Hitlerovi evropští spojenci

Hitlerovi evropští spojenci

Hitlerovi evropští spojenci

Dne 23. 8. 2011 se ve Varšavě konal První Evropský den památky obětí totalitních režimů. Zúčastnili se ho ministři spravedlnosti Lotyšska, Maďarska, Litvy, Estonska, Chorvatska, Česka, Rumunska, Španělska, Švédska, Slovenska a Malty, aby společně oslavili Den obětí totalitních režimů. Setkání proběhlo v den 72. výročí podpisu Paktu Molotov-Ribbentrop o neútočení. Totalitními režimy byly myšleny režimy Hitlera a Stalina. Pojďme se proto podívat, jak zúčastněné země samy spolupracovaly s totalitním režimem Adolfa Hitlera a podílely se na něm.

Evropští účastníci Dne památky obětí totalitních režimů

Ozbrojené síly Rumunska, Chorvatska a Slovenska se aktivně účastnily napadení Sovětského svazu. Švédsko a Španělsko zásobovaly Třetí říši železnou rudou. Rumunsko ropou. Češi z této železné rudy vyráběli Hitlerovi zbraně. Litevci a Estonci tyto zbraně ochotně používali proti bezbranným ruským civilistům na okupovaných sovětských územích v Pobaltí. Litevci vytvořili 22 dobrovolnické bataliony (13 000 mužů), Estonci zformovali plnohodnotnou 21. divizi SS. Všechny ale trumfli lotyšští ostřelovači. Ve všech německých oddílech sloužilo 115 000 Lotyšů. Z nich 52 000 v 19. a 20. divizi SS. Lotyši byli také nejčastějšími a nejkrutějšími hlídači v nacistických koncentračních táborech, kde byli vražděni židé a sovětští zajatci.

Chorvatsko

Nejcyničtější se jeví varšavská účast chorvatské delegace. Nezávislý stát Chorvatsko v čele s ustašovci a Ante Paveličem provozoval na svém území nacistický teror první kategorie. Oběti ustašovců co do poměru k počtu tyranů několikrát převýší oběti Adolfa Hitlera. Stačí připomenout koncentrační tábor Jasenovac. Jasenovac – systém táborů smrti založený ustašovci (chorvatskými fašisty) v srpnu roku 1941.

vůdce chorvatských ustašovců Ante Pavelič.jpg
Vůdce chorvatských ustašovců Ante Pavelič

Rozkládal se na území Nezávislého státu Chorvatsko v okruhu 60 km od města Zagreb. Oficiální statistiky z dob Josifa Broz Tita hovoří o 840 000 obětech. V Jasenovaci však lidé neumírali jen hlady, žízní, nemocemi a těžkou prací. Každý den v nich ustašovci zabíjeli 200-300 Srbů jen proto, že to byli Srbové. Většinou noži, sekerami. Vyvinuli k tomu speciální nůž zvaný „serborez“, „serbosek“ (viz foto).

Itálie

Itálie byla nejznámějším Hitlerovým spojencem. Fašistický Mussoliniho režim však nebyl založen na rasové teorii jako režim Třetí říše. Italští židé byli součástí fašistické Itálie a její koloniální války. Expediční italský korpus v Rusku sestával ze tří pěších divizí a 63. legion Tagliamento, zformovaný z členů Dobrovolné milice národní bezpečnosti, tzv. Černorubášníků. 3000 důstojníků a 59 000 vojáků vedl maršál Giovanni Messe. Italové nepředstavovali velkou vojenskou sílu, ale nelze opomenout jejich účast na tragédii působené v zemích SSSR.

italský duce Benito Mussolini.jpg
Italský duce Benito Mussolini

V roce 1942 Hitler potřeboval zvětšit italský kontingent v Rusku. Vznikla 8. italská armáda (Italská armáda v Rusku). Sestávala z 10 divizí, nepočítaje týl. Celkem 235 000 vojáků, 1000 děl, přes 400 minometů, 17 000 vozidel, 50 tanků a 64 vojenských letadel. Velel jí generál Italo Gariboldi. Italové se na území SSSR ale nikdy neúčastnili zvěrstev proti civilnímu obyvatelstvu, kterým vynikali Chorvati, Němci, Maďaři a Rumuni. Italové dokonce v Chorvatsku vystupovali proti vraždění Srbů, muslimů i dalších nechorvatských národů.

