu a chtěl být pohřben v Čečensku. Video

Litviněnko před smrtí konvertoval k islámu a chtěl být pohřben v Čečensku. Video

Alexander Litviněnko, bývalý dvojnásobný agent a pozdější ruský disident, který získal v Británii politický ayzl a který v Británii zemřel, měl zemřít na otravu poloniem, ale především na objednávku Kremlu a Putina. Výsledky vyšetřování, které trvalo deset let (!), dnes Británie konečně zveřejnila. Nepřekvapuje, že vyznívají v neprospěch Ruska, stejně tak nepřekvapuje, že západní média jsou této zprávy plná a už vůbec nepřekvapuje, že VB a USA v reakci na výsledek chystají proti Rusku další sankce (zde, zde).

Stejně tak nepřekvapuje, že ČT odvysílala celou obsáhlou řeč britské ministryně vnitra zde. Nebudu se detailně vyjadřovat k osobě Alexandra Litviněnka ani k okolnostem jeho úmrtí, protože jsem tento případ nikdy příliš nesledovala. Co ale v té přehršli zpráv je podivné,  je, že žádná nezmiňuje fakt, že Alexandr Litviněnko těsně před smrtí konvertoval k islámu, jak to potvrdila i jeho manželka:

A že si přál být pochován v Čečensku, což není nepodstatný fakt, neboť se objevují i zprávy, že za jeho smrtí stojí spojení čečenského prezidenta Kadyrova a ruského prezidenta Putina a že dokonce šlo o spojenectví, které mělo Putina vynést do prezidentského křesla.

Nebudu se k tomu vyjadřovat a nebudu ani vyvracet, že každá politická moc má nějaké pozadí. Ale! Ale pokud už prozápadní média spojují smrt Litviněnka s Čečenskem a s Ruskem, říkají-li “A”, proč neřeknou i “B”? Nebo se to snad dnes, deset let od smrti Litviněnka a tedy ve zcela jiné geopolitické situaci nehodí?

Tady je zpráva z února 2015:

“Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov označil “Islámský stát”(IS, ISIL, ISIS) za dítě USA a západních zemí, které tím vyhlásily skrytou válku islámu. Podle jeho slov si klíčoví spojenci USA a hlavní saudskoarabští sponsoři IS wahábisté, vybírají z islámu jen to, co se jim hodí, ale islám je komplexní slovo Alláha, a nesmí být vytrhováno jen z části.

“Zprávy naznačují, že akce IS mají hlavní cíl podkopat islám zevnitř, aby se svět odvrátil od islámu. Jejich krutost, popravy, řezání hlav, pálení lidé je jen pokračováním toho, co páchali vrazi na spravedlivých chalífech a vnucích Proroka. Ramzan Kadyrov to uvádí na své stránce v sociální síti, kde komentoval prezentaci právě vydaného sborníku z Mezinárodní islámské konference: “Súfismus: Ochrana člověka a stability států”, jenž se konala v Grozném na konci srpna loňského roku.” (zdroj)

Druhá čečenská válka

A nyní se podívejme na období války v Čečensku, jak o tom píše  Wikipedie:

Období relativního klidu bylo přerušeno na podzim 1999. Důvodem k další vojenské intervenci byl vstup oddílů Šamila Basajeva do sousedního Dagestánu pod heslem ustanovení islámského kálifátu na Kavkaze podle záměru vahabitů a také bombové útoky v Moskvě a Volgodoňsku v září téhož roku, ze kterých byli obviněni čečenští teroristé.

