Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní...

Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní výbor v parlamentu vedlo SPD. Analytik Evropských hodnot se obává o “proatlantické vazby” zcela zbytečně! Stropnický míří do Bruselu, Fiala nechce z NATO, všechno jedna proatlantická rodina!

Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní výbor v parlamentu vedlo SPD. Analytik Evropských hodnot se obává o “proatlantické vazby” zcela zbytečně! Stropnický míří do Bruselu, Fiala nechce z NATO, všechno jedna proatlantická rodina!

“Předsedou branně-bezpečnostního výboru musí být někdo, kdo bude prosazovat naše bezpečnostní vazby a spolupráci v Evropě na půdorysu NATO a pokud vím, SPD nikdy nedeklarovala, že chce z NATO vystoupit, takže nevidím problém v tom, aby třeba SPD tu pozici dostala ve sněmovně”, uvedl exkluzivně pro redakci našeho serveru člen vyjednávacího týmu za Hnutí ANO, který se zúčastnil schůzky s hnutím SPD. A za nedlouho poté už oficiálně to samé potvrdil i Jaroslav Faltýnek, druhý muž v Babišově straně. Představa, že bezpečnostní výbor sněmovny povede zástupce SPD vyvolala prudkou alergickou reakci v neziskovém think-tanku Evropské hodnoty. Jakub Janda ihned zasedl k počítači a sepsal provolání [1] pravicovým opozičním stranám ve sněmovně, aby nepřipustily obsazení postu předsedy bezpečnostního výboru člověkem z SPD, že prý by to ohrozilo proatlantické spojenectví a rovnou doporučil, aby na pozici ve výboru byla dosazena Helena Langšádlová z TOP09. Já opravdu nevím, jestli pan Janda byl posledních několik dnů na dovolené někde na Marsu, ale jeho obavy o proatlantické vazby, jak to on nazývá, jsou zcela a jednoznačně liché.

Jakub Janda, zástupce ředitele Evropských hodnot

Začněme pěkně od začátku. Před několika dny uveřejnil Reflex článek [2] o tom, že všechno je jinak, pokud jde o Martina Stropnického z ANO, dosavadního a pořád ještě ministra obrany. Ačkoliv Andrej Babiš původně naznačoval, že se Stropnickým počítá do funkce ministra zahraničí, samotný Stropnický se Reflexu svěřil, že toto není jeho případ a že ve skutečnosti míří do Bruselu jako velvyslanec ČR v NATO. Mně to nepřekvapuje. Stropnický se za uplynulé 4 roky osvědčil jako pan “všehoschopný”, který se postaral o zavedení nového národního kolorytu v ČR, o tzv. Dragounské jízdy americké armády, ale především o převedení 4. Brigády z Žatce pod přímé velení 10. obrněné divize Bundeswehru, pod kterou bude brigáda působit v Pobaltí od poloviny ledna příštího roku na hranici doteku s Ruskem. Za tyto činy si Martin Stropnický vysloužil u NATO respekt a ostruhy, takže jeho pozice velvyslance u NATO v Bruselu je naprosto logickým závěrem.

Co dělat, když oligarcha má překvapivě programový průnik s alternativní stranou?

Ale pojďme dál. Pokud jde o SPD, nechápu obavy Jakuba Jandy už naprosto vůbec. Minulý čtvrtek na ČT24 vyvolal místopředseda SPD Radim Fiala doslova pozdvižení svými výroky ve vztahu k referendu o vystoupení z NATO. Moderátorovi ČT do očí tvrdil v přímém přenosu [3], že SPD nikdy neusilovala o vystoupení z NATO, že neusilovala ani o referendum o vystoupení z NATO, a že pokud by nějaké referendum bylo, potom by SPD nedoporučila svým voličům hlasovat pro vystoupení z NATO, protože v současné době prý není za NATO jiná náhrada a alternativa. Výroky vyvolaly vlnu rozhořčení, která se snesla na Fialův profil na Facebooku, kde ihned následující den v pátek své výroky z ČT korigoval a zcela anuloval tvrzení o tom, že SPD neprosazuje referendum o NATO, protože to se ukázalo jako lež, neboť slib voličům o referendu k NATO má SPD přímo ve volebním programu.

