Izraelská armáda dostala rozkaz zaútočit na Al-Aksá úmyslně, aby došlo k vyvolání...

Izraelská armáda dostala rozkaz zaútočit na Al-Aksá úmyslně, aby došlo k vyvolání válečného stavu a k odvrácení dalších předčasných voleb po 4. neúspěšném pokusu Benjamina Netanyahua o sestavení vlády! Létající rakety, lynčování Arabů i Židů a najednou ani slovo o předčasných volbách! Ve stavu války a ohrožení se totiž v Izraeli volby nekonají a odkládají se! Netanyahu podle ortodoxních Židů spustil vlastní Chutzpah War na svátek Dne Jeruzaléma, aby odvrátil další předčasné volby! Vojáci IDF dostali jasný příkaz házet slzné a hlukové granáty přímo do mešity!

Izraelská armáda dostala rozkaz zaútočit na Al-Aksá úmyslně, aby došlo k vyvolání válečného stavu a k odvrácení dalších předčasných voleb po 4. neúspěšném pokusu Benjamina Netanyahua o sestavení vlády! Létající rakety, lynčování Arabů i Židů a najednou ani slovo o předčasných volbách! Ve stavu války a ohrožení se totiž v Izraeli volby nekonají a odkládají se! Netanyahu podle ortodoxních Židů spustil vlastní Chutzpah War na svátek Dne Jeruzaléma, aby odvrátil další předčasné volby! Vojáci IDF dostali jasný příkaz házet slzné a hlukové granáty přímo do mešity!

Izrael podle posledních informací stojí de facto na počátku nové občanské války a úplně nové intifády poté, co 10. května 2021 na svátek Dne Jeruzaléma došlo k zásahu izraelské armády IDF, která obklíčila na Chrámové hoře mešitu Al-Aksá a začala do zabarikádované mešity střílet slzné a akustické granáty, zatímco Palestinci vevnitř, kteří byli na modlitbách, začali skrze barikádu házet na vojáky vybavení mešity, stoličky, svícny a dokonce vlastní boty. Obrázky a záběry obletěly celý arabský svět a islamistické hnutí Hamás spustilo v odvetě raketové útoky na Izrael, na které IDF odpověděla leteckými údery na pásmo Gazy, kde bomby srovnaly se zemí několik bytovek. Je to obvyklá taktika, kdy IDF bombarduje v odvetách arabská sídliště. Níže je unikátní video zachycující počátek útoku izraelské armády na mešitu Al-Aksá 10. května 2021 ráno.

Jenže tento příběh vykresluje pouze následky něčeho, co vzniklo dříve než 10. května. Začátek tohoto příběhu nedává smysl, resp. v mainstreamovém tisku se o něm nedočtete. Není kouře bez ohně, říká jedno přísloví, a to přesně platí v této kauze. Zahraniční média a izraelské tiskové agentury informovaly 10. května, že na Chrámové hoře v Jeruzalémě se zabarikádovali muslimové v mešitě Al-Aksá a musela být povolána armáda IDF, aby mešitu vyklidila. Tahle informace sama o sobě kulhala na obě nohy, protože média se nijak ani neobtěžovala vysvětlovat, proč by izraelská armáda měla vůbec vyklízet nějakou mešitu. Příběh je totiž vyprávěn až zhruba od poloviny, takže mnoha lidem uniká samotný smysl a význam. V Izraeli totiž došlo k největší krizi vládní strany Likud za posledních 12 let a reálně hrozí, že Benjamin Netanyahu už nebude izraelským premiérem.

Ani po 4. předčasných volbách za poslední 2 roky se Bibimu nepovedlo sestavit novou vládu, a tak muselo dojít k vyvolání války s Palestinci

Situace je tak vážná proto, že 5. května o půlnoci došlo k vypršení času pro sestavení nové vlády po posledních předčasných volbách, které byly už 4. v pořadí za poslední 2 roky. Jak přinesla informaci izraelská a po nich i česká média, reálně tak hrozí straně Likud, že poprvé po 12 letech se ocitne v opozici [1]. Prezident Izraele Reuven Rivlin může pověřit jiného politika sestavením vlády, případně Netanyahuovi prodloužit lhůtu pro sestavení vlády, anebo vyhlásit už v pořadí 5. předčasné volby. Jenže to už Benjamin Netanyahu nechce riskovat, a tak došlo k opatření. Podívejme se nejprve na časovou souslednost, tedy na chronologii. Lhůta pro sestavení vlády vypršela 5. května. Už druhý den se objevily v ulicích Jeruzaléma vojáci IDF a začali provádět razie ve východním Jeruzalémě, začali zatýkat Palestince a demonstrativně je mlátit na ulici, aby to všichni viděli.

