Jistě, pane Camerone… Video

Jistě, pane Camerone… Video

Jistě, pane Camerone… Video
Vkládám článek (+ video), který se objevil na internetu a který na víkend může odlehčit zprávu o výsledku brexitu, ač mám na Británii ještě jiný názor, než jaký vyznívá z článku. A ten bych popsala slovy, která Václav Klaus pronesl na adresu D. Camerona: “První, čím musím začít, je to, že co se odehrává ve Velké Británii, je primárně zrada pana Camerona. Stačí, když si vzpomenu, jak mně posílal dopisy a své emisary, abych vydržel ve svém odporu proti Lisabonské smlouvě s tím, že za pár měsíců vyhraje volby a budeme na to dva a pak už to udržíme. Já jsem tomu nikdy moc nedůvěřoval, ale to, jak pak vyjevil své barvy, to je opravdu pozoruhodné” (zdroj).  

A zde už článek, který vyšel na zdroji zde.

Aby si Británie udržela nezávislost, vždy bojovala proti snahám o vytvoření velkého impéria, které by pohltilo evropský kontinent. Proto bojovala proti Napoleonovi i Hitlerovi.

Napoleon i Hitler měli stejný sen o jednotné Evropě, jako Evropská unie

Proto se vždy v evropských válkách stavěla na stranu slabšího. A ze stejného důvodu podkopává i Čtvrtou německou říši (známou též pod názvem Evropská unie). Tuto tradiční strategii výstižně popsali autoři britského kultovního seriálu „Jistě pane ministře“ v roce 1980. V pátém díle (Stahují se mraky) zkušený a protřelý tajemník (Sir Humphrey) vysvětluje začínajícímu ministrovi (Hacker):

Sir Humphrey: Pane ministře, Británie má stejnou politiku jako posledních nejméně pět set let: vytvořit nejednotnou Evropu. Proto jsme bojovali po boku Holandska proti Španělům, po boku Německa proti Francouzům, po boku Francouzů a Italů proti Němcům. Rozděl a panuj, chápete? Proč bychom to měnili, když to tak dobře fungovalo?

Hacker: Ale to je přece dávná minulost, ne?

Sir Humphrey: Jistě, a také současná politická linie. Abychom mohli Evropské společenství rozbít, museli jsme se nejdřív dostat dovnitř. Zkoušeli jsme to zničit zvenčí, ale to nešlo. Ale teď, když jsme uvnitř, můžeme z toho nadělat úplný guláš: poštvat Němce proti Francouzům, Francouze proti Italům, Italy proti Holanďanům… Ministerstvo zahraničí vrní blahem: je to jako za starých časů.

Hacker: Já ale myslel, že jsme všichni evropské myšlence oddáni?

Sir Humphrey:[dusí se smíchem]Ale jděte, pane ministře.

Hacker: Tak proč tedy podporuje rozšiřování a přijímání nových zemí?

Sir Humphrey: Inu, ze stejného důvodu. To máte jako s Organizací spojených národů. Čím více má členů, tím více konfliktů tam vznikne. Takže je celá organizace stále více zbytečná a impotentní.

Hacker: To je otřesný cynismus!
Sir Humphrey: Jistě, pane ministře. Tomu se říká diplomacie.

Tolik britský seriál z roku 1980.

Na závěr si dovolím citovat Václava Klause: “Velká Británie je a vždy byla pro Evropu klíčovou zemí. Nejen proto, že je kolébkou moderní demokracie a kapitalismu, ale hlavně proto, že se teď – již po třetí v moderní historii – rozhodla postavit megalomanským plánům na vytvoření celoevropského impéria (první dva případy byly v éře Napoleona a Hitlera).”

Vložila: -Pozorovatelka- 25.6.2016

PS: Z internetu vkládám ještě odkaz na jednu z prvních analýz “Brexit: krátkodobé ztráty Británie a potencionální možnost obnovení její finanční velikosti”

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
M.C.
Návštěvník
M.C.

Hezký je závěrečný citát Václava Klause.
Náš nejmoudřejší a (skoro) neomylný zapomněl dodat, že Británie se sice postavila proti, ale největší kus práce na porážce toho, kdo chtěl celoevropské impériu vytvořit, museli v obou případech odvést Rusové.

VM64
Návštěvník
VM64

Jsem čistě pro demokracii. Většina prostě rozhoduje. Za tím si jednoznačně stojím. Jediná výjimka je, když jsem v hlasující menšině. To mám pak demokratické právo nesouhlasit, protože to muselo být jinak. Zmanipulované nebo jiný podvod.