Jenže, co se nestalo. Namísto toho, aby SPD předstoupilo před voliče alternativy a vyslalo jim ubezpečovací signál, že SPD chce z NATO vystoupit, když ne teď, tak alespoň někdy v dohledné budoucnosti, tak místo toho Radim Fiala v pátek na svůj Facebook napsal slova, ze kterých minimálně vlastencům mrazí v zádech. Fiala na svůj FB napsal doslova toto:

Česká republika musí být součástí vojenského spojeneckého systému. Nemáme vlastní zbraně hromadného ničení ani jiné globální zbraňové a zpravodajské prostředky. NATO zatím pro Českou republiku bohužel nemá alternativu. Bylo by nerozumné ukvapeně opustit bezpečnostní systém, který sice pro nás není ideální, ale jiný nemáme. To nic nemění na skutečnosti, že podporujeme zákon o referendu, který by občanům umožnil rozhodnout se v referendu o vystoupení z NATO. Jsem přesvědčen, že většina lidí má rozvahu, zdravý rozum a vidí globální hrozby dneška. Především hrozby dnes spojené se šířením zbraní hromadného ničení.

Nejvíce zděšení ve mně vyvolává poslední věta, protože ta není z hlavy pana Fialy, to je narativ proamerických neziskovkářů, to je rétorika mainstreamu, kterou slyšíme každý den z médií už od roku 2001. Naposledy, když se mluvilo o zbraních hromadného ničení, tak to skončilo invazí americké armády (bez mandátu OSN, ale pod záštitou NATO, jak jinak) do Iráku, kde ani po mnoha letech bojů a více jak milionu mrtvých se žádné zbraně hromadného ničení nikdy nenašly. A přitom právě vlastnictví těchto zbraní bylo záminkou USA pro invazi do Iráku v roce 2003. A ty samé zbraně měly být záminkou pro invazi do Sýrie v roce 2013, kde ale plány Američanům překazila ruská diplomacie, které zajistila likvidaci zbytků zásob bojových plynů syrské armády z dob vlády Bašárova otce Hafíze Asada. Když nevyšla Američanům záminka pro invazi do Sýrie, přišli s plánem “B” a vytvořili v Sýrii nový mocenský útvar s názvem Islámský stát. Ten měl porazit Asadovu vládu rozvratem země zevnitř. Opět muselo na pomoc přispěchat Rusko, které zvrátilo vývoj v syrské válce. Bez Ruska by dnes ze Sýrie bylo druhé Somálsko.

SPD začíná kopírovat politiku polské vládní strany

Proto jsem doslova zděšen slovníkem pana Fialy. Zbraně hromadného ničení jsou přece americké zbraně! Zbraně americké armády, letadla, bomby, kazetová munice, fosforové bomby a především masivní migrace běženců z Američany rozvrácených zemí do EU, která je největší zbraní hromadného ničení evropské kultury. Takže já, na rozdíl od Jakuba Jandy, nevidím v SPD naprosto žádný problém, proč by pan Fiala nebo jiný kandidát za SPD nemohli obsadit post předsedy bezpečnostního výboru, kde je kladný vztah k NATO podmínkou jmenování do této funkce ve sněmovně, přes to nejede vlak. Pokud místopředseda SPD používá slovník jako okopírovaný od neoconů, pokud na ČT se staví tak rezolutně proti myšlence referenda o vystoupení z NATO, i když později svůj výrok na FB koriguje, a pokud i na Facebooku vyjadřuje podporu setrvání v alianci, potom je z hlediska proatlantických hodnot všechno naprosto v pořádku, pane Jando. SPD prostě bude kopírovat procesy polské strany Právo a Spravedlnost (PiS) polské premiérky Beaty Szydlové, která vede stejnou politiku jako SPD a Tomio Okamura.

Polská premiérka Beata Szydlová

Je to politika ostré kritiky a odporu vůči EU, politika ostrého odporu proti migraci, ale politika pevného bezpečnostního svazku s NATO a s USA. Je úplně jedno, že se důvody pro NATO liší v Česku a Polsku. Zatímco v Polsku je důvodem pro členství v NATO prý údajná agrese a hrozba Ruska, v ČR je to nespecifikovaná a neurčitá hrozba zbraní hromadného ničení, jak tvrdí pana Fiala. Já to naprosto chápu. SPD je hnutí, jehož členskou základnu tvoří mnoho lidí s kladnými postoji k Rusku a k politice Vladimira Putina a musí být jasné i vedení SPD, že nemohou pro setrvání v NATO argumentovat stejným slovníkem jako Poláci, že by SPD varovala před Ruskem. To by znepřátelilo voličskou základnu SPD. Takže se jako argument pro setrvání používají obecné fráze o globálních hrozbách a zbraních hromadného ničení. Ano, jde o pokrytectví, protože když sedíte na židli NATO, nemůžete se tvářit, že se vás ozbrojené akce a agrese NATO v mnoha zemích ve světě netýkají. Nemůžete sedět v NATO a tvářit se, že vysílání českých brigád pod velením Bundeswehru na hranice Ruska jde mimo vás. Ne, té zodpovědnosti se nikdy nezbavíte.

