Katedrála Notre-Dame byla zapálena už jako druhá křesťanská stavba v pořadí za...

Katedrála Notre-Dame byla zapálena už jako druhá křesťanská stavba v pořadí za poslední měsíc! Pařížská policie dosud marně pátrá po žhářích z kostela sv. Sulpicia, kde probíhalo natáčení Šifry mistra Leonarda v napojení na templářskou legendu! Po střelci z Christchurch a po videu Rammstein je tu další odkaz na Templáře! Fotografie z Notre-Dame odhalila děsivé proroctví Templářů o nebesích Boha v plamenech!

Katedrála Notre-Dame byla zapálena už jako druhá křesťanská stavba v pořadí za poslední měsíc! Pařížská policie dosud marně pátrá po žhářích z kostela sv. Sulpicia, kde probíhalo natáčení Šifry mistra Leonarda v napojení na templářskou legendu! Po střelci z Christchurch a po videu Rammstein je tu další odkaz na Templáře! Fotografie z Notre-Dame odhalila děsivé proroctví Templářů o nebesích Boha v plamenech!

Všechna světová média jsou v jednom ohni. Od včerejšího dne je hlavním a jediným tématem požár pařížské katedrály Notre-Dame, která ohromila celý svět a mnozí komentátoři francouzských médií se nezdráhají označovat včerejší den za 11. září pro francouzský národ s odkazem na teroristické útoky z 11. září 2001 v New Yorku a ve Washingtonu.

Současně však francouzská policie uvádí, že zatím nemá důvod věřit, že šlo o teroristický útok. Pařížský prokurátor (mimochodem židovského původu) Rémy Heitz poskytl médiím již stanovisko pařížské prokuratury a uvedl doslova: “Dáváme přednost teorii o nehodě. Nemáme žádné důkazy, že to byl úmyslný čin,” uvedl prokurátor přítomným novinářům [1]. Jenže takový výrok sám o sobě nestačí, protože je založen na domněnkách a pravda je taková, že prokuratura vůbec zatím netuší, co se stalo, protože to zatím neví ani hasiči a forenzní experti. Jenže souvislosti jsou mnohem děsivější.

Jezero ohně na nebesích chrámové klenby katedrály.

Když včera celý svět s otevřenými ústy a ohromením sledoval řítící se věžičku katedrály, kterou pohltily plameny, málokdo v té chvíli věděl, že za posledních 30 dní je to už druhá církevní křesťanská stavba v Paříží, která hořela. Bez významné pozornosti světových médií totiž už minulý měsíc proběhlo něco, co se na francouzských alternativních webech začíná označovat za generální zkoušku na útok na Notre-Dame. Před necelým měsícem totiž v Paříži hořel slavný kostel sv. Sulpicia, který se proslavil ve filmu Šifra mistra Leonarda [2].

Někdo zapálil v Paříži už dva kostely během posledních 30 dní

Kostel zapálili neznámí žháři a policie dodnes pachatele nezjistila. Jenže ani v tomto případě policie deklaratorně nepřiznala, jestli šlo o žhářství nebo nehodu. Nyní se začínají ve Francii šířit spekulace, že šlo o generální zkoušku na zapálení Notre-Dame, kde někdo testoval nejen hoření a rychlost šíření ohně, ale především typ nasazené techniky hasičů, aby bylo vidět, čím pařížské hasičské sbory přijedou, když začne hořet církevní stavba. Pokud začne hořet kostel, který je v opravě a v rekonstrukci, můžeme připustit nehodu, že třeba někomu z dělníků spadla zapálená cigareta do plechovky s terpentýnem apod.

Požár kostela sv. Suplicia v Paříži, 17. března 2019.

Jenže, když během 30 dní začnou v jednom městě hořet dva kostely, už to není nehoda, ani náhoda, ale je to vzorec. A cokoliv má vzorec, je součástí nějakého plánu a konceptuálního řízení. A požár symbolu Francie, kterým katedrála s původem ze 12. století bezesporu je, představuje vyslaný symbol a signál, který je podtržený nejen místem požáru, ale také datem, ve kterém k této události došlo. Pokud se podíváte na Wikipedii na významné události, které se vztahují v kalendáři k datu 15. dubna [3], potom začnete najednou chápat souvislosti a děsivé pozadí tohoto data ve světové historii, které je nasáklé krví obětí v neuvěřitelném zástupu.

