Jde po Babišovi lithiová lobby? Babiš vyzval, aby těžba zůstala v rukou...

Jde po Babišovi lithiová lobby? Babiš vyzval, aby těžba zůstala v rukou státu, zatímco ČSSD je pro privatizaci. A najednou pár dní po jeho výzvě přichází ke slovu opět policejní plukovníci jako v roce 2013! Miliardář Dědek jde do politiky se STAN, hledá slušné lidi. Janeček také zakládá vlastní stranu. Léto dlouhých nožů na likvidaci Babiše?

Jde po Babišovi lithiová lobby? Babiš vyzval, aby těžba zůstala v rukou státu, zatímco ČSSD je pro privatizaci. A najednou pár dní po jeho výzvě přichází ke slovu opět policejní plukovníci jako v roce 2013! Miliardář Dědek jde do politiky se STAN, hledá slušné lidi. Janeček také zakládá vlastní stranu. Léto dlouhých nožů na likvidaci Babiše?

Včerejší žádost krajského ředitelství pražské policie do poslanecké sněmovny, aby vydala Andreje Babiše k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo [1], má v pozadí jeden skrytý rozměr, který stojí za pozornost. Mnozí asi zaregistrovali, že Andrej Babiš se před několika málo dny vyslovil k tomu, aby těžba mamutích zásob lithia v severočeském Cínovci za bezmála 6 bilionů korun zůstala v dikci a v rukách českého státu [2]. ČSSD na to reagovala slovy, že s tím nesouhlasí, že státní podnik Diamo prý nemá technologické kapacity pro takovou těžbu, a proto bude lepší přenechat těžbu soukromé firmě, a to klidně i ze zahraničí. Stejný pohled sdílí i TOP09. Náhoda? Sbližování názorů ČSSD a TOP09 do případné koalice proti Babišovi po volbách?

Tento výrok Lidového domu k lithiu vyděsil mnoho voličů ČSSD, kteří nám napsali do redakce, proč Lidový dům dělá pravicovou politiku společně s TOP09, tzn. politiku, která povede k privatizaci zásob lithia a jeho těžby. Co to prý má znamenat? Na to mohu reagovat tak, že v ČSSD zřejmě existují určitá korupční lobbistická napojení na zahraniční těžaře, kteří se snaží skrze Lidový dům dostat k těžbě lithia a za tuto pomoc mohou přistát nějaké penízky v kapsách jednotlivců, ale i samotné strany, která čelí obrovské exekuci za 338 milionů korun v kauze Altner [3] a finanční injekce by se opravdu hodila, protože z výsledku voleb na podzim moc velký vývar asi do pokladny nebude.

Andrej Babiš možná výrokem o těžbě lithia spustil proti sobě útok mocných nadnárodních lobbistických skupin.

Není nakonec krok Milana Chovance a jím řízené policie motivován právě určitými lobbistickými závazky ČSSD k zahraničním těžařům? Nebylo by to poprvé. Už v roce 2003, když Bohuslav Sobotka jako ministr financí prodal jménem státu OKD těžaři Zdeňku Bakalovi, tak se v poslaneckých kuloárech hovořilo o “velké rybě”, která připlavala do pokladny v Lidovém domě za odměnu, že transakce proběhla hladce. Informaci o této korupci měl mít i František Mrázek, kmotr pražského podsvětí, který ovšem v lednu 2006, pár měsíců před sněmovními volbami, byl zastřelen speciálně upraveným nábojem Remington .308 Win, který se používá do odstřelovacích pušek Remington Model 700P určených pro policejní sbory. Střelci stačil na zabití Mrázka jediný výstřel [4].

V Lidovém domě se tehdy v zákulisí šuškalo, že Mrázek věděl o “rybě” za OKD tolik, že to začalo přerůstat do otevřeného vydírání, a proto Mrázkův podivný konec vlastně nikoho nepřekvapil. Informace potom pronikly i do legendární a neveřejné části Kubiceho zprávy a silně poškodily ČSSD ve volbách v roce 2006. Informace, že stopy ke střelci vedou do řad policie, se objevily ihned vzápětí, ale i dlouho poté [5], ale vyšetřování bylo uzavřeno s tím, že Mrázka zastřelil nájemný střelec v rámci vyřizování účtů v podsvětí. Použitá zbraň, munice a střelba na velkou vzdálenost však dodnes naznačují, že Mrázka zastřelil profesionál.

