K válce zbývají jen týdny. Šesté výročí pádu Lehman Brothers. Dvoudenní jednání...

K válce zbývají jen týdny. Šesté výročí pádu Lehman Brothers. Dvoudenní jednání FEDu nic nepřineslo, úrokové sazby bank se zvedat nebudou. USA v rekordním zadlužení, bublina je před splasknutím. Další fiskální útes je za dveřmi.

K válce zbývají jen týdny. Šesté výročí pádu Lehman Brothers. Dvoudenní jednání FEDu nic nepřineslo, úrokové sazby bank se zvedat nebudou. USA v rekordním zadlužení, bublina je před splasknutím. Další fiskální útes je za dveřmi. USA potřebují válku.

 

Pořad Hyde park čt24 byl v úterý na téma pádu Lehman Brothers. Hostem byl investiční bankéř Ondřej Jonáš, dříve zaměstnanec Goldman Sachs a amerického FEDU. Připomněl, že největší bankrot v historii USA se stal symbolem celosvětové krize a že během října 2008 zmizelo 10 bilionů dolarů.  Jedna z otázek diváků byla, komu vlastně FED patří. Odpověď – je v rukou několika největších bank, přičemž se musí zodpovídat americkému Kongresu… Ještě veselejší bylo konstatování, jak viníci pádu Lehman Brothers byli potrestáni…. Nejvíce mě ale zaujala část, kde host upozorňuje na důležitost právě probíhajícího zasedání FEDu, na kterém se má projednávat zvýšení úrokových sazeb bank a jehož výsledek se svět dozví následující den. Celý Hyde park je ke shlédnutí zde:   [1]

Úrokové sazby bank se už dlouho pohybují v nulových až negativních hodnotách a to je stav, který je na hraně udržitelnosti celého systému. Důvod nízkých úrokových sazeb: nejsou investiční příležitosti ( o jejich nedostatku hovořil i host Hyde Parku) . A způsob, jak nové investiční příležitosti získat, je: expanze na nová území. Nemohu nevzpomenout větu z jednoho článku z roku 1891: “V roce 1891 považovali ekonomové už 3 % úrok za tak katastrofální, že navrhovali INVESTICE do koloniálních výbojů v Africe, které skončily První světovou válkou. Aby výnos z úroků dále neklesal a zabránilo se dalšímu poklesu tehdejší 3% úrokové sazby”, říká se dále v článku z roku 1891, “je potřeba ovládnout evropským kapitálem nové země, například Afriku”. – více:   [2]

O 3% úrokových sazbách si dnes banky mohou nechat jenom zdát, stav je asi takový: Eurozóna má od května 2013 sazbu 0,5 %, USA už od roku 2008 0-0,25 %, Japonsko od roku 2010 0- 0,10 %, Velká Británie od roku 2009 0,50 %. ČNB je na hodnotě 0,25% (a aby nebylo málo, intervenuje stejným způsobem, jako to činí FED-tiskne peníze). Pád Lehman Brothers předvedl, co může se světem udělat krach jedné velké banky, resp. co s ním udělají “bublinové” investice (co taky dělat, když trh je přesycený a reálné investice nejsou). Krize nekončila, proto v září 2012 přišel FED s velikým prohlášením o masivní podpoře ekonomiky kvantitativním uvolňováním a USA v zoufalé snaze vyhnout se bankrotu na způsob roku 1929 od té doby rozjely masivní tisk dolaru. Svět na to reagoval komentáři ve stylu “Tištění peněz je cestou do pekel” [3] 

Že tomu tak je, si USA osahaly při posledním oddálení svého fiskálního útesu, který horečně projednávaly ze Silvestra na Nový rok 2014. Tehdy se podařilo jeho oddálení do 12. února 2014. Od té doby se odpočítává čas. A zatímco FED dokola oznamuje ukončení tisku peněz, USA intenzivně pracují na nalézání nových “investičních příležitostí”. Tou nejsnadnější a téměř jistou se jevila Ukrajina (plán byl stejný, jako když před krachem v roce 1987 USA a celý Západ zachránily investice do postkomunistických zemí).  Ale plány se zhatily a hned v únoru přišel Majdan.

