Je skutečně přímá volba prezidenta „přímou chybou“, jak tvrdí A. Mitrofanov?

Je skutečně přímá volba prezidenta „přímou chybou“, jak tvrdí A. Mitrofanov?

Je skutečně přímá volba prezidenta „přímou chybou“, jak tvrdí A. Mitrofanov?

Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov se zamýšlí [1] nad, podle něj, ne zrovna šťastným řešením ve věci tzv. přímé volby prezidenta. Podle něj neměla být v Česku přímá volba, protože jsme prý nedosáhli úrovně občanů Švýcarska a i nadále jsme infikováni rudou infekcí, ze které se budeme ještě dlouho léčit. „Přímá volba se ukazuje jako jedna z největších chyb, které se tento doslova ubohý národ dopustil“, říká A. Mitrofanov.

     Nejsem žádný politolog, nemohu tedy věcně argumentovat o správnosti tohoto názoru, ale jako laik se domnívám, že přímá volba není špatná v důsledku nízké úrovně českých občanů, ale z hlubokého zklamání o neuskutečněných představách některých politiků a jistého segmentu občanů. Konstatování pana Mitrofanova o ubohosti národa, který dopustil přímou volbu, je těžká urážka všech občanů, protože na tom, jak volby proběhly, resp. s jakým výsledkem skončily, by nezměnila sebelepší úroveň občanů, když výsledek přímé volby byl největší porážkou právě těch lidí, kteří očekávali a věřili, že volby vyhraje jejich kandidát, Kchárl s hárem, tedy Karel Schwarzenberg.

1139234-340326.jpg
Alexandr Mitrofanov na ČT v pořadu Hyde Park

   Porážka a zklamání těch, kteří v jeho vítězství nejen věřili, ale na jeho vítězství vsadili a plánovali svou bezproblémovou budoucnost, dnes tito lidé svádí přímou volbu na nízkou, dokonce ubohou úroveň národa. S tím je možno souhlasit, pokud do této ubohosti zařadíme právě ty, kteří se dodnes nemohou smířit s porážkou svého kandidáta, resp. s vítězstvím M. Zemana, který jim těžce zhatil vše, co si od přímo zvoleného prezidenta, pokud by jím byl Schwarzenbeg, slibovali. Právě tito lidé věřili, že ne kvůli občanům, ale kvůli sobě samým bude výhodou, když se přímá volba prezidenta prosadí. Pokud by tomu tak nebylo nevěřím, že by se politici nezasadili o to, aby zákon o přímé volbě prezidenta byl schválen. Při jejich schopnostech, které prokázali např. při schvalování zákona o církevních restitucích, vládních balíčcích apod., by to pro ně zcela jistě nebyl žádný velký problém. Ono je snadné neočekávanou prohru svést na občany, navíc na ně hodit plachtu ubohosti a nízké úrovně (IQ) jenom proto, že vývoj dalších událostí po zvolení Miloše Zemana prezidentem se neodvíjí podle jejich představ, zhatil jejich plány a svérázná politika M. Zemana je na hony vzdálená jejich představám.

     Pan Mitrofanov sice osobnost K. Schwarzenberga takticky nezmiňuje, nicméně není pochyb o tom, že v pozadí jeho úvah hraje významnou roli.   Podíváme-li se tedy na tuto záležitost z opačného úhlu pohledu, tedy v situaci, kdyby přímou volbu prezidenta vyhrál Karel Schwarzenberg pochybuji, že by se A. Mitrofanov stejně stroze a odsouzení hodným způsobem vyjadřoval o jeho přímé volbě a o lidech, kteří jej volili jako o voličích M. Zemana, které má za ubohé příslušníky českého národa. A. Mitrofanov by se stejně jako dnes musel ve svém kritickém hodnocení přizpůsobit společenské atmosféře, která by byla politickým děním ovlivněna. A to i za okolností, že Karel Schwarzenberg coby prezident by ve své funkci působil zcela nepochybně mnohem problematičtěji, než působí M. Zeman. Je těžké predikovat, co by bylo kdyby, nicméně jsem především přesvědčen o tom, že Karel Schwarzenberg byl na funkci prezidenta naprosto a zcela zásadně nevhodným kandidátem. Měl řadu handicapů, které by každý rozumný člověk uznal jako významnou překážku pro výkon prezidentské funkce.

