Kauza Kuciak: Americký špionážní satelit prý zachytil přítomnost pachatelů vraždy novináře a...

Kauza Kuciak: Americký špionážní satelit prý zachytil přítomnost pachatelů vraždy novináře a jeho přítelkyně v inkriminovaný čas na místě činu! Satelit americké NSA s polární dráhou letu se prý zrovna v daný okamžik nacházel nad Slovenskem! Víme, o jaký typ satelitu by se mohlo jednat, ale načasování přeletu vyvolává děsivé otazníky!

Kauza Kuciak: Americký špionážní satelit prý zachytil přítomnost pachatelů vraždy novináře a jeho přítelkyně v inkriminovaný čas na místě činu! Satelit americké NSA s polární dráhou letu se prý zrovna v daný okamžik nacházel nad Slovenskem! Víme, o jaký typ satelitu by se mohlo jednat, ale načasování přeletu vyvolává děsivé otazníky!

Slovenská policie za pomoci speciálního útvaru NAKA zatkla dnes ve čtvrtek ráno celkem 8 lidí v souvislosti s vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové [1]. Operace podle informací proběhla na jihu Slovenska. Jedním ze zadržených má být i bývalý policista. V současné době probíhají domovní prohlídky. Neuvěřitelnou informaci v souvislosti s touto operací však publikoval Bakalův server Respekt, podle kterého k dopadení podezřelých napomohly i snímky ze špionážního amerického satelitu, který v okamžiku obou vražd prý shodou náhod přelétával nad územím Slovenska.

Pokud je tato informace validní a není vycucaná z prstu v zájmu senzacechtivosti a zvýšení čtenosti Respektu, potom celá kauza Kuciak dostává úplně diametrálně jiný rozměr, který přesahuje rámec běžného kriminálního činu. Redakce Aeronetu má přístup k databázi trajektorií špionážních družic většiny zemí, ta unikla v roce 2016 na Darknet spolu s aplikací pro výpočet drah v čase v rámci dříve uniklých svazků a dat Edwarda Snowdena a můžeme tudíž zhruba (bez záruky) určit, jestli nějaká taková družice opravdu v daný čas mohla nad územím Slovenska teoreticky proletět.

Ján Kuciak (†27), novinář.

Slovenská policie a následně pitva zavražděných určila, že zemřeli 21. února 2018, ten den byla středa. Čas se nepodařilo určit s přesností ani na hodinu, natož na minutu, a to je škoda. Podle policie došlo k vraždě v odpoledních až večerních hodinách. To je příliš široké časové rozpětí na zjištění toho, jestli opravdu v celé věci odhalení podezřelých může hrát roli i satelitní fotošpionáž. V obci Velká Mača, kde oba dva zavraždění bydleli, bylo v ten den zataženo a lehce sněžilo s mrznoucím deštěm.

Dokládají to údaje [2] z meteorologického archivu Slovenské meteorologické služby, konkrétně jde o švýcarskou webovou aplikaci Meteoblue. Ve středu 21. února k večeru se oblačnost lehce protrhala, ale to už byla tma. Tady se dostáváme k hlavnímu problému, jestli vůbec bylo možné pořizovat snímky z družice v tento den, zejména potom optické snímky povrchu Země, protože zejména v zimních měsících je typická inverze a nízká oblačnost, která znemožňuje používat foto-optické špionážní satelity, s výjimkou infračervených kamer na satelitech.

Podezřelé prý pomohl najít americký špionážní satelit, který náhodou letěl nad místem činu

Podle naší databáze nad Slovenskem po trajektorii polární dráhy se sklonem 3 a 8 stupňů prolétaly hned 2 americké satelity průzkumného určení. Tím prvním je satelit EIS (Enhanced Imaging System) označovaný jako 8X, který je pokračováním tajného programu Misty. Satelit má široký optický záběr pod úhlem 12.5 stupně a dokáže snímat pod sebou oblast o rozloze až 280 km čtverečních v jediném snímku s ultra vysokým rozlišením. Vzhledem k charakteristice letu družice na polární dráze je okno nad Velkou Mačí “otevřeno” pro objektivy družice po dobu 4 minuty a 26 sekund, pokud tedy údaje z naší výpočtové aplikace a databáze z Darknetu jsou přesné.

