Jak moc je špatný Miloš Zeman?

     Dělá se mi mdlo když čtu, s jakou přesvědčivostí se k pozici, činnosti a postojům Miloše Zemana staví, resp. vyjadřují lidé na výsost povolaní, tj. politologové a novináři, avšak čest světlým výjimkám (Z. Zbořil, P. Žantovský. B.Olšer apod.). Žasnu a nestačím se divit, jak unisono vidí všechny nedostatky a problémy výhradně na osobě Miloše Zemana. Tak nějak mi to připomíná události na Ukrajině, kde se také všechna vina a negativa svalují a nabalují na Rusko, Putina a ruskou „imperiální“ politiku.

     Jako by USA o Ukrajině ani nevěděly, že existují! Upřímnosti a pravdy na jejich tvrzení je málo, co horší, není ani snaha o poněkud hlubší hledání podstaty postojů M. Zemana, jako by byl jediným posr… kůlem v plotě české politiky posledního období, konkrétně od neslavné, občany realizované přímé volby prezidenta. Zapomínání na místy až vyhrocený duel Zeman-Schwarzenberg se nekoná, vzpomínky jsou stále čerstvé, rány, utrpěné porážkou stále bolí. Vypadá to, že dokonce hnisají. Proto ta divoká alergie na všechno, co pochází z Hradu, resp. od Zemana. Akce na Albertově, kde hráli prim slepá nenávist, netolerance, urážky a hanobení hlavy státu, to byla demonstrace mezinárodní ostudy, nicméně i v tomto případě jde ostuda zase „na triko“ Zemanovi.

[FOTO] Miloš Zeman, prezident republiky

     Páni (dam je poskrovnu) politologové a novináři se předhánějí v hodnocení Zemanova počínání, řadě z nich jim vadí jeho vulgární (mimořádné, zcela ojedinělé) vyjádření, ale také poněkud nezvyklý proces mise v Číně, ale i stanoviska k Ukrajině, Rusku, sankcím EU atd. Politolog L. Jelínek se dokonce vyjádřil, že prezident Miloš Zeman hodně mluví, ale zemi to prý neprospívá. Je možno opáčit otázkou, zda by prospívalo, kdyby víc mlčel? Nebo také, kdyby občas víc mlčeli oni, politologové a novináři.

     Možná, že Zemanovi dokonce vyčítají jeho zahraniční cesty, kde rovněž nemlčí, což se ne každému tady doma zrovna hodí, protože M. Zeman, jak známo, nějakými superlativy na adresu naší politické scény nijak neoplývá. Podle pana Jelínka je M. Zeman tradičně skandální osobou jak co do výroků, tak v jeho činnosti. Je paradoxní, že tito kritici spolu s těmi z Albertova by si přáli na Hradě užvachlaného Schwarzenberga, jako by on byl příkladem všech pozitiv a nositelem ctností a který by, ve srovnání se Zemanem, konal jen a jen v zájmu republiky! On, který má na čele vypálené znaménko vlastizrádce!

Srovnání s Klausem

     Zde není od věci se okrajově rovněž zmínit o nemalých skandálech a faux pas Zemanova předchůdce Václava Klause, které provázely jeho prezidentské období. Známá událost s psacím perem byla sice považována za faux pas mezinárodního významu, domácí politická scéna se značnou nelibostí dostatečně silně vyjádřila nespokojenost s Klausovou klipto-pero-manií, nicméně zdaleka to nedosáhlo rozměrů a potažmo odezvy výroků a počínání M. Zemana. Přesto, že na Klausovo počínání se značnou nevolí reagovala veřejnost (i mezinárodní), nedošlo k výrazným nesouhlasným verbálním, ani fyzickým projevům proti samotné osobě prezidenta. To se stalo až po „napadení“ osoby prezidenta Klause piezoelektrickou pistolí za zcela odlišných a nesouměřitelných podmínek. Ani ti však nevyvolalo nějak zvášť velkou bouři na lžíci s vodou.

