Jean-Claude Juncker vyzval v Mnichově k federalizaci Evropy, celá Evropská unie by...

Jean-Claude Juncker vyzval v Mnichově k federalizaci Evropy, celá Evropská unie by nově měla mít jednotnou zahraniční politiku, o které by se hlasovalo nadpoloviční většinou a nikoliv jednomyslně jako dosud! Česko nemá jinou možnost, než se rozhodnout mezi zánikem své státnosti a Czexitem!

Jean-Claude Juncker vyzval v Mnichově k federalizaci Evropy, celá Evropská unie by nově měla mít jednotnou zahraniční politiku, o které by se hlasovalo nadpoloviční většinou a nikoliv jednomyslně jako dosud! Česko nemá jinou možnost, než se rozhodnout mezi zánikem své státnosti a Czexitem!

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker na Mnichovské bezpečnostní konferenci vyzval k tomu, aby došlo k reformě současné podoby Evropské unie. EU by měla mít jednotnou zahraniční politiku, o které by se hlasovalo jen většinovým kvórem [1]. Podle jeho názoru je neudržitelný stav, kdy jednotlivé země EU sabotují integrační procesy v EU, čímž v nepřímé narážce měl na mysli Polsko, Maďarsko a Českou republiku. Slušelo by se dodat, že k těmto 3 zemím patří i Slovensko, ale to bohužel není pravda. Země V4 ve své snaze a odporu vůči migrantům a islamizaci Evropy byly ještě donedávna na společné lodi, ale v poslední době se něco změnilo. Evropská komise vloni v prosinci podala žalobu na Polsko, Maďarsko a Českou republiku k Evropskému soudu kvůli tomu, že země nechtějí naplňovat společné evropské kvóty na migranty, ke kterým se země EU zavázaly v roce 2015. Jenže ono to není úplně tak přesné.

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise na konferenci MSE v Mnichově.

Evropská unie totiž přehlasovala v roce 2015 členské země EU, které odporovaly a stále odporují kvótám. Jenže problém je v tom, že Evropská unie už nefunguje na principu jednomyslného systému rozhodování, ale podle reformní smlouvy z Nice, která nově pro vnitřní procesní úkony v EU změnila hlasovací kvórum z jednomyslného na většinové. Výjimka doposud platí pro zahraniční politiku EU, pro fiskální politiku, pro sociální politiku a zejména daně. O těchto věcech si nadále rozhodují všechny země EU samy a pokud chce EU zavést jakékoliv změny v těchto vyjmenovaných oblastech, musí se změnou souhlasit všech 27 států Evropské unie. Jenže právě na konferenci MSE v Mnichově došlo k odpálení bomby, která pro nás na alternativě není překvapující, protože i já už skoro celý poslední rok píšu články o přípravách na federalizovanou Evropu a o projektu Das neue Europa. Společná zahraniční politika EU, která by byl hlasována jenom nadpoloviční většinou hlasů zemi EU, by zlikvidovala poslední známky suverenity jednotlivých zemí.

Uprostřed Evropy je politický motor, který pracuje proti Berlínu

Já osobně už delší dobu označuji skupinu V4 za čtyřválcový motor, který už nějakou dobu jede jenom na 3 válce. Důvodem jsou procesy na Slovensku, které historicky je spjato s německou státní mocí tak obrovskou silou, že ani spolek V4 a ani dlouhá historie ve společném státu s Čechy a jejich sionisty a světovým židovstvem a jimi ovládanou Prahou se nijak nedokázala odpoutat od Berlína. A nemluvíme zde o slovenské politické garnituře, ale o procesech, které vedly na Slovensku k volbě současného prezidenta. Proč je Slovensko jiné a proč čtyřválec V4 postrádá bratislavskou podporu? Odpověď najdeme ve volbách prezidentů v zemích V4 a v mocenských tenzorech ve všech 4 zemích. Pokud se podíváme do Polska, tam se k moci dostala obrovská pro-americká a současně proti-evropská klika strany PiS (Právo a spravedlnost). Polsko dokonce oprášilo svůj odpor vůči židům a nově označuje za původce holokaustu nejen nacisty, ale i samotné židy. Sionisté totiž opravdu pomáhali vraždit etnické Židy v Polsku, protože mezi Světovým židovským kongresem a Světovými sionisty zuří skrytá válka už od konce 19. století. Takže Polsko se odklonilo od Berlína.