Katedrálu Notre-Dame zachvátil oheň ve stejný den, kdy se potopil Titanic a kdy zemřel po atentátu Abraham Lincoln

V roce 1865 umírá 15. dubna po atentátu americký prezident Abraham Lincoln. Tento den vstupuje do dějin i v roce 1912, když 15. dubna se ve vlnách severního Atlantiku potápí největší zaoceánská loď té doby na světě, britský parník RMS Titanic. V roce 1989 v tento den začíná pokus o státní převrat v Číně, na náměstí Nebeského klidu v Pekingu se objevují tanky a studentské organizace zahajují stávky a protesty.

Hořící věž Notre-Dame.

V roce 1994 dne 15. dubna dochází k podpisu základního stavebního kamenu sionistické globalizace, k podpisu Marakéšské smlouvy (pozor, nezaměňovat s Marakéšskou deklarací o migraci, to je něco jiného), což je zakládající dokument Světové obchodní organizace WTO, která je hlavním pilířem veškeré globalizace. V roce 2013 dochází 15. dubna k bombovým útokům na běžecký maraton v Bostonu v USA. A v roce 2019 k tomu přibývá požár katedrály Notre-Dame. Kdokoliv si vybral toto datum k vyslání vzkazu a symbolu, nemohl udělat lépe. Toto datum je nasáklé krví jak nevinných obětí, tak i důležitými okamžiky, které rozhodly o osudu Číny a světové globalizace. Jenže, to není zdaleka to hlavní.

Výjev z Bible: Jezero ohně na nebesích Boha

Jeden z uživatelů Twitteru získal neuvěřitelnou fotografii, kterou pořídil buď bezpilotní dron, nějaká kvadroptéra s kamerou, anebo fotograf v helikoptéře. Noční fotografie nabízí letecký záběr na katedrálu Notre-Dame z výšky a pohled je naprosto neuvěřitelný. Celý vnitřek katedrály je naplněný ohněm jako nádoba s ohněm. Při bližším pohledu ale zjistíme ještě větší překvapení.

Spektakulární biblický výjev jezera ohně na klenbišti katedrály.

Ve skutečnosti vůbec nehoří katedrála, ale pouze její “nebesa” nad chrámovou lodí. Strop katedrály je tvořený zděnými klenbami a teprve nad nimi byly krovy a střecha. Fotografie výše tak zachycuje spektakulární obraz, kdy “nebesa” katedrály jsou v plamenech. A pokud jde o chrámové klenby katedrál, a to nejen Notre-Dame, tak ty symbolizují nebesa a obvykle jsou na nich fresky svatých, oblaka, výjevy se sv. Petrem apod. Jenže noční fotografie odhalila úplně jinou souvislost.

Všude jsou najednou symboly Kristova řádu – Templářů

V poslední době se objevují všude vzkazy a odkazy na Templáře ve světových událostech. Před měsícem na Novém Zélandu provedl Brenton Tarrant útok na dvě mešity a své zbraně a také svůj batoh pomaloval různými nápisy a symboly, mezi nimi byl i symbol slovanského kolovratu, který je též symbolem tzv. Černého slunce. Ve svém manifestu, který střelec publikoval na internetu (překlad chystám) před svým činem, hned v úvodu odkazuje na templářské symboly.

Inferno na střeše katedrály.

Ty samé symboly použil i norský terorista Anders Breivk v roce 2011, když provedl bombový útok v Oslu a poté útočil na ostrově Utoya, kde postřílel desítky lidí a členů mládežnické organizace pod křídly socialistické strany, která stojí za migrací a LGBT projekty v Norsku. A nedávno rovněž německá kapela Rammstein publikovala novou píseň a video [4], ve kterém se to templáři jenom hemží. A najednou hoří v Paříži kostely, nejprve kostel sv. Sulpicia, kde se natáčela Šifra mistra Leonarda pojednávající o úloze templářů v iteraci našeho světa a hned poté hoří i katedrála Notre-Dame.

Nebe a země se promění v moře ohně

Noční fotografie okamžitě rozezní alarm u každého, kdo alespoň jednou za život četl Bibli. Ano, fotografie zachycuje proroctví sv. Petra (2 Petr 3:7) [5] o tom, že Bůh rezervoval nebesa a zemi pro oheň, kdy země i nebe se promění v oheň. Bude hořet země, i nebesa. Pohled na hořící klenbiště katedrály toto doslova alegoricky navazuje. Když se podíváte na fotografie, první věc, která vás napadne, bude “jezero ohně” a právě i o něm je v Bibli vydatná část v knize Zjevení sv. Jana (Zjevení 19:20) [6], kde šelma s číslem 666 je spolu s falešným prorokem vržena do jezera ohně.

