Let MH17 byl sestřelen raketou vzduch-vzduch izraelské výroby, dokazují to i výsledky...

Let MH17 byl sestřelen raketou vzduch-vzduch izraelské výroby, dokazují to i výsledky holandského vyšetřování. Rusové nesmějí být vyšetřování přítomni, Američané si to nepřejí. Za tragédií stojí Kolomojský a Sakašvili!

Let MH17 byl sestřelen raketou vzduch-vzduch izraelské výroby, dokazují to i výsledky holandského vyšetřování. Rusové nesmějí být vyšetřování přítomni, Američané si to nepřejí. Za tragédií stojí Kolomojský a Sakašvili!

Redakce AE News přináší nejnovější fakta ve věci vyšetřování sestřeleného letu MH17 nad východní Ukrajinou vloni v červenci. Na veřejnost unikly podrobné a Holanďany dosud utajované dokumenty z vyšetřování, které zcela jasně vylučují teorii o povstalecké raketě typu BUK. Přestože je vyšetřování u konce, Nizozemí a USA se snaží nález vyšetřovatelů odstavit na vedlejší kolej a bez ohledu na fakta obvinit Rusko a pro-ruské separatisty. Čeští čtenáři tak mají nyní díky AE News jedinečnou možnost dozvědět se, jak byl let MH 17 vloni v létě doopravdy sestřelen.

Výsledky vyšetřování trosek letu MH17, který byl vloni 17. července sestřelen nad východní Ukrajinou, docházejí k jednoznačnému a o to více překvapivému závěru. Uniklé a zatím stále utajované dokumenty z holandského vyšetřování se dostaly do rukou nezávislých leteckých odborníků a jejich verdikt je jednoznačný. Letadlo Malaysia Airlines bylo sestřeleno samonaváděcí (nikoliv tedy ze země naváděnou) raketou vzduch-vzduch, s největší pravděpodobností izraelskou raketou Python, kterou vyrábí izraelská zbrojovka Rafael Advanced Defense Systems [1][2]. Výsledky vyšetřování ukazují jednoznačně na sestřelení letadla právě samonaváděcí střelou, která využívá radarový signál vysílaný letadlem. Jedná se o tzv. “homing missile”, tedy samonaváděcí raketu, která hledá zdroj radarového vysílaní a exploduje poté těsně u zdroje tohoto radarového signálu.

mh17-explosion-point.jpg
Fragmentační směry výbuchu rakety

Jak zjistili i vyšetřovatelé v Holandsku, údajná raketa BUK explodovala naprosto nepochopitelně v bezprostřední blízkosti kokpitu a předku letadla. Na to upozorňovaly alternativní média už v červenci minulého roku! Výrobce systému BUK, ruský Almaz-Antey, kategoricky vyvrátil tvrzení západních vyšetřovatelů, když uvedl, že z technického principu je systém BUK navržen pro sestřelování letadel zezdola a trychtýř šrapnelů je v hlavici raket směrován vzhůru a do stran. Výrobce uvedl, že naváděcí systém vede raketu z pozemního stanoviště podle radarového odrazu od největší plochy objektu ve vzduchu, takže střely vybuchují zhruba 20 metrů pod centrálním trupem letadla, protože tato část stroje vrací největší radarový odraz. Raketa je vedena vždy pod centrální trup letadla. Nemůže se dostat nad kokpit přídě letadla, protože by musela letadlo zezdola obletět, což je nesmysl.

MH-17-Missile-Attack-Questions.jpg
Takto funguje navádění rakety BUK na cíl. Směrem zezdola na největší odrazovou plochu, které letadlo vrací na pozemní radar řídící raketu. Let MH17 však byl sestřelen zásahem na příď letadla nad kokpitem. Pouze raketa naváděná na letový radar ve špičce letadla mohla toto dokázat

Let MH17 byl ale sestřelen výbuchem přibližně 80 cm nad levou horní stranou kokpitu. Raketa SA-11, kterou systém BUK používá, to tedy být nemohla, protože ta by se neměla jak nad kokpit dostat, fyzikálně je to vyloučené, bez ohledu na to, že letadlo letí vpřed a radarový obraz z pozemního navaděče zaměřuje raketu na spodek centroplánu, tedy do míst, kde je hlavní podvozek a kde jsou křídla připojena k trupu letadla.