Benjamin Netanyahu, izraelský premiér

Bylo to jako vhození pochodně do sudu s benzínem. Už druhý den večer došlo k obrovským střetům mezi Palestinci a IDF u mešity Al-Aksá [2]. Konflikt vyvrcholil ráno 10. května v dopoledních hodinách, kdy armáda IDF dostala rozkaz vyklidit mešitu Al-Aksá a násilím vyvléct Palestince ze svatostánku. K zásahu byla pozvána zahraniční média, aby to všichni Arabové viděli na svých televizních obrazovkách. Vojáci dostali příkaz střílet dovnitř mešity slzné a akustické granáty, čímž armáda de facto znesvětila církevní stavbu a status církevní stavby. Reakce hnutí Hamás byla dopředu daná, protože na Izrael začaly dopadat rakety Kásam odpalované z pásma Gazy. Rozzuření Arabové začali lynčovat Židy a naopak rozzuření Židé začali lynčovat Araby.

Bibimu se nepovedlo do 5. května sestavit novou vládu a už 10. května najednou stojí Izrael na pokraji nové občanské války

V tom okamžiku vystoupil v televizi Benjamin Netanyahu a prohlásil, že Izrael čelí bezprecedentnímu útoku a hrozbě vypuknutí nové občanské války. Jednání o nové vládě bylo přerušeno a odloženo, přičemž média dávají nyní prostor hlavně intifádě v ulicích a projevům Benjamina Netanyahua. Diskuse na izraelských televizích o možných 5. předčasných volbách za poslední dva roky jsou pryč, diskusní pořady nyní řeší jen bezpečnost, hrozbu vypuknutí intifády a kroky Benjamina Netanyahua na zajištění bezpečnosti. Dokud bude v Izraeli trvat bezpečnostní nestabilita, žádné volby se konat nebudou.

Počátek útoku, kdy se IDF zvenku snažila dostat do mešity

A mnoha Izraelcům to začalo velmi brzy docházet. Nejprve 5. května Benjamin Netanyahu neuspěje a vyprší mu čas pro sestavení vlády, a už druhý den jsou média plná nepokojů a střetů IDF s Palestinci v Jeruzalémě. A jen o 5 dní později už létají rakety Hamásu na Izrael, armáda střílí granáty dovnitř mešity a Izrael stojí na pokraji nové občanské války. Je to naprosto jasné a průhledné vrtění psem. O nějaké ústavní krizi kvůli nesestavení vlády najednou není ani slovo, protože Izrael je v plamenech a stojí na pokraji nové intifády.

Bibi nedokáže už 2 roky po sobě sestavit vládu ani 4x po sobě, takže musí přijít válka na změnu volebních priorit obyvatelstva

Ortodoxní Židé tak začali obviňovat Benjamina Netanyahua, že pouhý den po svém neúspěchu sestavit vládu zneužil izraelskou armádu k rozdmýchání nepokojů, když nechal provést bezprecedentní razie a nakonec dokonce vojenský útok na církevní stavbu na Chrámové hoře. A to všechno kvůli tomu, aby se nekonaly další předčasné volby, protože když se válčí v ulicích, volby se logicky odsouvají a nemohou se konat. Nepokoje v Izraeli mohou trvat jen pár dní, ale mohou trvat i několik let, kdy se Izrael propadne do nové občanské války, během které budou řídící procesy v rukách dočasného premiéra bez voleb, tedy v rukách Benjamina Netanyahua. A jestli někdy nepokoje skonči a IDF se stáhne, bude to ve chvíli, kdy průzkumy veřejného mínění ukáží, že podpora Bibimu ze strany voličů je zaručeně vysoká, a tedy i podpora jeho straně Likud.

Hamás v odvetě začal odpalovat rakety z pásma Gazy na Izrael

Když si Izrael není schopen ani 4x po sobě zvolit většinově nějakou stranu, tak to znamená, že v Izraeli chybí společné téma, které by rozhodovalo volby. A takovým tématem může být jedině nová bezpečnostní krize, nová intifáda, kdy Izraelci budou potřebovat více bezpečnosti než ekonomické prosperity. A bezpečnost poskytne Bibi, prosperita musí jít bokem.

Pouhých 5 dní po vypršení lhůty Benjamina Netanyahua na sestavení vlády tak stojí Izrael najednou a zničehonic na pokraji nové občanské války. Prostě jen tak, najednou. Pouze konceptuálně tupý člověk by si myslel, že se to stalo náhodou, že jen pár hodin po vypršení lhůty pro sestavení vlády se najednou objevili vojáci IDF v ulicích Jeruzaléma a začali ostentativně a okatě mlátit a terorizovat mladé Palestince s cílem vyvolat nepokoje a reakční odvetu Hamásu.

