Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha...

Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat

Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat

Redakce AE News přináší zajímavý pohled našeho externího spolupracovníka na povolební situaci v Praze a na úlohu Andreje Babiše a Tomia Okamury. Já osobně nesdílím takovou důvěru ve spolupráci Hnutí ANO a SPD na rozdíl od níže uvedeného článku, protože cílem Babišovy vlády bude podle mého názoru ještě pevnější a těsnější spojení ČR s USA, jakkoliv mnoho lidí to zatím nevidí a pokud mluvíme o spojení s USA, rozhodně tím nemám na mysli to “dobré” spojení s politikou pro-ruského éthosu dnes již zcela izolované Trumpovy vlády, která už nemá kontrolu nad zahraniční politikou, kterou plně ovládli váleční jestřábi a neoconi v americkém Kongresu, které ovládají sionisté. Zlepšení vztahů s Ruskem bude nadále prosazovat Miloš Zeman, ale ve vyvažovacím tandemu s Andrejem Babišem, který bude tandem vyvažovat na druhou stranu, směrem k USA, ovšem v rámci vazeb EU jako americký kůň uvnitř Bruselu.

Vyvažování je mimochodem jeden z hlavních mocenských modelů zobrazených ve filmové sáze The Hunger Games. A přestože Andrej Babiš navenek chce lecos, ve skutečnosti udělá jen takové kroky, které budou vhodné pro jeho Agrofert. A v tomto ohledu jeho zájmy míří do náruče Nové Evropy, pokud mu ovšem Američané nenabídnou něco, jako nabídli Polsku po posledních volbách. Poláci chtěli americké rakety, zbraně a americké jednotky trvale umístěné na svém území. Dostali všechno. Pokud si Američané koupí Babiše podobným způsobem, např. nové obchodní doložky pro ČR, resp. pro Agrofert nebo lacinné bojové vrtulníky UH-1Y, které najednou Američané ČR nabízí za zvýhodněnou cenu po volbách v ČR [1], potom nějaké zlepšování vztahů s Ruskem rozhodně nenastane. Je však pravda, že pokud SPD nebude v koalici s ANO, bude tam někdo jiný a situace bude o to více eskalovat k zániku české státnosti. Koalice ANO a SPD se mi proto jeví jako nejmenší zlo v nastalé povolební situaci. Pozn. -VK-

The Hunger Games – Odkaz Hollywoodu na systém dělby moci v dystopické demokratuře.

Pražské Hunger Games

Řada voličů si pokládá otázku, jak je možný tak vysoký výsledek Pirátů a jak je možné, že se do sněmovny dostal ten Kalousek. Odpověď lze nalézt podrobnější analýzou volebních výsledků. Je zřetelně patrné, že mírně před SPD se Piráti dostávali zejména v městských aglomeracích. Tam se zpravidla rovněž, zcela na konci, do sněmovny propasovalo i TOP-09.

Jiná situace je však v Praze. Celkové výsledky nejsou až takovým překvapením. Řadový Čech si prostě řekne Praha je prostě jiná.

Praha celkem
 1. ANO 20,35%
 2. Piráti 17,59%
 3. ODS 16,22%
 4. TOP 09 12,64%
 5. SPD 05,81%

Podstatně zajímavější je však hlubší sociální pohled do nitra našeho hlavního města. Srovnáme-li výsledky voleb v jejích vybraných částech, naskytne se nám obrázek o zcela jiných volbách. Kalousek je jednička a pokud ne on tak Piráti a přirozeně tradičně ODS. SPD zde figuruje těsně nad hranicí pro vstup do sněmovny a to ne všude.

Praha 1
 1. TOP 09 19,82%
 2. ODS 19,73%
 3. Piráti 16,61%
 4. ANO 11,78%
 5. SPD 04,39%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6369-praha-1

Praha – Troja
 1. ODS 19,91%
 2. TOP 09 19,48%
 3. ANO 11,78%
 4. Piráti 16,61%
 5. SPD 03,17%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6418-praha-troja

Praha 2
 1. Piráti 18,59%
 2. ODS 18,54%
 3. TOP 09 17,18%
 4. ANO 13,81%
 5. SPD 05,27%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6370-praha-2

Praha 7
 1. Piráti 19,56%
 2. TOP 09 16,74%
 3. ODS 15,67%
 4. ANO 14,01%
 5. SPD 04,96%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6375-praha-7

Praha 6
 1. Piráti 17,27%
 2. ANO 16,83%
 3. TOP 09 16,33%
 4. ODS 15,67%
 5. SPD 04,41%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6374-praha-6

Praha 5
 1. Piráti 18,09%
 2. ANO 17,44%
 3. ODS 16,79%
 4. TOP 09 15,20%
 5. SPD 05,37%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6373-praha-5

Praha 3
 1. Piráti 18,63%
 2. ANO 17,78%
 3. ODS 16,23%
 4. TOP 09 14,69%
 5. SPD 05,51%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6371-praha-3

Naskýtá se potom otázka, je Praha ještě naším hlavním městem? Podíváme-li se podrobněji na mapu Prahy, tak nelze konstatovat jinak, že městské části okolo jejího středu, kde jsou tzv. VIP adresy, český stát nereprezentují ani náhodou.Zde si potom nelze než položit otázku, kdo jsou obyvateli těchto částí Prahy. Odpovědí je, že zaměstnanci minimálně republikových centrál nadnárodních korporací a bankovních domů, zaměstnanci centrál médií a v nemalé řadě zaměstnanci centrál různých pochybných neziskovek, včetně zaměstnanců příjemců zahraničních grantů z oblasti školství. Dále zde žije celá komunita dodavatelů různých servisních služeb pro výše uvedené. Od právních a lobistických, až po různé prodejce a poradce všeho druhu. Osob nějak svázaných s opravdu českými firmami s širší nežli místní působností, žije ve vybraných částech Prahy minimum. Smutné na tom je, že právě tyto městské části, přesněji osoby zde žijící, udávají tón v klíčových oblastech průmyslu, mediálně názorových trendech a směru vzdělávání mladých generací.