Sergej Lavrov a Sebastian Kurz. Tento rakouský politik a premiér nemá problém jednat s Ruskem. Na rozdíl třeba od slovenského prezidenta Andreje Kisky.

Stejně tak v Rakousku proběhly parlamentní volby, které nevyhráli ani tak Lidovci, jako spíš jejich nový šéf, mladičký Sebastian Kurz, který je proti migraci a také jedním z největších kritiků směru Berlína a jeho (nejen) migrační politiky. Takže Rakousko se také odklonilo od Berlína. A i když Rakousko nepatří do V4, není vyloučeno, že se tak brzy může členem stát. Maďarsko má svého Viktora Orbána a tam došlo k odtržení od Berlína již v roce 2011. Tam to nikoho nepřekvapí. A v České republice proběhly parlamentní a prezidentské volby v jednom sledu za sebou a Berlín je znovu v šoku, protože vítězové Babiš a Zeman rozhodně nejsou přikloněni Berlínu, ale daleko více na východ, zatímco pro-berlínský Bohuslav Sobotka a jeho ČSSD je v troskách. Takže Česko se také odklonilo od Berlína. Jediná země, která zůstala přikloněna Berlínu, je Slovensko. Ve volbách zvítězil prezident, který je otevřený myšlence migrantské Evropy podle vize Berlína, jak je to jen možné. A současný premiér Robert Fico prý jaksi vyměkl v odporu proti migraci. A právě proto Evropská komise v prosinci minulého roku podala žalobu za nepřijímání migrantů pouze na Česko, Polsko a Maďarsko, protože Slovensko nadále zůstává spojencem Berlína a projektu Das neue Europa.

Slovensko zůstalo na straně Berlína a jeho role uvnitř V4 může být brzy nahrazena Rakouskem

A co se dá v tomto spatřovat? Jedná se o proces V4 motoru, který v EU pracuje v opačných obrátkách a otáčkách proti motoru z Berlína. Česko, Polsko, Maďarsko (a čtvrtý pomocný válec Rakousko) jedou na plný výkon proti plánům Das Neue Europa. Ale tady pozor, protože 2 z těchto 4 válců jedou na americké palivo (Polsko a Maďarsko), protože tyto země se v posledních letech prudce přiklonili ke svazku s USA a bohužel i s americkými neocony. Český válec jede zjevně na rusko-čínskou naftu v tandemu Zeman-Babiš a Rakousko je pro změnu poháněno globalisty, protože Vídeň tradičně jako neutrální země chce mít dobré vztahy nejen se západem, ale i s východem, Ruskem a Čínou. Rakousko procitlo z vítání migrantů, na rozdíl od Německa. Všimli jste si toho? To samo o sobě dokazuje, že Rakousko je myšlenkově a politicky daleko blíže Praze (a to i historicky, koneckonců) než Berlínu. Tak či onak, Juncker v Mnichově zavelel k federalizaci, ale s motorem V4 uprostřed Evropy, který jede v opačném tahu proti motoru v Berlíně, to může nakonec přivodit pád a rozpad celé EU.

Benjamin Netanyahu mával v Mnichově kusem íránského dronu a varoval před rostoucí mocí Íránu. Stejně tak ostře odsoudil Polsko za poslední výroky o tom, že na holokaustu se podíleli i židé.

Junckerova výzva je velmi vážná. Do segmentu zahraniční politiky totiž spadají nejen všechny mezinárodní smlouvy, ale i obrana, bezpečnost a zejména ekonomické vztahy. Pokud by zahraniční politiku EU definovala jen nadpoloviční většina, potom by to byla politika, která by vyhovovala Německu a Francii, už méně ostatním zemím a pro slovanské země v Evropě by taková politika byla naprosto likvidační. Česká vláda a ani prezident by už nemohl jezdit do Ruska nebo do Číny a vyjednávat tam obchodní zakázky, protože o tom by rozhodovala nově zahraniční politika EU. Juncker zdůvodnil snahu o jednotnou zahraniční politiku EU svými obavami o bezpečnosti. Evropa se nemůže spoléhat jenom na své spojence, čímž ukázal na Spojené státy a jako nejvyšší představitel EU, který to dosud udělal, zpochybnil americký závazek, že by americká armáda, pokud by došlo k válce v Evropě, šla do války za evropské národy. Američané nikdy nebojují za jiné země, ale vždy jen za své zájmy. A dokonce i Junckerovi už to začíná docházet.