Ztráty

Italské působení na východní frontě však skončilo neslavně. V listopadu 1942 zabírala 8. italská armáda 250 kilometrovou oblast severozápadně od Stalingradu. Byla však zničena první ofenzivou Rudé armády. 20 000 Italů padlo, 64 000 bylo vzato do zajetí. Zbytek přeživších byl poslán do Itálie. Italové však stále zůstávalo v SSSR na ochranu německého týlu. Poté, co 25. 7. 1943 proběhl v Itálii převrat a Mussolini byl zatčen, byla část italských vojáků odzbrojena a Němci je postříleli. Celkem v SSSR padlo okolo 70 000 Italů.

Rumunsko

Rumunští fašisté založili své Legie archanděla Michaela (Železná garda) v roce 1927. V době napadení SSSR velel Rumunsku diktátor Ion Antonescu. Generál Antonescu podepsal roku 1940 s Hitlerem Pakt Ropa-Zbraně o dodávkách nacistickému Německu, později podepsal i Pakt tří o rozdělení světa v rámci Nového světového řádu. Ze všech německých spojenců se Rumuni na východní frontě angažovali nejvíce. Zejména v útocích kolem Černého moře.

Ion Antonescu, vůdce rumunských fašistů.jpg
Ion Antonescu, vůdce rumunských fašistů

Měli za to od Hitlera přislíbeno rozšíření hranic Velkého Rumunska směrem na východ. Na všech obsazených sovětských územích se Rumuni chovali velmi krutě k civilnímu obyvatelstvu. Zakázali ruštinu a začali genocidu rusky mluvících občanů. Vraždili také cikány a židy. Obětí bylo přes 270 000. Rumunských vojáků padlo v SSSR okolo 200 000, z toho 55 000 v sovětském zajetí.

Maďarsko

Maďaři jako kdyby zapomněli na jejich osobní účast v ruské revoluci 1917. Zapomněli na 200 000 maďarských dobrovolníků, kteří vraždili ruskou inteligenci i obyčejné ruské občany v době tzv. Rudého teroru a občanské války. Krymský masový vrah Béla Kun (Kohn), Imre Nagy, vlastním jménem Grotz, člen skupiny vrahů, kteří rozstříleli carskou rodinu, byli také Maďaři. Maďaři zůstali věrni Hitlerovi do samého konce. V boji na východní frontě zemřelo přes 200 000 Maďarů, z toho asi 55 000 v sovětském zajetí.

Finsko

Finsko bylo asi nejvíce motivované bojovat proti SSSR po boku Adolfa Hitlera. Prohraná zimní válka se SSSR a touha po revanši hnala Finy přímo do náruče nacistické Třetí říše. Na východní frontě pak Finové ztratili asi 54 000 vojáků.

Španělsko

Španělský fašistický režim Francesca Franca dokonce přežil druhou světovou válku a skončil až smrtí diktátora v roce 1975. Španělsko vypravilo na východní frontu jen jednu, tzv. Modrou divizi. Na frontě proti SSSR padlo asi 5000 Španělů.

Francesco Franco - španělský fašistický diktátor.jpg
Francesco Franco – španělský fašistický diktátor
Belgie

V roce 1941 byly v Belgii zformovány dva dobrovolnické legiony k boji proti SSSR. Vlámský a valonský. Později byly spojeny do divize SS Wallonie. Na německo-sovětské východní frontě padlo přes 5000 Belgičanů.

Holandsko

Zformoval se zde jeden legion, který byl na podzim 1941 dopraven na německo-sovětskou frontu. V boji proti SSSR padlo asi 8000 Holanďanů.

Skandinávie

Skandinávské dobrovolnické divize SS Viking, Nord a Nordlan byly zformovány z Norů, Švédů, Dánů. Na východní frontě padlo přes 2000 Dánů a 1000 Norů.

