Huawei chystá žalobu na český stát za pomluvu a nekalé obchodní praktiky...

Huawei chystá žalobu na český stát za pomluvu a nekalé obchodní praktiky v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace WTO! Věc může skončit až u obchodní arbitráže a Česko přijde o miliardy korun! Peking hodlá použít smlouvu o ochraně investic z roku 2005! Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ohrozil Českou republiku a její obraz jako bezpečné země pro investice, úřad Dušana Navrátila představuje bezpečnostní hrozbu pro české daňové poplatníky!

Huawei chystá žalobu na český stát za pomluvu a nekalé obchodní praktiky v rozporu s pravidly Světové obchodní organizace WTO! Věc může skončit až u obchodní arbitráže a Česko přijde o miliardy korun! Peking hodlá použít smlouvu o ochraně investic z roku 2005! Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ohrozil Českou republiku a její obraz jako bezpečné země pro investice, úřad Dušana Navrátila představuje bezpečnostní hrozbu pro české daňové poplatníky!

Redakce Aeronetu získala další klíčové informace z pozadí neutuchající kauzy čínské firmy Huawei. Podle našeho informačního zdroje české zastoupení Huawei společně s centrálou čínského kolosu zvažují hned dva děsivé kroky, které by měly zásadní dopad na Českou republiku. České zastoupení Huawei v Praze posuzuje a zvažuje podání žaloby na Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost za pomluvu a nekalé obchodní praktiky s cílem poškození firmy, značky, dobrého jména firmy a jiných chráněných práv. Tuto informaci přinesly i PL [1]. Jenže, to není všechno! Centrála Huawei v Číně potom podle našich informací z okolí Pražského hradu již ve středu najala evropské právníky a specialisty na mezinárodní obchodní právo a Huawei zvažuje, že zažaluje Českou republiku u Světové obchodní organizace (WTO) za hrubé porušení ochrany investic čínské společnosti v České republice, ke které se Česká republika zavázala 8. prosince 2005 podpisem bilaterální smlouvy mezi Českou republikou a Čínou o ochraně investic [2].

Situace je vážná a podle našich exkluzivních zdrojů čínská ambasáda již našla viníka a považuje Dušana Navrátila, ředitele NÚKIB a spolu s ním i českou vládu a Andreje Babiše (jenž vyzval 18. prosince k odstranění všech telefonů Huawei na Úřadu vlády) za hlavní aktéry zpravodajské hry s cílem poškození investic čínské společnosti Huawei v České republice. Vymyšlené výroky o nebezpečnosti síťových systémů Huawei, bez jakéhokoliv podložení a zdůvodňující pouze “teoretická” a “potenciální” rizika, mohou stát Huawei miliardy, a to nikoliv českých korun, ale miliardy dolarů. Čínské zastoupení čekalo na čtvrteční zasedání poslanecké sněmovny ve čtvrtek a očekávalo se, že bezpečnostní výbor sněmovny toto obvinění Huawei smete ze stolu jako zcela nepodložené, podobně jako v Německu toto smetla ze stolu BSI. Místo toho se stal opak a výbor de facto doporučil, aby 160 státních, bankovních a strategických organizací v ČR provedlo bezpečnostní audity svých informačních systémů a zbavily se zařízení a technologií Huawei a ZTE. Více v článku zde. Čínská trpělivost přetekla.

Bez důkazů o špionáži bude nepodložené obvinění Huawei pro české občany v arbitráži hodně drahé

Žaloba na český stát v ČR není tou největší hrozbou, mnohem závažnější je situace, pokud se Huawei opravdu obrátí na mezinárodní arbitráž a Světovou obchodní organizaci, protože ta bude postupovat v arbitráži podle smlouvy o ochraně investic mezi ČR a Čínou z roku 2005. Unáhlené výroky Andreje Babiše k odstranění a nepoužívání telefonů značky Huawei zaměstnanci Úřadu vlády ze dne 18. prosince 2018 [3], které později Andrej Babiš odvolal a vzal zpět, kroky poslanecké sněmovny a bezpečnostního výboru proti Huawei, pořad Fokus na České televizi zaměřený proti Huawei a samotný státní úřad NÚKIB, který tuto hysterii vyvolal, to všechno naplňuje skutkové obrysy nepřátelských kroků vůči Huawei v rozporu s články č. 2 a 3 podepsané smlouvy o ochraně investic.