S napětím svět 17. září očekával výsledky dvoudenního jednání FEDu, ale závěr nepřekvapil – tisknout se bude dál. Jen dojde ke snížení z objemu 25 miliard na 15 miliard. Pokud jde o úrokové sazby, ty se měnit nebudou (jen sledujte ty naše hypoteční, jak jsou nižší a nižší) . Když v lednu 2014 vystřídala Bernankeho ve funkci Janet Yellenová (mimochodem v pořadí už třetí osobnost židovského původu v této funkci) hned v jednom ze svých prvních projevů prohlásila, že politika levných peněz brzy skončí a úrokové sazby bank budou navýšeny [4]. Svět snad věřil, že FED nyní takovou zprávu vydá, ale nestalo se, protože se stát nemohlo, protože pořád nejsou ty “investiční příležitosti”.  Konkrétní termín, kdy k takovému kroku FED přistoupí, zůstává nejistý – stane se tak až poté, co uplyne  tzv. „considerable time“ (dostatečná doba) od chvíle ukončení QE. A kdy přijde chvíle ukončení QE? FED potvrdil záměr učinit tak příští měsíc. Zdůrazňuji: záměr! Oficiálním důvodem vyčkávání je, že FED si stále není jistý stabilitou amerického hospodářství, respektive jeho udržením [5] A ve stejný den vyšla ještě jedna zpráva:

Americký státní dluh se zvýšil o více než bilion dolarů v průběhu 12-ti měsíců.

Představa, že Obamova administrativa má rozpočtový deficit pod kontrolou je kompletní a totální lež. Podle amerického ministerstva financí, federální vláda oficiálně vytvořila za prvních 11 měsíců fiskálního roku 2014 schodek ve výši 589 miliard dolarů. Toto číslo je ale jen pro veřejné hodnocení a spoléhá na účetní triky, které masivně podceňují, kolik dluhu je vlastně nahromaděno. Chcete-li vědět, jaký je skutečný schodek rozpočtu, je potřeba jít na webové stránky ministerstva financí USA, který počítá státní zadlužení USA do penny. K 30. září 2013 státní dluh USA činil 16,738,183,526,697.32 dolarů. Teď, když tohle dopíšu, státní dluh USA  bude 17,742,108,970,073.37 dolarů. To znamená, že státní dluh USA ve skutečnosti vzrostl o více než bilion dolarů v době kratší než 12 měsíců. S takovým růstem dluhu co nevidět zničíme budoucnost tohoto národa.

FED a americká vláda nám tvrdí, že mají dluh pod kontrolou. Ale jedná se o největší vládní dluhovou bublinu v historii světa a jen velmi málo lidí si to uvědomuje a většina jich tuto bublinu ještě podporuje. Doslova se cpou na dluh a většina Američanů si myslí, že tak je to v pohodě a skvělé. Možná je to proto, že jsme ještě nikdy nezažili tak vážné důsledky dluhů. Ale když jde o život na dluh, den zúčtování nakonec vždy přijde. Naprosto šílená americká politika a rozhodnutí Kongresu urychlují příchod dne, kdy náš den zúčtování přijde.

Zvažte následující fakta …

-Státní dluh USA se zvýšil o více než 7 bilionů dolarů za působení Baracka Obamy. V čase, kdy druhé funkční období Obamy skončí, budeme mít tolik dluhů, kolik jich nashromáždili všichni američtí prezidenti v celé historii dohromady.

-Státní dluh USA je nyní více než 5000 krát větší, než byl v době vzniku FEDu v roce 1913.

– Spojené státy mají nyní na jednoho obyvatele vyšší státní dluh, než jaký připadá na jednoho obyvatele Řecka, Portugalska, Itálie, Irska a Španělska.

– Americká vláda nashromáždila nekryté závazky za více než 200 bilionů dolarů, které budou muset být zaplaceny v budoucích letech

Thomas Jefferson kdysi řekl , že “princip utrácení peněz, které mají být zaplaceny příštími generacemi, je obrovským podvodem na budoucnosti.” Co děláme pro budoucí generace, je naprosto nehorázné. Krademe biliony dolarů od našich dětí a našich vnoučat a posíláme je do života v dluhovém otroctví.

Velkou otázkou je, jak dlouho takhle naše ekonomika může pokračovat, než se zcela zhroutí. Dnes i některé z největších bank na světě přiznávají, že situace je naprosto neudržitelná.

