IS varuje USA a Rusko (videa),USA odmítají uprchlíky, Rusko potvrdilo teroristický útok...

IS varuje USA a Rusko (videa),USA odmítají uprchlíky, Rusko potvrdilo teroristický útok na A321, Hollande volá po velké koalici, EU aktivuje článek 42 Lisabonské smlouvy

IS varuje USA a Rusko (videa), USA odmítají uprchlíky, Rusko potvrdilo teroristický útok na A321, Hollande volá po velké koalici, EU aktivuje článek 42  Lisabonské smlouvy

Jestli uprchlická krize nechávala západní svět stále v klidu, po masakru v Paříži z 13. listopadu se jeho postoje mění. A ač evropští politici stále volají, že není důvod odmítat uprchlíky, jejich řeč už nezní tak přesvědčivě. Polsko se ihned nechalo slyšet, že žádné uprchlíky nepřijme (zde), nově se ale ozvalo sedm států USA, které se rozhodly zablokovat v americkém kongresu plán na přijetí 10-ti tisíce uprchlíků ze Sýrie (zde).

Šéf CIA varuje, že Paříž nebyla jednorázová akce a že přijdou další (zde) a Rusko oznamuje, že za pádem airbusu A321 byl teroristický útok (zde, zde zpráva přímo z Kremlu).

Islámský stát vydal video, kterým varuje, že příště je na řadě Washington (zdroj):

Varující video Islámský stát nedávno vydal i pro Rusko – zdroj na ruských stránkách už jsem nedohledala, k vidění je pouze v odkazu, který jsem si uložila, a jde o video 18+, v němž je Rusku v ruštině vyhrožováno, že “brzy v něm poteče moře krve”, video zde.

Hollande volá po vytvoření velké koalice

Po událostech v Paříži Hollande volá po vytvoření velké koalice: “Apeloval na světové mocnosti i všechny sousední státy, aby se k nim připojily v boji proti terorismu a vyzval Radu bezpečnosti OSN, aby přijala rezoluci proti radikálům z Islámského státu. Hollande plánuje v příštích dnech schůzku se svým americkým i ruským protějškem, se kterými chce sladit společnou strategii postupu” –  zdroj a více zde. 

EU aktivuje článek 42 Lisabonské smlouvy, dojde i na článek 5 NATO?

Evropská unie po pátečních útocích v Paříži poprvé ve své historii aktivuje článek unijní smlouvy o tom, že ostatní země napadenému státu poskytnou pomoc a podporu všemi prostředky. Francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian řekl, že jeho kolegové tuto žádost Paříže jednomyslně podpořili. O konkrétní podobě chce Francie s partnery jednat dvoustranně.

Le Drian přitom naznačil, že může jít jak o přímou podporu a zapojení do operací v Sýrii a Iráku, tak o převzetí části úkolů, které francouzské jednotky nyní plní jinde ve světě.

Text příslušného sedmého paragrafu 42. článku Lisabonské smlouvy uvádí, že “pokud se členský stát stane na svém území terčem ozbrojeného napadení, poskytnou mu ostatní členské státy pomoc a podporu všemi prostředky, které jsou v jejich moci”. – zdroj a více zde. O článku 5 NATO se zatím mlčí, šéf NATO se přesto vyjádřil “Severoatlantická aliance zdvojnásobí ve světle teroristických útoků v Paříži úsilí v boji proti extremismu a terorismu”, –  oznámil v Bruselu šéf NATO Jens Stoltenberg – zdroj a více zde.

Shrnutí

Celé dění se dalo do pohybu letní uprchlickou vlnou, pokročilo vstupem Ruska do Sýrie na podzim. Mezitím se ale odehrála ta zásadní událost, že v červenci došlo k jaderné dohodě světových mocností s Íránem. K tomu ještě zbývalo nějak dořešit situaci v Sýrii, k čemuž mělo dojít na vídeňských schůzkách ve dnech 29.-30. října a následně ve dnech 14.-15.listopadu 2015.

Právě toto období považuji za hodné pozornosti. Zdánlivě se uprchlická krize jeví jako spontánní akce a další dění v Sýrii jako souboj mezi Západem a Východem-Ruskem o to, kdo bude mít na Blízkém východě větší vliv, přičemž na vídeňských schůzkách se obě strany měly dohodnout na velikosti svého vlivu.

Po útoku na ruské letadlo a po pařížském masakru, ke kterým došlo mezi dvěma schůzkami, už se ale nehraje o rozdělení vlivu, ale o společný postup. Společný postup USA, Evropy a Ruska proti Islámskému státu. Přeloženo: o souboj křesťanství vs. islám přesně tak, jak je naplánováno pro 3. světovou válku. A o to jde od listopadu 1989 a od následného pádu WTC 9/11 – jakmile bylo “zrušeno” nepřátelství Západ-SSSR (pokud by u moci zůstal Jelcin a politici jeho typu, žádné už by dnes nebylo), začalo být vytvářeno nové.  A evropští politici tomu po celý čas slouží jako loutky na provázku. A ještě i nyní jsou tak slepí, že nepřítele vidí v Rusku a myslí si, jak mu to revolucí 89 a “světovým” Havlem natřeli (čímž nechválím komunismus, pouze kritizuji slepotu) …

Poznámka: Úvodní obrázek je ze zásahu v Bruselu, jehož čtvrť Molenbeek je považována za centrum terorismu (zdroj a více zde )   

