Jak na to odejít z NATO a nebýt při tom biti?

Jak na to odejít z NATO a nebýt při tom biti?

Jak na to odejít z NATO a nebýt při tom biti?

     Na portále AENews se rozpoutala obšírná a složitá debata, vyvolaná prohlášením druhého muže SPD Radima Fialy, který v České televizi v pořadu Události, komentáře odmítl, že by SPD kdykoliv prosazovala referendum o vystoupení z NATO a uvedl, že SPD nebude v žádném případě vyvolávat referendum o vystoupení z NATO a pokud by referendum bylo přece jenom vypsáno, vedení SPD nedoporučí svým voličům, aby hlasovali pro vystoupení z NATO, protože NATO v současné době nemá relevantní alternativu a náhradu.

     Jakkoli je nebo může být pro voliče SPD toto zjištění hodně překvapující tak si myslím, že na tom je kus pravdy. Tento názor je však nutné analyzovat z několika úhlů pohledu a hodnocení. Především v rozporu se skutečností je konstatování pana R. Fialy, že by SPD kdykoliv prosazovala referendum o vystoupení z NATO. Tento výrok jako nepravdivý lze doložit následujícím výňatkem z volebního programu SPD:  ...Budeme novelizovat zákon o místním referendu a prosazujeme zákon o obecném referendu. Občané mají právo se tímto způsobem vyjádřit ke všem zásadním otázkám budoucnosti českého státu, včetně členství v EU nebo v NATO.

Centrála NATO v Bruselu.

     Další nepřesností pana Fialy je konstatování, že NATO v současné době nemá relevantní alternativu a náhradu. Zde si pan Fiala plete dojmy s pojmy, protože vůbec nejde o to, zda NATO jako takové má nebo nemá  nějakou možnou relevantní alternativu a náhradu, ale o to, zda v případě, že bychom vystoupili z NATO my sami měli nějakou dostatečnou náhradu jako alternativu k NATO.A to je to, o co zde GO!  Všichni  víme a dobře si uvědomujeme co je NATO, čemu slouží a jaké dispoziční postavení v něm zaujímá Armáda ČR. Není pochyb o tom, že naše členství v takto strukturovaném militantním orgánu, s nedodržením základní premisy vzniku jako obranného paktu, (prý jako protiváha Varšavské smlouvě, charakterem obranný a neútočný pakt), rozpínající se charakter současného  NATO,  nezájem a neochota na ochranu a bezpečnost Schengenského prostoru atd.) nás vede k názoru, že bychom neměli být součástí toho dnes útočně-imperiálního paktu. Neměli bychom být spoluúčastni na vojensko-strategických aktivitách (mimo území ČR, včetně Evropy) z důvodů geopolitických záměrů a požadavků USA, které (alespoň jistá část občanů) tvrdě kritizujeme a odsuzujeme, kdy se naši příslušníci AČR stávají placenými žoldáky v cizích imperiálních službách, jsou raněni a umírají v zájmu cizích mocností, tedy, že bychom měli z tohoto vojenského uskupení vystoupit.

     Ano, měli! Ale víme, jak to vše  nahradit, zabezpečit, jak a z čeho (finančně) zajistit existenci zcela nového, náhradního plnohodnotného, bojeschopného vojenského či armádního subjektu? Jedna věc je chtít, protože jsou k tomu opodstatněné důvody, druhá věc je, zda k tomu také máme dostatek (především ekonomických) možností. Nejsem odborník na vojenskou problematiku, nemám dostatečně relevantní vědomí a informace o tom, co by bylo všechno zapotřebí, abychom se mohli pro vlastní vnitřní potřebu dostatečně zajistit vlastními vojenskými silami a prostředky a tím nahradit „služby“ NATO, kterého jsme členy a které by prý dokonce mělo (bůhví jak) také chránit území České republiky!

Zasedání NATO.

     Pokud by snad mělo v blízké budoucnosti dojít k vystoupení z NATO (což bych si přál), bylo by zapotřebí zvážit všechny skutečnosti a okolnosti, které s vytvořením náhradního vojenského subjektu souvisejí. Je pravdou, že současná AČR disponuje nějakými silami a bojovými prostředky, ale je otázka, nakolik je to jako základ dostačující, kolik peněz by bylo ještě zapotřebí na dovybavení armády investovat, kde tyto finance zajistit atd.  To jsou otázky, které měl zřejmě pan Fiala na mysli když říká, že SPD v žádném případě neprosazovala referendum o vystoupení z NATO. Pokud měl pan Fiala toto mysli, pak se dost špatně vyjádřil, což samozřejmě vyvolalo značný negativní ohlas především ze strany voličů SPD, kteří akceptovali volební program SPD, ve kterém se k této záležitosti, tj. naší účasti v NATO, vyjadřovali jinak.