Je smutné, že většina Američanů netuší, že žijeme v obří dluhové bublině, která má omezenou životnost. Většina Američanů předpokládá, že když politici tvrdí, že všechno bude v pořádku, nemusí mít žádné obavy. Ale každý den naše dluhy narůstají a finanční problémy se horší. Jednoho dne bublina praskne a pak se celé to peklo otevře. Je to jen otázka času. [6] 

Na závěr opakuji větu, kterou jsem výše už použila: “V roce 1891 považovali ekonomové už 3 % úrok za tak katastrofální, že navrhovali investice do koloniálních výbojů v Africe, které skončily První světovou válkou. “Aby výnos z úroků dále neklesal a zabránilo se dalšímu poklesu tehdejší 3% úrokové sazby”, říká se v článku z roku 1891, “je potřeba ovládnout evropským kapitálem nové země, například Afriku”.

A o to jde dnes víc než jindy: ovládnout kapitálem nové země. Nedivme se zájmům USA na Ukrajině, v Africe, nedivme se vyhlášení války, se kterým Obama přišel v den výročí 11. září. USA jsou před naprostým kolapsem a na výběr mají jen dvě možnosti – padnout nečinně anebo vsadit na “buď anebo” s rizikem, že padnou i tak. Očividně si vybraly druhou možnost. Čas Černé labutě se blíží a k tolik potřebné válce za udržení dolaru už zbývají jen týdny.

Související článek

http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7520

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Karle, Karle…je videt ze ses z toho vseho fakt Yellen 🙂

mudrlant
Návštěvník
mudrlant

Kopec kidov v obale smetí a zopár faktov. Ale dokoanlý článok na to aby tomu nikto nerozumel. Pritom je to veľmi jednoduché.
Fed vlastnia súkromné banky, a oni si tlačia prachy a emitujú ich cez dlhy. Ak dáš do obehu 10 dolárov a pýtaš si 11, tak odkial má ten jeden vzniknúť? No od nikial. V podstate dlžník zostane zadĺžený. Lenže oni prachy nepožičiavajú zadarmo. Oni ich zakladajú za nehnutelnosti. Takže v podstane nesplatitelné dlhy vytvárajú neustály tok majetkov, financí a služieb k bankám. V podstate banky vysávajú prácu ludí celého sveta vo svoj prospech.

Aby som to upresnil.

Ludia sa snažia splatiť nesplatiteľné a preto pracujú. Snažia sa produkujú. Vytvárajú hodnoty v podstate zo zdrojov zeme a slnka (aby ste vytvorili jablko tak vám narastie na stromu zo slnka a vody, v podstate ak ho zabalíte tak vytvoríte hodnoty z ničoho). Vytvoriť ich však môžu nekonečno a aj tak stále nesplatili dlh banke ale baka pomocou štátu exekútorov a zákonov ich stále vydiera. Dlhy preto splatia len tí najhorší čo najviac kradnú ostatným. A tí ostatní zomierajú bez strechy nad hlavou aj keby sa upracovali k smrti.

Okrádači takto v podstate vytvorili systém neustále okrádania celého sveta. Je to matematicky dokázateľné veľmi jednoducho na primitívnych príkladoch.

Hodnota peňazí by mala byť vyššia nakoľko ich je v systéme málo, lebo ludia splácajú tento nezmyselný dlh, ale oni sále vyhlasujú infláciu čím ešte prispeivajú k zrýchleniu okrádania ludí a prúdenia hodnôt k nim.

Kríza je preto, lebo keď nieto peňazí, nedá sa ani nakupovať ani predávať a preto sa zastavuje produkcia. Lebo nie že by nechceli ludia kupovať ale nemajú za čo. Je to neustále šprirála a preto sa znižuje cena ropy, lebo keď sa nezníži, nieje ju za čo nakúpiť. Jediná obrana ľudstva voči tomuto je zhodnotiť peniaze napriek úroku v bankách. Nesplácať úvery a zmeniť menový systém. Peniaze musí tlačiť štát a luďom ich pridelovať na prídel bez nutnosti dlhu. Dokonca úrok musí byť ako taký zakázaný úplne.

jaromir
Návštěvník
jaromir

Americký sen – drsný animovaný film o americké ce…: http://youtu.be/Awa0FQi3l3Y

ANON
Návštěvník
ANON

POČÍTADLO DLUHU USA ZDE BEZ KOMENTÁŘE:http://www.usdebtclock.org/

pavel jan
Návštěvník
pavel jan

Snažíš se studovat? Tak si prostuduj Talmud, třeba ti něco docvakne.

