Kroměřížská výzva: Spoluzakladatel vytunelovaného fondu a “lžidoktor” s právnickým titulem vyzvali ke...

Kroměřížská výzva: Spoluzakladatel vytunelovaného fondu a “lžidoktor” s právnickým titulem vyzvali ke stíhání prezidenta pro porušení Ústavy! A podivné video z tiskovky, které musíte vidět!

Kroměřížská výzva: Spoluzakladatel vytunelovaného fondu a “lžidoktor” s právnickým titulem vyzvali ke stíhání prezidenta pro porušení Ústavy! A podivné video z tiskovky, které musíte vidět!

Proces “hermanizace” českého politického prostoru proti prezidentu republiky se rozjíždí na plné obrátky. Michael Kocáb a Jan Kalvoda uveřejnili v rámci iniciativy “Kroměřížská výzva” požadavek, aby prezident republiky byl stíhán pro porušení Ústavy [1]. Toho se měl dopustit tím, že společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou, předsedou poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem a předsedou senátu Milanem Štěchem podepsali usnesení, ve kterém se distancují od oficiální schůzky ministra kultury Daniela Hermana s tibetským Dalajlámou. Jak už naše redakce upozornila minulý týden, tzv. kulturní fronta ve spolupráci s pro-americkými politiky, kteří definovali po roce 1989 zahraniční politiku Václava Havla, v těchto dnech rozjíždí kroky proti prezidentu republiky na úrovni výzev parlamentu a senátu, přesně jako je výše uvedená výzva Kocába a Kalvody.

maxresdefault.jpg
Kroměřížská výzva

Ministr kultury Daniel Herman se ujal v České republice role spouštěcího mechanismu, na jehož konci má být ideálně sesazení prezidenta republiky Miloše Zemana, anebo zrušení prezidentské funkce v ústavním systému České republiky. Morální apel proti prezidentovi ze strany Kroměřížské výzvy je přitom opravdu bizarní. Michael Kocáb byl spoluzakladatelem privatizačního fondu TREND [2], který v 90. letech připravil o peníze více než 100,000 českých občanů a v roce 2013 tito občané přišli i o poslední naději na vrácení peněz, když amnestie Václava Klause zastavila trestní kauzu celého případu. Přestože Michael Kocáb nebyl přímo obviněn z vytunelování fondu, jako spoluzakladatel fondu nese minimálně morální odpovědnost za zničení a okradení desítek tisíc rodin, které investovaly do TRENDu své peníze. Není poněkud zvláštní, že takový člověk potom vyzývá ke krokům proti prezidentovi a hovoří o lidských právech? Kde jsou lidská práva více než 100,000 klientů TRENDu, kteří nejprve přišli kvůli fondu pana Kocába o peníze a ve druhé instanci přišli i o nárok na spravedlnost, když Václav Klaus svojí amnestií kauzu zahladil?

Morální autority s vytunelovaným fondem a cinklým doktorským titulem

Zdaleka však nejde jenom o Michaela Kocába. Další osobou, která ve výzvě vystupuje proti prezidentovi, je právník Jan Kalvoda. Jeho morální rámec je nalomený od chvíle, kdy se provalilo, že používal řadu let doktorský titul JUDr. ve všech dokladech a dokumentech, aniž by složil rigorózní zkoušky [3]. V roce 1996 mu provalení této kauzy zlomilo politický vaz a o rok později skončil i ve straně ODA (Občanská Demokratická Aliance). Polovina 90. let byla vrcholem tzv. divoké privatizace na český způsob, tunelovaly se banky, krachovaly fondy, kampeličky, banky, potom kauza IPB atd. Je ostudné, že lidé z té doby, kteří definovali tehdejší “klondike”, se dnes staví do role mentorů o demokracii, do role vykladačů pravdy a lásky. A není to zdaleka jen Michael Kocáb a Jan Kalvoda, jsou to lidé, kteří v 90. letech dělali věci jenom při “zhasnutém světle” a teprve ve chvíli, kdy už nešlo nic vytunelovat, tak začali hrát podle pravidel. Bohatství různých Babišů, Bakalů a dalších nespadlo z čistého nebe, ale bylo vytěženo z chaosu privatizace v 90. letech.

POS5f65c7_trend1.jpg
Klienti fondu TREND se spravedlnosti už nedočkají.

Kroky proti prezidentovi, které teď můžeme vidět, jsou procesem tzv. “hermanizace” české politiky. To je proces, kdy ministr se vzepře politice vlády a přes jasný postoj celé vlády, že nikdo z vlády se nebude oficiálně scházet s Dalajlámou, pouze soukromě, se začne oficiálně vítat s Dalajlámou a k uvítání použije dokonce oficiální prostory ministerstva. Pamatujete si jistě, jak mnohokrát vláda ČR kritizovala prezidenta Zemana, že jedná v rozporu s oficiálními postoji vlády. Ale tady je teď situace, kdy s oficiálními postoji vlády je v rozporu samotný řadový ministr. Ukazuje to na slabost premiéra, který si neumí ve vládě udělat pořádek. A proto už zaznívají i uvnitř ČSSD hlasy, aby po špatném výsledku v krajských volbách byl nalezen nový předseda ČSSD. Situace je opravdu vážná, protože nejde vůbec o prezidenta. Jde o to, že vláda se zavázala v mezinárodní smlouvě s Čínou, že uznává územní celistvost země, a že se nikdo ze členů vlády a ministrů nebude oficiálně s Dalajlámou setkávat. Smlouva neřeší soukromé schůzky, které nic neznamenají.

