Inaugurace Donalda Trumpa jako začátek nové éry dělení světové moci. Boj globalistů...

Inaugurace Donalda Trumpa jako začátek nové éry dělení světové moci. Boj globalistů o udržení moci nad Evropou a nutné kroky alternativy k ochraně čtenářů a svobody slova!

Inaugurace Donalda Trumpa jako začátek nové éry dělení světové moci. Boj globalistů o udržení moci nad Evropou a nutné kroky alternativy k ochraně čtenářů a svobody slova!

Dnešní den je ve znamení inaugurace 45. prezidenta USA, Donalda Trumpa. Jeho nástup do funkce přinese řadu politických změn, a to nejen v USA, ale zejména v Evropě. Americký realitní magnát byl zvolen 8. listopadu loňského roku nespokojenými Američany, kteří za 8 let vlády Baracka Obamy a jeho experimentu se zaváděním socialistického systému řízení země přišli o práci a hlavně o důvěru v americkou politiku reprezentovanou zkorumpovanými elitami. Útoky ze strany amerického globalizovaného mainstreamu, který útočil na Donalda Trumpa během volební kampaně, stále pokračují a dokonce se zesilují. Americký mediální mainstream, který je finančně ovládán nadnárodním kapitálem, prosazuje v USA globalistické a proti-národní teze, takže úlohu nezávislého zpravodajství musí přebírat alternativní zpravodajské servery, které de facto nahrazují selhávající úlohu, kterou měl vždycky plnit mainstream, ale nikdy k tomu nedošlo. Avšak bezskrupulózní výroba lží a fabrikace informací proti Trumpovi jasně odhalila zvrácenost mainstreamu natolik, že i obyčejní Američané začali chápat, že mainstream není od toho, aby informoval pravdivě, ale aby manipuloval veřejným míněním ve prospěch předem určených tezí.

BN-RQ230_0113PR_12H_20170113180618.jpg

Donald Trump není samonosná politická jednotka, není to solitér a ani být nemůže. Politika Donalda Trumpa se bude odvíjet od názorových střetů mezi jeho obrovským egem a názory poradců. Ty lze rozdělit do dvou skupin. Tou první skupinou jsou rodinní příslušníci a ideoví soukmenovci. Vedle zetě Jareda Kushnera, židovského realitního makléře a manžela Trumpovy dcery Ivanky, to bude i Steve Bannon, šéf poradců Donalda Trumpa pro strategické záležitosti. On bude hlavním ideovým pilířem Donalda Trumpa ve funkci prezidenta. Steve Bannon byl donedávna provozovatelem amerického alternativního serveru Breitbart a jeho názory jsou velmi dobře známy. Je zastáncem amerického patriotismu, odporuje globalismu ve všech podobách a často kritizoval i americké židy a jejich vliv na politiku. To poslední bude v Trumpově administrativě moderovat právě Jared Kushner, který stojí i za tím, že Ivanka Trump konvertovala k judaismu a americký bulvár Vanity Fair odhalil, že to bylo bez vědomí otce, ale neprotestoval proti tomu, když Kushnera osobně poznal.

Trumpovy výroky na Rusko nejsou určené pro Rusko

Druhou skupinu lidí okolo Trumpa budou tvořit američtí jestřábi a neocons. Oni reprezentují ty staré a zatuchlé elity a establishment, který Trump tolik kritizoval. Mike Pence, viceprezident. Daniel Coats, šéf tajných služeb. James Mattis, ministr obrany. Faktem ale je, že bez jejich účasti v kabinetu by Donald Trump narazil v Kongresu hned napoprvé. Všechny členy jeho kabinetu musí schválit Kongres do konce ledna. Všechno, co bude z Trumpova kabinetu zaznívat do chvíle, než bude v Kongresu schválen poslední člen Trumpovy vlády, nepůjde brát vážně. Budou zaznívat moderovaná slova, hlavně ve vztahu k Rusku. Jakýkoliv náznak přátelství k Rusku v míře větší, než v malém množství, by okamžitě bylo v Kongresu vnímáno jako vlastizrada a jako proruské naladění Trumpova kabinetu. Už samotné náznaky a zaznívání informací o možném rušení sankcí proti Rusku (i když za podmínek) představuje pro Trumpa velmi nebezpečné našlapování v kongresovém minovém poli.

161202-james-mattis-rd-140a_4b7b367d3e21a7091b781b374257d774.nbcnews-fp-1200-800.jpg
James Mattis, Trumpův ministr obrany. Kongres ho již schválil a pochválil ho, že je dostatečně protiruský.

