Líbání prstenů: SPD nasadila do eurovoleb místo Jiřího Kobzy kádra George Sorose,...

Líbání prstenů: SPD nasadila do eurovoleb místo Jiřího Kobzy kádra George Sorose, který studoval žurnalistiku v centru Open Society Fund Praha! Jeho otec pracoval pro Zdeňka Bakalu v Hospodářských novinách! Hájkův Protiproud šíří pomluvy o Aeronetu na základě vydavatelského propojení serveru na kmotry v předsednictvu SPD! Na Aeronetu jim vadí zejména odhalování čepců a zástěr v procesech uvnitř SPD, alternativa se štěpí na zdravé jádro a plevy Halachy a Svatavy!

Líbání prstenů: SPD nasadila do eurovoleb místo Jiřího Kobzy kádra George Sorose, který studoval žurnalistiku v centru Open Society Fund Praha! Jeho otec pracoval pro Zdeňka Bakalu v Hospodářských novinách! Hájkův Protiproud šíří pomluvy o Aeronetu na základě vydavatelského propojení serveru na kmotry v předsednictvu SPD! Na Aeronetu jim vadí zejména odhalování čepců a zástěr v procesech uvnitř SPD, alternativa se štěpí na zdravé jádro a plevy Halachy a Svatavy!

Skandál okolo odstranění Jiřího Kobzy z kandidátky do Evropského parlamentu a jeho zbavení funkce místopředsedy pražské organizace SPD má další neuvěřitelné pokračování. Jak se nám totiž podařilo zjistit, situace s dosazením Roberta Vašíčka na Kobzova místa jak na kandidátce, tak i v pražském předsednictvu, má daleko hrozivější kontury a reálie, které unikly pozornosti většiny lidí a samotná SPD je nijak nepublikuje a raději tají. Pokud právě večeříte, nepokračujte ve čtení a nechte to na později, protože byste mohli začít zvracet. Tentokrát je to ještě větší pecka do hlavy než včera a některým se opravdu může udělat značně nevolno. SPD si totiž nasadila do evropských voleb kádra, kterého byste spíš čekali u TOP09.

Robert Vašíček, SPD.

Robert Vašíček nemá na internetu o sobě prakticky nic, žádnou historii, jako kdyby předtím skoro neexistoval. Jenže něco existuje, a je to síla. Vašíček totiž v letech 2003 až 2005 psal pro server Britské listy [1] a z té doby po něm na serveru pana Čulíka zůstal profil ještě s jeho původní fotkou a krátkým popisem jeho vzdělání a historie. A co se tam nachází? Kromě toho, že pan Vašíček vystudoval hotelovou školu, tak ihned poté tam má uvedeno, že je absolventem mediálního kursu u Centra pro nezávislý žurnalismus Open Society Fund (Praha), což je neziskovka George Sorose!

Kdo založil Center for Independent Journalism (CIJ) v Praze?

James L. Greenfield, člen redakční rady The New York Times, a Donald M. Wilson, vydavatel Business News New Jersey, založili v roce 1991 nezávislou nadaci žurnalistiky s nápadem pomoci kolegům novinářům v postkomunistických zemích zdokonalit své zpravodajské dovednosti a postupy. První iniciativou Nadace bylo otevření Centra pro nezávislou žurnalistiku v Praze (1991), následované vznikem CIJ Bratislava, Slovensko (1993), CIJ Bukurešť, Rumunsko (1994) a CIJ Budapešť, Maďarsko (1995).

V průběhu své existence vyvinula CIJ Praha pravidelný vzdělávací program pro české novináře v tištěných a elektronických médiích šitých na míru jejich potřebám. CIJ nabízí dlouhodobé i krátkodobé intenzivní školení. Výuka probíhá v českém jazyce nebo v angličtině s českým překladem. Metody výuky zahrnují přednášky ve třídách, workshopy, terénní práce, individuální konzultace a neformální diskusní skupiny. Výcvikové třídy CIJ každoročně navštěvuje přes 800 pracujících novinářů a studentů v České republice v Praze a v celém regionu. Počet žadatelů a zájemců neustále roste, uvádí se zde.

Profil Roberta Vašíčka na Britských listech.