2-Milos_Zeman.jpg
Miloš Zeman, prezident republiky

     Přesto jej s vědomým a nekritickým přehlížením všech jeho osobních negativních nedostatků, s evidentní ideologickou zaslepeností, falešnou oddaností odkazu V. Havla, přehnaného zveličování a zbožňování jeho osobního kreditu a „šarmu“ , poukazování na jeho aristokratický původ, člověka s nedokonalou znalostí českého jazyka, zato prý hovořící s „noblesou“ aristokrata, člověka, který měl údajnou významnou mezinárodní prestiž, jej v přímé prezidentské volbě s plným nasazením podporovala nemalá část především pravicové politické scény spolu s lidmi z intelektuálního prostředí (umělci, herci, zpěváci, hudebníci, novináři, bohatí podnikatelé, VIP atd). Toto jsou zřejmě ti lidé, kteří podle pana Mitrofanova nemají dostatečnou úroveň, představující ubohost národa? Je na panu Mitrofanovi, aby se v tom rozebral.

     Je samozřejmé a logické, že samotná prohra jejich kandidáta na post prezidenta jakož i následné nenaplněné očekávání, téměř neakceptovatelný, svérázný výkon a činnost prezidenta Zemana nemůže uspokojit jejich představy ani jejich ego a proto také pan Mitrofanov soudí, že přímá volba prezidenta byla přímou chybou. Umím pochopit jak pana Mitrofanova tak i řadu dalších, kterých se zklamání tak hluboce dotýká. Přesto jsem přesvědčen, že prezident Zeman je, přes řadu (i mých osobních) výhrad, kritiky jeho osobního projevu a problematického jednání, pro ČR mnohem menší zlo, než kdyby byl prezidentem Karel Schwarzenberg. Osobnost prezidenta Miloše Zemana zhodnotí až sama historie a není pochyb, že ta teprve vyjeví jeho kvality.

   Bez obalu a jakýchkoli pochybností lze říct, že v případě zvolení do funkce prezidenta Karla Schwarzenberga by to bylo největší fiasko, jaké kdy by mohla ČR na mezinárodním poli sklidit. Je ovšem těžké o tom přesvědčovat lidi, kteří jsou těžce frustrováni skutečností, že chtěj nechtěj (častěji nechtěj) musí akceptovat prezidenta Miloše Zemana. Kníže Karel Schwarzenberg je už jen skomírající vysnělý aristokratický idol, pomalu odcházející do útrob zapomnění. Je opravdu těžké pro pravdoláskaře, sluníčkáře, pražskou kavárnu a havloidy se smířit se Schwarzenbergovou prohrou (zaplať pánbůh za ni) a za existenci extrovertního prezidenta v podobě Miloše Zemana. Ale takový je život.

Jiří B a ť a , 22. února 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Martin
Návštěvník
Martin

Mitrofanov to je charakterní fekální žumpa. Ten Vám bude za zlámaný zlatý groš tvrdit i že země je hranatá a my jsme se vyvinuli ze psů. A ty jsi xenofob a rasista,protože tomu nechceš věřit. S Amerikou a Mitrofanovem vydlážděná cesta do horoucích pekel.

