Leťte přímo! Kyjev poslal let MH17 mimo obvyklou navigační trasu! Už je...

Leťte přímo! Kyjev poslal let MH17 mimo obvyklou navigační trasu! Už je jasné, proč tajná služba zkonfiskovala v ukrajinském centru letového provozu všechny záznamy komunikace s letadlem!

Leťte přímo! Kyjev poslal let MH17 mimo obvyklou navigační trasu! Už je jasné, proč tajná služba zkonfiskovala v ukrajinském centru letového provozu všechny záznamy komunikace s letadlem!

Smoking gun! To je takový pěkný americký výraz pro nebezpečný a rozhodující důkaz, že někde došlo ke zločinu nebo nějaké levárně, a to nedávno. Takovýmto “smoking gunem” je určitě zpráva o tom, že ukrajinská tajná služba vtrhla do centra řízení ukrajinského letového provozu a zkonfiskovala veškeré zvukové nahrávky týkající se komunikace dispečerů s letem MH17. O tom jsme již na AE News informovali [1][1a – čas 15:29]. Dnes přišla další pikantní a do značně míry už ani ne překvapující zpráva. Indické noviny Times of India totiž přinesly svědectví [2] indického pilota Boeingu 787 Dreamliner, který se svým strojem letěl ve vzdálenosti jen 90 sekund od letu MH17 a slyšel na společně frekvenci v rádiové komunikaci Kyjeva s letem MH17 zajímavou věc.

[FOTO] Air India disponuje nejmodernějším dopravním letadlem na světě  už několik měsíců.

Kyjev totiž namísto klasické koridorové navigace pomocí “waypoints”, tedy pozemních stanic, kterou řízení letového provozu v Kyjevě používá pro naprosto všechna letadla, použil přímé směrování a poslal let MH17 přímo nad povstalecké území přímou trasou. Zcela výjimečně. To je zřejmě ten skutečný důvod konfiskace nahrávek, protože by to dokazovalo přímou účast Kyjeva na celé tragédii. Let indického Dreamlineru byl v té době vzdálen jen cca. 25 km vzdušnou čarou od letu MH17. To je další průser. Zdá se, že dokonce i indický Dreamliner měl být sestřelen, pokud by se nepodařilo trefit let MH17? Možná i tento indický stroj měl být součástí plánu, i když stroj neletěl přímo nad pozice ukrajinské protiletadlové baterie, která byla v těsné blízkosti s povstaleckými pozicemi.

Ukrajina následně požádala pilota indického Dreamlineru, aby se pokusil navázat kontakt s letem MH17. Neúspěšně. Co je na celé věci ještě podivnější, tak je prohlášení Indie, že v té době v blízkém koridoru povstaleckých bojů žádný indický letoun nebyl, což je v ostré kontradikci s letovými online daty. Znovu se tak ukazuje, že prohlášením leteckých společností nelze opravdu věřit ani slovo, protože to není jenom Kyjev, který manipuluje důkazy, ale i samotné letecké společnosti. Většina dopravců se přitom území povstalců vyhýbá už mnoho měsíců [3].

Cestující nastoupili v Amsterdamu do úplně jiného stroje?

Znovu se dostala na světlo spekulace, že se na Ukrajině zřítil úplně jiný stroj, než do kterého cestující v Amsterdamu nastupovali. Tím se opět otevírá celé pole otázek a dohadů, přičemž i této variantě jsme už na AE News věnovali pozornost, konkrétně v analýze v druhé polovině tohoto článku.

[VIDEO] Cestující údajně nastoupili na úplně jiné letadlo, nikoliv na to, které se zřítilo pod označením Flight MH17…

Zároveň unikly na veřejnost i informace, že Ukrajina provádí určité tajné operace ve vztahu k datovým záznamům a nosičům dat z centra řízení letů v Kyjevě, a to nejen civilních, ale i tras a záznamů letů vojenských ukrajinských strojů [4]. Ukrajina pochopitelně odmítla vydat transkripty záznamu komunikace mezi řízením letu a samotným letem MH17.

Tato informace indického pilota je jen dalším střípkem do bizarní skládanky tragédie letu MH17 a minimálně každému čtenáři, který jen trochu uvažuje nad zprávami o této kauze, už musí být jasné, že přinejmenším celá oficiální teze západních médií o tom, kdo sestřelil let MH17 a jak k němu prý došlo, je čím dál tím více nedůvěryhodnější. Někdo věděl, kam let MH17 poletí, někdo věděl, co tam bude následovat a někdo se teď moc snaží po sobě zamést stopy. Kauza nekončí, naopak, právě teď začíná.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jirka klas
Návštěvník
jirka klas

Pokud jde o Rusy dlouho zapíraný sestřel letadla M17 nad Ukrajinou, nad oblastí ovládanou separatisty, tak Holanďané už mají jasno – při analýze trosek byly nalezeny střepiny, které pochází z raketového systému BUK, který v danou dobu měli separatisté (resp. ruští vojáci, kteří byli před tím na cvičení poblíž hranic s Ukrajinou). Viz http://www.rtlnieuws.nl/nieuws/binnenland/bewijs-voor-neerhalen-mh17-door-buk-raket
Potvrdilo se tak to, co bylo vlastně jasné už na začátku, kdy se separatisté úspěšným sestřelem pochlubili (a tuto zprávu vzápětí rychle smazali, když se ukázalo, že jde o civilní let).