Herman podrazil nejen prezidenta, ale celou Sobotkovu vládu!

Daniel Herman zde tudíž neporušil údajný slib prezidentovi, ale porušil přímo mezinárodní smlouvu ČR s Čínou a porušil rozhodnutí vlády, že její členové a ministři koalice se nebudou s Dalajlámou setkávat oficiálně, ale pouze neformálně a soukromě. Daniel Herman toto úmyslně porušil s cílem poškodit nejen prezidenta, ale především bilaterální vztahy s Čínou a zejména česko-čínskou mezinárodní smlouvu o porozumění, na kterou jsou navázány desítky kontraktů českých firem v Číně, jmenujme např. továrnu Škoda Auto v Číně, dodávky Škody Plzeň pro čínské elektrárny a průmysl atd. Premiér Sobotka by měl ministra Hermana na základě těchto skutečností okamžitě odvolat z funkce a měl by být nahrazen ministrem, který dodržuje stanoviska vlády jako celku a neohrožuje české ekonomické a geopolitické zájmy v Číně.

herman_seehofer_posselt.jpg
Dostaveníčko v Norimberku: Daniel Herman, Horst Seehofer a Bernd Posselt.

Daniel Herman nadzvedl totiž obočí členům vlády už na jaře, když se rozhodl vyjet na Sudetoněmecké slavnosti do Norimberku [4], kde pronesl ke shromáždění zdravici, kterou zahájil německy oslovením: “Milí krajané!” a po skončení zdravice se posadil do první řady na židli po pravé ruce šéfa Sudeťáků Bernda Posselta. Sudetoněmecká média to potom ještě měsíc rozebírala a analyzovala, že jde o největší událost za posledních 20 let od chvíle, kdy se Václav Havel omluvil sudetským Němcům za příkoří ze strany českých občanů po květnu 1945, kdy probíhaly odsuny z pohraničí do Reichu. Myšlenková linka mezi Václavem Havlem a Danielem Hermanem je v tom, že oba dva měli sudetské Němce za oběti. Zatímco u Václava Havla to byl kalkul a vděk za peníze od vlády NSR, která skrze velvyslanectví v Praze posílala přes účet v ČSNB Václavu Havlovi peníze ze západu po celá 80. léta minulého století, tak u Daniela Hermana o pohnutkách můžeme jen spekulovat, i když určitý náznak tu máme.

Ministr kultury zneužívá funkci pro prosazování cílů své neziskovky v zahraniční politice?

Daniel Herman je předsedou spolku Ackermann–Gemeinde, z. s. v České republice [5], který usiluje podle informací na svém webu o smíření mezi Čechy a Němci. Takže Daniel Herman ve skutečnosti zneužívá svojí roli ministra kultury pro prosazování tezí své neziskovky. A je to vůbec legální? Zahraniční politika vlády ČR spadá výhradně do kompetencí ministra zahraničí, pana Zaorálka. Nevšiml jsem si, že by Daniel Herman byl kdy jmenován ministrem zahraničí, aby usiloval v roli ministra o smíření mezi Čechy a Němci a z vlastní iniciativy aby jezdil do Norimberku na Sudetoněmecké slavnosti, oslovoval tamní členy “milí krajané” a sedal si tam po pravé ruce vedle pana Posselta. Tohle není a nemůže být v kompetenci ministra kultury, protože Sudetoněmecký landsmančaft je nátlaková revizionistická skupina, ne literární klub filosofů nebo spolek herců. Herman tam neměl mandát jezdit a neměl mandát k žádným proslovům. Už tehdy měl Bohuslav Sobotka zasáhnout. Neudělal to. Není proto divu, že Daniel Herman přitvrdil muziku a rozhodl se jít proti vládě, proti smlouvě s Čínou a de facto tak začal plně sabotovat českou zahraniční politiku. A to by už měl ostře kritizovat i pan Zaorálek.

SAG_konference_2014_1.jpg
Osazenstvo Hermanova spolku SAG.
Kalvoda je slizký jako… ještěr?

Poslední perličku si nechám závěrem, ale to je spíš pro pobavení, ne pro seriozní diskusi. Ve videu nahoře, kde Michael Kocáb a Jan Kalvoda informují o své výzvě proti Zemanovi, jsem si všiml podivné události při proslovu Jana Kalvody. Během jeho řeči pozorně sledujte jeho oči. V čase videa 00:40 až 00:41 mrkne, ale najednou je vidět, že přes obě oči mu po mrknutí zůstanou přetažené blány, jako mají ještěři nebo jestřábi. Trvá to asi půl sekundy v čase videa 00:41 a je to ale velmi patrné.

