Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní...

Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní výbor v parlamentu vedlo SPD. Analytik Evropských hodnot se obává o “proatlantické vazby” zcela zbytečně! Stropnický míří do Bruselu, Fiala nechce z NATO, všechno jedna proatlantická rodina!

Jakub Janda je zděšen, že Hnutí ANO souhlasí s tím, aby bezpečnostní výbor v parlamentu vedlo SPD. Analytik Evropských hodnot se obává o “proatlantické vazby” zcela zbytečně! Stropnický míří do Bruselu, Fiala nechce z NATO, všechno jedna proatlantická rodina!

“Předsedou branně-bezpečnostního výboru musí být někdo, kdo bude prosazovat naše bezpečnostní vazby a spolupráci v Evropě na půdorysu NATO a pokud vím, SPD nikdy nedeklarovala, že chce z NATO vystoupit, takže nevidím problém v tom, aby třeba SPD tu pozici dostala ve sněmovně”, uvedl exkluzivně pro redakci našeho serveru člen vyjednávacího týmu za Hnutí ANO, který se zúčastnil schůzky s hnutím SPD. A za nedlouho poté už oficiálně to samé potvrdil i Jaroslav Faltýnek, druhý muž v Babišově straně. Představa, že bezpečnostní výbor sněmovny povede zástupce SPD vyvolala prudkou alergickou reakci v neziskovém think-tanku Evropské hodnoty. Jakub Janda ihned zasedl k počítači a sepsal provolání [1] pravicovým opozičním stranám ve sněmovně, aby nepřipustily obsazení postu předsedy bezpečnostního výboru člověkem z SPD, že prý by to ohrozilo proatlantické spojenectví a rovnou doporučil, aby na pozici ve výboru byla dosazena Helena Langšádlová z TOP09. Já opravdu nevím, jestli pan Janda byl posledních několik dnů na dovolené někde na Marsu, ale jeho obavy o proatlantické vazby, jak to on nazývá, jsou zcela a jednoznačně liché.

Jakub Janda, zástupce ředitele Evropských hodnot

Začněme pěkně od začátku. Před několika dny uveřejnil Reflex článek [2] o tom, že všechno je jinak, pokud jde o Martina Stropnického z ANO, dosavadního a pořád ještě ministra obrany. Ačkoliv Andrej Babiš původně naznačoval, že se Stropnickým počítá do funkce ministra zahraničí, samotný Stropnický se Reflexu svěřil, že toto není jeho případ a že ve skutečnosti míří do Bruselu jako velvyslanec ČR v NATO. Mně to nepřekvapuje. Stropnický se za uplynulé 4 roky osvědčil jako pan “všehoschopný”, který se postaral o zavedení nového národního kolorytu v ČR, o tzv. Dragounské jízdy americké armády, ale především o převedení 4. Brigády z Žatce pod přímé velení 10. obrněné divize Bundeswehru, pod kterou bude brigáda působit v Pobaltí od poloviny ledna příštího roku na hranici doteku s Ruskem. Za tyto činy si Martin Stropnický vysloužil u NATO respekt a ostruhy, takže jeho pozice velvyslance u NATO v Bruselu je naprosto logickým závěrem.

Co dělat, když oligarcha má překvapivě programový průnik s alternativní stranou?

Ale pojďme dál. Pokud jde o SPD, nechápu obavy Jakuba Jandy už naprosto vůbec. Minulý čtvrtek na ČT24 vyvolal místopředseda SPD Radim Fiala doslova pozdvižení svými výroky ve vztahu k referendu o vystoupení z NATO. Moderátorovi ČT do očí tvrdil v přímém přenosu [3], že SPD nikdy neusilovala o vystoupení z NATO, že neusilovala ani o referendum o vystoupení z NATO, a že pokud by nějaké referendum bylo, potom by SPD nedoporučila svým voličům hlasovat pro vystoupení z NATO, protože v současné době prý není za NATO jiná náhrada a alternativa. Výroky vyvolaly vlnu rozhořčení, která se snesla na Fialův profil na Facebooku, kde ihned následující den v pátek své výroky z ČT korigoval a zcela anuloval tvrzení o tom, že SPD neprosazuje referendum o NATO, protože to se ukázalo jako lež, neboť slib voličům o referendu k NATO má SPD přímo ve volebním programu.