Chutzpah War na odsunutí dalších předčasných voleb

A střílení granátů do mešity s věřícími, to je tak naivní a béčková scéna jako z nepovedeného hollywoodského filmu. Pouze naivní tupec by si myslel, že to nevyvolá povstání a intifádu. Okatý útok na symbol Islámu. Výsledkem je Izrael stojící na pokraji války a Bibi pevně uchopil opratě bezpečnostních operací a obrany státu před tím zlým Hamásem a jeho primitivními raketami vyráběnými z okapových rour a z podomácku vařeného paliva na jejich pohon. Pokaždé, když potřebuje Izrael odvrátit pozornost vlastních voličů od ekonomické situace, začnou Izraelcům na hlavy padat arabské rakety, aby lidé zapomněli na ekonomiku a více se báli o bezpečnost. Den Jeruzaléma je izraelský svátek, kdy došlo ke sjednocení Jeruzaléma a ustanovení izraelské kontroly nad Jeruzalémem po 6-denní válce v roce 1967.

A v noci izraelské letectvo v odvetě bombardovalo bytovky v Gaze

A přesně na výročí tohoto dne zaútočí armáda IDF na Palestince v mešitě Al-Aksá. Taková provokace je tak průhledná a tak jasná, že musí být každému jasné, že nejde o náhodu, nebo o nějaký omyl izraelské armády, ale o bezprecedentní a brutální provokaci, jejímž cílem není nic menšího než vyvolání nového palestinského povstání v Izraeli, což by na dlouho dobu odsunulo konání jakýchkoliv voleb v Izraeli. A jen konceptuálně tupé hlavě nedojde do očí bijící souvislost událostí mezi 5. a 10. květnem v Izraeli. Mohutné zavrtění psem za rachotu dopadajících raket. Ani ortodoxní Židé nevěří náhodám a označují tuto krizi za Chutzpah War z dílny Benjamina Netanyahua a jeho tajné služby Shin Bet.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Rudolf
Návštěvník
Rudolf

Patrně toto je představa Izraele o košér práci.—–https://www.vimo.sk/watch/DNhVILRDNSD6uOs

Pave1
Návštěvník
Pave1

Jen aby to se Zemanem nebylo celé jinak. On je velmi ctižádostivý, vždycky byl, snažil se vejít do historie.
Tento motiv je dnes se stářím u něj až chorobný, takže se nabízí ještě jiný scénář, než ten publikovaný výše v článku.

Co když prostě vidí bezmeznou podporu státu Izrael jako svou poslední šanci, jak se dobře zapsat u západních páníčků? Rusko, to byl vždy jen obchodní motiv, o nic jiného v tom nešlo. Snažil se získat práci pro naše firmy, to byl jasný motiv o kterém nikdy nebylo pochyb.

Dnešní posun je tak možná čistě pragmatický, jako vždy u Zemana. Chce být citován a slyšen, a tohle s Izraelem už je opravdu poslední karta, kterou má ve své ruce, aby toho dosáhnul. Pouhá ješitnost a pragmatická hra o vlastní slávu.

Pave1
Návštěvník
Pave1

Naprosto souhlasím, je to vrtěti psem a může za to pouze a jedině Netanjahu. Zas jeden týpek, co prahne po moci, je jako Erdogan, stejný vrh.