Nevěřím na konspirace o ještírcích, ale zaujalo mně to u Kalvody. Je to vtipné a výstižné. Rozhodně nejde o chybu videa, protože efekt je dokonalý a nejde o tzv. pixelizaci a chybu videa (rozházené čtverečky) a pouze k tomu dojde jednou během celého jeho projevu. Na internetu najdete tisíce fejků na YouTube o lidech s očními blánami, že to jsou tzv. “reptilians”, mimozemská rasa de facto stejná, jako pozemský člověk, ale mají oční blány. Ne, o těchto věcech na AE News opravdu psát nebudu. Ale chci na tuto zajímavost odkázat kvůli tomu, že jde o oficiální video iDnes.cz, což je mainstreamový zdroj. Co se tedy doopravdy stalo s očima Jana Kalvody v daný moment, to je opravdu záhadou. Všimli si toho i novináři, kteří okamžitě začali rychle cvakat na tiskovce fotoaparáty, ve videu je to slyšet. Buď si novináři na iDnes pohráli s videem ve Photoshopu, anebo je Kalvoda opravdu z jiného těsta, než jsou ostatní smrtelníci… 🙂

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: iDnes.cz [6]

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
anonym
Návštěvník
anonym

viděl jsem že z pod kamene vylezl i exministr Dlouhý
je třeba tyto gaunery a darebáky, konečně potrestat

Joejoe
Návštěvník
Joejoe

Nejvetsi hnuj z naroda ceskeho. Pijavice napojene na statnim penezovodu dusevne zvraceni mrzaci !!!

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Калейдоскоп европейского гуманизма ( Чешское телевидение ) там конечно не смогло отсутствовать… ( вижу их микрофон на столе. )

Masha
Návštěvník
Masha

Nestacim se divit, co za kraviny si proti Zemanovi vymysleli! Dokazuji jak jsou dementni. Zeman sice Ustavu porusuje podepisovanim protiustavnich zakonu, ovsem ty jim vyhovuji, tak o tom je ticho. Ale co si proti nemu vybrali k boji proti nemu je k smichu i decku. A jeste takoveto potavicky, proflakle svou minulosti, spinavou, by chteli hazet blato? Toto je ale kocourkov. Zeman pouze a jenom plni prikazy seshora, a je tim krytej, protoze nic proti sve vrchnosti neudelal a neudela. A tihle sasci proste potrebuji divadlo. Ma ten Zeman vubec pravomoc odvolat vladu? Proc to neudela, kdyz ji jmenoval. Mozna mu to divadlo vyhovuje, protoze v lidech probouzi jejich falesnou ochranu presidenta, a to mu dela dobre, sbira body pro dalsi sve zvoleni. Zeman u mne hodnotu prezidenta nema, ale to neznamena, ze jsem na opacne strane, a proto doufam, ze mne nezacnou spoludiskutujici nalepkovat! Nedivam se na prezidenta jen za dobu, co je v uradu, ale za celou dobu, co ho znam, a to je vice nez ctvrtstoleti. Neni to cestny chlap. V minulosti se stavel proti referendu, najednou je pro, az po takove dobe, kdy nechce ztratit prizen a byt znovu zvolen. Sve stanovisko proti referendu obhajoval tim, ze polovina narodu jsou dementi a alkoholici a nemohou rozhodovat o vecech, kterym nerozumi. O hlasy od dementu pro sebe ale stoji. Kdyz nekdo takto verejne mluvi o ceskem lidu, tak od nej nemohu cekat, ze za nej bude bojovat. Kdo toto nechape, tak potvrzuje jeho slova. Jsem u presidenta debil a pujdu ho za to volit?

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Reptilian aliens – Secret tape from skull and bones- The David Icke theory
https://www.youtube.com/watch?v=e3icYtSrixA

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

A.Merkel taky má ty oči
Angela Merkel Exposed Reptilian at the Gotthard Tunnel’s Opening Ceremony
https://www.youtube.com/watch?v=XNP8aZK_9XM

Emitor
Návštěvník
Emitor

Kroměřížská výzva aneb “Když Stréček Křópal a Jozéfek Melhoba rozdávale smich”

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Dnes už není tak lehké ohlupovat veřejnost hesly o “pravdě a lásce” jako v roce 1990. Po 27 letech je dost jasné, co je havloidní pakáž zač. Že budou klidně lhát, tunelovat a podporovat US válečné zločince. Oni mají tak hroší kůži, že tu ještě moralizují…

janeček
Návštěvník
janeček

hele, a není to náhodou ten Kocáb cikán? Něco jsem loni o něm zaslechl takovej drb, ale nevím, jestli je to pravda.

Metelesku
Návštěvník
Metelesku

A nepohnuly se mu v očích v inkriminovaném “ještěřím” čase kontaktní čočky ? To se někdy může stát, zejména, když jsou oči suché. Asi si před tiskovkou poplakal a nebo málo pije.