Jenže, co se nestalo. Namísto toho, aby SPD předstoupilo před voliče alternativy a vyslalo jim ubezpečovací signál, že SPD chce z NATO vystoupit, když ne teď, tak alespoň někdy v dohledné budoucnosti, tak místo toho Radim Fiala v pátek na svůj Facebook napsal slova, ze kterých minimálně vlastencům mrazí v zádech. Fiala na svůj FB napsal doslova toto:

Česká republika musí být součástí vojenského spojeneckého systému. Nemáme vlastní zbraně hromadného ničení ani jiné globální zbraňové a zpravodajské prostředky. NATO zatím pro Českou republiku bohužel nemá alternativu. Bylo by nerozumné ukvapeně opustit bezpečnostní systém, který sice pro nás není ideální, ale jiný nemáme. To nic nemění na skutečnosti, že podporujeme zákon o referendu, který by občanům umožnil rozhodnout se v referendu o vystoupení z NATO. Jsem přesvědčen, že většina lidí má rozvahu, zdravý rozum a vidí globální hrozby dneška. Především hrozby dnes spojené se šířením zbraní hromadného ničení.

Nejvíce zděšení ve mně vyvolává poslední věta, protože ta není z hlavy pana Fialy, to je narativ proamerických neziskovkářů, to je rétorika mainstreamu, kterou slyšíme každý den z médií už od roku 2001. Naposledy, když se mluvilo o zbraních hromadného ničení, tak to skončilo invazí americké armády (bez mandátu OSN, ale pod záštitou NATO, jak jinak) do Iráku, kde ani po mnoha letech bojů a více jak milionu mrtvých se žádné zbraně hromadného ničení nikdy nenašly. A přitom právě vlastnictví těchto zbraní bylo záminkou USA pro invazi do Iráku v roce 2003. A ty samé zbraně měly být záminkou pro invazi do Sýrie v roce 2013, kde ale plány Američanům překazila ruská diplomacie, které zajistila likvidaci zbytků zásob bojových plynů syrské armády z dob vlády Bašárova otce Hafíze Asada. Když nevyšla Američanům záminka pro invazi do Sýrie, přišli s plánem “B” a vytvořili v Sýrii nový mocenský útvar s názvem Islámský stát. Ten měl porazit Asadovu vládu rozvratem země zevnitř. Opět muselo na pomoc přispěchat Rusko, které zvrátilo vývoj v syrské válce. Bez Ruska by dnes ze Sýrie bylo druhé Somálsko.

SPD začíná kopírovat politiku polské vládní strany

Proto jsem doslova zděšen slovníkem pana Fialy. Zbraně hromadného ničení jsou přece americké zbraně! Zbraně americké armády, letadla, bomby, kazetová munice, fosforové bomby a především masivní migrace běženců z Američany rozvrácených zemí do EU, která je největší zbraní hromadného ničení evropské kultury. Takže já, na rozdíl od Jakuba Jandy, nevidím v SPD naprosto žádný problém, proč by pan Fiala nebo jiný kandidát za SPD nemohli obsadit post předsedy bezpečnostního výboru, kde je kladný vztah k NATO podmínkou jmenování do této funkce ve sněmovně, přes to nejede vlak. Pokud místopředseda SPD používá slovník jako okopírovaný od neoconů, pokud na ČT se staví tak rezolutně proti myšlence referenda o vystoupení z NATO, i když později svůj výrok na FB koriguje, a pokud i na Facebooku vyjadřuje podporu setrvání v alianci, potom je z hlediska proatlantických hodnot všechno naprosto v pořádku, pane Jando. SPD prostě bude kopírovat procesy polské strany Právo a Spravedlnost (PiS) polské premiérky Beaty Szydlové, která vede stejnou politiku jako SPD a Tomio Okamura.

Polská premiérka Beata Szydlová

Je to politika ostré kritiky a odporu vůči EU, politika ostrého odporu proti migraci, ale politika pevného bezpečnostního svazku s NATO a s USA. Je úplně jedno, že se důvody pro NATO liší v Česku a Polsku. Zatímco v Polsku je důvodem pro členství v NATO prý údajná agrese a hrozba Ruska, v ČR je to nespecifikovaná a neurčitá hrozba zbraní hromadného ničení, jak tvrdí pana Fiala. Já to naprosto chápu. SPD je hnutí, jehož členskou základnu tvoří mnoho lidí s kladnými postoji k Rusku a k politice Vladimira Putina a musí být jasné i vedení SPD, že nemohou pro setrvání v NATO argumentovat stejným slovníkem jako Poláci, že by SPD varovala před Ruskem. To by znepřátelilo voličskou základnu SPD. Takže se jako argument pro setrvání používají obecné fráze o globálních hrozbách a zbraních hromadného ničení. Ano, jde o pokrytectví, protože když sedíte na židli NATO, nemůžete se tvářit, že se vás ozbrojené akce a agrese NATO v mnoha zemích ve světě netýkají. Nemůžete sedět v NATO a tvářit se, že vysílání českých brigád pod velením Bundeswehru na hranice Ruska jde mimo vás. Ne, té zodpovědnosti se nikdy nezbavíte.

