Lenka Dusilová pomáhá americké ambasádě s mediální propagandou proti prezidentu Zemanovi! Když...

Lenka Dusilová pomáhá americké ambasádě s mediální propagandou proti prezidentu Zemanovi! Když je hlava dutá, ani papír nepomůže! Turné v USA musela umělkyně zaplatit přečtením amerických notiček na předávání Andělů!

Lenka Dusilová pomáhá americké ambasádě s mediální propagandou proti prezidentu Zemanovi! Když je hlava dutá, ani papír nepomůže! Turné v USA musela umělkyně zaplatit přečtením amerických notiček na předávání Andělů!

Všichni jste asi zaregistrovali, že jistá bezvýznamná “umělkyně” Lenka Dusilová při předávání Českých andělů vytáhla z kapsy pamflet a začala z něj číst politický propagandistický text proti prezidentu Zemanovi. Kritizovala ho v něm za jakési podlézání Číně a Rusku. Celou performanci si můžete zhodnotit ve videu o dva odstavce níže. Naší redakci ovšem zaujala jiná věc. Byli jsme upozorněni do redakce, že Lenka Dusilová nemá text z vlastní hlavy. K jeho přečtení slečnu Dusilovou koordinovali lidé, kteří jí ve spolupráci s americkým velvyslancem v Praze Andrew Schapirem a českým velvyslancem v USA Petrem Gandalovičem připravili festivalové turné v USA a také v Česku s názvem “Spectaculare” [1][2][3]. Celá akce byla zaštítěna americkým velvyslanectvím v rámci kulturní akce Prague-New York Effects a spolupráce českého a amerického velvyslanectví v obou zemích.

ZAR503bab_DSC_6550.jpg
Lenka Dusilová

Akci zajišťovalo České centrum New York, což je protipól Amerického centra v Praze, které koordinuje už několik let v ČR semináře a aktivity českých neziskovek a think-tanků proti prezidentu republiky. Ruská rozvědka Americké centrum v Praze označuje za hlavní operativní centrum českých neziskovek a uměleckých kruhů pro koordinování jejich činnosti s americkým velvyslanectvím v Praze. Pokaždé, když nějaká bezvýznamná hvězdička v televizi vytáhne papír a začne něco číst, pokaždé víte, co ten papír reprezentuje. To jsou ty notičky, o kterých se tak často hovoří. Je absurdní a komické, když ty notičky mají opravdu papírovou podobu, protože v dnešní době se kabelogramy z ambasád posílají v zaheslovaných PDF souborech a na papír si je obvykle nikdo nepíše.

[VIDEO] Lenka Dusilová čte text proti prezidentu Zemanovi na předávání Andělů

O tom, jak fungují americké zpravodajské služby v ČR, a jak si kupují v Česku (nejen) umělce různými způsoby, jsme už dříve psali zde. Pokud chcete vystoupit proti prezidentu Zemanovi a nejste schopni říct z hlavy pár vět, tak to není o tom, že máte trému. A už vůbec ne, pokud jste performer, tanečník, zpěvák nebo jiný umělec, který vystupuje na jevištích. Pokud potřebujete na pár vět politické agitky papír, tak tlumočíte názor chlebodárce, protože z vaší hlavy to není, protože v té hlavě není vůbec nic. A když v hlavě není vůbec nic, obvykle ani papír nepomůže. I když, určité použití pro papír se u těchto lidí najde, zejména s jistými potřebami na záchodě.

Dotovaná umělkyně

Vystoupení Lenky Dusilové v USA bylo sponzorováno, protože vstupné bylo zdarma. O tom informuje univerzita v Georgetownu zde. Takže zisk ze vstupenek to nebyl, čili celou akci zaplatil někdo jiný. Můžeme se dohadovat, jestli náklady, režii a honoráře hradilo americké ministerstvo zahraničí skrze svojí ambasádu v ČR, anebo se o náklady podělilo České centrum New York a Americké centrum v Praze, což jsou dceřinky ambasád. Je ale tristní zjistit, že pouhý měsíc a něco po skončení turné vyleze slečna Dusilová na předávání Andělů v televizi s papírem a začne z něho předčítat národu. Pokud by měla z vlastního přesvědčení potřebu občanské aktivistické činnosti, jistě by těch pár vět a pár slov zvládla z hlavy. Přece jako zpěvačka si musí umět zapamatovat pár odstavců, ne?

1453001257_12525483_1030259360369084_2185451526270302487_o.jpg
Lenka Dusilová na sponzorovaném turné v USA

Umělkyně ovšem papír četla z jiného důvodu. Nebylo to z její hlavy. Byla to totiž nutnost, laskavost, kterou musela prokázat svým chlebodárcům za to, že jí zaplatili trip do USA a koncertování za mořem. Notičky jsou toho nezbytnou součástí. Tady ti nasypeme, ale támhle nám to později musíš oplatit. To je prostě realita českého umělce. I když ne všichni jsou tací. Bývaly doby, kdy umělci záda neohýbali pod tíhou rance s penězi, ani pod bičem otrokáře. A když už nešlo jinak, raději emigrovali a pokračovali v tvorbě v exilu. Samozřejmě, že čas Karla Kryla a dalších muzikantů, kteří si nezavdali s minulým režimem, je dávno pryč. Dnešní doba, kdy se umělec chce uchytit v branži, nabízí dvě možnosti. Buď má vynikající tvorbu a vyprodává stadiony, nejen v ČR, takže nepotřebuje almužny a dotace od cizích ambasád. A tudíž nemusí umělec podlézat a činit “fejvry”, tedy laskavosti chlebodárcům.

