Internacionální smutek v praxi

Internacionální smutek v praxi

Internacionální smutek v praxi

     Poslední dny prožívá Paříž, celá Francie, občané evropských ale, také neevropských států smutek nad tragedií, která se udála v Paříži rukou nebo rukama islámských teroristů. Je samozřejmé, že tento hrůzný čin nutně zasáhne pozůstalé, přátele i známé, ale i všechny ty, kteří s nimi soucítí nad ztrátami svých milovaných, blízkých, přátel či kamarádů, ale i obecně nad samou podstatou teroristického činu s takovými tragickými následky.

     Lze pochopit, že nesmírný smutek a lítost vyjadřují všichni ti občané, kteří si uvědomují, že tyto teroristické atentáty se mohou uskutečnit kdekoliv jinde v Evropě, protože islamističtí radikálové pod praporem IS (is), alias teroristé, jdou tvrdě a bezohledně za svým cílem. Je tedy na místě a lidsky pochopitelné, že obrazně řečeno, svět truchlí nad mrtvými a raněnými v Paříži, že v různých městech Evropy byly vyhlášeny smutky nebo pietní minuty ticha za oběti a ztráty z pařížských událostí. Jenže…

pray_for_paris-900x600.jpg
Modlení se za Paříž je samozřejmost, ale modlení se za pasažéry ruského letadla na Sinaji už jaksi ne…

     Není tomu tak dávno, kdy, dnes už víme, že to bylo v důsledku teroristy IS uloženou náloží uvnitř letadla, zničeno ruské letadlo v Šarm aš-Šajchu s 224 lidmi na palubě. Lze tedy srovnávat, že jak v Paříži, tak v případě ruského letadla byly obě tragédie dílem teroristů. Pravda, v případě pádu a ve vzduchu vybouchnutého letadla ještě nebyly dokončeny všechny úkony šetření, nicméně následky v podobě 224 mrtvých pasažérů letadla jsou evidentní.

     Znovu zdůrazňuji zásadní shodu těchto tragedií. Za prvé: obě události mají shodné indicie, a to sice, že je mají na svědomí islámští teroristé IS, za druhé: oba případy mají více jak stovku, v případě ruského letadla více jako dvě stovky obětí. Avšak zatím co tragédie v Paříži vyvolala vlnu negativního ohlasu na činnost islámských teroristů, zatímco se v různých evropských městech držely minuty ticha a zněly zvony na památku mrtvých, o obětech z ruského letadla se jenom psalo a spekulovalo. O tom, že tam zahynula řada lidí několika národností, že tam zahynuly děti, o tom „ticho po pěšině“.

   Je tedy na místě se ptát, jaký je rozdíl mezi tragédií v Paříži s dosud 132 mrtvými a dalšími zraněnými, nicméně stále ještě živými a tragédií letadla s 224 mrtvými pasažéry po pádu letadla nad Sinajským poloostrovem?

sinaicrash021115.jpg
Trosky ruského Airbusu na Sinaji

Jak již zmíněno, nad oběťmi v Paříži zněly zvony, nad oběťmi po pádu letadla ticho, až téměř hrobové. Je to snad proto, že se tragedie v Paříži udála v zemi, které vévodí připosra(že)ný prezident Holland, že se to týká země, která hraje v EU jednu z hlavních (ostudných) rolí? Nebo snad proto, že ti mrtví v ruském letadle nejsou pro Evropu až tak zajímaví, protože šlo o pád ruského letadla, tedy letadla, patřící sankcionovanému Rusku, státu, se kterým vede EU poziční boje, prezident RF V. Putin je na evropském indexu jako odpůrce zájmů západní politiky, země, která si přivlastnila to, co mu patří tedy Krym? Co s tím mají společného ti mrtví z letadla, zničeného islámskými teroristy? Ti si snad nezaslouží stejné pozornosti, jako oběti v Paříži?

     Je smutné, že už i mrtví jsou dělení na oběti hodné pozornosti a jiné, kteří jsou méně zajímaví jen proto, že jsou mimo oblast zájmů a cílů politiků EU, resp. USA. To, že USA nabídli pomoc při vyšetřování příčin pádu letadla , resp. hledání viníků, je věc jedna. Avšak stejná lítost a pieta nad pádem oběťmi po pádu letadla jako ve srovnání s tragedií v Paříži, se nekoná. Asi proto, že i internacionální smutek má své nepsané pravidla, resp. politické zájmy. Fuj, je mi z toho na nic!