Reálnou politiku začne Trumpův kabinet provádět až po důkladném uchopení moci v USA. To může trvat až půl roku. Trump musí jmenovat nové soudce Nejvyššího soudu, nové šéfy odborů zahraničního zpravodajství, budou probíhat změny v odborech ministerstva zahraničí, a to všechno bude zahrnovat přebírání agendy, systémové změny a přípravy nových koncepcí. Na plný výkon tak začne Trumpův kabinet pracovat až počátkem května, možná června. Trump si bude v politice prosazovat hlavně své názory a své pohledy. Vliv poradců bude možné vnímat jen do té míry, nakolik případné rozhodnutí může Trumpovi zlomit vaz. A takových situací a okamžiků nastane opravdu mnoho. Hned prvním problémem bude zavádění cel a daní na dovoz amerických firem, které vyrábějí produkci v zahraničí. To se týká prakticky všech velkých amerických firem, od Applu, přes HP, Dell, až po Google a Microsoft, který např. celý poslední operační systém Windows 10 si nechal naprogramovat v indické průmyslové a technologické zóně v Bombaji. Jaký to fatální kontrast s Windows 95, které vznikaly celé v americkém Redmondu. Windows 10 jsou typickou ukázkou globalizace.

Vnitřní nepřítel v USA

Tyto velké průmyslové hydry budou vrhat velké peníze do lobbingu proti Trumpovi a do zástupců v Kongresu, aby blokovali všechny Trumpovy ekonomické a daňové zákony. Trump sice může přistoupit k tomu, že začne vládnout pomocí exekutivních dekretů, ale to by mu politicky udělalo díru do zad. Přesně tak se totiž choval Barack Obama v druhém volebním období, kdy podepisoval jeden dekret za druhým. Ve vztahu k Rusku dojde k normalizaci vztahů s Moskvou a bude ustanovena pracovní skupina na rozdělení sfér vlivu Ruska a USA na země v Evropě. Podle informací naší redakce ČR připadne pod vliv USA, Slovensko pod vliv Ruska. Procesy na přeměnu mocenských pozic již začaly v ČR na nejvyšších místech, které jsou uchopeny nadnárodními procesy řízení. Dosud byla Praha ve zvláštní pozici, kde globalisté a americké elity splývaly v jeden rozmazaný a těžko identifikovatelný obraz. Dokonce bylo možné pozorovat, že některé neziskovky na jedné straně podporují bruselské teze a současně prosazují těsné vazby s USA. Obojí se přitom vzájemně vylučuje, pouze to dříve nebylo tak hmatatelně vidět a různí pornoherci to prostě nepochopili. Ovšem za vlády Trumpa dojde k odhalení barikád, mezi Evropskou komisí a Trumpovo vládou dojde během jara k silné roztržce, k ní se schyluje už od konce minulého roku.

google-apple-microsoft.jpg
Globalistické americké firmy půjdou Trumpovi po krku.

Trump se kriticky vyjadřuje proti situaci v Evropě, proti migraci, která postihla starý kontinent, proti vítání migrantů ze strany německé kancléřky a chválí naopak Brexit. Všechny tyto výroky zvedly evropské politiky ze židle a proti Trumpovi se ohradili [1]. Že souručenství USA a EU nebude žádná selanka, to už chápou i v NATO, kde si “ofrčkovaní” generálové po 3 letech vyvolávání agrese proti Rusku uvědomili, že v USA se objevil nový vůdce, a že bude třeba začít s Ruskem mluvit. A pověřili tím koho? Někoho ze slovanského kmene Čechů v NATO, svého šéfa vojenské komise, gen. Pavla [2]. Ten už prý 5x se snažil volat ruskému styčnému generálu Gerasimovi, ale nikdo prý v Moskvě nezvedá telefon. V Bruselu si generálové neuvědomili, že sotva před pár dny poslali k ruským hranicím americké obrněné vozy a několik tisíc amerických vojáků. Je to doslova k smíchu. Kdo by se jako s nimi chtěl bavit? Valerij Gerasimov se ani bavit nemůže, ten čeká až na to, jak se mezi sebou domluví nejprve Vladimir Putin a Donald Trump. Rozpravy na úrovni generálů mezi NATO a Ruskem proto nejsou na pořadu dne.

Boj o země v Evropě

Co ovšem je na pořadu dne, to jsou zesilující útoky evropského mainstreamu proti svobodě slova. V Německu se chystá zákon na pokutování uživatelů sociálních sítí za nevhodné nebo údajně nepravdivé výroky [3]. V Česku vzniklo pod ministerstvem vnitra cenzurní oddělení CTHH. Globalisty ovládané teze řízení v jednotlivých zemích se budou bránit vlivu USA pod vedením Trumpa. Znovu se tím potvrzuje úpadek globální moci v Evropě, že nově bude muset o svůj vliv v EU bojovat s USA a Trumpem. Globalisté jsou si ale vědomi toho, že lidé nevěří promigrační mediální propagandě, multikulti a tezím inkluze. Proto budou v roce 2017 posilovat snahy o uplatnění cenzury. Na tyto tlaky budou muset nově reagovat nezávislá alternativní média.