Umělecká korupce a její dopady na veřejnost

A potom máte umělce, kteří nejsou až tak populární, kteří nevyprodávají desítky a stovky sálů a sportovních hal, a tam potom se otevírá prostor pro sponzory, mecenáše a šíbry. Když vás sponzor pošle zazpívat zaměstnancům fabriky v rámci kulturního promo (nebo spíš porno?), tak to asi není takový odvaz, jako když se ozve americké velvyslanectví a nabídne vám koncertovat v USA. To je mnohdy pro umělce vrchol kariéry, nedostižný sen, takže umělec je ochoten za tuto vstřícnost lecos slíbit a lecos přečíst, nejen na předávání Andělů.

1856232.jpg
Proti Zemanovi vystoupil i David Koller a spolu s Lenkou Dusilovou se stali terčem negativních reakcí na sociálních sítích.

Lenka Dusilová má zřejmě teď tolik politicky angažované činnosti, že musela odložit i své turné po Slovensku až na podzim tohoto roku. Info zde. Jistě pochopíte, že politická spolupráce s US Embassy a koncertování v USA má přece jenom vyšší prioritu. Realita českého šoubizu je stejná, jako jinde ve světě. Jsou velké hvězdy, těch je jenom pár, a potom jsou tisíce malých hvězdiček. Jako na noční obloze. Upoutat zájem diváků můžete dvěma způsoby. Buď záříte jasně a stabilně více než ostatní hvězdy, a každý vás proto na té obloze pozná a uvidí kdykoliv, když se na oblohu zahledí. Anebo zazáříte jenom jednou, jako kometa, která se přežene po obloze a za chvíli zmizí. Jaký umělecký osud čeká Lenku Dusilovou, to my nevíme. To vědí možná na americké ambasádě, možná to vědí v New Yorku.

JB62891b_dus.jpg
Lidem došlo velmi záhy, že Lenka Dusilová plní politickou objednávku tam, kde o to nikdo nestojí!

Každý umělec by si měl ale uvědomit, že profese zpěváka, hudebníka, tanečníka, herce, prostě umělce, je profesí zábavy. A pokud jdete na zábavu, očekáváte zábavu a ne politickou exaltovanou agitku. Když jdete do cirkusu, očekáváte jiná čísla v manéži, než je čtení z papíru a nějaké politické výzvy proti prezidentovi. Když si pustíte rádio, chcete tam slyšet pěkné písničky, nechcete tam poslouchat čtení z papíru proti Miloši Zemanovi. Nechcete ani slyšet o čtení z papíru proti Číně, protože ten mikrofon, který slečna Dusilová držela u úst při čtení z papíru, byl vyroben v Číně. Ta PC tiskárna, na které si slečna Dusilová ten papír s textem vytiskla, byla vyrobena v Číně. Ten toner zřejmě také. Těžko říct, jestli oblečení Lenky Dusilové na Andělích pocházelo z módních domů v Číně, ale ten materiál, ze kterého bylo ušito, zcela určitě.

Podlézání Číně a Rusku, to znají velmi dobře v USA. Až bude slečna Dusilová opět koncertovat ve státech, ať se zeptá pana Obamy, proč se objímá a poplácává po zádech s čínským prezidentem. Dokonce mnohem srdečněji, než se pan prezident Zeman choval k čínskému prezidentovi v Praze. No, a Rusko? Když prezident vyzývá k normalizaci vztahů s Ruskem, je to diplomacie, slečno Dusilová. Kdyby vyzýval k izolaci Ruska, je to nepřátelský akt a projev vrcholu nediplomacie, který by ještě více poškodil zájmy ČR a zejména českého průmyslu. Protože ten průmysl nemůže odjet “koncertovat” do USA díky tomu, že mu to US ambasáda uhradí. Zájmy průmyslu ČR, to je jiná liga. To je o zaměstnanosti, o hospodářském růstu, o sociální i vojenské bezpečnosti v evropském prostoru. A prezident Miloš Zeman svojí politickou diplomacií hájí české zájmy tím nejlepším způsobem. Mnohem lépe, než jistá umělkyně s papírem v ruce, jejíž koncerty hradí americké ministerstvo zahraničí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Komedianti byli a jsou stále spodinou společnosti. Jen pár hlupáků si to nějak není schopno uvědomit, ale to je jen jejich problém. Kašpaři tady vždy byli na pobavení a nikdo ten odpad společnosti nebral vážně. Pokud šlechtu nezaujali, tak je prostě vykopli, nebo pozabíjeli. Neměli ve společnosti žádnou vážnost, ani hodnocení.