     Chápu postoje či názor lidí, nespokojených s názorem či stanoviskem pana Fialy. Mohl bych být  a vlastně jsem na jejich (vaší) straně, ale současně si uvědomuji, že jakkoliv se pan Fiala špatně či nevhodně vyjádřil, má také svým způsobem pravdu. Bylo by dobré mu tuto pravdu přiznat, protože opravdu nejde o nějaké jednoduché řešení ve stylu, jak se říká „Hup na krávu a už je tele“, ale že takové rozhodnutí (byť by bylo cestou referenda), má celou řadu nemalých, spíše velkých otazníků, především ekonomických,ale i dalších problémů, včetně personálního zabezpečení  (viz známé: nejsou lidi), za které by někdo také musel nést odpovědnost.

Výdaje na zbrojení podle států (v miliardách USD).

     Bohužel, ze současné „nabídky“ potenciálních strůjců nové, plnohodnotné armády pro potřebu zajištění obrany České republiky, se jen těžko hledá člověk, který by mohl tuto zodpovědnost na sebe převzít. Tím ale nechci říct, že by se nenašel a že by vytvoření nebo vybudování soběstačné armády ČR nebylo možné nebo reálné. Je ale třeba, aby bylo vše předem řádně promyšleno (dvakrát měř, jednou řež), zajištěno, či tzv. ošetřeno, a hlavně, aby se pro tento důležitý krok našel většinový konsensus napříč politickým spektrem, což je podle mého soudu prvořadý předpoklad k tomu, aby se taková myšlenka mohla vůbec realizovat.

    Neházejme flintu do žita jen proto, že to panu poslanci Fialovi z SPD „ulítlo“, resp, že se nevhodně vyjádřil. Stalo se, každý děláme nějakou (i neúmyslnou) chybu, level. Protože si nemyslím, že by se tato myšlenka nemohla někdy realizovat, byl bych pro to, abychom snahu či úsilí po vystoupení z NATO i nadále všeobecně podporovali u všech politických subjektů, které mají tento záměr ve svém volebním programu, (např. KSČM, SPO, Rozumní a další). Věřím, že se k této snaze připojí i SPD třeba i proto,  že to má ve smyslu  referenda ve svém volebním programu.

Jiří  B a ť a , 14. listopadu 2017

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

116 Komentářů o "Jak na to odejít z NATO a nebýt při tom biti?"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Lenka B.
Návštěvník

Bohužel, ze současné „nabídky“ potenciálních strůjců nové, plnohodnotné armády pro potřebu zajištění obrany České republiky, se jen těžko hledá člověk, který by mohl tuto zodpovědnost na sebe převzít.— A co pan generál Blaško, ten mi přijde hodně rozumný.

hanns
Návštěvník

nemusí to být nutně jenerál, bral bych i plukovníka …… 😉

Blondyna z Londyna
Návštěvník

Nemusi byt ani plukovnik, ono by stacilo mit na budovani vlastni armady penize 😀.
Jeste bych navrhla zabavit cirkvi 54 miliard restituci, vrazit to do vybudovani vlastni obrany a vystoupit z NATO. Alespon bychom si odpustili to velmi trapne odstrasovani Ruska ceskymi vojaky u ruskych hranic… Ale ono by to neproslo. Trumpeta by nas nejspis humanitarne zbombardoval…

hirameki
Návštěvník

stačí školník!

hanns
Návštěvník

Pan Marek Obrtel byl školník?

Perun Hromovládný
Návštěvník

Souhlasím, Blaško mluví rozumně. Nicméně problém je ten, že většina lampasáků začne mluvit rozumně až v ten moment, kdy jsou nedobrovolně odejiti ze služby, nebo v důchodu.

gabreta
Návštěvník

Tady je polopatě,jak se cvičí s politiky a lidmi u moci.. https://www.youtube.com/watch?v=v22UkShPfBA

Vlasta
Návštěvník

Martin Koller, vojenský analytika a bývalý šéf sekce vyzbrojování na Ministerstvu obrany je muž č. 1 pro tuto funkci. Ovšem nikoliv pod taktovkou A. Babiše.

