Izrael zaútočil na největší syrskou leteckou základnu T-4, na cíl bylo vypáleno...

Izrael zaútočil na největší syrskou leteckou základnu T-4, na cíl bylo vypáleno 8 raket, doletěly jenom 3. Jednalo se pouze o zkoušku syrské PVO před plánovaným americkým úderem v odvetě za údajný chemický útok v Dúmá? Další blamáž amerických křápů už by generálové v Pentagonu nemuseli ustát! Macron a Trump chtějí bombardovat Sýrii?

Izrael zaútočil na největší syrskou leteckou základnu T-4, na cíl bylo vypáleno 8 raket, doletěly jenom 3. Jednalo se pouze o zkoušku syrské PVO před plánovaným americkým úderem v odvetě za údajný chemický útok v Dúmá? Další blamáž amerických křápů už by generálové v Pentagonu nemuseli ustát! Macron a Trump chtějí bombardovat Sýrii?

Jen pouhý den po nejnovějším obvinění Damašku, že syrská armáda použila chemické zbraně proti obyvatelům města Dúmá, došlo k přímé intervenci a útoku na Sýrii. Dvojice izraelských stíhaček F-15 vypálila celkem 8 raket typu vzduch-země na největší syrskou leteckou základnu T-4 v Sýrii. Syrská protivzdušná obrana, která disponuje ruskými systémy PVO, sestřelila 5 raket, do blízkosti základny doletěly pouze 3 rakety. Přesto však došlo ke ztrátám na životech, protože rakety dopadly na budovy s technickým personálem a administrativou.

Na místě zemřelo 14 osob, minimálně dvě z nich byli Íránci. Izrael na základnu útočil už v únoru, protože na ní prý působí íránské revoluční gardy [1]. Přesto však načasování úderu přichází ve chvíli, kdy americká administrativa zvažuje vojenský úder proti Sýrii v odvetě za údajný chemický útok syrské armády ve městě Dúmá. Izraelský nálet tak podle některých izraelských pozorovatelů byl proveden na objednávku Bílého domu, aby z výsledku bylo možné zjistit, jak je na tom syrská protivzdušná obrana před plánovaným velkým americkým úderem.

Bašár Asad v kokpitu ruské stíhačky Su-27 na základně Khmeimim v Sýrii.

S největší pravděpodobností plánuje americký Pentagon kombinovaný úder, za použití stíhaček a také raket s plochou dráhou letu. Podobný úder Američanů, který proběhl skoro na den přesně právě před rokem, dopadl pro americký Pentagon katastrofálně, protože z 59 raket Tomahawk jich vloni dolétlo do cíle, na syrskou základnu Shayrat, jenom 23. Některé z raket přistály v polích, aniž by explodovaly, části raket se za letu vypnul motor a rakety se zřítily, několik raket se odklonilo a vrátilo zpátky nad moře.

Tyto anomálie vyděsily Pentagon do takové míry, že od té chvíle už nechce do Sýrie rakety Tomahawk posílat, protože v Pentagonu panuje přesvědčení, že ruská armáda disponuje pokročilým systémem pro vedení elektronického boje a Rusové umí ovládnout let Tomahawků, vyrušit satelitní navigaci raket atd. Nová taktika Pentagonu tak může zahrnovat plán na vyslání stíhaček do Sýrie, které z bezpečné vzdálenosti odpálí na syrské základny rakety vzduch země.

Testovací útok a zkouška penetrace syrské PVO?

Tato taktika počítá s tím, že tyto rakety jsou mnohem lacinější než Tomahawky a lze jich vystřelil velmi hodně, takže i když syrská PVO jich sestřelí 60 nebo 70%, tak zbytek jich do cíle doletí a napáchají škody, které opět poškodí syrskou armádu a Rusku více provětrají peněženku, protože Moskva bude muset Damašku dodat nové rakety do PVO systémů, když je vystřílí proti americkým a potažmo izraelským raketám. Na americké straně nejde o peníze, ale jde o křesla amerických generálů v Pentagonu.