V Česku vznikne parlamentní a nepodepsaná koalice ANO, SPD (a tiché podpory KSČM)

Jak hnutí ANO, tak i hnutí SPD, si dokonale rozumí v úloze NATO. Pro oba politické subjekty nemá v této chvíli NATO náhradu. Poslední 4 roky ministr obrany za hnutí ANO posiloval svazek ČR s NATO a jmenovitě s USA, Okamurovo hnutí SPD se nikdy nevyslovovalo pro vystoupení z NATO, pouze připouštělo a slibovalo voličům možnost referenda a vyjádření se k setrvání v NATO. Podle mého názoru nebyl výrok Radima Fialy minulý čtvrtek na ČT náhodný. Místopředseda SPD tím nahodil udičku a signál směrem k hnutí ANO, aby bylo ubezpečeno, že SPD nechce z NATO vystupovat, protože pokud by takový požadavek zazněl, hnutí ANO by nesouhlasilo s postem předsedy bezpečnostního výboru pro SPD.

Celé to nakonec může být jenom kalkul v rámci politického obchodu. SPD v bezpečnostním výboru bude kopírovat polskou politiku Beaty Szydlové. Nulová tolerance k migraci a pevné spojenectví s NATO pod kontrolou amerických neoconů. Američané zastaví migraci uprchlíků do země výměnou za pevné spojení země s americkou globální mocí Pax Americana ve Střední Evropě v chystaném bojovém postavení armád pro závěrečný útok proti Rusku. A děsí mně, jak voliči na alternativě tomu dokonce tleskají.

Martin Stropnický a Ursula von der Leyen (ministryně obrany DE) podepisují dokument o převedení velení 4. Brigády z Žatce pod 10. Obrněnou divizi Bundeswehru.

O tom, že mezi hnutím ANO, SPD a KSČM vzniká volná vnitroparlamentní koalice, o tom svědčí i dnešní schůzka opozičních stran ve sněmovně, kterou nachystali Piráti, ale nepozvali hnutí ANO. A tady si všimněte jedné zajímavosti. Tomio Okamura včera na ČT24 toto okomentoval, že na tuto schůzku byla pozvána i SPD, ale podle Okamury se jí nikdo za SPD nezúčastní, protože nebylo pozváno hnutí ANO. Výrok najdete ve videu v úvodu článku v čase 02:11. A to prý není správné, takže ani hnutí SPD se schůzky nezúčastní.

Už z tohoto zajímavého synchronního postoje mezi Okamurou a Babišem vidíme, že obě dvě hnutí se drží společně spíš za ruce než pod krkem, obrazně řečeno a Okamura si nechce znepřátelit Babiše a ohrozit tím šance na bezpečnostní výbor pro SPD a ochotu ANO zvednout ruku pro Okamurovy volební cíle, např. obecné referendum nebo odvolatelnost politiků jako manažerů ve firmě. Protože jak Babiš, tak i Okamura se dívají na politiky jako na vyměnitelné figury ve smyslu státních manažerů. Tomio Okamura opět ve výše uvedeném videu pronesl, že chce, aby politici byli odvolatelní jako každý občan v zaměstnání. Tento výrok najdete v čase videa 05:50. No, a to je globalistická teze NWO, kdy politické strany budou nahrazeny hnutími a politikové vyměnitelnými manažery, kterou prosazuje Babiš. Všechno jede tak, jak má.

Mocenský tenzor svedl do souručenství nenáviděného Babiše s hnutím, které postavila alternativa. Paradox nebo kouzlo nechtěného?

A nelze se tomu divit, když 30% lidí v zemi volí manažera a oligarchu a když většina stran, která měla v programu vystoupení z NATO, se vůbec do sněmovny nedostala, tedy s výjimkou KSČM, která ale obrovsky ztratila ve volbách. Takže cynik by pronesl konstatování, že přesně máme, co jsme chtěli. Lidé nechtějí politiky, ale chtějí manažery. Lidé křičeli, že stát není firma, ale většina lidí u voleb volila hnutí, které je vedeno jako firma a jehož předseda není politik, ale tvrdý manažer. A stejně ti samí lidé, co říkají, že stát není firma, chtějí odvolávat politiky způsobem, jako se odvolávají vrcholoví manažeři právě ve firmách. Řekněte sami, není to absurdní?

