Invaze Ruska na Ukrajinu: Vrtění Kyjeva psem, aby odvedl pozornost od kapitulace...

Invaze Ruska na Ukrajinu: Vrtění Kyjeva psem, aby odvedl pozornost od kapitulace UA v Donbasu. Porošenko hodlá požádat NATO o vojenskou intervenci, generální štáb AČR v pohotovsti!

Invaze Ruska na Ukrajinu: Vrtění Kyjeva psem, aby odvedl pozornost od kapitulace UA v Donbasu. Porošenko hodlá požádat NATO o vojenskou intervenci, generální štáb AČR v pohotovsti!

Do švestek nevydrží! To se říkalo o ukrajinské armádě na východě Ukrajiny v květnu a jak to vypadá, předpověď se naplnila. Ukrajinská armáda dnes zahájila v Donbasu mohutné stahování z pozic pod obrovským nátlakem protiofenzívy povstalců. Kyjev ztrácí jedno město za druhým, Mariupol je obklíčen povstalci, Ukrajina se zřejmě ani nepokusí tento strategický přístav bránit. Jenže to, co se děje právě v těchto chvílích v Kyjevě, nad tím se tají dech ještě více.

[FOTO] Nouzový útěk Porošenkovy junty z Kyjeva má zajistit podobný stroj Gulfstream… kdyby přišli Rusové…

Na kyjevském mezinárodním letišti, podle ruské televize, stojí 24 hodin denně natankovaný Gulfstream, který čeká na případnou evakuaci kyjevské Porošenkovy junty ze země. V Kyjevě už několik dnů kolují zvěsti, že prezident Putin vydal tajný dekret, zatykač, na představitele kyjevské junty, kteří provedli krvavý převrat na jaře a svrhli prezidenta Janukovyče. Putin prý s nimi chce udělat velký soudní monstr-proces v Moskvě, žalobci by byli z řad pozůstalích po zabitých civilistech ve Slavjansku, Luhansku a Doněcku. Podle těchto zpráv, které můžou být pochopitelně jen poplašnou zprávou a nemusí se zakládat na pravdě, hrozí během noci zcela reálně obsazení Kyjeva ruskými elitními výsadkáři, jejichž úkolem by bylo pozatýkat a pochytat současnou nelegitimní kyjevskou vládu, která se neopírá o žádný mandát.

Panamský precedens pro invazi?

Existuje totiž precedens v mezinárodním právu, o kterém Vladimír Putin hovořil s novináři při své návštěvě Krymu. Putin připomněl, že USA provedly zatčení Manuela Noriegy během invaze do Panamy v prosinci 1989. Pretextem k invazi byla ochrana bezpečnosti občanů USA v Panamě. Mandát k invazi nebyl od OSN, ale od americké vlády, která se opírala o zprávy tajných služeb, že Noriegova junta mučí a zabíjí americké vojáky a občany v Panamě.

US soldiers secure a position outside th

[FOTO] Invaze USA do Panamy z 15. Prosince 1989 měla za úkol ochranu Američanů v zemi…

Kdybychom se chtěli chovat jako Američané, už dávno bychom Ukrajinu obsadili…“, nadhodil v žertu Putin s poukazem na licoměrnost americké politiky, která provádí vměšování a invaze do cizích suverenních států zcela běžné, zatímco činnost domobrany na východě Ukrajiny je čistě domácí záležitostí, i když Putin připustil, že hranice mezi Ruskem a Ukrajinou není oddělena ostnatým drátem a je možné, že povstalci přes hranici pašují zbraně, tomu ve válečném konfliktu nelze zabránit. Ovšem tuto válku vede Kyjev. A nevede ji proti Rusku, ale proti vlastním občanům, za použití amerických zbraní, amerických fosforových pouzder, americké výstroje a amerických instantních polévek z dodávek americké vládní neziskovky USAID, přičemž tyto potraviny měly jít v rámci humanitární pomoci civilistům na Ukrajině a nikoliv jako menáž pro vojáky UA, dodal Putin.

V koutě a bez pomoci

Kyjev je zatlačený do kouta. Dnes požádal Porošenko o mimořádné zasedání RB OSN spolu s prohlášením, že Rusko provedlo invazi do země. To je hodně divoké prohlášení, když ještě před 2 dny na TV Nova tvrdil pan redaktor, že Doněck je před dobytím UA a povstalci před porážkou a vítězná UA je prakticky neporazitelná a nezastavitelná. Dva dny uběhly a více než 10,000 vojáků UA je na útěku z fronty, velení se rozpadlo (pozor, nejdená se o koordinovaný odsun ale o zbrklý útěk) a povstalci, aby podpořili svoji ofenzívu, prohlásili, že zajatce UA už brát nebudou, protože je nemají kam dát.

