Kyjev společně s Kremlem odsoudily útok Pravého sektoru na sloupy elektrického vedení...

Kyjev společně s Kremlem odsoudily útok Pravého sektoru na sloupy elektrického vedení na Krym. Kyjev nemá dobrovolnické prapory pod kontrolou!

Kyjev společně s Kremlem odsoudily útok Pravého sektoru na sloupy elektrického vedení na Krym. Kyjev nemá dobrovolnické prapory pod kontrolou!

Neobvykle smířlivá reakce Kremlu přišla v odezvě na noční útok Pravého sektoru na jihu Ukrajiny v Kersonské oblasti na dálkové vedení vysokého napětí, které zásobuje Krym ukrajinskou elektřinou. Oddíly Pravého sektoru spolu se skupinou muslimských obyvatel Krymu, zejména etnických Tatarů, zničily několik stožárů s vedením vysokého napětí a po celý den bránily ukrajinským energetikům v jejich opravě [1]. Do celé věci se nakonec musel vložit Kyjev, který vyslal na místo vojáky národní gardy spolu s dobrovolníky z oddílů kersonské domobrany, která de facto nahradila rozpadlou ukrajinskou armádu, která přestala existovat a operuje pouze v klíčových oblastech na Ukrajině, mnohdy jen na papíře. Vojáci se dostali na místě samém do potyčky se členy Pravého sektoru a s několika Tatary, jak ukazuje video nahoře.

CUa73jgWoAAW4yQ.jpg

Tichá reakce Moskvy je způsobená tím, že Kremlu je zcela jasné, že útok na elektrické vedení je dílem Pravého sektoru, který není pod kontrolou ukrajinské vlády, ale amerického velvyslanectví v Kyjevě. To nadále podporuje Pravý sektor a financuje výplatní pásky jeho žoldáků. Kyjev ihned vyslal na místo skupiny energetiků, aby dodávku elektřiny obnovili, protože elektřina pro Krym je součástí dohody Ukrajiny a Ruské federace ohledně dodávek plynu pro Ukrajinu na nadcházející zimu. Smlouva uzavřená v září tohoto roku stanovuje, že Ukrajina zajistí smluvní dodávky elektřiny, pitné vody a bezpečnost komunikačních kabelů, včetně terestrického roamingu mobilních operátorů pro Krym. Na oplátku Moskva zajistí Ukrajině dodávky plynu za zvýhodněnou sazbu garantovanou Evropskou komisí, která se stala platebním garantem úhrad za ruský plyn pro Ukrajinu.

[VIDEO] Krym se ponořil do tmy

Útok proti elektrickému vedení na Krym je porušením této dohody a Moskva by tak mohla v odvetě smlouvu o plynu vypovědět. Kremlu je však jasné, že jde o práci cizích sil na Ukrajině proti této dohodě, a proto Rusko zachovalo v této situaci klidný tón. Minský protokol se daří naplňovat, a to je americkým páníčkům na Ukrajině opravdu proti srsti. Co však přijde příště? Raketový útok z ukrajinského území proti Krymu? Snaha USA o zatažení Ruska do války na Ukrajině tak stále pokračuje, právě poté, co Francie požádala Rusko o pomoc proti Islámskému státu v Sýrii, a poté, co se Rusko, EU a jiná mocenská klika v USA (okolo Bílého domu) dohodly na společném postupu proti teroristům v Sýrii. Někomu holt takové sbližování velmocí opravdu nevoní.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kočkodlak
Návštěvník
Kočkodlak

Kyjev opět lže jako když ČT tiskne. Vítr jasně vane od Porošenka. Jsem zvědav co by následovalo po zavření kohoutků s plynem.
http://cz.sputniknews.com/svet/20151123/1746659/gazprom-dodavky-plynu-ukrajina.html

Jan Hofírek
Návštěvník
Oldrin
Návštěvník
Oldrin

Čech žaluje európskych politikov za útoky v Paríži. Jeho názor zdieľa viac ako 28.000 ľudí

Viac ako 26.500 likov a takmer 28.000 zdieľaní – to je bilancia reakcie na slová Čecha Víta Pokorného týkajúca sa minulotýždňových krvavých útokov v

http://www.hlavnespravy.sk/cech-zaluje-europskych-politikov-za-utoky-v-parizi-jeho-nazor-zdiela-takmer-28-000-ludi/710088

kruton
Návštěvník
kruton

Znicene elektricke stlpy ohrozili i jadrove elektrarne na Ukrajine:

https://www.rt.com/news/323060-ukraine-nuclear-plants-danger/

“All of these events have led to an additional emergency shutdown of the electrical network of two units at thermal power plants – the Dnieper and Uglegorskaya – and the emergency unloading by 500 MW of nuclear power plants in Ukraine. This includes Zaporozhskaya NPP and the South Ukrainian NPP. I want to stress that such emergency unloading of a nuclear plant – it is very dangerous,”

konzerva
Návštěvník
konzerva

To ti debilové neví že k vůli tomu museli odstavit jaderné bloky na dvou elektrárnách na ukrajině..ten bývalý německý kancléř bismark měl stoprocentní pravdu , že okrajinci jsou největší svoloč co bydlí v evropě. Akorát jsem zvědavý co budou dělat až dokončí energo most na krym z ruska . 1 fáze koncem prosince 2015 a druhá v červnu 2016…

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Takhle dopadá multikulturní země dvou slovanských národů, jenž se tímto dělí i politicky. Stačí Ukrajinu konfrontovat s hospodářským výsledkem Běloruska, které je pod vládou “diktátora” Lukašenka a rozdíl je zřetelný na první pohled. Po pádu SSSR, se na Ukrajině neudělalo (kromě zlodějiny a korupce) vůbec nic. Tohle jsou důsledky.