Teroristické útoky v Rusku v září 1999 

Po vzoru intervence NATO v Bosně byly v počáteční fázi konfliktu využity letecké nálety. Začaly už v září 1999. Pozemní oddíly překročily rusko-čečenské hranice 1. října 1999 a velmi rychle obsadily nížinnou část republiky až k řece Těrek, na jejímž břehu se na delší dobu zastavily. Začátkem prosince tak bylo přes 50 % území pod kontrolou federálních vojsk. Hlavní město Groznyj bylo ruskými vojsky obklíčeno a 6. prosince 1999 byli obyvatelé města vyzváni, aby ho opustili s tím, že osoby, které ve městě zůstanou „budou považovány za teroristy a bandity a budou zničeny dělostřelectvem a letectvem“. Útok byl zahájen 12. prosince. Poslední oddíly čečenských bojovníků (asi 2 tisíce lidí) opustily město v noci z 31. ledna na 1. únor 2000. Dne 29. února 2000 federální síly obsadily poslední město, které dosud zůstávalo v čečenských rukou – Šatoj. Rusko oznámilo vítězství, které se stalo prvkem volební kampaně Vladimíra Putina v ruských prezidentských volbách v březnu 2000.

Přes probíhající boje Rusko v roce 2002 oficiálně ukončilo ozbrojené akce a začalo v Čečně zavádět pomocí politických akcí plán „normalizace“ s účelem marginalizace a zbavení volební legitimity prezidenta Maschadova a jeho vlády, kterého se ruským jednotkám nepodařilo chytit. Základními prvky plánu byla nová ústava a prezidentské volby. Návrh ústavy předložil Achmad Kadyrov, dříve islámský duchovní a jeden z polních velitelů, po přechodu na stranu federálních sil v roce 1999 (za což byl čečenskými bojovníky označen za zrádce) proruský šéf administrace republiky. Ústava byla schválena v referendu 23. března 2003 a v ústavě se jednoznačně píše, že Čečensko je integrální částí Ruska. Kadyrov vyhrál prezidentské volby, ale jejich poctivost byla zpochybněna mezinárodními pozorovateli.

Achman Kadyrov byl zabit 9. května 2004 při pumovém atentátu na stadióně v Grozném. Povinnosti prezidenta převzal premiér Sergej Abramov, zatímco Ramzan Kadyrov, Achmadův syn a dosavadní ředitel bezpečnostních služeb,  byl jmenován vicepremiérem a vedl práci vlády. Termín prezidentských voleb byl určen na srpen 2004 a favoritem byl Ramzan Kadyrov, kterého hned po atentátu přijal v Kremlu Vladimír Putin, ale brzy se „ukázalo“, že nedosáhl ústavou požadovaných 30-ti let a nemá potřebné intelektuální a politické vlastnosti. Mezi favority se také uváděl generál milice a ministr vnitra Alu Alchanov, který nakonec volby vyhrál. Ačkoliv oficiálně nebylo zaznamenáno žádné porušení volebního zákona, mezinárodní organizace měly vůči průběhu voleb řadu výhrad.

 

Část separatistů, která je spojená se Šamilem Basajevem a islámským fundamentalismem, začala provádět atentáty na ruské civilisty. Známá byla akce uvěznění 700 rukojmí v moskevském divadle na Dubrovce v říjnu 2002 – během vysvobozování rukojmí zahynulo asi 150 osob. V srpnu 2004 byla vyhozena do povětří dvě ruská civilní letadla sebevražednými útočnicemi (tzv. šáhidky).

Čečenští muslimové v roce 2004, více 

Čečenský prezident Aslan Maschadov se oficiálně distancoval od těchto akcí, Maschadov byl jakožto jeden z viditelnějších představitelů Čečenců v březnu 2005 zabit ruskými vojsky a další volby vyhrál Ramzan Kadyrov, který je od 15. února 2007 prezidentem. Bezpečnostní situace se během jeho vlády stabilizovala. – Zdroj

Litviněnko před smrtí konvertoval k islámu a chtěl být pohřben v Čečensku

Ramzan Kadyrov, čečenský prezident

Alexandr Litviněnko konvertoval k islámu a chtěl být pochován v Čečensku

“Poté, co si k sobě pozval imáma, konvertoval k islámu, i když byl křtěn v pravoslavné církvi. Když Saša řekl svému otci, že se stal muslimem, otec mu řekl,” to nevadí, hlavně že nejsi komunista “- řekla vdova po Litviněnkovi. “Alexander Litviněnko vyrostl v severním Kavkaze a měl vřelé city k Čečensku” – potvrdil jeho syn Anatolij během svého svědectví u soudu (zdroj, zdroj).