[FOTO] Václav Klaus, ex-prezident

     Současná kritika prezidenta Miloše Zemana nespočívá v relevantnosti jemu vyčítaných nedostatků, ty jsou mnohdy banální nebo naprosto nezajímavé, ale zajímavými, kritizovanými a odsouzení hodnými je činí novináři, Zemanovi odpůrci, Schwarzenbergovi sympatizanti alias rektální alpinisté a v nemalé míře samotní politologové. Jejich oponenti, tedy zastánci prezidenta Zemana mají za sebou rovněž fundované odborníky a výjimečné novináře ( P.Žantovský, B.Olšer atd.), ale lidé se, bohužel, navzájem neposlouchají, nerespektují.

     Jistě, i zde platí, že každý má právo na vlastní názor a právo jej vyslovit, ale je otázka, zda takové názory mají relevantní podstatu a základ a zda věci prospívají, nebo škodí. Není přece možné, aby se tito vzdělanci mezi sebou přeli, zda je nebo není Zeman opilec a zvrhlík, zda měl či neměl mluvit, zda měl nebo neměl udělat to nebo ono, když by se to vlastně   ani nemělo v mediích objevovat.

Mediální nepřítel č. 1

     Tady nejde o cenzuru nebo neobjektivnost, ale o zachování vážnosti postu prezidenta, resp. demokratickou cestou zvolené hlavy státu, potažmo hlavního velitele ozbrojených sil ČR. Páni politologové místo aby „běsnící“ davy usměrňovali, umravňovali a mírnili davovou psychózu a rozpálené hlavy, dokladovali jednání prezidenta fundovanými postoji vzdělaných a zkušených odborníků na politiku, sami přilévají olej do ohně. To není řešení, byť se páni politologové tváří, nebo si myslí, že si počínají demokraticky.

     Zkrátka, Zeman se nachází v naprosto nezávidění hodné situaci. Mainstreamové média předkládají veřejnosti zcela „zaručené“ statistiky o stálém poklesu oblíbenosti prezidenta. Jenže, kdyby byly placeny M. Zemanem, pak by jeho popularita a oblíbenost nejen neklesala, ale zcela určitě se den ze dne zvyšovala. Důvod je prostý. Prezident Zeman posuzuje realitu české společnosti jinou optikou, než by si přáli novináři, herci, zpěváci, různí pseudo umělci, vygumovaná mládež a spolek do smrti knížeti oddaných a věrných sympatizantů.

[FOTO] Rudá karta proti Zemanovi a oranžová píšťalka v ústech. Tyto píšťalky rozdávala ČSSD v předvolební kampani v roce 2010, zajímavá kombinace… poznámka -VK-

     Tito lidé si jsou moc dobře vědomi, že kdyby (nebo pro ně také kéž by) byl prezidentem kníže Schwarzenberg, bylo všechno úplně, ale opravdu úplně jinak. Prostě lépe. Pro ně! Je totiž vůbec nezajímají takové věci, které musí i prezident Zeman mít na paměti, jako že existuje víc jak půl milionová armáda nezaměstnaných, statisíce lidí pod nebo na hranicí bídy, chudí a bezdomovci, nemocní, postižení, což Schwarzenbergovy sympatizanty naprosto nezajímá. Oni se mají velmi dobře, jsou zaopatřeni, mají svůj standard, ale…no právě, mohli by se mít ještě mnohem lépe, kdyby vyhrál Schwarzenberg. Nevyhrál, porazil jej dnes tolik nenáviděný Zeman a to se nezapomíná. To je ta hlavní podstata a příčina Zemanovy neoblíbenosti. Nic víc, nic méně!

Padne nebo nepadne?