Situace v ČR je prakticky shodná, co se výše uvedených městských částí Prahy týče, se situací, jak ji popisuje filmová série „Hladové hry“ (The Hunger Games).

Právě těmto osobám musí být SPD, ale i Babišovo ANO velkým trnem v oku a pokud ne jim, tak určitě zaměstnavatelům těchto osob. Toto jsou naše „Pražské bažiny“ aliaz „Lumpen kavárna“ aliaz „Havloidi“. Pan Kalousek se hned po volbách nechal slyše, že vláda pod taktovkou ANO, SPD a KSČM je smrtící koktejl. S tímto konstatováním se dá jedině souhlasit, kdy ale nejde o smrtící koktejl pro ČR, jak se šéf TOP-09 snažil naznačit, ale o smrtící koktejl právě pro něj a jemu podobné!

Česko jako kolonie

Nicméně jak to ještě bude, je nejisté. Pokud se volič při svém rozhodování řídil tím jak nejúčinněji zabránit současným největším hrozbám, tak odpověď byla vcelku jasná. Kdo nechce islamizaci ČR (barbaři jsou již za branami) nebo nechce být zatažen do války s Ruskem (kumulace zbraní NATO na východě Evropy trvale pokračuje), nebylo lepší volby nežli SPD. Pokud voliče trápil současný stav ČR jako kolonie západu a Klondike místních vykuků, tak jedině ANO má dostatek profesionálů, aby s tím bylo schopno nějak zatočit. Generální otázkou je, jsou schopni se pan Babiš a  pan Okamura domluvit?

Cíle deklarované panem Okamurou jsou naprosto legitimní, ale to v rovině ideálního řešení. Zejména změna volebního řádu, přímá demokracie, nulová tolerance islámu, jakož že jako jediný z politiků řekl naprosto otevřeně, že Krym se odtrhl od Ukrajiny legitimně a to zejména v reakci na zákaz Ruštiny. Problém je, jak tyto cíle dosáhnout a zda by nestálo za to, nejprve nastavit jako krok první prosazení dílčích optimálních cílů a až následně dosáhnout konečného výsledku.

Zastavit islamizaci ČR bude jen oddálením doby temna, pokud se nepodaří zastavit islamizaci Evropy. Zde má pan Babiš naprostou pravdu a obávám se že je jediný z českých politiků, který má šanci, aby byl jeho hlas v Bruselu opravdu vyslyšen. Přímá demokracie je výborná věc, ale pokud bude mít o něčem právo rozhodovat nevzdělaný dav, je to jen otázka správně vedené PR kampaně a stejně bude prosazeno to, co prosazeno mělo být. Prvním krokem pro přímou demokracii musí být nejprve generální rekonstrukce našeho školství! Aby vzdělávalo v oborech, které ČR potřebuje, ale aby také vychovávalo k soutěživosti, poctivosti, pracovitosti, vzájemnosti ale i bojovnost a hrdost. Zejména výchovnou složku se podařilo novodobým elitám z našeho školství zcela eliminovat. Konečnou tečku mu dala Dienstbierem nasazená Valachová, bez kouska pedagogického vzdělání, svou inkluzí. Pouze svéprávní občané mohou přijímat kvalifikovaná rozhodnutí.

Pan Babiš by si zase měl uvědomit, že to, že jsme součástí NATO, byla práce Václava Havla, respektive jeho přátel z USA, který nás do něj zatáhl a prakticky týden na to jsme jako součást koalice napadli Srbsko ve vylhané válce o Kosovo. Viz například přímý záznam slov Jána Čarnogurského (1991 – 1992 předseda vlády Slovenska, 1998 – 2002 ministr spravedlnosti Slovenska):

Nad to vše je naopak neoddiskutovatelné, že pan Babiš byl jediný, který přišel a to ve značném předstihu s opravdu pozitivní kampaní. Programu, který nastínil ve své knize „O čem sním, když náhodou spím“ není praktiky co vytknout. (https://www.anobudelip.cz/file/edee/2017/o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim.pdf)

Babiš a Okamura jako koaliční výslednice a jediná cesta po volbách?

Když jsem poslouchal předvolební duel mezi panem Okamurou a panem Bartošem na TV Barrandov (https://www.barrandov.tv/video/109757-duel-jaromira-soukupa-12-10-2017 ), bylo zcela zřetelné, že jsou oba vysoce inteligentní pánové a mají charisma se schopností strhnout ostatní. Nicméně pan Bartoš vykazoval tak maximálně 50% vědomostí pana Okamury. Katastrofou však bylo, když pan Soukup, který duel moderoval, položil otázky podporovatelům obou pánů. Ti co se vyjadřovali za Piráty, nelze nenazvat jinak než zmanipulovanými a naivními fanatiky.

Krásný článek jsem na toto téma četl na Svobodných novinách zde:

http://svobodnenoviny.eu/oproti-slunickarstvi-je-i-komunizmus-docela-rozumny-napad/

Základním tématem bylo srovnání utopie komunistické s utopií sluníčkářskou, jejíž představitelé Piráti jsou.

Komunisté tvrdili „Každému podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.“. Sluníčkáři jakoby škrtli první polovinu a ponechali pouze to „Každému podle jeho potřeb.“.

Srovnám-li ale pana Babiše s panem Okamurou po stránce odborných vědomostí jak u takových celků, jako je stát (nebo velký koncern), naplánovat a prosadit změnu k lepšímu, zde musím konstatovat, že je poměr obdobný, jako jsem uvedl o odstavec výše, ale to ve prospěch pana Babiše.

