“Jsme Západ” – Pražská kavárna vyzývá národ k nástupu na potápějící se...

“Jsme Západ” – Pražská kavárna vyzývá národ k nástupu na potápějící se Titanik

“Jsme Západ” – Pražská kavárna vyzývá národ k nástupu na potápějící se Titanik

Tak nám Pražská kavárna spustila akci “Jsme Západ” a usoudila, že na jejím konci má být odstranění současného prezidenta, neboť ten republiku vede směr Východ – směr Rusko a Čína. Herci v čele se svým ministrem-chlebodárcem rozjeli tyjátr a la 89 a s vírou, že za velkou louží stále je mocný velký bratr, na jehož pomoc se mohou spolehnout, burcují národ k protestům proti Hradu, přesněji – k puči proti prezidentovi.

I představme si, že se dílo podaří a prezident bude odstraněn či zdehonestován natolik, že v příští, ať už přímé či nepřímé prezidentské volbě, zvítězí dejme tomu ten horký adept Pražské kavárny – Horáček. A Pražská kavárna (a část zmanipulovaného národa) se bude radovat, neboť zvítězí “Jsme Západ!”  A zde teprve začíná srandy kopec, který bych Pražské kavárně a spol přála zažít!

“Jsme Západ” – zachrání česká kocábka sebe i Titanic? 

Jestli si totiž Pražská kavárna nevšimla, tak celý ten slavný Západ je v krizi, jakou nikdy nezažil! A ten bratr za velkou louží si už nějaký čas neví rady sám se sebou a stačí jen sledovat současné americké volby, aby bylo jasné, na jak zásadní a historické křižovatce se Spojené státy právě nacházejí (a zde nelze nedoplnit, že plány na český 17. listopad mohou vzít za své už po amerických volbách 8. listopadu!).

Ale zpět k té současné krizi Západu. Největší, jakou Západ kdy zažil, začala krachem na newyorské burze 1929 a Západ se z ní dostal až druhou světovou válkou. A málo se ví, že srovnatelně podobné krizi Západ čelil i v roce 1987. Opakuji – v roce 1987! Průvodním jevem těchto krizí byly nízké úrokové sazby bank, přičemž před první světovou válkou byly již 3% úrokové sazby považovány za tak katastrofální, že vyžadovaly expanzi na taková nová území, která by nabízela možnost nových investic.

Washington 1987 – Gorbačov a Reagan

Podobná situace pro Západ nastala právě i v roce 1987 a že tato krize prošla takřka bez povšimnutí, to je právě díky Gorbačovovi a následně roku 1989! Tehdy se Západ zachránil expanzí na Východ – do bývalých komunistických zemí. Avšak po nějakém čtvrtstoletí je opět v krizi (bývalý Východ už je rovněž Západem) a ke své záchraně potřebuje další expanzi směrem Východ – tzn. směr Rusko, Čína, a to o to víc, že současné úrokové sazby bank se už dlouho drží dokonce na úrovni negativní! Expanze do těchto zemí však nyní je možná jen za cenu války a v tomto směru je Spojeným státům právě vystavována stopka, protože mocní světa (globalisté) si další válku nepřejí.

A ta stopka má nejen tu podobu, že příští mocností světa nb1 se má stát Čína (pochopil Obama – video i britská královna a Cameron – video) , ale i tu, že Spojené státy jsou odstavovány od energetických zdrojů na Blízkém východě, kde za tím účelem končí dominance Saúdské Arábie a Izraele a nastupuje dominance Íránu (a Arménie?).  Boj mezi Saúdskou Arábií a Izraelem na straně jedné a Íránem na straně druhé, je ve skutečnosti bojem mezi USA na straně jedné a Čínou (a Ruskem) na straně druhé a intenzivně probíhá právě na území Sýrie.

Jestli si Pražská kavárna nevšimla, tak na blízkovýchodní půdě Spojené státy prohrávají a naplno se to ukázalo odklonem Turecka od USA (to se Pražská kavárna poprvé velmi divila).

