Hezké Vánoce a poděkování všem. Ale i v prosinci musí Aeronet platit...

Hezké Vánoce a poděkování všem. Ale i v prosinci musí Aeronet platit účty

Hezké Vánoce a poděkování všem. Ale i v prosinci musí Aeronet platit účty

Je polovina prosince a na provoz Aeronetu se prozatím vybrala pouze pětina potřebné částky. A protože druhá polovina měsíce se ponese v duchu vánočních starostí a radostí, nezbývá než připomenout, že ani v prosinci se Aeronet neobejde bez finanční podpory svých čtenářů.

Byla jsem šéfredaktorem požádána, abych zas jednou výzvu napsala já. Přišlo mi to paradoxní poté, co jsem před pár dny byla v diskusi obviněna, že své články nepíšu z přesvědčení a zdarma, ale že pouze za peníze manipuluji lidmi. Chtěla jsem napsaní výzvy odmítnout, ale protože mám svědomí čisté, napsala jsem ji.

A to i z toho důvodu, že cca za dva roky fungování Aeronetu vím své o postojích a motivaci lidí, kteří Aeronet vytvořili a přes všechny možné překážky a útoky jej drží. Ti lidé jsou dva – Administrátor a především šéfredaktor VK. Vím, s jakým nasazením udržují chod webu jak po technické a provozní stránce, tak po obsahové. A že za tím je spousta a spousta času a starostí a že jedinou motivací pro ně je to, co mě s nimi od začátku spojuje, a to je pouze a jedině přesvědčení! Mnohdy až idealistické, ale v základu pouze a jedině potřeba vyjadřovat se ke světu a k tomu, co se v něm děje.

Kdybych měla spočítat hodiny, které jsem těmto stránkám věnovala já, tak za dobu existence webu by to i při minimálním hodinovém tarifu už hodilo pěknou sumu. A vím, že totéž platí pro Administrátora a šéfredaktora. Dohromady tento web stojí na třech lidech, kteří na sebe svým způsobem přijali i závazek, že budou jak tvořit jeho obsah, tak udržovat jeho chod, a to zcela zdarma – pokud nepočítám tu nejvyšší odměnu, kterou je zájem čtenářů.

A čtenáři a jejich diskuse, to je čtvrtý “člen” existence tohoto webu. Mnohé diskusní příspěvky jsou tak kvalitní, že by vydaly na samostatný článek. A i proto zřejmě existuje spousta lidí, kteří na zdejší stránky nechodí tolik kvůli článkům, jako právě kvůli diskusím. A proč to říkám? Je tak těžké pochopit, že když někdo zcela dobrovolně a pouze z přesvědčení a z potřeby vyjádřit se věnuje čas sepsaní diskusního příspěvku, aniž by to cokoliv “hodilo”, že naprosto stejnou motivaci mohou mít i ti, kteří píší články a udržují chod webu?? Za sebe tvrdím, že se to pochopit dá a kdo to nechápe, tak mě napadá jen ono klasické “Podle sebe soudím tebe”.

A jak je ten konec roku, tak jsem napsání výzvy přijala, protože bych chtěla říct, že tento web nestojí pouze na třech lidech, ale že hlavní součástí jeho existence je čtvrtá součást, a to jsou čtenáři. A jejich zájem a jejich diskusní příspěvky. A že spojujícím prvkem všech je, že všichni jsou zde pouze z přesvědčení, a tedy zdarma.

Avšak odlišujícím prvkem je, že čtenáři vstoupí a píší podle svých možností, zatímco dva sklaní tvůrci obsahu, tzn. šéfredaktor a moje maličkost, na sebe přijali závazek, že bez ohledu na vlastní povinnosti a závazky vždy přinesou článek, zprávu, video. Někdy je čas na dlouhý článek, jindy pouze na zprávu – kdo píše do diskusí, ví alespoň přibližně, kolik to obnáší času a nasazení, ale zřejmě jen málokdo si umí představit, kolik času a nasazení obnáší článek, či nově, že otitulkování dvouminutového videa zabere hodinu i více.

A pak je zde ještě jedna odlišnost – skalní tvůrci Aeronetu jsou tři, zatímco měsíční počet čtenářů dosahuje počtu až jeden milion (v jednu dobu byl tento počet dokonce několikrát překročen, to když Administrátor napsal článek o Win10). A tady jsme u toho, že prostor pro toto vzájemné setkávání tvůrců webu a jeho čtenářů zadarmo není. A selským rozumem musí být každému jasné, že na “setkávací místnost” se snadněji složí milion lidí, než ti tři, kteří s tím nápadem přišli. A to je jediný důvod všech výzev, stejně jako této – vždy jde pouze a jen o účty za zachování tohoto prostoru.