Andrej Babiš se naladil na notu alternativy, chce nechat těžbu lithia v rukách státu. Máme mít radost, že nás poslechl, nebo je to vykrádání politických témat mimoparlamentní opozice?

Okolo těžby lithia v Cínovci se motá zejména Cínovecká deponie, což je firma Karla Janečka, podnikatele a šéfa Nadačního fondu proti korupci, který má napojení na americké mocenské složky v okolí amerického velvyslanectví v Praze a má také úzké vazby na vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Cínovecká deponie dostala od státu povolení na zpracování lithia z již vytěžené hlušiny, která zůstává na skládkách po těžbě cínu, ale mnohem větší zásoby zůstávají v podzemí nevytěžené. Hraje se o biliony korun [6]. O tyto obrovské profity se hraje především. A pokud Andrej Babiš bude premiérem, dá se očekávat, že nedovolí privatizaci těžby, protože výnosy z těžby lithia bude chtít pumpovat do děravého a schodkového státního rozpočtu.

Andrej Babiš se tak stává největším nepřítelem obrovské nadnárodní lobby, od které vedou stopy až k lidem okolo Syndikátu, např. k Elonu Muskovi, který zvažuje výrobu elektromobilů TESLA v ČR a má napojení na Karla Janečka, který mu má zajistit těžbu lithia v ČR. ČSSD má za favorita pro změnu australskou prospektorskou firmu European Metals Holdings, což je sice australská firma, ale vzhledem k její holdingové vlastnické struktuře není jasné, jestli tichými společníky nejsou ve firmě osoby s vazbami na ČSSD a Lidový dům. Přitom už v říjnu 2015 se objevila zpráva [7], že cínovecké lithium jde na londýnskou burzu a hledají se investoři. Bez vědomí občanů, v tichosti, v bilionovém odklonu z rukou lidu v ČR do soukromých aktiv.

Elon Musk, šéf společnosti TESLA na výrobu elektromobilů. Musk usiluje o zdroje lithia pro svoji továrnu na výrobu power baterií pro elektrická auta.

Stále mi totiž nejde do hlavy, proč by ČSSD opakovala chyby, kterých se dopustila v květnu tohoto roku, kdyby za tím nestálo něco víc. Útok proti Babišovi přinesl brutální pokles preferencí ČSSD, nárůst preferencí hnutí ANO a především demisi Bohuslavu Sobotky na pozici předsedy ČSSD. To je tristní bilance pro stranu, která se chtěla zbavit oligarchy. Babišovi je třeba uznat jeho názor [8], že policie měla 9 let na to, aby v kauze Čapí hnízdo něco podnikla, protože projekt kontrolovalo několik orgánů a komisí a žádná neshledala pochybení. Proč by tedy nyní ČSSD odpálila proti Babišovi bombu, když v kauze Čapí hnízdo žádné převratné důkazy najednou objeveny nebyly? Lidovému domu musí přece být jasné, že voličům ANO bude jasné, a to i těm méně inteligentním, že jde o účelový útok proti Babišovi, aby ho to poškodilo ve volbách. I kdyby kauza odehnala Babišovi pár voličů, jenom idiot si může myslet, že by voliči ANO přešli k ČSSD. To prostě nedává smysl. Takže, co za tímto krokem proti Babišovi je doopravdy?

Dva miliardáři se vrhli v srpnu do politiky proti Babišovi

Pokud někdo opustí Andreje Babiše, tak půjde volit zase jen někoho podobného. Tedy miliardáře. A najednou nám to začíná pěkně zapadat do mozaiky. Útok proti Babišovi řídí zřejmě ty samé struktury okolo pražského státního zastupitelství, plukovníci policie, které kontroluje ČSSD po loňské násilné restrukturalizaci elitních složek policie a americká lobby na ose Elon Musk -> Americká ambasáda v Praze -> Karel Janeček a jeho nový politický projekt s cílem zajistit lithium pro privatizaci. Ale pěkně popořádku.

