Kmenové banky Mezinárodního měnového fondu vytvoří vlastní kryptografickou měnu, která má konkurovat...

Kmenové banky Mezinárodního měnového fondu vytvoří vlastní kryptografickou měnu, která má konkurovat Bitcoinu. Světoví sionisté pochopili, že ztrácí monopol na tvorbu “fiat” peněz. Začátek konce centrálních bank? Ani náhodou!

Kmenové banky Mezinárodního měnového fondu vytvoří vlastní kryptografickou měnu, která má konkurovat Bitcoinu. Světoví sionisté pochopili, že ztrácí monopol na tvorbu “fiat” peněz. Začátek konce centrálních bank? Ani náhodou!

Deset největších světových bank, které tvoří hlavní páteř Mezinárodního měnového fondu (IMF) oznámilo, že vytvoří společně vlastní kryptografický systém převodu nového typu peněz, který bude založen na podobném principu, který používá Bitcoin [1]. Systém Bitcoin je založen na technologii tzv. blockchainu, což je obrovský a veřejně distribuovaný datový soubor, který má charakter účetní knihy, který obsahuje veškeré bitcoinové transakce celého světa od počátku vzniku Bitcoinu.

Hlavní devizou Bitcoinu je, že ho nelze z pozice vlád, orgánů, úřadů nebo kontrolních agentur nijak regulovat, sankcionovat, bitcoinové účty nelze obstavit, zablokovat, zkonfiskovat a stejně tak nelze revokovat již jednou proběhlé transakce. Stále více lidí si uvědomuje, že Bitcoin a podobné kryptografické měny (např. Litecoin, Ethereum atd.) představuje systém finanční svobody a ochrany vlastních prostředků. Vzhledem k tomu, že každý držitel Bitcoinu je zároveň bankéřem a držitelem účetní knihy celého Bitcoinu, není možné tento finanční systém zakázat nebo vypnout. Světoví sionisté tím pádem ztrácí svoji moc, protože kontrola emisí peněz na světových kapitálových trzích je to, co je činí natolik mocnými.

Bitcoin nastoupil cestu k nahrazení tradičních bank.

V poslední době mnoho investorů začalo od tradičních bank a investic v rámci kapitálových trhů přecházet do investic do Bitcoinu. Jedná se o miliardové přesuny v dolarech, které odchází od tradičních bank a míří na bitcoinový trh. Z toho pramení obrovský boom celé této kryptoměny, protože ve chvíli, kdy jakákoliv virtuální měna získá důvěru investorů, začíná skutečný rozjezd a kryptoměna je uznána za regulérní měnu. Bitcoin nabízí obrovský růst, což běžné banky už investorům nabídnout nemohou. Úrokové sazby a investiční příležitosti už ve světě prakticky nejsou. Mezinárodní měnový fond je zděšen, a proto chce investorům do tradičních bank nabídnout vlastní variantu Bitcoinu. Jenže je otázkou, jestli to bude stačit.

Bitcoin je zajímavý ani ne tak v tom, jak funguje, jako spíš v tom, co nabízí. Bitcoin nemá žádné regulační úřady, ani berní úřad, ani kontrolní orgány. Peníze, které přitečou do Bitcoinu, nikdo nekontroluje. Peníze, které odtečou, také nikdo nekontroluje. Bez ohledu na to, jakou formu kryptoměny vymyslí tato skupina světových bank, jen těžko nabídne klientům tu samou míru anonymity, nulového zdanění a neomezených operací, jako nabízí síť Bitcoinu.

