Jana Nagyová-Nečasová spáchala přečin. Čím se tedy provinil Nečas? Když to správně...

Jana Nagyová-Nečasová spáchala přečin. Čím se tedy provinil Nečas? Když to správně zmanažujeme, tak ta vláda padne?

Jana Nagyová-Nečasová spáchala přečin. Čím se tedy provinil Nečas? Když to správně zmanažujeme, tak ta vláda padne?

Nevinná Nečasová, nevinní poslanci ODS, hlavní účel celý ten humbuk splnil: Nečas padl. Poprvé jsem psala v červnu 2013, že o nic jiného, než o pád Nečase nejde a po dvou letech najednou odborník v Hyde Parku vysvětluje, že Nagyová se dopustila vlastně jenom přečinu a její nevina je i tématem pořadu Události, komentáře. A v USA vyškolený Ištván (není zvláštní ta ztráta suverenity kolegyně Ištvána v čase od cca 20:40 v rozhovoru s Drtinovou v roce 2012?) a Šlachta se dušují, že postupovali správně. Jistěže správně, otázka je, pro koho. Ano, bude ještě odvolání, ale to mezitím veřejnost už přijme skutečnost, že kauza se už jen pomaloučku uzavírá. Humbuk se tehdy samozřejmě musel udělat pořádný, protože jen kvůli nějakému přečinu by nemohla padnout vláda….

A jak to všechno začalo?

Začátek byl už v září 2012  – tehdy se Petr Nečas osobním dopisem omluvil prezidentu Václavu Klausovi za obecný výrok o „debilitě“, který pronesl v rozhovoru pro Lidové noviny v souvislosti s vládní snahou o zvýšení DPH. Premiér podotkl, že věta „to by byl krok za hranicí politické a ekonomické hlouposti, to už je na hranici politické a ekonomické debility“ zazněla v souvislosti s otázkou na stažení balíčku ze Sněmovny [1].

Předseda vlády Petr Nečas zahájil v Brně Sněm Svazu průmyslu a dopravy

Hned nato Nečas pronesl svůj památný projev, ze kterého byl havlista kníže na mrtvici a zmohl se jen na slova „Stydím se za svého premiéra“, jelikož jeho projev považoval za mezinárodní ostudu a byl to projev médií nazvaný:

O nebezpečí dalajlámismu, pussyriotismu a antinečasismu

Premiér Petr Nečas se zase dopustil projevu!“ Ať již se jím chtěl zpětně vlísat do přízně prezidenta Václava Klause, či to bylo jinak, není pro následující pohled důležité. Bude nás zajímat, co vlastně Nečas řekl a v jakém kontextu. Z projevu byl na mrtvici i kardinál Duka a od té doby začal kolem Nečase poprask, jak je vidno z článku [2]

Do toho přišli rebelové Tluchoř, Šnajdr a spol a Nečas pochopil, že se pod ODS otřásá židle a že pád ODS, respektive nepohodlného, protože “proruského” premiéra, je ve vyšších zájmech – tedy i v zájmech kmotrů a mafiánů sponzorujících ODS. Ty zájmy nelze nazvat jinak, než havlistické, tedy pravdoláskařské, proamerické, globalizační.

Nečas svůj obrácený postoj ukázal opětovně v říjnu, když vyhodil havlistu Jocha: Premiérův poradce Roman Joch se ostře pustil do prezidenta Klause. Incident v Chrastavě nebyl podle něj žádný atentát, ale pouze hloupý a dementní protest. Prezidenta Joch nazval „ufňukanou kremlofilní bábou“ a Nečas ho obratem vyhodil [3].

Václav Klaus a jeho kritik Roman Joch

V listopadu na sjezdu ODS nejeden člen vystupuje proti EU (Kuba, Kubera), kníže ve své zdravici pronese řeč, že se má zapomenout na dělení levice-pravice (jistě, EU na tohle nehraje!). A ještě do prosince 2012 Nečas tvrdě odmítá podepsání fiskálního paktu EU (za což ho Česká národní banka chválí), ale pod tlakem globalistů knížete a Kalouska nakonec 13. prosince bankovní unii podepisuje. Vybojoval sice nějaké výjimky pro Česko (ze kterých ovšem ČNB nebyla nadšená, protože se jí zdály nedostatečné), tak či tak si odporem a oddalováním podpisu nad sebou maloval hned po antipussyriotismu další ortel.

