Jamal Skripal: Turecko nikomu neposkytne nahrávku zachycující mučení a zabití saúdského novináře,...

Jamal Skripal: Turecko nikomu neposkytne nahrávku zachycující mučení a zabití saúdského novináře, měl ji prý slyšet jenom bývalý šéf CIA Mike Pompeo, ale ten to odmítá! Všechno to ukazuje na zpackanou operaci turecké tajné služby na saúdském konzulátu v Istanbulu! Pohádky o důkazech jako v kauze Skripal! Máme důkazy, ale nikomu je neukážeme, musíte nám věřit! Mayová bledne závistí, tohle je silnější kafe!

Jamal Skripal: Turecko nikomu neposkytne nahrávku zachycující mučení a zabití saúdského novináře, měl ji prý slyšet jenom bývalý šéf CIA Mike Pompeo, ale ten to odmítá! Všechno to ukazuje na zpackanou operaci turecké tajné služby na saúdském konzulátu v Istanbulu! Pohádky o důkazech jako v kauze Skripal! Máme důkazy, ale nikomu je neukážeme, musíte nám věřit! Mayová bledne závistí, tohle je silnější kafe!

Kauza údajně umučeného a zavražděného novináře Jamala Khashoggiho začíná nabírat naprosto absurdní divadelní rozměry neblahé Skripalovy paměti. Turecko právě dnes oznámilo, že nikomu nahrávku z tureckého konzulátu v Istanbulu, kde prý byl Khashoggi zavražděn, nikomu neposkytne a neukáže, pouze americký ministr zahraničí, tedy bývalý šéf CIA, prý nahrávku slyšel. Jenže Mike Pompeo to dnes odmítl a popřel, nic prý neslyšel, turecká strana mu prý žádnou nahrávku nepřehrála a neposkytla [1]. Dochází tak znovu na moje slova, která jsem už lehce nastínil ve svém včerejším článku [2]. Máme tu před sebou další absurdní Havlovu inscenaci, tentokrát na turecký způsob s příchutí kebabu.

Turecko ujišťuje veřejnost, že nahrávku má, ale nikomu ji neukáže a neposkytne, až prý přijde čas, někdy v budoucnu. Důkazy to však prý jsou nezvratné, máme jim prý věřit, ale kvůli ochraně tureckých zájmů není možné teď nic publikovat. Co nám to jenom připomíná? Ano, připomíná nám to hysterický projev Theresy Mayové v únoru tohoto roku v britském parlamentu, kde mlátila pěstí do stolu a křičela, že Vladimir Putin nařídil odstranit Sergeje Skripala, Londýn prý má nezvratné důkazy, ale nemůže je uveřejnit, protože by ohrozil určité osoby a britské zájmy. Od té chvíle jsme žádné důkazy neviděli. Viděli jsme ale odvolávání ruských diplomatů, viděli jsme nové sankce proti Rusku, viděli jsme fotografie ruských agentů GRU a informace, které až podezřele snadno unikaly z ruských archivů GRU, jako kdyby to snad někomu vyhovovalo uvnitř ruských tajných služeb. O tom jsme již psali.

Demonstranti před saúdským konzulátem v Istanbulu.

Turecko se tak rozhodlo v kauze Jamala Khashoggiho použít stejnou taktiku jako Londýn. Důkaz máme, ale neukážeme vám ho, musíte nám věřit, že ho máme, ale ukážeme ho, až přijde správná chvíle. Mezitím vyplouvají na povrch další bizarní informace. Nově vyplulo na povrch, proč před ambasádou čekala Khashoggiho přítelkyně Hatice Cengiz. Novináři zjistili, že Hatice měla před ambasádou úlohu spojky. Měla u sebe mobilní telefon, který prý byl propojený s hodinkami Jamala.

Jamal Khashoggi nevstoupil na konzulát kvůli rozvodovým papírů, ale jako špion s napíchnutým odposlechem

Toto propojení je realizováno pomoci Bluetooth, jenže Bluetooth je bezdrátová technologie na krátkou vzdálenost několika metrů, je naprosto vyloučené, aby konektivita mezi telefon jeho přítelkyně venku na ulici vydržela spojená s hodinkami na ruce Jamala uvnitř zděné budovy. Sorry jako, ale tohle je další technický faul od Turků, další vycucaný blábol. Bluetooth 4.2 uvnitř budov má dosah jen 10 až 20 metrů, podle charakteru stavby, otevřených nebo zavřených dveří, kovových rámů dveří, metalických fólií na oknech atd. Je naprosto vyloučené, aby spárovaná zařízení bez použití BT repeateru udržela spojení mezi parkovištěm před budovou a vnitřními prostorami uzavřené budovy.