Jiří B a ť a , 18. listopadu 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Sloven
Návštěvník
Sloven

..je mi ľúto nevinných Parížanov, ale zdá sa, že sa môžu za to okrem iného poďakovať aj svojim vládam a bezpečnostným zložkám…čítajte…výborný článok od Thierry Meyssana: Vydírá Paříž zhrzený komplic?

http://stripkyzesveta.cz/cz/media/1389/thierry-meyssan-vydira-pariz-zhrzeny-komplic

zdroj: http://www.voltairenet.org/article189302.html ….(Франция взята в заложники, Тьерри Мейсан )

…a k tomu ešte stretnutie šéfov CIA, Mossadu a FR tajnej služby tesne pred udalosťami v Paríži + cvičenie ozbrojených zložiek a zdravotníckeho personálu v prípade teroristického útoku + predaj klubu Bataclan židovskými vlastníkmi iba 2 mesiace pred terorom v Paríži …….vyzerá to na FALSE FLAG jak vyšitý …taký 11. September pre Európu …a Fico už ohlásil sprísnenie protiteroristického zákona, čo by samo o sebe nebolo zlé, keby človek nemal z toho pocit, že to je len prvý krok na ceste k obmedzovaniu ľudských práva a slobôd, ku ktorému bude teraz podľa mňa dochádzať celoplošne v celej EÚ….proste, špinavosti na úrovni štátneho terorizmu …SR musí vystúpiť z NATO aj EÚ, inak budeme stiahnutý do priepasti spolu s teroristickými štátmi …a tie nie sú len na BV, ale aj v záp. Európe a za Atlantikom….

vivic
Návštěvník
vivic

Není mi z toho na nic, je mi z toho na zvracení … ale svým způsobem nejsem překvapen, dalo se to čekat

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

A je to tady vážení, zřejmě pravý důvod proč bylo sehráno divadlo v Paříži.
Nikým nevolená evropská komise už má připravený zákon.

Získat a držet zbraň by mělo být složitější, reagovala EK na pařížské útoky
Soukromé osoby by vůbec neměly mít možnost vlastnit určité typy poloautomatických střelných zbraní, a to ani po deaktivaci. Plán zpřísnění unijní směrnice o nabývání a držení zbraní ve středu představila Evropská komise. Přísnější by podle ní měly být rovněž podmínky pro sběratele i obchod s papírově znehodnocenými střelnými zbraněmi.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386741-ziskat-a-drzet-zbran-by-melo-byt-slozitejsi-reagovala-ek-na-parizske-utoky.html

xerox
Návštěvník
xerox

fenka dýzlovka do každé rodiny …
http://goo.gl/O2uO9U

waffenknecht
Návštěvník
waffenknecht

Tak uz to zacina, evropske komise ma v zameru zprisnit zakon o zbranich “aby se nedostaly do rukou teroristu”.
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/11/18/nach-paris-eu-will-waffenrecht-verschaerfen/
Samozrejme maji strach sami o sebe, situace zacina pomalu houstnout.

kruton
Návštěvník
kruton

Tu vam propaganda vysvetli, preco vam ruskych obeti musi byt luto menej ako francuzskych:

https://dennikn.sk/blog/preco-nam-nebolo-ruskych-obeti-luto-rovnako-ako-francuzkych

Je to odporny hnus, kam az musi Sorosova propaganda zajst, aby usmernila svoje ovce.

simon
Návštěvník
simon

Už je mi to jasné!

VM64
Návštěvník
VM64

Jak by řekl klasik : Séreše ještě ani neznám, ale už mne se……z dostupných informací je zřejmé, že je to buď psychopat nebo součást GP, popřípadě kombinace obou.

Thom
Návštěvník
Thom

Práve sme sa o tom doma bavili. Áno, v tv boli príspevky, správy, rozbory ohľadom zrútenia ruského lietadla, ale všetko bola chladná žurnalistika. Človek i málo citlivý musí vidieť ten rozdielný prístup k obom tragédiam.
Výber z dnešných správ Aktualne cz:

Při zásahu francouzské protiteroristické jednotky proti džihádistům zemřel policejní pes Diesel. Ten se záhy stal hrdinou Paříže i sociálních sítí. Informace francouzské policie o smrti psa se brzy dočkala na Twitteru tisíce retweetů i lajků, lidé mu hromadně vyjadřovali soustrast.