     Je jedno, zda prezident Zeman bude mluvit nebo mlčet, bude zase a pořád středem nekritického zájmu jisté části veřejnosti, ale i politologů, kteří na něm nenechají nit suchou. Proto nehledejme příčiny a důvody tam, kde nejsou, ale poukažme na ty, které jsou a existují, jen se jim jaksi nedostává možnosti o nich mluvit. Pokud se však o nich nemluví, mluví se naopak jiné nesmysly, hlouposti a mnohdy i zhovadilosti, které věc nejen neřeší, ale dělají ji ještě komplikovanější.

     Prostě se zkouší, co Zeman všechno unese v nadějí, že to neunese a sám odstoupí. K tomu značně neomaleně dopomáhají i jisté západní kruhy, resp. přímo ambasáda USA v Praze. Můžeme se však oprávněně domnívat, že toho se tito lidé nedočkají, protože Miloš Zeman je, když už na to přijde nejen „hulvát“, ale také pořádný „nebojsa“! Útoky na prezidenta Zemana jsou sice velmi ubohé a odsouzení hodné, ale kde není rozum, ani v apatyce nekoupíš!

[VIDEO] Zeman o neobjektivnosti zpravodajství ČT, která vybírá ze zpráv útržky, aby je mohla poté použít proti prezidentovi

     Jakkoliv si tito lidé myslí, nebo jsou o tom dokonce přesvědčeni, že M. Zeman dělá naší republice ve světě ostudu, opak je pravdou. Stačí se jen podívat na sebe a kolem sebe, kdo a na koho hází vejce, kdo a na koho vykřikuje nestoudná a urážlivá slova, kdo a komu mává červenými kartami. Nicméně tito bláhoví lidé rádi uvěří médiím, které budou tvrdit, jak se Zeman ve světě ztrapňuje, jak kazí renomé ČR v zahraničí. Ale tak už to chodí, jsme jenom lidé a ačkoliv jsme každý nějaký, škodit navzájem bychom si rozhodně neměli! Miloš Zeman rozhodně není můj šálek kávy, ale rozhodně není špatný prezident (tedy jak pro koho), ale to nakonec ukáže blízká budoucnost! A pozor, divit se (později) je dovoleno!

Jiří B a ť a , 24.12.2014

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
JoeJoe
Návštěvník
JoeJoe

Jedine, co tady urcite potrebuje zmenu, je nova ustava, a zruseni dozivotni imunity prezidenta. Zlodeje Klause a tu jeho princeznu postavit pred soud za rozkradani a tunelovani majetku ceskeho lidu, a zajistit jim dozivotni bydleni na Pankraci vcetne propadnuti veskereho majetku i PPF s (s neviditelnym duchem) Kellnerem

AlešK
Návštěvník
AlešK

Dobrý den! Mám tu možnost, že si mohu přečíst noviny a zpravodajství jak ruské, tak např. kubánské. Přímo, bez českých zprostředkovatelů, a také německé a rakouské. Každý pořádný Brňan má a měl naladěnou ORF i za hlubokého socialismu.
Nejen k osobě M. Zemana. Je převážně pozitivně hodnocen i mezi diskutujícími. Velmi pozitivně je diskutujícími hodnoceno, že každý Čech, Moravan, Slovák… starší 40 let, mluví a píše tak nějak rusky…
Právě jsem odesílal nejm. kubánskému listu obavu o jejich osud. Vnímám americkou ambasádu na Kubě jako trojského koně… Hyn sa hukáže… a abychom nemuseli Karibské moře přejmenovávat na Rudé II. či Krvavé (U Jindřichova Hradce jsou rybníky s názvy Krvavý, Vražda). Když lépe poznáte zlomyslnost domorodců, nepřijde vám to už divné…

AlešK
Návštěvník
AlešK

Tohle nejsem já, prosím! AK

Brzobohatý Patrik
Návštěvník
Brzobohatý Patrik

Miloš Zeman je náš president, člověk dříč, poctivý a vzdělaný, který pro republiku doposud udělal víc, než všichni ostatní po roce 89. Naštěstí se pravá Česká republika rozkládá dál od Prahy. Praha byla vždycky v naší historii nejen hlavním městem, ale i problémem z hlediska hájení národních zájmú. A to věděli i husité. A jestli má někdo potřebu být podaným, posluhovat a otírat se o modrou krev, ať to dělá, 9 milionů národa je naštěstí
jiných.