Z tohoto všeho mi vyplývá, že lidé nerozumí procesům, které se okolo nich dějí a lidé nevědí, co ve skutečnosti chtějí. A jak může nastat ve společnosti změna, když lidé nevědí, co chtějí? Jak může nastat posun, když alternativní strany nechtějí vystupovat z NATO, bez ohledu na důvody, když volby jasně ukázaly v ČR, jak jsem půl roku dopředu varoval a předpovídal, že ani sebevětší špína a dokonce ani trestní stíhání nedokáže zastavit kandidáta, který je dopředu vybraný v rámci globalizační perestrojky? Jak pomoci národu, který volí oligarchu a jak pomoci politické alternativě, která sama o sobě nechce vystoupit z NATO?

Najednou slyšíme od alternativních voličů, že NATO prý nevadí a vystoupení z něho není priorita. Takže se těšte na další a další Dragounské jízdy!

Na tyto otázky si musíte sami odpovědět. Zkuste se zamyslet, proč tolik lidí na alternativě hledá spasitele a mesiáše, ale když skončí volby, otočením knoflíku zůstává všechno nejen při starém, ale dokonce se posilují procesy, které jsme nikdy nechtěli. Posilování svazku s NATO, posilování státních manažerů a oligarchů na úkor skutečně pronárodních stran, mizerný výsledek ve volbách u všech stran, které měly v programu vystoupení z NATO. Nikdo se nechce s vítězem voleb bavit, s výjimkou strany, kterou pomohla vybudovat zpravodajská alternativa, která přitom bojovala proti vítězovi. Paradox za paradoxem.

Nakonec se alternativec bude bavit s oligarchou a vítězem voleb o tom, jak setrvat v NATO, jako posílit alianční závazek v Bruselu a jak zablokovat migraci, která je americkým nástrojem na rozvrat Evropské unie. Migrace už vehnala do americké náruče 4 země, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Ve všech těchto 4 zemích vyrostly za poslední 4 roky trvalé americké základny, bez referend obyvatelstva, pochopitelně. A ve všech těchto zemích zahraniční politika posiluje ve směru proti Rusku. A to i ve vychvalovaném Orbánově Maďarsku, kde sice je odpor proti EU a proti migraci, ale politika proti Rusku podle amerických not tam jede se stejnou silou jako v Polsku. Česká republika se stane 5. zemí “amerického bezpečnostního valu” v Evropě, jako to nazval jeden z největších amerických neoconů, generál James Mattis. A z toho může mít Jakub Janda z Evropských hodnot jedině radost. Problém je možná v tom, že různí analytici z neziskovek nevidí pod povrch procesů nadnárodního řízení a posuzují politické subjekty v ČR podle různých nálepek. Pokud by totiž šli do hloubky, viděli by u hnutí ANO i SPD naprosto jasný a pevný alianční závazek vůči NATO.

Video závěrem, proč je třeba politiky kontrolovat a ne milovat

Několik čtenářů nás včera do redakce upozornilo na poněkud nepříjemné video o Tomiu Okamurovi. Jde o jeho výroky ve vztahu k DPH na pivo. V roce 2016 totiž Tomio ostře odsoudil tehdejší návrh ministra financí Andreje Babiše na snížení DPH u piva a označil to za čirý populismus. Jenže o pouhý rok později Tomio Okamura v rozhovoru pro Seznam před volbami nejen obhajuje snížení DPH na pivo, ale dokonce úplné zrušení DPH u tohoto alkoholického nápoje. Video je sestříháno tak, aby ukazovalo výroky z roku 2016 a 2017 pro vykreslení kontrastu. Nechci tady řešit pivo, to není smyslem tohoto článku.

Jenom chci upozornit na to, že právě na tomto příkladu vidíte, proč nesmíte politiky milovat nebo považovat za mesiáše, protože mění své názory a otáčí je o 180 stupňů. Ne, nemusíte hned křičet, že pivo není důležité, že důležitější je migrace. O to vůbec nejde. Pouze chci upozornit na to, že jednoho dne se může stát, že politik, kterýkoliv politik, může najednou změnit diametrálně politický názor způsobem, že vám to vyrazí dech. Pivo není důležité, ale představa, že nějaký politik nemá problém po pouhém roce obrátit své postoje o 180 stupňů a bít se za ně v rozhovoru jako lev, jako kdyby zrušení DPH na pivo prosazoval odjakživa a nikdy proti tomu nevystupoval, to je opravdu děsivý pohled. Nemilujte politiky, ale kontrolujte je!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Hanick
Návštěvník
Hanick

Já jsem zase zděšen, deviant a úchyl z Evropských hodnot může mluvit do veřejných věcí a politiky.

revolta
Návštěvník
revolta

Janda – obyčejný lidský exkrement. O je i vypadá jako honibrk.