Ale pak je tady ještě jedna veliká odlišnost mezi redakcí a čtenáři, a tou v dnešní době bohužel stále je riziko, spojené se svobodou slova. Všichni vědí, pod jakými útoky od začátku Aeronet je, ale poslední zprávu lze vnímat už snad jako vypsání odměny za dopadení, čtěte sami :

Zadavatelé jsou ochotni za informace vedoucí k odhalení identity Vedoucího kolotoče tučně zaplatit. A nejen jeho. Skupiny šířící prokremelskou propagandu jsou teď na trhu všeobecně prioritou a existuje na ně mnoho otevřených zakázek. Platí se i za takové informace, jako jsou loginy do redakčního systému WordPress, což je informace, kterou dokáže zjistit i skiddie. My toho víme samozřejmě mnohem víc, než jen to. Více zde.

Takže ač tvůrci webu pracují zcela zdarma a k tomu se závazkem vždy přinést něco nového, tak navíc ještě s rizikem!

A tak chci v této další výzvě velmi poděkovat všem čtenářům, jejichž zásluhou je na účty pro tuto “setkávací místnost”. Chci jim poděkovat za pochopení, že není vždy čas či invence na obsáhlé články a že někdy jde jen o krátké zprávy, které především otevírají prostor k diskusi o aktuálních tématech.

Ale zároveň chci touto výzvou velmi poděkovat šéfredaktorovi VK, protože to byly jeho nemalé osobní finanční prostředky, které stojí za vznikem tohoto webu a je to jeho čas a nasazení, které přes veškeré své vytížení věnuje jeho chodu. A že to nevzdává i přes rizika a hon na jeho osobu a dokonce každý pátek nějaké čtyři hodiny věnuje veřejnému vysílání a ještě o to více riskuje. Chci poděkovat Administrátorovi, že bez ohledu na denní či noční hodinu likviduje veškeré výpadky (a útoky) a že 24 hodin denně moderuje diskuse tak, že jsou kvalitním čtením a že v nich diskusní příspěvky těch čtenářů, kteří si s nimi dávají práci, nejsou přebity trolly a jejich štěky.

A všem nám dohromady přeji, abychom se zde i v příštím roce nadále setkávali. A všem pěkné Vánoce a pohodu v rodinách a s blízkými. A samozřejmě velké poděkování všem, kteří i v prosinci na provoz webu opět přispěli a všem, kteří do konce měsíce ještě přispějí, díky kterým bude i v prosinci opět vybrána potřebná suma.

-Pozorovatelka-  15.12.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kodl
Návštěvník
Kodl

Nebýt toho Pjakina, tak tady není skoro nic ke čtení. LOL
Musíte se víc snažit, vážení.

M
Návštěvník
M

Jo, jo, jdu poslat obnos, abych nezapomněl.

Administrator
Admin

Předem moc děkujeme!

M
Návštěvník
M

Nebojte, pořád na Vás myslíme. Zrovna poslouchám VK na Svobodném radiu a začínají se mě jímat nepříjemné obavy. Nesmíte přestat, ikdyby jste měli servery třeba na Filipínách. Admine, bude ještě pokračování o Win 10? Slyšel jsem, že máte něco velmi šťavnatého nachystáno :-).

Administrator
Admin

Bude, ale stále není článek kompletní. Velice se omlouvám, ale během svátků snad bude více času a článek určitě dokončím, nepřijdete o něj.

George Washington
Návštěvník
George Washington

Drahé osazenstvo AE News,
díky za vaši bohulibou práci a hodně zdaru a chuti v další! Není to marné! 🙂

Administrator
Admin

Děkujeme za pochvalu.

Colenimo
Návštěvník
Colenimo

Tohle je naše česká země a ukrajinská pakáž Michael Romancov a Ingrid Romancová tu nebudou drze vyhrožovat (!!!) Čechům.

Když mohlo být zrušeno např. občanství USA bývalým nacistům, včetně Ukrajince Johna Demjanjuka, nebo v Lotyšsku byli jako občané uznáni pouze lidé, kteří byli lotyšskými občany k 17. červnu 1940, a jejich potomci, není důvod váhat s odnětím občanství Romancovým jako osobám cizího původu, jež vystupují neloajálně k českému národu a České republice.