1720412.jpg
Gen. Valerij Gerasimov, styčný důstojník ruské armády pro NATO a vojenský poradce Vladimira Putina pro národní bezpečnost.
Bezpečnostní opatření pro rok 2017

Z tohoto důvodu došlo k rozhodnutí přesunout administrativní sídlo AE News do USA, pod ochranu 1. dodatku americké Ústavy. Od 1. ledna je tak provozovatelem AE News americká společnost se sídlem v New Yorku na opravdu prestižní adrese, kterou jsem dojednal za výhodných cenových podmínek během mojí dovolené s rodinou o Vánocích v New Yorku, a to ve spolupráci s kolegou a mým dobrým přítelem ze známého serveru americké alternativy, se kterým naše redakce spolupracovala už od léta minulého roku ve věci pokrývání zpravodajství z amerického předvolebního soupeření mezi Hillary Clinton a Donaldem Trumpem a taktéž se mnou spolupracoval ve věci podkladů pro článek “Syndikát” [4]. Přesunutí provozovatele do USA s sebou nese výhodu ochrany slova v absolutní rovině pro autory i diskutující, což v Holandsku po Novém roce již nebylo možné, jak jsme byli dopředu upozorněni koncem minulého roku. Přesunuli jsme zatím jen sídlo provozovatele, server je zatím stále v Holandsku, v průběhu příštích měsíců přesuneme i server.

New-York-City-Skyline.jpg
Přesunuli jsme sídlo do New Yorku.

Tato opatření již v předstihu připravují prostor pro nerušené publikování a diskutování na našem serveru, bez obav z nějakých pokut nebo popotahování na úřadech kvůli výrokům, které se nelíbí sledovačům a dohlížitelům globalizace v ČR. Snahy o cenzuru internetu budou z Německa přeneseny postupně do všech států EU, pokuty a postihy za čas zcela uzavřou diskuse, a to na většině serverů v ČR. AE News je v čele mediálního zájmu o alternativu v ČR a snažíme se v první řadě zajistit beztrestnost pro naše čtenáře za vyjadřování svobodných názorů. Je smutné, že 28 let po změnách ve společnosti se v ČR vracejí i do nejvyšší politiky prvky normalizace a tvrdého omezování osobních svobod, a to do míry, kterou si nedovolili ani komunisté v 70. letech. Stát nařizuje dětem, co si budou smět kupovat ve školních bufetech, stát zakazuje lidem kouřit v hospodách, stát zakazuje lidem topit v kamnech palivy, která kupodivu kouří z komína, stát zakazuje lidem hrát na zahradě u táboráku na kytaru po 22. hodině, stát šmíruje podnikatele sledovacím zařízením EET. A nově se bude zakazovat i publikování jiných, než oficiálních názorů.

Trump: Jsem jenom posel!

Ve čtvrtek v podvečer se ve Washingtonu před Lincolnovým památníkem konal koncert, na jehož závěr vystoupil s proslovem i Donald Trump. Na začátku řekl důležitou věc, že je jenom posel, ale že skutečnou změnu prosadili obyčejní lidé, kteří šli k volbám a nedali na zprávy z mainstreamu. Veškerou zásluhu na svém vítězství tak připsal právě lidem, kteří nepodlehli propagandě valící se na ně ze všech stran a ze všech mainstreamových zdrojů. Celou slavnost, proslov Donalda Trumpa a následující ohňostroj máte ve videu níže.

Česko pod Trumpem má naději, zbytek Evropy čeká chalífát

Posílení vlivu USA v ČR (a v Polsku) na úkor vlivu ve zbytku EU, kde budou posilovat hlavně globalisté, nemusí být žádnou výhrou, pokud nová Trumpova administrativa se nedohodne s Ruskem na normalizaci vztahů a na snížení vojenského napětí v Evropě. Pokud se však toto podaří, je zde velká naděje na to, že díky americkému “trumpismu” a jeho charakteristickému odporu proti migraci bude ČR ušetřena procesů islamizace, balkanizace a prohlubování multikulturalismu. To je hlavní Trumpova antiteze pro USA, kterou bude uplatňovat i v důležitých partnerských státech v EU, a že ČR bude důležitý partner, to ukazují i poslední zprávy o tom, že Trump místo své ex-manželky Ivany nasadí do Prahy jiného velvyslance, se zkušenostmi [5]. Odpor proti migraci s pomocí Trumpovy administrativy v ČR bude přínosem. Stejně tak normalizace vztahů s Ruskem.

maxresdefault.jpg
Gen. Petr Pavel, předseda vojenské sekce NATO.

Paradoxně však může dojít k posílení vlivu USA na ČR (a Polsko), zatímco v ostatních zemích Evropy budou posilovat globalisté své teze na přijímání uprchlíků. Miloš Zeman bude muset řešit dilema, protože Donald Trump půjde proti Číně, zatímco český prezident Číně otevírá Evropu a sám je kandidátem globalistů. Doufejme jen, že v tomto konceptu nedojde k vražedné chybě, kdy dohoda o normalizaci vztahů s Ruskem se nepovede, ale vliv USA na ČR poroste ve směru eskalace a konfrontace na východ. Tomu by mohlo zabránit to, že pro Trumpa je větším nepřítelem Čína a USA nemají na to, aby mohly jít proti Rusku a Číně současně. S jednou z těch zemí bude muset Trump uzavřít přátelství. Rusko má tudíž na své straně silnější karty.