CIJ Praha úzce spolupracuje s místními médii i se žurnalistickými školami. Přednášející CIJ jsou získáváni mezi zkušenými českými novináři, rozhlasovými a televizními reportéry i profesory z českých vysokých škol. Další skupinou lektorů jsou profesionálové z USA a Evropy (Rhoda Lipton, profesorka na Columbia University; Stephanie Nano – AP New York; Patti McCracken – Chicago Tribune; William Snyder – Dallas Morning News, David Ward – The Guardian, Manchester; Jane Cena – Manchester Tribune, Jean Garner a Rebecca Lipkin – ABC TV, Bailey Barash – CNN, Mel Opotowsky – Press Enterprise).

Syn studoval u George Sorose žurnalistiku, otec pracoval v novinách pro Zdeňka Bakalu

Náklady na jednotlivá studia a školení poskytují zahraniční nadace, především pak Open Society Foundations George Sorose a jeho česká pobočka Open Society Fund Praha. Centrum vychovává novinářské kádry s cílem rozvíjet občanskou otevřenou společnost s důrazem na posílení transatlantických vazeb v českém mediálním prostoru a obecně v prostoru Střední a Východní Evropy. Studium v tomto centru je propustkou do světa mainstreamové žurnalistiky, protože absolventi se naučí pracovat s informacemi ze světových tiskových agentur. A přesně v tomto centru studoval Robert Vašíček, dnešní kandidát SPD do Evropského parlamentu, zatímco Jiří Kobza byl odsunut. A pokud si myslíte, že je to náhoda, že Robert Vašíček je mileniál a pomýlený člověk, který si neujasnil zavčas hodnoty, tak vás vyvedu z omylu.

Jak totiž Robert Vašíček uvádí ve svém profilu na Britských listech, jeho otec byl editorem Hospodářských novin Zdeňka Bakaly a není tudíž divu, že otec měl snahu, aby se jeho syn vydal v jeho šlépějích novináře, takže studia žurnalistiky v CIJ Praha pod hlavičkou Open Society Fund a George Sorose z toho logicky vychází jako kvadratura kruhu. Z hotelové školy rovnou do žurnalistiky. Opravdu nevím, jestli je normální, aby na kandidátce tzv. vlastenecké strany byl někdo, kdo studoval žurnalistiku za peníze George Sorose, ale začínám mít pocit, že SPD snese fšecko, už to není jenom Česko.

Po matce je Žid v rodové linii pražských zlatníků Schmied Haus a z Evropské unie by nikdy nevystoupil, ale reforma by prý byla dobrá…

V rozhovoru [2] pro židovský server Shekel oceňuje, že jeho předky z matčiny strany jsou pražští židovští zlatníci Šmídové (pozn. Schmied Haus). V rozhovoru uvádí, že je důrazně proti vystupování z EU, ale upřednostňoval by reformní kroky v EU. To je přesně kádr pro současnou SPD. Ale ne pro vlasteneckou alternativu, dámy a pánové. Sórošův žurnalista, který psal pro Čulika na Britských listech, je na kandidátce SPD do EU parlamentu jako vlastenec? Milá SPD, idioty si dělejte z někoho jiného!

Robert Vašíček na webu pražské TOP09.

Další útok proti Aeronetu přišel ze serveru Protiproud, který provozuje Petr Hájek. Jeho spolupracovník František Červenka na něm pod svým pseudonymem “Radek Pokorný” publikoval článek [3], který vykresluje náš Aeronet jako nástroj a projekt BIS, který v rámci jakési akce Vulterin má za úkol rozbít SPD. Náš server prý dostává materiály přímo od BIS, které potom publikujeme, a tím prý poškozujeme jedinou vlasteneckou stranu v ČR. Útok a nehorázné lži a bláboly od Protiproudu nás nepřekvapují, protože jak už jsme zjistili z našeho investigativního pátrání v seriálu o kmotrech v SPD, server Protiproud je napojený na kmotry okolo předsednictva SPD, konkrétně na Ondřeje Höppnera a Jana Čížka, více se dočtete zde.

Není absolutně pochyb o tom, že článek na Protiproudu vznikl na objednávku někoho z předsednictva SPD. Někomu prostě opravdu vadí, že Aeronet začal vrtat do čachrů a černot, které probíhají uvnitř SPD jako spiknutí proti vlastencům a pracovitým členům SPD, kteří jsou odsouváni z kandidátek a na jejich místa jsou dosazováni neznámí lidé napojení na členy celorepublikového předsednictva SPD. Příběh o operaci Vulterin je zástěrka SPD na odvedení pozornosti od transformace SPD do neoliberální strany. Zajímavý komentář k nastalé situaci napsal Adam Bartoš na svém Facebooku.