Professor Wilhelm Boomberg
Návštěvník
Professor Wilhelm Boomberg

O těchto pravicových pseudodemokratech typu Mitrozprofanova si nedělám žádné iluze. “Hlas majoritní lůzy je nutné umlčet.. nesmí přeci stát v cestě eurosocialistickým, kulturně-marxistickým ideálům Nové Evropy a jejím pilířům! Tedy politické korektnosti, morálnímu relativismu, pseudohumanitě, násilnému multikulturalismu a afirmativním akcím ! Národní státy je třeba rozbít a národovce samotné zesměšnit a v médiích kategorizovat jako xenofobní fašistickou lůzu. Pak se nám ten neomarxistický eurosocialismus konečně podaří vybudovat, že pane Mitrozprofanove? Že, milí euroliberálové a eurosocialisté?

I průměrně inteligentní uklízečka může mít rozumnější názor a uvažovat racionálněji, než skvadra od reality odtržených liberálních pseudointelektuálů, ověšených tituly, milí zlatí ODSTOPÁCI..Ano, každý daňový poplatník by měl mít právo spolurozhodovat o klíčových rozhodnutích vlády prostřednictvím elektronických referend, po naskenování alespoň dvou dokladů..jak prosté, jak efektivní, jak přínosné..tedy nikoliv pro úzkou vrstvu českých plutokratů, kterým bude “lůza” házet svým rozhodnutím klacky pod nohy

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

A. Mitrofanov v disciplíně házení hrachu na zeď aneb “Ruští koně” v pořadu 168 hodin České televize
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/216452801100124/

Václav
Návštěvník
Václav

Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov se zamýšlí …..
Toto je nejlepší vtip týdne. Ten přece umí jen papouškovat.

TenCoToVí
Návštěvník
TenCoToVí

Oni podcenili to Schwarzenberg je pitomec a prokecne se co se týká sudet. Každému pak bylo jasné že by se vraceli pozemky a domy těm co by na to měli glejt a těch by se vyrojilo hodně protože ti původní co nežijí tak jejich nároky by se sfalšovaly tak jako církevní restituce.

frank
Návštěvník
frank

Mitrofanov je známý kretén.

Argor
Návštěvník
Argor

Vše kolem Zemana bude jednou historicky velmi poučné (až lidé pochopí různé souvislosti). Tentýž bilderberg (BB group), který nyní organizuje invazi muslimů do Evropy, organizoval celou předvolební Schwarzenbergovu kampaň. Vskutku byla dobře promyšlena, dlouho nic a pak raketový nástup KS s podporou většiny umělců. BB group se cítil velmi pevný v kramflecích, všude ve světě při dosazování svých loutek uspěl, dosadil do funkce i bábu Merkel. Pouze u nás se to nepovedlo, BB narazil na tvrdý český palice, geneticky potomky těch, kteří tvořili základnu národního obrození. Takovou mediální masáž a dramatický nátlak pražské padlé umělecké fronty neodrazil ještě žádný národ na zemi! Voliči Schwarzenberga osobně očekávali nabytí knížeckosti, místo toho vyjevili vlastní bezbřehou zmanipulovatelnost. To musí velmi bolet. Někteří z nich to psychicky nikdy neunesou.

Mokoša
Návštěvník
Mokoša

Máte pravdu, Američani nás nenávidí, jsme pro ně pátá kolona Rusů v EU i NATO. Říkají nám mizerní paličatí Slované – přátelé máme být na co hrdí!

Babička
Návštěvník
Babička

Tak my jsme ubohý národ? Proč nás uráží takový………………

Mokoša
Návštěvník
Mokoša

Vzpomeňte si na humanitárrního bombarrdérra, ten také jezdil po světě a všude vyprávěl , jak jsouČeši malý a zapšklý národ. Doufám, že mu to pán Bůh naúčtoval

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Omlouvám se, ale vnitřně musím. Z kterého hajzlu jste to hovno vyndali? Na hrubý pytel demagoga je třeba sakra hrubé záplaty. Prosím Vás, nedávejte tady ty kavárenské zvratky. Věřte, že toho je dost na těch tzv. oficiálních serverech a tady se lidé spíš utíkají dobrat něčeho objektivního a ne si kazit náladu již pohledem na retardovaného idiota, co za peníze vlastní hovno sní.

Petr
Návštěvník