Z pohledu ukrajinských vojáků se tak změnila situace, protože pochopili, že už jim nehrozí zajetí a gáblík dobrého jídla od povstalců, ale rovnou zastřelení. Tím si lze vysvětlit rozpad celé ukrajinské fronty a tak rychlý postup povstalců za pouhých 18 hodin od včerejší půlnoci. Pokud se podíváme, proti čemu stojí Ukrajina, není to nic jiného, než několik tisíc odhodlaných tátů od rodin, kteří brání své baráky a nemovitosti od každodenního bombardování a ostřelování ukrajinskou armádou. Taktika spálené země se Kyjevu vymstila. Jestli před začátkem “operace proti teroristům” měl Kyjev alespoň nějaké sympatizanty na východě země, dnes můžeme s jistotou prohlásit, že podpora Kyjevu se v Donbasu mezi obyvateli blíží limitně nule. A to zcela bez přehánění a nějakých superlativů.

[FOTO] Dezertéři UA z elitního útvaru, kteří odmítli velení od předáků Pravého sektoru

Urban warfare je špinavá válka. Nelze ji vyhrát bez použití prvků genocidy. A genocidou nelze získat sympatie obyvatelstva. Nelze mluvit o míru, když vám padají na hlavu a na váš dům bomby. Není bez zajímavosti, že na nemovitosti Ukrajinců na východě země se nevztahují pojistky nemovitostí. Válečný stav a nepokoje patří mezi výluky v pojišťovacích smlouvách, takže rozbombardované baráky nikdo obyvatelům nezaplatí. Z čeho potom ti chudáci budou své domy a paneláky opravovat?

Škody na východě Ukrajiny pojišťovny neuhradí!

Škody napáchané na infrastruktuře a nemovitostech na východní Ukrajině jdou do miliard EUR, německá kancléřka Angela Merkel byla odvážnější, když nedávno prohlásila, že škody způsobené na východě Ukrajiny půjdou až do výšky 400 miliard EUR. To je taková pálka, že to si ani člověk nedokáže představit. A chudá Ukrajina nebude schopna východ země opravit. To bude muset zafinancovat samozřejmě Rusko, protože Rusko je jediná země, která bude i v budoucnu ochotna Ukrajině pomáhat, ekonomický, finančně a obecně po hospodářské stránce. Žádná EU, na to Ukrajinci můžou zapomenout, EU má dost starostí se sebou, se Španělskem, s Itálií, Řeckem, Portugalskem, strukturální deficity členských států Eurozóny jsou děsivé. Kde by EU vzala prachy na záchranu Ukrajiny i bez války na východě země?

[FOTO] Tady by likvidátor z pojišťovny byl hotový hodně rychle, ale žádný sem do Luhansku nepřijde…

Je jenom otázkou času, než EU řekne, že nemá na to prostředky, aby Ukrajině pomohla s přežitím, s válkou nebo bez války, na tom nezáleží. Bez ohledu na to, jestli se Ukrajina rozpadne, jako že je k tomu opravdu nakročeno, nebo zůstane vcelku, Ukrajina zůstane odkázána na pomoc Ruska. A zkouška odvahy přijde brzy, blíží se zima. Tuhá zima, říkají meteorologové. A tuhá zima na Ukrajině, to je sakra zlá zima. Za války se štípal nábytek na topení. Čím budou Ukrajinci topit letos? Plynem určeným pro Česko nebo Slovensko? A čím budeme topit my?

Zaplatíš si i ty svého nezaměstnaného Ukrajince ze svých daní?

Armáda nezaměstnaných Ukrajinců po podpisu Asociační dohody s EU zaplaví úřady práce na Ukrajině. Práce pro ně nebude, takže zůstanou na dávkách. Ale kde vezme Kyjev peníze na dávky? Řekne si o ně IMF nebo ECB? Nebo Německu? A co za to bude EU chtít? Privatizaci ukrajinských podniků do rukou západních rodinných klanů? Madlenka Albright anebo synáček pana amerického viceprezidenta Bidena, ti už mají své karty rozdané na Ukrajině, ale pořád je tam toho dost k privatizaci. Zbrojovky, doly, vodárny, státní byty, lukrativní pozemky, železnice…

[VIDEO] Porošenko pod drtivými zprávami z fronty o kapitulaci jeho armády vytahuje kartu o invazi Rusů…