Francie

Francie je podle dnešního výkladu historie brána jako součást protihitlerovské koalice. Francouzští občané však ve většině přijali nacistickou okupaci bez odporu. Pracovali na německém válečném průmyslu, podporovali boje Třetí říše v Africe a sestavili i dobrovolnické brigády na boj proti SSSR. Dobrovolníků byly desítky tisíc. Na východní frontě proti SSSR padlo přes 8000 Francouzů. Po válce byla, jen díky Stalinovi a jeho přímluvě na Jaltě, Francie počítána mezi protifašistické bojovníky a ne mezi fašisty.

Švýcarsko a další země, doplňující informace

Švýcarská čokoládová korporace Nestlé zásobovala německé vojáky na frontě čokoládou s příměsí pervitinu. Coca-Cola pro válčící Německo vyvinula speciální energetický nápoj pod názvem Fanta. Maggi – zásobovala německá vojska na frontě instantními potravinami. Hugo Boss – mladý návrhář vyhrál konkurs a oblékl německý Wehrmacht i zbytek armády. Adidas (tehdy pod názvem Dassler) obouval Wehrmacht a německé sportovce. Na filmu Kodak byla dokumentována válka ze strany Němců. Dále Siemens, Ford, BMW, Bayer (farmaceutické výrobky včetně Cyklonu-B) a mnoho dalších se podílely na vybavení Třetí říše i Hitlerovy armády. Více na přiloženém odkaze youtube.

Novus Ordo Seclorum

Stalinův režim byl strašný a vyžádal si statisíce obětí. Hitlerův režim si vyžádal milióny. Často a záměrně jsou však Stalinovi přiřazovány zločiny a genocida, kterou prováděli v SSSR Trockij, Sverdlov a Lenin. A jejich prostřednictvím mezinárodní finanční kartel. Vyvoláváním pocitu viny ruského národa na rozpoutání a zvěrstvech druhé světové války však začala nová studená válka. Tentokrát už ne proti SSSR, ale proti Rusku, které ve spojenectví s Čínou znamená pro světové mocenské elity velké ohrožení. Na dolarové bankovce je jasně napsáno Novus Ordo Seclorum (Nový světový řád), a právě tento řád Rusko a Čína ohrožují. Západní a evropské mocnosti se chtějí zbavit vlastní viny na vraždění, kterým byly první i druhá světová válka a také bolševická revoluce v Rusku.

– Valerij X –

 

Zdroj:

  • История России. XX век. Фильм 98. 1942 год. Союзники Гитлера. Нашествие Европы.

https://www.youtube.com/watch?v=u1Ar-mnmF80&list=PLZoGSemFyJ-6d9OQDgnuRvjX3nkWrDJks&index=96

  • První evropský den památky obětí totalitních režimů

http://www.ustrcr.cz/cs/prvni-evropsky-den-pamatky-obeti-totalitnich-rezimu

  • Вся правда о Coca Cola, Maggi, Boss, Nestle, Fanta и др.

https://www.youtube.com/watch?v=gq7VjX7Isps

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
tana
Návštěvník
tana

Irsko vyjádřilo oficiálně soustrast německému lidu po Hitlerově sebevraždě.