O souvislostech a globálních otázkách nové Trumpovy administrativy, o Trumpově inauguraci a o dalších věcech budeme hovořit dnes na Svobodném rádiu od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vladimir
Návštěvník
Vladimir

Máša se připravuje na psaní do diskuze:

Vladimir
Návštěvník
Vladimir

V bongu není marihuana, ale crack. To je silně návyková droga, která při doznívání účinku vyvolává nezvladatelné ataky agresivity. Pro neznalé, vyrábí se jednoduchým domácím způsobem z kokainu, kterého gram v top neředěné čistotě 80-90% stojí v Mexiku, kde Máša momentálně bydlí cca 5 USD. Ano jsem zmrd, ale musel jsem to napsat.

Eduardo
Návštěvník
Eduardo

To musím pořídit tchýni a tchánovi,a budu mít od nich klid!

Vladimir
Návštěvník
Vladimir

Škoda toho obrázku. Toto jsem Máše napsal už před třemi týdny 1.1.2017 a realita mi dává za pravdu:

„Pravděpodobně brzy přijde trvalý ban za grafomanii babi, tak jako na desítkách dalších serverů různě po světě, kde jste publikum ovlažovala svými tapetózními příspěvky. Je to hlavně pro Vaše dobro a já se tomu vůbec nedivím. Pocházíte přece jen ze slezskochazarského plemene. Ano, jsem hnusný sprosťák. To uznávám, ale nejde s tím nic dělat.“
Odpověz
Led 1, 2017 22:04

Forever
Návštěvník
Forever

Nechci tady dělat nějaké ukvapené závěry. Každopádně myslím, že mají pravdu ti, co říkají, že Trump je taková nevypočitatelná osobnost, jejíž kroky lze dost těžce odhadnout.

Zvláště v tomto případě platí, že jej poznáme až po ovoci. Koneckonců, kvalitu ovoce můžeme definitivně zhodnotit až poté, co jej ochutnáme. Počkejme pár měsíců, pár let, mnohé věci se do té doby samy vyjasní.

Vložil bych sem pár zajímavých článků o Donaldu Trumpovi. Obsahují celkem podstatné střípky informací k tomu, co může či bude znamenat Trumpovo prezidentství pro USA a svět.

Kdo chce svrhnout Trumpa?
http://www.zvedavec.org/komentare_7157.htm

Obama: „Trump ztělesňuje globální elity“
http://www.nwoo.org/2016/06/28/obama-trump-ztelesnuje-globalni-elity/

Trump ztělesňuje globální elity? To by mohlo vypovídat leccos – komu bude Trumpova politika ku prospěchu a kdo (z mocenských elit) stojí za Donaldem Trumpem.

Otázkou je také, co Trump bude dělat v otázce americko-ruských vztahů. Trump je celkem dost v patové situaci. Na jedné straně má za zády globální elity ztělesněné Henryho Kissingerem, tlačíc ho k uklidnění a zlepšení vztahů s Ruskem, na druhé straně zase američtí neocons ztělesněné např. Mikem Pencem, tlačíc jej naopak do přímé a obrovské konfrontace s Ruskem.
Jak se za takové situace Trump zachová? A pokud přistoupí k politice zlepšení amerických vztahů s Ruskem, jak to udělá, když má za zády us-neocons a globální elity zároveň? Klaněl bych se k verzi a názorům z článku “Kdo chce svrhnout Trumpa?”, a to v tom, že USA bude čekat velký a dlouhý vnitromocenský boj, velké čistky. Co z toho vzejde, jaká negativa či pozitiva to přinese pro svět, těžko teď určit. Osobně jsem přesvědčen, že tento vnitromocenský spor může přerůst v Americe až v občanskou válku. Co se s Trumpem, Amerikou a světem do té doby stane? Otázek je mnoho, ale odpovědi na ně se teprve dozvíme.

Trochu toto v USA částečně připomíná souboj mezi trockisty a stalinisty v SSSR. Souboj mezi Stalinem a Trockým.

Co čeká svět s nástupem Donalda Trumpa? Teprve se uvidí.

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

Už jsem vám na toto odpovídal minulém článku, takže zde svoji odpověď pouze zkopíruji:

“Trochu toto v USA částečně připomíná souboj mezi trockisty a stalinisty v SSSR. Souboj mezi Stalinem a Trockým.”

