Letadlo A321 letělo do Petrohradu. Petrohrad – od dob Velké říjnové revoluce...

Letadlo A321 letělo do Petrohradu. Petrohrad – od dob Velké říjnové revoluce “slabé místo Ruska”

Letadlo A321 letělo do Petrohradu. Petrohrad – od dob Velké říjnové revoluce “slabé místo Ruska”

Petrohrad a celé Rusko jsou po sobotním leteckém neštěstí ve smutku a s nimi i svět – u každé lidské tragédie jde politika stranou. Obzvláště pozůstalí ale nebudou mít větší přání, než znát příčinu a viníka pádu letadla, které letělo z Egypta do Petrohradu. Názorů se od prvního okamžiku objevuje spousta a bez ohledu na výsledky vyšetřování je pád letadla nejvíce dáván do souvislosti s IS a s boji, které Rusko právě vede v Sýrii. Mě hned v prvním okamžiku ale napadla jiná souvislost, a to je cíl letu, kterým byl Petrohrad.

 

Po třech dnech, kdy výsledky šetření zatím potvrzují jen skutečnosti, že letadlo se rozlomilo už ve vzduchu (zde), přičemž je vyloučena (prozatím) jeho technická závada a příčina pádu měla být způsobena zvenčí (tisková konference zde)  mi nedá nezmínit tu souvislost, že šlo o let do Petrohradu.

Petrohrad – “slabé místo Ruska” a cíl ruského Majdanu

Než se v listopadu 2014 stal americkým velvyslancem v Rusku John F. Tefft, který předtím byl americkým velvyslancem na Ukrajině (zde), objevily se v Rusku názory, že do funkce nastoupí “mistr barevných revolucí” a že s jeho nástupem je možné v Rusku očekávat antiputinovské demonstrace, a to obzvláště v Petrohradu, který je v tomto směru velmi zmanipulovatelný a z pohledu Ruska je proto “slabým místem”  – psala jsem zde s odkazem na video ze srpna 2014 „Bude Majdan v Petrohradě?“

Americký velvyslanec nastoupil do funkce v listopadu a už na 1. března byly organizovány demonstrace proti Putinovi za účasti všech opozičních stran, tedy stran Navalného a Chodorkovského, připraveného stát se příštím ruským prezidentem (viz “Rusko nechce Putina a ruský Majdan na obzoru? Antikrizový pochod „Jaro“  1. března 2015 v Moskvě a v Petrohradu”, kterého se navíc měli zúčastnit i zkušení majdanisté z Kyjeva – zde).

Demonstrace 1. března se ale nakonec změnila ve smuteční pochod za Němcova, přičemž ve stejné době byl Navalnyj na 15 dnů zavřený a vycházely zprávy, že tím Putin Navalnému zachránil život, protože na místě Němcova mohl být on a to by teprve byl pro Západ trumf (zde).

Hned na 1. máje ale v Petrohradu proběhla další demonstrace – prvomájová, ale především silně na podporu Ukrajiny (zde, zde).

Ukrajina, IS, Rusko a svět na podzim 2015

Bude to rok, co do funkce amerického velvyslance v Rusku nastoupil zmiňovaný “mistr barevných revolucí” John F. Tefft. Za tu dobu se svět změnil – Evropa čelí uprchlické krizi a řešení hledá uplácením Erdogana, Rusko po dohodě s Íránem a po projevu Putina v OSN zahájilo akci v Sýrii proti IS. Rusko je v bojích úspěšné a šokuje svět vojenskou silou, s čímž obzvláště USA nepočítaly a právě ony se musí smiřovat s faktem, že jejich jak blízkovýchodní tak světový vliv upadá. Totéž se týká Turecka, SA a dalších anti asadovských vůdců, kteří společně s USA jsou nuceny přistupovat na kompromisy vůči Rusku, což znamená na kompromisy s Putinem (viz jednání ve Vídni minulý týden zde).