Evropa musí rozhodovat většinovým způsobem, protože jednomyslnosti se v EU už asi nikdy nedobereme, šokoval Juncker všechny přítomné

Potřeba jednomyslnosti nám brání v interakci v mezinárodní politice, stěžoval si Juncker a uvedl, že přechod k hlasování na kvalifikovanou většinou nepotřebuje změny ve smlouvách EU, ale mohl by se využít článek 31 Smlouvy o Evropské unii, který umožňuje přejít k hlasování kvalifikovanou většinou v zahraniční politice, pokud všechny členské státy s tímto přechodem budou souhlasit. Zdůraznil, že by se konkrétně chtěl v tomto směru pohybovat, pokud jde o obranné mise a dodal: “Nemůžeme si dovolit, že vždy budeme potřebovat jednomyslnost v oblasti bezpečnosti a zahraniční politiky. Tato potřeba jednomyslnosti nám brání v interakci v mezinárodní politice. Znovu a znovu vidíme, že nejsme schopni dospět k jednomyslnému rozhodnutí.” Předseda zdůraznil, že Evropská unie nemá například jednotné stanovisko k otázkám v Jihočínském moři nebo k lidským právům v Číně, a proto je třeba, aby rozhodovací proces v EU byl mnohem snazší.

Polský premiér Mateusz Morawiecki šokoval Benjamina Netanyahua, když prohlásil, že na holokaustu v Polsku se podíleli i sami židé.

Zadávání veřejných zakázek v Evropě musí být podle Junckera jednodušší a efektivnější. Také se dotkl Evropskou unií navrhované integrace v oblasti obrany. Chválil, že EU dosáhla v předchozích letech více pokroku v obraně než před 20 lety. Juncker uvedl, že Evropa je velmi neefektivní, pokud jde o vybavení, a že existuje spousta duplikací. Zmínil se, že zatímco USA mají pouze 6 typů letadel, Evropa jich má 20, a že v Evropě existuje více výrobců vrtulníků než vlád, které by mohly tyto vrtulníky koupit. Juncker také oznámil, že systém zadávání veřejných zakázek v Evropě je třeba zjednodušit a zlepšit. Znovu zopakoval, že 90 milionů EUR bylo přiděleno na obranný výzkum v letech 2018 a 2019 a vyzval k dalším 1,5 miliardám EUR ročně, které budou vynaloženy na výzkum po roce 2020. Požádal členské státy, aby v této oblasti byly aktivnější, zejména vzhledem k tomu, že 80% výdajů na výzkum se v současné době provádí na vnitrostátní úrovni.

Juncker: Chceme Evropu emancipovat, aby se nemusela v obraně spoléhat jenom na spojence z USA

Podle jeho názoru se nemůže EU spoléhat pouze na spojence. Předseda Evropské komise se také zmínil o nedávné obavě USA, že evropská obranná integrace přijde do konfliktu s NATO, ale Juncker tvrdí, že EU se chce emancipovat sama, ovšem ne proti NATO a USA. “Po mnoho let nás Američané obviňovali, že neděláme dost pro naši obranu, ale teď se snažíme, děláme víc, a ani s tím nejsou USA spokojeny. Nemůžeme spoléhat pouze na spojence. Musíme něco udělat sami, abychom chránili naše bezpečnostní zájmy, a chceme to udělat. Ale nepůjde to proti NATO,” dodal Juncker.

Americký generál a Trumpův poradce pro bezpečnost Herbert R. McMaster varoval Junckera, aby se EU neodvracela od souručenství s americkou “ochranou” v Evropě.