Sionisté chtějí spustit vlastní bankovní kryptoměnu

Nápad na společnou bankovní kryptoměnu přinesla švýcarská banka UBS, ke které se později připojily Deutsche Bank, Banco Santander, BNY Mellon a NEX. A nyní naposledy se k nim připojily také Barclays, Credit Suisse, Canadian Imperial Bank of Commerce, HSBC, MUFG a State Street. Bankéři plánují, že nová kryptoměna zničí zájem investorů o Bitcoin a oni se vrátí k investicím do peněz tisknutých centrálními bankami. Hlavní výhodou má být konvertibilita této bankovní měny se všemi tradičními měnami, kterou budou garantovat centrální banky. Kurz takového nového “coinu” bude určován stejně, jako tradiční měny, takže tato nová kryptoměna nebude trpět volatilitou a fluktuací tržní hodnoty, jakou je charakterizován Bitcoin. Jenže právě tato fluktuace paradoxně přitahuje “bull” investory, zatímco “bear” investory více lákají konzervativnější tituly, a právě pro ně může být nová bankovní kryptoměna zajímavá. Hlavním nábojem má být systém okamžitých transakcí 24 hodin denně, bez ohledu na bankovní dny a hodiny. Platba proběhne v rámci kryptoměny okamžitě.

Bitcoin je kryptografická měna založená na decentralizovaném schématu bez účasti jakékoli centrální banky.

Podle mého názoru jde těmto bankám pouze o jediné, zastavit odliv investorů, kteří místo do fiat peněz vytvořeních sionistickými bankami investují raději do Bitcoinu, který není pod kontrolou světových sionistů. Všude tam, kde jakýkoliv bankéř vypustí z úst termín “centrální banka”, tak můžete vsadit krk na to, že kope za světové sionisty, protože systém centrálních bank je forma delegování sionistické světové moci nad jednotlivými zeměmi. Pokud dnes hovoříme o centrálních bankách, už v žádném případě nejde o národní nebo státní banky onoho smyslu slova. Jde pouze o schránkové ústavy, které jsou plně kontrolovány světovými sionisty skrze Mezinárodní měnový fond. Nová digitální bankovní měna má totiž mít i jednu další vlastnost, spárování s vybranou konvertibilní měnou z portfolia IMF. Novou kryptoměnu tak spárujete např. s českou korunou a 1 nový coin se bude rovnat 1 Kč. Tím bude zabráněno jednak fluktuaci hodnoty a centrální banka bude mít páku na kontrolu tohoto spárovaného coinu.

Nový bankovní “coin” a prázdné lahve

Jenže je v tom jeden zásadní židovský háček. Na mezibankovních trzích se budou nové bankovní coiny obchodovat jako nespárované nosiče. Představte si, že obchodujete s limonádou. Ale tu limonádu musíte v něčem distribuovat. Na trhu tak můžete koupit litrové lahve, ale i dvoulitrové lahve, třetinky, čtvrtinky, prostě různě objemné prázdné lahve. A teprve do nich limonádu stočíte a tím spárujete lahev a její obsah. Na základě spárování potom stanovíte prodejní cenu limonády. A přesně takto má fungovat nový bankonvní coin. Zatímco banky budou nakupovat prázdné coiny za cenu nula nula nic, koncovým klientům budou nabízeny pouze coiny již spárované s nějakou měnou. Do prázdné lahve můžete nalít mléko nebo stoletou whisky, objem bude zachován, ale cena láhve bude diametrálně odlišná. Prázdný nespárovaný coin tak půjde nakoupit lacino. Takže jako investor nakoupíte na kapitálovém trhu za pakatel coiny, 1 milion prázdných nespárovaných coinů a spárujete je za vybranou měnu, prostě za tu, která po naplnění lahví vám hodí největší objem limonády. Spárujete je s dolarem, s eurem, s librou. A to jsou všechno měny pod kontrolou IMF, světových sionistů, FEDu, ECB, rodiny Rothschild.

A tohle, dámy a pánové, nemá s myšlenkou Bitcoinu nic společného. To je pouze židy pokřivený klon Bitcoinu, jehož účelem je znovu nastartovat investiční bublinu a znovu přivést bankovní sektor do stavu obrovské disparity mezi objemy realizovaných kapitálových obchodů a skutečného výkonu té které národní ekonomiky. Investoři budou shánět prázdné coiny a budou je párovat na mezibankovních trzích s nejsilnějšími anebo rostoucími měnami, a tím bude nastartována mohutná vlna kvantitativního uvolňování a nezřízené spekulace.

