Kalifornie uzákonila používání Bitcoinu

Kalifornie uzákonila používání Bitcoinu

Kalifornie uzákonila používání Bitcoinu

Kalifornský guvernér Jerry Brown podepsal zákon, který povoluje používání alternativních měn (nejen Bitcoinu) na území státu [1]. Toto revoluční rozhodnutí je velkou porážkou lobby federálních bank a zejména FEDu, které dlouho označovaly používání těchto měn za zločin a v rozporu s Ústavou. Tak velký stát, jakým je Kalifornie, jde opět příkladem v prosazování nových progresivních přístupů, nicméně nikdo z Washingtonu si nedovoluje příliš protestovat, protože každý krok ze strany federální vlády vůči Kalifornii by fungoval jako rozbuška a spouštěč protifederálních nálad a snah o odtrženi Kalifornie od americké Unie.

 bitcoin_euro

V.K.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
lojza
Návštěvník

bitcoin je v zasade totez co dolar – nekryte nic a jeho hodnota zavisi na vire v zitrejsi pekne pocasi. Ale legalizace alternativnich men obecne, tedy napriklad stribra, to ma sanci na uspech.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Největší síla Bitcoinu je v drobných transakcích třeba na nákum mléka a rohlíků a nebo pizzy. U těchto mikrotransakcí může velmi pomoci.

Skladovat větší množství této měny ke spekulativním účelům jen nafukuje prázdnou bublinu.

A není pravda, že dolar není ničím krytý. Je krytý armádou USSA a každý, kdo ho odmítne bude humanitárně rozbombardován. A ten, kdo ho přijme bude za odměnu obohacen o demokracii USSA ve stylu LGBT.

Mimochodem Bitcoin má hlavní nevýhodu v nekonečném nárůstu transakčního logu na Vašem disku a proto se stává téměř nepoužitelný.
http://www.zvedavec.org/komentare/2013/11/5723-stoji-investice-do-bitcoin-za-uvahu.htm