SPD je v přímém přenosu rozkládána probruselskými infiltrátory, což vede ty, kteří vsadili na její euroskeptickou…

Geplaatst door Adam B. Bartoš op Woensdag 27 maart 2019

Lámání alternativy na jádro a ten zbytek, který ve valenční sféře procesů Gladio East bude poletovat okolo

Za celým procesem je plán skupiny Bilderberg. To je jádro všech procesů od počátku roku 2019. Krokem č. 1 ve skutečné operaci Gladio East je odstranit z SPD všechny osoby a kádry, kteří chtějí tvrdě vystupovat z EU a z NATO a nechtějí o tom diskutovat. Krokem č. 2 je odstranit z kandidátek problematické vlastence s důrazem na tradiční rodinu a nahradit je kádry podporující myšlenky evropanství a Panevropy, k čemuž jsou potřeba kádry se vzděláním z neziskovek, think-tanků a zahraničních nadací. Celý proces v SPD řídí skupina přibližně 12 lidí. Doslova se jedná o líbání prstenů mafie. Kdo nepolíbí prsten těmto lidem ve vedení, v SPD je po krátkém čase terminován a odejit.

Tito lidé ovládají několik serverů české alternativy, které na povel potom zahajují palbu na jiné servery alternativy s cílem jejich diskreditace. Jedná se o některá internetová rádia, publikační blogy, portály atd. V této chvíli se budou lámat chleby a budou se ukazovat charaktery, kdo je skutečný vlastenec a stojí za poctivou a pravou alternativou, a kdo je naopak pouze na listině ovládaných subjektů, které na povel mají umlčet pravdu a informace o tom, co probíhá ve straně, která se prohlašuje za pronárodní, ale přitom potichu dosazuje na všechny pozice kádry s neoliberálním a evropským ukotvením.

Alternativa se Sórošovým kádrem?

Místo pana Kobzy byl na kandidátku nasazen Sórošův kádr s židovským původem po matčině linii, tedy po linii Halachy. Pan velmistr Hynek Beran to měl pro změnu po linii Svatavy, tedy zednářského ritu. Takhle tvrdě to v SPD funguje. Pouze čepec nebo zástěra mají nárok, ostatní už ne. Pan Vašíček prošel nejen ČSSD, ale koketoval i s TOP09 a hra na blbé dosahuje obludných rozměrů. Nedovedu si představit, že by někde v jiné zemi nějaké politické straně prošlo takové chucpe, jaké se odehrálo už dvakrát po sobě v Praze. V jedněch volbách v čele kandidátky SPD svobodný zednář, v druhých volbách kádr, který studoval v Open Society Fund žurnalistiku za peníze George Sorose a vůbec nechce vystupovat z EU! Chucpe, pane Okamuro! Chucpe jedno za druhým!

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň, kterou nám nadále a trvale projevujete. Doufáme, že články na Aeronetu, titulkovaná videa a páteční rozhlasové pořady se Vám líbí, i když zprávy a informace nejsou často veselé a že skutečně obohacujeme váš znalostní a informační rozhled ve světě dnešních politických procesů a událostí. Děkujeme za Vaši finanční i morální podporu, kterou nám projevujete, bez Vás a Vaší pomoci bychom tu dnes již nebyli, protože za námi stojíte jen Vy a nikdo jiný.

Nemáme fondy, nečerpáme dotace, neplatí nás oligarchové, ani ministerstva skrze státní rozpočet. Do konce měsíce zbývají 3 dny a zatím jsme vybrali jen cca. 86% z cílové částky potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc. Zvažte prosím jakýkoliv příspěvek, pokud si to můžete dovolit, moc nám tím pomůžete. Přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem anebo poštovní poukázkou, všechny informace najdete na naší darovací stránce zde. Píšeme pro Vás a jen díky Vám. A jak vidíte, stále bojujeme o přežití, neustále se nás snaží umlčet, všemi cestami. Děkujeme vám, že jste v tom boji s námi a že nám pomáháte!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
DastinDastin
Návštěvník
DastinDastin