Roman Mitrofanos
Návštěvník

Nepište nesmysly. Pokud chcete ohromovat čísly, tak nesmíte napsat takovou blbost:
“Státní dluh USA je nyní více než 5000 krát větší, než byl v době vzniku FEDu v roce 1913.”

Protože kolikrát klesla hodnota dolaru od roku 1913?
V USA to mají hezky přehledně po letech.
http://www.census.gov/prod/www/statistical_abstract.html

No a kolik je tedy ten dluh větší?
Stačí pak spočítat, že aktuálně uváděný Státní dluh USA je 23x větší než v roce 1914 ve finanční statistice.
Pokud to někdo chce v číslech, tak oficiální inflace je 2200%, neboli jeden současný dolar má hodnotu 4 centy v roce 1914.

Karel
Návštěvník
Karel

Sakra, Sakra, Sakra!!! Jak to děláte, že tomu rozumíte? Jaká měna? jaké petrodolary, co s tím má společný wallstreet a co FED? Proč by měla krize souviset se zadlužením a co to znamená splaskne bublina??
Absolutně ničemu z toho nerozumím, nechápu o co se hraje, co budou důsledky a hlavně nechápu, kde VY jste na takové informace a souvislosti přišli ? (Já neříkám, že je to špatně, nebo že neříkáte pravdu. ) To, co já říkám je to, že tohle se na škole neučí. V televizi se o tom nemluví a obecně “běžní lidé” nemají o ničemz tohoto sebemenší páru, jak to funguje. Tak kde se takovéhle vzdělání získává??? Dík.

LK
Návštěvník
LK

Karle, že ty jsi tady omylem!? Pro člověka, který sleduje pouze TV a iDnes, musí být tento a podobné weby těžko stravitelné. Pozorovatelka má částečně pravdu. Jenom celý problém příliš zjednodušila a nedomyslela do konce. Na tvoje odpovědi se nedá odpovědět několika větami. Chce to soustavně studovat alternativní zdroje a za čas (možná) pochopíš, o čem to všechno je. Vlastně je to v principu velmi jednoduché. Všechno se točí kolem peněz a úroků. Kdysi jsem viděl video Peníze jako dluh. Možná tam bych začal…
Ještě poznámku k těm petrodolarům. USA tiskonou nekryté dolary a za ně si kupují zboží v zahraničí. Normální země by za chvíli zkrachovala a inflace by vyrostla do nebetyčných výšek. Dolar si však drží svou hodnotu a to proto, že je světovou rezervní měnou. Rezervní měnou je hlavně proto, že se (téměř) všechna světová ropa a další komodity obchodují v dolarech. Až dolar přestane být světovou rezervní měnou, podle zákona nabídky a poptávky jeho kurz začne prudce klesat, protože o něj nikdo nebude mít zájem a bode se ho zbavovat. Tento proces už probíhá, ale bude to trvat delší dobu, protože spousta států má dolarové rezervy a kdyby se jich naráz zbavily, finančně by na tom tratily. Tak se jich zbavují postupně. Například Čína, největší vlastník dolarových rezerv, skupuje zlato a investuje v Africe. A BRICS je skupna zemí (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika), které v podstatě o pád dolaru usilují. A dělají to tak, že odmítají mezi sebou platit v dolarech, ale volí alternativní měny, čímž oslabují dolar. Pokud by USA chtěly tento trend zvrátit, musely by vést válku proti všem zemím BRICS, ale to není možné, protože tyto země jsou dohromady silnější než USA. Ani by nemusely válčt, stačilo by, kdyby se naráz zbavily svých dolarových rezerv a dolar by postihla hyperniflace, což by jistě vyvolalo občanskou válku v USA, takový americký Majdan 😆

LK
Návštěvník
LK

Oprava: Na tvoje otázky… samozřejmě

Karel
Návštěvník
Karel

OK, snažím se studovat, ale je toho všeho tolik..
CHápu BRICS i některé souvislosti, ale nerozumím tomu, proč by pokles měny a hyperinflace měly vést k občanské válce? Je v zemi obilí? je. Je tam ropa? taky, takže lidi by měli být schopni přece fungovat i bez peněz, ne?