Ze všech těchto výroků a postojů předsedy Evropské komise vyplývá, že dochází k utahování šroubů, a to z toho důvodu, že v Německu došlo k tomu nejhoršímu, co mohlo nastat, byla upečena staronová velká koalice CDU a SPD, tedy přesně těch stran, které v Německu nesou zodpovědnost za migrační vlnu a otevřené vítací náruče pro ekonomické migranty z muslimských zemí. A protože na sestavení koalice se čekalo tak dlouho, tak je celkem logické, že Juncker na nic nečekal a jen pár dnů poté, co byla koalice upečena, vystoupil v Mnichově s požadavkem de facto na zahájení procesu federalizace Evropy. Mluvil a psal jsem o tom několikrát, že neexistuje v Evropě jiná cesta, než je ta, která vede ke společnému superstátu s názvem Evropská federace nebo Spojené státy evropské, protože na přesném názvu vůbec nesejde.

Kdo bude chtít zůstat v EU, bude se muset podřídit politickému motoru Berlína. Kdo nesrovná svůj krok a chod, bude muset z EU odejít

A spolu s tím, jak Německo bude hrát hlavní roli v tomto plánu na realizaci původně nacistické vize Das neue Europa, budou i do ostatních zemí nasunovány prvky, které již v Německu běží v pilotním provozu. Jedním z nich je cenzura internetu a mamutí pokuty pro provozovatele sociálních sítí, pokud odmítnou mazat a odstraňovat texty, videa a příspěvky, které kritizují migraci, multikulturalismus, barevnou inkluzi, homoagendu a LGBT teze, změny pohlaví u dětí a tzv. pro-choice agendu, což je nejzvrácenější forma degenerace západního světa. Zajímavá zpráva v této souvislosti přišla z USA, že společnost Facebook ztratila v roce 2017 přibližně 2.8 milionu uživatelů, a to zejména v segmentu mladých lidí do 25 let. Pokles začal celkem náhle, a to v roce 2016 [2]. Právě v tomto roce zavedl Facebook nová pravidla cenzury a blokování profilů zejména u mladých lidí, kteří se projevovali kriticky v americké předvolební kampani vůči Hillary Clinton. Od té doby počet uživatelů Facebooku každým rokem klesá.

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf Facebooku a Angela Merkel v rozhovoru o cenzuře nenávistných a rasistických textů na německé mutaci Facebooku. Zde vznikla dohoda o cenzuře a svolení Zuckerberga s cenzurou.

A právě Německo je průkopníkem v zavádění cenzury na internetu, takže vyhlídky na svobodu slova nejsou v EU dobré. Blokování emailů už v Česku začalo, ISP operátoři blokuji vybrané alternativní weby, Facebook maže nežádoucí profily, kde se hovoří a píše až příliš svobodomyslně a kriticky. Procesy vedou k tomu, že buď se lidé nechají semlít v tomto soukolí, anebo odejdou jinam. A to neplatí jen pro uživatele Facebooku, kteří po zabanování končí obvykle u konkurence FB, tzn. na ruské sociální síti VKontakte, která nově nabízí své stránky i v češtině a slovenštině, ale bude to platit i pro jednotlivé státy EU, které budou de facto dotlačeny do bodu a situace, kdy se budou muset rozhodnout mezi Evropskou federací se ztrátou vlastních hranic, suverenity a rozhodování, anebo odejdou z EU do “vyhnanství v Evropě”, jak toto označení nedávno zaznělo z úst právě Martina Schulze z SPD. Evropská unie nastoupila cestu odpoutávání se od USA, aby došlo k oslabení amerického vlivu v EU a následně Německo a Francie aby mohly převzít veškerou moc nad Evropou, kterou po roce 1945 kontrolovaly dvě mocnosti, USA a SSSR, ale po roce 1989 tento prostor kontrolovaly pouze USA. Emancipace EU, o které mluvil Juncker v Mnichově, tak není ničím jiným než plánem k tomu, jak po porážce SSSR z počátku 90. let odstavit a porazit nyní i USA.