Hatice Cengiz s iPhonem před konzulátem.

Na světlo vyplavala i druhá informace, která jenom potvrzuje, že sledujeme komedii. Jamal Khashoggi totiž byl na konzulátu již podruhé. Předtím byl na první návštěvě, a podle jeho slov byl prý vřele přivítán. To všechno ve chvíli, kdy byl držitelem statusu uprchlíka v USA, protože v Saúdské Arábii mu prý šlo o život. Teprve před druhou návštěvou mu prý novináři kolegové poradili, aby se zabezpečil a propojil si hodinky Apple Watch [2] s telefonem, který bude mít v ruce jeho přítelkyně stojící venku. Tyto informace vnáší do celého příběhu úplně jiný narativ.

Saúdský novinář byl agentem turecké tajné služby a akce na konzulátu se provalila?

Ono totiž to najednou vypadá, že Jamal Khashoggi šel na ambasádu s nahrávacím zařízením a měl nahrát rozhovor s konzulem Muhammadem Utájbím, který je členem mocného rodinného klanu v Rijádu, který se s rodinou Saudů spolupodílí na moci v Saúdské Arábii. Pracoval snad Utájbí na nějaké operaci proti Turecku ve spolupráci s USA na ose Rijád – Washington a Jamal Khashoggi jako ctěný novinář s azylem měl Utájbího nahrát, aby Ankara měla důkazy proti Američanům a Rijádu? Nakonec se ukazuje, že pan novinář ani vůbec nemusel jít na konzulát kvůli rozvodovým papírům, ale šel tam jako špion s nahrávacím zařízením v hodinkách Apple Watch, které byly synchronizovány a propojeny bezdrátově s iPhonem v rukách jeho spolupracovnice, pardon, přítelkyně, která stála s mobilem v ruce venku na parkovišti.

Jamal Khashoggi se snoubenkou Hatice Cengiz.

Tyhle informace úplně mění narativ. Jamal Khashoggi totiž de facto plnil roli špiona na konzulátu. A teď je otázka, pro koho špicloval? Pro tureckou tajnou službu? Nebo pro americkou CIA, že hned Mike Pompeo letěl jako s keserem do Rijádu žehlit vztahy s králem Salmanem? Co se ve skutečnosti stalo? A proč spojení mezi hodinkami Apple Watch a iPhonem vydrželo? To je možné pouze při použití zesilovače, tzv. repeater, který je umístě mezi dvěma Bluetooth zařízeními.

Obě zařízení se nepřipojují k sobě, ale k nosnému signálu zesilovače, repeateru, a potom opravdu je možné spojení Bluteooth udrže na několik stovek metrů, a dokonce i na několik desítek metrů uvnitř a vně budov. Jenže, kdo takový repeater před ambasádu nainstaloval? Pan novinář Khashoggi? Nebo jeho vdavek chtivá turecká přítelkyně, které ani nevadí, že je stále ještě ženatý? A co když jeho přítelkyně je agentkou turecké tajné služby a ve skutečnosti hraje roli přítelkyně?

Nesmysly okolo rozvodových papírů se najednou vyjasňují, že šlo pouze o zástěrku návštěvy konzulátu v Istanbulu

Najednou to všechno do sebe zapadá, proč si Jamal Khashoggi nevyzvedl rozvodové papíry v bezpečí azylu v USA, např. na konzulátu Saúdské Arábie ve Washingtonu. Proč musel naprosto nesmyslně pro rozvodové papíry do Istanbulu? A proč ne třeba do Paříže? Nebo do Bahrajnu? Odkdy se musí pro rozvodové papíry od saúdskoarabské manželky jezdit do cizí třetí země jako je Turecko? Proč rozvodové papíry manželka neposlala poštou do USA? Od kdy konzuláty řeší civilní spory a rozvodovou administrativu na ambasádách a konzulátech ve třetích zemích jako je Turecko? Novinář tedy vlezl na konzulát Saúdské Arábie dvakrát, poprvé byl vřele uvítán, ale při druhé návštěvě si vzal nahrávací zařízení, sebral s sebou svojí snoubenku, ta mu dělala spojku s telefonem v ruce a Jamal na hodinkách nahrával cvrkot na konzulátu.