trodas
Návštěvník

Tak někde začněte. Třeba tady vtipně abyste pochopil s humorem, o co na Wall Street jde:
http://www.youtube.com/watch?v=FI3Eul9Olr4
Je to sice vtipné, ale… bohužel doslovně do písmene i citace pravdivé. Tak pozor, humor, ale kouše…

Co se hyperinflace týče, tak se podívejte do historie. Hyperinflace v Německu přivedla k moci Hitlera a měli jsme WW2. Hyperinflace v Zimbabwe znamenala vraždění, loupení, vyhnání všech bílých farmářů (kdo neutekl, “zmizel”) atd.
70% všeho v USA se točí kolem služeb. Ne výroby, služeb. Služby lze poskytovat jen, když je dost peněz na ně. Peníze nebudou a tedy 70% lidí bude nezaměstnaných. Tedy nebudou mít co do úst, neb vláda nebude mít čím je nakrmit. Lidé vyjdou do ulic, policie začne střílet, atd. atd. atd.

Co je na tom těžké pochopit? Kdy jste naposledy viděl DAV, pane Karle? Zkuste se někdy seznámit s DAVEM, např. ve formě fotbalových fanoušků, jejichž tým zrovna prohrál. Zkuste pak před nimi z plných plic zařvat jméno vítězného týmu a případně (pokud to stihnete) i poslat jejich tým do míst, kde Slunce nesvítí.
Co bude následovat bude malou ukázkou toho, co se bude dít, jakmile nastane v kterékoliv zemi hyperinflace. Prostě Vás ubijí. Tak funguje dav. Doporučuji k zvládání davu přečíst si Psychologii davu:
http://ulozto.cz/xf8Joet7/psychologie-davu-gustave-le-bon-pdf
Studoval ji Musolini, HItler, Goebells atd. a aplikovali ji v praxi. Fungovalo to, jak víte z historie, kde Vám samozřejmně tento “detail” zamčeli.

Shodně Vám zamlčeli, že všechny války jsou založeny na podvodu ❗ Válka výjimečně nastane jako překvapení pro ty u moci. Téměř bez výjimky se čas před fyzickým konfliktem vyznačuje prováděním ekonomické války a strategickému manévrování. Ve veřejném školství se neučí tuto část historie právě proto, že školy jsou státní. A státy mají nejvyšší zájem na tom, aby jejich populace přijala oficielní vysvětlení bez kladení otázek.

Už chápete lépe?

Doporučuji – Cesta ke třetí světové válce – dabing:
http://www.youtube.com/watch?v=YGOM3SLHijQ

LK
Návštěvník
LK

“…proč by pokles měny a hyperinflace měly vést k občanské válce? ”

Už dnes je prý v USA 70 milionů lidí na potravinových poukázkách:

https://aeronet.cz/news/70-milionu-americanu-na-potravinovych-poukazkach-prazdne-regaly-ve-wal-martech-a-panika/

Američani si zvykli na vysoký životní standard, je tam významna černošská a hispánská menšina, kromě toho se spoustě lidí nelíbí politika Washingtonu a některé státy Unie mají separatistické tendence (např. Texas). Zkrátka Amerika má spoustu problémů už nyní a když bude velká inflace, prudce se zvednou ceny většiny zboží, protože v USA se skoro nic nevyrábí – všechno “outsourcovali” do Číny.

eru24
Návštěvník
eru24

Neviem, predsa len, teraz mozu ucinky vojny pocitit aj USA a v minulosti vsetky vojny, ktore zakulisie pomocou USA vyprovokovalo sa USA nedotkli.

trodas
Návštěvník

To je sice pravda, nicméně otažte se sám, co jim zbývá. Jakmile se ekonomika vymkne z rukou, tak je dav pověsí na lampách, pokud budou mít stěstí a neprovede jim něco horšího (vaření ve vodě, nabodávání na kůl a pod. legrácky).