V Česku vznikne parlamentní a nepodepsaná koalice ANO, SPD (a tiché podpory KSČM)

Jak hnutí ANO, tak i hnutí SPD, si dokonale rozumí v úloze NATO. Pro oba politické subjekty nemá v této chvíli NATO náhradu. Poslední 4 roky ministr obrany za hnutí ANO posiloval svazek ČR s NATO a jmenovitě s USA, Okamurovo hnutí SPD se nikdy nevyslovovalo pro vystoupení z NATO, pouze připouštělo a slibovalo voličům možnost referenda a vyjádření se k setrvání v NATO. Podle mého názoru nebyl výrok Radima Fialy minulý čtvrtek na ČT náhodný. Místopředseda SPD tím nahodil udičku a signál směrem k hnutí ANO, aby bylo ubezpečeno, že SPD nechce z NATO vystupovat, protože pokud by takový požadavek zazněl, hnutí ANO by nesouhlasilo s postem předsedy bezpečnostního výboru pro SPD.

Celé to nakonec může být jenom kalkul v rámci politického obchodu. SPD v bezpečnostním výboru bude kopírovat polskou politiku Beaty Szydlové. Nulová tolerance k migraci a pevné spojenectví s NATO pod kontrolou amerických neoconů. Američané zastaví migraci uprchlíků do země výměnou za pevné spojení země s americkou globální mocí Pax Americana ve Střední Evropě v chystaném bojovém postavení armád pro závěrečný útok proti Rusku. A děsí mně, jak voliči na alternativě tomu dokonce tleskají.

Martin Stropnický a Ursula von der Leyen (ministryně obrany DE) podepisují dokument o převedení velení 4. Brigády z Žatce pod 10. Obrněnou divizi Bundeswehru.

O tom, že mezi hnutím ANO, SPD a KSČM vzniká volná vnitroparlamentní koalice, o tom svědčí i dnešní schůzka opozičních stran ve sněmovně, kterou nachystali Piráti, ale nepozvali hnutí ANO. A tady si všimněte jedné zajímavosti. Tomio Okamura včera na ČT24 toto okomentoval, že na tuto schůzku byla pozvána i SPD, ale podle Okamury se jí nikdo za SPD nezúčastní, protože nebylo pozváno hnutí ANO. Výrok najdete ve videu v úvodu článku v čase 02:11. A to prý není správné, takže ani hnutí SPD se schůzky nezúčastní.

Už z tohoto zajímavého synchronního postoje mezi Okamurou a Babišem vidíme, že obě dvě hnutí se drží společně spíš za ruce než pod krkem, obrazně řečeno a Okamura si nechce znepřátelit Babiše a ohrozit tím šance na bezpečnostní výbor pro SPD a ochotu ANO zvednout ruku pro Okamurovy volební cíle, např. obecné referendum nebo odvolatelnost politiků jako manažerů ve firmě. Protože jak Babiš, tak i Okamura se dívají na politiky jako na vyměnitelné figury ve smyslu státních manažerů. Tomio Okamura opět ve výše uvedeném videu pronesl, že chce, aby politici byli odvolatelní jako každý občan v zaměstnání. Tento výrok najdete v čase videa 05:50. No, a to je globalistická teze NWO, kdy politické strany budou nahrazeny hnutími a politikové vyměnitelnými manažery, kterou prosazuje Babiš. Všechno jede tak, jak má.

Mocenský tenzor svedl do souručenství nenáviděného Babiše s hnutím, které postavila alternativa. Paradox nebo kouzlo nechtěného?