.lak
Návštěvník

Ten recept má Maduro.

xprite
Návštěvník

sedime na prdely u PC a len zvanime a zvanime…keci….kazdym dnom sme blizsie k nasemu koncu a robime co?? nic..svet takto nebol blizsko strachu a smrti viac ako teraz a nikto si to neuvedomuje…tak len sedime a tliachame…prdime do vetru a cakame ze sa nieco zmeni…nezmeni ..a odpocet do konca je uz davno spusteny a ani sa nesnazime ho spomalit ci zastavit….raz nam nase vnucata budi plut.na hrob a preklinat nas aky sme boli zasrany zbabelci ;(

Micanut
Návštěvník

Ale nebudou. Oni ty dnesni deti uz dnes uvazuji presne tak, jak je v dnesni dobe po nich zadano – a navic dobrovolne. Jejich neracionalni pozadavky na kvalitni zivot s co nejmensi snahou jsou evidentni vsude, kam se ohlednu. At je to me dite, deti mych znamych a u neznamych. A tyhle deti uz take vesmes maji caparty, ktere rozmazluji, uci je jeste horsim navykum a chovani. A samozrejme ma na ne obrovsky vliv verejna skola s uciteli, kteri jsou mentalni trpaslici, a v podstate zavrhuji vse, co bylo po staleti znamkou vzdelani, moudrost a sofistikace, a co fungovalo.
Vsechno je naruby.
Jedine, co vrati pristi generace do reality zivota, je – a o tom jsem presvedcen – je naprosta chudoba, tvrdy boj o preziti, a bida. A to bude moci zaridit jen, bohuzel, niciva valka.
A ze valka bude, je jiste stejne tak, jako ze zitra bude den a po nem noc. Nakonec, jen to, ze nemame valku na nasem uzemi, samozrejme neznamena, ze lide dnes netrpi valkami. To je evidentni a o tom vubec nemusime debatovat.
Az se valka prenese na zeme, kde se uz hodne dlouho nevalcilo, nastane tvrde probuzeni, a vetsina z tehle snowflake generace to neprezije. Nejsou na to pripraveni ani dusevne, ani fyzicky.

Kdyz nebude NATO, vznikne jiny agresivni valecnicky spolek. Vzdy je u moci vice zlych nez dobrych lidi.
Mne osobne jde jen o to, abychom nekopali za spatny a nespravedlivy mancaft, az to vypukne. Protoze tam jsem si jisty, ze bych ani v klidu nezemrel, a moje duse by nikdy nemela mir.

zarathustra
Návštěvník

micanut-v klidu nezemres a tva duse mir nenalezne ,jelikoz jsi odvrhl svojeho pritele zarathustru

jara
Návštěvník

V klidu zemřeli akorát ti v Hirošimě, co jim to spadlo přímo nad hlavu, no a s “duší” si může každý akorát vytřít pr.el…ář… a pozor, nekrmte trolly!

xprite
Návštěvník

V podstate mas pravdu..len problem je v tom, ze zomries ty aj tvoja rodina len pre nenazranost iných…a toto ta ukludnuje?? mna teda nie…vraciame sa spat o 70 rokov spat, kde sa vymlatila cela europa len preto, ze sa 2-3 curaci nevedi dohodnut kto ho ma dlhsieho….a samozrejme 4 curak na tom zarobil..myslis ze tento krat to bude ine??
mna stve to ze ked zomries pre vyssie dobro, tvoja smrt mala zmysel..aky zmysel ma teda tvoj zivot a tvoja smrt ked pracujes a umries len pre zaujmy iného??? ktory ani nevie kto si, ako sa volas a podobne???
Ja sa len pytam sam seba dokedy to budeme mi LUD sveta tolerovat….v jednote je sila a myslim ze tito nosaty maju len taku moc aku im daju ludia…ziadna armada sveta nezastavi zomknuty lud, ktory si ide po svojom..ziadna…

hirameki
Návštěvník

tentokrát celkem rozumný příspěvek… bohužel, vzhledem ke generačním nastavením řešení v nedohlednu. jak psáno hned v úvodu příspěvku…

zavazicko
Návštěvník

pokud to vidite u svych deti tak jste ale udelal chybu ve vychove a nesete vetsi zodpovednost jenom proto ze si to uvedomujete…takze zadny mir a klid duse smolik …tak uz vam na strane zalezet nemusi kdo zradi svuj rod je zatracen