Važení čtenáři, závěrem článku bych rád upozornil na to, že od dnešního dne je náš server Aeronet.cz dostupný na sociální síti VKontakte (VK.com) na adrese zde a najdete tam pravidelně upozornění a teasery na naše nové články, jako tomu bylo dosud na Facebooku. Možná jste si všimli, že vpravo nahoře našeho webu zmizela modrá ikona Facebooku a nově je tam ikona VKontakte (pokud tam stále vidíte starou ikonu Facebooku nebo LinkedIN, stiskněte CTRL+F5 pro refresh cache vašeho webového prohlížeče). Náš server odchází z Facebooku, protože nemáme důvod zůstávat tam, kde nás nechtějí. Stáhněte si do svých mobilů aplikaci VKontakte a budete mít i na chytrých mobilech přístup k novinkám AE News jako dosud. Snažíme se Vám všem vyjít maximálně vstříc, abyste mohli na sociálních sítích nadále sdílet své názory a naše články. Stojíme v první linii a bojujeme. Vaše podpora je klíčová a určující.

Pokud se Vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Výzva k federalizaci Evropy? Proč ne. Celý svět volá po zásadních změnách v rámci celosvětového lidského společenství. Jsem zvědavý, který významný státník jako první vyzve k federalizaci celého světa. Více viz článek: – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
Za přečtení stojí také článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2018/01/budoucnost-globalniho-financniho-systemu.html

Elliot
Návštěvník
Elliot

Trocha mimo témy:
Ohľadom Slovenska, myslim si že najvyšší politický “papaláši” majú kontakty v EU, a dosť silné kamaratstva. – to je nám asi jasné.

Napriklad pred rokmi sa jednalo o predaj Slovak Telecomu nadriadenej spoločnosti – Deutsche Telecom.
Podľa mňa je v tom klientelizmus, chcú zničiť malých slovenských ISP, aby mohli dosiahnúť cenzúru. Veď ak by to predali na burze nemali by podiel, a tak to Ficko predal nemcom, štát dostal peniaze a aj Ficko do vrecka.
– viem, je to staré a nesúvisi to s témou, ale je to príklad že neznáčam svoju VLASTNU krajinu.
– a chcem vyjadriť názor, je prevda nemám na to isť bojovať do ulíc – v našom štáte asi nikto.

napisy
Návštěvník
napisy

A kde ostalo heslo EU, ktorým nás oblbovali pred vstupom? :
“JEDNOTNÍ V RôZNOSTI”….Tento prejav Junckera e výsmechom tohoto hesla….

Jenda Vzpurný
Návštěvník
Jenda Vzpurný

pouze modifikoval – a to na “Různí v jednotě”. Neboli můžeš si myslet co chceš ale dělat budeš co ti žekneme.

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Tak to jsme v té EU moc dlouho nepobyli. Komunismus v Rusku trval asi tak 74 let, Tisíciletá říše trvala 9 let, se Sovětským časem na věčné časy bylo asi 41 let, dále jsme zjistili, že “dočasně” znamená asi 23 let. Takže když vystoupíme z toho Debilistánu příští rok, tak jsme tam byli 15 let. Ale co potom? Nové Rakousko-Uhersko? Nové spojenectví s Ruskem?

PPRO
Návštěvník
PPRO

Jsme zemí s jedním z nejmenších dluhů na jednoho obyvatele v Evropě. Už před válkou jsme byli evropská špička a není žádný důvod si myslet, že nebudeme znovu. Náš dluh na hlavu je daleko menší (cca 3x), než mají kdekoli v západní Evropě. Oni už se odnaučili makat a naučili se žít “jako páni”. Mysleli si, že za ně budou makat migranti. Jenže podle statistik migranti makat nechtějí. O jižní Evropě (Itálie atd) ani nemluvme, tam je ekonomická situace ještě daleko horší.

S přihlédnutím k tomu, že migranti budou dále táhnout ekonomiku těchto zemí dramaticky dolů, se bude rozdíl mezi námi neustále zvyšovat. Oni, i přesto, že by po případném czexitu byli na nás naštvaní, si nemohou dovolit nám nastavit nějaké přílišné sankce a trucovat, protože by si jen dál podkopávali už tak zhoršující se stav. Obzvlášť po brexitu, kdy Británie byla v podstatě čistý plátce, jen do nich cpala peníze.