Kari
Návštěvník
Kari

S demokratickym hlasovanim se dnes da krasne manipulovat. Napriklad nedavno v Turecku. Kdyz se vladni smetance vysledek voleb nelibi ( narod si holt nevyberou) , referenda a volby se z ruznych duvodu mohou opakovat tak dlouho, dokud se lide nepolepsi a demokraticky neodhlasuji zadouci vysledek. :- ))

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia
tana
Návštěvník
tana

Po Napoleonovi i Hitlerovi zůstaly nejen hromady mrtvol.
Napoleon např. zrušil cechovní systém a otevřel dveře průmyslu.
Občanský zákoník zajistil přístup ke spravedlnosti i chudým, umožnil rozvody a zbavil církev vlivu i majetku /tam, kde Napoleon převzal vládu, náš boj s církví o majetek skončil o cca 230 let později prohrou sekularizovaného státu/.
Hitler např. zakázal diskriminaci osob nemanželského původu, zavedl právo zaměstnanců na dovolenou.
EU ve VB zavedla povinnou školní docházku /v době vstupu do EU byly ve VB statisíce negramotných domorodců/.
Každá z těchto etap vývoje společnosti něco vzala a něco dala.
Přínos Betrixu pro zbytek EU je velice důležitý – s VB nás opouštějí i země Comnonwealthu, kdyby následovala i Francie, EU by se zbavila morální zátěže koloniálního dědictví.

qwerty
Návštěvník
qwerty

Je mi trapné na to upozorňovat, ale Cameronův prapraděd Emile Levita byl německý židovský bankéř, který emigroval do Británie a britské občanství získal v roce 1871. Cameron se tím chlubil při státní návštěvě Izraele. David je typické židovské jméno.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/israel/10692757/David-Cameron-speaks-of-Jewish-ancestors-including-great-great-grandfather-and-Yiddish-novelist.html

Jinak do roku 1858 Židé v Británii nesměli volit ani být voleni do parlamentu. Volební právo jim daly Jews Relief Act 1858 a Parliamentary Oath Act 1866, kdy člen parlamentu už nemusel přísahat slovy “on the true faith of a Christian” na bibli. Takže baron Lionel Nathan de Rothschild byl sice v roce 1847 zvolen do parlamentu, nemohl tam ale zasedat a hlasovat, teprve až v roce 1858, když přísahal “so help me, Jehovah”.
http://www.aish.com/jw/s/Britain-and-the-Jews.html

Holy
Návštěvník
Holy

Jestlize se loutkovodici snazi prohlasovat jakakoli referenda za nezavazna a jestlize se referendum musi znovu prereferendovavat dokud nebude v souladu s plany zmrdu, tak v tom pripade nema cenu se pripravovat na jakakoli referenda, ale rovnou na ozbrojeny prevrat!!! Jiz jednou v historii vznikla revoluce z duvodu snahy odebrat osadnikum zbrane. A jak znamo, historie se opakuje!

Rorýs
Návštěvník
Rorýs

Proč hned taková řešení? Nestačilo by přestat debilně volit a hned na to se divit co sme si zvolili? Co chcete měnit, když při prvních volbách po změně si tam většina z gaussovy křivky inteligence zase navolí to samé v bleděmodrém? Z tohoto začarovaného kruhu není výstup v rámci všeobecného volebního práva.

informix
Návštěvník
informix

problém je, že zastupiteľská demokracia je podvod. Človek nemá na výber, ak sú všetky kandidujúce strany podchytené rovnakou skupinou oligarchov v pozadí. Demokracia v súčasnej podobe sa zvhrla do podoby “raz za 4 roky smieš vhodiť do urny volebný lístok a potom 4 roky byť ticho, bez ohľadu na to, čo ten tebou zvolený zástupca naozaj robí”.

https://diskuter.wordpress.com/2015/09/04/je-zastupitelska-demokracia-jeden-velky-podvod/

lenka
Návštěvník
lenka

Nadčasový skvělý seriál. No já se dnes pobavila na idnes článkem o petici obyvatel Londýna za vystoupení z Británie a výstižnými reakcemi. Londýnská kavárna prý. A jestli se to bílé menšině nelíbí, může z Londýna prý táhnout. I když u nás přistěhovalci v Praze nehrají při volbách roli a dopadlo by to podobně. My burani všechno zkazíme. Buď volit nejdeme, nebo volíme Zemana. No a na pana Klause dám. Cameron a nejen on se chová hodně rozporuplně.