Že na blízkovýchodní půdě Spojené státy prohrávají i dále, o tom svědčí jak nedávná dohoda SA s Ruskem a zeměmi OPEC o snižování těžby ropy a tím o určování cen ropy, dále jejich zoufalé snahy uhájit si vliv alespoň v Iráku přes Mosul, ale také jejich ústup od bojů v Jemenu. K tomu si přidejme Filipíny, kde dochází k mohutným protestům proti přítomnosti amerických vojsk a kde nový prezident nedávno vyhlásil odklon Filipín od USA a naopak příklon k Číně.

Šéfka MMF Christine Lagarde

Naprosto nejpodstatnější událost o konci vlivu USA se však odehrála v březnu 2015, kde šéfka MMF neoficiálně předala moc Číně a následně do čínské AIIB vstoupilo cca 50 států, a to přes vyhrožování Spojených států (nevstoupilo Japonsko a Česko). K tomu si přidejme, že čínský juan se stal součástí světového měnového koše.

K tomu si přidejme, že Evropská unie tlačí na vznik vlastní evropské armády, což nelze číst jinak, než trend ke zrušení NATO a k tomu si přidejme snahy Evropské unie o spolupráci s Íránem. K tomu si dále přidejme sankce EU na izraelské zboží, vyrobené v Palestině, k tomu přes protesty Izraele UNESCO přijatou rezoluci, že Jeruzalém nebude hlavním městem Izraele.

A především a hlavně si k tomu přidejme americké volby, kde je všemi prostředky působeno, aby nezvítězila Clintonová, ale Trump (či kdokoliv jiný, jen ne Clintonová – naprosto čerstvý skandál zde).

Je to logické – jedny z odhalených emailů Clintonové prozrazují, že mají-li si Spojené státy udržet roli hegemona, je třeba obětovat Sýrii a podpořit Izrael v boji proti Íránu. A nedávný článek Chuťovka z amerického tisku rovněž říká, že skutečným nepřítelem USA na Blízkém východě je nikoliv ISIL, ale Írán!

Výčet končícího dominantního vlivu USA je mnohem delší, vybrala jsem jen to nejpodstatnější. Co z toho ale tak či tak plyne? Ze všech stran jsou Spojené státy odepisovány a tím hlavním důvodem, proč tomu tak je, je skutečnost, že 5% lidstva (USA) denně spotřebovává 50% všech denně vytěžených planetárních zdrojů. I kdyby to byly pouze zdroje nacházející se na území USA, už tak by to bylo špatné, ale problémem je, že jde o zdroje celosvětové, tzn. o zdroje, které si Spojené státy přivlastnily za cenu vykořisťování, válek a vojenské okupace jiných zemí a za cenu udržování dolaru jako světové měny.

Dolar dávno tomu není krytý zlatem a aby byl krytý ropou (petrodolar) k tomu Spojené státy potřebují expanzi na další a další území. Pokud jim tato expanze bude umožněna, znamená to nejen další války, ale především další růst USA na úkor celoplanetárních zdrojů, tzn. na úkor toho, že Spojené státy si přivlastní a vydrancují všechny zdroje. A právě této tendenci USA byla vystavena stopka s tím, že Spojené státy si do budoucna musí vystačit s tím, co si vytěží pouze na svém území.

A protože Spojené státy si svoje zdroje “sežraly” a k dalším jim už nebude umožněn přístup, Spojené státy (a s nimi celý Západ, který rovněž tyl jen z politiky vykořisťování) se právě mění v potápějící se Titanic. Než se tak stane (a tím okamžikem budou prezidentské volby v USA a události následující) ještě vysílají S.O.S. A zatímco většina dokonce už i evropských zemí obrací kurz směr Čína (viz Británie mezi prvními v čínské AIIB či Merkelová, četnosti jejíž cest do Číny Česko nesahá ani po kotníky), česká Pražská kavárna jako totálně slepá pluje s nějakou nafukovací lodičkou Titanicu na pomoc a prezidenta, který se snažil poctami k návštěvě čínského prezidenta alespoň přiblížit poctám, jakých se mu dostalo v USA a v Británii, chce odstřelit. No, bravo –  a jak píšu výše, škodolibě bych si tento srandy kopec Pražské kavárny s názvem “Jsme Západ” přála zažít.