Hasiči bojují s požárem pomocí výškové techniky.

Zapálení katedrály Notre-Dame je tak vzkazem a startovacím odpalem, že nebesa začala hořet a přichází naplnění proroctví o návratu Krále. Tím králem bude Král Židů, který se vypořádá s celou globální civilizací. Ten proces se nazývá globalizace a jeho nástrojem bude genocida. A právě Templáři byli strážci Archy úmluvy a chránili tajemství konstruktérů. Nejen Krista, ale hlavní vzkaz o tom, co v sobě nesou lidé, ve svém genomu. Jaké informace byly uskladněny do genů civilizace.

Islamizaci Evropy budou odporovat ochránci Krista, novodobí Templáři

Symboly Templářů, které se najednou všude objevují při děsivých událostech, nejsou vůbec náhodné. Najednou vznikají mohutné odpory proti migraci, která je vnímána jako ohrožení Kristova odkazu pro věřící, ale mnohem důležitější je, že se jedná o pokus, jakým způsobem islamizovat Evropu, přeměnit ji na prostor islamizovaných bojovníků, jejichž cílem bude tažení na východ do Ruska. Cílem bude likvidace veškerého křesťanství a získání přístupu k nástrojům moci nad celou planetou.

Hořící střecha katedrály.

Tomuto procesu těchto temných sil odporují templářské řády, které pracují v naprosté ilegalitě. A co je horší, jejich jednotlivé symboly Templářů totiž převzali a de facto jim ukradli a odcizili Svobodní zednáři, ovšem tyto zednářské organizace nemají už s Templáři naprosto nic společného, protože Templáři ochraňovali pokrevní linii Ježíše Krista. Svobodní Zednáři naproti tomu jsou zasvěcenci Kabaly, což je židovská gnóze naroubovaná na okultismus a síly, proti kterým Templáři bojovali. Zednáři jsou sluhy Ďábla (Baalova stolce), kteří na sebe vzali masku dobra, naproti tomu Templáři jsou praví a jediní bojovníci Boha skrze Krista. Proto je globalisté ostrakizují a zesměšňují, zabíjejí je, a to i ve videích různých kapel, viz Rammstein ve skladbě Deutschland, kde saracénská černoška kopím doráží poražené Templáře.

Uvnitř katedrály nejsou nijak velké škody, zničena je podle všeho jen dřevěná výbava lavic a klenba centrální lodě

Emmanuel Macron už využil situace a vyzval k ukončení protestů Žlutých vest, národ se prý má sjednotit a znovu vybudovat katedrálu Notre-Dame. Protestní demonstrace opravdu mohou polevit a ustat, protože politickým tématem č. 1 v celé Francii bude renovace a obnova shořelé katedrály. Je těžké říct, jestli se jednalo o práci francouzských tajných služeb s cílem odvést pozornost veřejnosti od demonstrací Žlutých vest k jinému zástupnému problému ve společnosti, tedy k obnově shořelé katedrály, ale vzhledem k souvislostem se obávám, že to nakonec s Emmanuelem Macronem nic společného mít nebude.

Porovnání před a po požáru, zřícená klenba centrální lodě katedrály.

Zajímavé jsou i záběry zevnitř katedrály, kde není mnoho škod. Inferno řádilo pouze na nebesích katedrály a klenbový strop s hořícími sutinami se dolů propadl jen v centrální lodi katedrály, křídla katedrály mají podle všeho klenby nepoškozené. Právě nad centrální klenbou bylo zřejmě ohnisko a zdroj celého požáru.

Požár kostela sv. Sulpicia v Paříži před necelým měsícem potvrzuje, že se jedná pouze o pokračování vzkazů s odkazem na Templáře a biblická proroctví o příchodu Krále Židů. Ježíš Kristus byl totiž pro Židy jedním z jejich proroků a Římany byl označen za jejich Krále, INRI – Ježíš Nazaretský, Král Židů.

Záběr zevnitř katedrály Notre-Dame, škody se nezdají příliš vysoké.

Jezero ohně na nebesích katedrály je podobenstvím z Bible a falešní proroci, o kterých se v Bibli píše na každém kroku, to jsou globalisté, což jsou pouze převlečení světoví sionisté. Falešně hlásají lepší svět, který bude ale horší, hlásají svobodnější trh, který je ale více spoutaný, hlásají lásku, ale přitom vraždí všechny, kteří mají jiný názor. Hlásají svobodu slova, ale umlčují na sociálních sítích každého, kdo napíše cokoliv, co není po jejich. Falešní proroci řídí svět.