Hatice Cengiz čeká před ambasádou na parkovišti u auta.

Nezlobte se na mně, ale na mně to nepůsobí jako návštěva konzulátu pro převzetí rozvodových papírů, ale jako prachobyčejná špionáž, kterou někdo odhalil a zpackal a je možné, že saúdská ochranka to zjistila, že Jamal odposlouchává konzula, takže co se stalo? Dokonce to mohli vědět dopředu, že přijde s nahrávacím zařízením. Únik informací z turecké tajné služby o chystané operaci na konzulátu? Konzul totiž zavolal ochranku, aby si Jamala vzali do parády a mučením z něho dostali, pro koho sakra pracuje. Informaci možná opravdu z novináře vymáčkli, ale teď je otázkou, pro koho tedy pracoval.

Proč se ho rozhodli odstranit a zabít přímo na konzulátu? Mohli ho přece uspat a unést do Saúdské Arábie soukromým letadlem. A není vyloučené, že to i tak proběhlo. Proč? Protože pokud se jednalo o zpackanou špionáž ve prospěch turecké tajné služby a Rijád to odhalil, potom takové odhalení určitě zaznělo i při mučení Khashoggiho na nahrávce. A proto Turecko nechce za žádnou cenu nahrávku pustit ven, protože tam by z ní vyplula na povrch pravda, pro koho Khashoggi ve skutečnosti pracoval.

Turecko nechce zveřejnit nahrávky, protože by z nich vyplynulo, že Jamal Khashoggi pracoval pro tureckou tajnou službu a byl během špionáže na konzulátu odhalen

Jamal Khashoggi zřejmě nešel vůbec na konzulát pro rozvodové papíry, protože to je tupý nesmysl, proč by musel z USA letět do Turecka, aby si převzal rozvodové listy od ženy, která žije pro změnu v Saúdské Arábie. To je prostě nesmysl, zástěrka skutečného důvodu cesty do Istanbulu. Jamal Khashoggi byl zřejmě agentem turecké rozvědky, proto je teď v Ankaře a v Istanbulu takový povyk a poplach kvůli novináři, který neměl jako s Tureckem nic společného, ale ta péče turecké policie a razie na saúdském konzulátu naznačují, že Saúdové odstranili agenta turecké tajné služby, který měl při rozhovoru o nějaké citlivé věci natáčet přímo saúdského konzula.

Hatice s přítelkyní před konzulátem v Istanbulu.

Rijád se konzula také zbavil, ten zmizel a odletěl prý do Rijádu na konzultace, ale nikdo ho dosud neviděl. Pokud si dáme dohromady indicie, potom Jamal Khashoggi a jeho snoubenka Hatice Cengiz byli agenti turecké tajné služby, která je vybavila technikou, zesilovačem Bluetooth signálu a Hatice čekala venku jako komunikační a technická spojka na sběr dat z hodinek na Jamalově ruce. Proto turecká rozvědka a posléze policie spustila takový poplach, ale nikdo přitom nechce z nahrávek nic pustit ven. A opět se opakuje situace jako se Skripalem i v EU.

Evropská komise oznámila, že přijme proti Rijádu jednotný postoj a odsoudí zemi a barbarský útok a vraždu. Přitom žádný důkaz nikdo neposkytl, pouze opět jako v kauze Skripal někdo tvrdí, že důkaz má, ale nemůže ho ukázat. A Bruselu to opět nevadí, opět důkazu, který svět neviděl, znovu věří. Proč? Protože jak už jsem psal v minulém článku, cílem je obvinit Rijád, a tím pádem ohrozit jeho pozici, uvrhnout ho do izolace a tím poškodit USA a americký petrodolar. Je to tak průhledné, až je to trapné. Sami si už teď doufám dokážete i beze mně poskládat souvislosti dohromady.