Hlasování Bezpečnostního výboru proti Huawei ve čtvrtek 10. ledna 2019, vlevo Radek Koten (SPD) jako předseda výboru, vedle něj Dušan Navrátil, šéf NÚKIB jako navrhovatel usnesení. Tohle hlasování může stát daňové poplatníky miliardy dolarů z arbitráže…

V článcích smlouvy se hovoří o rovném zacházení s čínskými investory a investicemi jako je zacházeno s jinými investory z jiných zemí, což je v ostrém rozporu s bláboly Bezpečnostního výboru PS, který ve čtvrtek přijal usnesení, které doporučuje, aby české úřady a firmy používaly raději západní technologie než ty čínské od Huawei a ZTE. Česká republika tím provedla na úrovni poslanecké sněmovny nepřátelský krok proti Číně a v rozporu se smlouvou mezi ČR a Čínou o ochraně investic. Na dotaz naší redakce, proč SPD a jmenovitě předseda Bezpečnostního výboru PS a poslanec za SPD pana Radek Koten neupozornil jako předseda na výboru, že přijetím usnesení proti Huawei, bez důkazů a pádných argumentů o vině a pochybení Huawei, může vzniknout riziko mezinárodní arbitráže proti ČR, jsme nedostali od SPD žádnou odpověď.

Německá informační služba nezjistila, že by Huawei někoho špehoval

Může tak dojít k absurdní a nebezpečné situaci, kdy právě Bezpečnostní výbor PS bude čínskou stranou spatřován jako hlavní viník a autor statutárního nepřátelského kroku proti čínské firmě Huawei a její investici v ČR, což bude u arbitráže WTO pod hlavičkou arbitrážní komory a střediska pro řešení sporů z investic ICSID použito jako klíčový argument. Čínská firma předloží podle očekávání bezpečnostní audity pro řadu německých firem, např. Volkswagen, kvůli kterému si Huawei musela v roce 2013 nechat udělat audit, a ty jsou platné pro celou EU, což vůbec nezaznělo ani na bezpečnostním výboru PS ve čtvrtek, protože nikdo o tom ani neví, že Huawei má německé bezpečnostní prověrky pro své technologie v Německu. Sesterská organizace BND, Úřad pro informační bezpečnost BSI, navíc uvedl [4], že pro zákaz používání produkce Huawei neexistují žádné hmatatelné důkazy a pro jakýkoliv zákaz jakékoliv firmy jsou potřeba důkazy. Američtí partneři podle BSI citují pouze “potenciální” riziko, což je ten samý narativ, jaký používá Dušan Navrátil jako šéf NÚKIB a všichni okolo.

Dušan Navrátil, šéf NÚKIB.

Existuje ale velmi vážné podezření ještě z jedné věci: Snaha o usnesení Bezpečnostního výboru PS ze strany NÚKIB, který mění razanci útoku. NÚKIB je pouze vládní watchdog agentura bez exekutivního práva, ovšem usnesení Bezpečnostního výboru je výrok legislativního tělesa, resp. jedno z výborů legislativního tělesa, a to mění v mezinárodním obrazu situaci a argumenty pro případnou arbitráž. NÚKIB nezastupuje český stát v exekutivní, ani v legislativní rovině, to zastupuje pouze parlament a vláda ČR. A obě dvě tělesa vyzvaly k odstraňování technologií Huawei. Jak je možné, že předseda bezpečnostního výboru na toto neupozornil, a spolu s ním ani nikdo jiný ve výboru? Chápete, páni poslanci, že mezi ČR a Čínou existuje smlouva o ochraně investic, a když vy, jako poslanci, vyzvete 160 českých firem přímo či nepřímo ke krokům proti Huawei a ZTE, že to může skončit u mezinárodní arbitráže, protože tím pomlouváte, špiníte a bez důkazů poškozujete čínské investice Huawei v ČR? Tušíte vůbec, co jste přijetím účelového usnesení ve výboru provedli?