 

Alexandr Litviněnko 

Čečensko – předvoj IS?

Podívejme se na Čečensko na mapě, resp. na jeho polohu v souvislosti s jižní hranicí Ruska, na které je zjevné, že podobná situace se později zopakovala přes Osetii, ale především – jak se mezitím dění posunulo, tak je stále více zjevné, že jak na severní hranici (Pobaltské země), tak na jižní hranici (Čečensko, Gruzie, ale dnes už i Arménie a Turecko) Rusko prostě nemá mít klid. A že pokud V. Pjakin opakovaně hovoří o tom, že IS by jednou tak či tak dorazil do Ruska a opakovaně přitom zdůrazňuje Putinova slova: “Jestli draka neizbežna, nado biť pervým” – “Jestli je bitva nevyhnutelná, udeř jako první”, tak zřejmě je řeč právě o jižní hranici Ruska a o významu IS (a v současnosti již o roli Turecka a Saúdské Arábie a USA, hlavními sponzory IS).

Za smrtí Litviněnka nestojí Rusko a Putin!

Titulek této části jsem zdůraznila proto, aby můj článek nevyzněl jako osvětlení důvodů, pro které se snad Rusko potřebovalo Litviněnka zbavit!  Jak se všude píše, Litviněnko byl dvojitý agent, opět Wikipedie:

V roce 1988 začal pracovat v kontrarozvědce KGB, od roku 1991 sloužil v centrále FSB. Za účinnou činnost při boji s organizovaným zločinem byl vyznamenán titulem veterána MUR (Kriminalistické oddělení moskevské milice). V roce 1997 byl přeřazen do přísně tajné správy pro rozpracovávání zločineckých organizací FSB na funkci staršího operativního spolupracovníka a zástupce náčelníka 7. oddělení.

Na tiskové konferenci v listopadu 1998 zveřejnil, že dostával rozkazy v rozporu se zákony. V březnu 1999 byl zatčen a umístěn ve vazební věznici Lefortovo. Soudní jednání skončilo osvobozením, ale hned poté byl v budově soudu zatčen FSB s jiným obviněním, které bylo nakonec uzavřeno, aniž by bylo zahájeno soudní řízení. Po propuštění z druhé vazby a po písemném závazku, že neopustí zemi bylo proti němu zahájeno další šetření. Přes závazek brzy s pomocí předsedy Nadace občanských svobod Alexandra Goldfarba odjel z Ruska a v květnu 2001 obdržel politický azyl ve Velké Británii – zdroj.

Andrej Lugovoj, který je viněn z jeho smrti, pracoval pro jednoho z nejbohatších Rusů, Borise Berezovského, další obviněný Dmitrij Kovtun, je rovněž ruský obchodník a je přítelem Lugového. A všichni víme, jak to mezi oligarchy (mafiány) chodí…

Nic článkem netvrdím, ale kromě toho, že Alexandr Litviněnko zřejmě chtěl sloužit několika pánům – rozkladu SSSR, Jelcinovi, novému Rusku, oligarchům a nakonec i radikálním islamistům, pak jsou velmi podivné ještě dva fakty:

1)Proč se výsledek šetření objevil až teď a proč vyšel právě z VB, která se ze všech sil snaží (nikoliv ve svém zájmu, ale na pokyn globální elity, tzn. GP, jak to Británie předvedla velkolepým přijetím čínského prezidenta – video a více zde) dosadit na špici světa (tedy do Sýrie, kde se o budoucí vůdčí roli hraje) Čínu a za tím účelem se snaží odstavit Rusko a snížit jeho význam m.j. prostřednictvím “informačního pole”? Posloužila zpráva o smrti Litviněnka  právě tomuto účelu?