710x400_1436959996_boing.jpg
3D model polohy exploze (červené pole) a rázové vlny (zelené pole)

Tuto teorii používala až dosud všechna média, kdy zobrazovala na grafických modelech raketu BUK, jak vybuchuje pod letadlem. Takto opravdu BUK funguje. Jenže let MH17 byl sestřelen zásahem nad kokpitem, čímž došlo poškození přídě, nasátí obrovské masy vzduchu dovnitř trupu a k dezintegraci stroje ve vzduchu za vysoké rychlosti. Tím došlo k rozlámání trupu letadla ještě ve vzduchu. Tedy žádná exploze zezdola na trup letadla nepůsobila.

CKHepyiW8AAKhRT.jpg
Poloha výbuchu, kde se nacházela hlavice v okamžiku detonace

Raketa ze systému BUK tak rozhodně nestála za zkázou letu MH17. Nové důkazy ukazují, že dopravní letadlo má na svědomí izraelská raketa Python, která vysvětluje hned několik záhad. Tato raketa je samonaváděcí, nepotřebuje pozemní řídící stanoviště a odpaluje se z letadel, včetně podzvukových. Raketami Python je vyzbrojena Gruzie, která je montuje na své bitevníky SU-25 a s těmito raketami dokonce válčila proti Rusku v roce 2008, viz. video na konci článku.

mh17-damage.jpg
Model poškození přídě letadla během výbuchu rakety

17. července minulého roku, v osudný den sestřelu letu MH17, se v Dněpropetrovsku zastavily gruzínské bitevníky SU-25 v modernizované verzi s přetlakovými kabinami pro vysoký dostup, které se účastnily cvičení NATO s názvem Sea Breeze [3] v Černém moři a Bulharsku. Stroje byly vybaveny raketami Python na křídlech. Rozkaz k sestřelení “cizího západního letadla” vydal v Dněpropetrovsku zřejmě osobně Igor Kolomojský, ukrajinský mafián, zločinec a oligarcha.

X9N8j.jpg
Směrová plocha šrapnelů jasně ukazuje, že raketa cílila na letový radar stroje umístěného v nose letadla a že tudíž nemohlo jít o raketu typu BUK

Jeho styky s gruzínskou mafií v čele se Sakašvilim, který spolupracuje s americkou tajnou službou CIA na redistribuci lidských orgánů získaných od lidí v zemích bývalého Sovětského svazu pro pacienty v USA a v západní Evropě, zajistily tuto operaci bez účasti ukrajinského letectva, které Kolomojský považuje za “diletantské”. Mimochodem, Michail Sakašvili, bývalý prezident Gruzie, je dnes gubernátorem Oděsy [4], kterou ovládá Kolomojský, od distribuce chleba až po prostituci a distribuci drog policistům a předákům praporů Donbas a Azov. Chápete už tu linku mezi těmito oběma pány? Míša poskytl Kolomojskému SU-25 s přetlakovou kabinou a s raketou Python na sestřelení letu MH17 a dostal za to od Igora křeslo gubernátora Oděsy. Oba nenávidí Rusko, oba jedou v černých kšeftech, oba se kámoší s Američany. Míša tak dostal od Igora trafiku. Nebo si snad myslíte, že to bylo zadarmo? Mafiánské počty nepotřebují složité výpočty. Ruka ruku hladí, notičky se ladí.

000-Python-5-2.png
Raketa vzduch-vzduch Python 5

Gruzínský stroj SU-25 tak sestřelil raketou Python let MH17. Střela se naváděla sama na příď Boeingu, který má pod krytem na špici trupu umístěný letový radar, který vysílá radarový signál, jenž raketu Python na sebe defacto navádí. Právě proto střela vybuchla v jeho těsné blízkosti. Záhada letu MH17 je tak vyřešena. Ne ale pro vyšetřovatele, protože to by byl průser toto přiznat. I proto Holanďané dělají s dokumentací a jejími závěry takové obstrukce a vymýšlejí různé tance na půdě OSN. Jelikož nelze na základě těchto nezvratných důkazů odsoudit Rusko nebo pro-ruské separatisty, je třeba mlžit, ustanovit tribunál a namísto faktů na troskách stroje hledat raději viníka politickou cestou proklamací a propagandy. Dobře si všimněte, vyšetřovatelé vědí, jak byl stroj sestřelen a namísto závěrečné zprávy a nalezení a označení viníka přijde co? Žádost o ustanovení tribunálu pod hlavičkou OSN, aby se mohl hledat viník? V Rusku? Mezi separatisty? Však je to choré.