Fotošpionážní satelit, ilustrační obrázek, přesná podoba je utajována.

EIS je považovaný ze nejdokonalejší foto-optický špionážní satelit, jakým americká NSA dnes disponuje, ale vzhledem k počasí ve Velké Mači v ten den není pravděpodobné, že by satelit mohl vyfotit obličeje údajného pachatele nebo pachatelů někde venku před domem. Přes den byla zatažená obloha a rozjasnilo se až večer po setmění. Proto mi nepřipadá informace Respektu přesná. EIS dokáže rozeznávat obličeje, ovšem za ideálních světelných podmínek, obvykle v prostor pouště, kde je nízký obsah vlhkosti ve vzduchu a pouze, stojí-li  otočeni obličejem na jiho-jiho-západ.

Americké satelity třídy Trumpet typu SIGINT pro sběr radiokomunikace, odposlechy a zaměření pozic mobilních telefonů

Druhým satelitem je špionážní objekt “TRUMPET” operující na polární dráze. Průlet nad Slovenskem proběhl 21. února v čase od 16:04 do 16:28 onoho dne. Družice systému Trumpet používá americká NSA pro tzv. SIGINT operace, tzn. sběr a zachytávání radiové komunikace ze země. Družice tohoto systému odposlouchávají mobilní sítě GSM/LTE, radiokomunikace bezpečnostních složek, vysílaček atd. Systém Trumpet je vybaven také optikou pro infračervenou špionáž, takže dokáže sbírat obrazové záznamy i v noci a částečně i skrze oblačnost. Družice systému však mají velmi malý optický záběr pod úhlem 3.95 stupně, takže není pravděpodobné, že by družice zachytila v infračerveném spektru nějakou osobu nebo více osob v blízkosti domu Kuciakových. Daleko pravděpodobnější je SIGINT odposlech radiokomunikace z místa přeletu. Systém Trumpet byl mj. navržen i jako technologie na identifikaci osob podle mobilních telefonů, které mají u sebe.

Odtajněná podoba odposlouchávacího satelitu třídy Trumpet/SIGINT.

Špionážní družice “vyfotí” rádiové emise pod sebou a poměrně složitou metodou rozkladu signálů vytvoří mapu zařízení, které vysílají radiové signály. To jsou hlavně mobilní telefony v dnešní době. SIGINT systém poté vyjme z těchto signálů tzv. IMEI čísla, které jsou periodicky vysílány z mobilních telefonů do mobilních sítí, čímž mobily zůstávají přihlášeny k síti. Špionážní satelity Trumpet tato IMEI čísla sbírají nad územími, nad kterými družice přelétávají. Pomocí datové analýzy lze potom určit s přesností na několik metrů, které telefony byly v jaké blízkosti jak daleko od sebe. Pokud oběti vraždy i pachatelé měli u sebe mobilní telefony, je velmi snadné potom s pomocí údajů ze SIGINT špionážní družice určit a najít pachatele, podle IMEI sériového čísla telefonu, které se automaticky přenáší do sítě operátora se sériovým číslem SIM karty v telefonu a jeho telefonním číslem.

Satelit zřejmě zaměřil pozice mobilních telefonů údajného pachatele nebo pachatelů v blízkosti místa činu

Podle názoru naší redakce je toto nejpravděpodobnější způsob, jakým se slovenská policie dostala k údajným pachatelům obou vražd. Informace Respektu jsou proto zavádějící, protože foto-optická špionáž ze satelitu vyžaduje ideální povětrnostní podmínky a vzhledem k tomu, že počasí ve Velké Mači v inkriminovaný den nestálo za nic, sněžilo a později to byl i sníh s deštěm, tak se dá předpokládat, že se nejednalo o snímkový špionážní satelit, ale o radiový odposlech z oběžné dráhy doplněný o neprůkazné IR fotografie.

Systém Trumpet takto sleduje mobilní telefony nejen teroristů, ale i politiků, prezidentů, premiérů, policie, armádních velitelů, generálů a pomocí následné analýzy pohybu signálů telefonů dovede americká NSA vytvořit pohybové studie subjektů, kde se s kým stýkají, kam se přesunují v čase, kde mají jednání, kde spí, kam jezdí na dovolenou a s kým se na dovolené stýkají. Mobilní telefon se tak stává největším práskačem a udavačem moderní doby, protože špionážní satelity sbírají o poloze miliard telefonů důkladné informace a hromadně je zpracovávají.