Svržení kyjevské junty by vyřešilo ze dne na den celý konflikt na Ukrajině. Jasné NE revoluci a Majdanu by vneslo do země zpátky rád a pořádek. Ale nemyslím si, že toto je cílem Moskvy. Putinovi současný stav na Ukrajině vyhovuje. Dává mu to roli mírotvorce a naděje, která Ukrajincům přichází z východu. Není na Ukrajině nejnenáviděnějšího politika, než je Porošenko a spolu s ním Jaceňuk. O těchto dvou údajných Židech se v Kyjevě proslýchá, že z Ukrajiny neutečou s prázdnou. Že si odkloní majetky Ukrajiny v nadcházející privatizaci a při reformách. Tomu se dá docela věřit. U nás tomu nebylo jinak, všichni pamatujeme ty nejrůznější Dyby a Kočárníky, že? Anebo už jsme zapomněli?

Český voják může jít válčit i na Ukrajinu, to je realita!

Samozřejmě, že mlácení prázdné slámy v Kyjevě má i přesto efekt na západní politiky. Vojáci a generálové v NATO mají poplach, na Generálním štábu AČR je teď pěkně rušno, asi má pár generálů naší hrdinné expediční armády opravdu obavy, že by mohlo dojít na “mírovou misi” NATO na Ukrajině, rozuměj na východě země, a to by byla jatka. Bohuslav Sobotka i Lubomír Zaorálek už dopředu před summitem NATO v Cardiffu prohlásili před 3 dny, že Česko jede na summit s předsevzetím, že neschválí válku s Ruskem, ale bůhví jak tomu bude po dnešním dni, pokud se Porošenkovi podaří zahrát kvalitní divadelní figuru a na západě mu báchorku o ruské invazi spolknou, že pár dobrovolníků na straně povstalců navíc je ve skutečnosti mohutná ruská agrese.

Každopádně ale pozor, tahle hra nemusí být inscenovaná z Kyjeva, ale odjinud a Porošenko tak nemusel říkat svoji pohádku, ale cizí text na něčí objednávku. A to by znamenalo, že Barack Bombama chce opravdu americké vojáky (pod deštníkem NATO) poslat na Ukrajinu, a to by bylo hodně drsné probuzení, nejen pro Angelu Merkel, ale i pro Bohouše s Lubošem. A jít do války na východ Ukrajiny, to už by nebyla žádná žoldácká selanka ala Afghán. Tam by šlo o držku každou hodinu, každou minutu. Zbývá se jenom zeptat: “Chceme dovolit naším politikům, aby naše hochy posílali na smrt?”

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Aleš Krejčí / Brno
Návštěvník
Aleš Krejčí / Brno

ANO CHCEME!
Chceme umožnit našim nájemným vrahům prožít si to stejné, co sami chtěli provést druhým!

Kodl
Návštěvník
Kodl

Český voják může jít válčit i na Ukrajinu ?
Já teda ne, to se nechám raději zavřít. LOL
A odmítám aby taková svinstava byla hrazena z mých daní !!!

Administrator
Admin

Už je to potvrzené, proč má Porošenko pro jistotu připravený v Kyjevě tryskáč: http://zpravy.idnes.cz/putin-rekl-barossovi-ze-do-dvou-tydnu-muze-obsadit-kyjev-pex-/zahranicni.aspx?c=A140901_220902_zahranicni_ert

!!!
Návštěvník
!!!

AlexandrMitrofanov ‏@AlexandrMitrofa ,,Dříve bych se bál, že něco takového vyzní pateticky, teď to píšu: Na Ukrajině se bojuje za Prahu.“
Reakce na AlexandrMitrofa: ,,nejvice me desi, ze je tu porad dost lidi, co by s otevrenou naruci bezeli vstric Rusku – Putinovi“
Na což odpovídá pan Mitrofanov takto: ,,To je další problém. Ať to dopadne tak či onak, budeme muset s nimi dál žít v jednom státě. Buď pod nimi nebo ne. Jaké to bude soužití?“

Privadrovalec Mitrofanov uz kadruje cechy

LK
Návštěvník
LK

Nestranný pohled na Ukrajinu od motorkáře:

http://marekhavlicek.blogspot.cz/2014/08/ukrajina-centrum-donetska-pul-den-se.html

středa 27. srpna 2014

Východní Ukrajina – centrum DONETSKA, půl den se separatistama, aneb naprosto něco jiného než se dovíte v mediich.

Opravdu stojí za přečtení, přestože se s pravopisem moc nepáře.