Pokud by Tomahawky odváděly svoji práci a dokázaly dosáhnout cíle, byly by používány pořád a neustále. Jenže blamáž z minulého dubna byla pro Pentagon varováním, že pokud by se situace opakovala, americké střely s plochou dráhou letu, které jsou pevnou součástí americké doktríny Steel Rose, by ohrozily pocit bezpečí nejen na straně USA, ale i na straně spojenců v NATO, protože Tomahawky jsou rozmístěné v Polsku, v Rumunsku a v Bulharsku, a nově se buduje základna a odpaliště v Estonsku a také na Ukrajině, nedaleko hranice s Krymem.

Rakety Hellfire.

Tomahawky totiž s vysokou pravděpodobností jsou za svým zenitem použitelnosti v boji s rovnocenným protivníkem, kterým je ruská armáda a její PVO systémy. Proto lze do značné míry tvrdit, že generálové v Pentagonu už mohou mít pocit, že Tomahawky jsou staré křápy, z nichž do cíle doletí prakticky jenom jedna třetina, pokud v cestě stojí prostředky PVO ruské provenience. A z tohoto důvodu je tudíž nutné přehodnotit i údery v Sýrii. Američané to však nebudou testovat na svých letadlech, použijí k tomu partnera, Izrael, u kterého to nebude podezřelé, protože izraelské letectvo narušuje vzdušný prostor Sýrie pravidelně. Jenže útok dvěma stíhačkami na největší základnu v Sýrii nedává smysl. Pokud by to Izrael myslel vážně s bojem proti íránským gardám na základně, potom by do oblasti vyslal 20 stíhaček, včetně bombardovacích strojů a pokusil by se základnu paralyzovat. Jenže k tomu nedošlo. Vyslat do Sýrie dvě stíhačky a vypálit 8 raket, to lze označit spíš za propagační let.

Pentagon si testuje syrský terén před velkým leteckým úderem?

Spojené státy potřebují vědět, jak je na tom syrská PVO s obranou proti menším a rychlejším raketám vzduch-země odpalovaných z letadel. Obvykle se jedná o obstarožní a letité rakety Hellfire, které nemají měnitelnou trajektorii letu, na rozdíl od nových ruských raket vzduch-země. Tyto rakety lze navíc bez problémů odpalovat i z vrtulníků. Izrael ovšem mohl použít i křídlaté rakety Delilah izraelské výroby, které mají operační dosah až 250 km. Pokud tedy z osmi vypálených raket jich na základnu T-4 dopadly jenom tři, potom to znamená, že se dá očekávat, že podobný poměr existuje i v případě větších raket s plochou dráhou letu. To pouze potvrzuje, že syrská PVO opravdu představuje nebývalý problém, protože nelze bezpečně odpalovat rakety a plánovat jejich účinky, když více jak polovina jich do cíle nedoletí. Znovu se tak ukazuje, jak moc je důležitá účinná protivzdušná obrana pro zachování suverenity každého státu. Izrael totiž není jediný, který se chce prohánět ve vzdušném prostoru Sýrie.

Loňský útok Tomahawky na základnu Shayrat způsobil jen minimální škody.
Francie chce dobrodružství v Sýrii, Macron pohrozil leteckými údery, chce tvrdý úder na Damašek, shodl se na tom s Trumpem

Francouzský prezident Emanuel Macron totiž dnes oznámil, že Francie zasáhne vojensky, zřejmě ze vzduchu, proti syrskému režimu, pokud se ukáže, že syrská armáda opravdu použila chemické zbraně v Dúmá. Shodl se na tom dnes s Donaldem Trumpem [2]. Pokud by Francie vlétla do Sýrie, asi by to nedopadlo dobře, protože těžko si představit, že by francouzská letadla toho v Sýrii dokázala zvládnout více, než co dokáží, nebo spíš nedokáží, americká a izraelská letadla, která se z dálky vyhýbají ruským protiletadlovým komplexům S-400 rozmístěným v Sýrii. V Sýrii začal nedávno mírový proces, kde ústřední roli hrají Rusko, Írán a Turecko, ovšem USA, Izrael a jejich západní chazarští partneři jsou z těchto rozhovorů vynecháni. Takže co jediné zbývá americkým neoconům a vedení chazariátu? Vhodit do procesu vidle, vyvolat zahraniční vojenskou intervenci, opět rozpoutat boje za pomoci placených islamistů.