http://www.detstvivsocialismu.cz/ma-bipolarni-porucha-michael-romancov/

Montisan
Návštěvník
Montisan

Já beru Aeronet jako určitý druh antimainstreamového bulváru poskytovaného gratis, čímž se liší od kolegů z webu Osud.cz, kde podobně jako na mianstreamovém portálu Reflex.cz chtějí placený přístup k většině článků. Pokud chci odborné názory na dějiny a filosofii, pak raději navštívím sice monarchisticky a více progermánsky laděný web (či blog) Náš směr nebo slovenský portál Protiprudu.org, kde se vybírá pouze na konkrtní proekty, jako je třeba překlad knihy Hitlerova revolúcia. Ovšem články gtam jsou těžké a komplikované, nečtou se tak lehce jako zdejší a často je musím pročítat znovu a znovu a dělat si poznámky a konfrontovat s příspěvky v diskusi, které jsou podobně složité a odborně fundované. Není tam nic o zde oblíbených “žrecích” ve Starém Egyptě, ani o Tartarii, spekulace o tom co udělá ten či onen politik na základě předpovědí baby Vangy nebo Pjatkina, to tam zcela chybí. Ale je tam přesně popsáno historicky odborně jak opravdu vznikala WWII., kdo a za jakým účelem se na jejím rozpoutání podílel. Články obtížné, pro neznalce prakticky nečitatelné, obsahující přehršel dat, statistik, odkazů, projevů, čísel apod. Jenže to je přesně jediná cesta k přiblížení se pravdě (odhalit ji zcela není v silách historické vědy a nikdy nebude). Kdo oba weby financuje netuším, nikde není nic o potřebě financí od čtenářů. S tou se naopak potýkají Britské listy, které jsou pro mě málo čitelné, protože nevím kdoa proč je vlastně provozuje a jaké cíle sleduje …

xerox
Návštěvník
xerox

Montisan … s jednou věcí souhlasím , že ten váš zázračnej web – náš směr , je nečitatelný … na úvodní stránce jim visí madona a novotný , na diskusi jsem nenarazil …
naprosto chaotickej web o všem a o ničem , kaleidoskop ucpaného záchodu … až narazíte nebo se přiblížíte na tu vaši jakousi pravdu dejte vědět co jste zjistil …

Montisan
Návštěvník
Montisan

Pozor – jde o diskusní klub, pořad vysílaný také na webu NWOO! Jde o naprostou pecku – do ví ví. Teď v tom posledním díle byl Bartoš s Novotným a je znát kdo z těch dvou je fakt tupoun na eNtou. To je ale převzatý – to s webem nesouvisí. Tu opravdu diskuse nejsou, myslel jsem diskuse na Protiprudu.org a tam konkrétně diskutér “svarga” – machr. Na Našem směru je vše čitatelný pohodlně, páč tam moc složitý články nejsou, ale jasný a pravdivý, o to go. Na nic si nehrajou. Na žádný “senzace” a proroctví. Je třeba se ale umět orientovat – je tam odkaz na “historie na našem webu” a v ní odkaz na WWII. To jsou skutečný pecky, kde jsem poprvé zjistil, jak londýnští nosatí kramáři doslova veštvali bekovčíky do války s Německem! A taky že Britové nebyli skutečně v září 1938 ještě na války přirpaveni, potřebovali rok až dva. Proto taky vypekli s Polákama. Kancléř Hitler neměl na výběr, páč Němci jasně požadovali, aby se s vládou ve Varšavě jednalo jako s tou pražskou o rok dříve, neboť stupňující se teror polských ozbrojených složek proti poznaňským Němcům byl opravdu neúnosný. A Německo za této situace nabízeli Beckovi smlouvu o stabilitě a přátelství na 20 let se zárukou nedotknutelnosti hranic! Prostí Němci nechápali, Hitlerova popularita byla na nižším stupni než má dnes Merkelka! Jenže Londýn ujistil bekovčíky že do tří týdnů jejich huláni pojedou po Unter den Linden, když smlouvu odmítnou! Později sám Rydz Smigly litoval, že takto nalítli a zničili si Polsko kvůli lumenům z Británie. Kdyby se spojili s Hitlerem mohli mít mír a možná i podíl na kořisti SSSR v případě války se Stalinem. Je toho tam moc, ale pravda že filosofie moc ne – na to je třeba jít do odkazu Délský potapěč. Ovšem to už je vyšší level, tam bys asi pohořel totálně – i já ám co dělat s texty! to je co říct …

Montisan
Návštěvník
Montisan

Právě ta Madonna je z Délského potapěče – odkaz. Ale to je tet složitý, erudovaný, to by jsi se nechyt ani za hlavu, páč ani já na něj nemám. Psal to Jim Goad a to machr esejista – http://deliandiver.org/2015/12/dopoustime-se-oznacenim-madonny-za-vrascitou-starou-carodejnici-zlocinu-z-nenavisti.html

xerox
Návštěvník
xerox

Montisan … já si hlavně všim že některé podivné články jsou převzaty z délskýho potapěče , kterého jsem považoval za zajímavý filosofický web , asi se tam v redakci něco změnilo nebo co …

tak jistě , když každou událost a zprávu budete analyzovat a budete mít tu trpělivost , vždycky na něco narazíte co považujete za zajímavé … ale na nic jiného stejně nepřijdete jenom se vám potvrdí fakt , že nic není černobílé …

detaily už dneska nikoho nezajímají protože si každý píše co chce bez odborné korekce a bez vzdělání , není čeho se držet … jakou cenu se má proto pitvat v nových a v nových tzv. historických pohledech ?