Znovu se ukazuje, že český parlament a jednotlivé výbory jsou plné diletantů, kteří nerozumí své práci, nemají tušení o mezinárodních smlouvách a dalekosáhlých důsledcích, pokud někdo přijme nějaká usnesení proti cizímu investorovi, která nejsou podložena pádnými a tvrdými fakty a důkazy, které by prokázaly, že Čína zneužívá investice k poškozování zájmů bezpečnosti ČR. Pokud by se něco takového ukázalo, Huawei by přišla o všechny zakázky v západním světě. Jenže pokud premiér a po něm i Česká televize a nakonec i bezpečnostní výbor v čele s předsedou “z alternativní” SPD vyhlásí kroky proti Huawei a odstraňování čínských technologií, potom je logické, že se můžeme opět dočkat další arbitráže. Američtí partneři řeknou hop, a český politik skočí. Zláme přitom nohy českému daňovému poplatníkovi, který to potom u arbitráže zacvaká. Nejsou kádry! Jsou jenom zástupy nýmandů a všechoschopných diletantů ochotných ke všemu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Antonín Körber
Návštěvník
Antonín Körber

Vše zaplatí ti novináři,bezpečnostní mičurini,zazájmované strany….je potřeba s těmi rozvraceči udělat konečně pořádek !!!,…všechny tyto spolky rozpustit,dokonce se v tom angažoval i senát…je už třeba jej zrušit a tyto prostředky použít na úhradu,..samozřejně do toho zazájmovat i tyto nenávistné senátory……

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Peněz máme dost. ČNB zaplatí žabími kůžemi. Co když je to účelovka, jako Diag Human. Voliči to mají na háku. Kitaj sem Kitaj tam. Nejlepší je tunelovat celý stát naráz.

konzerva
Návštěvník
konzerva
Profesor
Návštěvník
Profesor

Je mi jasné že zde ,diskuze již končí příchozem nového článku ale chci zde jen uvést ,že když SPD prosazuje hmotnou zodpovědnost za svá rozhodnutí tak by asi bylo dobré v případě žaloby od firmy Huawei ,aby ti Kotenové , Petříčkové a jim další rozhodující články se na odškodnění začli podílet.

Teodor
Návštěvník
Teodor

Tak to dopadne, kdyz priblbli analni alpinisti USA mohou neco rozhodovat. A nic se jim nestane. Pracujici a duchodci to zacvakaji. Sotva tretinove platy, petinove duchody proti Nemecku. A stejne ceny nebo i vyssi.

Vzpominam si na clanek v novinach nekdy v roce 1956:
Kybernetika – paveda tmaru.
Asi to napsal Dusan Navratil (starsi)

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

CENZURA NATVRDO:
Dnes, kdy celou naši zem pokryl BÍLÝ sníh, oznámila ČT24, že bílá se nenosí…. Dokonce vadí!
Stránky http://www.white-media.info/ CENZURNĚ ZLIKVIDOVÁNY….
“Prrravda”, “Láska”, a “démogracyje” vítězí.
Gratulujeme k exemplárnímu odkopání, Soudruzi!
Nezapomeňte však, že vyhraná bitva ještě neznamená vyhranou VÁLKU.
My na vás také nezapomeneme! 😉

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

ČUČKAŘI ZABODOVALI…….
Kolik NÁS to bude stát, když nebudeme reagovat a neozveme se?

CML
Návštěvník
CML

Nevěřím žádnému rozhraní jež má mikrofon, kameru, autonomní operační systém a přístup na síť .

JohnnyGoToHollywood
Návštěvník
JohnnyGoToHollywood
minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Vsichni jsme v zajeti neomarxistu …a to na obou stranach atlantiku. Klaus ml. to vystihl presne, kdyz poukazal na souboj, ve kterém jsou sily vyrovnané. V takovém souboji pak staci jenom malé klopytnuti a… Radsi to ani nedopovim!

Milada
Návštěvník
Milada

Co je hlavním cílem neomarxistů?

Pro neomarxisty, nazývané logicky též kulturní marxisty, nestojí žádná věc výše, než zničení rodiny, kterou pohrdají jako diktaturou a inkubátorem sexismu a sociální nespravedlnosti. Frankfurtská škola vyvinula ideologií kulturního marxismu, jejímž cílem je rozdrtit všechny zdroje soudržnosti v Západní společnosti: náboženství, rodinu, národ, rasu a kulturu. Podle této ideologie trpí všichni Evropané, kteří se ztotožňují s náboženstvím, rodinou, národem a rasou, psychickou poruchou.
Co dodat, velmi podobne se siomismem – vhaos – rotvrat vseho. Hablko nepada daleko od stromu, tvuj taticek taky zpival pekne pisnicky narodu, aby se zalibil.

dřevorubec
Návštěvník
dřevorubec

Nevěřte všemu,co se vám k věření předkládá. Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami. Jan Amos Komenský. Toto on pravil přátelé.