Mi to tak pripada ze vsichni politici s holou lebkou maji v palici nasrano, nebo jsou hrozne vychcani.
Teleci prase, kokotka, toto prase z SPD, tak si rikam snad hole lebky do politiky nebrat.
Nic proti plesounum, kazdy ma nejake geny, ale do politiky neeeeee 🙂

JOFO33
Návštěvník
JOFO33

Milí Česi, tak to vypadá, že Vás tiež kvalitne práškujú. Ten slizký japončík je len nasadená alternatíva a ešte mu kvantum ľudí verí…
A otázka od veci: Ako ten slovenský podvodník Babiš získal vo voľbách 3O% ? Čo už ozaj nemáte zdravý rozum???

DastinDastin
Návštěvník
DastinDastin

Starej se o vasi zasranou “captavou”, kisku v sukni a neser se do nasich politiku, uz staci, ze jste nam tady poslali tu STBackou krysu burese.

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Něco úsměvného na sobotní ráno.
https://www.facebook.com/hnutispd/photos/pb.937443906286455.-2207520000.1553931190./2324781034219395/?type=3&theater SPD se tady chlubí panem Okamurou nad transparentem Národní Demokracie na Táboru lidu na Václavském náměstí v roce 2015 s textem ND :”Proti imigraci! Proti kvotám! Za vystoupení z EU!” A co více, na svých stránkách si SPD tuto fotku vyšperkovala navíc s podtextem: Hnutí SPD Tomia Okamury prosazuje vypsání refereda o vystoupení z EU. Pojďme do toho společně: Czexit je na dosah!
To je prostě boží. Spojovat se nebudeme, ale opisovat od druhých je v cajku.

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Pro výše uvedených pět mínusáčků a pro všechny, co pomalu čtou, nebo pomalu chápou, nebo obojí. Pro vás je normální přivlastnit si fotku z demonstrace jiné strany i s jejím textem na transparentu? A že to bylo poté, co Okamuru vyobcovali z úsvitu a on dostal jako soukromá osoba příležitost promluvit na demonstraci Národní demokracie? To si hnutí SPD nedokázalo za čtyři roky obstarat a prezentovat vlastní fotku s panem předsedou Okamurou a s vlastním textem? Pak teda pardon!

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Existuje i foto z Václaváku. Tam jen SPD s plakátem ” Exit Nato”

Anan
Návštěvník
Anan

Četla jsem si článek o Aeronetu na Protiproudu- Už delší dobu si čtu Protiprou čím dál tím méně. Už jim nevěřím vůbec, ztratili mou důvěru.

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

To snad ani neni možné. Myšlení bolí a uvažování v souvislostech se nenosí?
http://www.czechfreepress.cz/blogy/vk-a-aeronet-lzou.html

Jana
Návštěvník
Jana

Poslala jsem ted mail do studia, ale během vysílání SV maily do studia Midgard neprocházejí . Tak vkládám sem (poznámka – příspěvek v diskusi pod stejným nickem Jana z 11:52 není ode mne)

Ahoj Petře,

poslouchám vysílání, četla jsem články na Aeronetu o tom, co se děje v pražské SPD.

Robert Vašíček na kandidátce SPD do europarlamentu je silná káva a šok i pro mne. Mám doma text trestního oznámení z roku 2013 pro lživé pomluvy na mou osobu šířené přes internet. Podezřelý byl právě i Robert Vašíček, který autorku pomluv, dle policie duševně nemocnou osobu, kontaktoval a několik lety ovlivňoval / manipuloval, pravděpodobně je s ní stále v kontaktu.

Články psala Petra Bostlová, byly založeny na mailech, které ji někdo několik let zasílal (možná dosud zasílá) i několikrát týdně z mnoha adres, byly plné absurdních šíleností, přesto je další lidé šířili, dokonce jeden inženýr je přebíral na svůj web i s mou fotografií a fotografií Adama Bartoše.

Měla jsem být “templářskou královnou Johanou”, věznit prezidenta Zemana s rodinou v psychiatrické léčebně v Bohnicích, přes čip řídit vrahy jejích přátel, dokonce se jí Vašíček měl snažit umlátit železnou tyčí, kterou jsem mu měla dát na nějaké oslavě u Babiše, měla jsem dokonce mít továrnu na jed Antikrista který byl aplikován na zuby vlků666 a divočáků666. Pro mne bylo neuvěřitelné pozorovat, že tomu někdo může věřit. Petra psala o mnoha dalších lidech jako o osnovatelích či pachatelích úkladných vražd.