Frank
Návštěvník
Frank

A koho zajímá názor nějakého řiťopicha Jandy?

Frank
Návštěvník
Frank

A doplním, co jsou to ty evropské hodnoty podle toho buzeranta?

r.m.
Návštěvník
r.m.

A k nulovému DPH. Málo kdo dneska už ví, že veškeré bankovní poplatky v ČR mají 0%ní sazbu DPH. Klaus to tehdy obhajoval, že to zabrání předražování poplatků. Další účelová lež dalšího politika.
Banky u nás ročně vyberou 40 mld. bankovních poplatků a patří k nejvyšším v jEvropě. I pouhá 10% sazba dělá 4 mld. ročně, víc než EET A nikdo ani nepípne.
Bojujeme o zástupné blbosti. Proto jsme chudí.

r.m.
Návštěvník
r.m.

…hrozby dnes spojené se šířením zbraní hromadného ničení, říká Fiala. Proti imigraci, sociální zbrani hromadného ničení, NATO neudělalo nic.
A myslet si, že k něčemu bude “alternativa” SPD uměle slepená pro lidi s IQ do 100, je naivní. Je to nástroj,o kterém nevíme přesně kdo ho provozuje.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Ja uz se bojim divat na fotky vlivnych osob. Z 90% je to vzdycky zid.
Jak to v EU muze vypadat, kdyz ministry obrany jsou nepovedeny kaspar Stropnicky a zkrachovala gynekolozka Ursula von der Leyen!
Proti Okamurovi nic nemam, jen se mi zda dost diletantsky.Bude jako mezi dvema mlynskymi kameny, Babis-Zeman.
Je nejvyssi cas jit poradne zabouchat na branu Blanickych rytiru. Ti hosi zrejme zaspali dobu a knezna Libuse by dnes padla do mdlob, co se stalo s ceskym narodem.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Ovšem, Džákop Džejnda má tu nejkrásnější roztaženou řiť na kameru. Tohoto předem totálně zdiskreditovaného nechutného slizského buzeranta určitě do Evropských Hovnot nasadil Putin.

Radek
Návštěvník
Radek

Proc Janda krici? No proto , ze on je z Evropskych , ne z Americkych hodnot. Buzerantstvi je EU. Vy jste bohuzel protiamericky, takze vam to splyva. Pax americana neskonci, EU ano. Takze opravdu, vsjo v porjadke…. uz jen cekam kdy zacnete chvalit EU. No ono to uz z vasich clanku je citit. Janda jen na rozdil od vas nemuze jit proti nato. Ja uvazoval o spd a ano, oni jsou u moci, a ja jsem spokojen. Absurdni je to pro vas, co verite v konec pax americana.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Voni se pletou, to zionistické “pax amerikána” znamená “globál pax amerikána”, ale to už je konečná. USrael bude, a vlastně už je perestroykován. Nějaké strašení a dupání té USraelské zombie-golema-robota asi ještě bude doznívat, avšak šmitec má neodvolatelnej.

Radek
Návštěvník
Radek

Ok, tak to si pan vk, pozorovatelka, pjakin, gp…..muzou oddychnout. Jen chudak putin prijde vo vochranu….
Ja osobne pax am nepotrebuju, na to co delam mi spis vadi, ale vsem tu vzkazuju, hosi, budete na nej este s laskou vzpominat….

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Na perestroyce USraele to nic nemění.

pindus
Návštěvník
pindus

“Global Warming” fouká především z USA… (LGBT loby, Obama tomu šel na rozdíl od Bushů na ruku..) v Clintonce to asi “kulminovalo”. To GW v Bruselu je nejspíše klon, indukce… – bohužel (silně) životaschopná ..

viz třeba Shapiro..

dronte
Návštěvník
dronte

Tenhle prostitut je ten pravý, který by měl něco lidem kázat.

Ales
Návštěvník
Ales

Muslimove musi hykat nadsenim.
Ti bili blbecci se povrazdi sami navzajem! A jak se jen spolu nenavidi! Tohle bude velke vitezstvi pro alaha!
Stydte se! Vy vsichni co se tu rvete!