Podpis fiskálního paktu EU v prosinci 2012

Vzápětí se svět raduje, že Klaus končí a nastupuje prezident, který bude k EU mnohem vstřícnější – což nakonec Zeman předvádí. Vztyčením vlajky EU na Hradě a podpisem fiskálního paktu potvrdil, že bude pokračovatelem Havla – že i on je na straně dalajlamismu a pussyriotismu, stejně jako celá ČSSD, která se mezitím v tichosti domlouvá na koalici s TOP 09. Ale Zeman časem mění tvář – a o tom později.

Po odchodu Klause tak na půdě České republiky zůstává jediný politik, mařící globalistické zájmy, a to Nečas. Zatímco Janeček iniciuje žalobu na Klause za jeho amnestii, Janečkova Transparency internacionale pracuje na rozkladu ODS. Havlistická TOP 09 organizuje puč na primátora Svobodu a jakmile je dílo dokonáno, následuje puč na Nečase. „Důkazů“ proti němu je spousta – jak by také ne?! Všichni jsou odpouslocháváni a každý má máslo na hlavě, stačí podle potřeby vytahovat. „Poslušní“ mohou být v klidu, „neposlušní“ mají smůlu…

Antidalajlamismus a antipussyriotismus prostě bude potrestán, obzvláště když graduje opětovným prohlášením Nečase :

Premiér Petr Nečas se v Soči setkal s prezidentem Vladimírem Putinem

Nevytvářejte falešné modly, řekl Nečas v kauze Pussy Riot

Členky ruské skupiny Pussy Riot nejsou žádnými bojovnicemi za svobodu a lidská práva. Zneuctily pravoslavný chrám a byly za to – příliš přísně – potrestány. Na setkání s novináři v budově českého velvyslanectví v Moskvě to podle rozhlasové stanice Rádio Svoboda prohlásil český premiér Petr Nečas. Novináři by podle něj neměli vytvářet falešné modly [4]. Největším „problémem“ se ale jeví, že Nečasův antipussyriotismus má tuto konkrétní podobu:

Český premiér Petr Nečas se v Soči setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. „Rusko pokládá Českou republiku za tradičního partnera a spolupráci s ní přikládá velký důraz, řekl při pondělním setkání s českým premiérem Petrem Nečasem v Soči ruský prezident Vladimir Putin.  Zároveň ocenil, že obchod mezi oběma státy už během loňského roku dosáhl předkrizové úrovně. Nečas zase označil Rusko za strategického hospodářského partnera.  Český premiér v Putinově rezidenci ohlásil, že během jeho návštěvy Ruska bude podepsáno několik předběžných úmluv a dohod v oblasti vodních a paroplynových elektráren a strojírenství. I to podle něj svědčí „o dosti velikém potenciálu vzájemné spolupráce, který chceme dále rozvíjet“.  Nečas také ocenil politický dialog na mezistátní úrovni, jakož i rozvoj vztahů s ruskými regiony. „Hovoříme o tom, že české firmy mají zájem nejen obchodovat s Ruskem, ale také v Rusku investovat a podnikat,“ citovala Nečase ruská tisková agentura ITAR-TASS.

Český premiér se sešel také se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem. V jeho moskevské rezidenci jednali mimo jiné o zakázce na dostavbu jihočeské jaderné elektrárny TEMELÍN. Premiér Medveděv řekl, že pokud v tendru vyhraje rusko-české konsorcium, získá český průmysl investice ve výši až šest miliard eur „.

Medveděv: Ruská dostavba Temelína přinese Česku 155 miliard korun

Investice ve výši až šest miliard eur získá podle ruského premiéra Dmitrije Medveděva český průmysl, pokud v tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín zvítězí nabídka Rusko-českého konsorcia. Medveděv to řekl novinářům po setkání se svým českým protějškem Petrem Nečasem. Tak to si Nečas dovolil moc!! Dávno se přece z dostavby Temelína raduje někdo jiný.

Petr Nečas a Dmitrij Medveděv 

Vedeme, tvrdí Westinghouse v bitvě o dostavbu Temelína

Americko-japonský koncern Westinghouse průběžně vede v tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Tvrdí to alespoň generální ředitel firmy Danny Roderick. Podle ruské tiskové agentury RIA Novosti naopak vítězí česko-ruské Konsorcium MIR.1200. Energetická společnost ČEZ dnes oběma firmám předala hodnocení jejich nabídek, sám ČEZ však veřejně nikoho nefavorizoval. S oběma uchazeči chce ČEZ ještě jednat o vylepšení jejich návrhů [5] 

Je Temelín investice, která se stále vyplatí? 