Ale jak už jsem předeslala, nezažiji jej ani já ani Pražská kavárna. To, o co se dnes Pražská kavárna pokouší, to je opravdu pouze “a la” listopad 89. Jestli Pražská kavárna dosud nepochopila, že v 89., kdy “spontánně” padl komunismus, byla pouze marionetami, tak to nepochopila ani po cca čtvrt století, které od této události uplynulo a jak vidno, nepochopil to ani agent Bartoška s krycím jménem Narcis:

[78.141.112.249]

Ale co čekat od herců, jejichž role v historii vždy byla pouze šaškovská a kdy nebylo větší potupy, než uzavřít sňatek s hercem či herečkou, viz čas od 13. min. ve videu níže o roli herců ve společnosti:

Ale shrňme si fakta

„Česká vláda měla jasně stanovenou politiku, jejíž součástí bylo nescházet se s dalajlámou. Minimálně na oficiální úrovni. Kdyby se s ním Herman sešel soukromě jako Bělobrádek a Dienstbier, nebyl by takový problém. V novinách sice Herman říkal, že setkání s dalajlámou probral se svojí stranou, ale už bez toho, aby řekl, že se to uskuteční přímo na ministerstvu. Teď hrdě opakuje, že se s ním setkal ve svém úřadě a je to správné. Tím porušuje českou zahraniční politiku, která byla dohodnuta,“ připomněl Best.

„Mám pocit, že široká veřejnost úplně přesně nechápe, o co jde. Dobří analytici a členové vlády určitě vědí velice dobře, že čínská vláda nechce, aby se ministr oficiálně sešel s dalajlámou. Oni by to přešli, kdyby to bylo neoficiální. Nebyli by samozřejmě nadšeni, ale když je to oficiální, je to přímá provokace a porušení vyhlášení zahraniční politiky. Herman tak českou zahraniční politiku vrátil na úroveň, kde byla před lety, a musel vědět, že to tak bude. Cíleně to porušil. A neudělal to jen tak, když říká, že máme svobodnou zemi a proč by se s ním nesetkal. Já jsem si nevšiml, že takhle mluví, když nám třeba EU něco diktuje. Velice dobře věděl, co dělá a že tím vyvolá silnou reakci Číny. Já s tím sice souhlasím, ale od něho je to provokace. Když se stal členem vlády, neslyšel jsem od něj, že hodlá změnit politiku státu vůči Číně a ohrozit tím různé investice. Jeden ministr bez konzultace vlády změnil dohodnutou zahraniční politiku celého státu,“ zdůrazňuje politický analytik.

Vybrala jsem část komentáře Erika Besta, jehož obsah dnes potvrdil a rozšířil Milan Chovanec v Otázkách VM.

Z obojího plyne, že Česká republika se už v roce 2014 dohodla na určité spolupráci s Čínou a že táto dohoda vylučuje setkání s Dalajlamou na oficiální úrovni. A pan Herman tuto dohodu naprosto cíleně porušil.

A vzhledem k tomu, jak se na tento jeho krok nabalují další události (obzvláště “oslava” na Staroměstském náměstí a výzva herců k občanským nepokojům – tedy akce ke svržení prezidenta Zemana), vidíme, že to vše byla akce naplánována pod heslem “Jsme Západ”.

Což přeloženo je akce: “Pojďme zachránit Titanic a pal čert, že se potopíme s ním”. Protože totiž “dvakrát do stejné řeky nevstoupíš” a rok 2016 dávno není rokem 89… A ať se to někomu líbí nebo ne, dnes Východ velí světu a prezident Zeman to ví – ač nyní jde navíc o to, že ve směru Východ existuje možnost výběru. Ale to by bylo na jiné téma.