Nabízí se vystoupit hromadně a udělat ekonomický pakt v rámci V4. Asi nejrozumnější cesta. Nebo se nabízí jít cestou neutrálního Švýcarska. Nebo poslední možnost, jak jste zmínil, udělat i dohodu s Ruskem, ani toho bych se nebál. Diktatura EU už zašla do takové fáze, že snad i to spojenectví s Ruskem by bylo pro nás uvolněnější a méně svazující. Ale osobně bych nejdřív rozhodně zkusil v případě czexitu první dvě varianty. Nejsem ekonom, tohle bych nechal čistě na nich.

Říká se: “Kdo se bojí, nesmí do lesa.” Kdyby se bála Ester Ledecká, neměli bychom teď žádnou medajli.

PPRO
Návštěvník
PPRO

Ještě bych doplnil, že vystoupit z EU neznamená vystoupit z NATO (jak si někteří automaticky myslí, že by nás snad hned “sežralo Rusko”). Také to vůbec neznamená, že bychom pak nemohli stále obchodovat s celou Evropou. To jsou jen vymyšlené strašáky.

Eva M.
Návštěvník
Eva M.

Souhlas.
Setrvávání v EU je likvidační lidsky i ekonomicky.
VEN!!!

Bětka
Návštěvník
Bětka

Samozřejmě, že musíme vystoupit a dát do kupy nové uskupení, např. neu, tj. nová eu, nebojme se toho, přidají se k nám určitě další státy, hlavně nesmíme být popr.dění, čím dříve tím lépe, politici, už konejte.

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

Jenom takovej technickej dotaz – když si založim účet na VK – je nějaká výhoda/nevýhoda když kliknu “pokračovat jako (moje jméno na FB)”? Bude to mít ňákou užitečnou funkci navíc (třeba kdyby se to propojilo s messengerem na FB… – to bych chtěl asi moc, co?).

Obecně vzato nejsem zastánce propojení všeho se vším, ale kdyby v tomto případě bylo nějaké plus… ptám se, protože nechci strávit hodiny pokusy se zakládáním a mazáním profilů, tak jestli můžu poprosit a může někdo sdílet svou zkušenost…

BigBoss
Návštěvník
BigBoss

Plus to bude pouze pro Strýčka Sama …

hanns
Návštěvník
hanns

přesně tak! K FB bych se vůbec nehlásil !

JAREKzR
Návštěvník
JAREKzR

Díky za názory, vidim to stejně. Fejk buk nechám pěkně izolovanej, jako dosud.

raspberry
Návštěvník
raspberry

Přesně před 100 lety se náš odchod z Rakouska-Uherska také neobešel bez kontroverzí.

“Dohodové velmoci, Velká Británie, Francie a Rusko, k nimž se později připojily Spojené státy, se sice všeobecně shodovaly, že habsburská říše nemůže nadále existovat v předválečné podobě, ale zejména Britové a Američané byli proti rozpadu habsburské říše a následné “balkanizaci” střední Evropy. V případě vítězství ve válce připadaly v úvahu následující varianty:
1) národnostní autonomie habsburské říše;
2) vnitřní federalizace habsburské říše;
3) vznik samostatných států a jejich federace;
4) vznik samostatných států a jejich konfederace;
5) vznik naprosto samostatných a svrchovaných “nástupnických” států.

Prakticky se naplnila varianta vzniku naprosto samostatných a svrchovaných nástupnických států. Přitom konzervativní politické struktury západních mocností považovaly rozpad habsburské říše a vznik nástupnických států za balkanizaci a tím ohrožení tradiční stability střední Evropy.

Současně pragmaticky uvažující podnikatelská sdružení hodnotila vytvoření hranic nových států a zavedení celních poplatků jako narušení volnějšího pohybu zboží a překážku v podobě obchodních bariér, které ohrožovaly plynulý hospodářský rozvoj a perspektivní integraci Evropy.”

PhDr. Petr Prokš, CSc. z Historického ústavu Akademie věd ČR
https://ekonom.ihned.cz/c1-64796390-rakousko-uhersko-nemelo-budoucnost-prezivalo-z-ceskych-dani-upozornuje-historik-proks

tana
Návštěvník
tana

Anglické – svobodnozednářské “Rozděl a panuj”. Anglickou politiku ovládali Svobodní zednáři, a ti dělali, co uznali za vhodné.
Anglický král ujistil Viléma, že do války nevstoupí……. .

raspberry
Návštěvník
raspberry

Pane vedoucí, z psychologického hlediska je jistě zajímavé, že volíte hned primitivní rozbíječství a nevoláte nejdřív po odmítnutí myšlenek evropské federace a “superstátu”, po rezignaci Junckera a jeho Komise nebo po reformě institucí Evropské unie, omezení byrokracie atd.

