Kdo podporuje vládu USA nad světem, podporuje vlastní úpadek po stránce jak...

Kdo podporuje vládu USA nad světem, podporuje vlastní úpadek po stránce jak materiální, tak duchovní

Kdo podporuje vládu USA nad světem, podporuje vlastní úpadek po stránce jak materiální, tak duchovní

Potýkáme se jako lidstvo s hromadou problémů, mnoho z nich bylo způsobeno odlišností a výbojností různých náboženství a ideologií. V dnešní době to zní ale spíše jako výmluva; ve skutečnosti je mnoho problémů těžko řešitelných způsobeno prostě jen nepochopením jiných kultur a neschopností vzájemného smíření. V soukromém životě se při interakci s ostatními lidmi setkáváme s problémy, u kterých můžeme nakonec zjistit, že je způsobujeme sami nebo je přinejmenším přiživujeme. Tyto problémy mívají zpravidla ještě jednu vlastnost. Jejich mechanismus vzniku a držení se „při životě“ je obdobný mechanismům většiny zásadních problémů lidstva. Na úrovni jedince bez ohledu na vyznání, osvícení, vzdělání apod. jsme dříve či později schopni problémy řešit. Co brání lidstvu řešit velké problémy obdobně? Spíše bych se ale zaměřil na skutečnost, že nové nebo do dnešních dob trvající problémy nebyly, minimálně ne pro za tyto problémy odpovědné, nepředvídatelné.

f4-turkey_syria-war.png

Například hrozba islamizace Evropy, tedy konce zbytků evropské kultury, konce Evropy. Pokud bude úředně sjednocené Evropě vnucena myšlenka multikulturalismu a následně začnou být vyháněni muslimové ze svých zemí jejich ničením a rozkrádáním, je více než předvídatelné, že se tito budou ve velkém stěhovat do Evropy. Jedná se však o lidi ze zcela jiné kultury (oni žijí v jiném vesmíru, než my), a my, stejně jako oni, nemáme právo a morální kredit soudit, která kultura je ta správná a která špatná (ač jsem osobně pro rovnost pohlaví ve smyslu ne vzájemné nahraditelnosti, ale životadárné spolupráce dvou principů, a Islám jakožto většina monoteistických náboženství co do důležitosti upřednostňuje jen jedno pohlaví).

My, „občané Západu“, zcela oprávněně považujeme jejich tendence islamizovat Evropu za agresi. Je zase z jejich domovů, z jejich světa, vyhnal Západ, lze jim snad vyčítat, že oni si pak ze Západu chtějí udělat svůj svět? A kdo za to může? Já je nevyhnal, já chci Evropu Evropou, Islám Islámem. Může za to Evropa? Evropa snad usiluje o svůj konec? EU sebe založila, aby ukončila evropskou kulturu? To asi ne! (Nebo ano? Jde sice o řečnickou otázku, ale kdo z ní cítí sarkasmus, neplete se.)

Kdo stojí daleko od toho všeho a ovlivňuje jak Evropu, tak Islám? Kdo je tím třetím, který se směje, když se dva perou? Rusko, ať si o něm myslí kdo chce, co chce, má bohaté (a úspěšné) zkušenosti s islámem a mohlo by Evropě s tímto problémem, s touto hrozbou, významně pomoci. Zbytek Evropy je ale navzdory vzájemné závislosti v mnoha oblastech s Ruskem na kordy. Koho by ohrozilo, čí jedinečné postavení ve světě by ohrozilo spojenectví Ruska s Německem a ostatním zbytkem Evropy? Kdo rozeštvává EU a Rusko? Kdo je tím třetím, který se směje a kterému plynou zisky, když se dva perou?