Pro úplnost bych pro Pražskou kavárnu doplnila, že ten plyn, kterým topí a na kterém vaří, je ruský a že se právě hraje o to, jestli nebude nahrazen íránským (nebo chce snad za draho dovážet americký břidlicový?). A ještě taková perlička – EU údajně dala zelenou Nord Streamu 2, čímž posvětila energetickou dominanci Německa v Evropě, a to přes plyn z Ruska….

-Pozorovatelka-  31.10.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
:o)
Návštěvník
:o)

Nechci se nijak vyjadřovat k vašim odborně vedeným komentářům…jen malá poznámka…
Na západě zdá se skutečně něco již zapadá a z východu to právě vychází. Dochází vám ale, že jde o jedno a to samé slunce? Z pohledu naší malé zemičky střediskové je to pouhý přechod z bláta do louže. Nebo z louže do bláta? Ať žije diktatura!

klusterr
Návštěvník
klusterr

Na oslavy 17.listopadu si D.HHerman pozval z USA tetičku (http://x2t.com/teticka_D-Hermana), kterou navrhne místo Zemana na prezidentku ČR. Jestli mu Zeman nevyhoví a funkci ihned nepředá, nastane “humanitární bombardování”!

Kolemjdoucí
Návštěvník
Kolemjdoucí

Přirovnání současného západu k Titaniku je trefné. Pražská kavárna napnula své síly k tomu, abychom i my skončili na potápějící se lodi. Naši „udatní“ komedianti chystají v rámci „českého Majdanu“ dokonce stávku. Jen ať si stávkují – ideálně navždy:
http://www.petice24.com/kavarno_stavkuj_navzdy

Venda
Návštěvník
Venda

Zdravím. Pan Klaus starší je pro zrušení České televize. Připadalo mi to divné, ale když se podívám co nám ČT přináší, tak jsou to jen bulvární zprávy. O panu Bradymu víme vše od chvíle kdy přiletěl až do odletu (cca 10 dní). Nikdo o něm nikdy nic neslyšel. A pan Brady se asi pozval sám nebo možná jeho možný strýc. Zajímala se ČT stejně podrobně o oficiálně vyznamenané osoby? Stejně důkladně celých 10 dní? ČT je jen moloch, který rád poslouží tomu, kdo zaplatí. Už to není naše státní TV, a nevidím důvod proč jí máme platit.

smith
Návštěvník
smith

Ano máte pravdu, banda zaprodaných hlasatelů, novinář ani jeden….

Emitor
Návštěvník
Emitor

JSME ZÁPAD 🙂 ….s platy východu 🙁

heron
Návštěvník
heron

By me zajimalo, kdyby jsme meli platy nemcu, tak jestli by si vubec na neco nekdo vubec dokazal stezovat- kolik lidi by chapalo v jake riti se nachazime a o kolik by byla alternativa mene sledovana. Dal jsem ti plus, ale zaroven mi neco rika, ze se mame jak prasata v zite a ze uz tak je nase spolecnost prematerializovana a jak vsichni vime je tento stav pro svet neudrzitelny- je nesmysl, aby se vsichni meli jako ti povestni nemci, co mame jako etalon.