Snímkovací satelit, ilustrační foto.

Scénář mohl probíhat takto: Americký satelit sbíral nad Slovenskem radiové informace o mobilních telefonech jako obvykle, prováděl radiovou špionáž. Při průletu nad oblastí západního Slovenska zachytil i telefony v oblasti Trnavy a mezi nimi i radiovou situaci ve Velké Mači. Potenciální útočník nebo útočníci mohli čekat v autě, obhlížet situaci, takže nemuselo jít o akci typu příjezd-střelba-odjezd a hotovo, ale mohli na místě sledovat situaci několik hodin. To stačilo k tomu, aby snímkovací SIGINT satelit zachytil přítomnost cizích SIM karet a telefonů v blízkosti domu Kucjakových. Velká Mača je venkov, to není město, kde okolo vašeho domu prochází tisíce cizích lidí s tisíci telefony v kapsách. Takže, pokud se objevilo jedno nebo více cizích čísel v blízkosti domu, bylo snadné dopátrat souvislosti.

Elektronické a radiové emise z mobilních zařízení jsou jako psí známky pro zjišťování pohybů osob

Tady je třeba si znovu zopakovat, že mobilní telefony dnes neslouží pro komunikaci, ale hlavně pro sledování pohybu obyvatelstva. Každý si s sebou nosí mobilní telefon, protože ten nemá šňůru a nepotřebuje zásuvku. Problém spočívá v tom, že z mobilního telefonu se tak stává “psí známka”, kterou lze sledovat nejen ze strany mobilního operátora, ale i ze špionážních družic. A tady je zajímavý postřeh: Stejně jako špionážní satelit, tak i mobilní operátoři mohli poskytnout informace o mobilech ve Velké Mači v ten den. Ty samé údaje jako ze satelitu by mohli poskytnout operátoři na časové ose. Pokud se někdo musel obrátit až na americké “partnery”, aby poskytli pomoc, tak to prostě něčím smrdí. Dá se to vysvětlit jen tak, že slovenští mobilní operátoři nemohli poskytnout něco, co tam prostě nebylo. Zatímco americký satelit viděl, že tam něco bylo.

Místo činu, domek Kuciakových ve Velké Mači.

Dostáváme se tedy znovu k té hlavní otázce, proč Američané viděli na satelitu něco, co z radiového sledování mobilní operátoři vidět nemohli? Zkuste hádat, kam to povede. Zatím slyšíme o tom, že stopy vedou k bývalému policistovi. Od něho bude jen krůček k Robertu Kaliňákovi a od něho jen další malý krůček k Robertu Ficovi. To všechno na základě něčeho, co poskytla americká špionážní družice, a tomu je prý potřeba věřit. Takže k vyřešení kauzy se nepřibližujeme, naopak, nově se v kauze objevuje satelit amerického Úřadu pro národní bezpečnost NSA, který jako náhodou zrovna přelétal nad západním Slovenskem.

Chápete, o co jde Američanům? Nechtějí, aby Slovensko zůstalo pod vlivem Berlína, což je cesta, kterou ukotvil Robert Fico. Američané usilují o “amerikanizaci” slovenské zahraniční politiky, podobně jako se to povedlo v Polsku. Slovensko totiž figuruje v plánu USA na vytvoření systému Trojmoří (Three Seas Initiative), který vytvoří v Evropě americký blok mezi Berlínem ovládanou EU a Ruskem, více v článku zde. A kauza Kuciak je politickou a mediální pěstí, která má tento politický posun na Slovensku odstartovat.