Čirá radost muslimů z požáru katedrály na sociálních sítích je ponechávána Twitterem i Facebookem bez zásahu, nikdo příspěvky nemaže. Židovští majitelé těchto asociálních sítí usilují o vyvolání co největší vlny nenávisti mezi křesťany a muslimy, je to zcela zjevné

Muslimové se radovali, že katedrála hoří [7]. Bylo by ale myslím naivní si myslet, že by muslimové podpálili během jednoho měsíce v Paříži dva kostely. Způsob provedení je symbolem, který využil příhodné datum a načasování, protože je krátce před Velikonocemi, křesťanskými svátky č. 1 v celém roce. Namísto bohoslužeb a připomínky ukřižování Krista se budou z katedrály odklízet trosky. Takže, kdo za útokem může stát?

Detail na hořící katedrálu Notre-Dame.

Odpověď najdeme v manifestu Brentona Tarranta, kde vyzývá bratry a sestry, aby útočili všude a vyvolávali konflikty, které povedou ke konfrontaci s muslimy a k jejich obviňováni. Když si pročítám manifest a ty reakce na Infowars v USA, najednou to do sebe zapadá. Všichni z požáru už obviňují muslimy, nikdo jiný to prý být nemohl. A ve Francii je to názor, který se sice do médií veřejně nedostane, je přísně cenzurovaný, ale internet je toho plný. Zapálení Reichstagu rozzuřilo obyčejné Němce k nepříčetnosti proti Židům. Zapálení Notre-Dame, které se zkušebně testovalo už před měsícem na kostele sv. Sulpicia, bude mít podle mého názoru stejný účinek.

Americký prezident je ve skutečností izraelský rezident v Bílém domě? Trump šokoval plánem na vznik Velkého Izraele, kde nebude místo pro Palestinu

Samotní muslimové tomu potom napomáhají, protože na Twitterech oslavují požár jako debilové. Nenávidí křesťany a křesťané teď za požár Notre-Dame budou nenávidět muslimy. A židé se na to s pobavením budou dívat, zatímco Donald Trump šokoval [8], když oznámil, že jeho mírový plán pro Palestince a Izrael nepočítá se vznikem samostatného palestinského státu, což vyvolalo bouři odporu v Evropě. Pokud nevznikne samostatná Palestina a Izrael ji neuzná, potom bude otevřena cesta pro vznik Velkého Izraele.

Notre-Dame po uhašení požáru.

A všechny kroky Donalda Trumpa v poslední době ukazují, že stejně jako Zuzana Čaputová na Slovensku, ani Donald Trump nebyl zvolen ani tak prezidentem své země, tzn. USA, jako spíš izraelským (p)rezidentem v USA. Podle mého názoru, a je to jenom spekulace, je hlavním úkolem Donalda Trumpa zajistit realizaci Velkého Izraele. A pozor, to je společný cíl židů i Židů. Ambasádu USA již Trump do Jeruzaléma přestěhoval, hotovo. Donald Trump již uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, hotovo. Izraelský Knesset nedávno uznal za jediný úřední jazyk pouze hebrejštinu, hotovo. Nyní je na stole mírová smlouva s Palestinci, která jim definitivně vezme jejich nárok na vlast a půdu, a přitom odepře právo na vlastní stát. Hotovo bude brzy.

Rozeštvání křesťanů a muslimů mezi sebou povede k vypuknutí Superkrize, která bude záminkou pro nastolení dystopického totalitního režimu podle Orwella

Takže si to shrňme a bude to jízda. Do Evropy zajišťují migraci Arabů a muslimů neziskovky. To všichni víme. Když se podíváme, kdo je financuje, tak zjistíme, že to jsou fondy a nadace, které vlastní a ovládají židé. V Evropě hoří kostely, křesťané začínají nenávidět muslimy. Muslimové zabíjejí při teroristických útocích Evropany, nenávist proti muslimům se stupňuje. Naproti tomu, americké a evropské armády rozvrací arabské země. Irák rozvrácen, Afghánistán rozvrácen, Libye rozvrácena, Sýrie rozvrácena, Jemen rozvrácen. Miliony mrtvých. A všichni ti muslimové a Arabové vědí, že jejich země rozvrací Evropané a Američané. A tak nenávidí křesťany.