A nelze se tomu divit, když 30% lidí v zemi volí manažera a oligarchu a když většina stran, která měla v programu vystoupení z NATO, se vůbec do sněmovny nedostala, tedy s výjimkou KSČM, která ale obrovsky ztratila ve volbách. Takže cynik by pronesl konstatování, že přesně máme, co jsme chtěli. Lidé nechtějí politiky, ale chtějí manažery. Lidé křičeli, že stát není firma, ale většina lidí u voleb volila hnutí, které je vedeno jako firma a jehož předseda není politik, ale tvrdý manažer. A stejně ti samí lidé, co říkají, že stát není firma, chtějí odvolávat politiky způsobem, jako se odvolávají vrcholoví manažeři právě ve firmách. Řekněte sami, není to absurdní?

Z tohoto všeho mi vyplývá, že lidé nerozumí procesům, které se okolo nich dějí a lidé nevědí, co ve skutečnosti chtějí. A jak může nastat ve společnosti změna, když lidé nevědí, co chtějí? Jak může nastat posun, když alternativní strany nechtějí vystupovat z NATO, bez ohledu na důvody, když volby jasně ukázaly v ČR, jak jsem půl roku dopředu varoval a předpovídal, že ani sebevětší špína a dokonce ani trestní stíhání nedokáže zastavit kandidáta, který je dopředu vybraný v rámci globalizační perestrojky? Jak pomoci národu, který volí oligarchu a jak pomoci politické alternativě, která sama o sobě nechce vystoupit z NATO?

Najednou slyšíme od alternativních voličů, že NATO prý nevadí a vystoupení z něho není priorita. Takže se těšte na další a další Dragounské jízdy!

Na tyto otázky si musíte sami odpovědět. Zkuste se zamyslet, proč tolik lidí na alternativě hledá spasitele a mesiáše, ale když skončí volby, otočením knoflíku zůstává všechno nejen při starém, ale dokonce se posilují procesy, které jsme nikdy nechtěli. Posilování svazku s NATO, posilování státních manažerů a oligarchů na úkor skutečně pronárodních stran, mizerný výsledek ve volbách u všech stran, které měly v programu vystoupení z NATO. Nikdo se nechce s vítězem voleb bavit, s výjimkou strany, kterou pomohla vybudovat zpravodajská alternativa, která přitom bojovala proti vítězovi. Paradox za paradoxem.

Nakonec se alternativec bude bavit s oligarchou a vítězem voleb o tom, jak setrvat v NATO, jako posílit alianční závazek v Bruselu a jak zablokovat migraci, která je americkým nástrojem na rozvrat Evropské unie. Migrace už vehnala do americké náruče 4 země, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Ve všech těchto 4 zemích vyrostly za poslední 4 roky trvalé americké základny, bez referend obyvatelstva, pochopitelně. A ve všech těchto zemích zahraniční politika posiluje ve směru proti Rusku. A to i ve vychvalovaném Orbánově Maďarsku, kde sice je odpor proti EU a proti migraci, ale politika proti Rusku podle amerických not tam jede se stejnou silou jako v Polsku. Česká republika se stane 5. zemí “amerického bezpečnostního valu” v Evropě, jako to nazval jeden z největších amerických neoconů, generál James Mattis. A z toho může mít Jakub Janda z Evropských hodnot jedině radost. Problém je možná v tom, že různí analytici z neziskovek nevidí pod povrch procesů nadnárodního řízení a posuzují politické subjekty v ČR podle různých nálepek. Pokud by totiž šli do hloubky, viděli by u hnutí ANO i SPD naprosto jasný a pevný alianční závazek vůči NATO.

Video závěrem, proč je třeba politiky kontrolovat a ne milovat

Několik čtenářů nás včera do redakce upozornilo na poněkud nepříjemné video o Tomiu Okamurovi. Jde o jeho výroky ve vztahu k DPH na pivo. V roce 2016 totiž Tomio ostře odsoudil tehdejší návrh ministra financí Andreje Babiše na snížení DPH u piva a označil to za čirý populismus. Jenže o pouhý rok později Tomio Okamura v rozhovoru pro Seznam před volbami nejen obhajuje snížení DPH na pivo, ale dokonce úplné zrušení DPH u tohoto alkoholického nápoje. Video je sestříháno tak, aby ukazovalo výroky z roku 2016 a 2017 pro vykreslení kontrastu. Nechci tady řešit pivo, to není smyslem tohoto článku.