Základna T-4 nedaleko Homsu v Sýrii.

Znovu si všimněte, že dnes už se vůbec nečeká na nějaké vyšetřování a důkazní řízení, kdo je vinen za chemický útok. Na důkazy se dnes už nehraje. Bílé přilby natočí video, americký prezident uveřejní tweet, ve kterém označí jiného prezidenta za zvíře a hned druhý den padají na leteckou základnu rakety. To je rychlost. Na důkazy sere pes, jak se říká jadrně a lidově. Vzor jsme viděli před několika týdny, jak Theresa May měla ihned jasno, kdo může za chemický útok v Salisbury. Důkaz jsem já a moje čestné slovo, vzkázala britská premiérka. A tento model se nově uplatňuje i v Sýrii. Už se nečeká ani na rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, ani se nečeká na její rezoluci. Prostě se ukáže prstem, ten je vinen, musíte nám věřit! A pokud nám nevěříte, jste prokremelští agenti! Na mezinárodní právo už se ani nehraje. To, co předvádí Londýn, ale nově i celá Evropská unie a americký prezident, to je mezinárodní gangsterismus. Nic jiného, jenom gangsterismus schovaný za tisková prohlášení západních státníků.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Slovan
Návštěvník
Slovan

To je doba tohle. V masmédiích sračky. V obchodech taky. Všechno cenného a dobrého jsme si nechali ukrást. Jsme kolonií uprostřed Evropy. Vládnou nám kokoti a bezhlavě se celý ten paktík Nato žene do války se státem, ke kterému by měl zbytek světa vzhlížet. Na co můžu být v téhle zemi sakra hrdý? Na koho vzhlížet a za kým jít? Společnost se debilizuje a multikulturalizuje.
Kladu si jedinou otázku. Až ten konflikt vypukne, budu mít koule na to se sebrat a jít válčit za Rusko? Nebo budu doma dál žrát sračky a platit dluhy aby se měli dobře ti šmejdi nahoře?…

Dali
Návštěvník
Dali

přesně tyto myšlenky mi lítají hlavou….děs z těchto neodpovědných frajírků, co se hrají se životy lidí a neodpovědnou propagandou důvodů pro válčení na všechny strany…

Lelu
Návštěvník
Lelu

Každý správný voják který dostane zbraň by ji měl prvně obrátit proti generálovi který ho do útočné války posílá. Tečka.

jintrovert
Návštěvník
jintrovert

Přesně tak-tohle už je prachsprostý gangsterismus…Jako kritickou beru zítřejší středu 11/4 a hlavně pátek 13/4,neb kabala numerologii(nejen) dosti používá a hlavně zneužívá… 🙁

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

na cestě do středomoří je celý svaz

In addition to USS Donald Cook, the U.S has now dispatched USN Carrier Strike Group 8 to the Mediterranean/#Syria:

– USS Harry Truman aircraft carrier
– Carrier Air Wing VII
– USS Hué City missile cruiser
– x6 Arleigh Burke-class Destroyers
– x1 Oliver Hazard Perry-class frigate

M.C.
Návštěvník
M.C.

USS Harry Truman byla zhruba před rokem taky ,,vypnuta” poblíž skotského pobřeží a trvalo několik dní než ji zprovoznili.
Asi si chtějí vyzkoušet účinnost provedených úprav.

jonn prague
Návštěvník
jonn prague

když se na problém podívám optikou české republiky, tak bychom měli nakopat do zádele babiše a všechny poskoky slizkých američanů

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Židov by mal za toto fakt už niekto poriadne nakopať do gúľ. Takéto provokácie a BR OSN drží hubu? To fakt? Do kedy ešte? Tu vážne nie je niečo s týmto svetom v poriadku.