Do všeho přilil oleje do ohně Kalousek a z jeho jednání bylo znát, že není v klidu a asi věděl proč, neboť koncem května se měl vyjádřit v tomto smyslu: Ministr financí Miroslav Kalousek jako první vládní politik otevřeně vyjádřil obavy, před nimiž odborníci varují už dlouho – dostavba Temelína může být prodělečná.  Při úvahách o rozšíření jaderné elektrárny se původně vycházelo z mnohem vyšších cen elektrické energie, než jsou nyní. Za poslední dva roky však o třetinu zlevnila a dnes se pohybuje pod 40 eury za megawatthodinu. A za takových podmínek  není investice do elektrárny finančně návratná.

Abych se mohl pod něco tak obrovského podepsat, musel bych být ujištěn, že investice je efektivní. A nyní tím ujištěn nejsem,“ řekl Kalousek v rozhovoru pro HN. „Je to nesmírně vážná otázka. Bylo by to nesporně prorůstové opatření. Ale já jako ministr financí, který vykonává akcionářská práva v ČEZ, musím také vážit, jestli je to investice pro společnost efektivní. A tím si vůbec nejsem jistý. Zpracováváme proto spoustu dalších analýz. Původně byl Temelín vypočítán na daleko vyšší ceny elektřiny, než jsou teď. A budoucnost ceny elektřiny, což je klíčové pro efektivitu investice, je mimořádně nejistá. Druhým kritériem je cena. A musím říci, že nabídky obou uchazečů nás svou výší velmi nepříjemně překvapily“.

Miroslav Kalousek tehdy obracel (že by Temelín nebyl v zájmech ČEZu?), ale zdá se, že nejen Nečas, ale i Kalousek kazil něčí plány. V takové situaci se jako nejlepší řešení logicky jevily předčasné volby…A jako by i Kalousek měl být hozen přes palubu, což by vysvětlovalo velmi zdrženlivé postoje Kalouska ke kauze Nečas-Nagyová…

Nové volby

Po nových volbách v Česku drahný čas nejvíce volal Karel Janeček: “Volby se musí změnit do čtvrt roku, vím jak”. Listopad 2012 – „Snídejte šampaňské“.  Volební systém při volbách do PS se musí změnit. Svojí představu popsal zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček na setkání s veřejností v úvodním dílu talk show “Snídejte šampaňské” [systém]. Změnu volebního systému bylo podle něj nutné uskutečnit co nejdříve, a to zhruba do tří měsíců, tedy před předčasnými volbami do sněmovny. Ty sice vyhlášeny nejsou, ale Janeček je pokládá za pravděpodobné (!).

Karel Janeček

„Je potřeba to udělat co nejrychleji,“ zdůraznil Janeček, který o potřebě změnit systém voleb mluvil už delší dobu a měla to být změna k volebnímu systému, který vybere „co nejkvalitnější zastupitelé z řad občanů“. Za tím účelem Janeček chtěl na podzim uspořádat „něco na způsob“ druhé sametové revoluce. Snaha byla korunována demonstracemi na Václavaku na jaře 2012 za pád vlády, kde ovšem i přes mohutné svozy přišlo málo lidí a kde si navíc ve finále Zavadil dal pivo s Kalouskem:

Cílem nových voleb podle Janečka bylo vynesení do politiky více slušných lidí –   a to už po předčasných volbách, kterým se prý Česko nevyhne. „Když to správně zmanažujeme, tak to bude fungovat“, řekl Janeček na přednášce organizované v květnu 2012  [6] [7]

A o co tehdy vlastně šlo? Už v roce 2012 mi vycházelo, že to byla šance „zabít dvě mouchy jednou ranou“: 1/ Po Klausovi bude odstraněn i Nečas, neboť kdo se domlouvá s Ruskem, ten je proti nám a s tím Temelínem si Nečas dovolil moc. 2/ Předčasnými volbami bude splněn i dávný plán o novém listopadu 89 a do čela státu bude prosazena „elita“ z řad jednotlivců, konečně se tedy dočká i Babiš a jeho ANO. V „nejhorším“ případě ve volbách zvítězí ČSSD, což je v pohodě – ze Zaorálka a spol. by měl Havel opravdu radost! “Když to správně zmanažujeme, tak ten Nečas skončí a nové volby budou.„

K předčasným volbám, kterým se slovy Janečka opravdu „Česko nevyhnulo“, došlo přesně tak, jak Janeček řekl, a to dokonce i v ten podzim 2013, jak to bylo v plánu. Důvod:

Předčasné volby jsou vyústěním politické krize, kterou odstartoval červnový zásah ÚOOZ na Úřadu vlády a dalších místech. Ústřední postavou celé kauzy byla tehdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová. Tzv. aféra Nagyová zahýbala českou politickou scénou a vedla ke jmenování úřednické vlády Jiřího Rusnoka. Té se však nepodařilo získat důvěru Poslanecké sněmovny, a tak úřadovala v demisi. Při hlasování o důvěře Rusnokově vládě se navíc ukázalo, že deklarovaná stojedničková většina koalice ODS, TOP 09 a LIDEM již neexistuje. TOP 09 se proto rozhodla podpořit předčasné volby. Díky tomu se v Poslanecké sněmovně našel dostatečný počet poslanců, kteří podali návrh na její rozpuštění“ [8] .