Osobne jsem pro navrat do casu, kdy se vyrabelo vse na roky az celej zivot a kdy vse bylo drahé- tedy si toho vsichni vazili. Ale pritom zakladni a KVALITNI potraviny byly zase lacine. Cely je to proste spatne. Tim, ze bychom dohnali s urovni Nemecko, tak muj smysl zivota naplnen nebude, je to krok spatne. Nerikam, ze bychom se samozrejme nemeli oprostit od nemeckeho zneuzivani, ktere nejak v 90s nastavili a my doted (jen a jen nase chyba !!!) jsme nebyli schopni bouchnout do stolu. Ani v jedne firme se 2, slovy dva lidi nejsou schopni spojit a rict si o hodne vic penez- ze strachu. I odbory jsou takove, jaci jsou zamestnanci- nikdo od nich nic neceka, vse je jako bonus. Zvyseni o inflaci se lidi naucili vnimat jako regulerni zvyseni platu atd. Jsme dle meho jeden z nejjednoduseji rizeny stat na svete. Naprosto bezproblemovi ovčani. Orat vlacet.). Ale:
Proste se honime za necim, co nema zadnej smysl a co nas skoro vsechny vnitrne i zvenci svazuje a dela nas slabsimi- krysi zavod. Me to uz nebavi. Je to na delsi povidani, jen jsem to nacrtl, ale kdo vi, ten vi. Mit uroven Nemecka neresi hlavni problem. Vlastne jsou nauceni tak, ze toto je ten Zlaty Gral a ze resi. Uz se smeju i takovym vecem, kdyz nekdo hrde nosi nejakou znacku na obleceni a ani si neuvedomuje, ze je jak billboard. A ze ti, co ty znacky vlastni se smeji od ucha k uchu za nevkus a jak si lidi naucili. Buranskej luxus. Ne nadarmo znacky, ktere jsou opravdu luxusni maji logo z druhe strany obleceni. Meli by nam naopak davat slevy. Chces , abych nosi logo Prada, tak se slevou 50 procent : ) A kdyby tu slo jen o takove kraviny. A pak se divite, ze mocni z nas maji prdel? Divite se jim, kdyz vidi navyky u lidi, z kterych tezi? Jak z nepotrebnych kramu, nebo z predmetu denni potreby, udelali fetishe? V momete, kdy se takovy auto stalo predmetem na 3 roky a pak slo do kopru a vymenujete dil za dilem, tak to zavrsili. Nic extremejsiho asi neni- tolik materialu, drahych kovu v elektronice, tolik energie…. Auta mela byt vzdy ultradraha a ultrakvalitni na pul zivota i cely zivot. Asi se to nebude vsem libit, ale kazdy na planete nemuze mit proste auto. To je spatne.

Jsme zapad s platy vychodu, ale v autobuse uz jezdi jenom studaci, duchodci (protoze uz nechteji, neumi ridit) a zensky, ktery nerady ridi a pak par podivinu- vcetne me, co nechteji trapit motor auta na par km do prace a pak ho zhasnout. Zbytek ma vuz a porad mame malo.
Tim pro Boha nerikam, ze je vse OK- to ani nahodou, ale u mne je nespokojenost celkove ze systemu a z lidi kteri ho tak bezmyslenkovite prijali a nechteji si ani predstavit, ze by to mohlo byt uplne jinak. Jeste dostavam protiargument, ze pokud se ti to nelibi, muzes vycestovat treba do pralesa a zivit se korinky. Jo to asi jo 🙂 Vsak ale nejde o jednotlivce, ale celou spolecnost. Nedivim se, ze mocni tohoto sveta maji jiste pocit, ze masy nevedi co chteji- naucili se nam to doslova prodat a po dobrem, uz ani ten bic nepotrebuji.

Donda sprtspudlak
Návštěvník
Donda sprtspudlak

Kde zase vyhrábli Kalvodu,to je uskupení politických mrtvol,pokaždé se někdo objeví,milovník barevných a cizích žen Kocáb tomu vévodí,kecá,lže,pindá,kafrá,útočí,žvatlá on ten hovád asi nemá nic jiného na práci,než nás otrávit.Prominentní klávesák bez uznání své mizerné práce v hudbě kope za usáky tak vehementně,až těm svým blábolům i věří.
Vidíte přátelé a pokaždé mu nějaký svinský patolízal olíže kuličky,pohladí ho a řekne,jak to dělá dobře.
Jak mohou být lidé tak hloupí a důvěřiví,že věří té vlastizrádné sebrance?

heron
Návštěvník
heron

To je uplne jednoduchy. MINIMALNE polovina dospelych se o politiku VUBEC nezajima. Samozrejme ani o historii. No a i oni sem tam jdou volit. Porad stejne jednoduchy

LCZ
Návštěvník
LCZ

Mají chléb a hry.