Kalislav Mirousek
Návštěvník
Kalislav Mirousek

Přátelé, tak jsem zpět Neměl jsem čas doposud. Všechny komentáře jsem od svého posledního komentáře konečně přečetl a teď jsem vlastně vykulen z toho, co jsem ztrhnul…
Tak, musím odpověď píchnout už sem, tam už to nemá smysl dávat.
Takže, především vám všem děkuji, za lavinu odpovědí. Konkrétně: Nejvtipnější od Brutopýra. Tak Lihoslav…, skvostné. Brute, palec nahoru, ale měnit si Nick nebudu. Je to zbabělé. Každý si má nést morální následky svého komentu. Dále, nemám žádnou představu o řešení židovské otázky, tak jako ani Aniston. Mirek, Vy se vždycky ozvete pouze a jen na mě, tak jako Trent. Správně. Nejlepší je, nikdy ničím nepřispět, ale na někoho si zasednout a vždycky vystartovat, když je zmíněno “podle vás, jaksi nanejvýš trapné téma”., což je fakt krajně podezřelé….Takže ohledně těch samopalů: Už jsem to tu vysvětloval, asi jste byl na hajzlu zrovna… Byl to tady ode mě takový experiment, jak je to zrovna tady, s tím vlasteneckým citením. Když jsem burcoval, tak 136 lajků. Když jsem vyzval k jakési, byť teoretické registraci a lámání chleba, těch, co do toho chtějí jít, tak nula budou. Závěr je jasný. Jste sráči. Nikdo z vás do otevřeného odporu nepůjde. To je výsledek. Druhotný postřeh je to, že někdo může být touto výzvou natolik šokován, že to považuje za nejtrapnejší a nejnevhodnější příspěvek všech dob a zasype vás zcela bezskurpulózně sprškou nadávek, nejhrubšího kalibru. Důvod? Neznámý.
Toť má zkušenost, vysvětlení a píši to tu naposled!
Dále…Lidi se dělí do kategorií co ” Vidí…pak.co vidí, když je jim ukázáno….a ti, co nevidí a pro sichr ani neslyší” . Já jsem možná ten, kdo hned nevidí, ale vidí, když je mu ukázáno. Proto, bych zde chtěl zareagovat na Nick Slovan, který mně otevřel oči a dávám mu za pravdu. Není pro mě problém, se tu do někoho oboŕit. Zároveň není pro mě problém uznat chybu. Omlouvám se tudíž veřejně, nicku AntiSion. Slovan má pravdu. Rezignoval jsem také. Buďte i nadále, tou příslovečnou Vatrou v dáli. Pochopil jsem. Omlouvám se AntiSion. Promiňte. Všechno dobré přeji.
Děkuji všem, za přečtení.
Bůh vám všem žehnej a dobrou noc všem lidem, dobré vůle.

Vráťa
Návštěvník
Vráťa

Na tvůj výplod typu:
“Brute, palec nahoru, ale měnit si Nick nebudu. Je to zbabělé. Každý si má nést morální následky svého komentu.” – no ty brďo, to hrdinství, to se jen tak nevidí!
Tady jsou administratoři dva – ty Kalislave a Administrátor od VK – nikdo jiný. Páč ja z Kežmarku, kde jsem se oženil se slovenkou, už nemůžu nic sem dát, všechno maže, slovenská IP. Jinak ano, hodnoť každého s jistotou, že to bude i zveřejněno…. dávám ti palec nahoru!

Kalislav Mirousek
Návštěvník
Kalislav Mirousek

No, diky za reakci. To, co vypadá jako výplod, je ve skutečnosti promyšlená odpověď. Až tady budeš mít taky svůj “Fun club”, (což bych Ti nepřál), tak s takovými lidmi, budeš muset nějak vycházet. Rozhodně nedoporučuji jim odprovat nebo jim to oplácet. Jen přileješ olej do ohně. Dělat mrtvého brouka, taky nefunguje, viz. anonymka versus Pavel. Nejlepší je, zasmát se tomu a ještě dotyčného pochválit. Nejen to. Přímo vychvalovat. Dokonce zvát na pivo atd. Ten týpek by měl časem pochopit, že Tě neurazí a vlastně ho nebereš vážně. Akorát teda tady ze sebe dělá kokota. Pokud to nepochopí, pak si z něj udělej nohsleda. Takového pejska, kterého vždy pochvalíš, že na Tebe reaguje a jako že jsi rád, že je tu s Tebou. K tomuto jsem zatím nepřikročil. Jo, Brutopýr je divnej týpek a těch je tu víc. Třeba Trent, má výplod vždy ve spojen s dehonestací. Ten Mirek.. to samý. Myslím si, že Brutopýr, si tu chodí léčit mindráky. V drtivé většině, napadá. To je povaha. S tím nic neuděláš. V předminulém článku, jsem ho sledoval. A taky, že jo. Napadal tam někoho “kolikrát sis změnil najck” psal. A to je ono. Pic, kozu do vazu!!! Přesně jsem ho odhadl a předem jsem mu sebral munici!! A proto, můj “výplod”vypadá tak, jak vypadá. Chápeš? Pak jsem sledoval, jak na něj reagoval TREX. V jednom, mě zaujal. Psal, čím to je, že se tak navážíš do lidi, Chlast? A víš co? Asi to trefil. Protože od koho křik, od toho kouř!! Mně, tady attackuje totiž furt. Přiznám se, že jsem se tu naklàpal takových pičovin, až hanba. A ano, měl jsem nějaké to pivo. Ale nikdy mě nenapadlo, se tu do někoho hrubě, bezdůvodně obořit. To, s AntiSionem, nebylo bezdůvodně. Kdybych já, něco furt dával dokola, pak by mě tu poslali do prdele hned. Vlastně jsem ho nenapadl, ale toto mu vytknul a to při vykání. Pak, jsem dal na koment Slovan, který vlastně také přiznal, že ho to sralo, ale bere to tak, že je AntiSion tou pomyslnou Vatrou v dáli. Tak jo, pochopil jsem a AntiSionovi jsem se omluvil. Tady ne, ale v dalším článku, na mě reagoval a všechno dobré, jsme si popřáli. A nemysli si, i Slovan mě nazval idiotiem, když jsem psal,že jsem si vyvařil respirator. No a to bylo pod článkem VK, kdy informoval o těch morgelonech v respirátorech. Tak co tim chtěl Slovan říct? Že je tím pádem i pan VK idiot??? To se mu zrovna nepovedlo, že. I tak, nejsem pomstychtivý a dal jsem na něj. Ostatně… vlastně kromě mě ,sem tu žádnou omluvu ještě nezachytil. Taky jsem se po čtyřech dnech, už na to mohl vysrat, protože už po tom neštěkne pes, ale já nejsem splachovací. To ne! Jsem rád, že jsem s AntiSionem zadobře. Byť jsme zde všichni incognito, beru to osobně.
Tak jo, bylo mně ctí, Vráťo, strávit večer u mobilu, na Tvou odpověď. Nepředpokládám, že si to přečteš. Taktéž se modlím, aby si to nepřečetl Brutopýr. Takže jediný, kdo to ocení a přečte si to, bude bratr administrátor od VK. Loučím se tudíž já, administrátor 1. Mějte se fanfárově…Bůh s vámi a dobrou moč a vše dobré, přeji.
PS. Ještě se sem juknu, pro případnou odpověď…