Souboj mezi Stalinem a Trockým nebyl o ničem jiném, než o střetnutí jejich mocenských základen – internacionálistickými revolucionáři a pro-národně orientovanými jedinci. Trockij byl agentem globalistů a představoval internacionalistický směr, zatímco Stalin se svým projektem “nového sovětského člověka” reprezentoval sovětský nacionalismus.
Poté, co Trockij prohrál boj o moc, uprchl ke svým globalistickým páníčkům. Stále ale měl vliv na mnoho sovětských bolševiků – například na Chruščova, který byl ve 30. letech trockista a (jako jediný “bývalý” trockista ve Stalinově vládě) se “jen tak náhodou” stal Stalinovým nástupcem poté co byl Stalin (pravděpodobně) otráven a odstraněn jeho vybraný nástupce Berija. Trockiho loajalita byla rovněž důvodem pro Stalina k zahájení čistek v armádě (Trockij sám byl u založení rudé armády) – bál se, že v případě útoku Německa, by globalista Trockij mohl dát povel velitelům rudé armády k sabotování úsilí rudé armády – tyto čistky odneslo mnoho bez pochyby skvělých důstojníků. Dodneška je nevyjasněné, jestli za špatný “výkon” rudé armády na začátku války mohly Stalinovy čistky či Trockého sabotáž. Stejně tak je otázka, jestli Stalin ve své době věděl, kdo Hitler ve skutečnosti je (vnuk Solomona Rothschilda). Vzhledem k tomu, že tato informace se k lidem dostala z rakouských archívů (původně po ní pátral Rakouský kancléř, aby věděl, s kým že se to rakouští fašisté v osobě Hitlera potýkají), tak se dá předpokládat, že Stalin o tom rovněž věděl (co bylo v té době Rakousko proti SSSR…) a dal si dvě a dvě dohromady (to koho reprezentoval Trockij věděl z vlastní zkušenosti) a nakonec raději nechal Trockého zavraždit. Po zavraždění Trockého pak v SSSR skončili čistky prováděné bolševickými komisaři.
Z Trockého mocenské základny v USA se pak v 70. letech stali dnešní neokonzervativci (Stalinovi jeho projekt kominterny coby převzetí trockého mocenské základny nevyšel) – ti nekonzervativci, kteří (díky petrodolaru a americkému vojensko-průmyslovému komplexu) přerostli globalistům (Rothschildové, Warburgové, Astorové a spol. – je otázka kde stojí Rockefeleři když jejich moc stojí a pada s petrodolarem…) přes hlavu – to když se svým projektem Pax Americana začali globalistům přímo konkurovat.

Pokud dnes Trump útočí na neokonzervativce tak je otázka, v čí prospěch to dělá ? Likviduje projekt Pax Americana pro globalisty ?
Nebo jsou v USA tři frakce: neokoni (nejznámější tváře Clintonové a McCain, atd.), Globalisté (Kissinger…) a patrioti (Trump) ?
Tak jako tak, celá situace je daleko složitější než v případě Trockého a Stalina – byl bych proto opatrný v tom porovnávání…

suchoj
Návštěvník
suchoj

Pro admina: chtěl jsem obsáhle psát a měl jsem několik dotazů proč je AE nově v USA, protože dle mého názoru stačí UK, no nic – máte lepší informace než já a proč nepíšu obsáhlý dotaz? Jednoduše, je obnoven Lavabit a to mě jako záruka stačí a obnovuji tam svou schránku: https://lavabit.com/

Piotr
Návštěvník
Piotr

Lavabit teď kontroluje NSA stejně jako TOR.

albatros
Návštěvník
albatros

Mimochodem ohledně toho jak český a vůbec světový mainstream údajně chápe situaci:
seznam.cz
“„Nechceme Trumpy v Česku!” V Praze se protestovalo proti americkému prezidentovi”
“Svět se baví. Trump se poprvé dotkl knihy a trénuje podpis paní Putinová”
“Den po Trumpově inauguraci protestují ženy po celém světě za svá práva”
“USA: Na vnitru zakázali twitter po nelichotivém fotu z inaugurace”
“Odpůrci Trumpa demonstrovali na Václavském náměstí”
atd. atd. atd.
Pouze za dnešek a je toho víc, už se mi to nechce hledat. Takže takhle média “chápou” situaci.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Důrazně žádám ten Úřad s pověřením k výkladu Pravdy ( ten s tou ruskou paní – HTTP??),
aby zde laskavě vysvětlil/a, v souvislosti s výše uvedeným ( Albatros),
KDO JE TEĎ AKTUÁLNĚ TEN NEPŘÍTEL ?!?!
– Rusko, nebo Amerika, nebo Čína, či někdo jiný? Nebo všichni ??
Koho se máme bát, a komu důvěřovat ?? Půjdeme proti všem ??
Co radí pan EU poslanec Štětina – ten možná ví více…, a co Generál Pavel ??
Jak se k této “nejednoznačné” situaci postaví naše Vláda a parlament? Hrudí ?