V posledních dnech jste možná zaregistrovali na českém mainstreamu mohutnou reklamu miliardáře Dalibora Dědka, jak se na vás usmívá z celoplošné bannerové reklamy na Idnesu a Novinkách se slovy “Hledáme slušné lidi!” a spolu s dovětkem, že Dědek podporuje hnutí STAN, Starosty a nezávislé, kteří minulý týden ostrouhali a přišli o koalici s KDU-ČSL, protože Lidovcům došlo, že dvojkoalice hranici 10% do sněmovny prostě nepřekoná. Dědek oznámil, že jde do politiky a chce, aby Starostové ve volbách dostali 20% hlasů [9]. Takže Dalibor Dědek se plácl přes kapsu a zakoupil celoplošné reklamy pro provařené politiky STANu s Gazdíkem na prvním místě. Miliardář Dědek podporující starosty by opravdu některé voliče miliardářovi Babišovu přetáhnout mohl, to si dovedu představit. A není jediný.

Dalibor Dědek, miliardář a šéf Jablotronu, jedné z nejúspěšnějších českých firem v zahraničí.

Právě zmíněný další miliardář Karel Janeček, poté co neuspěl s Piráty, které chtěl přetáhnout pod svá křídla jako Dědek přetáhl k sobě STAN (a jako miliardář Dospiva z Penty přitáhl Realisty pana Robejška), tak miliardář Karel Janeček se rozhodl založit novou stranu s názvem “Tak jo!” [10] a podle všeho to vypadá, že miliardáři jako Dědek, Dospiva, Janeček a Bakala se spojili, aby jako piraně okousali Babišovi jeho mohutnou duhovou voličskou základnu a snížili jeho volební zisk. Tak jo.

Oni vědí, že Babiše nemohou porazit, ale mohou se pokusit mu společně z různých stran a úhlů odebrat jeho vlastní voliče, kteří instinktivně budou hledat někoho podobného, jako je Babiš. A právě proto Dalibor Dědek zlanařil STAN a zakoupil masivní celorepublikovou reklamu a hledá slušné lidi, proto Karel Janeček zakládá nové hnutí, které se vymezuje proti Babišovi. Nechtějí, aby Babiš a jeho ANO získalo 35 nebo 38% ve volbách, ale maximálně okolo 25%, což vytvoří politický prostor pro vytvoření mohutné koalice proti Babišovi, jako v roce 2010 vznikla koalice proti ČSSD Jiřího Paroubka po jeho utrpěném vítězství, kdy nakonec vládu skládala strana, která skončila na druhém místě, ODS Petra Nečase.

Dědkova celoplošná reklama na Babišově severu iDnes.cz
Na scéně jsou opět policejní plukovníci a opět chtějí ovlivnit volby. Opět jde o tendr za stovky miliard jako v případě dostavby Temelína

Když vidím, jak Andrej Babiš plácne do větru informaci, že chce lithium pod Cínovcem za téměř 6 bilionů korun a jeho těžbu ponechat v rukách státu a ČSSD na to hystericky reaguje slovy, že to musí těžit jedině soukromé firmy, protože státní těžař Diamo prý nemá technologie na těžbu lithia, ale Diamo přitom umí těžit uran, což technologicky umí jen 11 firem na světě a Diamo je jednou z nich, tak to prostě začíná smrdět směrem od Lidového domu. Není to snad tím, že by do Lidového domu připlula nová “ryba” z ciziny za těžební a privatizační práva na lithium ukryté v podzemí na Cínovci? Tento týden po Andrejově výroku se hned dva miliardáři rozhodli, že jdou také do politiky naplno, Dalibor Dědek a jeho STAN a Karel Janeček a jeho “Tak jo!” Jenže oba dva miliardáři si vyšli na lov voličů do Babišova rybníka. To není normální, a není to náhoda. Koordinovaná a synchronizovaná akce na začátek srpna?

Karel Janeček, miliardář, burzovní spekulant a šéf Nadačního fondu proti korupci.