PaVo
Návštěvník
PaVo

Poslouchám pana VK a teď mne pořádně rozesmál, když řekl, že ” aspoň že se Zeman nespletl a nesundal českou vlajku…”

Zeman je pod úrovní hovad!

Panturkická říše
Návštěvník
Panturkická říše

V Rakousku vlaje izraelská vlajka na:
– Spolkovém kancléřství Bundeskanzleramt, Ballhausplatz 2 (kancléř Sebastian Kurz, lidovec ÖVP)
– Ministerstvu zahraničí Außenministerium, Minoritenplatz 8 (ministr zahraničí Alexander Schallenberg lidovec ÖVP).

https://twitter.com/sebastiankurz/status/1393106844449705985

https://twitter.com/MFA_Austria/status/1393141263520698370

https://www.vienna.at/israelische-flagge-auf-bundeskanzleramt-in-wien/6989637

zazracne_dieta
Návštěvník
zazracne_dieta

moj novy ockovaci pas ✌
comment image

Zdravý rozum
Návštěvník
Zdravý rozum

Článok na HS, tisíce jordancov sa vydali k hraniciam vojnovych zločincov Izraela

Paľo
Návštěvník
Paľo

Nič tam nie je, daj i link.

pzv
Návštěvník
pzv

Knihy Nidala Saleha o izraelsko-palestínskom konflikte. Proč se vraždí v Izraeli? (2002) Nedotknutelní (2003). Stručné zhrnutia informácií
https://diskuter.wordpress.com/2018/09/29/knihy-nidala-saleha-o-izraelsko-palestinskom-konflikte-proc-se-vrazdi-v-izraeli-2002-nedotknutelni-2003-strucne-zhrnutia-informacii/

(skopírujem časť blogu)

KAPITOLA TŘETÍ. ZAČÁTEK BEZ KONCE_________ 35

…táto kapitola je najrozsiahlejšia z celej knihy a podáva pohľad na počiatky izraelsko-arabského konfliktu z pohľadu pôvodného Palestínčana. Pri niektorých častiach textu človek len neveriacky krúti hlavou, ako je možné, že takéto činy sa podarilo Izraelu úspešne utajiť na dlhé desaťročia pred celým svetom a ešte popri tom sa Izrael dokázal pred svetom prezentovať v roli obete a Palestínčanov postaviť do role agresorov a teroristov. Po prečítaní človek výrazne lepšie pochopí frustráciu a bezmocnosť, v ktorej sa ocitli Palestínčania na územiach vojensky okupovaných Izraelom. Občas sa pri čítaní človeku automaticky vynárala paralela so správaním nacistickej okupačnej správy.

1. Jak to všechno začalo? Kořeny konfliktu._______ 35

…historický pôvod obyvateľstva palestíny.