Pozvánka k pátečnímu pořadu na SVCS

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes v pátek od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme v dnešní sváteční den nejen českou národní historii, blížící se výročí Mnichova 1938, ale i události z domova a ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu. Zároveň chci poděkovat všem těm čtenářům, kteří i tento měsíc svými příspěvky a dary pomohli k tomu, že jsme vybrali nejen cílovou sumu, ale mnohem více, což nám pomůže vytvořit provozní rezervu na mimořádné výdaje, opravy a výměny hardwaru spojené s provozem našeho serveru. Všem vám moc děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Vlezdořitní kavarna hlavne dela z komara velblouda. Kdyby na to nereagovala, tak ten vyrok zapadl a pes po tom nestek. Takhle se potrefene husy uplne zbytecne sami smazej .Jestli ono tam tech vlastizradcu nebylo vic…

rosco
Návštěvník
rosco

“Slovensko totiž figuruje v plánu USA na vytvoření systému Trojmoří (Three Seas Initiative), který vytvoří v Evropě americký blok mezi Berlínem ovládanou EU a Ruskem”

je mi lito, ale tento vyrok zcela ignoruje realitu, Nemecko je dodnes okupovanym protektoratem Amrdolstanu bez vlastni ustavy a dodnes bez podepsane mirove smlouvy a o nejakem ovladani Eurosojuzu si muze akorat nechat zdat, take predstava ze EU predstavuje nejakou protivahu USA patri do rise pohadek, hlavnim iniciatorem zalozeni EU byla CIA, sama o sobe stejne jako cely Amrdolstan ovladana Kosher Nostrou z Izraele, bez souhlasu teto mafie se jak nemecti, tak americti a brusselsti mopslici ani neupsouknou.

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

tak náhoda? Hm… to určite. A už aj vieme s kade vietor fúka. Toto už nie je náhoda, toto je zámer. Ak je pravdou to čo ste napísali. Potom človeku napadá iba jedno. Objednávateľ sledoval všetko, aby mal istotu. Teraz už iba treba dopátrať kto bol za touto objednávkou. Istotne to nebol z podnikateľského prostredia, ale skôr potom politika!!! Zmena režimu, zmena aby poslúchali Brusel a NATO. Fi_co zrejme moc poslúchať nechce. Tak, že asi tak nejako. A Nichol_son? Agent ako inak. Viete ako sa vytratil zo Slovenska. Ako smrad z gatí. Indícii je teraz až, až. Len hovorím otázkou ostáva či je to pravda.

raspberry
Návštěvník
raspberry

Kočner v pondělí 8. 10. odevzdal směnky do trezoru Okresního soudu v Bratislavě. Ale Kočnerovi advokáti už stihli znalecký posudek v USA (forenzní analýza stáří papíru, inkoustu a dalších znaků): směnky jsou pravé!!!

“Špecialista na forenznú chemickú a dokumentačnú činnosť v poradenských laboratóriách spoločnosti Riley Welch LaPorte & Associates skúmal, kedy táto dohoda bola spísaná analýzou papiera, atramentu a ďalších znakov tohto dokumentu. Americký znalec Gerald LaPorte v závere znaleckého posudku konštatuje, že “tento vyhotovený dokument nebol vytvorený k inému dátumu, ako 11.6.2000.”
https://domov.sme.sk/c/20932611/kocner-odovzdal-originaly-televiznych-zmeniek.html

Kočner je od června 2018 ve vazbě, neboť americká televize Markíza tvrdí, že směnky zfalšoval. Minulý týden byl Kočner eskortován do legendární věznice Leopoldov.

Pokud Američané někoho na soudu zkorumpují a Kočnerovy směnky z trezoru zmizí, nebo zapálí budovu Okresního soudu v Bratislavě, bude muset 1,8 mld. Kč zaplatit Kočnerovi Slovenská republika…

raspberry
Návštěvník
raspberry

Žid Daniel Lipšic, exministr vnitra, řečník na ukrajinském Majdanu, právní zástupce rodičů zavražděných (kterým se sám vetřel, pozůstalí rodiče jej o nic nežádali), se osobně a intimně stýkal s “objednatelkou vraždy” Alenou Zsuzsovou, jež nařkla Kočnera z objednání vraždy, což Kočner popřel. V září 2016 v Bratislavě Lipšic na přechodu pro chodce autem srazil a zabil důchodce Emila Kalábera (†72).

Zorganizovali Lipšic a Nicholson dvojnásobnou vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové jako spiknutí proti vládě a proti Kočnerovi, aby americká televize Markíza (obdoba české TV NOVA) nemusela proplatit Kočnerovy směnky za 1,8 mld. Kč? Dvě mouchy jednou ranou?