Pokud si oba pánové dokážou vzájemně naslouchat, mohlo by ANO a SPD vytvořit kvalitní vládní koalici a naši republiku spolu s panem prezidentem Zemanem opravdu vrátit tam kam patří, t.j. na špici Evropy, kde historicky nejméně 800 let byla a to i jako součást větších státních útvarů.

Historické paralely

Již od dob Přemysla Otakara II. byly naše země ekonomickým leadrem střední Evropy. Přes husitské bouře, kde jako první jsme se odtrhli od katolické Evropy, která byla natolik v rozkladu, že ani nevěděla kterému ze 3 papežů by se měla klanět, jsme se až do Bílé hory byli centrem svobody a vzdělanosti. I přes její katastrofu jsme nadále byli průmyslovým srdcem Rakousko Uherska, jakož i po celou dobu minulého století tím samým v rámci sovětského bloku.

Až ze zahraničí dosazení politici okolo Havla, jejichž pokračovateli jsou právě TOP 09 a obávám se právě Piráti, byla naše republika vyplundrována natolik, že jsme byli nedávno zařazeni mezi rozvojové země.

Pan Babiš by měl přijmout pomocnou ruku pana Okamury, pakliže mu ji nabízí a nespoléhat, že se dohodne s farizeji, kteří na něj plivou špínu, nebo donedávna plivali.

Pan Okamura by měl přestat fantazírovat o zcela správných programových prohlášeních, ve smyslu, že se mu je podaří prakticky realizovat bez toho, aby postupoval krok za krokem a zejména by se měl od pana Babiše učit a učit, třeba i to jak zvládat komunikaci se svými podporovateli, jak bylo psáno zde v jiném článku, neboť reálné vládnutí je zcela něco jiného, nežli deklarování postojů z pozice opozičního poslance.

Islamizace ČR a Soros na odchodu z Rakouska

Jedním z klíčových úkolů, kterým by se nová vláda měla velmi zodpovědně zabývat, kromě spousty dalších, by mělo být zastavení rozkladných vlivů naší společnosti ze strany Sorosových a jiných obdobných fondů. Pokud je pravda to co píšou na czech-freepress zde: http://www.czechfreepress.cz/blogy/mlady-rakusan-kurz-vyhani-nejstarsi-dobytek-sveta-sorose-a-jeho-agenty-cizi-moci-z-rakouska.html, tak nově zvolený rakouský leader Sebastian Kurz dal 28. dnů na to, aby Sorosova Nadace otevřená společnost ukončila v Rakousku svou činnost, jinak přistoupí k právním krokům za pokusy podkopat demokracii v zemi. Toto by mělo být následováno i u nás.

Dalším krokem by rozhodně měla být nulová tolerance ke stavbě mešit na území ČR, neboť právě tam je ze strany radikálních imámů šířena nenávist k původním Evropanům nejčastěji a to s nejširším dopadem mezi veškeré vyznavače této víry. Stejné pravidlo platí ve Švýcarsku. Nedopusťme, aby u nás nastala situace obdobná Velké Británii, kdy v řadě obcí již přistěhovalá islámská komunita hravě přehlasovává původní Angličany. Do této situace se začíná dostávat i sousední Německo a přesně takto demokraticky se dostal k moci i Hitler. S přihlédnutím k tomu co hlásali fašisti, proti tomu co na nás chytají islamisti, tak se obávám, že tentokrát to bude cesta rovnou do temného středověku. Pokud k tomu připočteme no-go zóny v řadě evropských států – ne to není Evropa o které jsme za komunistů snili.

Evropská civilizace je ve stejné situaci jako Řím před pádem svého impéria

Základním problémem je, že výše uvedená nebezpečí se šíří pomalu a víceméně skrytě. Několik generací jakoby se nic neděje. Až plody tohoto ale uzrají, jsou nenávratné. Pokud se trochu podíváme do naší historie, tak na obdobný rozklad společnosti padla Říše Římská a to, že měla na svou dobu od ostatních o míle vzdálenou logistiku obchodu, fungující vodovody a celý sociální systém, jim nebylo nic platné. Po jeho pádu nastala 600 let doba temna a přesně to se může stát i nám.

Tím chci říct, že znovu zestátnění vodovodů, pochytání tunelářů, výstavba rychlovlaků, dálnic, sportovišť, repasování státní správy a vše obdobné, co nás aktuálně trápí, je rozhodně důležité, ale zanedbáním výše uvedeného, nedej bože nechat se zatáhnout s NATO do nějakého válečného dobrodružství s Ruskem, jsou konečnou.

Nakonec co je platné současným Němcům, že mají podstatně vyšší životní úroveň než my, když v řadě obcí se již bojí vyjít po setmění z domu?

Václav Kytička

Do konce měsíce zbývá 6 dnů a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 72%. Pokud se Vám líbí, co děláme a jaké zprávy přinášíme, podpořte nás prosím zde (anebo zde) a zasloužíte se tím o zachování našeho provozu. Děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