Ať jde o USA, SA, Turecko či obzvláště Ukrajinu, všem musí Putin “ležet v žaludku” mnohem více než v dobách, kdy Rusko začalo doplácet na antiruské sankce (konec roku 2014, kdy šly ceny ropy na minimum) a kdy proti němu tvrdě stál celý západní svět. Pod vlivem nástupu Číny (vznik AIIB v březnu 2015) a roli, jakou Rusko sehrálo v dohodách s Íránem (červenec 2015) a dále pod vlivem uprchlické krize a roli, kterou Rusko sehrává na Blízkém východě (podzim 2015) stále více ustupuje vliv USA, SA, Turecka a také význam Ukrajiny. Ale skutečně se elity těchto zemí vzdaly svých plánů? A tím mám na mysli státní elity, nikoliv elity globální (GP), které Rusko podporují (prozatím). Jinými slovy – jsou snahy o odstranění Putina opravdu ty tam?

Snad s největším skřípěním zubů ruské úspěchy v Sýrii přijímá Erdogan, který poté, co přestal hrát mrtvého brouka, vstoupil do bojů “proti IS”  bombardováním Sýrie a Kurdů, nyní ale už musel s pravdou ven o to více, že o dobré vztahy s Ruskem stojí stejně, jako o vztahy s EU (členství v EU). Podobně je na tom SA, spojenec Turecka, který nejen řeší vnitřní mocenské problémy, ale také hledá záchranu v Rusku poté, co v USA spadl z lopaty a přednost je dávána Íránu. A co teprve Ukrajina, která z globálního hlediska zcela ztrácí na důležitosti.  Ve své poslední analýze Pjakin hovořil (zde) mimo jiné o nebezpečí Saudů, ale také o spojenectví Ukrajiny s IS (zde).

Petrohrad – místo VŘSR. A nyní “pouze” velmi smutné místo Ruska?

V uvedeném je možné vidět souvislost mezi IS (Turecko, SA a Ukrajina) a – Petrohradem. Petrohradem, ve kterém už v dobách Lenina, tedy za Velké říjnové revoluce sehrála žádanou roli prozápadní ruská opozice a v Petrohradu, který své letošní demonstrace vždy spojoval s Ukrajinou. A tím s odstraněním Putina.

Beru, že tyto souvislosti jsou z kategorie konspirací, ale pokud by výsledek šetření pádu letadla A321 přinesl ten závěr, že viníkem je Putin a jeho akce v Sýrii, pak si umím představit přesně takový ruský Majdan, o jaký prozápadní opozici jde od doby nástupu současného amerického velvyslance do funkce.

V tomto duchu je logické, že Rusko odmítá hypotézu o teroristickém útoku na letadlo A321 jako odvetě za akce proti IS. Ale osobně jsem nejvíce zvědavá, jak se v reakci na výsledky vyšetřování bude chovat Petrohrad, resp. k jakým závěrům a reakcím bude veden.

Nejsem odborník na zbraně a nebudu rozebírat, jestli nějaká zbraň dostřelí do výšky, ve které letadlo letělo, ale objevil se i takový názor, že v zavazadlovém prostoru byla umístěna chemická směs, která následně explodovala a že mohlo jít o případ podobný Lockerbie (zde) a že skutečný aktér vůbec nemusel být na palubě letadla. A že ač se hovoří o útoku zvenčí, vnější útok mohl mít podobu zevnitř.

Třeba se ukáže, že za nehodou stojí nějaký zcela prozaický technický problém, což pozůstalým je k ničemu a jejich tragédii to nijak nesníží. Než bude jasno, přesto bych si dovolila upozornit na příští dění v Petrohradu a to především v tom smyslu, aby se v hledání viníka z obětí nestaly ještě větší oběti – oběti antiputinovské manipulace a tím antiruské manipulace. Petrohradská Velká říjnová revoluce ve skutečnosti proběhla za našeho 7. listopadu, ještě je tedy čas, aby proběhla opětovně…

Ale nic netvrdím, jen pozoruji.