Pochopte prosím, že tento podvod začal po WW2 a je horší a horší každým dnem:

Masivní podvod USA se zlatem:
US dolar byl přijat jako světová rezervní měna s podmínkou jeho libovolné směnitelnosti za zlato. 1 unce zlata = 35 dolarů *1). Tím bylo zajištěno, že se nestane, aby USA toliko tiskly dolary a dostávaly za ně skutečné suroviny, služby, technologie, patenty, atd… Protože každý dolar bylo možno žádat ve zlatě a tedy by nebylo možné pro USA dolaru zneužívat k zdanění celého světa, kdyby tato dohoda byla dodržena.

Podle údajů IMF *2) měli v roce 1966 jen zahraniční centrální banky v držení 14 miliard US dolarů, ale USA měli toliko 3,2 miliardy ve zlatě na krytí těchto emisí.

Překlad – USA okradlo již v roce 1966 jen centrální banky cizích států o 10,8 miliard dolarů. Není náhodou, že jakmile se Vietnam rozběhl, tak to bylo ještě mnohem víc, než se v roce 1971 Nixon v blatantním porušení dohod ustanovujících dolar jako světovou rezervní měnu JEDNOSTRANNĚ ZASTAVIL MOŽNOST VÝMĚNY DOLARU ZA ZLATO.

Překlad – USA začaly okrádat celý svět již neprosto nepokrytě. A proto se vedou války *3) proti všem zemím, které se chtějí zbavit tohoto jha dolaru (Irák, Lybie, Irán, Rusko, Čína…).

*)1 “The $35 price was an integral part of the Bretton Woods Agreement… he convertibility by foreign central banks of US dollars into gold at $35 an ounce.”
http://mises.org/daily/3325

*2) http://www.imf.org/external/np/exr/center/mm/eng/sc_sub_3.htm
http://scgnews.com/the-geopolitics-of-world-war-iii

*3) http://www.youtube.com/watch?v=wB66MgQPLMg

LK
Návštěvník
LK

Tak k válce zbývají jen týdny? Hmm… Předpokládám, že máte na mysli 3. světovou, že Pozorovatelko? Za pár týdnů budou lítat atomovky, aby se zachránily USA a jejich dolar… Tak jste to myslela? A proti komu jako USA budou bojovat, když od Ukrajiny dávají ruce pryč a do ISILu se taky moc nehrnou? Nějak jste to nedomyslela, nezdá se Vám?

Ale teď vážně. Žádná válka s USA pochopitelně nebude. A víte proč, Pozorovatelko? Protože Čína je největším věřitelem USA a pokud by USA chtěly vyvolat velkou válku, Čína jednoduše dolar položí. Číňani si totiž spočítají náklady krachu dolaru a náklady na válku a pokud by náklady spojené s válkou byly vyšší než náklady spojené s pádem dolaru, jednoduše nechají padnout dolar. Tak je to jednoduché!

Naznačuje to mj. Benjamin Fulford ve svém týdenním přehledu:

“Spojene Staty jsou vsak na tom neustale nejhure ze vsech a v soucasne dobe jsou kompletne udrzovany nazivu pouze diky Cine, ktera tak oddaluje jejich bankrot. Proto take poradkyne pro Narodni Bezpecnost, Susan Rice, ted zebra v Cine zdroje financi pro Obamu a jeho spolecniky a chce se taky ujistit, ze korporatni vlada Spojenych Statu prezije fiskalni rok, ktery konci 30. zarim. Podle zdroju z cinske vlady, cinane nenechaji zbankrotovat Spojene Staty, ale pouziji jejich financni vliv, aby si je zavazali k mnoha ustupkum a povolenim. Predevsim je pozadaji, aby uvolnili ze svych retezu Japonsko (p.pr.: Japonsko je 3. nejvetsi ekonomikou na svete!) a take aby prislibili, ze je nebudou provokovat proti Cine, rekli nam tyto zdroje. A navic sdelily, ze Cina pozaduje, aby byly Spojene Staty naprosto transparentni v dohode TTP – Transatlanticke dohode (p.pr.: http://e-republika.cz/article2236-Wikileaks-zve-ejnily-utajovane-zn-ni-Transatlanticke-dohody-EU-USA) 12 zemi, ktere budou timto zpusobem obchodovat. Taktez pozaduji, aby Spojene Staty vypustili zpusobilost, ktera je zakotvena v teto dohode, aby nejaky korporatni tajny tribunal mel nejakou vykonnou moc nad obycejnymi vladami.”

Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

trodas
Návštěvník

Co se dluhu USA týče, tak již dávno je situace velmi špatná – v prosinci 2012 byla vypuštěna tato vizualizace dluhu USA: http://www.youtube.com/watch?v=iTBODoBaCns

V jednom videu na jaře roku 2013 uvedl Aaron Hawkins k dluhu USA toto: Tento problém nelze napravit. Kdokoliv říká opak není neinformovaný, ale lže nám. ( http://www.youtube.com/watch?v=MkAn3VIe1yQ )

Od té doby vyšlo najevo, že skutečný dluh je účetními triky hodně snižován a skutečná hodnota byla podstatně vyšší. Ovšem v létě 2011 byly nekryté závazky ve výši 114,5 bilionů (trilionů anglicky) dolarů, což je zajímavá perspektiva s WTC vežmi: http://www.youtube.com/watch?v=WFP-2_iDYMU

Od té doby se situace prudce zhoršuje, někdy před rokem se začala objevovat články o tom, že skutečný dluh USA je přes 100 bilionů dolarů: http://www.theatlantic.com/business/archive/2012/11/is-our-debt-burden-really-100-trillion/265644/

A současně s tím se před dvěma lety objevily informace, že v derivátech, se kerými si Wall Street hraje, lítá nijak nepodložených (nebo podložených nesplatitelnými půjčkami: http://www.youtube.com/watch?v=FI3Eul9Olr4 ) kvadrilion dolarů: http://www.youtube.com/watch?v=Hw9s-Z_8YIU

Tedy hodnota jakou vyprodukuje celý svět za DVACET LET (ano, dvacetinásobek světového HDP). Co s tím chtějí dělat nikdo neví… tím méně já.

Je třeba si uvědomit, že předehra ke krizi, jenž nestala v roce 2008 (stejně jako předehra k velké hospodářské krizi proběhla v roce 1907 – http://en.wikipedia.org/wiki/Panic_of_1907 ) byla způsobena tím, že Wall Streetu najednou chybělo asi 10 000x méně peněz než kvadrilion dolarů, protože se ukázalo, že ty hypoteční balíčky nemají v podstatě žádnou cenu. Co se stane, když zkolabuje celý Wall Street, to si netroufám ani odhadnout…

Podstatné je ale je to, že dle mého názoru není zcela pravda, dolar není nepodložený ničím – dolar je podložený zájmem o něj (proto nemají USA inflaci jako ve Výmarské republice) a silou US army vynutit platby za ropu a věci na světě jen v dolarech (tomu se říká petrodolar a status světové rezervní měny). Jakmile US dolar o tento status přijde (např. díky BRICS), tak začnou problémy. USA by normálně prostě zkrachovaly, ale mají silnou armádu a spoustu atomovek a lidi ve vedení, kteří nechtějí vyset na lampách (a že by jim to patřilo), takže udělají všechno pro to, aby se to podařilo nějak odvrátit. Přinejmenším do voleb v roce 2016 se ale podle mně podaří to zase nějak udržet. Ostatně budou prostě tisknout dolary jako to dělali doteď… nemusí se hned nic stát, podle mně.
Dluhový strop zase senát zvýší a pojede se dál 🙂 I kdyby měli shazovat dolary z vrtulníků, tak se pojede dál. Není prostě zbytí.

Panika 1907 – krize 1929 (22 let)
Předehra 2008 – krize ????

Otázkou je toliko to, o kolik se svět od počátku minulého století zrychlil. Není pochyb, že se zrychlil, je otázka o kolik. Že USA 22 let od roku 2008 nevydrží je snad všem jasné. Ale podle mně to do roku 2016 udrží, takže máme trochu času se připravit, kompletně zbavit dolaru, přejít na litecoiny a bitcoiny aby nás krach dolaru nepoložil, začít platit Rusům za plyn a ropu v rublech, a Rusové se musí zbavit své závislosti na dolaru.

Šokující video s poslancem Ruské Dumy ohledně toho, jak mají Rusy USA “podchacené” co se peněz týče je zde:
http://www.youtube.com/watch?v=5cXMA_zwTxo
Poslouchejte (či titulky čtěte) VELMI pozorně, jak to soudruzi z USA hezky zaonačili s Rublem. Proč nemáme takové lidi v Parlamentu, abysme dostali ČNB zpět pod naši kontrolu?!