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
raspberry
Návštěvník
raspberry

Aktuality:

Edward Snowden – Saúdové používali izraelský špionážní software NSO Group Technologies, aby zaměřili Khashoggiho
https://www.middleeastmonitor.com/20181107-edward-snowden-saudi-used-israel-spyware-to-target-khashoggi/

Další saúdský novinář Turki Bin Abdul Aziz Al-Jasser zavražděn ve vězení
Podle serveru The New Khaleej měl novinář zemřít v sobotu. Podle serveru Daily Mail nebyla ještě zpráva potvrzena.
Saúdská vláda prý přišla na tajný twitterový účet Kashkool, který měl poodhalovat porušování lidských práv v zemi ze strany úředníků a členů královské rodiny. Saúdští špioni na regionálním ústředí společnosti Twitter v Dubaji, prý uživatele (al-Džazíra) odmaskovali a v březnu zatkli.
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/dalsi-vrazda-novinare-al-dzazir-pry-odhalil-praktiky-rezimu_502389.html

raspberry
Návštěvník
raspberry

“Asi každý by čekal, že saúdský korunní princ Mohamed bin Salmán, který je podezřelý z organizace brutální vraždy novináře Jamala Khashoggiho, teď někde v ústraní zpytuje svědomí a usilovně vymýšlí, jak z globálního průšvihu vybruslit. Pravda je trochu jiná. Ve skutečnosti Mohamed bin Salmán v posledních dnech usiluje o koupi tradičního anglického klubu MANCHESTER UNITED!

Proti se postavila řada kritiků, k ničemu jim to ale nejspíš nebude. Je totiž nepravděpodobné, že by britská vláda omezovala investice členů saúdské královské rodiny nejen do fotbalu, ale i do jakékoliv jiné podnikatelské sféry. Podobně se ostatně zatím chovají i představitelé dalších států, pro které je Saúdská Arábie významným dovozcem ropy.”

https://www.mirror.co.uk/sport/football/news/man-united-set-4billion-takeover-13448984

https://www.expres.cz/chasukdzi-vrazda-bin-salman-manchester-united-f4z-/zpravy.aspx?c=A181023_170408_dx-zpravy_stes

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka
raspberry
Návštěvník
raspberry

Michal Brand: Jsem přesvědčen, že Skripal se zřejmě chtěl vrátit, protože měl něco, co chtěl prodat pro změnu Rusku, a kvůli tomu ho „sejmuli“ britské tajné služby. Ten den, kdy ruští agenti měli Skripala pomoci dostat do bezpečí a proto jeli do Salisbury. Skripal si vypnul mobil a šel na schůzku s nimi, aby ho dostali do bezpečí z Británie. Na schůzku se ale už nedostavil. Ruští agenti rychle zmizeli, protože když věci nejdou podle plánu, nejlepší je zmizet. A Skripalova absence znamenala, že věci NEJDOU podle plánu. Už ho měli Britové v kleci. Snad ho britský režim neutratí, jako utratili Skripalovo morče a kočku.
http://zvedavec.org/prispevky/2018/10/7737-pokrytectvi-svatousku.htm

raspberry
Návštěvník
raspberry

Poradce Mohammeda bin Salmana řídil vraždu Kashoggiho přes Skype, píše Reuters, už v sobotu mu dal král Salman padáka.
Vyhodí teď král Salman vlastního syna? To měl udělat už dávno.

Regulerní korunní princ Mohammed bin Nayef je držen od června 2017 v domácím vězení v královském paláci v městě Jeddah, Mohammed bin Nayef je proti válce v Jemenu a proti blokádě Kataru.

https://www.reuters.com/article/us-saudi-khashoggi-adviser-insight/how-the-man-behind-khashoggi-murder-ran-the-killing-via-skype-idUSKCN1MW2HA
https://www.middleeasteye.net/news/saudi-crown-prince-aide-ran-khashoggi-murder-over-skype-report-1862820026
https://www.aljazeera.com/news/2017/10/reports-attack-foiled-saudi-palace-jeddah-171007113614609.html

Jana
Návštěvník
Jana

Král Salman se rozhodl na místo korunního prince Mohammeda Bin Salmana (kámoše Izraele a Jareda Kushnera) dosadit jeho mladšího bratra, který je velvyslancem ve Washingtonu
https://www.youtube.com/watch?v=f7Rv8LVRx6I

konzerva
Návštěvník
konzerva

Tělo se našlo ve studni v rezidenci…. https://cz.sputniknews.com/svet/201810238307425-chasakdzi-turecko-saudska-arabie-novinar-istanbul-vrazda/
A pražská kavárna v čele z ohonem, čt,čro, přečynským… nic… mlčí jak hrob…. už byla jejich demonstrace v práglu pod ruskou ambasádou kde je ambasáda Saudů….???