Sionisté plánují zkorumpovat myšlenku kryptografické měny

Prázdné coiny jako nádoby budou naplňovány paritou s existujícími měnami. Přestože banky se dušují, že tvorba coinů bude vycházet z monetárních politik centrálních bank, aby nedošlo k inflaci, tomuto slibu může věřit jenom blázen. Investor X nakoupí emitované prázdné coiny od španělské Santander Group, které byly určeny pro Prahu, převede je ale do Londýna a tam spáruje s librou. Praha si připíše ekonomický růst, emisi “svého” coinu a spárování, Londýn si připíše růst, nákup libry, židé zatleskají, protože jde o tzv. win-win řešení, ale ve chvíli, kdy se porovnají reálné hodnoty, tak se přijde na to, že hodnota coinu a zájem o coin je živený pouze směnnou spekulací vyplývající z různých cen prázdných lahví a plné lahve s limonádou. Na rozdíl od Bitcoinu nebude bankovní coin určený pro veřejnost, ale pouze pro banky a kapitálové trhy. To samo o sobě už ukazuje, že sionisté si chtějí rozehrát novou hru na kapitálových trzích. Spekulace s bankovními deriváty už jsou provařené, na nich se nedá moc vydělat, takže prodej coinů a jejich párování přinese opět velké kapitálové zisky.

Investoři vidí v Bitcoinu potenciál pro finanční růst, který současné bankovnictví už nabídnout nemůže.

Tato nová bublina tak může přinést další světovou krizi a dokonce i diskreditaci kryptografických měn. Bitcoin je těžen způsobem, že je třeba vytvořit dostatečný elektrický příkon výpočetních strojů, aby se podařilo vytěžit na kryptografické bázi 1 Bitcoin. V případě nového bankovního coinu nic takového nebude, protože coiny budou emitovat vybrané kmenové banky, těchto výše zmíněných 10, resp. 11 bank, a právě tyto banky budou disponovat tvorbou prázdných nespárovaných coinů. Světoví sionisté tak znovu zkorumpují jednu dobrou myšlenku, myšlenku kryptografické měny. Jak sami vidíte, banky se v ničem nezměnily. Uvažují pořád stejně ve smyslu, že banky musí mít pod kontrolou tvorbu peněz a banky musí profitovat z obchodů s jakoukoliv měnou. Ne koncový uživatel, ale ten, kdo kontroluje emise peněz, ať už mají formu papíru, čísel v počítači, nebo zašifrovaných bloků dat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
trias
Návštěvník
trias

Pane VK, mám na Vás dotaz. Bitcion představuje P2P síť zabezpečenou šifrováním. Může ji ohrozit ten, kdo disponuje kvantovým počítačem? Díky za odpověď.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Coin = Cohen = Kohn
je to jenom únik od likvidujícího se PetroDolladu.

Radek
Návštěvník
Radek

Je to z louže pod okap. Dollar je to nejlepší hned po koruně a zlatu.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka
Spektátor Čumilovič Puk
Návštěvník
Spektátor Čumilovič Puk

Osobně si nemyslím, že to je až tak vážné. Zapomíná se na jeden aspekt – zákon nabídky a poptávky. Což je právě ta věc, která z kryptoměn udělala hvězdu současnosti. Čili, když budu chtít užívat Bitcoin či třeba Ethereum a nebudu chtít onen “centrál-bankster-coin”, tak asi s tím nikdo jen tak nic nenadělá… Jak jsem to tak pochopil, onen nový coin má spíše zlevnit bankéřům jejich transakce fiat měn a vzájemné zúčtování. Tedy zde z myšlenky zůstává jen idea blockchainu s jeho “coiny”, který se bude požívat jako nový nosič místo těch současných “paypalů” a dalších věcí, což bankám i veřejnosti ušetří prachy na zabezpečování atd….

heron
Návštěvník
heron

Jinak jako se daji penize pouzit na spatne veci, tak to same se nikdy nevyhne krypto. Napriklad tohleto je teda poctenicko
https://hype.codes/eu-un-help-refugees-ethereum