Její články zpočátku četly desetitisíce lidí na blogu iDnes, později i jinde. Jednou dokonce zveřejnila svou skype konverzaci s Vašíčkem, psala, že si s ním často telefonuje, jednu dobu o něm dokonce psala jako o svém partnerovi. Vašíček koupil starou chalupu, a Petra s přáteli na její opravu sháněla peníze od čtenářů svého blogu. Čtenářů článků o řádění Antikrista v naší zemi, rituálech satanistů, čipech, nejdříve byly maily dokonce docela vtipné.

Připadalo mi to jako nějaký psychologických experiment, který testuje čemu jsou lidi schopni věřit, nebo dokonce jako nějaké MK ultra ke zesměšnění závažných témat.

Nikdy by mne nenapadlo, že zrovna Vašíček bude kandidátem na europoslance za SPD.

Martin
Návštěvník
Martin

Guru VK má opravdu kvalitní stádo ovcí. Zeptám se, koho budete volit? Nebo nikoho, jak prosazuje VK? Je to názor hlupáka, protože tím přímo podporuje nelegální migraci, islamizaci Evropy a eurohujery. Copak jste tak slepí a tupí, že to nevidíte? Hltáte každý jeho slovo, každou lež a nejste schopný si ověřit informace! Snaha VK poškodit pronárodní stranu před volbou do EP je toho důkazem!

Otto
Návštěvník
Otto

Dukate ty vemeno

Lubomír
Návštěvník
Lubomír
Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Pro Martina – je mi Vás skutečně líto, pokud tvrdíte že VK se snaží poškodit pronárodní stranu. Otázkou je, z kterého národa jste Vy sám? Protože ten výběr, který se našim občanům servíruje, je až příliš košer.

Míša za Uralem
Návštěvník
Míša za Uralem

Aby bylo jasno, to vite. Kapal vyslal nevlastniho synacka aby nam to tady vysvetlil. Poslechtete si svobodne radio jak plivou jed na Aeronet, Vk.
Ja vam nevim, bud je to brutalni naivita nebo Kapal za svou hlasnou trubku dostava rentu.
Nedavno jsem mela s Dukatem rozhovor kde jsem mu sdelovala duvody proc volit SPD nemuzu…nejenze pouze urazel, jako bonus si me radeji v zapeti zablokoval. 😀

Anan
Návštěvník
Anan

A ty jsi ověřený tupec a máš pár fanoušků tupců. Na víc nemáš.

Jana
Návštěvník
Jana

Ted už by snad pro příznivce SPD mohlo být jednoznačným faktem, že volba této strany, v čele s panem Okamurou, byla jen vábivá pastička. Ale obávám se toho, že skalní příznivci SPD k tomuto bodu poznání nedospějí za žádných okolností…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jana
No myslím si,že příznivci SPD a nejen ti skalní v každém případě uvažují rozuměji než ty.Nevím kdo je tvým “koněm” ale svými”moudrými “výlevy se zjevně připojuješ k těm gaunerům z “demobloku”. Mně se tahle parta šmejdů kolem Kalouse líbí , jak ve své neskonalé hlouposti a neschopnosti se poučit, svými hloupými kecy a útoky neustále podporují a ženou nahoru preference ANO a udržují dost vysoko i SPD a kSČM , protože každej slušnej člověk si okamžitě srovná a i když ANO a SPD mají své chyby /na KSČM v podstatě žádné nalézd nelze/ tak jim okamižitě vyjde ,že jsou o 100% lepší než zloději z ODS,odvržení gauneři z TOPky a jejich “hitlerjungen” fetky od Pirátů, křiváčtí socani , či dokonce klerofašisti nebo ti šašci co si neoprávněně přidávají do názvu “starostové” aby si alespoň trošku vylepšili image zkorumpovaných hňupů a řiťolezů kamkoliv kdo je ochoten se s těmi nickami bavit ,za kterté je každý má. A jestli si navíc myslíš , že kdokoliv z demobloku by mohl či dokonce chtěl udělat něco užitečného v EU parlamentu pro ČR , tak to tě upřímně lituji. Ale nechci ti křivdit.