KRTEČEK
Návštěvník

Micanute mate na věc morbidni nazor.Nepomůe tu lamentovat,ale davat použitelné navrhy jak se katastrofam vyhnout.
To tady jistě všichni očekavaji misto toho,co jste napsal jako apokalypsu.
Je třeba se ptat mate ty napady nebo ne?
Když ano dejte je tady!

martin473
Návštěvník

Sedíme, máte pravdu stejně jako jsme seděli v roce 1914 a 1938 a ani tehdy ani dnes s tím nikdo nemohl udělat nic, Bylo pár snaživcú u nás např, Karel Čapek v cizině E.M. Remargue a mnozí další. Jenže situace dozrála a nikdo na jejich varování zřetel nebral, Stejně tak půjdou věci i teď vlastním tempem a nakonec to skončí válkou anebo ne. Tím samozřejmě neříkám, že není třeba z NATO vystoupit. neozývat se, ale bude to mít stejný průběh jako protiislámské demonstrace na Václaváku-1000 účastníků a doma dalších třeba i 100 000 lidí, kteří se zmohli jen na nadávání u klávesnic a v hospodě.
Jen jednou od roku 89 se sešlo lidí dost, ale pro změnu pořadatel akce místo svolání pokračování šel s Kalouskem na pivo, scéna jak vystřižená ze Švejka. Nerad konstatuji, ale poslední šanci národ ztratil před měsícem u voleb, kde odevzdal svobodu Burešovi a pirátům.
A ani zde nikdo nemůže být takový blázen a uvěřit, že kvůli budoucnosti někdo vezme zbraně a
pokusí se o radikální řešení.
Ještě si můžeme jít zatancovat a procházet se večer městem, ale i to brzo bude jinak.

Sasin
Návštěvník

Zkuste přemluvit “vojáky v záloze, (s nima prý nigdo orat nebude) aby se soustředili kolem Prahy. Gdyž dubudou Prahu je hlavní nepřítel poražen. Co poté? Zopakovat Masarikovu pozemkovou reformu. Nic nového. A zopakovat by se daly i jiné události, ale to by si lidi museli člověci zvolit přímo svými potřebami, napsanými do všeobecného sečítání potřeb okradených synů a dcer od naší mámy.

KRTEČEK
Návštěvník

Už se na tom pracuje,jak pišete v DESATERU VOLIČE ,ktery ma k tomu přikazani DV Nr.8.ktere zni.

8.NE NATO,ALE PROČ?STAČI PŘECI UDĚLAT NATO PRO ČR NEPOTŘEBNYM!
To přeci jde ,když to jinde funguje nebo snad ne?

gabreta
Návštěvník

powaž Sasíne,je to oprrawdu na wc…..

KRTEČEK
Návštěvník

Ono existuji už prvni opravdove navrhy co konkretně dělat,ale když je tu dame jak, je dost možné,že se tu shrne tolik škarohliďů,kteři budou pod sebou řezat větev tak dlouho,az spadnou!Co tak misto popisu situace a zalomovani rukama akceptovat na přiklad to,že se nemusi ani vystupovat z NATO,ale je možne ho učinit pro ČR nepotebnym.

heron
Návštěvník

Vidim to dost podobne. Fiala vedel, ze kdyby rekl na plna usta, ze chteji neco jako referendum o vystupu z NATA vyvolat, tak ze by nasledovala otazka jak si to pak predstavuji a on na to vubec nebyl a porad jiste nikdo z SPD ani neni pripraven. A i kdyby moc chtel byt pripraven, tak v soucasne situaci mu proste nema co odpovedet. Novinari by je utloukli 20ceti dobre mirenymi dotazy a udelali by z nich blbce. Napred musi byt hotovo reseni, to reseni se musi dat lidem do placu- prodat, tem se musi libit a az potom vyvolat referendum. do te doby rikat referendum ANO, ale v soucasne situaci, stavu nasi armady by bylo uplne zbytecne. A taky ze by bylo. Lidi by to neodhlasovali a zbytecne bychom si vystrileli naboj.
Kazdopadne napred to chce mit na papire. Ale zpatky na zem. Toto volebni obdobi se tim nikdo zabyvat nebude. Vubec. SPD jako nova strana vi, ze i kdyby chteli, tak je to pro ne velky sousto a napred musi vyhrat hodne mensich bitev a pak dalsi velkou. Az toto dokazi, muzeme se bavit dal. Ale a to mi vadi nejvic, ja si myslim, ze oni toto tema nebudou otevirat ani hypoteticky do diskuze- pripravit si pudu pro budoucnost- a mit nejaky plan. A to je to. Vypada to, ze dali od toho ruce pryc. Takze ted fakt asi zalezi na nas, aby dostali strach a zacali to resit. Jenze v tuto chvili je opravdu jejich volici zajimat az tak nemuseji, to si nemusime nic nalhavat. Volby za 4 roky… Jak jsem uz psal. Nechme je se nadechnout, zabydlet. Ale at to netrva zase moc dlouho. Musi to mit potom pernamentne na taliri a v tom tento server muze hodne pomoci.