Slovan jako poleno
Návštěvník
Vláďa Kováč
Návštěvník
Vláďa Kováč

Já mám pocit, že to až tak horký nebude, jak se tu píše. Ten článek mi přijde dost komickej. Dusilová je úplně obyčejnej člověk, jako všichni ostatní a tohle mi přijde jako z její hlavy a pouze její názor. Kdyby šlo o nějakou propagandu, tak by to musel dělat ale opravdovej idiot. Proč by si nevybrali třeba Krajča, nebo Kabáty? Prostě někoho, kdo je schopen oslovit většinu obyvatel ČR a ne pár hudebně vyhraněných. Když použiju selskej rozum, tak se mi tenhle článek jeví jako opravdovej blábol, promiňte.

dany
Návštěvník
dany
dany
Návštěvník
dany

Je trapná až odporná.
Madame Dusilová by se měla učit od tohoto orchestru.

https://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs

Alsorra
Návštěvník
Alsorra

Svou malostí se mi zhnusila a ty dvě cédéčka co od ní mám půjdou do košic. Od ubožačky, co vidí do politiky, jako husa do flašky a uráží člověka, který pro Česko zachraňoval největší trhy na východě, nemusím nic poslouchat. Posluchači se bez ní obejdou, ale ona bez posluchačů nikoliv. O Kollerovi je známo, že je to havloidní čulibrk, ale měla to ona za potřebí perfidní rachomejtle? Zemana podporuje 70% občanů této země, takže se obávám, že ztratila 70% svých posluchačů. Holt Zeman měl asi pravdu i v tom, že je to chudinka holčička, protože ani počítat neumí.

Jackal
Návštěvník
Jackal

Myslím, že zemanovi příznivci nejsou zrovna posluchači jejích písní.
Myslím, že 75% pražáků Zemana těžde nesnáší.

Vláďa Kováč
Návštěvník
Vláďa Kováč

Taky mam ten pocit 🙂 A nejsou to jen Pražáci. Jinak 70% si myslim, že je na Zemana opravdu dost. Ono to bude pořád tak okolo 50%, možná lehce pod.

Nademese
Návštěvník
Nademese

Tohle velvyslanectví provozuje taky tohle:

https://aeronet.cz/news/vrchol-provokace-americky-velvyslanec-schapiro-navstivil-mesitu-v-brne-a-vyjadril-plnou-podporu-inkluzi-islamu-v-cr/

Je vůbec “Amerika” ještě demokratická?Zastane se nás někdy, až bude nejhůře?Nevěřím armádě plné prazvláštních lidí neurčitého původu, která má v květnu 2016 projíždět naším českým územím a okupovat Českou republiku cestou na východ Evropy.

Serpoš
Návštěvník
Serpoš

Dusilová hrála v zaplivaných rockových klubech, s prominutím žádná velká hvězda.Je s podivem, že si taková husa bere do pusy pana presidenta Zemana.Asi věděli proč ji vytáhli na výsluní.Je to hnus velebnosti.Toto si musí říct každý slušný člověk.
Apropó cítíte na domácí politické scéně jakýsi divný klid?Na mainstreamu žádné zprávy o nelegálních migrantech v západní Evropě, jak obohacují místní obyvatelstvo svým kriminállním jednáním atd.Ještě před měsícem se o tom docela pravidelně psalo.Pravděpodobně chtějí zklidnit a uspat veřejnost.Loutková vláda hraje o čas.Tutlají informace o tom co protizákonného plánují, všichni do jednoho – babíšek, sobota, bělobrada, dinýn, chovánek a jim další podobní, kteří se cítí býti vyvolenými v nastolování jakéhosi nového systému míchání obyvatelstva.
Proto bďěte, přemýšlejte a hlavně jednejte se svým svědomím.Uvědomte si, že pokud se nestane zárak, bude náš obyčejný občanský život, který dosud žijeme za pár měsíců v troskách.
Oni moc dobře ví, že se nepoddáme tak lehce jako zhýčkané a multikultem zdemoralizované obyvatelstvo západní Evropy.

Roman
Návštěvník
Roman

Můj příspěvěk není sice o Lence Dusilové, ale snad není úplně off-topic. Podívejte se, jak viděl Kubu Jan Šibík v říjnu 2015 (http://video.aktualne.cz/objektivem-jana-sibika/divoky-tanec-a-ohne-v-santiagu-de-cuba/r~0f52fee4727f11e5b440002590604f2e/) a jak se změnil jeho pohled na tu samou zem po návštěvě am.prezidenta v březnu 2016 (http://video.aktualne.cz/objektivem-jana-sibika/sibik-na-kubu-jezdim-13-let-a-zadny-proces-demokratizace-tam/r~9007393cf11a11e5af7e0025900fea04/). V první reportáži byli Kubánci spokojení a usměvaví lidé. V druhé reportáži se tito lidé zcela vytratili. Jo jo, peníze dokáži zázraky.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Lenka Dusilová – Show Jana Krause 3. 1. 2014
https://youtu.be/uTAJ8WmKfhs