Využívají toho teroristické organizace džihádistů pro verbování bojovníků. Jenže, stejně jako ty neziskovky, i teroristické organizace řídí a financují tajné služby ze západu. A kdo stál za Bílými přilbami v Sýrii, které fingovaly chemické útoky syrské armády? No přece Izrael a židé, kam byli pracovníci White Helmets minulý rok ze Sýrie evakuováni. A na koho měl napojení Brenton Tarrant v Christchurch? No přece na Johna Podestu, bývalého šéfa volební kampaně Hillary Clinton. Rozzuřit muslimy a rozzuřit křesťany. Na obou stranách je přitom podněcují židé a jimi sponzorované organizace, neziskovky a kádři.

Věž Notre-Dame se řítí k zemi.

V manifestu z Christchurch potom uvidíte, jak všechno zapadá do sebe a pochopíte, že i zapálení katedrály Notre-Dame je součástí plánu “Superkrize”, o které více píši ve své nové chystané knize, kdy v Evropě má proběhnout násilná konfrontace mezi křesťany a muslimy, která bude záminkou sionistických světových elit a nadnárodních vlád k ustanovení drakonického společenského řádu prostoupeného 24-hodinovým sledováním, šmírováním, omezením pohybu, omezením internetu, omezením vyjadřování, a to vše s odůvodněním, že je to kvůli bezpečnosti před vypuknutím násilí mezi křesťany a muslimy.

Aktualizace: Žhář zachycen na videu z televize?

Už dnes vidíte, že v zájmu “bezpečí” vám Facebook nedovolí publikovat nic, co by mohlo vyvolat nenávist nebo konflikt, je to prý pro vaše a naše dobro. A přesně takto je to plánováno v celé západní společnosti. V zájmu bezpečnosti bude ukotvena v západním světě naprostá a dystopická totalita. Proto probíhají procesy, jak vyvolat nenávist mezi křesťany a muslimy, jak tu nenávist vyprovokovat. A na Twitteru se právě objevilo video, které zachycuje muže v bílém rouchu a nějaké bílé čapce, jak prochází po cimbuří jedné z věží v době, kdy katedrála je již v plamenech a hasiči provádí hašení. Jenže v té době v katedrále už nikdo být neměl, protože katedrále hrozilo kvůli požáru zřícení. Postava na cimbuří dokonce vypadá jako muslim, imám v bílém turbanu. Může jít ale o kněze, ovšem nikdo neví, co proboha dělal na cimbuří věže. Toto je opravdu zvláštní. Posuďte sami.

 

Nenávist křesťanů se vyprovokuje muslimskou migrací, kterou Evropané nechtějí, teroristickými útoky migrantů na Evropany, zapalováním evropských kostelů a katedrál. A na straně muslimů se nenávist proti křesťanům vyvolá vojenskými intervencemi západu a rozvracením arabských zemí západními vojsky a elitami, zabíjením Palestinců izraelskou armádou a odpíráním práva Palestinců na vlastní půdu a vlastní stát. Zapálit Notre-Dame křesťanům je vyhlášení války křesťanům. Obě dvě strany ale řídí, financují a koučují židé. Když hořel Reichstag, neptejte se, kdo ho zapálil, ale komu to prospělo.  Když hoří Notre-Dame, platí to samé. Komu prospěje válka mezi křesťany a muslimy? Odpověď už znáte.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Olda
Návštěvník
Olda

A je to jasné…. Islám má být ve Francii převládajícím náboženstvím…

http://www.czechfreepress.cz/evropa/islam-ma-byt-ve-francii-prevladajicim-nabozenstvim-video.html

Stavebný technik katedrály Notre Dame o príčine požiaru….

http://www.czechfreepress.cz/evropa/stavebny-technik-katedraly-notre-dame-o-pricine-poziaru.html

ds4428
Návštěvník
ds4428

Náhodou jsem otevřel stránku Orgonetu po dlouhé době, protože vím., že autor stránek nebývá už moc aktuální, ale má tam čerstvé video, samozřejmě v nejhorší možné kvalitě a asi snímané z dálky, a tam je vidět postava na střeše Katedrály u které se objeví plamen a pak jako by odcházela. Autor videa už má smazaný profil i samotné video na Facebooku!