130 Komentářů o "Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
blondyna
Návštěvník

No, velmi zajimavy clanek a s leccim bych souhlasila. Libi se mi sekce o vzdelani, deti by se mely ucit dejiny, vlastenectvi, mely by mit zemepisny a celkovy prehled…hezke uvahy. Skvele je prirovnani stavu nasi spolecnosti se stavem starovekeho Rima pred jeho padem. Korupce, zkazenost, homo pruvody a tolerance podporovane nejvyssimi vrstvami statu…
To, s cim jsem skepticka, je Okamuruv zakon o prime demomracii elektronickou formou. Demokracie a referenda, ano, ale o dulezitych otazkach ( setrvani v EU, v NATO, prijeti eura…), zbytek maj resit volby. Nechat rozhodovat dav o reditelich tlevize, radia, uradu prace, posty o vystavbe koupaliste, nebo parku se mi zda nesmyslne, je to blbost. (Ze to tak maj ve Svycarsku neni argument :- ). A nejvetsi problem mam s elektrickou formou tech referend. A ptam se, za koho pan Okamura, milionar, vlastne kope? Elektronicke forme hlasovani uz dnes nemuze nikdo verit, to se v nejake Ceske republice (i jinde) zmanipuluje raz dva. Pripadne odhaleni se svede na Putina a bude vymalovano.
Jinak, i kdyz Babise nemusim a rada ho zde kritizuji, musim uznat, ze to zatim zvlada dobre, je to clovek s nadhledem a s prehledem. Za koho bude v politice kopat se uvidi, ale ja se obavam, ze hlavne za sebe. Okamura mi zatim, neurazte se, prijde jako zacek a amater, a ja bych mu misto ve vlade nesverila. Podpora v parlamentu, prosim, ale ja mu neverim.

Karel
Návštěvník

Já si myslím, že u těchto dvou pánů to bude poměrně jednoduché. Bureš si to změnežuje tak (a v tomhle je u nás TOP), že si během 4 následujících roků v PS prolobuje ty “správné” zákony pro ANOfert a k čerpání všech možných EU dotací. Zároveň prodá spoustu státních podniků, které pak následně přes nastrčené koníky všelijak koupí a tyto podniky se stanou součástí ANOfertu.
Japonec? ten bude jako blázen lítat po PS a stále mlít ty jeho programové postuláty : referendum, islám…atd. V dalším období upadne do zapomnění…ledaže by šel dělat Burešovi nějakou podržtašku…:D

Micanut
Návštěvník

Stejne jako pro mnoho ostatnich, Okamura je Vam nesrozumitelny, i kdyz mluvi velmi srozumitelne, a ma velmi primocarou filosofii, kterou neustale opakuje; a pokud vim z meho kratkodobeho zkoumani, ji ani nijak prilis neobmenuje (alespon ne pri teto kampani).

Pan Okamura ovlada cestinu i nejlepe ze vsech tech, kteri jsou predstaviteli jejich respektivnich stran.
Neobvykle rychle dokaze logicky reagovat na utoky primerenou agresivni reci, je pohotovy a pritom civilizovany, zkratka je to intelektual (Fort, jak by rekl Mensik). A to, si myslim, leckomu vadi, a mnohokrat i podvedome.
Proc si to myslim?

Dnes je Ceska Republika hotovou zumpou, co se tyce intelektualniho projevu cloveka. Odshora az dolu, od pana presidenta po herce, hudebniky, politiky, a samozrejme i “normalni”, bezne, nezname lidi. Znamky toho se projevovaly uz za meho detstvi, kdy jsem levou zadni mel nejlepsi prospech ve tride, kdy s minimalni namahou jsem prevysoval intelektem celou tridu, a nejenom tu. Hned jsem byl oznacen za sprta a vulgarne napadan. Mediokrita zacinala uz tehdy byt na programu dne, kdy mnou malovany obraz ve 13 letech byl vyloucen ze statni umelecke souteze s tvrzenim, ze neco takoveho nemohlo byt namalovano 13ti-letym ditetem, bez jakehokoliv pokusu autentikovat moji praci. (Tehdy mi ten obraz trvalo namalovat zhruba 100 hodin – uctyhodny vykon na decko tohoto veku). Potykal jsem se s timto jevem velmi casto, az v podstate do veku, kdy jsem toho dostal prave dost, sebral jsem se a odesel z republiky.

Mezitim jsem byl svedkem toho, jak skupiny Katapult, Olympic, a dalsi pseudoumelci se vyhrivali na vyslunni ceske hudby a popularity, a opravdovi muzikanti jako Guma Kulhanek, Modry Efekt, Martin Kratochvil a jeho Jazz Q jen tak tak prezivali na okraji pozornosti.
Vina upadku spolecnosti nemuze byt davana tem nahore – ti jen vysli z nemocneho prostredi klientelismu, a zhrubnuti naroda jako celku. Sprosta a vulgarni rec nasla cestu do vsech koutu naseho zivota, a podle meho soudu uroven kultury reci a kulturniho stupne, na kterem se narod nachazi, je velmi dobrym indikatorem toho, kam narod miri celkove.
Staci se podivat na uroven herectvi dnes a v drivejsich dobach. Ta dnesni generace hercu nejenom ze nesaha nasi zlate generaci ani po paty, ale je to sbirka sebestrednych malomestaku, touzicich jen a jen po popularite za pomoci skandalu a mizernych hereckych projevu – samozrejme existuji dve ci tri vyjimky….

Je to vsechno v nas. Bud se intelektualne zvedneme a budeme tim padem schopni naslouchat intelektualnimu projevu jednotlivce, ktery je ve vsech smerech fascinujici – svou inteligenci, prekonanim rasismu ceskeho naroda, ktery je temer ojedinely v celem svete (tim nemyslim vubec odpor k pristehovalectvi africkych hord muslimu), a nakonec vlastenectvim, ktere je mnoha lidem nepochopitelne – jakto, ze sikmooky clovek muze byt vlastencem…?

Nechci vubec oslnovat nejakymi radoby filosofickymi uvahami, i kdyz jsem toho schopen – myslim si, ze jednoducha logika a srovnani postaci na to, abychom si uvedomili, ze neni vinou pana Okamury to, ze mu tolik lidi neveri a nerozumi, a nebo ze mu nechteji rozumet.

Clovek, ktery byl zneuzivan, zneucten a ponizovan takovym zpusobem, jako byl pan Okamura, a presto se prodral na respektovane misto dokonce i v politickem prostoru, zaslouzi nejenom uznani, nejenom repekt, ale i znacnou pozornost – mnohem vetsi nez ti, kteri jsou v podobnem postaveni.