(1984 jako vyšitej – chaos, doublespeak a intriky za každou cenu!)
Teď je asi vhodná doba na připomenutí soudruhům jejich hesel:
DĚKUJEME, ODEJDĚTE!
Tím spíše, když ani nechápou, co se děje ?
Koho chcete vést, a kam? Co, Bohoušku?

Emitor
Návštěvník
Emitor

Světový i domácí “fejkstream” měl možnost se po debaklu s Brexitem a prez. volbami v USA srovnat a začít tak znovu pravdivě, objektivně a nestranně informovat veřejnost o událostech. K restartu nedošlo, naopak mainstream přidal na intenzitě v šíření propagandy elitářů, globalistů a třetích stran. Nyní sme s MS médii ve válce víc než kdy předtím!!!
…Informační válce

PřerovskéStrojírny
Návštěvník
PřerovskéStrojírny
Máša
Návštěvník
Máša

Z Trumpova projevu:
„Spojené státy utratily biliony dolarů v zahraničí, zatímco americká infrastruktura trpěla. Přispívali jsme k obohacování jiných zemí, zatímco bohatství, síla a důvěra v naši zemi mizela za obzorem,“ řekl Trump v inauguračním projevu.

Pako jedno prolhane, kde ma jedinou zemi, kterou USA obohatily? To mysli tech vice jak 800 vojenskych zakladen po svete?

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Evropské zeme se na jednostranném financovani NATO ze strany USA neobohalily? Ruzné ty dolozky nejvyssich vyhod udelované “vernym spojencum” je také neobohatily? Relokalizace offshore americkych vyrobnich kapacit neobohatily jinak chudé a zaostalé zeme, které nabidli vymenou za dukaty svou levnou pracovni silu? Otevreni amerického trhu cinskému smejdu neobohatilo neomarxistickou Cinu natolik, ze uz nevi co delat roupama, jak udrzet bidnou zivotni uroven své vlastni populace a jak utratit prebytecné penize jinde?

Co vam vlastne nesedi? Ze prumerni americané a s nimi cely svet uz konecne spatrili svetlo na konci temného tunelu? Treba je to opticky klam, ale stale je to lepsi alternativa nez tvrdé nasunuti NWO!

Anna
Návštěvník
Anna

Biliony dolarů utratili za krvavé rozvozy demokracií po světě. Opět vykřikuje do nebe volající pokrytectví. Že do Nata nepřispíváme vyšší částkou ? Ještě by nám měli platit za to, že jsem jim v těch rozvozech demokracií do Afganistánu, Mali a jinde pomáhali. Nevím, že by nám kdy bránily hranice, před kým asi ? před migranty ? nenechte se vysmát, mají nás v Nato jen na špinavou práci !!! Copak oni jsou ti, kteří cokoliv darují z lásky k bližnímu ? :-))) Hubou ano, ale v zákulisí jen vykrádají stát vedle státu ! Že je Čína dostihla, či předčila ? Dobře jim tak, chtěli levnou pracovní sílu, tak jako s každým zacházeli i s nimi jako s primitivy. Jenže Číňan jim ukázal, že nejen zkopíruje ale i vylepší know-how. Kdo je horší, ten co je ponižoval, nebo ten co jim ukázal, že není otrok ? Vidím, že ovcím stačí opět pár slibů a jede se dál, zase bude ovčan zobat z ruky a hrbit hřbet. Copak vy všichni nadšenci z Trumpa nemáte už žádnou soudnost, zkušenosti, intuici ?

Vladimir
Návštěvník
Vladimir

Ale Mášo, no tak..

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Nebudte smesna! O jaké spinavé praci to mluvite? Pokud vim, tak jedina vazna role Ceskych jednotek v ramci operaci NATO je hrat ulohu “fikového listu” …tzn. dat temto operacim jakousi mezinarodni legitimitu. Jinak snad “nejnebezpecnejsi” akci, kterou kdy tyto jednotky podnikly bylo hlidani proviantniho skladu hluboko v zabezpeceném zazemi.

janaz
Návštěvník
janaz

Tej nenávistnej, tupej Máši to budeš darmo vysvetľovať, nevidí si ďalej od nosa a pre krvavú hmlu pred očami ostane aj slepá.