-Pozorovatelka-  17.11. 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
navynavy
Návštěvník
navynavy

riesit IS a islam je ako operovat svet na maligny nador… a my sa z toho nie a nie poucit. toto su uz len nasledky . riesit treba pricinu a tou je USA( zidovska firma – ziaden stat) . kto a preco sponzoruje vojny vo svete?? tak napriklad rok 1913 vznik FED-u(sukromna!!!!) narodna banka USA vyrok jedneho zo zakladatelov- „Dejte mi kontrolu nad (vytvářením) penězi národa a nezáleží mi na tom, kdo dělá jeho zákony“
Mayer Amschel Rothschild

Občan
Návštěvník
Občan

Neziskovky se šikuji:
Jestli zavřete hranice, budou umírat lidé. A to je porušování lidských práv, takže se o vás začneme zajímat, hrozí Evropě lidskoprávní neziskovky

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jestli-zavrete-hranice-budou-umirat-lide-A-to-je-porusovani-lidskych-prav-takze-se-o-vas-zacneme-zajimat-hrozi-Evrope-lidskopravni-neziskovky-408656

Vabio
Návštěvník
Vabio

:o) štěkot psa, který ví, že půjde do kotce :o)

Thom
Návštěvník
Thom

Ruská FBS ponúka 50 mil. dolarov za informáciu o teroristoch zodpovedných za pád lietadla. To je silná motivácia pre informátora a dobrý ťah Ruska.

VM64
Návštěvník
VM64

Myslíš, že když to nezjistila ruská rozvědka předem ( věděla – nevěděla je jiný level ), že to zjistí nějaký Ferda z Horní Dolní za 50 mega ? Klidně to můžou přišít Usáma Bin Ládinovi, kterého dopadli USA s takovou pompou.. a doteď je ticho po pěšině, jak vlastně skončil. Je to jen další díl divadla.

Plkal
Návštěvník
Plkal

O válce v Evropě na přání USA se mluví už několik měsíců. A je čím dál více zřejmé, že se jim to daří. Jsem přesvědčen, že stejně jako 11. září 2001 je i pátek 13.11.2015 práce CIA.

Jak říká Švejk: “Válka bude, víc vám neřeknu.”

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Taky mi to přijde jako divadlo. Francouzské bezpečností složky měly předem echo o tom, že se něco chystá. Těla do divadla byla evidentně přivlečená už mrtvá (krvavé stopy na podlaze). Holland ihned po incidentu obvinil Islámský stát (aniž by proběhlo nějaké vyšetřování). Pak se objevil syrský pas (a manžel říkal, že i iránský pas). Nesmyslný informační maglajs jak hrom. Přitom to prý udělali zednáři z rozvědek USA, GB, Fr. a Izraele. Děkuji Pozorovatelce za objasnění.
Na svobodném-vysílači.cz každé pondělí večer probíhá rozhovor s Jaroslavem Chvátalem. Jednak poukázal na souvislost mezi tím, kde probíhají boje na Blízkém východě a tím, kde se nachází vstup do podzemních chodeb. Včera vysvětloval pojem Globální prediktor a jeho funkci. Záznam z včerejšího vysílání ale ještě není v archivu s-vysílače. Má to být vědomí, které nás má něco naučit. Jakmile zvládneme lekci na dané téma, začne další lekce. Ve vyšším levelu je přitom svět harmoničtější než v předešlém (tak nějak svými slovy bych to řekla). Ve fyzické realitě je pro nás přitom seznatelných nějakým 15-20% globálního prediktora, a to v podobě bytostí v lidských tělech, které ale nejsou lidmi. Za případné chyby v parafrázování se omlouvám. Snad bude ten rozhovor brzy v archivu s-v. Co je tou aktuální lekcí, to jsem v rozhovoru nepostřehla. Taky jsem k tomu přišla pozdě. Podle mě jde o to, abychom se nenechali vytáčet, zastrašovat a abychom proti sobě nebojovali na základě ideologie nebo manipulace. Pokud jeden z hráčů přestane hrát hru, hra končí. Pokud se nenecháme vytáčet ke krveprolití, hra na tomto levelu končí a GP se rozpustí. Jestli to tak je, jestli jsem to pochopila správně, to nevím. Taky podle mě jde o to, abychom pochopili, že tohle, co se nám zde promítá, je matrix. Dále abychom objevili svoje schopnosti vytváření reality. Na jedné straně člověk nemůže ignorovat hrůzy – musí se na to podívat, zaměřit pozornost a nechat to jít. Na druhé straně ale nesmí upadnout do strachu a negativity, ale měl by používat techniky pozitivní – např. mentální práce se světlem, možností je spousta. Prostě čištění. Zbavování se negativního a nahrazování pozitivním.

Občan
Návštěvník
Občan

5ti minutové video spolupracovníka Infowars.com Paula Joshepa Watsona ze září 2015, ve kterém vysvětluje jednostrannost mainstreamových médií při informování o přílivu migrantů do Evropy.

Pět faktů o migrační krizi, které vám média neřeknou
https://www.youtube.com/watch?v=T47vNlh13zU

Lenka
Návštěvník
Lenka

Díky za článek, přesně tohle mně dnes napadlo-jdeme do války. Křesťané- islám. Můžeme to ještě nějak změnit, nebo už je pozdě? Jedeme z kopce a to obrovskou rychlostí, aniž bychom si to uvědomovali.