Investigativní novináři z GINN zveřejnili komunikaci mezi Danielem Lipšicem a Alenou Zsuzsovou s přezdívkou Aya Alia, která zabírá 63 stran:

https://www.hlavnespravy.sk/lipsic-sa-objednavatelkou-vrazdy-alenou-zs-pozna-osobne-vymienali-intimne-spravy-aj-sa-stretavali-komunikaciu-zverejnili-investigativni-novinari-portalu-ginn/1543078#

Detaily komunikace:
https://www.facebook.com/ginn.press/

raspberry
Návštěvník
raspberry

Kočner je od 28. června 2018 ve vazbě za údajné vydírání a falšování směnek za 70 miliónů eur (1,8 mld. korun). Právníci Markízy směnky považují za falešné a na Kočnera a Ruska podali trestní oznámení.

26. dubna 2018 vyhrál Kočner u Okresního soudu v Bratislavě spor o první směnku. Markíza Slovakia má zaplatit společnosti Správa a inkaso zmeniek,s.r.o. podnikatele Mariána Kočnera 8 298 479 eur a zároveň šestiprocentní úrok ode dne splatnosti směnky.

https://www.etrend.sk/ekonomika/kocner-ziada-vyplatenie-dalsej-milionovej-zmenky.html

Americký Time Warner vlastní českou televizi Nova a slovenskou televizi Markíza – americká CME od roku 2007 drží 100 % akcií TV Markíza. Také i pověstnou televizi CNN. Time Warner je jeden z hlavních sponzorů Hillary Clintonové.

Ronald Lauder je prezident Světového židovského kongresu WJC.

Ako Pavol Rusko a Sylvia Volzová zakladali a predávali Markízu
https://strategie.hnonline.sk/media/1049630-ako-rusko-a-volzova-spoluzakladali-markizu

Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner o brutálnej smrti novinára: Posledný kontakt s Kuciakom († 27)!
Ako ste sa dozvedeli o vražde Jána Kuciaka?
Kočner: Predovšetkým, úprimnú sústrasť rodine Jána Kuciaka aj rodine jeho priateľky. Je to obrovská tragédia, ktorú som sa dozvedel dnes (v pondelok, pozn. red.) z médií. Nedá mi nereagovať na nemiestne poznámky novinárov z médií, ktoré ma nemajú rady. Sú to tí, ktorí keď môžu povedať niečo negatívne, tak to s radosťou urobia. Priživovať sa na tejto tragédii budú ešte veľmi dlho.

Je možné, že jeho vražda súvisela aj s tým, že písal články priamo o vás?
Kočner: Gašpar povedal, že pravdepodobne a vie viac, ako si mohol dovoliť povedať. Keby sa nad tým niekto zamyslel, tak to, čo bolo napísané, sa už nedá vrátiť späť a vygumovať. Pán Kuciak naposledy písal o mne asi pred tromi-štyrmi mesiacmi a vtedy sme spolu aj komunikovali naposledy. Ak to má súvis s jeho novinárskou prácou, tak asi by bolo zaujímavé hľadať niečo, čo chcel písať, nie to, čo už napísal. Ak niekto chcel zabrániť uverejneniu nejakých skutočností, ktoré pán Kuciak našiel, tak tam by som skôr hľadal potenciálneho páchateľa.

https://www.cas.sk/clanok/662502/kontroverzny-podnikatel-marian-kocner-o-brutalnej-smrti-novinara-posledny-kontakt-s-kuciakom-27/

1. 10. 2018 Keby bol Kočner sedel vo väzení, Ján Kuciak a Martina Kušnírová mohli žiť, reagovala poslankyňa za stranu Sloboda a solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová na facebooku. Ďuriš Nicholsonová vo svojom statuse ďalej uvažuje and tým, ako sa v celej tejto situácii zachová expremiér Robert Fico, predseda najsilnejšej strany Smer-SD. “Zosype sa mu nielen jeho predvolebná téma o Sorosovi, ale ešte sa ukáže, že celé tie roky býval v byte daňového podvodníka, ktorého kamoš je objednávateľ vraždy a obaja sú chránení domáci miláčikovia Smeru,” píše poslankyňa a dodáva: “Za toho Sorosa si budú musieť nájsť inú tému, rovnako sexi pre dámy s karafiátmi.”
Diskuze:
A čo ak si ju objednal Nicholson a neuveriteľne rýchlo zmizol a ona to tom vedela? Čo bude potom?
Pani Nicholsonová.V prvom rade by mal byť predvedený Váš Manžel z Kanady na Slovenskú vyšetrovačku.Váš Manžel má špinavé prsty vo vražde Ernesta Valka a Kuciaka!Tom Nicholson zdrhol zo Slovenska tesne po vražde Kuciaka do Kanady!