Jeroným
Návštěvník
Jeroným

This user has been banned. BotNet IP range.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Hej, běž to oslavit do Kauflandu. Maj banánky za 14,90!!

heron
Návštěvník
heron

Bitcoin uz prezil kde co a verim, ze prezije i tohle. I kdyby jednoho dne se spustila panika a hromadne odchody, tak proste cena klesne. Ale neklesne na tolik, aby zase jini ji za tu kleslou cenu nezacali kupovat a poslali ho zase nahoru.
Lidi dale nevi, ze krypto neni zdaleka jenom Bitcoin, ale jsou to dalsi stovky projektu, na ktere jsou navazany tyto meny. Samotny projekt potom kryje kazdou menu. A projekt znamena prace, neco zatim. Cili nejde jen o spekulaci, ale i o to, zda sluzby, ktere dane projekty obstaravaji- budou obstaravat, budou samy o sobe konkurenceschopne. Predstavte si takovej alternativni facebook, kde jste v anonymite, jasne definovana pravidla se selskym rozumem a penize z reklam nejdou jen tomu facebooku, ale i aktivnim uzivatelum podle toho, jak jsou aktivni atp- proste opak facebooku. To je jen jeden ze stovek projektu, ktery se mozna uchyti a uspech/neuspech bude svazan s cenou toho coinu.
Rikam to proto, ze lidi porad vidi jen bitcoin- porad vidi jen love love love. Ale nikdo uz jim nerekl, ze je to i o praci. Kazdy z vas si muze jednoduse (pokud jste toho schopni) takovy projekt zalozit a pak naprosto transparentne nechat obchodovat coin vazany na vas projekt. Zkuste tzed zalozit firmu a dostat ji nekam aspon na prazskou burzu (ktera nikoho nezajima). Tohle pro lidi co neco umi a opravdu chteji neco vybudovat je naprostej mazec a nepotrebuji k tomu banky- jen lidi, kteri tomu projektu veri a prave ti vetsimu projektu zaplati- investuji do nej. Ze tam budou podvodnici je jasne- to je vsude a je jen na kazdem, aby si vybral projekt s nim kompatibilni, kteri vedou lidi, kterym veri a je za nimi kus prace. A za posledni : Nemusite mit 250 000 volnych Kc, aby jste mohli zacit investovat. Muzete treba s peti dolary- nakonec presne tihle (pokud neprodali) drzi treba 10 bitcoinu- za 5 dolaru. Mezi temi stovkami projektu je jiste neco podobneho na zhodnoceni. Co dnes nikdo nezna, ale za 2 roky uz to bude bezna vec. Mejte stastnou ruku.
Za posledni pokud sionisti tento system nejak budou schopni zneduverit (neverim, protoze skalni jsou velmi neduverivi vuci vlade a znaji a sleduji jejich kroky- viz nalepka bitcoinu v clanku), tak bitcoin proste nekonci a jede dal. Porad tu bude. A to mnozstvi lidi co je kolem krypto taky nejde vymazat jen tak. Je to proste uz realnej trh- po vykupech budou nakupy az lidi zaciti znovu, ze je neco lacine. Spadne spadne, ale zase se pojede dal.