Schapiro-a-Žilková.jpg
Kulturní fronta v ČR pravidelně kolaboruje s okupanty, to už je tradice. Zde paní herečka Žilková s americkým velvyslancem Schapirem u transportérů Stryker během Dragounské jízdy

Je možné, že Evropa si stojí na vedení, ale vláda USA včetně výzvědných a bezpečnostních agentur nikoliv. Vláda USA vynakládá nemalé prostředky jak finanční (a prostřednictvím dosavadního postavení dolaru finanční prostředky celého světa), tak i jiné, nejen na výzbroj, ale i na výzkum a predikci v oblasti sociální, mezinárodní politiky atd., vlastně všeho, co se tohoto světa dotýká a ovlivňuje ho. A to již přes sto let, a pochopitelně využívají získané vědomosti a dovednosti k ovlivňování těchto oblastí.

Je zcela pochopitelné, že každá vláda sleduje zájmy svého lidu. A vláda USA je tahounem a tvůrcem současného světa, na tom se shodnou všichni. Je ale chybou ukazovat na Američany prstem „Oni za to můžou“. Američané byli a jsou první obětí americké vlády, Islám je obětí americké vlády, Evropa je obětí americké vlády, svět a Země jsou obětí americké vlády. Vláda a armáda USA jsou velmi silné, mohou udělat pořádek, kdekoliv chtějí, OSN, NATO a mezinárodní neziskové organizace je podpoří.

Ve světě ale nevládne pořádek, vládne chaos (řízený chaos, chaos se vždy šíří exponenciálně, ale tomu se ve světě neděje – je tedy tento chaos řízen?). Jak je to možné? Jsou vláda USA a OSN tak neschopné? Nebo jde o záměr? V čí prospěch jedná vláda USA, ukažte mi někoho, komu pomohla, kde cokoliv změnila k lepšímu, kde usiluje o mír. Koho vláda USA tahá ze svrabu, občany nebo soukromé banky? Zdá se, že vláda USA nesleduje zájmy nikoho a ničeho, až na vlivné hráče finanční páteře světa. Všichni na světě buďto strádají nebo si stěžují. Je někdo, kdo si na nic nestěžuje? Kdo se po sto letech vlády USA cítí bezpečně, svobodně a na věčné časy zajištěn? Někdo by tu byl, nejsou moc vidět, nemluví se o nich, ale každý o nich ví, i když je vlastně nezná. Říkejme jim třeba finanční elita.

7240432.jpg

To už ale zavání konspirační teorií, takže zůstanu pouze u nepopiratelného tvrzení, že po sto letech vůdcovství USA není svět ve vyhovujícím stavu, a není relevantní, zda záměrně, neschopností nebo neakceptací úsilí USA některými částmi světa. Co tedy zkusit něco jiného, jiný přístup? Co se může zkazit ve zkaženém světě? Je špatné požadovat změnu? USA nesplnily očekávání světa, ani své vlastní. Nedaly to, nasekaly hromadu chyb, z kterých se ale nepoučily a stále je opakují. Vláda USA světu je považována za sice nevyhovující, ale za určitou jistotu. Lze pochopit obavy až strach lidí ze změny, ale úpadek USA (prohnívají stejně jako kdysi Řím) je již viditelný a troufám si tedy tvrdit, že „Kdo podporuje aktivně i pasivně vládu USA nad světem, podporuje vlastní úpadek po stránce jak materiální, tak duchovní!“. A za to žádná iluze jistoty nestojí.

A jen doufám, že lidstvo nevyžaduje do třetice všeho dobrého a zlého, aby se konečně poučilo z tisíců let opakování těch samých chyb.