Patrik

Aton
Návštěvník
Aton

Vojto, myslím že sis to vycucal z prstu.

Aleš
Návštěvník
Aleš

Jakkoliv si tito lidé myslí, nebo jsou o tom dokonce přesvědčeni, že M. Zeman dělá naší republice ve světě ostudu, opak je pravdou. Stačí se jen podívat na sebe a kolem sebe, kdo a na koho hází vejce, kdo a na koho vykřikuje nestoudná a urážlivá slova, kdo a komu mává červenými kartami….

Především je tento článek nevyvážený. Paradoxně, nebo zcela logicky je vlastně přesně takový, jako to, co při popisu kritizuje na oponentech prezidenta. Nejvíce mi ale chybí mi ujasnění termínu “Ve světě”. Co, nebo kdo je a kde je Ve světě? Kde jsou data z Ve světě změřené a zapsané? Ve světě platí názory politické, ekonomické, spirituální, vědecké nebo názory občanské? Celý svět jsou všichni ti, co obdivují Miloše Zemana, Arnolda Schwarzenegra, Šmouly, nebo naopak ti, kterým vším tím pohrdají pohrdají, či lidé zcela neutrální? Píšete o dvojím metru, jaký metr je Ve světě? Měří se palci, lokty, metry, karmou, božím přikázáním, silou vůle nebo jiným ještě neuchyceným revolučním způsobem? Přečetl jsem článek do konce (!) se zájmem o názor “druhé strany”. Nezlobte se, ale na čem chcete založit společný dialog, když nesjednotíme jazyk? Navíc Ve světě ve spojení s těmi, které kritizujete získává negativní nádech a vážně chceme svět, kde jsou na sebe lidé škaredí? Nechci Vám nic podsouvat, zcela jistě píšete s dobrými úmysly. Vykládám si tedy výraz Ve světě jako názor člověka, který má vřelý vztah k planetě, ke své zemi, živočichům, rostlinám, který cítí každé nadechnutí jako dar od matky Země a každým krokem ji vše vrací. Člověka, který si váží opravdové svobody všech lidí a jeho snem je harmonie mezi všemi Ve světě.
Rád bych se zeptal, jestli si myslíte, že by prezident naší republiky měl podstupovat přísnou sebereflexi, třeba i formou různých terapeutických či duchovních sezení v délce celého úřadu a v případě určitého klopýtnutí – např. naprostá devótnost v podobě ignorance zoufalého volání o pomoc původního tibetského obyvatelstva při státní návštěvě Číny – by neměl v rámci očištění vždy dát svoji funkci k dispozici? Co myslíte, prospělo by to? Zdravím a.

Petr Š a m b e r k
Návštěvník
Petr Š a m b e r k

ane prezidente,hluboce si Vás vážím. Je mě 72 let.Jsem důstojník v.z Rád bych šel po vašem boku.Jsem již roky připraven a ozbrojen.V dokonalé úctě Petr Šamberk