Hox
Návštěvník
Hox

Dobrý článek, jen nechápu toho trojského koně na závěr: “Stalinův režim byl strašný…”?
“strašný” Stalin chtěl realizovat po válce 4-5 hodinový pracovní den a dvě vysoké školy jako standard pro každého, s postupným přechodem k 4 dennímu pracovnímu týdnu. Bez lichvářského bankovního procenta žádný problém, s dnešní produktivitou by ve většině oborů bylo možno pracovat 2-3h denně, pro zajištění základních životních potřeb všem (které dnes zajištěny NEJSOU)… pro “nápravu mozků” doporučuji přečíst “Ekonomické problémy socializmu v SSSR” a “Nastal čas o Stalinovi pohovořit”. Po přečtení první bude myslím jasné, proč se Stalin dostal na spisek zakázané literatury na 40 let. “Bojovník s kultem osobnosti”, “oteplovač” Chruščov, který si reálně na rozdíl od Stalina kult osobnosti aktivně budoval, po roce 1956 začal aktivně likvidovat všechny projekty stalinské epochy a přeregulováním do extrému připravoval pohřbení SSSR… jinými slovy všechny pozitivní rysy systému cíleně likvidoval, všechny negativní posiloval. Věděli ste, že ve stalinsém SSSR byl velmi masivní podnikatelský sektor, který zajišťoval převážnou většinu spotřebního zboží, a že plán a trh byly vzájemně doplňující se nástroje, nikoliv idiotsky postavené proti sobě “protiklady”? Věděli jste, že v roce 1953 měla podle parity kupní síly průměrná rodina v SSSR vyšší životní úroveň, než v USA? SSSR po roce 1960 neměl obecně zcela nic společného s SSSR roku 53 a níže, jen vnější podoba zůstávala.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Děkuji, Hoxi, i za doplnění. Souhlasím s vámi a myslím si, že se Stalinem máte pravdu. Proti Stalinovi byli vždy trockisté, a na tom se dodnes nic nezměnilo. Dnes opět vládnou a diktují světu.

!!!
Návštěvník
!!!

Jelikoz se dnes najdou komici co tvrdi z Finsko vyhralo, zimni valku…

Zimní válka skončila porážkou Finska, Sověti slavili vítězství – rika ceska fasisticka televize

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/83660-zimni-valka-skoncila-porazkou-finska-soveti-slavili-vitezstvi/?mobileRedirect=off

tak vypada vyhra 🙂comment image

Archívy: Finsko válku s Moskvou vyprovokovalo – zveřejněno po pádu SSSR.
Finsko válku s tehdejším Sovětským svazem v zimě roku 1940 záměrně vyprovokovalo, protože mu hitlerovské Německo přislíbilo do budoucnosti územní zisky.
Vyplývá to z odtajněného memoranda finského velvyslance v Německu Toiva Mikaela Kivimäkiho z konce června 1941, které zveřejnil finský ministr zahraničí Erkki Tuomioja.
Kivimäki se sešel s Hermannem Göringem, jedním z nejvlivnějších nacistů. Göring radil Finsku, aby uzavřelo s Moskvou mír, a slíbil, že později “dostane zpátky i s úroky všechno, co bude muset SSSR odstoupit”.

Kivimäki ve své zprávě konkretizuje, že Göring mu slíbil, že “Finsko si bude moci samo podle libosti určit průběh své východní hranice”. Konkrétně prý Göring nabízel hranici daleko na východ od finských hranic před rokem 1940. Finsku měl připadnout celý poloostrov Kola, část pobřeží Bílého moře, ruská Karélie a dokonce i Petrohrad, tehdejší Leningrad, protože “jinak bude Leningrad představovat pro Finsko trvalou hrozbu”.

Finský historik Heikki Ylikangas hodnotí obsah dokumentu jako důkaz správnosti své teorie, podle níž Finsko ukončilo zimní válku z let 1939-40 již s předpokladem, že za ni bude později žádat rozsáhlé náhrady. Kromě toho byla i účast Finska ve válce z let 1941-44 v roli spojence hitlerovského Německa zaměřena nejen na opětné získání území ztracených v zimní válce, ale na uskutečnění ideje rozsáhlého “Velkého Finska”, uvádí Ylikangas.

Dokument odporuje oficiální finské verzi dějin druhé světové války. Ještě v březnu tohoto roku vyvolala velké rozhořčení Moskvy finská prezidentka Tarja Halonenová, když v projevu ve Francouzském institutu pro mezinárodní vztahy v Paříži uvedla, že Finsko za druhé světové války “bez významné pomoci zvenčí” zabránilo tomu, aby ho obsadil SSSR. Tento mýtus je ve Finsku veřejně podporován zejména od roku 1991, kdy se rozpadl Sovětský svaz, a tím přestala platit i dřívější finsko-sovětská smlouva o přátelství.