heron
Návštěvník
heron

Jeste prikladam video, ktery zrovna ted vyslo a uplne nakonci je kreslenej vtip, kterej je o posledni vete, kterou jsem napsal. Jinak ten typek je paradni a kazdej den shrnuje z jeho pohledu co se udalo atp https://www.youtube.com/watch?v=D4yxDWC7Bm0
Jinak me fascinuje, ze lidi, kteri ne ze neveri bitcoinu (nic jineho neznaji vetsinou nez btc), ale vylozene tady melou neco o podvodech, ale pritom maji bankovni ucty, kde plati vsechny poplatky, hypoteky, vyuzivate vsechny mozne jejich instrumenty, kde hodnota se vsichni vime jak tvori a budete nesnaset krypto? Sakra co takhle tomu dat sanci a neco se o tom dozvedet?
Nepripada vam vubec napadnem co ted banky delaji? Mimochodem Rusko: Jeste prikladam video, ktery zrovna ted vyslo a uplne nakonci je kreslenej vtip, kterej je o posledni vete, kterou jsem napsal. Jinak ten typek je paradni a kazdej den shrnuje z jeho pohledu co se udalo atp https://www.youtube.com/watch?v=D4yxDWC7Bm0
Jinak me fascinuje, ze lidi, kteri ne ze neveri bitcoinu (nic jineho neznaji vetsinou nez btc), ale vylozene tady melou neco o podvodech, ale pritom maji bankovni ucty, kde plati vsechny poplatky, hypoteky, vyuzivate vsechny mozne jejich instrumenty, kde hodnota se vsichni vime jak tvori a budete nesnaset krypto? Sakra co takhle tomu dat sanci a neco se o tom dozvedet? Vsak do toho nemusite dat ani jednu korunu. Co vam potom jestli bitcoin stoji pul milionu dolaru, nebo jeden dolar, kdyz zadny namate a nechcete. Kde je pak duvod te apatie? Ukradl vam bitcoin neco? Co vam ta technologie udelala? Neni to opakuju jen o investicich, ale o sluzbach na krypto navazanych. O praci, ktera za tim stoji. Nemusite nikde na nic spekulovat pokud nechcete. Proste jednoho dne, pokud se vam to bude hodit se probudite a az budete chtit nejakou sluzbu zacnete vyuzivat. Hotovo- co proti tomu mate?
Zato kdyz vas okradaji v bance, tak to jste si uz asi zvykli. Vsak kdyz padne, tak to zaplati prinejhorsim stat ne? Nebo rovnou se slozi EU. Byt Rek, tak v bance mam leda jeden jedinej den vyplatu. A u nas na ucte? Na truc by jste se meli zaridit nez bank jenom pokud to trosku jde a vime kolik tam cesi maji jen tak.
Nepripada vam vubec napadnem co ted udelali jak pise VK v clanku? Jaky dukaz jeste potrebujete, aby jste krypto oddelili od sionistu? Zatim zacinaji pozvolna, ale svoje triky budou zkouset dal a dal. Prostredky na to maji. A pokud by se jim podarilo cely tento svobodny trh vymazat ze sveta, tak kde za to muze kryptomena? Protoze vidim, ze na ni by jste to shazovali? Ja vedel, ze je to podvod a jiny hovadiny.
Statem vlastnena Ruska banka naopak kryptu tak jak je “fandi”:
https://cointelegraph.com/news/ethereum-signs-key-deal-with-russian-state-owned-bank-for-blockchain-adoption
Cina naopak ZAKAZALA investice do ICO projektu- zase podpasovka
Osobne si myslim, ze prozijeme jednou obrovskou cistku, kdy vetsina men padne ke dnu, trh to zaznamena, hodne lidi pochopi proc se tak stalo a zacneme jakoby znovu a pouceni a krypto to nakonec posili. Musi se to stat, protoze ma mnoho nepratel. Rozhodne to ale nebude konec ale novy zacatek.
Jo a vy co mate radi rusko: Vsimam si, ze dobra tretina lidi v kryptoprojektech- mysleno prave ti chytri, kteri stoji za spoustou men, pochazeji prave z Ruska. V skoro kazdem projektu je nejakej Rus. Ani me to neprekvapuje- dobrymi skolami to zacina. Neznam povedomi v jedntotlivych zemi co se krypto tyce, ale Rusko patri k tem asi nejvetsim- minimalne co se mozku tyce.
Druha momentalne nejsilnejsi mena se jmenuje Ethereum- autor Vitalik Buterin
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ethereum

antiNWO
Návštěvník
antiNWO

Dobrý deň pán V.K. a ďakujem za odpoveď na môj príspevok.

Nemám na tolko rozdiahle alebo teda hlavne hlboké informácie ako vy, preto ma aj Vaša odpoveď zarazila, aj keď vždy som predpokladal, že aj toto je možná cesta ako skončí ľudstvo.