Ackoliv nejsem jeho zastancem, co se tyce jeho politiky, a nesnazim se ho zde tlacit do popredi, sleduji jeho pocinani s mnohem vetsim zajmem nez ty ostatni – je to totiz kultivovany, velmi schopny clovek, a stoji nade vsemi ve sve sile argumentu, protoze jeho argument je logicky. Navic, a to je hodne dulezite, mam silny dojem, ze mluvi o necem, ceho by se rad dotknul mnohem hloubeji, ale na co nase spolecnost neni v zadnem pripade pripravena, a myslim, ze vnima svet skrze cocky stejne vize, kterou mam ja osobne. Jen je mu jasne, ze tam by uz to bylo videno jako snaha o zlomeni systemu, ve kterem se citi vsichni nebo vetsina relativne bezpecni.

A pokud nevkroci na tuto pudu, zdrzim se jeho podpory – protoze ja jsem nepritelem demokracie.
Demokracie je nepritelem svobody, ME svobody, a tudiz nemohu ani pana Okamuru podporit, dokud mi nebude stoprocentne jasny co se tyce jeho nazoru na demokracii jako zhoubny system.. To nemeni nic na tom, co jsem zde napsal – ze ma muj hluboky respekt, a ze predvolebni akrobaticky kousek pana VK se tvrde podepsal na vysledku SPD pri volbach, ktery by mohl dat Okamurovi a jeho strane mnohem vetsi prostor k manevrovani.

Sakra, to jsem se rozepsal….No, jednou za cas jsem se dostal k PC…..na androidu za jizdy to moc dobre nejde….

Administrator
Admin

Článek pana VK se na Okamurovi nijak nepodepsal, přestaňte rozšiřovat lži. To je hoax, který rozšiřuje duševně nemocný Kapal. Okamurův propad je vina mainstreamu, hlavně TV Prima, která 6 dnů před volbami, v neděli a v pondělí přinesla reportáže v hlavních zprávách o SPD, že mají v čele Pardubické kandidátky lichváře a Okamura jako hlupák největšího kalibru se Jiřího Kohoutka ještě zastal a hovořil o něm jako o slušním člověku. A článek na iDnesu o vyhazovu národovce si přečetly 2.3 miliony lidí, podle ratingu iDnesu. Netahejte do propadu SPD náš server, pláčete na špatném hrobě. Pan VK udělal pro Okamuru maximum, připravil mu kauzu lithium jako na podnose, ale Okamura ji prakticky nevyužil. Přesto tato kauza SPD pomohla, a to je zásluha pana VK, protože jeho článek o lithiu si přečetly 3 miliony lidí. Článek o Kopalovi jenom 13.914 lidí k dnešnímu dni, takže z toho jasně vidíte, co mělo vliv a co ne.

Kapal udělal z naprosto bezvýznamného článku monstr-kauzu a lidé jsou natolik hloupí, že po 2 letech práce pana VK a jeho usilovného snažení o otevírání očí na něj po jednom článku začnou plivat? Jste vůbec normální? Takhle se chovají jenom “děbily”. Pjakin má pravdu, lidé nechtějí slyšet pravdu, chtějí slyšet jenom to, co jim zrovna vyhovuje. A pro takové lidi na AE News opravdu není místo. Pokud věříte těm blábolům o tom, že pan VK je žid, nácek, Goldstein, nasazený agent CIA a další role, tak běžte ke Kapalovi na jeho šmůz. Tam se vyřádíte.

Pozorovatelka
Autor

Administrátore, na tohle snad už vůbec nemá cenu reagovat. Skutečnost je totiž taková, že Okamura je maximálně spokojený, protože jeho přáním bylo získat dvojciferný výsledek a to se stalo a Okamura slavil. Jediný, kdo u Okamury vidí nějaký propad, je Kapal a spol – tam se asi čekalo, že nebýt článku pana VK, tak Okamura porazí Babiše a stane se i premiérem.

Já teď už nechápu jen jednu věc – jestli po tom, co pan Kapal předvádí vůči člověku, se kterým dva a půl roku spolupracoval, ještě najde někoho k nové spolupráci. Ono totiž každý příští spolupracovník právě vidí, jak by jednou mohl skončit i on, kdyby neměl stejný názor jako pan Kapal. A alternativa zas není až tak velká, aby každý to, co pan Kapal předvádí, nezaregistroval.

A když už píšu, tak za sebe: já bych kvůli panu Kapalovi a spol. diskusi zde neměnila, tzn. plusy a mínusy nechala – proč na útočníka, který se právě likviduje sám, vůbec nějak reagovat a dělat mu tak radost, že jeho rána nepadla vedle? A že přinejmenším se mu podařilo omezit prostor těm zdejším diskutujícím, kterým palcování chybí. Ještě jinak: AEN má svědomí čisté, tak proč na pana Kapala a spol vůbec nějak reagovat a měnit formu diskusí – ať se tady klidně “upalcují”

Micanut
Návštěvník

Rekl bych, ze prave Vam na tech palcich zalezi dost.

přezdívka
Návštěvník

K panu Okamurovi. Je normální… Jen extrémně ctižádostivý a dobrý obchodník, který dokázal najít díru na trhu a pochopit, že ne pravda, ale pocity hrají důležitou roli a začal hlásat to, co se dobře prodává určitému typu lidí. Je to pragmatický byznysmen, skvělý řečník, inteligentní a pracovitý člověk.