MH17-Lg.jpg
Tímto způsobem raketa BUK rozhodně ke svému cíli nemíří, výrobce to označuje za fyzikálně nemožné vzhledem k typu navádění

Zodpovědnost za letový prostor a za jeho bezpečnost má daný stát. Veškeré náhrady a škody tak musí uhradit Kyjev, který nezajistil bezpečný letový prostor nad svým územím. Ale nic takového od vyšetřovatelů neslyšíme. Bizarní zvláštností je, že malajský dopravce nemá na vyšetřování prakticky žádný podíl. Všechno řídí Holandsko ve spolupráci s americkou FBI.

[VIDEO] Gruzie použila samonaváděcí střely Python 4 při válce s Ruskem o Jižní Osetii v roce 2008

Minulý týden zazněla v holandských médiích zpráva, že vyšetřovatelé si nepřejí účast ruských vyšetřovatelů v celém procesu a dokonce není zájem o spolupráci s výrobcem protiletadlového systému BUK. Nakonec se ukázalo, že holandská neochota k pozvání Rusů do vyšetřovacího týmu je iniciovaná z USA, přítomnost Rusů odmítla americké strana zastoupená FBI, s oficiálním odůvodněním, že Rusové by mohli mařit vyšetřování.

O to skandálnější je fakt, že odborníci, kteří dostali od Nizozemců a FBI k troskám letadla a dokumentacím vyšetřování přístup, museli podepsat prohlášení o mlčenlivosti (Non-disclosure Agreement, NDA) [5], aby se nikdo jiný nedozvěděl, co je předmětem nálezů při zkoumání trosek. No řekněte sami, parádní utajení vyšetřování, ne? Strach FBI nebo Nizozemců, že by vyšlo při zkoumání trosek na světlo něco, co by nemělo?

A vrcholem skandálu je, že Malajsie byla naprosto absurdně z vyšetřování zcela vyloučena. Její letadlo, její posádka a nesmí se vyšetřování účastnit [6]. Někdo si musí ťukat na čelo, že něco takového je možné, ale jak vidno, možné je všechno ve světě, kde vládne americká hlaveň přiložená k hlavě vazalských zemí, ČR a SR nevyjímaje.

A potom se někdo diví na mainstreamu tomu, že Rusko včera v OSN oficiálně vetovalo ustavení tribunálu k celé věci. Však by bylo hloupé, aby bez možnosti obrany a vlastního pohledu na věc někdo ukazoval na Rusko, přičemž v Holandsku leží trosky stroje s nezvratnými důkazy o izraelské raketě vystřelené z gruzínského SU-25.

[VIDEO] Rusko vetovalo v RB OSN rezoluci k sestavení tribunálu. Tribunál je výmysl, za kterým stojí americké ministerstvo zahraničních věcí, přičemž na přípravě textu se podílela nechvalně proslulá kriminálnice a náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nuland, která proslula svým výrokem “Fuck EU!” a také rozdáváním pervitinových koláčků demonstrantům na Majdanu

Záhada letu MH17 je tak v podstatě na základě holandského vyšetřování trosek letadla vyřešena. Nyní je potřeba ještě přinutit jednotlivé zúčastněné země, aby nebránily zveřejnění pravdy, že ukrajinský oligarcha s gruzínským kriminálníkem připravili takovouto strašlivou tragédii a zavraždili nevinné lidi.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Rozum do vrecka
Návštěvník
Rozum do vrecka

Mozte si hovorit co chcete, ale separatisti sami napisali do svojho blogu ze zostrelili lietadlo, akurat ze si mysleli ze zostrelili Antonova a nie MH17.
Ked sa prevalilo co vlastne zostrelili, blog stiahli, stopa ale ostala:

http://www.rferl.org/content/ukraine-separatist-leader-boasts-downing-plane/25460930.html
https://web.archive.org/web/20140717152222/http://vk.com/strelkov_info

Ak by nestrieli BUKom asi by sa nechvali ze nieco zostrelili. Vsetko ostatne su vyplody Maskyrovky…

Ariovist
Návštěvník
Ariovist

hmm, ale vloni psal Aeronet jinou verzi o sestřelu letadla, taky s jasnými důkazy + k tomu ještě pak svéráznou verzi o tom, že na palubě byly mrtvoly – oběti farmaceutické lobby. Takže která z těch pravd je ta opravdu pravdivá?