Film Elysium som videl par krát. Podla toho čo ste napísali na môj príspevok, tak film Elysium zobrazuje budúcnosť ľudstva v dohladnej dobe, trilógia Matrix v strednodobom až dlhodobom horizonte. Mýlim sa? Trilógia Matrix je fenomén a o každej vete a scéno hlavne v prvej časti sa dajú viesť siahodlhé rozhovory.

Roky najvyššie elity prirovnávajú ľudstvo k vírusu, ku kobylkám alebo k rakovine na planéte. Vždy som z časti predpokladal, že im pôjde o decimáciu populácie ale, že takmer na nulu som do úvahy nebral. Viem, že tí skutočne na vrchole pyramídy nami opovrhujú do morku kosti.

Musk sa taktiež vyjadril, že AI môže spustiť 3. sv. vojnu. Môže isť o vyhladenie ľudstva radiáciou ale je aj mnoho iných spôsobov.

Velmi ma prekvapil Váš opis Syndikátu. To, že nejde o osobu mi bolo vždy jasné, vždy som si myslel, že ide o nejakú entitu. To, že je globálny projektor technologické zariadenie ktoré sa používa na komunikáciu so Syndikátom som netušil. Podla tohto by som to pochopil tak, že globálny projektor je prvý stupeň pri prenose informácíí medzi Syndikátom a najvyššími štruktúrami riadenia ľudstva v humanoidnej podobe. Mýlim sa???

Ak si nájdete čas na odpoveď tak ďakujem.

heron
Návštěvník
heron

Tohle je hodne znamy kratky video z crypto komunity. Vy co si myslite, ze bitcoin vytvorili nejake bankovni instituce, tady typek co je zajisteny pres bitcoin se nasral a vyrypnul si do USA elit. Jmenoval tam i Albright
https://www.youtube.com/watch?v=_uq7iFvMhno

opatrný
Návštěvník
opatrný

Je to OT k článku, ale tohle mě teď vytočilo. Oni fakt zkoušejí, kam až můžou zajít! Arabáši i policajti.
Napsat to azbukou, tak ho popraví na místě.
http://praha.idnes.cz/praha-1-prazska-policie-karluv-most-arabsky-napis-neni-to-vandalismus-12m-/praha-zpravy.aspx?c=A170906_141958_praha-zpravy_turc

.B.
Návštěvník
.B.

Když já fixou napíšu fízlu Hulanovi na čelo, že je kokot, tak to také bude dílem bohulibého záměru. Jsem rád, že PČR má takové pochopení.

opatrný
Návštěvník
opatrný

No nevim, nevim.. Buď opatrný!

Vabio
Návštěvník
Vabio

@opatrný
je zajímavé si přečíst v tom článku i dva odkazy na jiné vandalství cizinců v Praze z roku 2014 … ten rozdílný popis události a informací o možnosti výše trestů je zcela zřejmý … rozdíl je 3 roky a trochu jiné etnikum

opatrný
Návštěvník
opatrný

Přesně tak. Nadržování arabům je zcela evidentní. Začínáme se tím podobat Německu a spol. Noty jsou jasně dané a s tím se nesmíme smířit!

Vabio
Návštěvník
Vabio

@opatrný
Asi by novináři měli být více honěni předsoud, ze “zákonných” důvodů (takových těch zcela “zásadních” jako jsou vytahovány proti protistraně, tj. typu “hanobení rasy”, atd. … a i kdyby to soudy smetaly ze stolu, tak by to určitě mělo pozitivní dopad