Volby vynesly na výsluní Babišovo ANO a úspěch slavila i ČSSD – přesně tak, jak jsem v červnu 2013 předpokládala. „Zmanažování“ předčasných voleb tehdy bylo nutné o to víc, že v lednu téhož roku se prezidentem nestal K. Schwarzenberg, ale M. Zeman.

Prezident Miloš Zeman, červené karty a vajíčka

Po odchodu Václava Klause a pádu Petra Nečase máme v čele Česka “schopného člověka z řad občanů” Andreje Babiše (premiéra Bohuslava Sobotku nepočítám za čelo, to je vrchol loutky “kam vítr, tam plášť” ) a prezidenta, který se chová jinak, než jak to vypadalo za jeho vyvěšení vlajky EU na Pražském hradě. Místo toho se stále více projevuje jako Václav Klaus a Petr Nečas a je tedy stále více jen trpěn. Jeho výroky a postoje jsou pod stále větší kritikou (včetně jeho “vulgarismů”, o které jde asi tolik, jako šlo v případě Nečase o Nagyovou). Je kritizován za návštěvu Číny (když Obama Čínu vychvaluje jako přátelskou zemi, se kterou chtějí USA maximálně rozšířit své vztahy [9], to je v pořádku) a za kontakty s Ruskem a jsou na něj za to vytahovány červené karty, beztrestně házena vajíčka a úplně čerstvě je organizována petice k jeho odvolání za velezradu a vlastizradu:

Petice proti prezidentu Zemanovi za velezradu a vlastizradu

Dění z doby pádu Nečase neskončilo – ještě je potřeba odstranit prezidenta. Když se podíváme na současnost, nejvíce asi nyní pádu Nečase lituje TOP 09. Ta se pro jeho zničení spřátelila s ČSSD (a s odbory), jen aby vyvolala předčasné volby – tehdy ovšem netušila, že 1) v prezidentských volbách zvítězí Miloš Zeman a 2) z nových voleb nejlépe vyjde Andrej Babiš a jeho ANO (a Babiš má naprostou pravdu, když vzteky se neovládajícímu Kalouskovi a jeho spol. říká, že oni ho “stvořili”). A tak se tam teď všichni navzájem sice žerou, ale proti prezidentovi přátelí. To už jsme sice zdánlivě někde jinde, ale není to nic jiného, než trvání procesu, započatého atentáty na Václava Klause, pokračujícího kauzou Nagyová-Nečas a směřujícího k odstranění prezidenta Miloše Zemana. Polopaticky řečeno – kdo komunikuje s Východem, ten je nepřítelem Západu a musí být odstraněn. Kauza Nečas-Nagyová budiž národu ukázkou, že z vyšší perspektivy jsou věci jinak, než jak vypadají.

Prezident Miloš Zeman a Karel Janeček, prezident Transparency internacional v Česku

A dnes snad časová perspektiva všem ukázala, že celý humbuk kolem Nagyové nebyl o ničem jiném, než o pádu Nečase. Já bych dnes řekla – velmi naivního Nečase, protože nedomyslel, že naprosto všichni jsou odposloucháváni, ale na rozdíl od něj jiní (ti mazanější) mají klid, protože “tančí tak, jak se píská” (aniž by si všimli, že “pískající” je stále více házen přes palubu, ale to už by bylo na jiné téma). A českému národu snad dojde, že politik, který chce věci jinak, než jak je od něj očekáváno, nemá šanci.

Petr Nečas možná nabral jiný směr jen ve své naivitě, tak či tak jemu i Janě Nagyové-Nečasové přeji už jen klid (nikdo už je nemůže potrestat více, než to udělali sami), konec té pozice štvané zvěře a všem politikům alespoň kousek toho, čím jak Nagyová, tak obzvláště Nečas, prošli.

A je opravdu směšné pozorovat, jak český proamerický spolek kritizuje Babiše a zároveň pracuje na likvidaci Miloše Zemana. Jestli tomuto spolku zatím Andrej Babiš říká “Vy jste mě stvořili” jen z pozice ministra, brzy to bude z pozice prezidenta. A předpokládám, že rozhodně nebude mít problém obchodovat s Čínou a možná dokonce i s Ruskem. A stejně jako Nečas bude mít někde nějaký pussyriotismus a dalajlamismus….  (VB se připravuje na odchod z EU, v březnu se svět přestěhoval do Číny k AIIB a jestli si někdo z našich představitelů nevšiml, tak se udála i taková “maličkost”, že volby prezidenta FIFA skončily ve prospěch Ruska, což Bílý dům, který spustil humbuk v očekávání jiného výsledku, zcela logicky odmítl komentovat) . Tak čím se provinil Nečas?