Není bez zajímavosti, že žádost o vydání Babiše opět organizují policejní plukovníci z pražského krajského ředitelství policie jako v roce 2013 při sestřelení vlády Petra Nečase kvůli kauze Nagyová. Abyste se dostali do obrazu, kdo stojí kde proti Babišovi a článek jste ještě nečetli, doporučuji Vám přečíst si zde můj dřívější článek “My všichni ze stanice ZOO” a věnovat mu pozornost. Je trochu delší, ale jeho pochopení je nezbytné k tomu, abyste pochopili, proč a komu vadí Babiš a jeho tandemové řízení ČR s Milošem Zemanem. A opět je na scéně pražské státní zastupitelství jako v roce 2013, opět je na scéně Karel Janeček, opět je na scéně Zdeněk Bakala a jeho média, která oslavují krok policie proti Babišovi. Nic se od pádu Nečasovy vlády nezměnilo.

Čím slabší bude Babiš a bude vyšetřován policií, tím méně bude hrozit, že se někdo z policie bude zajímat o Zdeňka Bakalu, Bohuslava Sobotku, ČSSD a privatizaci OKD v roce 2003. Dokud má ministerstvo vnitra a policii pod palcem ČSSD a Milan Chovanec, všechno bude organizováno proti Babišovi. Vyšetření pozadí kauzy OKD se tak dá čekat jen v případě, že Babiš vyhraje volby a sestaví vládu. Máme si tedy přát Babiše jako menší zlo, ptají se nás do redakce čtenáři? Opravdu je mocenský tenzor tak krutý, že lidé budou muset volit tak, jak je dopředu vyššími procesy řízení předurčeno? Nejen o této závažné aktuální kauze budeme hovořit dnes od 19:00 hodin na Svobodném rádiu v mém pravidelném pořadu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu z archivu Svobodného rádia

Download

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jana
Návštěvník
Jana

Fandím Babišovi a doufám, že vyhraje volby přesvědčivě. Státu výrazně pomohl zavedením EET a snížením státního dluhu, který nadělal Sobotka a spol. O korunových dluhopisech, kvůli kterým jej Sobotka (ta loutka lobistů) vyhodil z vlády, teď nepadne ani slovo. Stejně tak to bude s Čapím hnízdem za tři měsíce. Někomu prostě moc vadí – proč asi!

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Tohle je vám blízké:/
http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/

http://www.reformy.cz/zpravy/cely-spis-agenta-stb-andreje-babise-burese/

Stejně tak, jako vyhlídka krimigrace a součást tvrdého jádra EU, pod vedením reichu(viz hlasování ANO, i v EU). Snad bude mít opozice dostatek hlasů k tomu, aby do těchto plánů hodila vidle.

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Něco pro odlehčení. Babiš neumí psát na počítači, a z vyjádření jeho mluvčí, potřebuje u compu kolem sebe, kromě zapisovače Prchala, tým lidí k sdělení své myšlenky. Inu, víc hlav, víc rozumu ?
http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=187895

Frank
Návštěvník
Frank

Bureš kolem sebe kope jako chcípající kobyla a není mu trapné se přirovnávat k politickým procesům 50-tých let. Je to neskutačná svině.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

A kdo se ujme tematu, uverejneneho vcera na 1.strance LN – ze 85% !!! nasi povrchove VODY a pudy je kontaminovano jedovatymi glyfosaty (Monsanto/Bayer/Babis Roundupem), ktere nejvetsi vlastnik pudy v CR, a nejvetsi cucac dotaci Babis pouziva na “hnojeni” sve GMO repky a kukurice.
To neni genocida? Biocidem…
To je horsi nez fosfaty lokalizovane za totace, pisi o tom verejne, a nic se nedeje – vsichni drzi basu!
Nalijte si ciste vody ze studny…
Dobromil Babis pije radeji Evian.

Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Vysílání Svobodného rádia: http://www.svobodne-radio.cz

Úterý, 15. srpna

00:00 – Studio Green – noční hudební mix
08:00 – Studio Green – hudební mix
10:00 – Studio Green – REPRÍZA – 2017-08-13 – Studio Beta – Lidé, kteří nás proslavili. 15. část
10:50 – Studio Green – REPRÍZA – 2017-08-13 – Studio Beta – Traian Romanescu. Páni a otroci XX. století. část 7
11:40 – Studio Green – REPRÍZA – 2017-08-13 – Studio Beta – Komentované zprávy Soni Zikmundové.
13:00 – Studio Green – REPRÍZA – 2017-08-14 – Studio Lípa – Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 7.8.2017
14:00 – Studio Green – hudební mix
15:00 – Studio Green – Odpolední četba – George Orwell – 1984 – 10.část, závěr pořadu
17:00 – Studio Green – Převzato – Priemyselná revolúcia a 5. Civilizačný zlom | Vratimovský seminář 2017 | Peter Staněk
18:00 – Studio Kladno – PREMIÉRA – Studio Lípa – Letem světem internetem – nejnovější události, názory a komentáře, které jsme pro vás vyhledali na internetu
19:00 – Studio Beta – ŽIVĚ – Ben Kuras o hrozbě islamizace.
21:00 – Studio Kladno – Kulturní večer – PREMIÉRA – Jules Verne – Dva roky prázdnin 6. část
22:00 – Studio Kladno – Noční hudební mix

banruz
Návštěvník
banruz

To je blbost. Babišovi je nějaké litium úplně u prdele. Pokud to fakt řekl, tak je to jenom vábnička na slaboduché voliče z novinek.

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

A stejné to bude i s imigrací. Babiš řídil pobočku mezinárodní studentské organizace AISEC v Bratislavské VŠE mezi lety 1974-1978, jak je zmiňováno v úvodu i na konci pořadu:
http://narodnidemokracie.cz/poslechnete-si-marek-savrda-svobodnem-vysilaci-projektu-edison/

Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Vysílání Svobodného rádia: http://www.svobodne-radio.cz Neděle, 13. srpna

00:00 – Studio Green – noční hudební mix
08:00 – Studio Green – hudební mix
10:00 – Studio Green – REPRÍZA – 2017-08-11 – Studio Lípa – Letem světem internetem – nejnovější události, názory a komentáře, které jsme pro vás vyhledali na internetu
11:00 – Studio Green – REPRÍZA – 2017-06-05 – Studio Beta – Kauza Diag Human může zničit stát
13:30 – REPRÍZA – 2017-08-11 – Studio Beta – Hovory s VK.
17:00 – StudIo Green – Víkendové kulturní pásmo – PREMIÉRA – Ludvík Souček – Bratři černé planety 4. část (Sci-FI) ZÁVĚR
18:00 – Studio Beta – ŽIVĚ – Lidé, kteří nás proslavili. 15. část.
19:00 – Studio Beta – ŽIVĚ – Traian Romanescu. Páni a otroci XX. století. část 7.
20:00 – Studio Beta – ŽIVĚ – Komentované zprávy Soni Zikmundové.
21:00 – PREMIÉRA – 2017-08-13 – Studio Kladno – Parlamentní listy – Co dělal ve studiu Dienstbier? Petr Žantovský nevěřil vlastním očím, co předvedla ČT kolem zprávy o vydání Babiše
21:25 – REPRÍZA – Studio Kladno – Kulturní večer – Jules Verne – Dva roky prázdnin 5. část
22:56 – Studio Kladno – Noční hudební mix

Frank
Návštěvník
Frank

Burešovi nelkze vřit ani pozdrav. Každý den mektá něco jiného a po volbách zase otočí jako korouhvička.

gabreta
Návštěvník
gabreta

Jsou fešáci TOŠOVSKÝ,RUSNOK a SINGER ještě NAŽIVU? jestli ano,neměli by ve frontě předbíhat… https://www.youtube.com/watch?v=UAZ9wLYrF48

Frank
Návštěvník
Frank

Ani jednoho by škoda nebylo.

gabreta
Návštěvník
gabreta

včera v sobotu jsem potkal dvě lesby,jak pelášily dolu na ty svoje spartakiádní značky. Neměly na sobě duhové válečné barvy a vlastně ANI NEMUSELY. Když jsem se za nimi ohlédl,jak sveřepě a hrdě kráčely do sebe zavěšené,NIKDO z džihádistu po nich nestartoval s mačetou,žádná ortodoxní hetero matka je nepoškrábala vztekle svými nehty,prostě taková zkorumpovaná pražská sobotní idylka. Podle prastarého nikoliv duhového,ale rudého hesla Lépe,levněji,radostněji,spíše tedy hrdě,hrději,nejhrději dorazili na svou značku a vyfasovali možná alespon burger ZADARA… O takové množstevní slevě se mně,duchodci se muže jen ZDÁT..