sv.občan
Návštěvník
sv.občan

Jako jedinej racionální důvod k úvahám na opuštění Země, mne napadá celosvětová válka anebo výbuch vulkánu a pěkně to přečkat někde v klidu, než se ten všechen rozvířenej bordel slehne a uklidí. Buď oběžná dráha, základny na Marsu anebo pod Zemí.Ty se staví a létat se také chce. Ale ruku na srdce. Mars je mrtvej, bez atmosféry a každej kdo by tam strávil déle než čtrnáct dní začne hrabat. To samý na Elysiu a podobně. Jsou to nesmysly. Vytvoření atmosféry na Marsu je abolutní nesmysl proto, že člověk nedokáže udržet v pořádku ani tu, která mu byla svěřena k dispozici jako ideální, funkční a s dokonalým poměrem plynů, zde na Zemi. Budou létat na planety? Možná jim někdo něco slíbil, aby to tady zničili, to je možný a někomu by se to třeba mohlo hodit, ale praktická realizace s opuštěním Země a invaze do jiné obyvatelné zóny je ještě na velmi dlouhé lokte. Proti úvaze o spolupráci cizích entit a těch našich blbečků však mluví to, proč by je nutili ke stavbě nedokonalejch korábů v režii Elona, když by sami měli nepochybně kapacity a technologie k transportu té kolaborující elity? Nedává to smysl..

Nezmar
Návštěvník
Nezmar

Jedna uvaha. Oni treba vi co se bude dit. Vzdyt tabory Fema a tunely v USA nejsou fata morgana. Lidi maji zasobu jidla na cca tri dny pak rabovani a revoluce. Staci vypnout elektrinu a je vymalovano. Ani rohlik za hotovost v Lidlu nekoupite. Kdo z vas vydrzi rok bez moznosti nakupu?

alek
Návštěvník
alek

Jak možností jak ve velmi krátké době zlikvidovat lidstvo je mnoho, návody uvádět jistě nemusím, každý si je může domyslet. Kam nás ten přetechnizovaný, “pohodlný” a “svobodný” svět přivedl je žalostnou bilancí.

SitňaN
Návštěvník
SitňaN

Za jeden z najväčších problémv pobytu mimo planétu zem je možné považovať gravitáciu, respektíve jej “nedostatok alebo nadbytok”. Skúste si predstaviť taký ročný pobyt na Marse – 0,376 G – a potom návrat na zem. Ako by asi zareagovala napríklad obehová sústava?

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Tím výbuchem vulkánu jste se dotkl ještě jedné věci – atomový výbuch (válka?) by jej totiž údajně mohl velmi dobře nahradit. A ta pointa je v tom, že pořádný výbuch by mohl planetu zchladit podobně, jako se to stalo za největšího zaznamenaného výbuchu:

“Kyselé deště, které tehdy zasáhly Evropu, poškodily lesní porosty a zničily menší rostliny. Průměrná teplota klesla o 1,3 STUPNĚ CELSIA. OCHLAZENÍ TRVALO TŘI ROKY. Léto v roce 1783 bylo nejchladnější za posledních 500 let. Neúroda nebyla v té době jen problémem Evropy, ale i Afriky (katastrofální sucho v Egyptě) a Asie (Japonsko).
Na severoamerickém kontinentu byla zima 1784 nejchladnější a nejdelší v lidmi zaznamenané historii. Ledové kry plavaly dokonce i ve vodách Mexického zálivu.
Dramatický rok 1783 na Islandu patří spolu s výbuchem sopky Tambora v roce 1815 a Krakatoa v roce 1883 mezi největší vulkanické erupce za posledních 300 let. Pravděpodobnost tak mohutných sopečných explozí je na rozdíl od erupcí supervulkánů poměrně vysoká.” více
http://www.severskelisty.cz/priroda/prir0199.php

Za takové situace by možná opravdu stačilo přečkat válku někde v podzemí otázka, jak by to bylo s radiací…

Poznámka z mého soudku: K informacím o těchto událostech jsem se dostala už kdysi dávno, když jsem hledala, co se na světě dělo v období, kdy bylo Pluto ve stejném postavení, jako v současnosti. A dělo se toho víc: francouzská revoluce, americká revoluce, vznik USA, ale také další, jako např. velké Lisabonské zemětřesení
http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/nejsilnejsi-evropske-zemetreseni-lisabon-1755–1622566
Tak já jen, že jaka nahoře, tak dole.