– Pozorovatelka –   30.5.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
PB
Návštěvník
PB

dobrý den, opravdu si myslíte, že Nečase odstřelil někdo zevnitř? Podle mně je to bláhová myšlenka. Stačí si vybavit jeho návštěvu v Izraeli a situaci, jak kráčí s jarmulkou naraženou hluboko v týle pomodlit se ke Zdi nářků!!! A hned se poučenějším rozsvítí. Pouhá tato informace stačí k pochopení toho, že takového člověka může zničit jen a pouze jeho loutkovodič. Myslíte si, že jeho, v článku popisovaná, návštěva Ruska byla jeho výmyslem? Kdepak, žádný z českých “politiků” není totiž schopen prosazovat svoji vlastní politiku. On ji není ani schopen formulovat! Chybí mu totiž dvě základní věci. Za prvé vzdělání ve formě znalostí, jak vládnout a za druhé odvaha vládnout. Tohoto vzdělání nelze v současné době na žádné sebeprestižnější škole dosáhnout a to ani na specializovaných fakultách. Nelze proto požadovat po politických kandidátech typu gynekologů, chemiků, učitelů apod. nějaké vlastní názory. Vždyť i ten vychvalovaný Andrej onehdá prohlásil něco v tom smyslu, že před volbami vůbec netušil jak věci fungují. Dnes je poučenější, takže bych se nedivil, kdyby pomalu z politiky vycouval a pokračoval v tom, co umí.
Apropo, opět Vám nějaké € pošlu, ale s výhradou – Váš admin se vyjádřil v tom smyslu, že jste investovali nějaké prostředky s cílem dosahování zisku ( původně jsem myslel, že se jedná o projekt nevýdělečný – financovaný sponzorskými dary) . Pak Vám tedy nezbývá než se pořádně zamyslet a vytvořit výdělečný obchodní model, založený na generování stabilního cashflow – což příspěvky čtenářů opravdu nejsou.

Administrator
Admin

Prostředky investoval náš šéfredaktor a poté náš bývalý sponzor s cílem přivést server do stavu provozní ziskovosti, ale ne ve smyslu profitu a výdělečnosti. Jde o provozní zisk z pohledu samofinancování, které není statické a postupně pomalu roste, jak stoupá počet čtenářů. Za 10 měsíců jsme nakoupili postupně nový hardware a několikrát ho obměnili, přešli na vyšší kapacitu garantované linky v datacentru a tento růst nákladů zkrátka lze hradit buď z kapsy sponzora anebo z provozního zisku. Provozní zisk pro nás znamená prodej reklamy, ale s tím je problém dlouhodobě, vzhledem k renomé našeho serveru v ČR a mediální propagandě proti nám. Poté, co jsme přišli o sponzora, spoléháme na příspěvky čtenářů. Stále ale platí to, že pokud bychom generovali zisk z reklamy, mohli bychom rozšiřovat server, mít více článků a autorů (kterým bychom mohli v takové situaci vyplácet honoráře, mohli bychom platit zaměstnance, administrátora, tedy mne a další lidi, kteří s námi teď sice spolupracují, ale pouze na malé úvazky a zdarma na vlastní náklady a není to udržitelné navěky) atd. A k tomuto je tedy generování provozního zisku nezbytné, i když pořád mluvíme o neziskovém serveru, který negeneruje profit a všechno se používá pouze na krytí nákladů provozu a případně růstu. Mnoho lidí stále nerozlišuje mezi “provozním ziskem” a “profitem”. Neziskový projekt musí generovat nějaký provozní zisk, aby přežil a mohl zároveň postupně růst. Neměl by ale generovat profit, protože to už by nebylo o neziskovosti. Hledáme intenzivně sponzora v zahraničí mimo ČR, ale to není ze dne na den.

PB
Návštěvník
PB

Aha, tak to jsem asi špatně pochopil. Jinak před hodinou jsem Vám poslal příspěvek, ale z paypalu ještě neodešel, nevím, co se děje.

okal
Návštěvník
okal

Hodně moc konspirace, některé vývody jdou proti sobě. Tím snižuji uvěřitelnost. Rád bych věděl od “Pozorovatelky” , kdo zde představuje ten “proamerický spolek” ?