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Příspěvky zaslepenců SPD už začínají být komické. Na jedné straně je Demoparta a na druhé samotinká odhodlaná a národ chránící SPD. Jděte se všichni vycpat a radši si nastudujte, kdo všechno se pohybuje na politické scéně hnutí a stran v ČR. Je koho volit a je z čeho vybírat natruc všem ukňouraným!

Neznama
Návštěvník
Neznama

VK, Admine : Skvela fotka reznice a kleciciho ministra obrany Luboše Dobrovskeho u jejich kotniků
(tuhle fotku by meli ukazovat i pri vyroci zacatku naletu v Jugoslavii, vstupu CR do Uderky Na To .. a ve zpravach o duchodcich, kteri zivori na hranici bidy (ale cirkvi preplacime majetky, ktere ji nepatrily) a take o minimalni mzde- otroci si museji uvedomit ze jsou namezdni sila a potravinarske hnojiste kompostovatelnych potravin. Tato fotka by se mela sirit : https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Reznice-Albrightova-Jiri-Drahos-zakrocil-A-jiny-muz-pred-ni-dokonce-klecel-573939
.. Petříček ocenil M. Albright a J. Solanu za krveprolití v Srbsku. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jaromir-Petrik-Ministr-Petricek-ocenil-M-Albright-a-J-Solanu-za-krveproliti-v-Srbsku-575131
.. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Porizek-Dvacet-let-od-zlocinne-agrese-proti-Jugoslavii-1-cast-575115

.. NATO JE PREFINANCOVANO : Když necháme stranou NATO jako celek, kde se výdaje pohybují přes bilion dolarů, tak evropské státy NATO vydaly loni na takzvanou obranu 264 miliard dolarů. Rusko 63,1 miliardy. Řádově čtyřikrát méně. A když zvedneme výdaje evropských členů NATO na požadovaná dvě procenta HDP, přidáte další 102 miliardy dolarů.
I k mému překvapení z nich vyplývá, že za posledních 5 let klesl ve srovnání s předcházejícími pěti lety nákup amerických zbraní v evropských státech o 8,1 procenta. Vůbec se nebavíme o nějakém vyrovnání vojenských sil mezi Ruskem a evropskými státy NATO. Bavíme se o přání prodávat americké zbraně, o kšeftu se zbraněmi. Především vojenských letadel, která tvoří největší část amerického exportu zbraní. Proto ona velkorysá nabídka východoevropským partnerům v NATO týkající se pomoci s modernizací letišť. To z čísel SIPRI jasně vyplývá.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-Pirati-jsou-dedici-Bursika-Vite-co-navrhovala-Albrightova-573885

.. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jan-Urbach-Americke-zbrojovky-skvele-vydelavaji-v-Polsku-575192

Skandal ceskeho soudce v Kosovu https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zahranicni-skandal-kolem-ceskeho-soudce-Byl-vyfocen-v-kosovske-restauraci-s-kym-asi-nemel-573535

Neznama
Návštěvník
Neznama

Zajimave:
Proč Rusko prodává energonosiče téměř výhradně za fyzické zlato…?

V roce 2014 prezident RF Vladimír Putin toto „zlaté okno“ zase otevřel, aniž by bral ohled na to, co si o tom myslí a říkají ve Washingtonu.
Právě nyní ztrácí Západ mnoho svých sil a prostředků na to, aby stlačil ceny zlata a ropy, aby tak na jedné straně zkreslil existující hospodářskou realitu ve prospěch US dolaru. A aby na druhé straně zničil hospodářství Ruska odmítajícího roli pokorného vazala Západu.
Právě dnes taková aktiva jako zlato a ropa, vypadají proporcionálně oslabeně a nadmíru podhodnoceně proti americkému dolaru, což je důsledkem obrovského ekonomického úsilí Západu.
Dalším zajímavým momentem v Putinově partii je – ruský uran, díky jehož dodávkám v USA funguje každá šestá žárovka. A který Rusko Americe prodává rovněž za dolary.
http://outsidermedia.cz/proc-rusko-prodava-energonosice-temer-vyhradne-za-fyzicke-zlato/

