Imigranti = palivo pod kotel na zvýšení růstu HDP v EU. Čeká...

Imigranti = palivo pod kotel na zvýšení růstu HDP v EU. Čeká nás platová diskriminace! Češi v montovnách u pásu budou zařezávat dvanáctky za minimálku a migranti nám budou dělat šéfy a řvát na nás anglicky? Ne! Budou s námi soupeřit o nižší mzdu!

Imigranti = palivo pod kotel na zvýšení růstu HDP v EU. Čeká nás platová diskriminace! Češi v montovnách u pásu budou zařezávat dvanáctky za minimálku a migranti nám budou dělat šéfy a řvát na nás anglicky? Ne! Budou s námi soupeřit o nižší mzdu!

    Tuto skutečnost jsme sice očekávali, jen nepřicházela potvrzená. Nyní se tak stalo a již víme, proč někteří lidé tak usilují o přerozdělení imigrantů do členských zemí EU a proč např. Merkelová tak neochotně připouští snižování počtu přijímaných běženců. Podle vyjádření osoby, která ve světě mnoho znamená, paní Christine Lagardeové, šéfky nechvalného MMF, prý nemusí příliv přistěhovalců poškodit ekonomiku EU, pokud se migranty podaří rychle začlenit na místní pracovní trhy. Zde se potvrzuje rčení, že ne za vším je třeba vidět člověka, ale za vším a vždy je potřeba vidět hlavně peníze.

     Nepochybuji, že má nebo může mít paní Lagardeová pravdu, jenže to zdaleka není všechno, co lze od migrantů očekávat. Pokud zůstaneme o začlenění imigrantů na místní pracovní trhy, velmi to ovlivní sociální situaci v té které zemi. V Německu se to může, vzhledem k jeho vyspělosti, projevit jen velmi nepatrně i když nelze vyloučit, že i zde se budou občané bránit. Na podmínky v Česku to bude znamenat, že za ideálních podmínek (o kterých si můžeme jen nechat zdát) by se snad podařilo obsadit řekněme většinu volných pracovních míst. Vzhledem k tom u, že jsou to pracovní místa, o které nemá našinec zájem pro nízké či špatné platové podmínky, bylo by to pro ekonomiku zcela jistě přínosem. Nabízí se však otázka, za jakých podmínek budou tato místa imigrantům přidělována (nepředpokládám, že si budou moct nějak zvlášť vybírat, i když kdož ví).

0,,16514422_303,00.jpg
Migranty čekají jen sezónní práce, jinde nejsou pracovní místa pro nekvalifikované lidi v EU…

     Za předpokladu, že jsou tato místa dnes špatně placena pro našince (ne snad proto, že nemají na nadprůměrný styl života, ale proto, že by s takovým platem asi těžko vyšel, tedy, aby uživil rodinu, platil energie a celou řadu jiných potřeb a povinností jako daně, pojištění, poplatky za služby atd.,) je otázka, zda takové platy, resp. příjmy budou stačit imigrantům k jejich životu notabene v situaci, kdy k nám přijdou s tzv. holými zadky. Lze tedy téměř s jistotou konstatovat, že buďto budou platové podmínky upraveny tak, aby byly pro ně dostačující a v tom případě to bude s prominutím průser, neboť dojde k diskriminaci a poškozování lidských práv českých občanů a to až do nebe volající. To je jeden ze zásadních možných problémů. Pokud by měli pracovat ta stávajících mzdových podmínek, bude odezva taková, že je stát diskriminuje, protože jim nezabezpečí dostatečný příjem na jejich asimilaci a pobyt v ČR. I tak se obávám, že přistěhovalci dostanou přednost.

   Další je, že tito lidé, pokud dostanou povolení k pobytu v ČR, resp. požádají o azyl, budou muset být ubytováni. I zde se můžeme oprávněně domnívat, že zcela jistě nebudou (jako rodiny) ubytování ve společných ubytovnách nebo v jiných, byť přechodných podmínkách, ale že jim bude přidělen státní (městský) byt. V takovém případě lze počítat s tím, že veškeré náklady s bydlením spojené půjdou na vrub vlastníka bytu, tj. města nebo obce a jeho rozpočtu (do kterého občané poctivě, ne vždy ochotně, nicméně pravidelně přispívají).

     Náklady na bydlení však budou jen část potřeb, protože budou chtít jíst, pít, oblékat se, udržovat (snad) čistotu a hygienu atd., na což jim samozřejmě stát bude muset poskytnout finance. Budou-li také zaměstnáni, pak se jejich výkonnost a ekonomická efektivita projeví za hodně dlouhou dobu, protože naučit se pracovat v našich podmínkách, zapracovat se znamená naučit se také českému jazyku, což asi nebude možné ani ze dne na den, ani z měsíce na měsíc, ale řekněme min. za půl roku, aby se mohlo konstatovat, že imigrant je asimilován do prostředí, ve kterém bude naší ekonomice prospěšný, i když o rentabilitě pro stát a občany se bude moct mluvit ne dříve, jak za několik let