…Theodor Herzl a počiatky sionizmu s cieľom založiť etnický židovský štát na území biblickej Palestíny

…spolupráca sionistov a Britov počas prvej svetovej vojny s cieľom vyvolať arabské povstanie v Osmanskej ríši, ktoré by prispelo k jej pádu. Briti prisľúbili miestnym arabom po skončení vojny nezávislosť, akonáhle však vojna skončila, na svoje sľuby zabudli a rozdelili si územie osmanskej ríše medzi seba a Francúzsko.

…Balfourova deklarácia, ktorou Briti prisľúbili sionistom zriadenie židovského štátu v Palestíne, ale ani tú nesplnili.

…po skončení prvej svetovej vojny prevzala Británia Palestínu pod svoju mandátnu správu, zároveň však do istej miery tolerovala židovské prisťahovalectvo do pôvodne čisto arabsky osídleného územia. V medzivojnovom období tvorili židia iba 7% obyvateľstva palestíny, zbytok boli moslimskí a kresťanskí arabovia.

2. Vznik Izraelského státu___________39

…sionistické aktivity a výboje na území Palestíny v medzivojnovom období, pod formálnou mandátnou vládou Britov.

…židovské teroristické organizácie Haganah, Irgun a Stern, ktoré pomocou teroru zastrašovali a utláčali miestnych palestínskych roľníkov

…Baltimorský program, v ktorom sionisti požadovali od Británie neobmedzené právo na imigráciu židov do Palestíny

…židovské potopenie lode Patricia s židovskými imigrantmi na palube, ktoré bolo pre svetové média prezentované ako akt hrdej samovraždy, po tom, čo im briti odmietli povoliť vylodenie v Palestíne. Útok zrealizovala židovská teroristická organizácia Haganah.

…židovská teroristická organizácia Stern, ktorá podnikala teroristické akcie proti britským miestnym úradníkom s cieľom vyhnať Britov z Palestíny. V októbri 1945 Haganah, Irgun a Stern koordinovane zaútočili na desiatky objektov britskej ekonomickej a administratívnej infraštruktúry v Palestíne a zabili desiatky Britov.

…v roku 1947 Briti rezignovali a prehodili zodpovednosť za Palestínu na novovzniknutú OSN a sami sa pripravili na stiahnutie z územia. OSN následne odsúhlasila rozdelenie Palestíny medzi Židov (56% územia) a palestínčanov (43% územia) s tým, že Jeruzalem zostane nezávislým slobodným mestom.

…v období medzi odchodom Britov (1947) a formálnym vznikom štátu Izrael (1948) podnikli izraelské teroristické skupiny dlhú sériu teroristických útokov proti miestnym arabským roľníckym osadám, pričom početné osady boli kompletne vyvraždené a zbytok osád bezostyšne zastrašovaných hrozbou vyvraždenia. Nasledoval masívny exodus palestínskych rodín z izraelu prisúdeného územia do zahraničia, hlavne na územie palestínskej časti Palestíny. Str. 41-42 popisuje detailne sériu najvýznamnejších incidentov

3. Palestinský exodus_________42

…v nasledujúcich rokoch až do roku 1953 opustili Izraelský štát stovky tisíc Palestínčanov, pričom museli za sebou zanechať všetok svoj majetok, domy a pôdu. Dočasný azyl dostali v utečeneckých táboroch v susedných štátoch, kde prežívali po celé nasledujúce desaťročia v extrémne biednych podmienkach.

…napriek tomu, že OSN vydala množstvo rezolúcií, v ktorých Izrael odsudzovala za dané činy a vyzývala ho k umožneniu návratu palestínskych vyhnancov, Izrael všetky rezolúcie ignoroval.

…politickým cieľom bolo dosiahnuť etnicky čistý židovský štát bez akýchkoľvek palestínčanov.

…sionisti od začiatku plánovali ďalšie zväčšovanie územia Izraela formou výbojných vojen proti svojim susedom. Cieľom bolo zriadenie tzv. “Veľkého izraela” zahŕňajúceho celé územie medzi riekami Níl a Eufrat.

4. Izraelská expanxe_______ 43

…v roku 1967 Izrael napadol susedné štáty Egypt a Sýriu a anektoval pri tej príležitosti palestínske územia pásma Gazy, západného brehu Jordánu, egyptský sinajský polostrov a Sýrske golanské výšiny. Palestínski utečenci, ktorí v predošlých rokoch utiekli z Izrae

pzv
Návštěvník
pzv

(pokračovanie)

utiekli z Izraela do Palestínskeho štátu, sa znovu ocitli pod izraelskou okupačnou vládou.