Administrator
Admin

Pro zajímavost k diskusi: Kocáb a Bursík se rohodli zviditelnit – http://zpravy.idnes.cz/viza-pro-rusy-europoslanci-vyzva-vlade-fcv-/domaci.aspx?c=A140829_105741_domaci_kop

LK
Návštěvník
LK

“…To bude muset zafinancovat samozřejmě Rusko, protože Rusko je jediná země, která bude i v budoucnu ochotna Ukrajině pomáhat, ekonomický, finančně a obecně po hospodářské stránce. Žádná EU, na to Ukrajinci můžou zapomenout, EU má dost starostí se sebou…”

Tím si nejsem tak jist, pokud se nevytvoří Novorusko jako samostatný stát. Tomu se ale Putin chce vyhnout. Putin by byl nejraději, kdyby Ukrajina zůstala jednotná a na hrbu EU, což by přispělo k jejímu rozpadu. Sám jste to v jednom z prvních článků psal. Zároveň by to byla vhodná léčebná kúra z ukrajinského nacionalismu. Každopádně bude další vývoj kolem UA a EU zajímavý.

trodas
Návštěvník

Jenže poté, co se začalo střílet a jsou spousty mrtvých na obou stranách, tak je federace utopií. To jasně říkají všichni bojovníci Nového Ruska a jejich stát prostě bude nutno uznat. Volky – nevolky. Po takovém řádění, kdy fašouni stříli na civilisty, snažící se ujet z místa konfliktu:
http://www.youtube.com/watch?v=t09qam66BZk
Není prostě federace nebo celistvost Ukrajiny možná. Stačí elegantně vymanévrovat dluhy (aby třeba Nové Rusko začalo “s čistým stolem”) a mohlo by to být pro Rusko zajímavé, zainvestovat něco do obnovy. Ostatně naše firmy by se už měli aktivizovat – je tam spousta šrotu po polích, to mohou cikáni vyzbírat a naše stavební firmy by tam mohly zahájit obnovu toho, co fašouni zničili…
Každý kšeft v dnešní době dobrý.

Putin stále věří v celistvou Ukrajinu (také proto, že rozpad je mu dáván na vinu), ale historie nám říká, že Ukrajina se příliš rozrostla a např. celé území připojené Leninem bude zcela jistě brzy Novým Ruskem:
http://postimg.org/image/e0utky68f/
A to červené přibude asi také. Krym už je jasný, ten je už “doma.”

Putin sice stále vyzývá k např. umožnění odchodu obklíčených jednotek, ale pokud se nevzdávají, tak bych střílel dál a myslím, že Novorusínci také střílet dál budou.

filadendron
Návštěvník
filadendron

Gratulujem autorovi k dobrým článkom. Vždy netrpezlivo očakávam ďalší. Rád pridávam odkazy na tieto články v debatách na našich weboch. Skrátka dobrá robota, ako sa u nás hovorí.

Kdo
Návštěvník
Kdo
trodas
Návštěvník

Pokud se jim tak zachtělo základny NATO, ať si ji táhnou vybudovat na Ukrajinu. Sami. Kolaboranti s fašisty nám opravdu chybět nebudou 😉 Řečeno jazykem kterému zřejmě rozumí – RAUS! 👿

Jinak tato mapa odhaluje, kolik toho k Ukrajině bylo z Ruska připojeno uměle:
http://postimg.org/image/e0utky68f/
Osobně predikuji, že vše modré a červené se stane Novým Ruskem. Naši Zakarpatskou Ukrajinu nám už asi nikdo nevrátí, leda že by tam lidé hlasovali pro připojení ke Slovensku (to už je v EU a má i “skvělé” euro, takže by si tak docela mohli splnit ten sen o tom, jak v EU létají pečení holubi do úst 😛 )…

Kdo
Návštěvník
Kdo

Válečný stav a nepokoje patří mezi výluky v pojišťovacích smlouvách, takže rozbombardované baráky nikdo obyvatelům nezaplatí. Z čeho potom ti chudáci budou své domy a paneláky opravovat?

Musi vymahat skody po vlade a oligarsich, kteri valku zahajili a podporovali…

Zabavit veskery majetek, zmrazit veskere ucty a hradit z toho skody
Jak proste

trodas
Návštěvník

Jenže takový Kolomejský bude mít vše v Švajcu nebo jinde v bankách, sám prchne jak se boje přiblíží k němu a vyvedený majetek Novému Rusku už nikdo nevydá např. proto, že řeknou, že ho jako stát neuznávají a tedy namají právo nic žádat. Takto to vyřeší… 🙁

Co s tím, těžko říci. Snad jen kdyby se podařilo ho sestřelit, až bude odlétat a zavřít, dokud nevydá všechen svůj majetek, do poslední hřivny (bude to mít spíš v dolarech, eurech, librách, nebo tak v něčem, já vím, ale i tak…).