Jak tomu často bývá, pravda by mohla být někdy uprostřed. Jak Finsko, tak SSSR měly v uvedené době své zájmy a cíle. Rozhodně nelze dělat ze SSSR nevinného.

http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=4018.0

Aksal
Návštěvník
Aksal

Předvedl jste to, o čem jsem psala nahoře. Začínáte rokem 1939 -1940, jako by historie Rusko – Finských vztahů začala tímto rokem. Ale je to přece jinak. Finsko celé, před Břest – Litevským mírem patřilo Rusku. Po anulování B-L smlouvy se Rusku jeho Rusko – finská a další území fakticky nevrátilo, i když právně rusům pořád patřilo.
Rusové toto území vybojovali ve válce se Švédskem, které Rusi napadlo a skončilo to porážkou Švédů a územním ziskem Rusů. Všimněte si důležitého faktu v historii Ruska, jak přicházelo k novým územím. Buď to bylo pomocí vědeckých expedic, nebo tím, že je někdo napadl, Rusové ve válce vyhráli a jako trest za napadení si ponechali část dobytého území.

Francouzi a Němci mohou být rádi, že po válkách se Rusové z dobyté Paříže a Berlína stáhli, zatímco v Berlíně jsou USÁci dodnes. O čem to vypovídá? Že Rusové nemají zájem o to vlastnit Francii, nebo Německo, jim stačí, když budou s těmito zeměmi obchodovat, jako spravedliví partneři.
Abychom věděli, jak se budou jednotlivé země chovat dnes, stačí se podívat do minulosti. Anglosasové dobytá území vyhlazovali – viz Amerika (indiáni), nebo Austrálie (aboridžinci)…Původní obyvatelstvo na ruských územích žije a rozvíjí se…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Podívejte se komu celé Finsko patřilo ještě v roce 1916, než bylo Rusům ukradeno…Je zajímavé, že mapka je až roku 1920, t.j. po krádeži…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Území Ruska před Brest-litevskou smlouvou, která byla v listopadu 1918 anulována…
Celé území Finska patří Rusku…
comment image

hahaha
Návštěvník
hahaha

Dekuji za vysveteleni dalsich detailu!!!

zombie
Návštěvník
zombie

nejlépe je to vidět na zahraničních dobrovolnících SS,kdo za ně bojoval-kromě čechů a poláků(které němci nechtěli,nevěřili jim a opovrhovali jimi a ještě tuším snad portugalců),bojovali v jejich řadách nejen všechny národy Evropy,ale i pár z USA,v SS byl také Indický prapor(složený z Indů),turci,tataři,kalmyci(to jsou ty asijský hordy,před kterými Himmler varoval-je zajímavý,že v SS mu nevadili)ale i rusové samotní,vedle ukrajinců,litevců,lotyšů,estonců nebo bělorusů-ruská RONA prý patřila k těm vůbec nejhorším.A k tomu lágru Jasenoviac-nejbrutálnější dozorci,kteří se vyžívali ve vraždění vězněných byli římskokatoličtí kněží..