Nobody
Návštěvník

Teď jsem se kouk na stav příspěvků. Do pr*ele chlapi, to jste všichni tak chudí, že jim nemůžete poslat pitomých 25 Euro (cca 700.- CZK)? Já mám obrovský důchod 12.000 Kč, přesto jsem jim tento měsíc poslal 25 Eur a teď před minutou jsem dal příkaz v PayPal na dalších 25 Eur. Tento web nesmí skončit kvůli penězům. Je to jeden z mála, kde se člověk dozví alespoň částečně objektivní informace. U PayPal nepotřebujete mít účet. Jestliže se bojíte BISky, že vás zařadí mezi podezřelé, zřiďte si free email např. na Centrum.cz. Klikněte na této stránce vpravo nahoře na tlačítko “Donate” u PayPal poté na další stránce srolujte až dolu, vyberte částku, zaškrtěte “anonymně” a klik na Donate.Po přesměrování na PayPal stránku vložit příslušná data a zaplatit. Jeddiná podmínka je platit “embasovanou” kartou, t.j. kartou lze platit na Internetu. Ale kdo kupuje v našich E-shopech ji jistě má.

Administrator
Admin

Právě jsme zaregistrovali Váš další finanční příspěvek na PayPalu, moc děkujeme! Ještě čekáme do pondělí do cca. oběda, až banky zaúčtují příspěvky od čtenářů odeslané nám v pátek, v sobotu a v neděli na naše bankovní účty v ČR a na SK, tam je to vždycky kvůli nebankovním dnům se zpožděním a jak jsme zjistili, v pátek banky nepřipisují dokonce ani převody zaslané v rámci vlastní banky z účtu na účet, pokud to člověk nestihne odeslat do cca. 10 hodin dopoledne (ale už se nám stalo, že Slov. Spořitelna připsala platbu z účtu na účet dokonce v neděli dopoledne, takže nevíme, jestli to na SK chodí jinak než u Air Bank v ČR), takže čekáme na to pondělí, jestli dojde k nějakému vzedmutí sil čtenářů na poslední chvíli, které se projeví ve výpisech na účtech.

Nemůžeme čtenáře kritizovat, nutit je k příspěvku, my prostě věříme tomu, že si každý čtenář AE News uvědomuje, že pokud má tento projekt přežít, musí nám čtenáři pomoci v hojné míře menšími příspěvky, anebo v malé míře hojnými příspěvky. Samozřejmě, že na zázraky nevěříme, že by někdo, kdo není v roli generálního sponzora, poslal naráz cca 600 EUR a “zatáhnul” zbytek, ale věříme tomu, že je v silách tohoto projektu, aby 100 lidí poslalo 6 EUR, nebo 50 lidí 12 EUR, anebo 25 lidí 24 EUR, aby se ten zbytek dovybral. Faktem ale pořád zůstává, že přispěvatelů není tolik, aby malé příspěvky pokryly náklady na měsíc. Situaci pomáhají zmírňovat štědří dárci (50+, 100+ 200+ 300+ EUR), kterých tu pár máme a dali by se spočítat na prstech jedné ruky a kteří tak zastupují roli těch hojných “počtů dárců” a nahrazují je malým počtem “hojných darů”. Taková je realita. Ale v žádném případě to neznamená, že nestojíme o malé příspěvky. Protože každé málo pomáhá a jsme rádi za každou sumu, resp. vůbec za to, že někdo se rozhodne něco poslat. To už je samo o sobě to nejdůležitější.

Mimochodem, zkuste v těchto dnech zavítat na Wikipedii. Mají tam žlutou křičící výzvu u vyhledávaných témat, že když každý přispěje 2 EURy, bude kampaň vysbíraná za hodinu. My na to takhle agresivně nejdeme, ale v situaci jsme jako Wikipedia. Když nevysbíráme peníze na provoz, budeme muset výhledově skončit. Ale na rozdíl od Wiki potřebujeme na měsíční provoz jen doslova kapku v moři. Uvažujeme o tom, zda-li to neudělat jako Wiki, že bychom udělali jednorázovou kampaň a vybrali peníze na celý rok dopředu (15.480 EUR), abychom nemuseli tady řešit příspěvky každý měsíc, ale tolik peněz by se vybíralo strašně dlouho, měsíční příspěvky jsou pořád pro čtenáře přijatelnější.

nav
Návštěvník
nav

Radeji prispivam lidem, kteri pomoc opravdu potrebuji a verte, ze takovych neni malo. Takze prispet na takove Internetove smeti jako je AEnet, by bylo vysmechem a plivnutim do tvare opravdu tem potrebnym lidem.