– Crow G. –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
xyht
Návštěvník
xyht

čtu rád články zde a diskusi ,tsipras mne dorazil a uvědomil jsem si ,že není možné někomu věřit,co se v diskusi zmiňovaného babiše týče je jedna ruka s organizací rekonstrukce státu ,kterou platí neziskovky a soros,takže se mi sice líbí jak babiš ve sněmovně označuje kalouska podvodníkem ale myslím si ,že je to proamerický muž a westinghouse dostaví temelín,také si myslím ,že málo ,či vůbec proamericky smyšlející český politik nemá šanci na politickou budoucnost,když jsme u té politiky – volil jsem zemana- ale nemohu souhlasit s jeho prosazováním eura v čr,pjakinovo videa se mi líbí ,považuji jej za vlastence a tudíž pro mne není problém neuvažovat nad tím ,že to dělá jinak než zadarmo ,možná jsem naivní,také si myslím ,že nebýt Putina už by nebyl mír,zdravím a přeji všem hezký den

Jaris
Návštěvník
Jaris

Sami zidi. Obama, Shapiro, Zilkova, a ten libac americke vlajky. Netreba dalsich slov.

Kit
Návštěvník
Kit

Rusko má zkušenosti s islámem, ale pokud by Evropě pomohlo, mám skromný dotaz – Co za to??

Aksal
Návštěvník
Aksal

Odpověď Vám dává pan Putin v každém jeho interview. Rovnoprávné vztahy a respekt. No a dále porozumění, že i někdo jiný, než USA má své zájmy, které je nutno brát v úvahu.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Plnohodnotnou spolupráci výhodnou pro obě strany?
Ale rozumím Vám. Pokud se tato spolupráce bude tahat přes úřednický paskvil EU, hrozí, že bychom pouze vytáhli hlavu ze zadku Washingtonu a vrazili ji do Kremelského zadku.

Jan Z Rokycan
Návštěvník

Kratke zamysleni k panu “Pjakinovi”. Pokud nekdo vystoupi s proslovem a nejakym stanoviskem, docela bych tomu rozumel. Pokud nekdo jako Pjakin vystupuje na webu pravidelne, pravdepodobne to nedela ze sveho vlastniho presvedceni ani ze zabavy, ale je za to nekym placen. Kym je placen uz necham na Vasi uvaze. Vzhledem k tomu, ze hlavni – rekl bych nosnou myslenkou vsech jeho proslovu – je jakasi omluva Putina s podtextem, ze Putina nikdo neridi (i kdyz vidime, ze globalne je Rusko provazane se vsemi ekonomikami, i bankovnim sektorem, tudiz je jaksi nemyslitelne, aby bylo rizeno jednim clovekem, ktery si do rizeni “nenecha nikym kecat”), tak to vypada spise na jeho sluzebnika. Vypada to, ze Pjakin ma odvratit pozornost, ovsem proc to dela takovym vcelku viditelnym zpusobem, je mi zahadou. Dale temer v kazdem z jeho videi muzeme take nalezt jakysi atak (podtext) na ruskou inteligenci (elitu), ktera pokud se “nepripoji” k Putinovi a “ruskemu narodu”, tak spatne skonci.

Aksal
Návštěvník
Aksal

A vy se divíte, že atakuje ruskou elitu? To nevidíte, že ta takzvaná elita pracuje pro USA a ne svou zemi? U nás to vidíte, co dělá Sobotka a spol. a u rusů to nevidíte? Vždyť co bylo prohlášení Kudrina na fóru v Petrohradu, že jsou potřebné předčasné volby prezidenta? Kdyby měl Putin podporu 10% tak by to bylo logické, ale při téměř 90% podpoře je prohlášení jednoho z elit jaksi mimo mísu. Liberálové nemají ani 5%ní podporu obyvatelstva, ale podívejte se na jejich TV, v besedách se to liberály jenom hemží. Je historickou pravdou, že převraty vždy dělala takzvaná elita, pro své úzké zájmy.
A Putin pracuje pro svou zemi, proto se nedivím, že Pjakin podporuje svého prezidenta. A co se týče peněz, jste také mimo mísu. Pjakin je pracovníkem univerzity, za co bere plat, a svá videa dává k dispozici bezplatně. Taktéž si nenárokuje autorská práva, aby mohl každý s tezemi KOB pracovat bez omezení. V opačném případě by už dávno seděl v Londýně a měl by se jak prase v žitě. Vaše nařčení je nemístné a něco to o Vás vypovídá…Když ho nemůžete porazit argumenty, snažíte se ho shodit spekulacemi…