carlos
Návštěvník
carlos

Podle mého názoru je celý kolotoč kolem Zemana způsoben jednak a hlavně proto, že zvitězil v souboji se Schwarzenbergen, který byl černým koněm těch loutkovodičů za kulisami a potom proto, že převážná většina novinářské a politologické obce mu nerozumí a není schopna se do jeho myšlení dostat. To vyvolává emoce namachrovaných mladých novinářů a jejich neschopnost argumentace končí u invektiv a hulvátství. Typickým příkladem je taneček kolem Pussy Riot. Název této skupiny nikomu do té chvile nepřipadal nijak hanlivý. Dokonce i světoznámý demokrat Havel jí dal ocenění. Co udělal Zeman? Aby umožnil pochopit řadě neinformovaných, co vlastně skrývá název této skupiny, která získala od oslavovaného Havla metál, tak bez skurpulí ho přeložil do češtiny. Proč najednou vadí jejich český překlad vysvětluje to, že ač většina novinářů a politologů anglicky hovoří , přesto nedokážou anglicky myslet, proto je konsternoval Zemanův překlad. Já věřím, že ani Havel netušil, co se v názvu této odbojové skupiny skrývá a už vůbec ne v jejich repertoáru. Teď si představte, že se máte s takovým člověkem pouštět do debaty. Tam musíte dávat strašný pozor na to, co řeknete, protože Zeman dovede vaše zaváháni stoprocentně využít ve svůj prospěch. Nejlépe se to ukázalo při presidentské volbě , kdy Zeman využil hloupost Schwarzenberga a tím vyhrál volby. Ono je pro novináře snadnější hnojit na člověka v novinách, než jít do předem ztracené bitvy. Třeba argumentace o jeho opilství a korunovačních klenotech je tak vyčichlá, že jí už i novináři nevěří. Možná ještě Kalousek. Ovšem , když nic jiného není, tak i to přijde vhod.

gene Rotter
Návštěvník
gene Rotter

Tak jak to pozoruji z druhe casti polokoule jevi se mi tohle vse nejak divne jako pred 3 svetovou valkou okolnosti jasne nasvedcuji ze US &Spol chteji za kazdou cenu vyvolat svetovy jaderny conflict oni uz totiz nemaji dale kam jit. Provokuji vsude ve svete nabizeji nasi shnilou democracii celemu svetu I v mnoha castech sveta kde oni lide opravdu nestoji nevim tak to citim ne jenom ja osobne ale mnoha dalsich obycejnych lidi s s k terimi se setkavam dnes a dene v beznem zivote ovsem vyjma vymytych mozku z nasi zapadni propagandy
DIKY Gino

Vojta
Návštěvník
Vojta

Není to tak dlouho, co jsem jel vlakem a naproti mě si sedl Rus, který sice lámaně ale přesto uměl česky. Dali jsme se do řeči a probírali různá témata, nakonec došlo i na politiku- Putina samozřejmě vychválil a s politikou RF byl velice spokojen. A aniž bych se zmínil o Zemanovi, sám mi řekl “jsem rád, že máme Putina, my se vám Čechům smějeme, že jste si zvolili takového opilce a hulváta, jakým Zeman je, vypovídá to hodně o vašem národě.” Vcelku mě to zarazilo, myslel jsem, že je náš prezident v Rusku oblíbená persona.

ZS
Návštěvník
ZS

Znám pana prezidenta z doby, kdy byl “pouhým” důchodcem. přiznávám, že při výběru kandidáta na prezidenta jsem měl v prvním kole trochu problém, Dokonce jsem zvažoval podpořit jednu ženu, kandidátku. Nakonec jsem se rozhodl pro pana Zemana. V druhém kole již nebylo výběru a tak volba byla zcela jasná. Proč ale tento příspěvek píši? p. Zeman je normální člověk, se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi člověka. To že říká co si myslí je jaksi velmi “odpudivé” zejména pro určitou skupinu lidí protože věci nazývá pravým jménem. Je zvláštní že se nikdo neozývá proti Vatikánské policii, když zasáhla proti feministce, která znesvětila poutní místo, ale ruská skupina, která se prezentovala mnohem agresivněji je nazývána politickými odpůrci a jejich pojmenování pravým jménem bylo zneužito proti p. prezidentovi a živí novinové a internetové články do dnes. ( možná by měl pan preziden požádat tuto skupinu o příspěvek za reklamu, kterou jim tímto učinicomment image) myslím si že pan preziden udělal pro tuto zemi, ve které žiji, za dva roky více než všichni preidenti po roce 1989 dohromady.