Aksal
Návštěvník
Aksal

Je k smíchu, poslouchat současné politické představitele, jak se snaží rozpoutání II.sv.války hodit na SSSR (Rusko). Jako hlavní důkaz jim slouží pak Ribentrop – Molotov. Pánové mají velice krátkou paměť a tváří se, se historie začala až tímhle tím paktem. Ale všichni dobře víme, že historie je kontinuální, takže nelze dělat tlusté čáry, kde se nám to hodí, ale dívat se na historii komplexně.
Co tím myslím. Základní premisou anglosaské politiky je zničit Rusko, potažmo všechny Slovany. A jako nástroj toho zničení, jim v I. i II.sv. válce mělo posloužit Německo. Všimněte si, že anglosasové nikdy nebojují svými rukami, ale pokaždé na to použijí někoho jiného. Takže se podívejme na světovou šachovnici v době I.sv.války, protože už tehdy byla založena mina v podobě budoucího paktu R-M.
Jak k tomu došlo. Lenin podepsal Brest-litevský mír, kde vyměnil mír za část Ruského území : část Polska, Finsko, Bělorusko, pobaltské státy, Besarábii… Co se ale nestalo, Brest – litevská smlouva byla anulována, ale SSSR zpět svá území nedostal. Takže de jure, SSSR byl nadále vlastníkem původně odstoupeného území. Když je smlouva anulována, vše by se mělo vrátit před předsmluvní stav. To se ale nestalo, takže de facto, SSSR nemohl svá zákonná území spravovat.
Teď se posuňme o pár let později
Západ si “vychovává” zbraň proti Rusku v podobě Hitlerovského Německa. Teď už jenom zbývá ty dva poštvat proti sobě. Hitler dost dlouho plní příkazy svých stvořitelů. Podepisuje smlouvy o neútočení s kdekým. Všichni tu genezi známe. Rusko se chce také domluvit s VB, Francií, atd… Ale co to? Všichni se rozhodli lavírovat a k podpisu smluv, jaksi nedochází. Přestavme si Evropu, jako šachovnici. U šachů máme ty, kteří tvoří pravidla (ti, kteří rozhodují)), pak jsou to hráči, kteří táhnou figurkami (ty, kdo to platí a jejich prodloužená ruka VB) a pak samotné figurky (Hitler a Stalin) se svým vojskem. Víme, že velkou výhodu má ten, kdo začíná hrát, protože ten druhý je občas přinucen i k nechtěným tahům. A přesně toto se stalo Stalinovi. Lavírovaním VB, Francie a Polska byl Stalin okolnostmi dotlačen k podpisu této smlouvy. Hodně lidí mu má za zlé, že ve smlouvě si s Hitlerem rozdělili sféry vlivu. Ale když se podíváte, o která území pod Stalinovou správou šlo, byla to všechna území, která SSSR de jure (po anulovaném BL míru) patřila!!! Takže to byla jeho vlastní území, která de facto obhospodařoval někdo jiný, než jejich právoplatný vlastník. A teď de facto se je měl SSSR zase ujmout, jako vlastník. Tady platí oblíbené rčení: co bylo ukradeno, má být navráceno. Takže navráceno SSSR.
Zamyslel se už někdo nad tím, co by dnešní “demokraté” říkali, kdyby Stalin ten pakt nepodepsal?Myslím, že by mu bylo vyčteno, že pakt nepodepsal a tím vyvolal II.sv.válku. Takže podepsal – je to špatně, nepodepsal – špatně je to také. Vybíral ze dvou zel a rozhodl se pro to menší, protože tím získal čas. Nebudu se tady dál rozepisovat o roli Polska, já bych Polákům už nevěřila ani Dobrý den…

Valerij
Návštěvník
Valerij

Děkuji všem za doplnění. V článku se vychází hlavně z toho, které země, spolupracující s Hitlerem, se účastnily oslav ve Varšavě 23. 8. 2011. O Česku byla v dokumentu jen krátká zmínka o tom, jak brněnská zbrojovka pracovala pro Třetí říši a o Slovensku, jak byli mezi prvními, kdo napadl SSSR.

Pokrytectví všech zúčastněných zemí ve Varšavě je do nebe volající. A taky pokrytectví světových firem (Nestlé, Coca Cola, Maggi a další), že ani nezměnily názvy poté, co zásobovali Hitlera při napadení SSSR. Ani název Fanty nezměnili. Je vidět, že tehdy jim stavba koncentračních táborů ani holocaust nevadil. Naopak v něm Hitlera podporovali.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Naopak holcaust je prostredek jak nas nejen ozebracit ale neustalym kvicenim ovladat…….O nic jineho nikdy neslo…

Pavel
Návštěvník
Pavel

Anglosaska a germanska rasa prakticky nemuze existovat bez nepritele a

kdyz nevede valky tak jen proto a za ucelem naoplanovat dalsi a v tom pripade vede vlaky proti vlastni populaci a svym detem…Napr. Churchill ihned po skonceni 2.svetove valky urgoval vehementne aby USA napadly SSSR. Podpora fasistu dodnes i tech byvalych a ochrana valecnych zlocincu ,…….. prikladu je mnoho !!!!