Putin
Návštěvník
Putin

Zase dalsi “vedecke” vysvetleni z Ruska. Presto ze Rusaci jsou casti vysetrovaci komise a meli by mit zajem na rezoluci ustanoveni OSN komise tak to vetovali. Proc jsou vlastne Rusaci v Rade OSN? Je jich jen 140 milionu, jejich narodni produkt je na urovni Italie a hlavni vyvoz je olej a zbrane! Ani Cina je uz nepodporuje, proto si telefonuji s Severni Koreji, jako za SSSR!
Rozhodne nam Rusky vedci jeste najdou dalsi variantu o tom jak se casti BUK strely dostaly do letadla. Co takhle nejaky Muslim pasazer s bombou v prvni tride by se nenasel?

waldemar
Návštěvník
waldemar

ty vymletko ,nevis nic ,svazuje te nenavyst

MP
Návštěvník
MP

Zajímavé, jak se ten gruzínský SU dostal k Doněcku ? Přeletěl přes Rusko ?

Spravodlivý
Návštěvník
Spravodlivý

Americkí hrdlorezi si neprajú aby sa vyšetrovania zúčastnili Rusi. Aha s akými demokratmi paktujeme, najvyšší čas z ich Spojených štátov spraviť druhú Hirošimu.

DeeM
Návštěvník
DeeM

Hezký vymyšlený článek. Jen škoda, že Python má infračervené navádění….

oleg bukovič buk
Návštěvník
oleg bukovič buk

A proto, že to nemohl být systém BUK, uspořádá ruská zbrojovka tiskovkz, kde dokazuje, že to byla starší verze Buku… Trochu se nám to zamotává. Taky ty snimky z ruskych satelitu nejdříve dokladaly utok ze zadní skupiny úhlů. Nevim tedy, jak konkrétně tahle raketa, ale většina samonaváděcích exploduje v dosahu cile v zadní polosfere. A to útočí na mnohem menší cíle. Takže by nekdo už tu verzi mel dopilovat….

Standa
Návštěvník
Standa

Nechci do toho místním odborníkům příliš kecat. Vystudoval jsem na vojenské akademii obor zbraňové systémy a munice. Proto mě mé znalosti svazují v bujnosti fantazie. Kromě bezpočtu zaručených teorií reálně existuje jen několik fotografií trosek letounu, z nichž nejvýmluvnější je ta, která zobrazuje část kokpitu opřenou o betonový sloupek. Na ni jsou jasně patrné průrazy pláště objekty dvou rozměrů. Zajímavé je, že ty větší směřují pouze dovnitř, ale ty menší oběma směry. Situace kolem letounu byla zřejmě trochu složiější, než předpoklady všech teorií. Podmínkou ale je, že fotografie byla pravá a že si se zobrazenou částí kokpitu nikdo nepohrál. Kdo měl trosky pohromadě, musel i s minimem znalostí do týdne vědět, co všechno pláštěm toho letounu proletělo. Když to nechce zveřejnit, musí k tomu mít pádné důvody. Obě velmoci ale stoprocentně mají dastatek důkazů, jak to doopravdy bylo. Musí to být pořádný humus, že ho jejich informační systémy dosud nestačily zpracovat a vyvrhnout na zblblou veřejnost.

michal
Návštěvník
michal

Když se pozorně podíváte na záběr toho kusu co našli ze udajně patří Malajskemu letadlu, tak je vidět jak na jedné části v plechu jsou zasekane něco jako třísky a je jich dost. Teď dávají záběry z druhe strany aby to nebylo tolik vidět. Tim pádem jestli se odlomil ten kus, a spadl do ,, moře” jak vysvětli ty zasekne třísky v plechu. Můj názor ze také byl sestřelen. Tedy krok k tomu aby uša mohly uukázat prstem a Evropa začne hořet. Jsme na pokraji globální změny

MK
Návštěvník
MK

Pro jsk. Lžete Vy Python 5 je naváděna elektroopticky. http://www.military.cz/izrael/air/weapons/aam/python5/python-5.htm