Lidi by nám v referendu mohli volit jinak, než je potřeba! Dienstbier...

Lidi by nám v referendu mohli volit jinak, než je potřeba! Dienstbier se odkopal. Halík č. 2. Či ještě lépe, předchůdce Halíka

Lidi by nám v referendu mohli volit jinak, než je potřeba! Dienstbier se odkopal. Halík č. 2. Či ještě lépe, předchůdce Halíka

     Plebiscit alias referendum (Brexit) ve Velké Británii, který rozhodl o vystoupení země z EU, by přece jen mohl zamávat se snahami o zavedení ústavního zákona o obecném referendu. To jsou slova ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera z ČSSD, která pronesl v Českém rozhlase. K tomu dodává: „ Připouštím, že zkušenost s referendem o Brexitu s tím, jak nebyla kampaň vedena korektně, o jak zásadní věci se lidí rozhodovali na základě smyšlených, prolhaných nebo nijak ověřených argumentů, se může politická vůle ke schválení ústavního zákona o referendu ještě snížit“. Zkusme rozebrat, co tím pan ministr Dienstbier chtěl říci.

1549794-636623.jpg
“Tady to přečteš, rozumíš? Multikulti notičky!”

     Především, že plebiscit, tedy referendum dopadlo zcela jinak, než by si on sám představoval, či očekával. Názor, že referendum bylo vedeno nekorektně, na základě smyšlených, prolhaných a neověřených argumentů je jednak  subjektivní názor pana ministra, ale také je to názor člověka, který je zastáncem dalšího setrvání Británie v EU a pro svá tvrzení nevydal žádné důkazy. Je tedy ve své podstatě irelevantní. Pravda, není vyloučena nějaké „levárna“, ale kde není důkaz, jde jen o obyčejnou a úmyslnou pomluvu. Jiná  je otázka, jak by na tuto záležitost reagoval, kdyby referendum dopadlo jinak tedy, že by Britové zamítli nebo třeba nesouhlasili s vystoupením Velké Británie z EU. Jinými slovy, zda by v takovém případě zmíněné zpochybnění politické vůle k referendu našich poslanců byla stejná, či by dokonce pro referendum byla více nakloněna. Pan Dienstbier totiž bere v úvahu pouze jednu a navíc tu nejméně výhodnou variantu, čehož zcela jistě nelituje, protože  výsledky referenda v Británii jsou pro něj vodou na mlýn, jak schválení ústavního zákona podle jeho předlohy ještě více okleštit, učinit pro občany těžko, zda-li vůbec, realizovatelné.

     Referendum je pro pana ministra Dienstbiera záležitost, kterou považuje za nutné zlo, pocházející z nějaké slabé chvilky, resp. unáhleného, nerozumného  politického rozhodnutí při tvorbě Ústavy ČR před 24 lety. Pro něj lepší, kdyby žádné referendum nebylo a to, že leží jeho předloha ve Sněmovně bezmála rok není neochota poslanců k jejímu projednání vyvolaná jejich nezájmem jak se domnívá, ale naprosto rozdílnými přístupy jednotlivých poslaneckých klubů. Vládní předloha pana ministra Dienstbiera je totiž v této podobě těžko přijatelná, což si ovšem pan ministr pro lidská práva vysvětluje zase jen po svém, že poslanci nemají o schválení referenda zájem. Zájem je, ale ne schvalovat něco, co jde proti občanům. Pochopí to i pan ministr?

img_5895_resize-1391027249-ed1c9c46_660x371.jpg
Ministr “bez trofeje”, resp “bez práce” Jiří Dienstbier

     V titulku je zmíněno Halík č. 2. Ještě lépe, předchůdce Halíka. Souvislost s panem ministrem Dienstbierem není zcela náhodná, když totiž Západem nastrčený pekelník Tomáš Halík po vyhlášení výsledku britského referenda z EU velkohubě prohlásil, že referendum je vždycky cesta do pekla. Tímto výrokem dal tento člověk jasně najevo nadřazenost elit a jejich pohrdáním obyčejnými lidmi.  Podobné názory má i pan ministr, jen s tím rozdílem, že se k této záležitosti  vyjadřuje podstatně více kulantněji, což na věci nic nemění. Pro doplnění úrovně myšlení pekelníka Halíka lze ještě doplnit jeho názor na přímou demokracii, kterou považuje za zrůdnou věc, protože naprosto nekvalifikovaní lidé rozhodují o věcech, kterým vůbec nerozumí. Toto je přesně ten důvod proč elity odpírají lidem právo rozhodovat, resp.  spolurozhodovat, aby nepřišly o monopol moci, vlivu a nemalých příjmů. Tím nám vlastně také říkají, že demokracie není to, co je většinové, ale to co je podle elit správné.

     Je snad nějaký rozdíl mezi tím, co provokativně vykřikuje ideologický pošetilec Halík a to, co zašifrovaně zmiňuje pan ministr Dienstbier? Zvláště, pokud se vyjádří, že ve stávající podobě návrhu referenda by se beztak nemohlo o vystoupení z EU  hlasovat, neboť podle jeho slov současný návrh nepočítá s referendem o vystoupení  z EU, resp. nepočítá s referendy o mezinárodních smlouvách, na které se podle pana ministra přenáší část suverenity (rozuměj vůle elit) na nadnárodní úroveň, jako je právě EU.

     A je to venku! Podle pana ministra Dienstbiera by totiž mělo být referendum předem nastavené na (ne)možnosti, o čem by se mohlo či nemohlo hlasovat s tím, že to ostatní je na elitách, které už budou o vyšších zájmech rozhodovat sami o nás, bez nás. Přesně v duchu  demokracie pana Dienstbiera a ostatních elit. Názorným příkladem bylo referendum ke vstupu do EU, kdy se pan ministr nevzpečoval realizovat referendum, protože existence EU byla záležitost nových, budoucích (j)elit.