Jan Z Rokycan
Návštěvník

Asi jste ten muj komentar spatne pochopil. Neni mym cilem nekoho napadat (nebo jak pisete Vy) narknout. Mym zamerem je, aby se ctenari zamysleli nad situaci, ktera zde nastava. Nosna Pjakinova myslenka je z jeho videi zrejma (kdyz to velmi jednoduse shrnu) – elito pridej se k nam, nebo s vami bude zle. Kdyz je tato hlavni myslenka protkana temer vsemi videi, vyplyva nam z toho, ze jde o zamer. Proto jsem zde psal ten komentar, aby se lide zamysleli, o co vlastne jde. Jedine s cim s Vami nesouhlasim je to, ze obhajujete nekoho, koho osobne neznate, ale prece je jasne, ze ten clovek netravi 2 hodiny sveho casu dobrovolne jen tak pro zabavu natacenim videi. Kdyz natocite tech videi par, je to uveritelne. Ovsem kdyz je tech videi uz takove mnozstvi po dobu 2 let, neco mi na tom nestymuje. Jinak samozrejme nevytykam panu Pjakinovi v jeho zamyslenich a rozborech nic. Tot muj nazor.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že jsem Váš post pochopila správně.
Co se týče elity. Je to nejvíce zkorumpovaná část obyvatelstva v každé zemi. Jsou to vlastně lidé, kteří žijí ze státních rozpočtů. Vysávají rozpočet jak vysavač. Dokonce i náš Babiš bez dotací by nebyl takovým skvělým podnikatelem, jek se nám snaží namluvit.
Nebo herci a ostatní z této branže, kteří nám při všech volbách vnucují své kandidáty, myslí si, že mají patent na rozum, i když někteří z nich mají jenom základní vzdělání. Vždyť se na ně podívejte, bez dotací divadel, filmu a TV by nevyžili. Hlavně, že nám z TV obrazovek říkají, co máme dělat. Kromě pár výjimek jsou to vesměs neumětelové….Pro dolar by prodali i vlastní matku, o zemi ani nemluvě…
A Pjakin má pravdu, pokud elita pracuje pro zájmy jiného státu a ne pro zájmy své země, je zrádcem a jako s takovým by s ním mělo být zacházeno. Problém je v naší liberální společnosti , kde se něco takového, jako čest, věrnost a vlastenectví nenosí. Elita tyto hodnoty rozprodává tomu, kdo dá víc…
A k poslednímu bodu. Podívejte se na pana Pjakina. Nevypadá, jak namistrovaní američané, kteří jsou všichni metrosexuálové a určitě stojí před zrcadlem déle , něž já. Utrácejí miliony jenom proto, aby vypadali šlechtěně. Navenek huj a vevnitř fuj. Bez čtecího zařízení ze sebe nevypustí jedinou složenou větu.
Pan Pjakin je skromný člověk, který se realizuje ve své práci na univerzitě, za kterou dostává normální plat. A pokud mu nevěříte, je to spíš Váš problém, a vypovídá to o Vás, že vy se zadarmo ani nezvednete z postele. Já panu Pjakinovi věřím, protože já jsem z lidí, kteří něco udělají, i když za to nemají zaplaceno. A v tom je mezi námi a Vámi rozdíl. Nemůžete pochopit, jelikož Vám není dáno 🙂

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Babiš a vlastně každý jiný oligarcha by to sám nedokázal – alespoň ne tak rychle a hladce. Babiše udělal Washitgton – dal mu know-how a zajistil politickou podporu v ČR a on nyní splácí. A splácet musí, i kdyby náhodou nechtěl. Praktiky a postupy Washingtonu jsou shodné s praktikami a postupy mafie. Ono je to celé vlastně mafie.