Micanut
Návštěvník

Ja zadneho Kapala neznam, v zivote jsem neposlouchal ten radiovy porad SR. Aeronet ma velkou navstevnost, a kazdy clanek v nem obsahuje urcity zdroj informace, ktera silne ovlivnuje mysleni lidi, at chcete, nebo ne. A samozrejme, ze Vy chcete.
Ja osobne na zabi skoky pisatelu nereaguju, tudiz mam vlastni, nezavisle mysleni, ale jakkoliv se budete obhajovat Vy osobne a nebo pana VK, co se tyce onoho clanku, ja jsem to vnimal jako hit piece na SPD, s motivaci neznamou. Nestrannost zde byla jen predstirana, o zadnem Kopalovi jsem take nikdy neslysel, tudiz ve srovnani s Okamurou je pro me bezvyznamny clovek, co se tykalo voleb.
Takze, Vazeny pane, akrobaticky kousek to v kazdem pripade byl, v kriticke dobe odebral jedne strane nezname procento hlasu, a Vy to vite stejne dobre jako ja.
V USA jsou tyto jevy bezne, rika se jim Black Tuesday nebo tak nejak, protoze se vzdy objevi nahodou na relative neznamem, ale hojne ctenem zdroju smejd typu clanku, ktery predvedl pan VK. A je to nacasovano tak, aby to jen vzbudilo pochyby, protoze na vic v mozku volice neni cas.
Podle meho usudku se jednalo o klasicky podraz, ktery mel zadany efekt, a samozrejme to bylo napsano jakoby nestranne.
Takze, aby bylo jasno: ja tady lzi nerozsiruji, na rozdil od Vas, ktery poskytl nekolikrat falesne informace a na nez jsem ja zareagoval. A tim Vam lezim v krku.
Okamurovo SPD sililo, a bylo potreba narust popularity nejak zarazit nebo zpomalit. Neznam motivy tohoto hit piece, a ani se po nich nebudu pidit. Ze to byla podpasovka, o tom nemam ja osobne nejmensich pochyb.
Jak jsem jiz rekl jinde, Okamuru jsem nepodporil z duvodu, ktere jsem zverejnil na tomto miste, a nepodporil jsem ani nikoho jineho.
Ale nenecham se obvinovat z rozsirovani lzi od nikoho, a tim padem ani od Vas. Uz jste me obvinil jednou ze slunickarstvi, a proti tomu jsem se silne ohradil. Vubec me neznate, a presto si domyslite hovadiny. Jsem totalne nezavisly clovek, jsem pro svobodu kazdeho cloveka na svete tak, jak je minena beznym zakonem a prvni americkou ustavou ve shode s Listinou Prav, a pokud bych mel zaradit nekam svou politickou filosofii, nachazel bych se asi v tabore Libertarianu – pozor, NE LIBERALU!!!!
Nechte si sva neopodstatnena obvineni pro nekoho jineho.
Ja jsem jen projevil svuj nazor, ktery nikomu neublizil, ani neovlivnil jeho reakci, ani strategii – je uz totiz po volbach.
Akrobaticke salto pana VK ovsem udelalo sve, melo zadany efekt, a tudiz ho vzdy budu povazovan za hit piece.
A jeste jedno – Pozorovatelka nekolikrat ZDE na tomto webu nazvala pana Okamurou uzitecnym idiotem. V kazdem znamem Law dictionary (slovniku) je slovo idiot definovano jako totalne nekompetentni clovek, dokonce kazdy clovek, ktery si najme pravnika, je tak vniman podle zakona soudem. Nejenom, ze se jednalo v jejim podani o urazku na cti, ale dochazim k nazoru, ze se zde na techto strankach jednalo o koordinovany pokus srazit rostouci popularitu SPD. Jste casto s PP na noze, a najednou to vypadalo na tezke libanky.
Takze….zamette si pred svym prahem, nez zacnete utocit nesmyslne na druhe.

zarathustra
Návštěvník

minacut- jsi skvelej dobre pises, souhlasim s tebou. Ja mel ve skole vzdy obrazy co jsem namaloval na nastence.Jednou do skoly prisla navsteva ze SSSR a ptala se kdo to maloval ,potom jsem od nich obdrzel odznacek Lenina. Rad bych tve obrazy videl ,mohl bys me nejaky poslat? Byl bych rad.
Ja nemaloval 50 let az v 60 ti me moje zena k tomu znova dokopala.Ted mam spoustu obrazu a nevim co s nima. Admine prosim negumuj to dekuji

hirameki
Návštěvník

no, hezky jste se vychválil.

Micanut
Návštěvník

Kdepak, pane, ja jsem toho v zivote dokazal mnohem vice, a nechlubim se. Jen pouzivam prikladu ze zivota, protoze jsem si to zazil sam, tudiz je autenticky a nemusim se tim padem odvolavat na pripady jinych, o kterych nemam plnou znalost.
Vim, ze jako decka se me ta nespravedlivost od lidi v urcite pozici moci rozhodovat o druhych dotkla – odhodili mou poctivou praci jako lez. A pritom jen stacilo me predvolat, abych namaloval neco jineho pred nimi.
Nenavidim nespravedlivost a zavist, a ta je bohuzel, a to podotykam bez jakekoliv zaujatosti, silne zakorenena v nasem narode ve prospech karierismu, materialismu a toho povestneho “no jo, ten je za vodou”.
Pan Okamura mluvi o tom, s cim se on musel porvat v jeho ZIVOTE. Je to od nej snad samochvala?
V zadnem pripade. Je to sebereflexe a sebeohodnoceni cloveka, ktery vi, ze ma vnitrni silu se poprat s neprizni a nepratelskem prostredi, ve kterem vyrustal. A ze odmital se prizpusobit klesajici urovni intelektu vsude okolo neho, a snazi se jej naopak pozvednout. Na svem malem osobnim pribehu jsem se snazil ukazat, ze nekteri ten boj s mediokritou prohraji, tak jako ja (byl jsem svym profesorem pozdeji navrhnut na FAMU, a okamzite zamitnut kvuli “skvrne” na me rodine ze 68.roku), a nejenom v tomto pripade. Nenavist a zavist tech v pozici moci nasly zbran v teto podobe i pri mych dalsich moznych krocich v zivote, o kterych jiz zde psat nebudu, aby si nekdo nemyslel, ze se vychvaluji, az jsem to vzdal, a odesel jsem ze zeme, kterou miluju.
Pan Okamura to nevzdal – a proto ma muj velky respekt.