Food-industry-would-be-damaged-without-immigrants_strict_xxl.jpg
A také práce u pásu v masokombinátu. Tam se sejdou i s českými občany, pospolu… a budou mezi sebou soupeřit o mzdu… kdo bude ochotný pracovat za méně…

     Další problém, který vážená paní Lagardeová taktně opomíjí, ne-li přímo úmyslně zamlčuje je jejich vlastní identita, což v reálu znamená jejich kulturu, zvyklosti, naturel, náboženství a z toho pramenící tzv. mezilidské vztahy, schopnost dospělých a starších se přizpůsobit nejen novému prostředí, ale také podmínkám, které na ně budou v novém prostředí kladeny. Jde o evropskou a naši kulturu, která je na hony vzdálená jejich kultuře, o způsobu a stylu života, o potřebě se vzdělávat, chápat místní naturel a lidský potenciál, místní odlišnosti, hygienické návyky a zdravotní záůežitosti (i v tom jim totiž může významně bránit jejich náboženství), praktikování islámských náboženských rituálů atd., atd.

     Je toho dost, abychom se mohli obávat, že to nepůjde „jako po másle“ notabene s vyhlídkou či představami paní Lagardeové, že přistěhovalci mohou být přínosem pro ekonomiku členských států EU. Mohou, ale také nemusí a pokud snad ano, kdy a kolik to bude stát, než se jejich pobyt efektivně (v HDP) projeví, je ve hvězdách. Many, many, many. Nic jiného ty, kteří nás nutí a tlačí do takového pro nás ne zrovna výhodného řešení, nezajímá. Oni totiž na to nedoplatí, jich se to netýká, všechno jde sice přes ně, ale současně mimo ně, takže nemají jediný důvod si s tím dělat starosti. Jistě, bude-li mít ten který stát finanční problémy, MMF v čele s paní Lagardeovou mu vyjde vstříc a dá mu potřebnou půjčku, hlavně, že se budou peníze točit a plnit sejfy jejich bank!

Romanian-workers-pick-gra-010.jpg
Jen jestli budou mít migranti takový úsměv na tváři při práci za pár šupů i za rok nebo za dva…

     Asi se budeme muset smířit s tím, že nějakého toho přistěhovalce (snad ne v desítkách tisíc) bude muset Česká republika přijmout. Je totiž nad slunce jasné, že pan Sobotka, ani jeho vláda se tomu neubrání zvláště, když premiér Sobotka se brání papírovým mečem a nevěrohodnými protesty. Pokud k tomu dojde, pak by se mělo velmi důsledně dbát na to, aby se jejich pobytem v ČR nevytvářely gheta nebo velké seskupení běženců, protože pak mohou z jejich strany vzniknout pro nás nežádoucí požadavky, např. na realizování jejich náboženských zvyklostí (mešity) atd., což ostatně může být i problém v jejich pracovním zařazení (několikeré provádění modliteb během dne). Je totiž otázka, nakolik se z hlediska praktikování jejich náboženství budou ochotni přizpůsobit našim podmínkám.

     A také se těším na naplnění velkohubých slov pana knížete Schwarzenberga o přijetí několika desítek běženců na jeho statky a hospodářství, jak nedávno avizoval, čímž nás chtěl jako by přesvědčit, že „on se vlka nebojí nic“! Jenom pochybuji, že to bude on, který si padne s imigranty kolem krku a bude je platit, jak se na knížete patří, protože jak z historie známe, někteří páni by si pro dukát nechali vrtat koleno. Škoda jen, že se tohoto lidskoprávní, pravdoláskařské události nedožil národem „tolik“ milovaný Václav Havel. Ten by to jistě všem těm škarohlídům, xenofobům a odpůrcům (včetně Zemana) vytmavil a jistě by i významně podpořil myšlenku paní Lagardeové. To on vždycky dobře uměl, se někomu zalíbit a zavděčit. Nebo ne, co myslíte?

Jiří B a ť a , 21. ledna 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
VM64
Návštěvník
VM64

Je zajímavé, že nikde nečtu jednu prostou věc, která byla někde ( asi omylem ) uveřejněna. A to, že je uměle bržděná ještě větší robotizace továren, protože by to nebyl vůbec žádný problém a vydělalo by se dostatek peněz i na sociální programy ( opravdové, ne Majdany ), čímž by ale došlo k tomu, že by lidé mohli mít více volna……..a začat přemýšlet.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Pan Admin trefil hrebicek na hlavicku. Problem do jake miry si Evropa za tento stav muze sama.
A pani Lagardeova by se mela starat spis sama o sebe. Jejimu MMF muze byt brzy odzvoneno.
Uz aby to bylo!

informix
Návštěvník
informix

Paradox produktivity práce a nezamestnanosti.
https://diskuter.wordpress.com/2015/11/20/paradox-produktivity-prace-a-nezamestnanosti/

Prílev “lacnej” pracovnej sily v súčasnosti naozaj nepotrebujeme. Už dnes je tu pomerne veľká nezamestnanosť a s prílevom nových záujemcov o prácu akurát vznikne tlak na znižovanie miezd…