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

comment image

lenka
Návštěvník
lenka

No já spíš patřím k té mlčící většině. Hádat se mi fakt s nikým nechce. Ale jestli se schyluje k nějaké konfrontaci mezi Izraelí a Íránem, pak mě to vede k zamyšlení, jestli se nenaplňuje scęnář dle A. Pika. Tedy ale skutečně pod velký Írán spadat nechci. Chomejnýho výroky jsou děsivé a pochybuji, že by nás nechali dožít v nějakých rezervacích. Ani nevěřím tomu, že by nám Rusové, byť obětaví, přišli na pomoc. Už z toho důvodu, že by se jejich muslimové mohli vzbouřit a nemají jich málo v armádě. Pozorovatelce se tedy divím. Jinak jsem si povšimla před časem po atentátu na Ch. Hebdo, jak se statníci Evropy chovali k premierovi Izraele. Odjeli a nechali ho tam samotného. Dokonce i vlastní ho přivítali internacionálou. Opravdu nevím, proč jsou Obama, Merkel a spol. tak nakloněni muslimům a je to do očí bijící. O skutečných pohnutkách Trumpa nevíme nikdo nic s jistotou, ale někteří jsou tak chytří… Nepovažuji tedy Írán za žadný umírněný islam a nemyslím si, že by muslimové usilovali o nějakou spolupraci s námi. Tolik let žili v nenavisti vůči zapadu, v Palestině ji vštěpují už i malým dětem a kdo je v pěst v dlaň se neotevře. Pak taky nechápu ty, co vítají rozpad nato a zároveň kritizují Zemana za to, že chce v Evropě armádu. Armádu potřebujeme i s tím rizikem, že ji může někdo zneužít. A nejsem židovka ani trumpista a ani zemanovec. Ale lidi nevnímam černobíle. Stale se mi tomu nechce věřit, ale nevylučuji, že Trump, Le Penová aj. jsou nadějí pro nas všechny. Sama bych uvažovala o podnikaní, kdyby tady k tomu byly vytvořeny podmįnky a nešlo by o nic velkého, jen se uživit. Zdá se ale, že někteří sní spíš o znárodňování, místech kádrovaků atd. No tak to od Trumpa a Le Penové nelze očekavat. A myslím ani u nas se do této řeky vracet lidi nechtějí. Každý rád dělá na svým a to, co ho baví. Chci věřit a děkuji pane VK za naději. Číst jen mainstreem a paní Pozorovatelku sorry je to zajímavé nic neříkam, ale jako doplněk, aby se člověk neuhoupal ke spanku. Protože to je fakt síla považovat Íran za zemi s umįrněnými muslimy. Těch žáků má Chomejný určitě dost. No a nadějí je Rusko, které bude mįt starost samo se sebou, takže vlastně nic. A nejvíc perlí paní Máša. A to jsem byla často označována za putinovce a rusofila. Což ano jsem, ale ne s tím, že budu plivat na všechny amíky a natírat Rusko na růžovo. To se pak nemüžete divit té mlčící většině. Díky za článek. A někdy zase na viděnou!

Pozorovatelka
Autor

Když už jste mě zmínila, reaguji na Vás. Číst moje články samozřejmě nemusíte a já jimi v žádném případě nechci nikomu brát optimismus. Já to prostě jen mám tak, že se v dění orientuji podle určitého dlouhodobého scénáře (a není to pouze Pjakinem) a podle něj si vyhodnocuji každou novou událost. Pan VK to má tak, že až podle každé nové události nějaký scénář vytváří, což potom nejednou má ten výsledek, že názory mění a upravuje.

Že jsme v názorovém rozporu, to nic nemění na tom, že každý máme právo na svůj názor a čtenáři mají právo tu si vybrat, tu přijít se zcela jiným názorem. No a to hlavní, proč na Vás reaguji je, že celým textem mi jen potvrzujete ten zmatek a chaos, který s příchodem Trumpa všude nastal a jak najednou nikdo neví, co si myslet a jak se v tom orientovat. A myslím, že hodně dlouho – jestli vůbec – se v tom nic nezmění obzvláště proto, že Trump toho namluví tolik, že nikdo nebude vědět, které informaci věnovat pozornost a hlavně jak dlouho vydrží to, co řekne, aby za pár dní neřekl něco jiného. Takže orientovat se v Trumpovi bude pořádný oříšek. A v tom si myslím, že mám výhodu, protože pro mě je to člověk, který má v dlouhodobém scénáři splnit určitou roli – proto mě v jeho prohlášeních budou zajímat jen ty informace, které s tou rolí souvisí. Jestli mě mile překvapí, budu jenom ráda a pak budu i já optimistická, zatím tomu ale nic nenasvědčuje.

PS: Toho A.Pike jste mi téměř vzala z úst – u předchozího komentáře mi právě proběhl hlavou.

Vaše přezdívka nebo jméno
Návštěvník
Vaše přezdívka nebo jméno

Jaká to je ta role, kterou podle Vás má Trump splnit v onom dlouhodobém scénáři? Co je to za scénář? Můžete to, prosím, rozvést?

Pozorovatelka
Autor

Já se chystám o tom vložit něco ze starší doby -jak jinak, když mě vždy zajímá především to, jestli se nějaké informace z minulosti následně potvrzují v reálném dění. Snad vložím v noci anebo zítra.