Blondyna z Londyna
Návštěvník

Pripomela bych, ze napr. Donald Trump, myslim, byl v dobe voleb proti NATO, oznacil tuto organizaci za zastaralou a drahou. Na jeho mytimgy chodily statisice Americanu a souhlasili s nim a zvolili ho. Naopak Clintonova, NATO podporujici, volby prohrala.
Takze Okamurovo strana neni sama, kdo si odchod z NATO po slibech volicum rozmyslel ☺.Chudinky Americane, take asi nemaji pro odchod z NATO jinou alternativu bezpecnosti, kdyz maji 20 trilionu dluhu 😀

Nvrátil
Návštěvník

Ze svého pohledu,to vidím podobně,jako malý stát,neuděláme díru do světa s několika tisícovkou armády.Musí chtít vystoupit z NATO více států najednou.Když to pozoruji,tak snad jediné Maďarsko,by bylo schopno co nejdřív vystoupit.

Blondyna z Londyna
Návštěvník

Jedna moznost by tady byla. A Trumpa by z toho urcite kleplo. Coz takhle se potaji domluvit s Kimem a koupit od nej na nejaky dluh tajne nejakou tu vodikovou bombu? 😀😀Nebo alespon 1 -2 atomovky, nebo tri. ☺. No a nikdo by si na nas netrouf. Podivejte se Kim. Posle Ameriku s prehledem do zadele, nad Japonsko, kde ma USA zakladnu, posle obcas nejakou tu jadernou raketu a ma klid, nikdo si na nej netroufne 😀. A nemuselo by to byt tak drahe, Kim by nam mohl dat slevu, nebo rozumne splatky. 😀Pak bychom cele NATO poslali do….no vite kam

CML
Návštěvník

Milá Blondýno, ČR má dostatek jaderných odborníků, taktéž materiál, jakož i know-how k výrobě (ne-jedné) jaderné pumy. Nemusíme nic kupovat ani shánět. Větší umění je ukočírovat jadernou elektrárnu než spustit řetězovou reakci. Víte z čeho jde doopravdy strach? Ukázat potenciálním útočníkům, že vydáte v případě ohrožení zbraně z muničních skladů mezi lid….K tomu však naši politici nikdy nenajdou odvahu. Tzv. elity zradily a zradí svůj vlastní lid vždy.

Shango
Návštěvník

Politici jsou jen banda spinavych zidu a jejich pomahacu.

karol sidon
Návštěvník

shango chlapce ,vidim ze se ti v tvem zivote nedari. Mir s tebou

gabreta
Návštěvník

Mocenská struktura je ovládana entitami https://www.youtube.com/watch?v=v22UkShPfBA&t=12s

xprite
Návštěvník

Municny sklad je len budova…a ju strazi max 200 ludi….vies si predstavit kebyze zobralo do ruk spravodlivost 20 000 obcanov?? nemaju sancu…je to o tom ze vo svete ta pomysela voda nedosiahla svoj vrchol aby sa preliala…ten cas pride a pride aj ten cas ze kazdy bude strojcom svojho stastia..dnes sa to nazyva obcianska vojna….je len otazka kolko este zla dokaze spolocnost pohltit aby sa to vymklo s pod kontroly??? kolko???a druha otazka ako nalozia ludia so zbranami ked ich budu mat?? obratia ich proti tym ktory za to mozu alebo obratia proti bratovi a susedovi???
ani 1km hlbkovy tunel s bunkrom by ti nepomohol keby na povrchu bolo 50 000 pomstichtivych ludi..ver mi..kopali by hoci aj lyzickami aby sa dostali tam kde treba

Motopes
Návštěvník

A proto v muničácích už žádné zbraně nezbyly. . .

Sasin
Návštěvník

This comment contained unrecognized language. (Esperanto is not supported).