Jenom chci upozornit na to, že právě na tomto příkladu vidíte, proč nesmíte politiky milovat nebo považovat za mesiáše, protože mění své názory a otáčí je o 180 stupňů. Ne, nemusíte hned křičet, že pivo není důležité, že důležitější je migrace. O to vůbec nejde. Pouze chci upozornit na to, že jednoho dne se může stát, že politik, kterýkoliv politik, může najednou změnit diametrálně politický názor způsobem, že vám to vyrazí dech. Pivo není důležité, ale představa, že nějaký politik nemá problém po pouhém roce obrátit své postoje o 180 stupňů a bít se za ně v rozhovoru jako lev, jako kdyby zrušení DPH na pivo prosazoval odjakživa a nikdy proti tomu nevystupoval, to je opravdu děsivý pohled. Nemilujte politiky, ale kontrolujte je!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

189 Komentářů o "Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní výbor v parlamentu vedlo SPD. Analytik Evropských hodnot se obává o “proatlantické vazby” zcela zbytečně! Stropnický míří do Bruselu, Fiala nechce z NATO, všechno jedna proatlantická rodina!"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
gonoss
Návštěvník

Proč, propánakrále, nehledě na téma článku, děláte reklamu tak špinavé a podlé vlastizrádné kurvě Jandovi?
Jediné co mne na té špíně zaujalo, že navrhl do bezp. výboru stejnou kurvu, navíc blbou jak troky, atomovou bombardákyni Langšádlovou!

honza
Návštěvník

Důležité je, že Okamura prosazuje široké obecné referendum a staví to na první místo. Pak bychom si mohli odhlasovat věci, které chceme, i bez ohledu na vůli politiků – třeba i vystoupení z NATO apod. Proto taky SPD volím.

Administrator
Admin

Obecné referendum bude mít výluky, exkluze, ve kterých nepůjde v referendu o otázce hlasovat. Stropnický minulý týden říkal na ČT, že hnutí ANO bude požadovat do zákona o obecném referendu podmínku, že se referendum nebude moci vypisovat v otázkách daní, bezpečnostních smluv (NATO), lidských práv, náboženského přesvědčení (zákaz šaríe by tím pádem nešel v referendu řešit) a již podpepsaných mezinárodních smluv (EU, FATCA, CETA atd). Pokud by to takto bylo v zákoně, tak nepůjde vypsat referendum ani o NATO, ani o EU a ani celé řadě dalších věcí. Musel by se stát zázrak, aby to obecné referendum mělo opravdu silné pravomoci.

honza
Návštěvník

To jsou ale podmínky ANO. Kdyby bylo ideální referendum podle Okamury, tak se o tom hlasovat může. Bohužel na to získal málo hlasů, takže musí pracovat s tím, co má. A v situaci, kdy zřejmě jasná většina lidí by stejně v referendu odmítla vystoupení z NATO, tak nemá smysl na to tolik tlačit. Okamura odmítl vyslání českých vojáků do Pobaltí apod. Já doufám, že protlačí aspon nějaké věco proti islámu, i když jsem v tom skeptický

HumanaeLibertas
Návštěvník

Na to je potřeba připravit informační pole. Takhle zásadní otázky jako vystoupení z EU a NATO nemůžou být rozhodnuty součastně, protože podle nějaké strategie plánování a analýzy nám všem musí bejt jasné, že v součastné době je to nereálné (NATO) a pokud by měl být výsledek referenda závazný a nešlo by o něm hlasovat znovu, tak jeden pokus bez pořádné přípravy informačního pole a nevhodné konstelaci společenské nálady a událostí ve světě veškeré naděje zničí a budeme mít útrum a další možností bude už jen revoluce. Referendum o EU jo, ale né hned, myslím, že v průběhu dalšího volebního období se počet odpůrců ještě zvýší. Referendum o NATO, v součastnosti ne, né kvůli tomu co říká Fiala, ale proto, že není ten pravý čas. Dočkat času, jako husa klasu.

nesehnutý
Návštěvník

V NATO chce momentálně být zhruba 82% voličů, kteří se účastnili letošních voleb. Pouze KSČM chce z NATO a SPD až sice výhledově, ale budiž to počítáno jako že snad ano.
Jen tipuji, že pokud by teď bylo referendum o NATO, tak lidé budou chtít setrvat v NATO. To je vidět z výsledku voleb. Těch 40% co nevolí, nebudou volit dál tak jako tak. No a to samé platí o referendu k vystoupení z EU. Tam je jistota jen u voličů SPD 10,64%.
Takže co tady řešíme?