Nobody
Návštěvník

Co na to říct? Perfektně zpracována analýza celé kauzy. Já osobně, po přečtení výsledku soudu první instance se jen chechtám. Již 23.06.2013, tedy jen pár dnů od spuštění realizace této kauzy, jsem na webu http://desitka.org/?p=1578#more-1578 publikoval článek, kde jsem docela přesně odhadl jak vše dopadne. O cca měsíc později jsem to doplnil o podrobnější informace na http://desitka.org/?p=1709#more-1709. Moc jsem se nespletl. I když se hoši od pana Uštvaného odvolali, to na věci nic nezmění. Výsledkem kauzy, která měla původně odhalit a zlikvidovat největší české “kmotry”, byla na příkaz “někoho hodně důležitého” akce veedoucí k pádu vlády, jenž si dovolila jen trochu přístupnější komunikaci s nenáviděným Ruskem. Taková maličkost, že se policajti, z nichž 90% nemělo prověrku na přísně tajné, volně pohybovali v místnostech Vojenského zpravodajství a hrabali v jejich diokumentech, koho by to zajímalo.

Každopádně tato kauza dokumentuje, jak ČR postupně, (ale velmi rychle), přechází z tzv. demokracie k policejnímu státu. Kdybych byl o nějakých 30 let mladší, uvažoval bych o emigraci, ale nevím kam. Možná k Indiánům v amazonských pralesích.

Antonín Körber
Návštěvník
Antonín Körber

Když jsem k tomuto napsal na Parlamentních listech,přičemž jsem Nečase nejmenoval,jen jsem napsal,že to musel někdo schválit a je za to zodpovědný,tak to bylo nepřijatelné a nebylo to otištěno !!!,teď po soudu,když Nečasová udělala jen přečin,tak konečně Nečas je v tom až po uši,provedl toho víc než příliš !!!!!

ppp
Návštěvník
ppp

Lidi neblbněte. Opravdu si umíte představit jak podpantoflák Nečas hájí zájmy ČR proti USA nebo jen havloidům v Praze? Já teda ne.
PS: TOP09 končí, bilderberg už netáhne a z Kalouse to zas táhne až moc. Nemaj rostoucí potenciál. Gazdík a starostové bere kličku, už to naznačil na sjezdu nového lídra “pravdy a lásky”. Novej koník je KDU-ČSL. Proto byl Bělobrádek na koberečku v SSa. Všímejte si ČT. Začíná mediální tlačenka, zkouška bude na 2016 krajský volby a pak premiéra 2018. Premiér bude někdo z ANO nebo KDU. Zbytek koalice se zas nějak spatlá. Menší zlo je Andy, ale poslouchá ambasádu taky, takže fakt jen menší zlo.

xerox
Návštěvník
xerox

ppp … souhlas , představa že ten zoufalec vůbec něco hájí je směšná , stačí si vzpomenout na jeho tzv. vládu kde bylo každý měsíc nová aféra , jenom připomenu :
– michálek běhal po ministerstvu s nahrávačkou kvůli miliardám v tendru na jakousi zakázku ministerstva životního prostředí , nikoho to nezajímalo a nakonec ho vyhodili
– strana věci veřejné a nekonečné soudy mezi nimi a jména píková a kočí , bárta … raději no coment
– drábek ze strany topenářů ze závodu 09 a jeho náměstek šiška co nakonec skončil v kriminále
– kleptomanova amina s podpisem pana peťuleho
– tzv. církevní restituce a připitomělá samička jménem hanáková a její procesy
– šmé s letadly casa a jména typu arizónská pěnice parkanová

tzv. vláda péťů nečasového byl největší sajrajt a vyvrcholení listopadového puče z roku 89 …
představa , že volby cokoliv změní je nesmyslná , kdyby to tak bylo už dávno by je zakázali … v dobách zlých komunistů bylo jedno z hlavních life motivů , že u nás je nedemo protože je tu jenom jedna strana a v tehdejším československu o 15 miliónech lidí tudíž není demo …

v zemi svobody svobody kde momentálně vládne babrák ohambí aneb černá hlava bez rodného listu je všechno v pořádku , na 300 miliónů lidí stačí už několik set let pouze strany dvě … a je to údajně demo jak ze žurnálu … :–)

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Hezká analýza, takhle to dává smysl. A zcela jasně z toho vyplývá, že nemá vůbec cenu se s politikou zabývat a už vůbec ne dělat takové pitomostě jako chodit volit, což už beztak pěkných pár let nedělám. A co s tím naším Milošem? Dožije se konce svého volebního období?