https://www.webnoviny.sk/kuciak-by-zil-ak-by-bol-kocner-vo-vazeni-vravi-nicholsonova-a-je-zvedava-na-reakciu-fica/#comments

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Pekná sprostosť!!! Prečo potom neposkytli tieto údaje skôr? Čo čakali? Prečo nechávali situáciu na Slovensku aby sa vyostrila až do bodu kedy ulica chcela rozhodovať o tom kto bude na Slovensku vládnuť? Tomuto máme veriť? Takto sa správa spojenec? To nemyslíte vážne?

konzerva
Návštěvník
konzerva
raspberry
Návštěvník
raspberry

Fanfán Tulipán: “Kočner chce od sionistami vlastnenej televízie ťažké milióny na zmenkách a to sa neodpúšťa. Kočner ozaj nepotreboval vraždiť nejakého žobráka a ešte k tomu takým primitívnym spôsobom.”

14. května 2018 Televize Markíza čelí směnkám, podala trestní oznámení

Nejsledovanější slovenská televize Markíza čelí požadavkům na proplacení směnek v hodnotě 70 milionů eur (1,78 miliardy korun), jež po ní požaduje kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner. Televize, která považuje směnky za podvrh a která ovšem jeden ze sporů ohledně proplacení směnky již nepravomocně prohrála, dnes oznámila, že v případu podala trestní oznámení pro podezření z padělání cenných papírů a z maření spravedlnosti. Markíza podobně jako česká televize Nova patří do skupiny CME. (většinový akcionář CME je americká společnost TIme Warner a menšinový akcionář a zakladatel CME je maďarsko-americký Žid Ronald Lauder – pozn.)

Zmiňované směnky údajně ještě v roce 2000 podepsal tehdejší statutární zástupce televize a její spolumajitel Pavol Rusko. Jejich proplacení nyní žádá jedna ze společností Kočnera, který se dostal do pozornosti veřejnosti již v roce 1998 v souvislosti s neúspěšným pokusem o převzetí Markízy pomocí pracovníků bezpečnostní služby.

Kočnerova společnost letos v dubnu 2018 uspěla u jednoho z bratislavských okresních soudů, který zavázal Ruska a televizi uhradit podnikatelově firmě na základě jedné ze zmiňovaných směnek částku přes osm milionů eur (204 milionů korun). Podle slovenských medií by povinnost proplatit směnku patrně připadla televizi, protože Rusko je nemajetný. Soudkyně ve zmiňovaném případu odmítla návrhy právního zástupce Markízy, aby směnky nechala prozkoumat. Stačilo jí vyjádření Ruska, který před soudem uvedl, že směnky podepsal, byť nebyly zahrnuty do účetnictví Markízy. Podle Ruska se směnky staly součástí dohody o urovnání sporů mezi televizí a jednou z Kočnerových firem.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/05/televize-markiza-celi-smenkam-podala-trestni-oznameni/

raspberry
Návštěvník
raspberry

Lichvář Kiska Kryska a tunelář Bureš Babiš nakradli na Slovensku a v Česku miliónkrát víc než šmudla Kočner.

Pročpak Kuciak psal pořád dokola jen o Kočnerovi a podobných malých rybách? To je fakt “kauza”, že Kočner měl náhodou byt v rezidenci Bonaparte jako Fico…

Články Jana Kuciaka:
https://autor.aktuality.sk/jan-kuciak/

holokaust na včera, zajtra a d •
“rozpravka pre debilných slniečkárov. Zrazu mame zbrane, dokazy, mobily, emerickú družicu a zrazu vieme, že vrah bol kočner, nepriatel žida lipšica, sionistických novinárov a filcky Todovej. Fakt, ste padnutí na hlavu ak tomuto veríte”

https://www.hlavnespravy.sk/vrazda-kuciaka-bola-objednana-za-50-tisic-eur/1536810