Jan
Návštěvník
Jan

Někdo by měl jít někam a něco tam někomu říct? Pane tatére, to jsou kecy k ničemu.

Zsinalá rtěnka
Návštěvník
Zsinalá rtěnka

Pokus o jiný pohled: USA pomalu a jistě končí ve funkci hegemona. Je možné, že dokonce z vlastního popudu; jak poznamenal p. Pjakin, že USA jsou roztaženy po celém světě a udržovat v chodu tento systém stojí hromady a hromady peněz. Anebo USA končí pod vnějším tlakem rychle se měnícího světa. Není to tak dávno, kdy v USA prohlašovali, že nastal Konec historie, čili nic už se nemělo měnit a svět měl zůstat v rozměrech, který USA vyhovoval a dokázali ho kontrolovat – viz špehovací technika apod. Jenže ani postavení hegemona se nevymyká z působení přírodních zákonů a dokonce se zdá, že čím rychleji se hegemon rozpíná, tím rychleji podléhá degenerativním procesům. Už staří Řekové si všimli, že Čas představuje nejdestruktivnější sílu v kosmu, a proto Čas také titulovali jako Požírače svých dětí.
Protože USA jsou jadernou mocností, není prostě možné, aby jednoduše padli na záda. A také si musíme znovu uvědomit, že USA neprošli žádnou změnou režimu nebo dokonce válečným utrpením, takže USA jako celek budou jen těžko chápat proč se to všechno stalo a proč to bude časem jiné. Proto volba Trumpa za prezidenta, která jako člověk obstál v několika finančních krizích, a proto logicky by neměl podléhat panice. A proto Rusko v podstatě dělá USA sparring partnera a průvodce v bolestivém procesu – viz obvinění Ruska z ovlivňování voleb v USA atd. atd. prostě Rusko má údajně na všechno vliv. Avšak Rusko samo prožilo několik propadů ve svých dějinách, a proto může Spojeným státům v ledasčem účinně ulehčit při ústupu z pozice hegemona. USA stejně pro jistotu postavilo vládní kabinet se samých pravověrných vlastenců-jestřábů, jeden nikdy neví, you know. Ale i tak se zřejmě můžeme nadít dalších situací, ve kterých se USA budou čím dál více tzn. zpronevěřovat a zaujímat čím dál tím nevěrohodné a protichůdné postoje, které provedou k tomu, že USA budou ztrácet respekt před světovou veřejností a sílu prosazovat svoje zájmy . Tento vskutku nelehký proces odcházení může trvat i celé desetiletí, ne-li déle, ale pak už by zřejmě žádný hegemon neměl povstat, a to z toho důvodu, že je to v podstatě nepraktické a drahé.
Jak to bude, ukáže čas. Jak napsal Sofokles: Čas všechno vidí, a slyší též, a vše nakonec vyjeví.

rasputin
Návštěvník
rasputin

Intuice mi říká že Zemanovi není od věci myšlenka jmenovat úřednickou vládu v čele s Alenou Vitáskovou? Nikdy neříkej nikdy.

RUDA
Návštěvník
RUDA

Bohužel největší světoví vrazi tj.režim USA a Izrael potřebují za každou cenu vyvolat celosvětovou válku.V Sýrii by již byl dávno klid a lidé by mohli žít v klidu.Syrská armáda s pomocí Ruska a dalších by již islámistický vrahy řízené USA a Izraelem eliminovala.Syrské jednotky zajali určitý počet vojenských vůdců islámských řezníků.Byli to důstojníci armád USA,Izraele,Británie,Francie a Turecka,kteří řídili akce teroristů proti syrské vládě.Psychopat Trump se již dávno rozhodl pro válku.Macron jako jeho poskok a deviant se taky chce blýsknout.
Toto vraždění bude mít strašný následky pro celý svět.

sibolet
Návštěvník
sibolet

Objevil jsem VHS dokumentík o Izraeli..A ČT2 to tehdy neohroženě odvysílala..Dnes by někoho za to snad popravili https://vk.com/video400813730_456239445

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

Židé v soudu věků:

Židé se hnusí lidskému pokolení… Opovrhují vším, co je nám svaté, zatímco jim je dovoleno vše, co my považujeme za zločinné a bezbožné… Jsou tím nejničemnějším národem.
(Tacitus)
Mravy tohoto prokletého národa se již rozšířily do všech zemí; poražení vnutili své zákony vítězům.”
(Seneca)
Malý židovský národ si troufá stavět na odiv nesmiřitelnou nenávist vůči všem národům, vždy pověrčivý, vždy chtivý zmocnit se lstí majetku jiného, pokorný v neštěstí, zpupný v úspěchu. Židé jsou nejhorší ničemové, jací kdy špinili povrch této Země.
(Voltaire)
… Lid Boží … je zde tisíciletí, ale téměř od samého svého vzniku je parazitující rostlinou na kmenech ostatních národů: rod vychytralých zprostředkovatelů bezmála po celém světě, který přes veškerý útisk nikdy nezatoužil po své cti a své vlasti.
(Johann Gottfried von Herder)
V téměř všech zemích Evropy se současně rozprostírá mocný, nepřátelsky smýšlející stát, který je se všemi státy a národy v nepřetržité válce a jenž tak těžce doléhá na mnohé jejich příslušníky: tím státem je Židovstvo. – – – Nevěřím… že je tak strašný jen proto, že tvoří oddělený a pevně propojený stát, nýbrž hlavně proto, že tento stát je postaven na nenávisti vůči celému lidskému pokolení.
(Johann Gottlieb Fichte)
Přijde okamžik, kdy všechny národy, mezi nimiž Židé žijí, pochopí, že otázka zda nechat vše při starém nebo Židy vyhostit, je otázkou života a smrti.
(Ferenc Liszt)
V příběhu zkázy lidstva je Žid ztělesněním démona.
(Richard Wagner)
Židé jsou jako Židé v každém evropském státě cizinci a jako cizinci nejsou ničím jiným než nositeli rozkladu.
(Paul de Lagarde)
Ve skutečnosti nebyla židovská otázka v žádné době a žádné zemi otázkou náboženskou; všude a vždy se jim jednalo o hospodářské zničení a rozklad mravů.
(Eduard Drumont)
Nepřeji si tuhle čachrářskou sebranku ve své zemi. Můj předek kurfiřt Jáchym II. měl pravdu, když jednou řekl svému kancléři: „Izraelité jsou velice nebezpečný druh hmyzu!”
(Bedřich Vilém I.)
Až po nejvýše vzdělané kruhy společnosti nyní zaznívá jako z jedněch úst: „Židé jsou naším neštěstím.“
(Heinrich von Treitschke)
Na všech velkých katastrofách mého (francouzského) národa nesou vinu Židé. Bylo tomu tak i u všech ostatních národů a všechny budou nuceny se proti Židům bránit a chránit se před nimi.
(Henri de Rochefort)

Jaris
Návštěvník
Jaris

Antisione, s mnohymi vyroky jsem obeznamena a je jich mnohem, mnohem vic. Pokud to bude cist prozidovska komentatorka ‘Esty’, tak ji rovnou trefi slak.

tana
Návštěvník
tana

Co stím naděláte? Ale není Žid jako Žid, třeba Viscoun Kilner /ministr koloníí VB v r. 1919/ se zásadně stavěl proti “Židovské domovině ” v Palestině.
Jeho nejpádnějším argumentem bylo, že jakmile Židé dostanou jakékoli území kdekoli, bude zle, neb a/ bude je kam vykázat b/ domorodci se vzbouří.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

To ze Ruskem a Assadovymi vojaky nalezene kontejnery od chloru jsou nemecke vyroby taky nebude nahoda. Proxy taktika. Neoconi spolehaji na to, ze Rusko se bude zdrahat to zverejnit protoze zverejneni dukazu a narceni Nemecka Ruskem z takoveho svinstva by bylo presne to co ve skutecnosti potrebuji. Tady jde zase jen a jen o Severni proud a klin mezi Rusko a Nemecko!