Jan Z Rokycan
Návštěvník

Nejsem tady na diskuzi proto, abych s nekym myslenkove souperil. Psal jsem zde komentar proto, abych nastinil take jiny pohled na vec, jen tak se muze clovek myslenkove rozvijet – vase komentare tak beru (i kdyz nektere z nich jsou urazlive, prestoze jsem na nikoho z vas neutocil – i tak me obohacuji). Udelejme myslenkovy pokus. Jste politik a nekdo Vam prevede 10 milionu (nejake meny) za uplatu, ze pro neho neco udelate (zakon, upravu zakonu aj.). Jake paky ma na Vas ten co, Vam tech 10 milionu predal a jake paky ma na Vas verejnost? Z toho by Vam nasledne melo vyplynout, ze jakykoliv zkorumpovany politik nebude plnit zadnou vuli lidu a to za zadnych okolnosti, ledaze by mu slo o zivot, ponevadz v pripade, ze nesplni, za co byl uplacen, tak mu o zivot urcite pujde (na zacatku o ten “karierni” a pak uz o ten “holy”). Z teto jednoduche uvahy pak muzeme postavit model toho, jak to tady na Zemi funguje a to jak u nas tak v USA i v Rusku proste vsude kde je tzv. “demokracie”. Demokracie je totiz vlada penez (prostrednictvim vhodne zvolenych jiz dopredu zkorumpovanych kandidatu). Politik hraje divadlo a za provazky tahaji ti, co na zacatku jeho kariery (nekdy i v prubehu) ho uplatili (a to jiz jakymkoliv zpusobem). Z toho by nam melo vyplynout, ze hajit zajmy vlasni zeme je z hlediska politika jaksi uz temer nemozne, kdyz dostal zapalceno za to, aby hajil zajmy nekoho jineho. A ted bych si dovolil navazat na Pjakina, ktery vlastne ve svych videich oslovuje elitu Ruska, ktera dostala zapalceno za to, aby hajila jine zajmy nez jsou ruske. Ale dle logiky veci byl Putin take nekym dosazen, a haji zajmy take “toho nekoho”. Vpodstate by se dalo rici, ze vlastne ani jiz nevime, co jsou zajmy ktere dane zeme.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Putin se pravděpodobně vymkl kontrole. Navíc prezidentský úřad nebyl v RF vnímán tak zas tak silně a loutkáři Putina hold podcenili. Platí to všude v demosvětě: prezident není důležitý, nejdůležitější je předseda vlády, kancléř apod. Pouze Osobnost dá prezidentskému úřadu nevyšší váhu pro stát / národ. Putin je již nyní morální vítěz – může mlžit nebo zamlčovat, ale nelže: vždy vychází z pravdy, což si jiní státníci pod diktátem USA dovolit nemohou. Proto je tak nenáviděn, možná je mu pár evropskými státníky i záviděno. A každý pozná, že Putin vychází z pravdy, nepoužívá dvojí metr a neprotiřečí si. A Putin hájí zájmy svého národa a proto mu národ věří. Musíme si uvědomit, že Rusové čas od času mají silnou vůdčí osobnost, které věří a která s podporou té víry umí napravit škody po svých vlastizrádných předchůdcích a ještě posunout Rusko o kus dál. Kdy naposledy měl zbytek Evropy takového/ou vůdce/kyni? A to je zdroj nenávisti rusofobů z přesvědčení (nenávidějících zadarmo): silný a neporazitený obousměrný vztah Lid-Vůdce(-Pravda).

Jan Z Rokycan
Návštěvník

Z historie zname ze ten kdo se vymkl kontrole velice brzy “skoncil” spatne.

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Putin má dost špíny na ty, kteří by jej mohli zlikvidovat. Nezapomínejme, že má průpravu z KGB a je velmi dobře jištěný. Krom toho, vyjdu-li z V.V.Pjakina, globální prediktor jej potřebuje k zabránění armgedonu.