Aksal
Návštěvník
Aksal

Nebudeme jim to přece ulehčovat tím, že nebudeme volit. Myslím, že naše vládní sestava, dělá co může i když tlak z USA je na ni enormný. Všimla jsem si jedné věci, že Zaorálek a spol navenek mluví, tak jak se od nich žádá, ale podívejme se na skutečné činy. Zrušení tendru na AE, Zeman na oslavách Vítězství v Moskvě, zatím v parlamentu pozastavena asociační dohoda s Ukrajinou, odmítání uprchlíků, povolení dragounské jízdy, abychom viděli skutečný stav vojenské techniky, nový branný zákon zatím stažen z projednávání, tady se vyloženě hraje o čas… I když rétorika je tvrdě pro USÁnská…Ale důležitější jsou činy

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Pana Zaorálka pamatuju jako bijce proti radaru v Brdech, je to jen pokrytecký oportunista, jako všichni ostatní. To, že se vláda typicky česky snaží lavírovat ve snaze nikoho moc nena…at, nemění nic na tom, že se tady pořád krade, podvádí a čachruje a ruinuje tato zem navzdory všem jejich kecům, slibům a “opatřením”. Na tomhle se svými hlasy podílet odmítám, tomu energii dávat nebudu.

Aksal
Návštěvník
Aksal

A Vám to není divné, že p.Zaorálek po svém tak výrazném odporu, najednou otočil o 180 stupňů? Podle mého byl přinucen, a jen on ví, čím mu bylo vyhrožováno. Když se na něj podíváte a zaposloucháte se do jeho mluvy zjistíte, že se za jeho vystupováním skrývá strach. A to velký strach. Možná mu je vyhrožováno majdanem, jako na Ukrajině, možná i něčím horším…Naopak, když se podíváte na Bělobrádka, z toho sebevědomí jen čiší a je zřejmě vybrán na mnohem vyšší post, než v současnosti zastává. Měli bychom se alespoň pokusit v tom Američanům zabránit…Když nechcete volit někoho konkrétního a nemáte vybráno, hlasujte, alespoň proti…Tak, jak to bylo u Zemana. Také nebyl pro mnoho lidí první volbou, ale ve druhém kole se hlasovalo proti “noblesnímu” knížeti…

hgfdsf
Návštěvník
hgfdsf

Zaoralek prodelal v usa uspesnou operaci – lobotomii.
Dnes by mel po nem Bakala pozadovat omluvu za oznaceni GAUNER, protoze Bakala je jenom zlodej na rozdil od ZAORALKA, ktery vyrostl ve skutecneho fasistickeho GAUNERA

okal
Návštěvník
okal

Jasně, jde o to,, že pro Rusko, ať je jaké, je EU soupeř a vždy přivítá toho, kdo alespoň náznakem nebude lézt EU do zadní čáti těla.ať pochází z pravice, nebo levice a třeba z ” Marťanů “. Vždy to byl velmocenský záměr každé velmoci, rozdrobit vše na národnostní státečky a poté jim velet co by protektor.. Přesně, jak to provádí USA i Česku . Ale supermocnost USA si to ulehčila tím, že pomohlůa stvořit EU,aby se nemusela zdržovat s těmi jednotlivými státečky, kde se předvádějí v divadelních představeních – ” demokratických “volbách – všichny figury někomu sloužící” / vlezdoprdelkové / .

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Kdo se bojí nesmí do lesa. Politik co má strach, nemá v politice co dělat. A pan Bělobrádek, se vším respektem, s jeho nevyléčitelnou diagnózou, ať si je sebevědomý jak chce.

Ruprecht
Návštěvník
Ruprecht

Bělobrádek je v prvé řadě “doopravdický “agent CIA, který čeká na svou příležitost. Je to loutka, která čeká na svůj den. Další americkou loutkou je Babiš. Všimnul jsem si, že velvyslanec Šapiro je každou chvíli jeho hostem v soukromí v Čapím domě. Velvyslanec Eisen byl prý odvolán proto, že se mu vymkla zpod kontroly volba prezidenta a “nevyhrál” Schwarzenberg. Šapiro už nenechává nic náhodě a omotává si CZ politiky , kteří budou v budoucnu tvrdit muziku na CZ scéně kolem svého prstu. Šapiro taky při své jarní “tajné” schůzce v Brně s Bradáčovou, Šlachtou a Pavlem Zemanem prokázal, že s tímto svým “mocenským centrem” má do budoucny velké plány. Za tyto pletichy proti republice by tento člověk měl okamžitě opustit ČR a Bradáčová spol. hnáni k zodpovědnosti za “pletichy proti republice”, anebo odsouzeni za velezradu.

http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/po-stopach-belobradka-v-usa-a-jeho-operativniho-vycviku.html