…od tej doby prebieha pomalá genocída palestínčanov na izraelom okupovaných územiach, s oprávneniami izraelských vojakov kohokoľvek zastreliť, zatknúť, zabaviť mu majetok, zbúrať dom atď.

…praktiky, ktoré izraelská okupačná správa používa proti palestínčanom sa len málo líšia od praktík, ktoré používali na okupovaných územiach nacisti

5. Dvojí metr: volný pro Izrael, přísný pro Araby ________ 46

…izraelu sa vďaka jeho kontrole nad svetovými spravodajskými prostriedkami podarilo vo svetovej verejnej mienke seba situovať do role obete a palestínčanov do role agresorov.

…kapitola popisuje Izraelské vojenské útoky proti Libanonu, kde sa snažili pozabíjať palestínčanov v utečeneckých táboroch. Taktiež je popisovaná prax, kedy Mossad pomocou cielených atentátov zabíjal Palestínčanov v zahraničí, ktorí by mohli v budúcnosti organizovať proti Izraelu odboj alebo medzinárodný odpor. Spomínaná je aj teroristická prax zabíjania v zahraničí žijúcich Palestínčanov pomocou balíkových bômb doručených poštou adresátovi.

…izrael okupuje palestínske územia a desiatky rokov ignoruje desiatky vydaných rezolúcií OSN a nikto to nerieši. Autor knihy to dáva do kontrastu s bleskovou americkou inváziou do Iraku, ktorý obsadil Kuvajt a odmietol ho na základe rezolúcie OSN okamžite opustiť. Tiež dáva do kontrastu, ako sa svetová a americká verejná mienka dojemne starala o záchranu a bezpečnosť arabov v Kuvajte a Saudskej arábii, ale bola úplne ľahostajná k osudu palestínskych Arabov.

celá kniha:

https://web.archive.org/web/20200927192239/http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Proc_se_vrazdi_v_Izraeli-Nidal_Saleh.pdf

a jej pokračovanie

https://web.archive.org/web/20200927192239/http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Nedotknutelni-Nidal_Saleh.pdf

pzv
Návštěvník
pzv

A ešte iný uhol pohľadu na históriu Izraela, z iného zdroja:

https://diskuter.wordpress.com/2017/10/31/robin-de-ruiter-trinact-satanskych-pokrevnich-dynastii-recenzia-knihy-1-cast/

Kapitola 15. Synové Judy
===============

…kapitola mapuje históriu Židov od ich odchodu zo Stredného východu, cez stredovek až po modernú dobu. Kapitola je veľmi informačne nahustená, takže záujemcovia nech si pozrú detaily v originálnom texte.

…na začiatku autor hovorí, že hoci “jednosvetové” spiknutie je označované za židovské, hlavne kvôli vysokému počtu Židov medzi účastníkmi, správnejšie by malo byť označované za religiózne a to vzhľadom na to, že jeho základom je satanizmus.

…je tam spomínané, že súčasní obyvatelia Izraela nie sú etnickí Židia, ale hlavne tatársko-mongoloidní potomkovia Chazarskej ríše, ktorí v 8. storočí konvertovali na Judaizmus. Chazari viedli vojny so susednou Ruskou ríšou a odvádzali do sexuálneho otroctva zajaté slovanské ženy, čo vysvetľuje, prečo majú v súčasnosti mnohí Židia svetlú pleť a modré šikmé oči.

…v roku 1230 bola Chazarská ríša definitívne zničená mongolským vpádom a väčšina Chazarov utiekla do Európy a usadili sa v Uhorsku, Česku, Rakúsku, Rumunsku a Poľsku. Práve títo ľudia boli hlavným zdrojom obyvateľstva, ktoré po roku 1947 osídlilo novovzniknutý štát Izrael.

…ďalšia časť textu sleduje osudy židovského etnika v Malej Ázii, ktoré sa striedavo dostávalo pod rôzne mocenské vplyvy. Najprv to bol vplyv grécky (vláda Alexandra Macedónskeho), neskôr rímsky. V rokoch 70 a 132 n.l. došlo k dvom židovským povstaniam proti Rímskej ríši, ktoré skončili porážkou a úplným vyhnaním Židov z Jeruzalema. Židia sa usídlili po celom území Rímskej ríše, hlavne v Západnej Európe. V stredoveku boli kvôli konfliktom s miestnym obyvateľstvom postupne Židia úplne vyhnaní z celej Západnej Európy a usadili sa vo Vých. Európe a hlavne v Rusku.