PS1: Turecký prezident Erdogan se měl k pádu letadla vyjádřit v tom smyslu, že nebude kondolovat Rusku kvůli útoku IS na ruské letadlo, když Rusko denně letadly zabíjí bojovníky opozice Bašaara Asada (zde).

PS2: Na území Sinaje mají údajně operovat síly, který platí Írán (zde), mým pohledem Írán, u kterého pořád nechápu, o co mu vlastně jde.

PS3: Nad severní části Sinaje letadla přestala létat (zde) a (zde).

 

-Pozorovatelka-  2.11.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Fulford to vidi trochu jinak…
http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

BůH
Návštěvník
BůH

Koukám že rusové nezahalí a připravují si vnitřního nepřítele. No super.

xzden
Návštěvník
xzden

Achilova pata Petrohrad byl “instalován” jako hlavní město Petrem I., jehož tzv reformy byly prachsprostá genocida východních slovanů – povinnost holit vousy, zákaz pěstování amarantu a dalších tradičních vysoce výživných plodin, atd… byly vynucovány hrdelními tresty. U carského dvora bylo dovoleno používat pouze němčinu a holandštinu. Celý cizácký rod Romanovců byl instalován za podivných okolností po rozvrácení a zničení předchozího děržavního systému v západních oblastech Ruska, od té doby byl rovněž zrušeno tradiční datování (staroslovanský systém časomíry) a radikálně “zjednodušena” azbuka.
Takové snahy “redukovat” nejzákladnější tradiční kulturní hodnoty nemají nikde na Zemi obdobu. Obecně se má za to, že tzv Muskovia (území ovládané Petrem I.) byla okupační útvar, který sloužil jako nástupní prostor k útoku na slovanské děržavní území (označované v dobových mapách jako Tartaria).

Aksal
Návštěvník
Aksal

K azbuce. Rusové začínají zpátky vracet některá písmena, která byla z azbuky “vyhozena”. teď se jedná o písmeno “ё”…

xzden
Návštěvník
xzden

Písmeno „ё“ (foneticky jo jsme měli ještě v ruštině na základce (přelom 70 a 80.let) někde jsem nedávno četl opak toho co píšete, tj že je snaha i tento znak zrušit; nejznámější slova “jolka” (stromeček), “jejo” (její)..
Na druhé straně např bojový chorál sibiřských střelců z r.1915 (v ČR známý z profláklé zesměšňující verze “skal a stepí divočinou”..) se v Rusku opět uvádí v původní podobě:(https://www.youtube.com/watch?v=TJI8AbtQU1w)
Mimochodem zesměšňování nenápadně moderovanoou “šeptandou” je asi nejúčinější zbraň rusofobů a slovanofobů obecně. Pro srovnání stupidní česká komoušská verze: https://www.youtube.com/watch?v=ZRALL0H_Hl8
Trockisté “převzetím” a “přetextováním” reagovali na fakt, že tento chorál používala bělogvardějská sibiřská armáda ( https://www.youtube.com/watch?v=GkX89LWtCPc ) asi nejmocnější ruský protibolševický útvar za občanské války..

xzden
Návštěvník
xzden

http://www.kramola.info/vesti/metody-genocida/pochemu-v-shkole-ne-ljubjat-russkij-jazyk
resp
http://www.kramola.info/vesti/metody-genocida/vojna-zakulisja-s-russkim-jazykom