Půl miliardy Evropanů by nemělo mít Unii, ale Unie 320 milionů Američanů Vám nevadí, dokonce ani federace 150 milionů obyvatel Ruské federace.

Všechny tři velmoci (USA, Rusko, Čína) mají jeden společný zájem = oslabit EU.
Ale je to i výhodné i pro Vás jako Evropana v globálním světě, já myslím, že ne.

K tomuto nadčasovému tématu by se měla spíš vyjádřit paní Pozorovatelka.

Jari
Návštěvník
Jari

Myslím, že největší zájem oslabit EU má sama EU, alespoň pro to dělá maximum. Jak si jinak vysvětlit nekontrolované hranice, nekontrolovaný příchod statisíců cizinců bez dokladů….myslím, že výčet úplně stačí. Tak se nemůže chovat stát, který má zájem aby fungoval a aby byla zajištěna bezpečnost obyvatel. Vedoucí představitelé EU musí pracovat pro cizí zájmy, protože zájmy EU jsou jim ukradené.

Iva
Návštěvník
Iva

Právě.
EU není organizace či spolek založený pro podporu a za účelem pomoci státům, od začátku jde o plán k postupné likvidaci všeho, co dosud Evropu dělalo Evropou a čeho dosáhla za stovky let. Jsme holt moc civilizovaní, chytří, vzdělaní a nebezpeční, jsme tvořivá rasa a to není vítáno – představitelé EU jsou zaprodanci, zrádci s vymytým mozkem, jdoucí a plnící slepě uložené úkoly – jsou jako roboti a nemyslí, jen konají – už to, že ten ožrala s tímto přišel teď, kdy má EU tolik problémů – chytrý a inteligentní vůdce by to chápal a přibrzdil či konal skrytě … tito už ne netají ničím ve fanatické touze vyhovět svým loutkovodičům … ale stále věřím, že právě toto jejich chování bude jejich konec!!!!!!!!!!!

Shango
Návštěvník
Shango

Vede to grupa zkurvenych zidu.

BigBoss
Návštěvník
BigBoss

O všem bylo rozhodnuto před více jak 50 lety …

Iva
Návštěvník
Iva

O vyjádření paní Pozorovatelky také velmi stojím, ale jinak s vámi nesouhlasím.
Nevím, proč bychom měli slepě a tupě napodobovat všechno, co Amérika udělá, jejich federace je o něčem jiném a ty státy mají stejnou nebo podobnou historii. V Evropě toto neplatí, každý je svůj se svými specifiky a svými dějinami, národními zvyky … a to je právě to krásné. Nechci uni-stát á la ušáci, to není vlast, to je jen ohrada pro dobytek.
Jsem pro rozklad, rozpad, smrt EU.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Raspberry, zajimavy nazor. Akorat to Rusko mi tam nesedi. Ti by byli stastni, kdyby mohli bez obav a bez hazeni klacku pod nohy obchodovat s Evropou. Cina si jede podle svych ambici. Do niceho se nemicha, zajima ji pouze ciste obchod. Zato USA dsti ohen a siru, boji se o sve prvenstvi a svou nadvladu nad svetem. Nemusim snad psat, ze jsou pod plnou kontrolou chazarskych zidu, od medii pres finance az po agresivni politiku. Evropa je samozrejme take pod zidovskou kontrolou a navic ma panicka USA, ktery kdyz rekne ‘ skoc’, tak se Evropa zepta ‘ jak vysoko, pane’?

Ereinion
Návštěvník
Ereinion
PPRO
Návštěvník
PPRO

Pokud je to opravdu tak, pak mediální masáž médií a strašiči před vystoupneím z EU odvádí svou práci perfektně. Pokud by lidé byli postaveni před otázku tak, že buď EU, Dublin 4 a hordy uprchlíků, nebo vystoupit (pokud se nepovede EU přesvědčit o opaku, o čemž pochybuji), tak to bude minimálně 80:20 pro vystoupení a není o čem diskutovat.