…po tom, čo sa vyhrotili aj vzťahy v Rusku, emigrovalo niekoľko rodín v 19. storočí do Palestíny (v tej dobe súčasť Osmanskej ríše), kde si kúpili pozemky a hľadali pokojné útočište pred prenasledovaním. V roku 1883 žilo v Palestíne v podobe 6 kolónii 200 židovských rodín, ktoré dali základ myšlienke “sionizmu”, t.j. návratu Židov z celého sveta do svojej domoviny v Palestíne. Táto myšlienka sa zakrátko stala politickým hnutím s vplyvnými sionistickými organizáciami.

…v roku 1897 sa v švajčiarskej Bazileji (Basel) konal I. sionistický kongres, z ktorého okrem iného pochádzajú aj stenografické zápisy ľudovo označované ako Protokoly sionských mudrcov.

…v téme sionizmu a návratu Židov do Palestíny sa intenzívne finančne angažovali banky židovských rodín Rothschild, Kuhn, Loeb, Warburg a Rockefeller. Text popisuje ich investičné projekty v 19.storočí v Palestíne, ktoré slúžili ako základ k neskoršej kolonizácii.

…finančnou spoluprácou s Britániou sionisti dosiahli, že Británia vyhlásila Palestínu za svoje záujmové územie a vyhnala z nej Turkov (Osmanskú ríšu). V roku 1917 britská vláda umožnila Židom osídľovať Britmi okupované územie Palestíny. Od tej doby na niekoľko nasledujúcich desaťročí figurovala Palestína ako britské mandátne územie. Židovské, sionistické a britské organizácie spolupracovali na plánoch zriadenia židovského štátu na danom území.

…hlavný problém pre sionistov bol v tom, že väčšina Židov vo svete nemala záujem o vysťahovanie do Palestíny a niektorí sionistickú agendu otvorene odmietali.

…vďaka zverejneniu prenasledovania Židov nacistickým režimom svet začal s Židmi sympatizovať a v roku 1948 im schválil založenie štátu Izrael. (moja poznámka: OSN bola založená v roku 1947 z iniciatívy rodiny Rockefeller a jedno z prvých rozhodnutí novovzniknutej OSN bolo práve schválenie vzniku štátu Izrael)

…autor ďalej píše, že mnohí Židia, vrátane ortodoxných, odmietajú štát Izrael a namiesto toho očakávajú svoju budúcnosť s príchodom mesiáša. Viacerí autori zdôrazňujú, že cieľom sionizmu v skutočnosti nie je vytvoriť vlasť pre Židov z celého sveta, ale použiť ho ako základ k získaniu svetovej nadvlády pre medzinárodné židovské finančné zdroje.

…záverom autor zdôrazňuje, že štát Izrael je súkromný projekt rodiny Rothschild, ktorá sa v téme najviac angažovala. Najväčší židovskí bankári sú už dnes neformálne označovaní ako židovskí králi a barón Rothschild bol označený za najvplyvnejšieho a najmocnejšieho “kráľa Židov” všetkých čias.

celá kniha: http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Trinact_satanskych_pokrevnich_dynastii_Pricina_tolika_bidy_a_zla_ve_svete_I_dil.pdf

J.K.
Návštěvník
J.K.

Ruská vláda zařadila Česko na seznam nepřátelských zemí

Česká republika a Spojené státy se dostaly na seznam nepřátelských zemí, neboť podle ruské vlády podnikají nepřátelské kroky vůči Rusku.
comment image

V souladu s rozhodnutím ruské vlády nesmí americká ambasáda zaměstnávat žádnou ruskou fyzickou osobu. Česká diplomatická mise může uzavírat pracovní smlouvy pouze s 19 lidmi.

https://cz.sputniknews.com/20210514/je-to-oficialni-ruska-vlada-zaradila-cesko-na-seznam-nepratelskych-zemi-14489141.html

Stálo to za to …

Vrbětice: Zamlčená pravda. Místní promluvili (to Koudelka a spol. nerozchodí)

Toto video bylo natočeno v listopadu 2014, krátce před výbuchem dalšího muničního skladu ve Vrběticích …

https://www.youtube.com/watch?v=NQ8vuqzGw4E&t=3s
comment image

Teď probíhá v zákulisí boj, pod kterou sféru vlivu spadneme – hodně nám napoví, pod které cizí velvyslanectví v Moskvě budeme na konci května přiřazeni (německé, rakouské nebo švédské) a od něj se potom bude odrážet i naše zahraniční politika a celkové směřování ČR.
Díky volům jsme se od zdrojů uměle odpojili a jsme nyní plně závislí na tom, kdo nám co dá,
či nedá a za jakou cenu…

A Pijáti, to bude jen třešnička na dortu z h.ven …