Putin děkuje za sankce. Podařil se mu díky nim neuvěřitelný obrat v zemedelstvi

.. ještě v roce 2014 Rusko dováželo 40 % spotřeby všeho ovoce, 80 % mléčných výrobků a 60 % masa a ryb. Celkem jedna třetina ruské spotřeby potravin pocházela ze zahraničí, což Rusko stálo 9,5 miliardy USD ročně.
..Ve druhé fázi Rusko začalo masivně investovat do vlastního zemědělství. Do dvou let po zavedení sankcí se Rusko stalo obilnicí světa a stalo se největším exportérem pšenice na světě. Na trzích zemí s velkou populací jako Egypt nebo Turecko vystřídalo velké hráče jako je Austrálie a Kanada.

Rusko se stalo zcela soběstačné i ve výrobě masa a domácí konkurence vytlačila zahraniční dovozce vepřového a drůbeže. Stejně tak bylo dosaženo soběstačnosti v oblasti cukru a brzy bude Rusko soběstačné i ve spotřebě zeleniny. Problémy má Rusko s mléčným průmyslem. V produkci mléka a mléčných výrobků dokáže pokrýt zatím jen 60 % spotřeby. Do Ruska se místo kokainu dnes pašují francouzské a švýcarské sýry…
V minulém roce vývoz obilí přinesl Rusku 21 miliard dolarů. Stal se tak druhým největším příjmem do státní kasy hned po vývozu ropy a zemního plynu a předběhl vývoz zbraní a nukleárních technologií. Rusko chce v letech 2018 až 2020 investovat do zemědělství 4 miliardy USD a do roku 2024 z vývozu potravin získat dalších 25 miliard USD navíc. Prostory na to má. Může využít až 20 milionů hektarů dosud nevyužité půdy. ( proc toto nejde v postkomunist. zemich EU???)
Není divu, že se kolem ruského zemědělství investoři a dodavatelé jen hemží. V minulém roce jen Nizozemí a Německo dodaly zemědělské stroje za 650 milionu USD, a i české firmy dostaly několik (malých) zakázek. Budou se modernizovat přístavy a železniční doprava. Po ruském zemědělství se poohlížejí i Číňané, kteří hledají náhradu za sójové boby a slunečnicová semínka dosud dovážená z USA. .. 👍👍👍 (a nase zemedelsti žebrá 30let!!! o dotace a jde do sracek a nejsme uz 30 let sobestacni ve vyrobe potravin naroda, v pripade prirodni katastrofy nebo valky)
Rusko objevilo svůj skrytý potenciál. Díky protisankcím proti Západu se stalo nejen plně potravinově soběstačné, ale i našlo netušený zdroj příjmů.
S tím nepochybně nikdo na Západě nepočítal. Další vývoj ruského zemědělství se dá předpokládat jen těžko. Lze ovšem předpovídat, že brzy vypukne na světovém trhu s potravinami tvrdý konkurenční boj mezi největšími vývozci potravin. A vzhledem k tomu, že prezident Trump byl volen právě nejvíce farmáři, bitva to může být nelítostná.
( vladnouci sraci nar. Statu se skloni do prdeli USA a EU a nakoupi prebytky z USA za 2-4nasobne ceny, misto, aby zacaly vyrabet potraviny sami a tiraky poslaly do haje, kdyz nam dovozy nici ovzdusi a ozonovou vrstvu. Nakupujeme obili z Australije, maso z Brazilie i z Polska ( myte v chloru), karafiaty a frezie bez vuně z Konga. Rajcata, papriky a dokonce i cibuli a mrkev z Polska, Spanelska, Italie, Portugalska… Jablka a svestky misto vyvazet tak dovazime z Polska, Španelska, Italie.. Za tohle debilni študaci stavkovat nebudou- co kdyby byly volne prac. mista v zemedelstvi a oni by museli jit tam pracovat. Ale zrat mistni a zdravejsi potraviny chteji vsichni studentici, protoze je to Cool 😡 https://globe24.cz/svet/66771-putin-dekuje-za-sankce-podaril-se-mu-diky-nim-neuveritelny-obrat

Václau Klavs
Návštěvník
Václau Klavs

Tie čísla nesedia. Takže podľa mňa ten článok bude celkovo plný nezmyslov. Neverte všetkému čo sa píše len preto že Vám to ideologicky vyhovuje.