max
Návštěvník
max

Predani moci z rukou anglie -euroatantikceho kridla gl. prediktora euroasijskemu kridlu globalniho prediktora -rusku predevsim tedy cine se projevilo navstevou cinskeho prezident av anglii,u nas a ted brexit .Dalo se to cekat. Bankeri nepotrebuji byrokracii pro svuj business ale jen pro chatru a otroky cili normalni lidi .Anglie a Svycarsko se odeli od eu nazi hybrida ale i tak pro bezne lidi tady v anglii jsou uz napachany ohromne skody a pokles zivotni urovne je tu za poslednich patnact let ohromny.. to v cesku jsme na tom ze socialnimi sluzbami zlate. Bohuzel system at je jaky chce stale podporuje socialni parazity kteri prichazeji ze zemi mimo evropy. Snad Brexit prinese pro lidi vice prace a lepsi odmenu za ni.Hodnota prace to je to co se vytraci pri klesajici kvalite.

V Anglii kazdy muze slusne zit a delat mnohe profese …Na jednoho pracujiciho je tu potreba ale jeden manager a manager managera.proste system idiiocie jednoho ukonu na cloveka a totalni kontrola ,nemoznost “efektivnosti” ktera ani neni moc potreba v beznem systemu.Naopak pokud ale mate svuj business a um znasobite muzete si za to nechat pekne zaplatit.To co je u nas v cr standard tady v anglii je hruby nadstandard.

A Scumeron? ten uz breci ze nedostane eu dotace(uplatek) do sve kapsy .Jinak se tady moc nezmeni .Lide jsou zmanilulovani zidovskymi bankeri,supermarkety,televizi a ziji primitivnim zivotem kde moralka a nematerialni hodnoty neznamenaji nic.Tradicni zido-kolonialni velmoc se potrebuje posilnit a stat se nezavyslou a brexit jim to muze umoznit. Infiltrace zidu do Rimske rise ,Nemecka – Anglie – ameriky a boj mezi temito skupinami jen reflektuje stav danych statu.Sfera vlivu se preliva z jednoho do druheho ale kolonialni – globalni penize stale tecou at se deje co se deje. No a co my? evropane?Slovani? My nejsme slavemasteri ani nacisti ..my by jsme se meli stmelit dohromady a nenechat tyhle srace at nas likviduji na vsech urovnich naseho zivota.

Kdy uz konecne lidi v cr zacnou jednat a vyhazou sobotky,babise ,neziskovky a ruzne parazity do hajzlu i s tou posranou unii kde bude vladnout zido-islamsky nacismus a my budeme degenerovat na uroven lidi co jsou sami blbi a tudiz ziji v tlupach a nasleduji sve vudce.Jist ,spat a rozmnozovat se ,krast ,okradat …to neni um .Um tvorit je to co je nam kazdemu dano a meli by jsme se vyvyjet a ne degenerovat za penize,za blahobit za odevzdavani nasi vule a zodpovednosti za nas zivot a rozhodnuti.

Svatobor
Návštěvník
Svatobor

FINAL TALLY: VOTE RIGGED DOWN BY 29 PERCENT.

29 percent was still not enough!
It is nice to say the rigging did not work, but a vote scam this massive is still a very bad omen.
Z amerického zdroje Jim Stone World Class Investigative Truth, těch 29 % jsou zřejmě hlasy Skotska, o kterých se tady tvrdí, že hlasovali pro zůstat v Unii.

Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Nenechte si ujít nový pořad od 17:00 hod – Kulturní víkendové pásmo na Svobodném rádiu: Uvedeme tyto pořady:

17:00 – Studio Kladno – Víkendové kuturní pásmo – Karel Čapek – Válka s mloky
18:55 – Studio Kladno – Víkendové kuturní pásmo – Marco Polo (Rozhlasová hra)
20:00 – Studio Kladno – Víkendové kulturní pásmo – Karel Čapek – Továrna na absolutno – Aneb pozor na vyšší poznání:-))

Pěkný poslech Vám přeje vaše Svobodné rádio – Studio Kladno
http://www.svobodne-radio.cz
Další adresy pro poslech rádia:

http://svobodneradiocz.Caster.fm/
http://svobodneradio.listen2myradio.com
http://studiokladnosvobod.wix.com/mysite