Moyo
Návštěvník
Moyo

Je to sice od věci, ale jak se chovají americké aerolinky k zákazníkovi, to je normálně na přesdržku. Amerika je doslova už zfašizovaná… prý svobodná země… http://zpravy.idnes.cz/muz-si-postezoval-na-twitteru-a-vyhodili-je-z-letadla-pd2-/zahranicni.aspx?c=A140724_230153_zahranicni_maq

Já
Návštěvník

Pustit do letadla až po smazání tweetu je silná káva, na druhou stranu zřejmě typicky nabubřelý Američan opravdu neměl právo na přednostní odbavení svých synů a zřejmě mu to jindy vyšlo a teď narazil, když si to chtěl “vyřvat” opět.

quicksilver
Návštěvník
quicksilver

Vedoucí kolotoče, píšeš skvělé články! Už na foru jsem je četl a jak už tady bylo zmíněno, vážně dobrá práce. Ale co týče spekulace ohledně jiného letadla, mohl bys aktualizovat článek a přidat skutečně toto https://www.metabunk.org/threads/solved-mh-17-was-9m-mrd-so-why-are-there-photos-of-9m-mrc-d-partially-obscured.4006/ Vypadá to velice věrohodně. Neříkám, že to nemůže být jen další fake, bohužel nejsem expert na foto-data, takže si to nemám jak ověřit, ale podle mě to stojí za zmínku. Nic to ovšem nemění na faktu, že letadlo skutečně “doprovázely” ukrajinské stíhačky. Jsem zvědav jak to dopadne.

Slovan
Návštěvník
Slovan

Smazaná reportáž BBC. „MH17 sestřelil ukrajinský tryskáč,“ očití svědkové z Doněcka.
Vytažené výpovědi očitých svědků (celý přepis viz níže)

Očitý svědek 1: Ve vzduchu došlo ke dvěma explozím. A takhle se to rozpadlo na kusy. A (ty kusy) jako tohle z toho odpadávaly do stran. A když…

Očitý svědek 2: … A bylo u toho další letadlo, vojenské, vedle něj. Všichni to viděli.

Očitý svědek 1: Ano, ano. To letělo pod ním, aby nebylo vidět. To se pohybovalo pod ním, pod tím civilním.

Svědek 3: Bylo slyšet exploze. Ale ozývaly se z oblohy. Přicházelo to z nebe. Pak to letadlo udělalo prudký obrat takhle. Změnilo svou dráhu a zamířilo tímto směrem (ukázala směr rukama).

Video: Katastrofa MH17: BBC hledání „BUKu“
http://www.nwoo.org/2014/07/28/smazana-reportaz-bbc-mh17-sestrelil-ukrajinsky-tryskac-ociti-svedkove-z-donecka/

trodas
Návštěvník

Video BBC bylo samozřejmně odstraněno, jako vše podstatné, nicméně žádné obavy – mám zálohy:
Vimeo: https://vimeo.com/103784552
Ulozto: http://ulozto.cz/live/xLQf9p2G/mh17-video-report-deleted-by-the-bbc-eng-subs-mp4
titulky: http://ulozto.cz/xhysDyUV/mh17-video-report-deleted-by-the-bbc-eng-subs-srt
(na YewTube to nemá cenu nahrávat, zase by to smázli)

Fotografie letu “MH17” s špatným písmenem na přední podvozkové noze není jen ve videu, je i na stránkách člověka, co ten let vyfotil přes startem i na Washington postu:
http://www.washingtonpost.com/news/the-intersect/wp/2014/07/17/mh17-passenger-on-facebook-minutes-before-flight-should-it-disappear-this-is-what-it-looks-like/

Moje záloha: http://postimg.org/image/slxoo8ccj/

Pro-režimní plátek snad nikdo neobviní z Photoshop manipulace.

Celkové to smrdí čím dál tím víc.

Joseph
Návštěvník
Joseph

Omluva : díky “Vedoucímu kolotoče” za skvělou práci
– “Ředitel zeměkoule” má také dobré postřehy, jen si teď nevzpomenu, na kterých stránkách.

Joseph
Návštěvník
Joseph

Opravdu stránečky mňam, mňam.
Tak krásně a srozumitelně psané – opravdu kvalitní novinařina.
Čím to asi bude, že v tak úžasně “demokratické” společnosti musí ti co opravdu něco umí psát takto mimo hlavní “proud” / oficiální sdělovací prostředky – no zkrátka všechny důležité posty jsou obsazeny mafií, která zaměstná vždy jen posluhy a kolaboranty, kteří za zelený papírek napíší cokoli – bohužel takováto povaha vyžaduje i velkou dávku primitivity a i ta se bohužel v článcích a reportážích “mainstreamu” odráží měrou vrchovatou!
Opravdu moc díky “Řediteli zeměkoule” za tuto výbornou práci.

Já
Návštěvník

Zajímavá hypotéza, ale nenastoupili do jiného stroje… je to opravdu 9M-MRD. Vysvětlení zde:
https://www.metabunk.org/threads/solved-mh-17-was-9m-mrd-so-why-are-there-photos-of-9m-mrc-d-partially-obscured.4006/

Jan
Návštěvník
Jan

Proč data serveru FlightAware.com ukazují něco jiného. Trasa letu přes Ukrajinu byla 11. a 14. – 17. července je podle nich prakticky totožná.

petr
Návštěvník
petr

málo faktů, to málo ozdrojované z ruských vládních médií – měli byste počítat s trochu náročnějšími čtenáři, kteří jsou zvyklí nad obsahem i nad zdroji přemýšlet. Všiml si někdo třeba, že to letadlo lítalu tu samou trasu, nad kterou se podivujete, poměrně pravidelně? Zkusili jste se podívat, jakými trasami lítá vaše letadlo na dovolenou? Mají ty trasy pravidelně odchylky nebo nemají?

Slovan
Návštěvník
Slovan

10 letadel před inkriminovaným letem letělojinudy, proč byl 11 let odkloněn?