heron
Návštěvník
heron

Jeste jsem si vsimnul dalsi zajimave veci. Hodne zen se rado prizpusobuje svym muzum, nebo muzum, ktere povazuji za autority. A to se potom odrazi i v politickych nazorech. Prumerna rodina, kde chlap bude obdivovat Babise, tak manzelka to hodi Babisovi taky a naopak. Proste chlap u televize komentuje politicke deni a zena mu nema duvod neverit. To jsou potom double hlasy v jednom hlasu.
At mne damy nenarknou a ze u nich doma nic takoveho neni… verim, verim. Samozrejme to neplati obecne u vsech, ale plati to obecne myslim si u dobre poloviny a spis bych si prisadil. Jiste toto bude dobre prozkoumane, ale takova data si kazda agentura bude hlidat, respektive to, jak s nimi dal pracovat.
Zeny se stale instinktivne- a VELMI RADY (zatim, protoze se dela vse proto, aby to tak nebyo) opiraji o radu, nazor, silu- muzskou autoritu a z toho to prirozene vychazi. (Nikdo nerika, ze nejsme schopni diskutovat, vymenovat si nazory- jiste ano, ale kolikrat to zenu vubec nezajima a rada se spolehne a to jsem chtel rict.

My naopak to zenam vsemozne vracime, protoze nam to dela moc moc moc dobre : )

.B.
Návštěvník
Jirka
Návštěvník
Jirka

Jen ať šlapou. Brzo se jim zadře motor, protože mají v oleji už hodně špíny.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Jeden “kousek” lepší, než druhý. Bývalý “kousek” slavné privatizační ODA Kalvoda kvůli PODVODU s falešným titulem musel opustit politiku. Kdyby ten titul neměl koupený, musel by chápat i to , co já od plotny:
Že 4 nejvyšší zastupitelé Státu žehlí MEZINÁRODNÍ NEDOROZUMĚNÍ, zaviněné Ministrem Hermanem, který PROTI LINII OFICIÁLNÍ ZAHRANIČNÍ POLITIKY VLÁDY ČR s ČLR, přijal zástupce separatistického území v ČLR.

To znamená že Prezident, omezený ve svých pravomocech POUZE dodržuje ZAHRANIČNÍ POLITIKU URČENOU VLÁDOU, spolu s dalšími vrcholnými představiteli, na úrovni způsobeného “nedorozumění”.
Předpokládám, že existují nějaká mezinárodní diplomatická a protokolární pravidla, a selský rozum mi říká, že průšvih někoho na mezinárodní úrovni by měl vysvětlovat někdo s vyšší právní silou – tedy v případě Ministra Hermana MINIMÁLNĚ Premier…

Naproti tomu Herman KONAL VĚDOMĚ PROTI LINII OFICIÁLNÍ ZAHRANIČNÍ POLITIKY DEMOKRATICKY ZVOLENÉ VLÁDY ČR. To je neoddiskutovatelné.
Normální Vláda a Premier by se sešli, a navrhli by Prezidentovi nahrazení Hermana někým jiným, a napsali vysvětlující dopis – ano, PROHLÁŠENÍ!, aby omluvili protivládní jednání SVÉHO ministra.
Tato Vláda však MLČÍ !!!???!!! Tato vláda a Premier svým nekonáním podporují ten CHAOS.
Komu tato situace asi vyhovuje?

smith
Návštěvník
smith

Ano, mlčí: Bureš, Sralbotka a spol. vedou naší republiku do háje…hlavně aby oni měli moc a penízky…o nic jiného totiž ani jednomu z nich nejde a nikdy nešlo….

Vrana
Návštěvník
Vrana

Nějak se Vám zbláznily u tý plotny písmenka.Asi jste několikrát štrejchla omylem vařečkou o caps lock.

smith
Návštěvník
smith

Kavárna si šlape akorát tak na vocas….vlastní…banda idiotů !!!

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Příští vláda: Koalice ANO, KDU-ČSL a STAN. Premiér Babiš, vicepremiéři Bělobrádek a Gazdík. Co na to říkáte?

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Ze by se mi chtelo zvracet

Servác
Návštěvník
Servác

A kde by na to vzali 50%-ní podporu voličů?