ANS
Návštěvník

V zahraničních i domácích médiích se objevují mylná a zavádějící hodnocení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, o němž novináři píší zřejmě jen podle toho, jak vystupuje na exponovaných místech (směrem k veřejnosti, k novinářům a v Poslanecké sněmovně). Avšak nevšimli si, že předseda Babiš má mnohem více než kdokoli jiný dvě hodně rozdílné tváře: jednu falešnou pro veřejnost a druhou skutečnou pro zachování své politické a ekonomické kariéry.
Ve sdělovacích prostředcích se tak objevují texty o tom, že Babiš chce vyčistit politickou žumpu, bojovat proti migraci z islámských zemí, že útoky na Evropskou unii (EU) jsou jeho oblíbeným sportem a že roli NATO považuje za překonanou. Novináři soudí, že v případě Babišova volebního vítězství se vztahy mezi Českou republikou a Unií zhorší. Podle médií Babiš dokonce slibuje, že zájmy národa povýší nade vše.
Pokud začneme u národních zájmů, tak k nim určitě nepatří posílat české vojáky do Pobaltí, eskalovat tam napětí a ještě vše zdůvodňovat dezinformacemi*, jak to učinil Babišův stranický kolega a zároveň ministr obrany Martin Stropnický. Andrej Babiš podpořil slova svého spolustraníka a v tichosti hlasoval pro vyslání českých vojáků (podrobněji viz produkt 11055 „Ministr obrany v dresu hnutí ANO opakovaně dezinformuje a přispívá ke zvyšování mezinárodního napětí za podpory svého předsedy Andreje Babiše”). Jak to tedy pan Babiš s těmi národními zájmy myslel, když aktivity NATO v Pobaltí jsou zájmem především Spojených států? A jak to myslel, když uvedl, že role NATO je překonaná, a přitom souhlasí s nevhodnou politikou Aliance ve východní Evropě?
V útocích na Evropskou unii se vyžívá jen před novináři, ale na půdě EU už tak výřečný není. To, že to s jeho kritikou EU není tak vážné, potvrzuje vystupování evropské komisařky Věry Jourové z hnutí ANO, která hájí politiku Unie snad ve všem včetně podivně nastavené politiky směrem k Ukrajině. Jak tedy máme Babišovi rozumět jeho kritiku Evropské unie? Problém je v tom, že politik nemůže kritizovat EU jen směrem k veřejnosti, ale především směrem k samotné Unii a jejím hlavním funkcionářům (např. členům Evropské komise) při jednání s nimi. To však Andrej Babiš nedělá. Stejné je to s jeho bojem proti nelegální migraci, kdy si před novináři stěžoval na pasivní politiku ČSSD, ale na jednání vlády nikdy nic zásadního nenamítal, natož na půdě Evropské unie. A řečnické zdvořilostní postěžování na několika pracovních schůzkách nelze považovat za konstruktivní kritiku a úsilí o změnu.

http://www.exanpro.cz/zavadejici-vystupy-v-mediich/363-mylne-hodnoceni-politiky-a-babise-aneb-babis-jedna-v-naprostem-souladu-s-politikou-nato-a-eu

Zvědavá matka
Návštěvník

ANS, když jsem dočetla Váš příspěvek, úplně vidím bílého koně, který pro jiného ( který ho platí / Monsanto / US), v plné důvěre vyplývající z oddanosti na nejvyšší úrovni ( Jourová), nenápadně dekomponuje EU….
Konec konců, ze zpravodajské rodiny se dvojím krytím Soudruh Bureš přeci pochází – má nacvičeno 😉
Nebo že by to ještě dotáhl k dokonalosti, a TŘETÍ krytí měl v rukávu?
Je docela evidentní, že NÁS v této hře bere, i přes všechny ty buchty a kecy, pouze jako jeho kompars…

blondyna
Návštěvník

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/205193-co-jste-o-piratech-nevedeli-vedla-je-fetis-modelka-resili-i-vrazdu-ti-cesti-mohou-dosahnout-jednoho-prvenstvi/
tak z tohle je varovani hodne. Piratske strany pochazeji ze Svedska. Svedsko je vubec takove amoralni, migranty vitacske…Pirati uz se dali slyset, ze chtej legalizovt marihuanu. No potes. Cozpak nemuzeme byt slusnym narodem, ktery nefetuje?

heron
Návštěvník

Clanek chapu jako skoro prosbu Babisovi, aby si jeste rozmyslel to, co chce s nasi zemi provest, no a jestli nahodou by se nechtel zapsat do dejin nejak jinak, nez moderni politici doposud a zacit se chovat ve snaze tomuhle narodu pomoci. Je to celkem otocka, kdyz doted jsme cetli jen o napojeni Babise na EU dotace, islamizaci a ja nevim co vsechno.
Jinak me se na Babisovi libi to, ze si hraje na vidlaka- na snoby tak musi pusobit. V tom mi byl vzdycky sympatickej a hodne dlouho jsem neveril, ze vubec neco ma z vlastni hlavy. Jenze naopak. On umi ty slozity veci rict po lopate, protoze nakonec slozity vubec nejsou, nemusi byt. Uvidime. Nic si neslibujme, byl by to zazrak, ale Babis by si mel uvedomit, ze pokud by takto fakt zacal pracovat, vystrida v oblibenosti za 50 let Karla IV. Nevim jestli mu zrovna o tohle jde, ale treba se chyti :- )

heron
Návštěvník

no ted koukam, ze to taky pise novy prispevatel. Si rikam, ze je to uplne jinej ton

Radek
Návštěvník

ale je to taky VK 🙂

Pozorovatelka
Autor

Václav Kytička není žádný nový přispěvatel, napsal tady už několik článků, klikněte na jeho jméno pod článkem.

hirameki
Návštěvník

Babišovi nelze věřit ani nos mezi očima.

hlásná trouba
Návštěvník

V povolebním interviu u Soukupa řekl Babiš několik důležitých vět. ČR se musí vrátit na místo, které jí náleží a to na špici Evropy. Vždy jsme tam byli a patříme tam. Ja na čase zkoncovat s podceňováním se. To je jinými slovy jeho vize a program. Kdo chtěl slyšet, slyšel.