honza
Návštěvník

Vy uvažujete logicky, ale spousta voličů takhle nepřemýšlí. Lidé často ani netuší,proč někoho volí – já jel ted ve vlaku, kde muž se bavil se svojí matkou a říkal jí, že bude volit Piráty – ta se ho ptala proč a co prosazují a on jí řekl, že jejich program nečetl, ale zdají se mu dobří…a takových voličů je celá řada. Typický volič ANO volí Babiše, protože je proti “tradičním zkorumpovaným politikům” a vůbec netuší, co vlastně prosazuje. My tu přemýšlíme v souvislostech, ale většina voličů tak neuvažuje.
Takže klidně je možné, že většina lidí by byla pro vystoupení z EU – i když volí stranu, která odmítá výstup z EU -typicky voliči ANO, ČSSD apod. – prostě lidi bud netuší, co prosazuje strana, kterou volí, případně to pro ně není taková priorita

Zighartice
Návštěvník

honza@18:36
Úterý 21. ledna 1992
Poslanec SN M. Zeman

„Na druhé straně jsem jako ten, kdo byl odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně sedět v této sněmovně, přesvědčen jako zúčastněný pozorovatel, že neplatí, že každý sedmý poslanec je notorický alkoholik. Případ, kdy poslanec alkoholem intoxikovaný s tupým žuchnutím dopadne mimo své poslanecké křeslo, je v této sněmovně poměrně vzácný. Stejně tak jsem přesvědčen, že neplatí, že dokonce každý sedmý poslanec je dementní, a to i tehdy, kdybych do této množiny sebekriticky zahrnul i sám sebe. A já se domnívám, že je to právě ona slabá, leč existující pozitivní deviace mezi parlamentem a veřejností, onen prostý fakt, že procento dementních mezi námi je o něco nižší, než je průměr, tento fakt zakládá moji důvěru k tomuto parlamentu. Proto bych chtěl varovat před nekritickým spoléháním na referendum. Proto bych si přál, aby tento i budoucí parlament byl natolik inteligentní, aby k referendu – pokud možno – nemuselo dojít. Děkuji vám za pozornost. (Potlesk.)“

Měl pravdu, jenže IMHO ne každý ho asi správně pochopil.
nevaruje před referendem, ale před nekritickým spoléháním na něj.
Ve smyslu tom, že poslanci by pak házeli všechno na lid, a sami si myli ruce.
V r.1992 ale Zeman ještě nemohl vědět, že poslanci na lid stejně všechno hodí a osobní odpovědnost žádná nebude.
Tehdy byla doba nadějí, dnes je situace jiná, a referendum je páka, kdy zrádné poslance, spolupracují s organizovaným zločinem (lobisté, neziskovky) a pro cizí mocnosti,(EU a jejich vydírání) naopak přehlasovat.
Jinak samozřejmě, referenda by se měla vyhlašovat jen za jasně daných pravidel, a pro zásadní věci.
Asi bych dokázal vymyslet tu věc tak, aby se nedala moc zneužít, ale myslím, že to dokáží i povolanější, takže to nechám na nich a hodnotit si dovolím až výsledný produk s jeho případnými dopady a aspekty …

Jana
Návštěvník
Jana
Návštěvník

Lidé by se měli dozvědět, jak veřejnoprávní televize úmyslně neinformuje o zločinných plánech Pentagonu – USA, vedoucí země NATO. Bylo by možné publikovat článek o tom, jak generální ředitel ČT Petr Dvořák jako odpověď na mou stížnosti se vyjádřil Radě ČT, že neodvysílá toto důležité svědectví bývalého šéfa NATO amerického generála W. Clarka z r. 2007?
P. Dvořák ho vyhodnotil jako NEAKTUÁLNÍ v roce 2012.W. Clark promluvil o tom, co mu bylo oznámeno v Pentagonu dva týdny po útocích na Pentagon a WTC – v září 2001.
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