Amritt
Návštěvník

Milá Blondýno z Londýna, na ženskou vynikající strategické myšlení…. naprostej souhlas, akorát že to jsme měli už mít dávno než se vše rozkradlo a rozprodalo a zničilo, asi všechny vlády po 1989 sloužily jiným zájmům než národním…

Miloslav Dědek
Návštěvník

V současnosti už není aktuální zabývat se problémem jak odejít z NATO. Nyní je problémem celého lidstva skoncování s válkami na celé planetě. Globálně se utrácí za vedené války přibližně 600 milionů dolarů denně, přičemž 1/6 lidstva neumí číst a psát, má hlad a značná část těchto lidí umírá neléčenými nemocemi nebo v nesmyslně vedených válkách. V případě, že by se prostředky globálně vynakládané na vedení válek věnovaly na zlepšení života uvedené 1/6 lidstva, nemuseli by žádní lidé na světě hladovět.
Cesta k dosažení globálního míru je relativně jednoduchá. Postačí nastolit NWO. Jedna možná cesta k jeho nastolení je uvedena v článku NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html
Je nezbytné poznamenat, že naprostá většina všech lidí na planetě je zcela ovlivněna propagandou globální finanční elity, t. j. tzv. lidí velkých peněz, kteří propagují zavržení NWO. Nastolení NWO bude znamenat pro lidi velkých peněz ohrožení jejich privilegovaného postavení, které těmto lidem umožňuje v neomezené míře využívat všechno co svět poskytuje. Více je uvedeno v článku: GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-

gabreta
Návštěvník
Miloslav Dědek
Návštěvník
Jaris
Návštěvník

Myslím, že vystoupení z NATO je v současné situaci stejně neřešitelné, jako vystoupení z EU. Jako malý stát nebo spíše státeček bychom měli ale i s touto alternativou počítat, realizovat bychom to mohli v případě většího celku např. V4. Stav světa nebo spíše Evropy, však ještě k této možnosti nedozrál. To, co se nám nyní jeví neřešitelné, se možná pod tlakem okolností vyřeší stejně, jak rozpad socialistického bloku v r. 1989. Pochopitelně, že rozumně uvažující člověk ví, že sametový podvod byl dávno předem naplánován…… a možná, že i ten rozpad EU a NATA už někde v plánech figuruje…. Netlačit na pilu a přichystat se…..a v pravý čas chytnout příležitost za pačesy….. hlavně to nevzdávat…. nerezignovat…. mnohdy není důležité, co se řekne na kameru, ale jak se koná….. Babiš taky před kamerou a pro tisk vykřikuje , že migranty NE, jeho europoslanci Jourová a spol. však jednají v naprostém rozporu se svým vůdcem…. tomu se říká přetvářka v přímém přenosu…. Nechme všem parlamentní stranám čas a prostor , aby nám v reálu převedly, jak dají do souladu slova a činy…….v současné situaci nám nic jiného nezbývá , než vyčkat.

hirameki
Návštěvník

třeba nejednají v rozporu se svým vůdcem, jen v rozporu co s tím, co tento vypouští z huby. a ten z ní bude vypouštět to, co se mu právě bude hodit. tak to dělá permanentně.

Jaris
Návštěvník

Tohle jsem nepsala ja. Uz podruhe mi nejaky zmetek ukradl nick.

Jaris
Návštěvník

Admine, da se s tim nickem Jaris c. 2 neco udelat? Zablokovat?

Ride on the backs of the Neocons
Návštěvník
Ride on the backs of the Neocons

První je nutné, co nejrychleji vystoupit z EU. Zůstat zatím třeba i nějakou dobu v NATO, ale budouvat si armádu – svézt se nějakou dobu na neoconech a následně pak z NATO vystoupit. O zbytečně delší jízdu s nimi, než-li je nutno k šťastnému vycválání z EU, není jinak o co s nimi stát. Jedině, když se EU roztrhne, můžeme z ní vycválat a potom mezi těmi roztrhanými celky zaujmout své místo, kde věci půjdou směrovat k našemu přežití. A jediné, co může EU roztrhnout jsou antislámské nálady zemí střední a východní Evropy + zájmy amerických neocons na přerušení ke prohlubující se spolupráci Berlína a Moskvy. V koncentráku národů EU nepřežijeme. Když EU neroztrhneme, tak v tom koncentráku nakonec zahyneme. Jedině když EU roztrhneme, máme aspoň šanci a můžeme v budoucnu přežít.

Pert
Návštěvník

Prvni vypadnout z Nato. Z Eu to uz nepujde,
Jedine majdanem…

wpDiscuz