bezprezdivky
Návštěvník
bezprezdivky

Právě jsme měli možnost sledovat druhou největší ubohost ve sportovních dějinách po kompletním zákazu startu reprezentace RF na olympiádě v Riu 2016, kdy na MS 2017 v Londýně bylo povoleno startovat těm ruským sportovcům, kteří podstoupili nadstandardní testování na doping, ovšem pouze jako tzv. nezávislým sportovcům, tzn. nesměli nijak reprezentovat svou vlast, tj. Ruskou Federaci. A když nijak, tak nijak – nesměli mít dresy v národních barvách, nesměli mít vlajky RF, a když teď vyhrála skokanka do výšky titul mistryně světa, nesměla jí být ani zahrána hymna její vlasti. Byla zahrána pouze nějaká sterilní “hymna” mezinárodní atletické federace.

Micanut
Návštěvník
Micanut

Ono to vsechno nejprve bude muset zkolapsovat, aby SE hnuly ledy zpet. Momentalne jsme v obdobi,kdy nestacime vychazet ze soku a prekvapeni, a stale vetsina z nas tak nejak doufa, ze nejakym zpusobem nastoupi k moci rozumni lide, a ti to vsechno vrati zpet k normalnimu zpusobu zivota.
Upozornuji vsechny takto uvazujici (casto I instinktivne, protoze jsou zvykli na to, ze Pan Stat to vse vyridi), ze Titanic se uz proste rozjel, nabira rychlost, a setrvacnost, ktera se tim akumuluje,ze uz to nejde zastavit. Az do te doby, nez narazi na ten nejakyho ledovec.
Bohuzel, stejne jako na Titaniku, prislusnici vyssi tridu to nejak uplati a zachrani se, odnesou to disproporcionalne zase jen plebejci.
Vemte si v uvahu napriklad ten novy YouTube hit, ten teploussky cartoon, kde homosexualita je tlacena uz od detskeho veku….a nenavistne komentare proti vsem, kdo proti tomu kousku “umeni” protestuji”.
Pristim krokem tohoto deviantniho chovani bude legalizace sexu SE zviraty (mam dokonce takovy dojem ze v jedne anglo-mluvici zemi uz to Soud odklepl, ale nemohu najit ten clanek). Laska prece nerozlisuje mezi hranicemi, ani pohlavim, a ani zvirecimi druhy…
Proste svet, tak jak jsme znali jeho posledni temer normalni podobu, se nam tristi pred ocima. Vse, co bylo lidmi chapano jako naturalni a normalni, je dnes sovinismus, sexismus, homophobia, ultrapravicove chovani (v “prekladu” vse normalni), xenophobia, nenavist.. A buhvico jeste.
Bohuzel do te sebezahuby to stahne I nas, protoze bud jsme SE proti tomu nepostavili, Dokud byl cas, a nebo nam to bylo nedovoleni, zakazano pod pohruzkou vezeni a zkriminalizovani nasi normalni naturalni reakce, a tudiz nase mozne zniceni v dnesni spolecnosti diky tomu slavnemu “background check”.

Ja osobne jsem se uz prestal rozcilovat a divit, protoze chapu, ze tohle vse si musi prijit tim nicivym procesem az do konce, aby mohla nastat zmena. V te dobe uz tu ovsem nebude vetsina tech, co dnes ziji.
Proste budu branit sebe a sve nejblizsi, a Buh mi pomahej. A sem tak budu apelovat pomoci mych prispevku na opetne SEBEvzdelani vsech tech, kdo chteji porozumet definici svobody a svych prav, protoze tam odsud se vse odviji.

kari
Návštěvník
kari

Naprosta ubohost. Vubec nechapu, jak Amerika a sportovni papalasi muzou takhle klesnout. I kdyz, vetsina Evropanu uz strjne vi, o co jde. Preji Rusum silu, at ten tlak ustojej.