Zdena Veselka
Návštěvník
Zdena Veselka

czexit prece není jen o horde uprchliku. Ma to dalekosahlejsi dusledky pro nas všechny, nejvic pro nejnizsi prijmove vrstvy, atd.

Iva
Návštěvník
Iva

Houbeles. Tohle tvrdí jen mainstream.

Plkal
Návštěvník
Plkal

Je to přece o tom oboustranně se dohodnout na oboustranné spolupráci v případě Czexitu. Bohužel ze strany EU by nebyl žádná snaha a spíš by nám házeli klacky pod nohy. Natruc a naschvál..

PPRO
Návštěvník
PPRO

Řeknu to jinak. Nekorektně. Mluvím o zoufalé snaze udržet si poslední zbytky víry, naděje a respektu k organizaci, která zavalila západní státy islámem v takové míře, že hrozí zánik jejich původní kultury a totéž hodlá podniknout v ČR i přes jasný nesouhlas občanů. K organizaci, která na západě zavádí nepokrytou cenzuru médií, dokonce sama vydává ideologické návodky “jak informovat o tom a onom”. Na německém FB napíšete “migrant” a jste okamžitě zablokován. K organizaci, která otevřeně (jak je vidět z článku výš) vyhrožuje členům, co nesouhlasí s návrhy vedení.

Jak mohu mít k něčemu takovému respekt a podporovat to?

Jak mohou jen tak bez referenda, vyměnit údajnou “pomoc” statisícům migrantů za zničení kulturního dědictví národa a možná ve finále za zničení celého původního národa? Chtěl bych se mýlit, ale s přihlédnutím k porodnosti uprchlíků nemusí být už za pár desítek let například v Německu ani známky po tom, jaký to byl kdysi stát, jací ho obývali lidé a jaké měli zvyky a kulturu.

Czexit je hlavně o té hordě uprchlíků, ale i totalitě, cenzuře, podřízenosti. To zajímá obyčejného člověka. Ne nějaké politické pikle. Pokud se zeptám, tak většina občanů vymění nepřítomnost migrantů za nižší životní úroveň bez jakéhokoli váhání. A to jsem připustil, že by nás odchod z EU ekonomicky potopil, což není vůbec jisté. To neví nikdo, protože to nikdo ještě nedokončil. Neví to ani Británie, naopak je to tam daleko lepší, než se strašilo. V tomto souhlasím naprosto s ekonomkou Šichtařovou, nebo Václavem Klausem. Jedině fundovaný ekonom může tušit, jak může czexit dopadnout, ale jen mlhavě. Nikdo jiný. To, že straší lidi média a pomatení politici-neekonomové má vypovídací hodnotu nula celá nula.

konzerva
Návštěvník
Hanka z Moravy
Návštěvník
Hanka z Moravy

To se ani není čemu divit, Pelikánovy výroky o SPD coby fašistech jsou absolutně nepřijatelné. Uráží tím nejen celé hnutí, ale i nás, co jsme SPD volili. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nebude-mi-diktovat-fasisticka-strana-odmitl-Pelikan-spolupraci-s-SPD-Pak-promluvil-o-tom-jak-jsou-zde-diskriminovani-Romove-525275

BigBoss
Návštěvník
BigBoss

A nejde o nedorozumnění? Určitě myslel německou SPD 😎

Jaris
Návštěvník
Jaris

Bures ma snad ve sve vlade vetsinou zidy. To samotne je napovazenou. Libi se mi, ze si to Okamura nenecha libit.
Osobne si nepreji, aby Babis byl premierem a aby byla u vesla jeho vlada ANO.
Nelibi se mi, ze Zeman mu dal naprosto volne ruce, prestoze trva na setrvani v psychopaticke EU a gangsterskem NATO

Alanis
Návštěvník
Alanis

Musíme důchodcům, kteří šířili lži o Drahošovi, posílat maily a letáky o dezinformacích. Fašisté na Ukrajině mají vliv jak Okamura u nás, uvádí aktivista Cemper. Navrhji zahltit Cemperovu emailovou schránku hodnocením, co si oněm myslíme. Znáte jeho e-mail?

hanns
Návštěvník
hanns