To je jedno
Návštěvník
To je jedno

Lagardeová a spol. jsou: a) mimo b) lžou a balamutí zatímco sledují jinou agendu c) dělají oboje d) jsou z jiné dimenze a popisují nám pravdivě události u té jiné dimenze, což ale na tu naši nemá vliv… Uvědomme si prosím, že se rozjíždí tzv. druhý věk strojů nebo-li 4. průmyslová revoluce. Po městech jsou dnes zkoušeny autonomní robotické automobily. V Asijských restauracích se objevují roboti kuchaři a robopersonál rozvážející jídlo. V továrnách, tam kde kdysi u pásů stálo 20 dělníků, jsou dnes dva… atd. apod. Je to otázka ekonomických propočtů – kolik bude stát pana továrníka robot a kolik plat dělníka včetně daní. A robot může dělat 7 dní v týdnů 24 hodin denně bez potřeby přestávek na WC či jídlo, bez potřeby dovolených (jen technický servis…), nestávkuje atd. Ba, taková továrna dnes může stát kdekoliv, kde pan továrník najde dost strojníků a inženýrů, kteří se mu budou o roboty a souvisící software starat. Sorry, ale to si vážně někdo myslí, že dlouhodobě bude pro nově příchozí zde nějaká práce? Proč si myslíte, že nejvíce lidí se dnes v průmyslových zemích živí v terciálním sektoru ekonomiky – sektoru služeb (státním i soukromém)? Nevšimli jste si, že vyspělé státy se dnes snaží startovat další sektor ekonomiky – tzv. lidskoprávní sektor?

Hubert
Návštěvník
Hubert

Jak náš stát prosperuje je jasné z tohoto odkazu,

http://denik.obce.cz/clanek.asp?id=6662787

kde je v tabulce 1. vidět obnova naší demografie pomocí migrace – např. rok 2007 – 83900 emigrantů, což by bylo v přepočtu na Německo 671tis. migrantů. Kdyby sem nepustili ani nohu, jako to bylo dříve, tak jsme za 25 let 300tis. lidí v mínusu. Pomalu a z lehka se vaříme jak žáby už 25 let. Stejný úbytek obyvatel byl u nás za 2. sv. války.
Ale zase je na druhou stranu hezký, že se tady máme tak blbě, že už v roce 2013 se od nás začínají migranti stěhovat. Takže podle tradičního komunistického hesla „čím hůře, tím lépe pro nás“ by se nám mohla migrace vyhnout, ale asi jsem spíš optimista.

V grafu 1. je vidět jak nám padá i bytová výstavba – tedy proč jsou tak levné hypotéky.

Administrator
Admin

Podívejte se na včerejší díl reality show Výměna manželek na TV Nova, kde jedna ta mladá mamina říká: Já jsem dítě nechtěla, chtěla jsem radši psa…

Hned jsem si vzpomněl na našeho šéfredaktora, který o tom před časem hovořil na Svobodném rádiu, že dnes se místo dětí raději pořizují psi… je to trend v celé Evropě.

Oldřich
Návštěvník
Oldřich

No jo,no,holt propagační videjko,protěžuje “rodinku” (tlupu) pologramotných feťáků a jednu podřadnou s prominutím podkurvu.
Místo dítěte si ta čubka smradlavá přála psa!
Ubohá propaganda poplatná ještě ubožejšímu systému,který ji stvořil,….včetně té děvky.
Tohle mi říct moje manželka mezi 4 ma očima,tak s ní asi vymlátím všechny dveře v baráku.
A vysrat tu odpornost do “éteru”,tak už nežije!!!
Ale co by neudělali feťáci pro ničím nekrytých 50 000 Kč,že jo,žide Singere a ostatní.

Mokoša
Návštěvník
Mokoša

Je to tlak ze západu – jeden z mnoha nástrojů na eliminaci modelu tradiční rodiny a potažmo celé bílé Ra-sy(rodu Asů, Rassénů). Papež káže Evropankám potraty a antikoncepci, homosexualita je nedotknutelné tabu..atd. Na druhé straně mluví o Evropě jako o neplodné Sáře , kterou jedině plaváčkové oplodní…vidíte ten rozpor? EU má jako jednu z prioritních os tzv. sociální politiku což ve zdravé společnosti znamená podporu základu státu a tím je rodina. Jenže EU zdravá není.
Mají dávno spočítáno, že podpora evropských rodin s modelem 3-4 děti, ženy dlouhodobě na mateřské by je stále daleko méně než násilná imigrace.
jenže budoucím Evropanům by museli dopřát evropskou kvalitu vzdělání a pak dobře placená zaměstnání…a to o to tady jde. Raději budou teď z krátkodobého hlediska investovat miliardy do negramotných přisídlenců, protože z dlouhodobého hlediska na tom vydělají. Tihle experimenti NWO nebudou pak z dlouhodobého hlediska žádat moc- jen najíst a lehnout a plodit další sobě rovné. A až jich bude nad limit, tak jim prostě vypnou čipy.
Kontrola nad vším a všemi tím bude zajištěna. Vzdělání a obzvláště v rukou bílé ra-sy je pro globálního predátora ta nejhorší noční můra.