Konec Brexitu? Britská Labour Party Jeremyho Corbyna právě oznámila, že podpoří předlohu...

Konec Brexitu? Britská Labour Party Jeremyho Corbyna právě oznámila, že podpoří předlohu zákona na konání nového referenda o Brexitu! Theresa Mayová nemá v britském parlamentu podporu pro měkký Brexit na základě dohod s EU a tvrdý Brexit je naopak nepřijatelný pro její spojence! Britové byli podušeni ve vlastní šťávě a teď budou chtít v EU zůstat, podruhé už budou hlasovat tak, jak je potřeba pro plán realizace NWO!

Konec Brexitu? Britská Labour Party Jeremyho Corbyna právě oznámila, že podpoří předlohu zákona na konání nového referenda o Brexitu! Theresa Mayová nemá v britském parlamentu podporu pro měkký Brexit na základě dohod s EU a tvrdý Brexit je naopak nepřijatelný pro její spojence! Britové byli podušeni ve vlastní šťávě a teď budou chtít v EU zůstat, podruhé už budou hlasovat tak, jak je potřeba pro plán realizace NWO!

A je to venku. Dušení ve vlastní šťávě, které přivedlo Velkou Británii do stavu parlamentního patu, kdy poslanci nechtějí hlasovat ani pro měkký Brexit s dohodou s EU, ani pro tvrdý Brexit bez dohody, dovedl britské socialisty a druhou největší stranu v Británii k rozhodnutí, že podpoří předlohu zákona o novém referendu o Brexitu. Šéf Labouristické strany Jeremy Corbyn před několika minutami ohlásil [1], že ačkoliv on sám byl dlouho proti opakování referenda, neschopnost vlády Theresy Mayové a patová situace v parlamentu dovedla zemi k tomu, že je potřeba se znovu zeptat občanů po 3 letech, jestli chtějí zůstat v EU, anebo chtějí odejít. Odpor Jeremyho Corbyna pro myšlenku nového referenda byl dlouho vnímán jako pojistka pro Theresu Mayovou, která také odmítá opakování referenda.

Theresa May

Jenže současná patová situace v parlamentu nemá řešení. Theresa Mayová potřebuje prosadit dohodu s EU, protože její vlastní koaliční partneři z Demokratické unie bez dohody s EU tvrdý Brexit nepodpoří. Jenže znění dohody s EU je pro změnu nepřijatelné pro tvrdé jádro poslanců konzervativní strany a pro velkou část parlamentu. Situace je tak naprosto patová a v parlamentu tak není podpora a dostatek hlasů ani pro měkký Brexit, ani pro ten tvrdý. Theresa May tak dnes ráno oznámila, že odloží Brexit o další dva měsíce. A to je moment, který už není pro Labour party akceptovatelný, protože tlak ze strany voličů levice na vypsání nového referenda je tak obrovský, že Jeremy Corbyn už nemá další manévrovací prostor a musel dnes oznámit, že Labour Party podpoří návrh zákona na nové referendum o Brexitu.

Dohoda s EU o Brexitu je ve skutečnosti dohodou o Nebrexitu

A to je opravdu zásadní bod zlomu, protože v britském parlamentu se snadněji domluví obě strany na novém referendu, než na tom, jestli odejít z EU natvrdo bez dohod s EU, anebo odejít s dohodou s EU, která je ale opravdu velmi špatná pro Velkou Británii, protože jí odepírá právo na plnou kontrolu hranic mezi Irskem a Ulsterem, tedy Severním Irskem. Podle dohody s EU by na hranici dál po dobu několika let fungoval Schengen oběma směry, což je pro členy konzervativní strany naprosto nemyslitelné, protože by tím došlo k tomu, že žádný Brexit by se vlastně vůbec nekonal, zboží EU by mohlo do Velké Británie skrze Ulster proudit i nadále a odtamtud samozřejmě do celého zbytku Británie.

Hranice Irska s Ulsterem.

