Krach 1929 na spadnutí?

Krach 1929 na spadnutí?

Krach 1929 na spadnutí?

 

Navazuji na svůj článek “Negativní úrok. Revoluční rozhodnutí ECB”. Revoluční krok ECB přinesl jednu podstatnou věc: euro padá, dolar stoupá. A co je nejzajímavější, na akciových trzích panuje neobvyklý klid, dokonce se dá říci veliký optimismus:

Index strachu na Wall Street (VIX) spadl v uplynulých týdnech na sedmiletá minima a americké akcie si včera vyšláply na nové historické rekordy. Trhy jednoduše opouští strach a rozkolísanost (volatilita) jde dolů. A není to jen případ amerických akcií. Volatilita padá na dluhopisových i devizových trzích. V Česku je nejzářnějším případem koruna, které od minulého listopadu ČNB značně přistřihla křídla.
http://trhy.mesec.cz/clanky/index-st…m_campaign=rss

 

V první chvíli mě napadlo, že to má souvislost s inaugurací prezidentů Ukrajiny a Egypta (oba takřka ve stejný den) a že trhy se tedy radují z nových investičních příležitostí (tak, jako když pád komunismu 1989 zachránil krach Wall Street 1987). Ale ono se jen potvrzuje, že ECB je totálně for Ami, protože revoluční krok ECB ze všeho nejvíce zachraňuje ten stále více a více krachující dolar, viz zprávy:

Akciová nákupní horečka pokračuje, euro oslabuje.
Zvýšená poptávka po rizikových aktivech pokračuje. Nastartovaly ji očekávání uvolnění měnové politiky v eurozóně, která se minulý týden naplnila. Olej do ohně pak přilila páteční data z trhu práce USA, která ukázala, že Spojené státy 4 měsíce po sobě vytvořily více než 200 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor, což se naposledy povedlo před 14 lety. Indexy S&P500 a Dow Jones tak včera opět uzavřely na historických maximech. Nových rekordů dosáhnul i německý Dax, který v pondělí uzavřel nad kulatým číslem 10 000 bodů.
http://www.kurzy.cz/zpravy/367356-ak…ncnich-trzich/

Ale jsou tady i jiné zprávy:
Všimli jste si toho neobvyklého klidu na trzích?
A pokud jste si všimli onoho klidu, možná vás podobně jako kolegy na FT napadlo, zda to není přílišný klid. Tedy zda nejsme v situaci, kdy přestaneme být ostražití a začneme si opět hrát s bublifuky.
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2…na-trzich.html

Ono se dokonce bojí i Švýcarsko:
Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne opětovně lehce klesají. Hlavní slovo mají dnes firemní výsledkové zprávy v čele se ziskovým varováním Vodafonu a přiznáním Credit Suisse, že napomáhala Američanům “optimalizovat” jejich daňová přiznání. Akcie banky sice rostou, ale signál pro celý sektor to není právě lichotivý.
http://www.kurzy.cz/zpravy/366430-12…irme-oslabuje/

Do toho se objevilo varovnání MMF o další bublině před splasknutím: Hrozí kolaps? MMF bije na poplach kvůli globálnímu růstu cen bydlení. http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-…u-cen-bydleni-

Co ale nad těmi zprávami ční nejvíce a co nejspíše je vysvětlením všeho je:

Komplot centrálních bankéřů? Z toho mrazí
Má to ten Washington ale štěstí. Na sklonku loňského roku se americká centrální banka rozhodla omezit rozsah svého programu kvantitativního uvolňování. Zahájila tím proces postupného snižování objemu měsíčních odkupů vládních dluhopisů (a také těch navázaných na nemovitostní trh, to nyní ale není podstatné).
Investoři po celém světě v té souvislosti zhusta předpokládali vzestup výnosů z amerických dluhopisů. Ten by pochopitelně značil i růst nákladnosti obsluhy závratného zadlužení vedoucí globální ekonomiky. „Někdo“ však zjevně nechtěl nechat washingtonskou administrativu „ve štychu“. A podařilo se – výnosy z amerických dluhopisů nejenže nevzrostly, dokonce poklesly. Kdo je ovšem ten „někdo“? Kdo Washingtonu přispěchal na pomoc? To je jedno z největších mystérií současné geopolitiky. Jde o shodu okolností, nebo záměr?
Belgie se takřka přes noc stala třetím největším držitelem amerického dluhu.
http://finmag.penize.cz/ekonomika/28…u-z-toho-mrazi

Shrnuto: Zatímco bankéři v investiční nouzi neustále pracují na nových investičních příležitostech (rozklad Ukrajiny, Egypta, Íránu, Sýrie,velmi aktuálně přes Írák) Evropa (Belgie, Brusel – ECB) v tom jde USA na ruku nejen přes sankce vůči Rusku (opravdu by mě moc zajímalo, co na tu Merkelovou v odposleších našli), ale nyní i krokem ECB a negativním úrokem, kterým zachraňuje hroutící se americký dolar. Protože co je v Belgii, to je přece doma…

Co se chystá dál, to uvidíme. Optimismus na trzích ale neladí se zprávami o další nafouknuté bublině, před kterou varuje MMF a neladí ani s touto zprávou:
Jediná cesta ke snížení vysokých dluhů: Jednorázový inflační šok
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2…lacni-sok.html

Ekonomické zprávy hovoří o možném zopakování krachu 2008, já se domnívám, že před námi je zopakování krachu 1929. Krachu řízeného a cíleného.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
trodas
Návštěvník

Vizializace dluhu USA:
http://www.youtube.com/watch?v=iTBODoBaCns

Tento problém nelze napravit. Kdokoliv říká opak není neinformovaný, ale lže nám. Navíc jde o jen účetní dluh. Tedy ten problém je v tom, že to je jen ta nejmenší část dluhu USA. 200 milónů dolarů utratí vláda USA každou hodinu:
http://youtu.be/SV5nEUdV5vQ?t=8m32s

Celkem další úřady vlády USA mají téměř 5 billiónů dalších dluhů (trillion v USA je náš billion):
http://youtu.be/SV5nEUdV5vQ?t=10m09s
…a závazky za zkrachovalé banky jsou dokonce ve výši 140 miliónů dolarů, tedy celkově jde minimálně o 20 biliónů dolarů.

A problém je, že to ještě není všechno: We most often hear about the alarming $15.96 trillion national debt (more than 100% of GDP), and the 2012 budget deficit of $1.1 trillion (6.97% of GDP). As dangerous as those numbers are, they do not begin to tell the story of the federal government’s true liabilities. The actual liabilities of the federal government—including Social Security, Medicare, and federal employees’ future retirement benefits—already exceed $86.8 trillion…”
http://online.wsj.com/article/SB10001424127887323353204578127374039087636.html

Is Our Debt Burden Really $100 Trillion?
http://www.theatlantic.com/business/archive/2012/11/is-our-debt-burden-really-100-trillion/265644/

Quadrillion Dollar Derivatives Market 20 Times Global GDP
http://www.thetrader.se/2012/09/27/quadrillion-dollar-derivatives-market-20-times-global-gdp/

1,2 trillionů dolarů v derivátech, které nejsou podloženy ničím, bude velký problém. Už proto, že když to bylo 700 bilionů dolarů, tak to byl DESETINÁSOBEK HDP celé planety:
http://www.wanttoknow.info/banking_finance/derivatives_market_bubble_financial

Tedy je třeba očekávat od USA další zoufalé a šílené kroky, kdy se pomocí lží pokusí vyvolat válku, aby nezkrachovali.

Slovan
Návštěvník
Slovan

Dobré informace