MichaelsCZ
Návštěvník
MichaelsCZ

Hmm, tak na tom posledním spekulativním videu o muslimovi nebo jiné chásce je podle mě běžný hasič – https://youtu.be/RIXxTrAa9nc?t=4098

Jana
Návštěvník
Jana

Postřehy k videu: Ten muž na cimbuří se jen tak neprochází – při chůzi cosi odhazuje na zem, a nejedná se jen tak o ledajaké jedno náhodné odhození “papírku od bonbónu” – ten muž jde svižnou chůzí a průběžně cosi pravidelně odhazuje na zem – vypadá to, že účel jeho chůze spočívá právě v tom odhazování čehosi na zem… A rozhodně to není kněz…

konzerva
Návštěvník
konzerva
Jana
Návštěvník
Jana

…”O narůstajících útocích na křesťanské symboly v Evropě se u nás vůbec nemluví, přitom fakta jsou skutečně děsivá. Jenom v samotné Francii jsou denně znesvěceny dva kostely (například exkrementy, namazanými na kříže), loni se zde na ně uskutečnilo více než tisíc útoků a desítky kostelů byly zapáleny. Francouzský list Catholic Herald uvádí, že útoky na kostely odráží společenské nepokoje v zemi, přičemž francouzská média o tom mlčí a francouzská vláda problém ignoruje.”…

https://www.krajskelisty.cz/praha/21772-kardinal-duka-prekvapil-prozradil-co-si-mysli-o-prusvihu-kolem-notredame-co-zavinilo-jeji-zkazu-a-ta-desiva-fakta.html

Pijack
Návštěvník
Pijack

A vy se divíte? Sama to citujete – francouzská média jsou převážně levičácká, multikulturní a sluníčka. Vláda je neomarxistická, elitářská… Lidé musí platit jen daně a za ně moc nedostávají. 20% jsou už muslimové. Babičky a dědkové už k motlidbám moc nechodí – snad jen na venkově. Městům vládnou narkomani, Piráti, kapsáři, LBGT… Tak se nedivte.

Barel
Návštěvník
Barel

Kouzlo nechtěného(?) Babišův dar Macronovi – obraz Vizionáři a žháři…
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/babis-venoval-macronovi-obraz-s-motivem-babylonske-veze/1685821

JeBe
Návštěvník
JeBe

Kouzlo chtěneho, bych řekl.
Zapomněl jsem, díky za připomenutí.
Tenkrát me tato zpráva také zaujala a přemýšlel jsem o zdelovanem přes onen obraz.
Dnes už mi to zapadá presne – jak ta Zadnice na hrnec. Horký hrnec by se dalo přesněji specifikovat tato informace v režimu bezstrukturniho rizeni.
Ještě jednou díky Bareli, za krásný kousek mozaiky zapadající do mého vidění a chápání řízení procesu složitých sociálních supersystemů, v tomto konkrétním případě – formátování Evropy a rolí jejich států v blízké budoucnosti! Tedy v zájmu GP – ale je tady ještě Putin a ruská koncepce, že jo.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

JeBe a Barel
Dnešek je na kamínek “Babiš” přebohatý, já se už jen usmívám, jak všechno zapadá. A “madam de Pompadour” se nad tím Babylonem nejspíš usmívá taky….

zazracnedieta
Návštěvník
zazracnedieta

Notre Dame – Čo sa šušká.

Médiá a politici už “vedia”, že Notre Dame zhorel náhodou počas rekonštrukčných prác.

Ale
– vraj práce ešte nezačali, len sa postavilo lešenie
– vraj všetci zamestnanci boli už hodinu doma.

Čo teda spôsobilo požiar? Alebo kto?

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno
Barel
Návštěvník
Barel

No a už je to tady, křesťanská katedrála prý neodráží současnou Francii a měla by být přestavěna “po novému”: Notre Dame také sloužila jako hluboko zakořeněný symbol nenávisti, pomníku hluboce chybné instituce a idealizované křesťanské evropské Francie. Vypálení je vnímáno jako akt osvobození, říká Patricio del Real, historik architektury na Harvardské univerzitě. A John Harwood, architektonický historik a docent University of Toronto, říká: Přestavba by neměla být odrazem staré Francie nebo Francie, která nikdy nebyla – sekulární, bílá evropská Francie – ale odrazem dnešní Francie, která je v současné době ve Francii.
https://www.rollingstone.com/culture/culture-features/notre-dame-cathedral-paris-fire-whats-next-822743/

hanns
Návštěvník
hanns

Barel
tak to ani dlouho netrvalo

JeBe
Návštěvník
JeBe

To jsou fofry, jeden nestačí číst.
Vše ladí, jen čas schazi.
No nejsem sám, tak si nebudu stěžovat.

Jura
Návštěvník
Jura

Tak ,že Mešita..