38198-jiri-dienstbier-653x367.jpg
Co jste si zvolili, to máte… a kdo je teď vysmátý?

     Naštěstí jsou mezi politiky, resp. elitami, i rozumní lidé jako např. poslanec Jeroným Tejc, shodou okolností ze stejné stáje jako ministr Dienstbier, tedy ČSSD. Poslanec Tejc totiž jeho názory zpochybnil když říká, že „Pokud bude zákon přijat tak, jak je navržen, bylo by možné, aby se v referendu rozhodovalo například o tom, zda má vláda učinit kroky k vystoupení z EU, což by byla vlastně obdoba britského referenda“. Jenže jak se říká, babo raď, kdo má pravdu, neboť jeden říká, že by podle návrhu referenda nebylo možné hlasovat o vystoupení z EU, druhý naopak, že by se o tom hlasovat mohlo. Ať už tak či jinak, panu ministrovi by zřejmě nejvíce vyhovovalo, aby se schválila taková verze zákona o obecním referendu, ve kterém by  občané jen hlasovali, ale rozhodovali politické elity.

      Z tohoto všeho je patrné, že už se nemusíme divit, proč se Evropská unie nachází v situaci, kdy ona sama je evidentně nedemokratickým subjektem takovýchto nikým nevolených elit, kteří si stále myslí, že mají patent na rozum. O naší vládě to platí jakbysmet.

Jiří  B a ť a , 11. července 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
joejoe
Návštěvník
joejoe

Kazdy bude jen nadavat, ale nikdo tu politickou luzu decimujici narod, neodvola !!!!! Cesi jsou zahledeni jen do sebe. Jak jednoduche to je 1℅ ovladajici zbylych 99%. Je videt,ze Cesi nejsou hrdi na vlastni narodnost. Tupci vyznavajici jen Zapad jsou smyslu zbaveni.Polozte si kazdy otazku: Co nam Zapad prinesl ??? Jen to byly hyeny,ktere se tesily na svou levnou korist. A k rozlozeni cele spolecnosti nasadili ultralevicovou neomarxistickou luzu, ktere tak bezmezne vetsina obcanu veri pro vlastni blaho. Zanik vlastni identity nas nemine.

martin473
Návštěvník
martin473

O takových lidechjako on měl hezkou písničku Tučný, Pověste ho vejš.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Odporna zidovska filcka….

ramus
Návštěvník
ramus

debílek

r.m.
Návštěvník
r.m.

Čechům se zkracuje život. Ne všem, jen těm, kterým bylo v roce 1990 40 – 45 let. Zvedá se úmrtnost v kategorii 65 – 69. To jsou ti, kteří zažili maximum stresu ze změn a ztrát zaměstnání a jedli levné věci s chemikáliemi.
Nastavovaná hranice odchodu do důchodu 67 let znamená, že celý život polovina z nich si sice bude platit na důchod 31,5% z toho co vyprodukuje (složená platba s tím co odvádí zaměstnavatel), ale nikdy důchod nebudou čerpat. Budou mrtví.
http://blisty.cz/img.php?id=29493&size=350&mc=ffffff&mg=0&cp=0

Podíváme-li se na úmrtnostní tabulku mužů s údaji o úmrtí v jednotlivých letech, pak zjistíme, že například v roce 2013 nejvíce mužů zemřelo ve věku 81 a 83 let a hned za nimi následuje úmrtí ve věku 66 let! V roce 2014 dokonce umřelo nejvíce lidí ve věku 67 let (!) a až na druhém místě je věk 83 let.
Co z těchto výsledků vyplývá? Že naděje dožití sice zatím roste, ale současný trend ukazuje, že dochází k obratu a začíná se umírat dříve. Až tedy vymře předválečná generace, pak při současném trendu vývoje poklesne i sama naděje dožití, neboť o současné prodlužování střední délky života mají zásluhu právě tyto předválečné ročníky.
Statistická naděje na dožití a skutečná úmrtnost jsou dvě rozdílná fakta
Budeme opravdu žít déle?
http://blisty.cz/art/82991.html

r.m.
Návštěvník
r.m.

daně kolem roku 1900:
comment image?oh=f890f2b488cc5cade17c9f8edec89e69&oe=57F42626

tana
Návštěvník
tana

Kdo se diví? Marek Benda ODS, Diensbier v ČSSS, oba pohrobci Charty, hlídají vlastní zájmy.
Spočítali si to “na doživotí”.
A teď najednou politologové vystupují s tvrzením, že “staré strany” které byly zvyklé ve volbách slibovat hory doly, po volbách sestavily koalice a nic nesplnily, nemají šanci být nadále voleny. A voliči jejich tvrzení potvrzují.

wwd
Návštěvník
wwd

Podobnost čistě náhodná?comment image

r.m.
Návštěvník
r.m.

nene, kdepak, Chazar narozený v USA kam jeho tatíka vyslal komunistický režim

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Tenhle člověk je největší korýtník. Jelikož razí heslo,, Politiku drž se koryta, než tě vyženou do žita”. Kdo bude volit Diensbira je bezpáteřní ovado. Jelikož tento člověk má klíče od pekla.
Kdyby se stal prezidentem, ihned se nebudeme jmenovat Czechia, ale rovnou Zdechlina alias banánová kolonie Germanie.

lenka
Návštěvník
lenka

Bodejť by se nebáli lidí demokrati. Tak jako jim lidi dopomohli k moci, tak je jednou mohou hnát od koryt.