Aksal
Návštěvník
Aksal

Jeden anglický lord, jméno si už nepamatuji (účastnil se Krymské války), řekl, něco v tom smyslu: “Svět není v pořádku, když s Ruskem nikdo neválčí”… A druhý jeho kolega lord, vyslovil také “hezkou” myšlenku: “Proč bychom sami s Ruskem bojovali, když nám Bůh dal Turecko.” Ale kluci, lordové se přepočítali, za Krym museli bojovat sami s Francouzi proti Rusku a prohráli. Od té doby byl Krym Ruský a angličané se z té prohry dodnes vzpamatovávají…A teď budou něco blouznit o anexi…

tana
Návštěvník
tana

Anglosasové a Francouzi využili své zednářské páky po I. světové válce a vypotili Versailleskou smlouvu. Rozcupovali Rakousko-Uhersko, odřízli kus Německa a místo dynamitu použili “Polský koridor”.
Další moudro bylo stejným způsobem roztrhat Osmanskou říši , kde se dynemitem stala Židovská domovina.
Tím se nám posunulo pos**né 20. st. až do 21. st..

trodas
Návštěvník
trodas

Neuvěřitelné pokrytectví současných států je přímo fascinující. V článku chybí jen zmínit působení Slovenska, kde Hlinkovy gardy vytvořily také jakýsi vojenský útvar a Slováci se tak zůčastnili přepadení SSSR také…
A pokud dnes budou mektat něco jiného a na druhou stranu podporovat neonácky na Ukrajině, co zase vraždí a mučí lidi kteří s nimi jen nesouhlasí (óóó jak velké to provinění!), pak je to na zvracení.

Není od věci si připomenout, že Slovenské národní povstání vzniklo tak, že skupina Slovenských důstojníků se opila a postřílela skupinu němců… no a pak už nebylo nic jiného možné, než z toho udělat povstání 🙂 No, alespoň se snažili a nebyli všichni fašouni.

U nás to bylo podobné. Můj děda vedl Přerovské povstání, nicméně nedopadlo to moc slavně a když mě na střední učil pan profesor Urbánek, tak si jistě vzpoměl, jak k němu vrazil můj děda s pistolí v ruce a “jménem revolučního národního výboru” mu zabavil automobil, který mu nezabavili ani náckové… a místo nějakých válečných aktivit s ním jen sváželi slečny a chlast, na obranu se vykašlali a když dorazila jednotka veteránů z Ruské fronty a SSmanů z Olomouce, tak 20 nejaktivnějších pochytli a popravili… Debakl. Jo a pan Urbánek už svůj automobil nikdy neviděl 😛
Tož tak. Komunisti za to dědu zavřeli na doživotí, po 15 letech uznali, že to byla blbost (člen revoluční odbojové organizace Světlana, pche…!) a s omluvou ho propustili. 8 lidí bylo ale popraveno v tom monstrprocesu ve Zlíně.

Kruton
Návštěvník
Kruton

To mate odkial tie informacie o SNP? Pokial viem, tak boli po celom uzemi slovenska organizovane jednotky v pocte niekolko tisic bojovnikov, na zapade mala vojenska posadka Trnava niekolko tisic muzov. Samotna organizacia bola trocha chaoticka, ale podarilo sa vytvorit povstalecku armadu o sile 50.000 muzov!

Vasa historka o opitych dostojnikoch je totalny nezmysel. Troll?

Jozef
Návštěvník
Jozef

Beneš odmietol brániť Československo a Česi budú stále obviňovať Slovákov zo spolupráce s Hitlerom. Zabúdajú ale na jedno Hitler povedal buď vznikne samostatné Slovensko alebo nás nechá na pospas Maďarom. 20 rokov po páde Rakúsko Uhorska si ani nedokážem predstaviť čo by tu nastalo. Ukrajina je asi slabý odvar proti tomu. Veľké mocnosti kľakli pred hitlerom ale pre čechov sme kolaboranti. Pre takéto názory som rád, že sa Čekoslovensko rozdelilo.
A propo komunizmus na Slovensko zavliekol kto?

!!!
Návštěvník
!!!