Argor
Návštěvník

Z Facebooku
Tomio Okamura – SPD
Včera v 0:00

Navrhujeme zákon o referendu, který by občanům umožnil rozhodovat o všech zásadních otázkách vyjma těch v rozporu se základní listinou práv a svobod. Naši občané by tak mohli závazně rozhodnout například o našem členství v EU, o přijetí eura, o vystoupení z NATO, o odvolatelnosti a přímé hmotné odpovědnosti politiků, o snížení počtu poslanců, o zrušení Senátu, o časově omezeném mandátu soudců, o zrušení koncesionářských poplatků ČT, o zákazu propagace islámské ideologie v ČR, o nulové toleranci nezákonných migrantů, o tom aby šly miliardové zisky státních firem zpět k občanům do rozpočtu, o deprivatizaci vody zpět do rukou měst a obcí, o zestátnění exekutorů, o tom aby se důchody zvyšovaly všem stejnou částkou nikoliv stejným procentem jako je tomu nyní atd.
Co se týče našeho členství v NATO, my v SPD máme k fungování NATO obrovské výhrady, a odmítáme navyšovat příspěvek ČR do NATO na 2% našeho HDP. Je nutné připravit pro ČR jinou bezpečnostní alternativu – cílem musí být akceschopná Armáda ČR, pro kterou bude prioritou obrana naší republiky. SPD odmítá účast na zahraničních intervencích bez mandátu OSN v zájmu cizích mocností a nesouhlasíme s cizími vojenskými základnami na území České republiky v době míru.
Dnes není naše armáda schopna bránit naší republiku ani početně, ani materiálně. Stávající naše armáda je schopna ubránit území velikosti Středočeského kraje maximálně po dobu šesti týdnů. Na více nejsou kapacity. Proto má naše hnutí SPD připravenou komplexní reformu české armády, která obsahuje mimo jiné zásadní posílení aktivních záloh. Vzorem je nám Švýcarsko, které není členem NATO, stejně jako Rakousko.
Bohužel v tomto okamžiku, za stávajícího stavu Armády ČR, nemáme zatím jinou alternativu než abychom byli součástí nějakého vojenského spojeneckého systému. Jinak se ocitneme v absolutním bezpečnostním vákuu.

snehurka
Návštěvník

Rychetský prezidenta Zemana s článkem 9 odst. 2 ústavy nepřechytračí.
„Senát není posvátná kráva. A nejjednodušším způsobem, jak dosáhnout toho, aby Senát nerozhodoval o nesmyslech, je Senát zrušit. Nicméně odpůrci tohoto návrhu právem říkají, že to nejde, neboť kapři si nevypustí svůj rybník. A o rozpuštění horní komory musí rozhodnout obě komory parlamentu. Jako vždy jsem objevil geniální řešení. To spočívá v metodě, kterou nazývám vyhladovění Senátu. Státní rozpočet je jediný zákon, který schvaluje pouze Poslanecká sněmovna a který neprojednává Senát. V návrhu zákona o státním rozpočtu je nicméně kolonka, která se jmenuje výdaje Senátu. Co brání poslancům, aby tyto výdaje patřičně omezili? Nebudu říkat na nulu, i když i to by bylo možné, čistě teoreticky, ale řekněme tak, aby se ze Senátu nestala luxusní cestovní kancelář, kterou Senát do značné míry je – a aby v každém případě došlo k tomu, k čemu došlo ve Švédsku, kde byl Senát zrušen, kdy se senátorům dala doživotní renta, ale v roce 2000 svobodný stát Bavorsko zrušil Senát. A také se nic nestalo. Ani Švédsko, ani Bavorsko se nedostaly do krize, nemají Senát – a panebože, o co přišli,“ dodal Zeman.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vy-nejste-vic-nez-113-tisic-lidi-kteri-chteji-abych-kandidoval-Budu-kandidovat-setrel-Zeman-pred-plnym-namesti-disidenta-Hradilka-511485
http://www.ceska-justice.cz/2017/11/rychetsky-k-vyroci-ustavy-souslovi-pravni-stat-se-zmenilo-ve-floskuli/

HumanaeLibertas
Návštěvník

Docela by mě zajímalo, komu bude Topolánek brát voliče, ale popravdě je to takovej černej kůň, takže je možný říct i kdo bude jemu brát voliče. Jsem rád, že Tomio nekandiduje, to by byla hrozná podpásovka.

Zighartice
Návštěvník

HumanaeLibertas@21:25
IMHO přímou volbou Topol nevyhraje a současný prohlášení Fialy o jeho podpoře jen ukazuje, jak ODS dál setrvává na svých chybách a omylech. Ten panák špatně vyhodnocuje postavení ODS. Na jedný straně se zaštituje tím, že ON zbavil ODS kmotrů a na druhý straně to volbou na Topola zase všechno popírá. Vychází to z jeho přesvědčení, že vlastně je povolebním výsledkem ODS velmi spokojenej a prezentuje to tak, že to je právě ON, kdo vyvedl ODS z bahna.