Zvědavá matka
Návštěvník

U toho Soukupa ale proběhlo také takové zajímavé divadýlko – hra na “v-hodné” a “ne-v-hodné”
– se dvěma tabulemi vedle sebe …
Zajímavé bylo pozorovat, jak, nejenom Fiala/ODS, ale i Bartoš/Piráti, byli Babišem určeni mezi hodné, zatímco Filip/KSČM byl přilepen na tabuli “zloduchů”….
A konečně Okamura – zůstal záhadně “viset mezi” dvěma tabulemi……
Následující vývoj povolebních jednání nám ukazuje, že všichni ti “klaďasi” už jsou v reálu vyřazeni ze “hry o trůny”.
Co bude dál? No, ačkoliv jsou ne-v-hodní, vyzbylí tomu hlavnímu pretendentovi na trůn k sestavení Vlády, BOHUŽEL tito jsou “neideální”, ale bez nich to “bohužel!” nepůjde……
( “Aspoň pochopí ty ovce, že jediným v-HODNÝM JSEM JÁ, KRÁL BABIŠ – nejlepší ze všech!
Ostatní je jenom vyměnitelný kompars.”)
A Okamura buď svoji úlohu pochopí, nebo “pochopí”. Zatím visí v neurčitu.
( a možná také jenom jako…) 😉
Ta hra je ďábelská….:-))))

Radek
Návštěvník

Nejlepší byl Dart Vader , prasynovec Babiša z budoucnosti… 🙂
Ten Soukup je drmola , to se nevidí. Kdyby nebyl pan ředitel, tak by se musel sám vyhodit 🙂

Piráti jsou zlo českého národa.
Návštěvník
x&t
Návštěvník

Zajímavé a podle mě jste je vystihl. A pak je tu druhá strana, ta která má ve volbách uspět a její šance je hezky popsána http://www.zvedavec.org/komentare/2017/10/7409-strana-ktera-chce-uspet-ve-volbach-potrebuje-jedine-kouzelnika-s-lidskou-dusi.htm

SugarRay
Návštěvník

měly by jsem se zabývat důležitějšíma věcma , Babišovo hospodaření zabíjí půdu , otravuje vodu , ničí venkov a to málo zdravýho co ještě zůstalo myšleno jak v přírodě tak v lidech . Nejhorší je že až zničí všechno bude sem dovážet rakovinu a GMO ze západu a než si vy pane chytrej zvolíte svýho reprodrozda tak tu máme komplet hunger games , chápete to ?
tohle je fakt alarmující článek z OM –
http://outsidermedia.cz/nova-studie-odhalila-vysoke-koncentrace-jedovateho-herbicidu-glyfosatu-v-organismu-zajice-polniho/

proč pořád věříte že v rámci politiky budou uskutečňovat nějaký změny k lepšímu ty dva lháři Babiš s Okamurou ? kde berete tu víru ? vy nevidíte co se děje a nevidíte jaký jsou doopravdy ? v těch hladových hrách je jenom jedna proměnná a to jsme my , jenže my děláme pořád to samí dokola a Hunger games tudíž díky tomu můžou pokračovat do nekonečna .

České lázně Teplice.
Návštěvník
České lázně Teplice.

Strašili nás Rusy a přišlo tohle.
Foto Teplice.
http://www.rukojmi.cz/clanky/fotogalerie/457-teplice-2015

shango
Návštěvník

Jak tam bydli cmoudi a Zidi pekne pospolu, viz. ta fotka se zvonkama… to bych blil.

snehurka
Návštěvník

Cestu k tomuto stavu otevřel starosta-primátor Kubera, poslanec za ODS, před nedávnem ještě zvažující kandidaturu na prezidenta.

gabreta
Návštěvník
Kopřivnice
Návštěvník

Nechápu slova chvály pro Babiše v jakémkoli podání, považuji ho za větší zlo, než je Kalousek, stropnický a Bohouš dohromady. Pan Okamura ví co dělá a všemu rozumí i bez miliard které nemá. Jediný z politiků chápe, že v nacistické říši EU nás nic dobrého nečeká a jediná záchrana je pryč z EU, dotací a nastolení nového systému hodnoty peněz, odměn za manuální práce, zrušení nesmyslných projektů, placených státem. a snížení úřadů a platů státních zaměstnancům. Babiš využívá svých peněz na nesmyslné dotace a jeho inteligenční kvocient je na úrovní prodavačky v Albertu. 90% lidí vůbec nechápe finanční systém a dotační zlo, ještě k tomu si myslí že až opustíme EU všechny montovny se zavřou a nebudou mít práci. Pokud někdo nevysvětlí 90% lidí jak zničující a sebevražedný systém fiat money, používáme a jak banky a nadnárodní korporace a supermarkety vyvádějí všechnu přidanou hodnotu a zisky za hranice státu na úkor českého hospodářství, ekonomiky a manuálně pracujících občanů, tak nikdy nikdo ve vládě nic ku prospěchu českého občana a společnosti neudělá. Kdyby začali v televizi vysílat něco potřebného a pravdivého situace a systém se změní ze dne na den sama k lepšímu.

wpDiscuz