raspberry
Návštěvník
raspberry

Saúdská Arábie nemá v úmyslu rozpoutat ropné embargo ve stylu roku 1973
Saúdský ministr pro energetiku Khalid al-Falih řekl, že reakce na skandál Khashoggi časem vyšumí (pondělí 22. října 2018)

https://www.middleeasteye.net/news/saudi-arabia-no-intention-1973-style-oil-embargo-amid-rising-pressure-khashoggi-1336349319

Saúdská Arábie nemá v úmyslu rozpoutat ropné embargo ve stylu roku 1973 na západní spotřebitele a izoluje ropu od politiky, řekl dnes saúdský energetický ministr během zhoršující se krize kvůli zabití saúdského novináře Jamala Khashoggiho.

“Není žádný takový záměr,” řekl Khalid al-Falih ruské zpravodajské agentuře TASS, když byl dotázán, zda by mohlo dojít k opakování ropného embarga z roku 1973.

Američtí politici v neděli obrátili svůj hněv na saudského korunního prince Mohammeda bin Salmana a uvedli, že věří, že nařídil zabití Khashoggiho, ačkoli Trumpova administrativa si zachovala opatrnější postoj. Několik lidí navrhlo v posledních dnech uvalení sankcí na Saúdskou Arábii, zatímco království – největší světový vývozce ropy – se zavázalo, že se bude potýkat s případnými sankcemi “s většími opatřeními”.

“Tento incident projde. Ale Saúdská Arábie je velmi zodpovědná země, po desetiletí jsme používali naši ropnou politiku jako zodpovědný ekonomický nástroj a izolovali ji od politiky,” řekl Falih. “Mým úkolem ministra energetiky je realizovat konstruktivní a zodpovědnou roli mé vlády a odpovídajícím způsobem stabilizovat světové energetické trhy a přispět k celosvětovému hospodářskému rozvoji,” řekl Falih.

Řekl, že kdyby ceny ropy rostly, zpomalily by světovou ekonomiku a způsobily recesi. Dodal však, že s íránskými sankcemi, které příští měsíc dopadnou na Írán plnou silou, neexistuje žádná záruka, že se ceny ropy nezvýší.

Pozn. – Druhá série Trumpových sankcí na Írán přijde 4. listopadu 2018 a bude pro Íránce daleko vážnější, protože je cílená na ropu. Očekává se, že vývoz íránské ropy by mohl spadnout o dvě třetiny, takže ceny ropy na světových trzích v posledních dnech vytrvale rostou.

“Nemohu vám poskytnout záruku, protože nemohu předvídat, co se stane s dalšími dodavateli,” řekl Falih, když byl dotázán, zda se svět může vyhnout cenám ropy 100 dolarů za barel.

“Máme sankce vůči Íránu a nikdo netuší, co budou exportovat Íránci. Za druhé, existují potenciální poklesy v různých zemích, jako je Libye, Nigérie, Mexiko a Venezuela, “uvedl.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Jak to, že pražská havloidní kavárna nedělá demonstrace a nevypovídají se diplomaté…. to se stát u rusů to by bylo řevu…. čt a čro mlčí jak hrob…. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/486896-novinar-byl-zavrazden-priznali-saudove-v-jeho-obleceni-se-prochazel-tajemny-dvojnik.html

konzerva
Návštěvník
konzerva
Jéňa
Návštěvník
Jéňa

…Reuters zveřejnil příčinu smrti Chášukdžího:

https://www.hlavnespravy.sk/reuters-zverejnil-pricinu-smrti-chasukdziho-agenti-spanikarili/1557522

100 bodů, to trumfne vše! 🙂

Budro
Návštěvník
Budro

Tak nevim, ale to kdyz mu ti saudove urezavali ty prstiky , tak to uz vedeli ze to streamuje ven ? Pokud jo, proc mu ty hodinky nesundali a nevypnuli ? Leda, ze by chteli aby si snoubenka a turci poslechli , co je ceka kdyz budou spionovat saudy. Nebo ti katovi holomci primo pracovali proti zajmum saudu? No kazdopadne tam ma pan VK trhlinu v informacnim poli 🙂