Huawei zahájí mezinárodní arbitráž proti České republice, odpověď NÚKIB je plivnutím do...

Huawei zahájí mezinárodní arbitráž proti České republice, odpověď NÚKIB je plivnutím do tváře čínského lidu a čínského průmyslu! Odveta postihne i české podniky v Číně, Babišova vláda se rozhodla setrvat na straně amerického ministerstva zahraničí, a to i za cenu mezinárodní arbitráže a obchodní války s Čínou! Nejsou kádry a český občan bude platit a platit!

Huawei zahájí mezinárodní arbitráž proti České republice, odpověď NÚKIB je plivnutím do tváře čínského lidu a čínského průmyslu! Odveta postihne i české podniky v Číně, Babišova vláda se rozhodla setrvat na straně amerického ministerstva zahraničí, a to i za cenu mezinárodní arbitráže a obchodní války s Čínou! Nejsou kádry a český občan bude platit a platit!

Redakce AE News získala před několika okamžiky informace z okruhu čínské obchodní komory při čínském velvyslanectví v Praze. Ten samý spolehlivý zdroj, který naši redakci již v lednu dopředu a exkluzivně informoval o zvažované arbitráži proti ČR, nás právě znovu informoval, že čínská společnost Huawei je šokována a zděšena dopisem [1], který dnes jejímu zastoupení v ČR zaslal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na základě žádosti Huawei z minulého týdne [2], aby česká vláda předložila vysvětlení a důkazy, v čem jsou produkty Huawei nebezpečné. Podle našeho exkluzivního zdroje, šéf NÚKIB Dušan Navrátil zaslal čínské Huawei strohý vysvětlující dopis, ve kterém je uvedeno, že NÚKIB nehodlá na své původní zprávě nic měnit a ta zůstává v platnosti. NÚKIB odmítl odhalit čínské firmě důvody, konkrétní technické specifikace a příčiny, proč jsou produkty Huawei tímto státním úřadem shledány jako nebezpečné.

Dušan Navrátil, ředitel NÚKIB

Podle našeho zdroje dopis vyvolal v zastoupení Huaewi v Praze takové pobouření, že věcí se bude zabývat i čínské ministerstvo zahraničí, protože nešťastná formulace a intonace v dopisu naznačuje, že všechny čínské výrobky z oblasti bezpečnosti a komunikací byly v NÚKIB shledány jako univerzálně nebezpečné, protože jsou vyrobeny v Číně, kde čínská vláda může kontrolovat jakýkoliv produkt nebo výrobek a ovlivňovat jeho bezpečnost v různých stupních výroby, vývoje, nasazení nebo údržby. NÚKIB trvá na tom, že Huawei a její produkce představují bezpečnostní hrozbu pro národní zájmy České republiky, a proto NÚKIB oznamuje v dopise čínské společnosti, že na svém původním rozhodnutí z konce minulého roku nebude nic měnit. Huawei to považuje za urážku a obvinění celého čínského průmyslu a čínského lidu.

Nejde jen o arbitráž, ale čínské ministerstvo financí zřejmě obstaví účty českým firmám v Číně v odvetě čínské vlády za nepřátelský krok proti čínské mobilní jedničce v Česku

Jak nás upozornil náš zdroj, čínská společnost se v příštích dnech obrátí na čínské ministerstvo zahraničí s nálezem nepřátelského chování vůči Huawei ze strany vlády České republiky a jejího státního útvaru NÚKIB a požádá čínské ministerstvo zahraničí o vyslání protestní nóty vládě České republiky. Pokud protestní nóta nezvrátí rozhodnutí NÚKIB, předá Huawei celou věc Světové obchodní organizaci (WTO) a zahájí mezinárodní arbitráž proti České republice. V takovém případě, podle našeho zdroje, je naprosto jisté, že Čína zmrazí a zablokuje aktiva českých firem v Číně a obstaví jim veškeré účty jako záruky pro případ, že by Česká republika nechtěla po vynesení verdiktu arbitráže uhradit Huawei vzniklé náklady.  Čína v těchto případech postupuje formou odvet proti podnikům a firmám z těch zemí v Číně, které poškozují čínské zájmy ve světě a v jednotlivých zemích světa.

Velín NÚKIB na sledování hrozeb ve světě.