2)Proč nikde není zveřejněno, že Litviněnko těsně před smrtí konvertoval k islámu, že si přál být pohřben v Čečensku, že stál na straně radikalistů v Čečensku a že v podstatě sloužil prvotním pokusům o vznik ISIL? (za což jej VB odměnila azylem pro disidenta a dnes už mnozí víme, jakým zájmům disidenti sloužili)

Myslím, že o těchto faktech se nehovoří proto, že s odstupem času, a tedy ve zcela nové geopolitické situaci, by se tyto informace prostě nehodily, ony by totiž – čistě hypoteticky – nyní mohly vyznít nikoliv v neprospěch, ale naopak ve prospěch Putina. A to bez ohledu na to, kdo za smrtí Litviněnka skutečně stojí.

-Pozorovatelka-   22.1.2015

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
MRD-34
Návštěvník
MRD-34

Pozorovatelko, ještě Ti v článku chybí několik zásadních věcí (pokud chceš, doplň toto do něj):
O Litviněnkovi se dříve hovořilo buď jako o pašerákovi jaderného materiálu, později že prý byl tímto úkolem pověřen MI6, aby rozkryl mezinárodní pašerácké vazby – dnes tyto informace už nejsou.
Ohledně nakažení Litviněnka panuje spousta dohadů – ale víme jen jedno, pokud ruská KGB někdy likvidovala své padlé agenty, tak nikdy to nečinila s takovým ohrožením okolí (zamoření poloniem na spoustě míst a pravděpodobně smrt nebo onemocnění velké spousty lidí na leukémii) a za tak šílenou cenu – množství, které otrávilo Litviněnka bylo za cca 500 milionů Kč a množství které se dále detekovalo, se dá odhadnou na cca 1 miliardu Kč. Měla smrt Litviněnka za takovou cenu pro FSB/Putina smysl (tj. měl tento odpadlý agent takovou cenu, když už dávno vše co věděl, prozradil MI6), když jej bylo možné zlikvidovat za pár korun? (pro žádného ruského agenta by nebyl problém ho kontaktovat či se s ním sejít)
Všimněte si, s jakou úporností se tvrdí, že polonium-210 pocházelo z ruského provozu v Sarotově, kde se průmyslově – údajně jako jediné místo na světě – polonium-210 vyrábí.
Ale položte si otázku – je polonium-210 důležité? Ano, samozřejmě. Polonium-210 v kombinaci s beryliem je nezbytnou součástí roznětek některých typů jaderných hlavic. Tj. každá země, která otestovala jadernou zbraň, musí vyrábět průmyslově pro své potřeby polonium-210. Dále ho může vyrábět téměř každé pracoviště s cyklotronem.
Pokud zvážíme tyto okolnosti, logicky vychází, že Litviněnko se s největší pravděpodobností nakazil sám při pašování polonia-210 ať jako součást velmi výnosného businessu (vzhledem k ceně a velikosti transportu je to ideální zdroj příjmů jak pro mafii, nebo pro tajné služby), nebo jako snahy některých skupin o skonstruování jaderné zbraně.
Litviněnko se asi nakazil takto: pašoval příliš velké množství a musel jej pak ručně rozdělit. Kapsle s 0,5 g polonia-210 se zahřeje okamžitě na teplotu přes 500°C. Pokud pašoval i řádově menší množství (typicky kovových destiček s naneseným poloniem na povrchu), tak ho to muselo ošklivě pálit a asi se je snažil rozdělit (chytřejší okamžitě pochopí levnou možnost detekce polonia-210 infrakamerou jako silného bodového zdroje). Stačil jeden neopatrný pohyb bez rukavic a na prstech mu ulpělo dost polonia-210, kterým se sám otrávil a také zamořil mnoho míst. Možná se poté zkontroloval detektorem, ale otázka je, jestli věděl, zda-li musí mít detektor na alfa záření, ne na klasické gama.
Všimněte si také, že Litviněnka nepitvali, ale pohřbili za bezpečnostních podmínek jako nebezpečný zdroj záření. Polonium-210 má ale poločas rozpadu pouhých 138 dní. Tj. stačilo si počkat s alfa detektorem na konec záření a zjistit čas, kdy polonium-210 bylo vyrobeno a získat tak důležitou stopu pro vyšetřování – což ale nebylo v zájmu…

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Ten, kdo je ve státních službách a pracuje s utajenými skutečnostmi taky skládal přísahu věrnosti své vlasti a u agentů, kteří zradili byla vždy kulka a smrt. Takže ikdyby jej Rusové odpravili měli ma to právo. Takto konají všechny tajné služby na světě. Zrada u těchto složek se nepromíjí.