takže pokud chcete pochopit celkový současný stav světa je nejlepší vycházet z faktů globální všeobecné povahy a z vlastních zkušeností jinak se vám stane že se utopíte v detailech a pro strom neuvidíte les … a jak hezky mi na konci familiérně píšete , zkutečně nechci uhořet v jednotlivostech …

Montisan
Návštěvník
Montisan

Správně! Viz ta ukázka níže. Oni hodně přebírají od Délského potapeče. Nicméně mě se spíš jednalo o to financování, protože to je tématem tohoto článku, pokud se nemýlím. Možná že jim přispívá Sudetoněmecké krajanské sdružení, nevím. Ale od čtenářů nic nepožadují, stejně jako Protiprudu.org. Zato Osud.cz je celej placenenej a Blisty stále žebraj. Co je to vůbec zač ty BL?

Vedoucí kolotoče
Editor

Ingrid Romancová opět nezklamala. Dočíst se na její fiat-alternativě, že je na mně vypsána odměna, je potvrzení maximálního zoufalství režimu, že už neví, jak proti nám bojovat, tak to zkouší přes vypisování odměn na šéfredaktory. Počítám, že je to hlavně kvůli mým názorům v pátečních pořadech na SvR, dříve na SVCS. Nebo někomu vadí moje překlady zpravodajských relací RT do češtiny? Ale kdyby náhodou se mi stala “nehoda”, tak budete vědět, o co jde. Do té doby budeme přinášet informace z druhé strany mediálního světa bez politické korektnosti a natvrdo jako dosud.

mareciino
Návštěvník
mareciino

No prave som to docital: http://www.evropsky-rozhled.eu/ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-uz-prohrali-prvni-bitvu/
Cit:
Začátkem prosince jste se zaměřili na Československé vojáky v záloze, co se vlastně stalo?
Došlo k rozsáhlému sběru informací o všech osobách, které jsou na sociální síti Facebook členy skupiny Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO – a nejen o nich, ale i o přátelích těch lidí, kteří nutně členy být nemusí.

K čemu informace budou použity?
To už je otázka na zadavatele. S největší pravděpodobností těmto lidem bude znemožněna práce ve státních institucích, či s nimi dřív nebo později bude zahájeno právní řízení, ať už přestupkové nebo trestní.

… v psychologickych a zufalych utokoch autorky toho clanku, vidim silny karierizmus a “pchanie” sa do an..lu istym osobam, a co sa tyka jej hosta, nie je to nic ine nez najomny zlocinec, ktory kona proti ustavnym pravam slobodnych ludi a bodka… ustava a medzinarodny demokraticky dohovor jasne stanovuju:

Všeobecná deklarácia ľudských práv
schválená VZ OSN
(10.12.1948) VDĽP

čl. 19 Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu, toto
právo nepripúšťa, aby niekto utrpel ujmu pre svoje presvedčenie
a zahŕňa právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice štátu

Dohovor o
ochrane ľudských práv a
základných slobôd
(Oznámenie MZV č.209/1992 Zb.)

čl.10 Každý má právo zastávať svoj názor bez prekážky. Každý má
právo na slobodu prejavu, toto právo zahrňuje slobodu vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky všetkého druhu, bez ohľadu na hranice, či už ústne, písomne alebo tlačou, prostredníctvom umenia alebo akýmikoľvek inými prostriedkami podľa vlastnej voľby.

ten kto ma byt trestne stihany, nie je pan VK!!! Skutocni sociopati sa skryvaju uplne inde… som rad, ze cim viac sa snazia napriklad na aeronet utocit, tym viac sa ukazuje skutocnost a ich zubozeny dusevny stav…

Pavel
Návštěvník
Pavel

Slečnu Ingrid snad nikdo normální nemůže brát vážně. To je podobně zoufalá osoba, jako například pan pornoherec Jakub Janda z Think-tanku Evropské hodnoty http://www.expres.cz/jakub-janda-video-0em-/zpravy.aspx?c=A150916_234014_dx-zpravy_bk.

Navíc dle mého názoru, Vaši identitu již dávno znají (tím nemyslím Ingrid, ale třeba BIS apod.). Myslím, že zatím z pohledu zákona neděláte nic špatného, stejně tak jako Vaši čtenáři a posluchači. A o to Ingrid a jí podobným hlavně jde, vyvolat strach, že čtenář Aeronetu dělá něco špatného.