Došlo by tak pouze k tomu, že evropské firmy a podniky by vozily své zboží do Velké Británie obklikou, nejprve tedy do Irska a odtamtud šupem do Ulsteru a hned potom zpátky dolů na Britské ostrovy. Export z Velké Británie by potom probíhal přesně opačně, nejprve do Ulsteru, odtamtud do Irska a z Irska  do Evropy. Tento systém by fungoval několik let, v návrhu smlouvy se hovořilo nejprve o 7 letech, potom o 5 letech a poslední varianta hovořila o tom, že tento systém by se mohl každé 2 roky přehodnocovat, jestli funguje, anebo by se našel jiný mechanismus, přičemž by se neustále tento systém prodlužoval o další 2 roky. Tento neuvěřitelný kočkopes typu Chytrá Horákyně, oblečená/neoblečená, je doslova hotový Brexit/Nebrexit, protože takový systém by znamenal, že Velká Británie vlastně v EU zůstává, pouze se změní hraniční přechod, kde zboží překračuje čáru doteku mezi EU a Velkou Británií.

Nově jen 38% Britů by dnes po necelých 3 letech hlasovalo pro Brexit

V současné době je to Calais/Dover a spojnicí je tunel pod kanálem La Manche, po Brexitu v případě dohody s EU by to byla pro změnu hranice mezi Ulsterem a Irskem. Nic jiného by se nezměnilo. A je logické, že na takto mizernou dohodu velká část konzervativců Theresy Mayové odmítá přistoupit. Po 3 letech dušní Britů ve vlastní šťávě tak přichází chvíle pro repete, kdy dozrál čas k tomu, aby politici poslali britské voliče znovu k referendu. A jak ukazují průzkumy, tentokrát už by Britové opravdu Brexit nepodpořili.

Prosincový průzkum ukázal [2], že dnes si v Británii myslí jen 38% občanů, že Brexit v roce 2016 bylo správné rozhodnutí. Celých 49% je potom přesvědčeno že to byla chyba a nikdy k tomu nemělo dojít. Je proto logické, že tyto průzkumy se potom stávají i kalkulem pro politiky, protože strana, která dnes prosadí opakování referenda, zřejmě vyhraje i příští parlamentní volby, které klidně mohou být i předčasné, a to dříve, než bychom si mysleli.

Jeremy Corbyn, šéf Labour party.

Theresa May nemá v ruce už žádné vyjednávací karty. Vedení Evropské unie už minulý týden zopakovalo, že o žádné nové a lepší smlouvě o Brexitu s Velkou Británii jednat nebude a Londýn buď musí akceptovat tu, která byla už dojednána ve vztahu k zachování Schengenu mezi Ulsterem a Irskem, anebo ať si Velká Británie odejde bez dohody. Britský parlament minulý týden znovu zablokoval odchod Británie na základě této dohody s EU a rovněž parlament zablokoval i tvrdý Brexit. Therese Mayové tak nezůstalo nic jiného, než odchod Velké Británie odsunout, a to prý zatím o dva měsíce. Pozorovatelé v britském tisku se však shodují, že to je signál porážky Theresy Mayové a paradoxně její jedinou záchranou teď bude souhlas s novým referendum.

Opakování referenda je lepším řešením než špatná dohoda s EU, tvrdí už i vlastní poslanci Theresy Mayové

Pokud by totiž Theresa Mayová nadále udržovala patovou situaci v parlamentu a Brexit by byl stále odsouván kvůli nedostatku hlasů britských poslanců pro jednu nebo druhou variantu, potom by to vedlo k tomu, že by vznikl tlak na její demisi. Theresa May před 3 týdny ustála hlasování o vyslovení nedůvěry, jenže to bylo v době, kdy se uvažovalo, že v parlamentu přinejhorším budou hlasy pro tvrdý Brexit, když tedy dohoda s EU je tak špatná. Jenže hlasování koncem minulého týdne ukázalo, že v parlamentu nejsou hlasy ani pro tvrdý Brexit, což znamená pat a dnešní zlom v postoji Labour Party může znamenat zásadní obrat. Tlak na opakování referenda, když ho kromě menších opozičních stran bude podporovat i největší opoziční Labouristická strana, bude nyní obrovský a demise Theresy May je zase o něco blíže.