jakýsi Mekejev a spol se snaží ze současné už tak osekané azbuky vypustit znaky е, я, ю, ё, ъ, ь :
.. Так, некто А. Макеев и его единомышленники заявляют, что ими создан новый алфавит, симметрица, что наш Алфавит должен быть сокращён до 27 букв, т.е. должны быть изъяты 6 букв: е, я, ю, ё, ъ, ь, а также, что реформы в образовании должны начаться с Алфавита.
Мы помним, что в Кириллице было 43 буквы, при этом 19 гласных букв. Как утверждает физика («Энциклопедия юного филолога»), наши гласные – это энергетика, согласные же отбирают энергию, особенно взрывные. Чем больше гласных в языке, тем больше энергии у народа. Так вот, в результате всех реформ Алфавита было сокращено почти 50% гласных: из 19 – осталось 10, даже 9, потому что букву Ё не печатают в надежде на то, что через 2-3 поколения она уйдёт из языка, как многострадальные юсы, которые были очень важными буквами (юсы, юстиция, юстировать – однокоренные слова). Они передавали носовые звуки, вибрация которых была самой высокой и достигала высоких слоёв космоса.
Почему не ставят точки над Ё? На этот вопрос не отвечает никто, и всё продолжается. И это притом, что Сталин в разгар Сталинградской битвы в декабре 1942 г. издал специальный указ об обязательной постановке точек над буквой Ё. А в 1956 г. проф. С.Е. Крючков при очередной реформе орфографии отменил этот приказ. Почему важна постановка точек над буквой Ё? Буква Ё, седьмая буква Алфавита, является совершенно особой буквой. Она употребляется только под ударением и передаёт очень сильный звук, усиленный как бы в два раза. При этом буква Ё является символом земного человечества (все буквы имеют символические значения, но это отдельный разговор). Как стало совсем недавно, в 1997 г., после эпохальных работ академика Г.И. Шипова и А.Е. Акимова, когда были открыты торсионные поля, любая точка, линия, любой узор на платье искривляет линейное пространство и создаёт торсионный эффект (торсионные поля – носители информации). А в системе Пифагора точки знаменуют собой целые миры.

bantustan
Návštěvník
tatranka
Návštěvník
tatranka

Zaujímavé video upozorňuje na gigantickú editáciu Wikipedie ohľadom tejto leteckej havárie, ktorá bola vytvorená len pár hodín po oficiálnom ohlásení zrútenia lietadla.
https://youtu.be/BXVsFXSAxgM

mauritius
Návštěvník
mauritius

Vyborny clanek, diky. Petrohrad bylo vzdy “okno Ruska do Evropy”, ovsem otevrene v opacnem smeru, nezli se traduje. Okno bylo Evropou vybudovane, Evropou otevrene a pouzivane coby tajny pruchod protestantskymi agenty.
Za vse mluvi to, ze kdyz byl Petrohrad roku 1703 zalozen pravdepodobne zednarskym agentem Petrem I, nelezel vubec v Rusku- puda na ktere vznikal byla do roku 1721 soucasti svedske rise (provincie Svedske Ingrije).
https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Ingria
Pohledem na jednu mapu se rusi cely klasicky vyklad o Petru I jako ruskem vlastenci a o Petrohradu, coby dulezitem meste ruske rise. Petrohrad patril vzdy do sfery vlivu zapadoevropskych protestantu a slouzil jako “oko trojskeho kone” nasmerovaneho na Moskvu.
Ze by car Ruske rise dokazal pracovat inkognito jako ucednik (!) Gerrit Claesze Poola pri stavbe vojenskych (!) lodi a to primo v sidle globalniho prediktora? 🙂

bantustan
Návštěvník
bantustan
bantustan
Návštěvník
bantustan

Němci si vzpomínají,kam uprchnout před multikulturními obohacovačicomment image

konzerva
Návštěvník
konzerva
rys
Návštěvník
rys

Nevím, zda jste si toho všimli. Ale v toto období proletěl kolem země asteroid a o den později byl dokonce zaznamenán na kamery jasný bolid. I když je to málo pravděpodobné, ale mohlo dojít k průniku mikroasteroidu do atmosféry a ke vší smůle se dostat do oblasti letu letadla.
Jak vypadá případná tlaková vlna a co dokáže (nemuselo jít o přesný zásah) jsme viděli u ruského města Čeljabinsk..