Vláda Andreje Babiše a její servilní pro-americká politika tak přivádí Českou republiku k dalšímu mamutímu skandálu a arbitráži, která dalece překoná arbitráže typu Diag Human anebo TV Nova. Čínská firma Huawei je světová jednička v oblasti mobilních infrastruktur pro operátory a má zdroje a prostředky k tomu, aby u arbitráže doslova svlékla celou Českou republiku z kůže. Znovu se ukazuje, že Česká republika se rozhodla, že se připojí k Polsku a bude v zahraniční politice plně poslouchat americké zájmy a americké partnery.

To potvrdila i včerejší schůzka a pracovní oběd prezidenta Miloše Zemana s americkým velvyslancem Stephenem B. Kingem, kde se společně pochválili za postup vůči Venezuele a vyjádřili nad kachnou s knedlíkem uspokojení [3], že ve Venezuele dojde ke svobodným volbám pod vedením dočasného prezidenta Juana Guaida. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček poté na svém Twitteru uvedl, že tyto schůzky s panem americkým velvyslancem Kingem budou pokračovat a budou se pravidelně opakovat.

Česko zahájilo dnešním dnem obchodní válku proti Číně, bok po boku Spojených států

Pokud se Pražský hrad začíná sbližovat s americkými partnery, kteří v ČR přichystali a stojí za útokem na čínskou Huawei skrze vládní organizaci NÚKIB, potom došlo k zásadnímu zvratu v postojích prezidenta republiky. Jenže daleko zásadnější otázkou je, kolik to bude stát české daňové poplatníky. Čínská Huawei totiž je poškozena těmito kroky ze strany NÚKIB nejen v České republice, ale de facto v celé Evropě.

Podle evropských předpisů platí, že pokud kterákoliv ze 27 zemí EU prohlásí nějaký výrobek, produkt nebo produkci celé firmy za závadný, potom všechny ostatní země EU berou takovou hrozbu automaticky i za vlastní postoj a přijímají stejná opatření. Nemyslete si, že jde pouze o zkažené maso z Polska. Tento ochranný systém platí pro všechny typy zboží, a pokud mobilní operátoři v ČR dají ruce pryč od mobilních řešení 5G Huawei, potom tento krok neunikne pozornosti ani ostatním operátorům v EU. Chápete,  co je to za hrozbu pro čínskou firmu.

Huawei nabízí nejlevnější 5G sítě.

Česká republika se tak stává pokusným králíkem amerických neoconů na rozpoutání obchodní války EU s Čínou na poli 5G technologií. Česká republika je de facto laboratoří na reakce Evropy, jak bude Evropská unie reagovat, když jedna z členských zemí EU vyhlásí Číně obchodní válku. Protože přesně k tomu směřuje nález a zpráva NÚKIBu, ale zejména i dnešní dopis, který byl zaslán do Huawei. Čína bude na takové kroky reagovat velmi tvrdě a rozhodně nepůjde o zrcadlové reakce, ale odvety budou násobně tvrdší.

České firmy v Číně by měly okamžitě přijmout opatření, odveta čínské vlády proti českým firmám může přijít velmi záhy

Největší ohrožení čeká především automobilku Škoda, která má v Číně vlastní fabriku na auta Škoda pro asijský trh a závod v Antingu v provincii Shanghai patří mezi největší automobilky v Číně. V továrně se vyrábí nejen škodovky, ale i produkce VW pro asijský trh. A to nejde jenom o Škodu, ale i o další desítky českých firem, které investovaly v Číně nemalé peníze s cílem dostat svoji produkci na čínský trh, který je největším trhem na světě.

Nezodpovědná a doslova kolaborantská politika české vlády, která ohrožuje zájmy českých investorů a průmyslu v Číně, včetně hrozeb arbitráží, tak pouze ukazuje na to, že když kterákoliv země nemá v čele pro-národní a tvrdé politiky, kteří by chránili české zájmy před zájmy americkými nebo prostě cizími, tak se nelze divit tomu, že český daňový poplatník platí a platí, jako zblblý a pořád dokola, ale z politiků nikdo není zodpovědný, nikdo nenese zodpovědnost, nikdo nenese hmotnou a ani trestní odpovědnost za chybné kroky ve vládě a v parlamentu. Redakce Aeronetu doporučuje investorům v Číně okamžitě a pro jistotu stáhnout volné assety z Číny a pozastavit transfery likvidity do Číny a do společností s účastí českých firem. Odveta čínského ministerstva zahraničí a následně čínského ministerstva financí může být velmi rychlá, protože tímto krokem vláda české republiky vyhlásila Číně obchodní válku a připojila se tak k zahraniční politice USA a Donalda Trumpa. O situaci budeme hovořit i zítra v pátek na SVCS.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email