Jenže čeština má pro jeho činění mnohem trefnější výraz = Fiala pouze připopopozvedl ODS z bahna a to je sakra rozdíl oproti slůvku pozvedl. Prostě tím, že ukázal na Topola zase všechno z toho popopozvednutí zase pěkně do toho bahna připlácl. A dobře, že ODS má takový myšlenkový bohatce, moc dobře! Ale Vy buďte trpělivej, dejte tomu pár dní, však na Topola taky dojde, má až moc kostlivců ve skříni.

Sasin
Návštěvník

Exekuce musejí být zrušeny, né zestátněny. A gdo tomu nerozumí je stejnej hajzl jako ti, co to zavedli. Zdravotnictví zdarma, podíly na neprodejné půdě bez výpalného, zrušit pro venkov stavební dozor vrchnosti a volit jen své potřeby společně s ostatními, né volit blboně přímo a odvolávat je jako na běžícím páse. O tom mluvte a názory si strčte za klobouk. Gdo má více nahrabáno než deset milionů je přece jasnej. O tom mluvte, co s něma. Gdo si vyřizuje kšefty v parláámentní kantýně, o tom mluvte, co s něma. Bavte se věcně, co dál, jaký plán s touto zemí. To je minimum o čem by se mělo jednat. Soudce vyhodit. zákony spálit a vytvořit nové od píky. Komu patří tato zem a jak se bude spravedlivě dělit k životu. Co chceme učit děti. Co chceme poslouchat v rádiu. Co chceme vidět v televizi. Co chceme jíst. Jak chceme bydlet. Čím se chceme zabývat, co chceme tvořit a jaké nástroje si k tomu vybereme. Jaké technologie chceme využívat a jaké objevy potřebujeme vyhrabat z hrobů a nevědomosti. jak se chceme chovat k sobě navzájem. Jak chceme vytvářet přirozené rodinné vztahy a co chceme aby po nás zbylo. A to přinejmenším ve střednědobém výhledu na prvních 1000 let kua.

ladar
Návštěvník

Před volbami jste v jednom článku popsal dvě cesty, které máme. Jednu s Merklovou a Bruselem do pevného jádra se všemi negativy jako migrace a euro. Druhou zhruba tu co jste popsal v tomhle článku. Ani jedna není dobrá, ale já bych si vybral tu bez migrace s hrozbou války proti Rusku. Vím, že to zní hrozně, ale podle mě je to menší zlo. Válka totiž není na pořadu dne a ještě dlouho nebude, podle mě nebude nikdy!!! Jde jen o to, aby měly americké zbrojařské firmy kam prodávat zbraně. A k tomu aby státy kupovaly zbraně se musí vytvářet důvody.

Rád bych od Vás slyšel občas něco optimistického…

ladar
Návštěvník
Zighartice
Návštěvník

Ladar@19:19
Prozatím tuto informaci považuji za námluvy k 8/10 a děkuji za odkaz, který archivuji …

iva
Návštěvník

A) když je ten odporný hmyz “zděšen”, tak já jsem potěšena
B) takový odporný hmyz si za “analytika” může vybrat zase jen jiný odporný hmyz
C) mimo téma – ale jak může někdo s takovou vizáží točit porno?, to musel být řádný propadák – nepřitažlivý pro muže i ženy, slizký a totálně odpudivý … copak ten Chovanec totálně ztratil rozum?

Perun Hromovládný
Návštěvník

Po té úvodní fotce to nechci ani číst a jdu rovnou zvracet.

Ereinion
Návštěvník

Nevím, jestli SPD kopíruje politiku PiS…řekl bych, že k NATO má SPD lepší postoj než prezident Zeman, kterého chcete podporovat (což je naprosto v pořádku). Pokud by však SPD podporovala třeba výstavbu americké základny, tak Vám dám za pravdu…

A také nevím, proč pořád mluvíte o spasiteli…nemyslím si, že lidi se na to dívají takto černobíle…samozřejmě nějací se najdou, ale hodně z nich volila Okamuru i přes nějaké výhrady jako menší zlo, včetně mě…spasitela jste tady možná viděli Vy před rokem v Trumpovi, teď už o něm nepíšete…

janda buzík
Návštěvník

Ten úchylný buzík Janda-to je ale velice odporná nechutná slizká židocigánská držka,velmi přitahující moji botu,…kopačka do tak odporné tlamy,ta by sedla 😉

wpDiscuz