TSq
Návštěvník
TSq

Nějak Vám z kalkulačky vypadlo, že někdo dělá věci z přesvědčení 🙂

nacykoR Z naJ
Návštěvník
nacykoR Z naJ

Jan z Rokycan nám vlastně říká (viz dvě poslední věty jeho komentáře ze dne 14.7.2015 v 9:31): Já k tomu nic neříkám, ale říkám vám, na moje slova dojde! Milý Jene, jsi holt složitá osobnost. Ty se ještě neznáš, ale až se poznáš, tak poznáš, že se ještě neznáš! PS: Nositel tohoto jména zesnul 22. února Léta Páně 1471

oblivion
Návštěvník
oblivion

Pan Jan Z zrejme si nedovidi na koniec nosa, ked pise taketo nezmysly ……

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Myslím, že mám pro Vás objasnění té záhady. Valerij V. Pjakin říká to, co říká způsobem, kterým to Vladimir V. Putin jakožto státník a vlivný mezinárodní hráč dnešního světa sdělovat nemůže, pak by totiž byl snadnou kořistí k dehonestaci. To, co zkoumá a prezentuje V.V.Pjakin má hlavu a patu a přestože mě inspiruje, tak nesouhlasím zcela s jeho definováním globálního prediktora – jím předkládané, bez ohledu na to, zda umí dohlédnout dále, je však pohled z tzv. třetí dimenze, ve které je to čitelné každému. Definici GP tak, jak jsem jej zřel já, mám v úmyslu prezentovat zde v samostatném článku.

xerox
Návštěvník
xerox

vzhledem k tomu že tzv. demokracie neboli demo se ztotožnilo s liberálním kapitalismem je na místě spíše heslo :
kdo podporuje demo podporuje svůj vlastní úpadek … v konečné fázi i likvidaci vlastního státu se vším co k tomu patří …

4321
Návštěvník
4321

Kdo podporuje vládu USA nad světem, podporuje vlastní úpadek po stránce jak materiální, tak duchovní.

Opravdu to platí pro všechny? Obzvláště nad tím prvním jmenovaným bych se vážně zamyslel. Pročpak osoby, co jsou u kormidel různých zemí poslouchají hlas USA? Chtějí snad materiálně upadat? Pročpak Bohoušek tak poslouchá, ale jde-li lid s oprátkama po ulici je mu náhle tak těsná kravata? A nebo pan Babiš – už ho doslova vidím, jak zrovna ten chce strašně moc materiálně upadat! 😀

Že by byli všichni snad až na jednoho maďara Orbáňa v EU tak hloupí a nedocházelo jim, že budou pod hlasem USA materiálně a duchovně upadat?

lubajs
Návštěvník
lubajs

Pochybuji, že jsou naši “vládci” v čele s Bohouškem tak hloupí. Musí vědět, že to co před lidmi poslední dobou předvádějí je jistým hrobem pro jejich politickou kariéru. Zřejmě strach z USA a Bruselu je u nich mnohem silnější než strach o vlastní koryta.

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Jsou všichni podplaceni. Všichni do jednoho mají máslo na hlavě. Nikdo z nich není čisty, Kdokoliv se o to pokoušel se jim vymanit, skončil v kriminále. Mají podplacený celý státní aparát. Tam je jen jedna cesta, všechny do jednoho pozabíjet, majetky zkonfiskovat, zbytek rodin vydědit. Jedině tak by šlo částečně vykanožit alespoň to nejhorší svinstvo z vedení země.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Zcela se ztotožňuji s tvrzením, že po sto letech vůdcovství USA není svět ve vyhovujícím stavu, a není relevantní, zda záměrně, neschopností nebo neakceptací úsilí USA některými částmi světa. Také souhlasím s tím, že se nic nemůže zkazit, když se zkusí něco jiného, jiný přístup. Jednu možnou alternativu nového uspořádání světa popisuje článek zveřejněný např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html