Forever
Návštěvník
Forever

Pro ty, co snad stále ještě věří na umírněný islám:
Musím vás zklamat, ale islám je netolerantní vražedná totalitní ideologie. Mohamed sám vyvražďoval nemuslimy jako klaté. A ty řeči o lásce v Koránu pocházejí z doby, kdy bylo muslimské hnutí slabé. 🙂
Jakmile ale bylo muslimské hnutí silné, tak začínají nemuslimy vraždit.
Islám byl jen nástrojem Vatikánu na zničení skutečných prvotních křesťanů, Židů a všech těch, co se odmítli podřídit papežské církvi.
Doporučuji vám jedno, studovat. Čtěte níže:
http://www.ragauian.cz/pravda-o-islamu-zakladni-principy-islamu-jsou-neslucitelne-s-nasi-spolecnosti-islam-se-nachazi-v-podobne-fazi-jako-krestanstvi-ve-stredoveku-kazdy-muslim-je-proto-potencionalni-terorista/

http://www.ragauian.cz/pravda-o-islamu-egyptsky-knez-zakaria-botros-varuje-muslimove-predstiraji-ze-jsou-hodni-az-poznate-pravdu-bude-uz-pozde-islam-chce-ovladnout-cely-svet-je-to-jeho-program-jste-dalsi-na-rade/

http://www.ragauian.cz/jsou-dobri-a-zli-muslimove-je-islam-dobrym-nebo-spatnym-nabozenstvim-originalni-pohled-ktery-poodkryva-zakulisi-vztahu-v-islamem-formovane-spolecnosti/

http://www.ragauian.cz/vznik-islamu-a-tajne-dejiny-krestanstvi-aneb-jak-katolicka-cirkev-zabila-krista-znicila-krestanstvi-a-stvorila-islam/

http://www.ragauian.cz/vznik-islamu-a-tajne-dejiny-krestanstvi-aneb-jak-vznikl-islam-doopravdy-kdo-stvoril-koran-a-proc-papezsky-vatikan-kamaradi-s-muslimy/

Mimochodem, co znamená vlastně slova islám. Muslimové často tvrdí, že “islám znamená mír”. Slovo islám pochází ze stejného arabského kořene (slm), jako slovo “salaam”, mír. Je to ovšem typické pokrytectví a překrucování: „Islám přesně řečeno ve skutečnosti znamená podřízení se vůli Aláha“ — a to prostřednictvím jeho božského a věčného zákona, šaríi.
Islám znamená pokoření, podřízení. To je totalitní způsob. Stručně shrnuto: islám je neslučitelný se svobodou. Islám je totalitní politický systém, co skrývá své politické zájmy za fasádu víry. Islám staví na politických zájmech. Kdyby nebylo papežské církve a islámu, tak by nebyl temný středověk. A to o něčem svědčí. Islám není víra, ale totalitní ideologie.

max
Návštěvník
max

Házejí to na Rusy, protože se to hodí, jako vždy. Zbývá vyřešit otázku, proč ho otrávili poloniem, které je tak exotické, že se na něj muselo přijít. Otrava měla všechny znaky nemoci z ozáření. Polonia se vyrobí ročně ve světě okolo 100 gramů, tedy je hodně drahé a vystopovatelné. Jen několik mocností má technologii k jeho výrobě. Prakticky jen ti co mají jaderné reaktory, nebo podobná zařízení. Když zvolili polonium, museli k tomu mít důvod. Pokud jej chtěli je zlikvidovat, mohli použít nějaký jed co by způsobil infarkt, nebo nějakou “přirozenou smrt”. Nebo mohl být zmizen. Toto vypadá na demonstraci možnosti a hrozbu zastrašení. Dotyční pochopili.