Jeremy Corbyn v pořadu BBC před rokem, kdy ještě opakování referenda tvrdě odmítal.

Několikrát prohlásila, že opakování referenda o Brexitu by se mohlo konat pouze bez její účasti, ona by se prý na tom jako premiérka nepodílela, čímž nepřímo naznačila abdikaci v takovém případě. To by automaticky znamenalo předčasné volby do parlamentu, které by se mohly konat současně i s referendem o Brexitu. Dokonce taková varianta by byla východiskem hlavně pro Konzervativní stranu, protože ta by do čela kandidátky navrhla zřejmě někoho, kdo by se nebál tvrdého Brexitu, protože snaha o dohodu s EU je jednou z věcí, která vadí konzervativcům nejvíce na současné premiérce. Ta však nemá na výběr, protože musí udržovat křehkou vládní koalici s Unionsty, se kterými je ve vládě, a kteří mají de facto obdobnou roli jako česká ČSSD uvnitř Babišovy vlády.

O setrvání Londýna v EU usilují především američtí neoconi, kteří v odchodu Velké Británie z EU vidí hrozbu nebezpečného posílení Německa a jeho námluv s Ruskem

Pomalu tak dochází na moje slova z června 2016, když jsem na minulém rádiu varoval, že do realizace Brexitu je dlouhá doba několika let a za tu dobu se může stát lecos, dokonce i snaha o opakování referenda podobně, jako se opakovalo v Irsku ve věci schvalování Lisabonské smlouvy.  Procesy jsou nastavené tak, že stačí vytvořit podmínky, aby sami voliči po určité době se dobrovolně vzdaly svých snah o nezávislost své země, protože stačí zvednout ceny zboží, vyvolat obavy, krizi, nejistotu a najednou nejsou po Brexitu ani památky, všichni jenom přemýšlí, jak vyrobit nové referendum, které by omluvilo fakt, že nikdo z elit ve skutečnosti nechce na globalizačním postavení Velké Británie nic měnit. Konzervativci si chtějí udržet globální moc Commonweatlhu a ve spolupráci s americkými partnery a neocony sabotovat snahy Německa o emancipaci Evropské unie a labouristé chtějí naopak udržet migraci a souručenství s EU a právě Berlínem. Paradoxně tak odpískání Brexitu může vyhovovat nejen eurohujerům, ale především britské korporátní lobby.

Hillary Clinton a bývalý britský premiér Tony Blair. Oba dva zastávají myšlenku opakování referenda o Brexitu [3][4].

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň, kterou nám nadále a trvale projevujete. Doufáme, že články na Aeronetu, titulkovaná videa a páteční rozhlasové pořady se Vám líbí, a že skutečně obohacujeme váš znalostní a informační rozhled ve světě dnešních politických procesů a událostí. Děkujeme za Vaši finanční i morální podporu, kterou nám projevujete, bez Vás a Vaší pomoci bychom tu dnes již nebyli, protože za námi stojíte jen Vy a nikdo jiný.

Nemáme fondy, nečerpáme dotace, neplatí nás oligarchové, ani ministerstva skrze státní rozpočet. Do konce krátkého měsíce února zbývají jen 2 dny a zatím jsme vybrali jen cca. 64% z cílové částky potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc. Zvažte prosím jakýkoliv příspěvek, pokud si to můžete dovolit, moc nám tím pomůžete. Přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem anebo poštovní poukázkou, všechny informace najdete na naší darovací stránce zde. Píšeme pro Vás a jen díky Vám. A jak vidíte, stále bojujeme o přežití, neustále se nás snaží umlčet, všemi cestami. Děkujeme vám, že jste v tom boji s námi a že nám pomáháte!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email