Darina
Návštěvník
Darina
lenka
Návštěvník
lenka

I to je možné a nevylučuji, že nemůže jít o podraz a nakonec podle A. P. se zhroutí všechny naše jistoty. Ale podezření nestačí. Kroky, které Trump dělá, ja oceňuji a to ho od samého začátku sleduji s podezřením. K čemu může vėst snížení daní? Mam obavy, ale když je nadšení, mohlo by se ustát. Tvrdíte, že moc GP se přesouva do Číny. No a jak se staví Trump k Číně? Z dlouhodobého hlediska nejsem schopna posoudit, ale zatím jste nepřinesla takové argumenty, kterými byste mě osobně přesvědčila. Pořád jde jen o vaše domněnky. Pan VK názory možná měnį, mění, ale to ja dělam také. Svědčí to o člověku, který hledá upřímně pravdu a netrvá neoblomně na mylném názoru. Přestože jste spolu v rozporu nebo pravě proto, mě vaše články zajímajį. I Trump bude potřebovat ekology, kteří by mu dýchali na záda. Máte jednu vadu. Jste příliš urážlivá. Prosím, neberte se tak vážně. Opravdu nemíním plýtvat časem a energií hádkami. Způsob, jakým někdy chcete své názory obhájit, nejsou myslím vůči panu VK fėr. Rada bych to z mé strany tímto ukončila. Pro mě je Trump Kyros, který zaskočil a dobyl Babylon. Nikdo se v podstatě nebrání, protože čeka na vysvobození. Nebo je trojským koněm a to se mi v poslední době fakt nezdá. No ale jen ne chalifat. Celý život se tím řídím, že stojí za to rano vstát a něco dělat a dá se hodně věcí zvrátit. Díky panu VK za tu energii, kterou svymi clanky dava ať už vše dopadne jak chce.

Rasputin
Návštěvník
Rasputin

Sdílím a vyhledávám Vaše přísypěvky. Pjakin a Pozorovatelka. Tleskám.

janaz
Návštěvník
janaz

Jeden z mála hlasov rozumu.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Sorosovi retardi už v Praze
„Nechceme Trumpy v Česku!” V Praze se protestovalo proti americkému prezidentovi
Petr Švihel
dnes 15:55
Na Václavském náměstí v Praze se sešlo zhruba tři sta lidí, kteří nesouhlasí s rétorikou Donalda Trumpa a svým shromážděním chtěli vyjádřit podporu lidských práv.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/nechceme-trumpy-v-cesku-v-praze-se-protestovalo-proti-novemu-americkemu-prezidentovi-12263

jara
Návštěvník
jara

Cituji pana VK: ” Americký realitní magnát byl zvolen 8. listopadu loňského roku nespokojenými Američany.”
No ale těch nespokojených Američanů bylo méně, než polovina.
Dále cituji: “Politika Donalda Trumpa se bude odvíjet od názorových střetů mezi jeho obrovským egem a názory poradců. Ty lze rozdělit do dvou skupin. Tou první skupinou jsou rodinní příslušníci a ideoví soukmenovci. Vedle zetě Jareda Kushnera, židovského realitního makléře a manžela Trumpovy dcery Ivanky, to bude i Steve Bannon, šéf poradců Donalda Trumpa pro strategické záležitosti. On bude hlavním ideovým pilířem Donalda Trumpa ve funkci prezidenta. Steve Bannon byl donedávna pozorovatelem amerického alternativního serveru Breitbart a jeho názory jsou velmi dobře známy. Je zastáncem amerického patriotismu, odporuje globalismu ve všech podobách a často kritizoval i americké židy a jejich vliv na politiku. To poslední bude v Trumpově administrativě moderovat právě Jared Kushner, který stojí i za tím, že Ivanka Trump konvertovala k judaismu a americký bulvár Vanily Fair odhalil, že to bylo bez vědomí otce, ale neprotestoval proti tomu, když Kushnera poznal.
Tak teď jsem z toho opravdu jelen. Kdo tedy bude určovat politiku Trumpa, potažmo USA? Bude to jeho obrovské ego, nebo skoro antisemita Bannon anebo žid Kushner?
Myslím si, že to nebude ani jeden, tam se tahá za nitky odjinud… Ale to je jen můj názor.

svobodný občan..
Návštěvník
svobodný občan..

Doník začišťuje…

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9670-trump-web-bily-dum-lgbt-obcanska-prava-afroamerican

“Donald Trump zdôrazňuje potrebu jednoty všetkých Američanov, bez znevýhodňovania, či zvýhodňovania niekoho len pre jeho farbu pleti. V svojom inauguračnom prejave vyzval všetkých Američanov, či sú čierni, hnedí, alebo bieli, aby si uvedomili, že majú byť vlastencami, v žilách ktorých koluje tá istá červená krv. “

aaabbb
Návštěvník
aaabbb

Ajtakrajta, to je rasýzmus a ještě hůř, to je antiseminitismus. Jak mohou být “vyvolení” rovní si s “goji” a “šiksami”?…

Máša
Návštěvník
Máša

Spravna pripominka… ale on uz ten svuj blabol svym chazarskym pratelum zduvodni, jde o zisk ( podpora pd vsech) a slovu zisk zid rozumi…

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Ano všichni jsme si rovni bez ohlednu na plet či národnost.